فروردين 778
منتشرشده در شهر
- ارديبهشت 10, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان؛ پروژه ورزشگاه شهدای دستگرد به دست پدران شهیدان "علی ملک محمد" و "شهید علیرضا کارگر" به بهره برداری رسید. همچنین بوستان آزادی به دست مدیران شهری افتتاح شد و در اختیار شهروندان این منطقه قرار گرفت. 

برای احداث و آزادسازی ورزشگاه شهدای دستگرد در خیابان باغ فردوس ۸۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده و این مجموعه چندمنظوره در زمینی به مساحت دو هزار و ۲۴۷ مترمربع احداث شده که شامل ۹۰۰ مترمربع سالن ورزشی، ۳۰۰ مترمربع ساختمان اداری و یک هزار و ۴۷ مترمربع پارکینگ و فضای سبز است.

بوستان آزادی در شهرک امیریه نیز به وسعت شش هزار و ۲۰۰ مترمربع در خیابان آزادی با صرف هزینه دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال احداث و آزادسازی شده است.

همچنین عملیات اجرایی بوستان هفت هزار متر مربعی قائمیه که برای احداث و آزادسازی آن چهار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده، آغاز شد.  

افتتاح بوستان محله‌ای واقع در محله کازرونی در شهرک ولیعصر با هزینه احداث و آزادسازی به مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به مساحت یک هزار و ۸۰۰ مترمربع، آغاز عملیات اجرایی پارک در محله دستگرد در بلوار کشاورز با مساحت سه هزار مترمربع و آغاز عملیات اجرایی کندرو بزرگراه شهید حبیب الهی از دیگر پروژه‌های منطقه ۱۳ به شمار می‌آید.

تداوم خدمت در شرایط سخت

قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان در اين آیین ضمن تشکر از مدیر منطقه 13 بابت بهره برداری زود هنگام از ورزشگاه شهدای دستگرد در منطقه، اظهار کرد: جوانان منطقه قائميه می توانند از فرصت به دست آمده بيشترين بهره را ببرند. دنیا امروز در شرایط سختی قرار گرفته و همه مردم جهان اسير ويروسي شده اند که هيچ فردی نمی تواند ادعا کند از اين ويروس در امان است. 

وی تصريح کرد: با این وجود شهرداری اصفهان به همراه مديريت شهری هر هفته یک مرتبه در این شرایط بحراني و سخت ميوه های شيرين خدمت را در محلات و مناطق مختلف تقديم مردم مي کند، من به همه کسانی که در اين شرایط اینگونه ایثار گرانه برای تداوم خدمت به مردم تلاش ميکنند خسته نباشید می گويم.  

شهردار اصفهان ضمن تسليت بابت درگذشت محمد پاکروان از پيشکسوتان ورزش استان و جامعه رسانه، ادامه داد: سلامتی مردم اولویت نخست شهرداری بوده و تلاش ما این است همه عرصه هاي عمرانی در تداوم انقلاب عمرانی اصفهان به کار خود ادامه دهد اما از همه کارشناسان، مهندسان، مديران و مردم عزيز درخواست دارم تا سلامت، بهداشت و رعايت پروتکل هاي بهداشتی را اولويت اول خود در همه جا قرار دهند.

وی با بیان اینکه شرایط در همه جا شرایط بسیار سختی است، تاکید کرد: این همه ما هستيم که باید مراقبت کنيم تا هيچ فردي سلامت دیگری را به مخاطره نیاندازد، این موضوع یک مسئولیت همگانی است و نیاز به اقدامات فوری دارد. 

نوروزی ضمن تاکید به همه شهروندان برای استفاده از ماسک، گفت: لازم است مردم علاوه بر اینکه سلامت خود را حفظ می کنند سلامت ديگران هم برايشان مهم باشد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه منطقه 13 دارای يک اصالت، سابقه ديرینه، محلات کهن و انسان هاي بزرگ است، افزود: مردم این منطقه دارای نقش های بسیار بزرگ در استان و کشور در عرصه هاي مختلف مانند قلم و بيان و ورزش بوده اند. هم اکنون نیز این محله دارای قهرمانان ورزشکار بسیاری در رشته های رزمي و زورخانه اي است و جا دارد مدیر منطقه 13 شهرداری اصفهان به گونه ای عمل کند که تا پایان همين امسال این منطقه داراي زورخانه شود و پهلوانان منطقه بتوانند در این محله به ورزش باستانی خود ادامه دهند. 

وی با اشاره به لزوم توسعه و تحول بیشتر منطقه سیزده با استفاده از ظرفیت های منطقه، تصریح کرد: لازم است تا پایان سال علاوه بر ساخت یک زورخانه ورزشگاهی نیز برای ورزشکاران رزمی احداث شود و این موضوع باید در دستور کار مدیر منطقه قرار بگیرد زيرا منطقه 13 شایستگی و زمينه داشتن این امکانات را دارد و ورزشکاران رزمی زیادی در این منطقه هستند.

نوروزی ادامه داد: در آذرماه سال گذشته یکی از ایستگاه های اتوبوسرانی منطقه و پله های برقي ایستگاه شفق دچار آسیب بزرگي شد که برای بازسازی آن نزدیک به 6 ميليارد تومان هزینه شده است. با این وجود مردم همچنان از عدم راه اندازی پله های برقي گلايه دارند بنابراین از امروز باید موعد 15 روزه ای تعيين شود و خدمت گذشته تداوم پیدا کند.   

احداث بوستان دستگرد تا پایان سال

وی با بیان اینکه پارک دستگرد باید تا پایان سال احداث شود، گفت: شهردار منطقه با همه همت در حال تعامل و گفت و گو با مردم برای تملک زمین های مربوط به احداث این پارک است، مردم عزیز منطقه نیز لازم است مانند گذشته توافقات لازم را با شهرداری برقرار کنند تا تملک های لازم صورت گرفته و تا پایان سال شاهد بهره برداری از این پارک باشيم. 

شهردار اصفهان ضمن تاکید بر لزوم بازآفرینی در منطقه قائميه ادامه داد: باید به این بازآفرینی توجه شده و بازار شب و بازار روز در این محله داشته باشیم. امروز قرار شد زمینی در اختیار صنف کشاورزان قرار بگیرد تا کشاورزان این منطقه بتوانند محصولات خود را در این بازارها به فروش برسانند.

وی با بیان اینکه مردم قائميه تحت فشارهای بسیاری هستند، اضافه کرد: مدیریت منطقه13 توانمندی های منطقه را به شرایط خوبی رسانده و منطقه از شرايط مالی بسیار خوبی برخوردار است، امروز دیگر نباید صبر کرد و اجازه داد تا مردم این منطقه تحت فشارهای ناروا قرار بگیرند.

ایجاد تصفيه خانه پساب برای منطقه 13در دستور کار است

نوروزی تاکید کرد: ایجاد تصفيه خانه پساب برای منطقه13 در دستور کار است، 40 لیتر بر ثانیه پساب زندان و 20 لیتر بر ثانیه نیز از خود قائميه تصفیه می شود تا فضای سبز منطقه از شرایط نامساعد فعلی رهايي يابد.

وی با بیان اینکه گلوگاه های منطقه لازم است بازگشايي شود، افزود: در این منطقه گلوگاه ها در دست بازگشایی است که یک نمونه آن مسیر مدرسه همتيان بود که با کمک مردم انجام شد، گلوگاه، آزادسازی ها و ایجاد پارک بدون کمک مردم شدنی نیست و اطمينان دارم مردم شريف منطقه کمک می کنند تا گلوگاه هايي که زندگی را برای مردم مشکل کرده است آزاد سازی شود.

شهردار اصفهان تصریح کرد: منطقه 13 رو به آبادانی است و در همین امسال چندین توافق، آزادسازی، پروژه و ... انجام می شود و نتیجه همه این توافقات برای تفکيک برخی زمين ها متوجه منطقه سیزده می شود.

بخشی از خط سه مترو و پروژه حلقه حفاظتی در منطقه سیزده

وی با بیان اینکه برای سال هاي آینده نیز منطقه13 از نعمت بزرگ خط سه مترو بهره مند می شود، افزود: ادامه خط یک مترو از صفه به بهارستان می رود. خط دو به سمت خمینی شهر و نجف آباد و خط سه نیز از دروازه شیراز به منطقه 13 رسیده و از منطقه 13 به فولادشهر و مسيرهاي دیگر می رود.

نوروزی گفت: بنابراین منطقه 13 منطقه اي است که از پروژه های بزرگ نیز بی نصیب نمی ماند، علاوه بر خط سه مترو بخشی از حلقه حفاظتی شهر اصفهان به عنوان پروژه اي بزرگ از این منطقه رد می شود که این به معنای ایجاد دسترسي برای ورود راحت، جلوگيري از ورود ماشین های سنگين و کاهش آلودگی در منطقه است.

وی اضافه کرد: از همه کسانی که در این امور مهم نقش دارند از جمله اعضای شورای شهر، مدیران دولتی و همه کسانی که کمک می کنند که دیگر شاهد گره هاي کور در اطراف شهر نباشيم همچنین از مردم محترم منطقه 13 تشکر میکنم.

در پایان آیین بهره برداری پروژه های منطقه ۱۳ شهرداری که با حضور خانواده شهیدان "علی ملک محمد" و "علیرضا کارگر" برگزار شد، شهردار اصفهان به همراه رییس و اعضای شورای اسلامی شهر با حضور در گلزار شهدای دستگرد به ساحت مقدس شهدای این محله ادای احترام کردند.

 

 

 

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر در ادامه برنامه های "هر یکشنبه یک افتتاح" چندین پروژه عمرانی در منطقه 13 شهرداری اصفهان آغاز شد و به بهره برداری رسید.
منتشرشده در جامعه
- ارديبهشت 10, 778

مرضیه فرشاد با حضور در جلسه علنی شورای شهر اصفهان با اشاره به همکاری مطلوب شهرداری اصفهان و شورای شهر با بهزیستی استان، اظهار کرد: از جمله همکاری شهرداری با ما در بحث آموزش به خانواده ها در فرهنگ سراهاست و در زمینه برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه ها نیز شهرداری برای در اختیار قرار دادن فضا با ما تعامل خوبی داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا امسال اقدامات پیشگیری از تنبلی چشم، در مهدهای کودک انجام نمی شود و از همین رو از سه هفته پیش برنامه ریزی برای اجرای این طرح در خانه های خلاقیت و خانه های فرهنگ شهرداری اصفهان انجام و از ابتدای تیرماه اجرایی شده است.  

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: از دیگر همکاری های ما با شهرداری، آموزش به تسهیلگران در مناطق شهر اصفهان بوده است که با کمک شهرداری به مناطق اعزام شده اند.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی محله ها از سوی شهرداری می تواند به بهبود زندگی افراد کمک کند، اظهار کرد: مناسب سازی از جمله خواسته های معلولان برای تردد آسان تر در شهر است که تاکنون 60 درصد معابر در اختیار شهرداری مناسب سازی شده است و نیاز است به 100 درصد افزایش یابد.

فرشاد با بیان اینکه با همکاری شهردار منطقه 4 تجهیز شیرخوارگاه بزرگ اصفهان انجام شد، اظهار کرد: همچنین با تعاملی که با شهرداری منطقه 13 برقرار شد توانستیم خانه مستقل امیرحمزه را به بهره برداری برسانیم که به پسرانی اختصاص دارد که از مراکز شبانه ‌روزی بهزیستی ترخیص می ‌شوند اما هنوز آمادگی ورود به اجتماع را ندارند.

احتمال راه اندازی مرکز کنترل آسیبهای اجتماعی در پایانه صفه با همکاری شهرداری

وی با اشاره به تعطیلی مرکز روانپزشکی کودکان در اصفهان برای انتقال آن به بیمارستان امین، گفت: هنوز این مرکز راه اندازی نشده است و از شهرداری درخواست داریم این امر را محقق کند چراکه وجود چنین مرکزی ضرورت دارد.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان افزود: راه اندازی دبیرخانه شهر دوستدار سالمند از دیگر اقدامات موفقیت آمیز شهرداری اصفهان بوده که قرار بود حول هشت محور فعالیت داشته باشد اما شیوع کرونا آن را به تاخیر انداخت.

وی در ادامه افزود: شرایط مراکز نگهداری سالمندان بهزیستی با توجه به شیوع کرونا مورد تهدید است، در همین رابطه در نظر داریم ترددها را متوقف و مرخصی‌ها را به حداقل برسانیم.

وی همچنین اعلام کرد: چنانچه از مرکز کنترل آسیبهای اجتماعی که با همکاری شهرداری اصفهان در پایانه کاوه ایجاد شده، نتیجه خوبی کسب شد، این طرح‌ در پایانه صفه نیز اجرا خواهد شد.

فعالیت ۷۴ مرکز توانبخشی در اصفهان

فرشاد همچنین ادامه داد: ۱۹۶ مرکز در حوزه خدمات اجتماعی در شهرستان اصفهان فعال است. از این تعداد ۱۳۳ واحد مهدکودک، ۱۶ مرکز شبانه روزی و ۲۲ مرکز کلینیک مشاوره است. ۷۴ مرکز توانبخشی در اصفهان فعالیت می‌کنند. همچنین توسعه مراکز اوتیسم در شهر اصفهان صورت می‌گیرد.

به گفته وی، ۵۵ مرکز درمان و ترک اعتیاد در شهر اصفهان فعال است. همچنین ۱۴۶ واحد مشاوره خصوصی در این زمینه در اصفهان فعالیت دارند.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: مناسب سازی از جمله مهم ترین خواسته های معلولان برای تردد آسان تر در شهر است که خوشبختانه تاکنون 60 درصد معابر در اختیار شهرداری مناسب سازی شده است. ۴۰ درصد دیگر معابر در حاشیه شهر قرار داشته یا کمتر محل عبور معلولان است اما دنبال تحقق ۱۰۰ درصدی این امر هستیم.
منتشرشده در اقتصاد
- ارديبهشت 10, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل ا ز  روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان، رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان فریدن اظهار کرد: ساماندهی و کانالیزه کرده فضای بیرونی پلیس راه دامنه با نصب نیوجرسی، بولاردهای ایمنی،چراغ های چشمک زن و ... در حال انجام است .

غلامرضا طایی با بیان اینکه این عملیات در روزهای آغازین مردادماه به اتمام می رسد.

وی  همچنین به  ساماندهی و ایمن سازی  قوس پل ناسیونال اشاره و خاطرنشان کرد: اقدامات ایمنی سازی این محور از حدفاصل زندان تا پل ناسیونال درحال انجام است.

 رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان فریدن با بیان اینکه برای تکمیل عملیات ایمن سازی این محور به 300 عدد نیوجرسی احتیاج است، گفت: تا کنون 80 عدد نیوجرسی در این محور حمل ونصب شده است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان فریدن گفت: عملیات ساماندهی و ایمن سازی پلیس راه دامنه و پل ناسیونال آغاز شد.
منتشرشده در جامعه
- ارديبهشت 09, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، کریستوف همل من در حاشیه بازدید از بیمارستان امین اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: هدف از سفر من به اصفهان نگاهی به وضعیت اخیر کووید ۱۹ در اصفهان، بازدید از بیمارستان‌ها و رفع چالش‌های موجود و کمک به کادر درمان این استان است.

وی با اشاره به بازدید خود از بیمارستان امین تصریح کرد: وضعیت این بیمارستان مناسب است از بخش‌ مراقبت‌های ویژه، بخش‌های تشخیصی و از ظرفیت سی تی اسکن آن بازدید کردم و اکنون این مرکز درمانی در حال آماده سازی و افزایش ظرفیت برای ارایه خدمات بیشتر است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران ادامه داد: بیمارستان امین بیمارستان تمیز و با کیفیت بالا خدمات ارایه می‌دهد و بخش آی سی یو تمام تجهیزات لازم را برای ظرفیت موجود دارد که امیدوار کننده است.

وی اضافه کرد: تمامی کارکنان بهداشتی و نیروهای بیمارستان اصول کنترل عفونت را رعایت می‌کنند و همگی مجهز به تجهیزات حفاظت فردی هستند و از همه مهم‌تر تعهد مدیریت بیمارستان بر افزایش ظرفیت‌هاست.

همل من ادامه داد: ممکن است در ۲ ماه آینده همزمان با شروع فصل پاییز و زمستان وضعیت بدتر شود، هیچ راه دیگری برای کنترل آن وجود ندارد مگر آنکه هر شخص حفاظت شخصی را انجام بدهد.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران تصریح کرد: قبل از هرچیز حفاظت شخصی هر فرد مهم است اما در صورت مشاهده علایم افراد باید به بیمارستان‌ها و مراکز ارایه خدمات مراجعه کنند و اگر آزمایش مثبت شد براساس راهنمایی‌هایی که پزشک می‌کند یا باید در بیمارستان بستری شوند و یا در صورت خفیف بودن بیماری در قرنطینه خانگی بمانند. 

به گفته وی، یکی از مهم ترین مسائل آزمایش گرفتن از افرادی است که با افراد دارای کرونا در ارتباط بودند است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران در حال بازدید از دیگر بیمارستانهای استان است و قرار است در خاتمه بازدید از نشست با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی این استان شرکت کند.

 

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران با در باره راهکار جلوگیری از انتشار بیماری کووید ۱۹ گفت: این مهم باید در رفتار شخصی مورد توجه قرار گیرد و تنها راهکار جلوگیری از آن رعایت اصول و مقررات حفاظت شخصی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی است.
منتشرشده در اقتصاد
- ارديبهشت 09, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حسن ساسانی اظهار کرد: از ابتدای تیرماه تاکنون آزادسازی هایی در قالب احکام قطعی صادره از محاکم دادگستری و همچنین تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب در حاشیه رودخانه زاینده رود انجام شد.

وی افزود: با پیگیری های صورت پذیرفته و هماهنگی های به عمل آمده نسبت به رفع تصرف ۱۰ مورد اعیانی اعم از ساخت و ساز غیرمجاز، محوطه سازی و احداث باغ در بستر رودخانه زاینده رود، حد فاصل چم طاق تا ابتدای شهر اصفهان در ۲۰ روز گذشته اقدام شد.

به گزارش ایسنا، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: ۱۰ هکتار از اراضی بستر رودخانه زاینده رود در منطقه براآن رفع تصرف شد.

وی یادآور شد: از ابتدای تیرماه تاکنون گشت های حفاظت رودخانه در راستای اقدامات گذشته موفق به توقیف بیش از ۷ مورد ادوات برداشت آب و پساب حدفاصل بین چم طاق تا تالاب بین المللی گاوخونی شده و ادوات فوق را به انبار سد رودشتین انتقال داده اند.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از آزادسازی ۱۰ هکتار از اراضی بستر زاینده رود در شرق اصفهان از ابتدای تیرماه خبر داد.
صفحه1 از15
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،حریرچی با بیان
رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد آبفای اصفهان با اعلام این خبر، گفت: این ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان سید مصطفی علوی مدیر عامل این شرکت، با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن، مهدی رقایی
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: از هیئت رئیسه شورای شهر، شهردار و ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…