چاپ کردن این صفحه
  • رئیس واحد تروپروسس شرکت فولاد مبارکه از طراحی و تولید ورق‌های ویـژه خطوط انتقال آب خلیج‌فارس در این شرکت خبر داد.

تولید لوله خطوط انتقال آب خلیج فارس در فولاد مبارکه

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی‌رضا مولوی‌زاده گفت: در پی درخواست صنایع لوله‌سازی در خصوص تولید گرید API X۶۵، طراحی و تولید آن مطابق استاندارد مربوطه (API ۵L-PSL۲) در دستور کار واحد متالورژی و روش‌های تولید و سایر بخش‌های مرتبط شرکت قرار گرفت.

رئیس واحد تروپروسس شرکت فولاد مبارکه با اشاره به این مطلب که کلاف فولادی مذکور با ابعاد درخواستی مشتری ۱۵۰۰*۱۵ میلی‌متر تولید شده و دارای حداقل استحکام تسلیم ksi ۶۵ معادل ۴۵۰ مگاپاسکال و حداقل استحکام کششی ۵۳۵ مگاپاسکال است، گفت: ویژگی این گرید استحکام بالا و در نتیجه امکان کاهش ضخامت ورق مصرفی است.

وی تصریح کرد: با بی‌نیازی از واردات این قبیل محصولات سالانه از خروج مقادیر قابل‌توجهی ارز جلوگیری خواهد شد.

مولوی‌زاده در پایان از همکاری تمامی مدیران و کارکنان واحدهای دفاتر فنی و تولیدی، به‌ ویژه ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم، نورد گرم و همچنین واحدهای آزمایشگاه، فروش، کنترل کیفی، برنامه‌ریزی و تحقیقات بازاریابی و مدیریت و کارکنان متالورژی و روش‌های تولید شرکت تشکر و قدردانی کرد.

در همین خصوص حسن شرافت کارشناس تروپروسس شرکت فولاد مبارکه نیز افزود: پس از تعیین آنالیز مناسب، سایر پارامترهای تولیدی مشتمل بر اعمال دستورالعمل نورد APIM به‌ منظور حصول خواص مکانیکی موردنظر استاندارد مربوطه مشخص شد و با در نظر گرفتن آنالیز و پارامترهای طراحی مناسب، در ابعاد مورد درخواست مشتری با موفقیت تولید شد.

وی با تأکید بر این‌که این محصول مطابق با استانداردهای لازم تولید شده است، اظهار داشت: گرید API X65 تولیدشده در فولاد مبارکه با انجام آزمون‌های کشش، خمش و ضربه، آزمون‌های آزمایشگاهی را با موفقیت پشت سر گذاشت و در نهایت در کارخانه لوله‌سازی به لوله‌های موردنظر تبدیل شد و به تائید مشتری رسید.

شرافت اضافه کرد: لوله‌های اسپیرال از نورد ورق‌ها با عبور از غلتک‌ها با درز حلزونی (اسپیرال) به شکل لوله در آمده و درزها جوش داده می‌شود، در حالی‌ که در لوله‌های درز مستقیم، قطر لوله بستگی به پهنای ورق دارد. ضمن این‌که در روش اسپیرال، با تغییر زاویه تغذیه، لوله با قطرهای مختلف تولید می‌شود، اما در روش درز مستقیم، برای تغییر قطر باید کل قالب‌های خط تولید تعویض شود. از این‌ رو در روش اسپیرال، می‌توان لوله‌های با قطرهای مختلف را با هزینه کمتری نسبت به درز مستقیم تولید کرد.

اشتراک گذاری
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…