به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این نشست رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان با بيان اين كه جهان در حال طی کردن دوره سختی در نتيجه بیماری فراگير کرونا است، گفت: هر مشکلی، فرصت‌هایی را در اختیار ما قرار می‌دهد كه در صورت استفاده از اين فرصت ها مي توانيم سازمان خودمان را با حداقل خسارت و شاید با منفعت اجتماعی به پیش ببریم.

دکتر سیدمهدی ابطحی با اشاره به تجربه جنگ تحمیلی با بیش از 250 هزارشهید و اقتصادی که مجبور بود با نفت 7 دلاري اداره شود، افزود: پایه‌های علمی دانشگاه صنعتی اصفهان در آن دوره توسط کسانی که مخلصانه کار می‌کردند بنیان گذاشته شد.

وي  با تأكيد بر اين كه امروز می‌توانيم با شرایط سخت بیماری کرونا، فرصت‌هایی را به دست بیاوریم، گفت: با استفاده درست از اين فرصت ها نه تنها سازمان مان از این جهت آسیب کلی نمي بیند، بلکه سازمانی بهتر خواهد شد.

رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان با تأكيد بر لزوم توجه دانشگاه به فرصت‌هایی که به واسطه این بیماری به وجود آمده است، تصریح کرد: تبادل نظر در عرصه بین‌المللی از جمله اين موارد است كه در این دوره با دانشگاه‌های مختلف دنیا تماس برقرار شد و حاصل آن دو مجموعه مطالعاتی مناسب بود.

ابطحي با بيان اين كه آموزش نیازمند توجه به ویژگی‌های فردی دانشجويان است، ادامه داد: در کلاس‌های پرجمعیت حوصله شناخت افراد وجود ندارد اما شرایط آموزش مجازی گاهی اين امکان را فراهم می‌کند تا ویژگی‌های افراد به درستی شناخته شود.

وي ایجاد شبکه آموزشی و علمي بین دانشگاه‌های مختلف و تشخیص قابلیت‌های واقعی افراد از یکديگر را از فرصت هاي به دست آمده در اين دوران ذكر كرد و افزود: خوشبختانه قابلیت‌هاي اعضای هیئت علمی به وضوح شناخته شده و شناخت کیفیت مطالب علمی نيز از ديگر دستاوردهاي اين روش آموزشي بود.

رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان، دستیابی به سیستم‌های چابک، اثربخش و مفید را از جمله اهداف مطلوب ارزيابي كرد و گفت: کیفیت فضای کارمندی، نیاز سیستم به افراد مختلف در بخش اداري و دیدگاه توسعه انسانی نيز در اين دوران به خوبي شناسایی شده تا معاونت اداری مالی بتواند یک سازمان خوب را در این زمینه طراحی کند.

ابطحي، با اشاره به اين كه در سختی‌هاست که انسان‌ها نسبت به یکدیگر شناخت پیدا می‌کنند و به درک درستی مي رسند، گفت: دنیا با توافق میان انسان‌ها و روابط عاطفی میان آن ها به پیش می‌رود و ایجاد روابط عمیق يا انساني در اين زمينه از اهميت بسزايي برخوردار است.

وي همچنين افزایش سواد رسانه‌ اي، بازنگری محتوا، بازگشت ‌به عدالت در آموزش و توجه به تکنولوژی‌های مورد نیاز را از ديگر فرصت هاي اين بحران برشمرد و افزود: این بیماری یک فشار را برای آشنايي و یادگیری تکنولوژی‌های نوین برای همه افراد ایجاد کرد كه اتفاق خوبی محسوب می‌شود.

رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان با تأكيد بر اين كه اگر این بیماری رخ نمی‌داد، اتفاق رشد تکنولوژی و تغییر ماهیت دانشگاه رخ مي داد و آنگاه ما از آن جا می‌مانديم، گفت: این بیماری ايجاد یک انگیزه برای حرکت سریع نسبت به آنچه دنیا در 10 سال آينده به آن می‌رسید شد.

وي با بيان اين كه شبکه‌سازی خوبی در دانشگاه انجام شده است، تصریح کرد: در اولویت قرار دادن مباحث آموزشی در هیئت رئیسه از جمله اقدامات مؤثر بود؛ به‌صورتی‌که آموزش در هر حوزه معاونتي هر آنچه را که نیاز داشت در اختیار گرفت.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان نيز در ادامه هدف از برگزاری اين نشست را تقدیر از تعدادي از عوامل اجرایی و پشتیبانی آموزش مجازی دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان کرد وگفت: همه بخش‌های دانشگاه شامل دانشکده‌ها، اداری، پشتیبانی و فنی در موفقیت نسبی برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری دخیل هستند.

دكتر حسین خادمی، با بيان اين كه دانشگاه صنعتی اصفهان در همان ابتدای مشخص شدن وضعیت بیماری کرونا در کشور با اتخاذ یک تصمیم بسیار درست، از 4 اسفندماه سال گذشته آموزش حضوری برای دانشجویان را متوقف کرد، افزود: خوشبختانه تاکنون خبر ناخوشایندي از وضعیت سلامت دانشجویان، اساتید و دیگر دانشگاهیان دریافت نشده است.

وي با بيان اين كه با طولانی شدن دوره درگیری با بیماری در كشور، موضوع آموزش غیرحضوری به صورت جدی مطرح شد و راهکارهای آن مورد بررسی قرار گرفت، ادامه داد: ترم تحصیلی آینده احتمالاً به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد و احتمال برگزاری غیرحضوری امتحانات در آن زمان نیز وجود دارد.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به تطبیق مناسب دانشجویان با آموزش و امتحانات غیرحضوری، بر پشتیبانی مناسب از این موضوع تأکید كرد و افزود: در دوران برگزاری امتحانات به صورت غيرحضوري در همه سطوح دانشگاه با چالش‌های گوناگوني مواجه بوديم كه پراکندگی دانشجویان سراسر کشور، امکانات فنی و مباحث پشتیبانی از جمله اين چالش‌ها بود.

خادمی با تأكيد بر اين كه همراهی اعضای هیئت علمی، مدیران، کارشناسان آموزشی و همکاران پشتیبانی موجب شد تا آموزش و امتحانات غيرحضوري به خوبی برگزار شود، گفت: در هر دانشکده ستاد برگزاری امتحانات تشکیل شد و آموزش‌های لازم برای برگزاری آن ها نيز به خوبی انجام پذیرفت.

وي برگزاری امتحان در 200 گروه درسی با حدود هزار امتحان متفاوت را از جمله ویژگی‌های امتحانات این ترم بيان كرد و افزود: در این دوره تجربه برگزاری امتحان برای جمع هاي 2 نفره تا حدود هزار نفره را داشتيم كه متوسط هر امتحان 40 نفره بود. همچنین 35 هزاردانشجو-امتحان طی 14 روز را به خوبي برگزار كرديم.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان، اطلاع‌رسانی‌های به موقع و سریع در تمامی دانشکده‌ها را بسیار عالی توصيف كرد و با تقدیر از زحمات اعضای هیئت علمی برای تغییر رویه آموزشی به غیر حضوری، بیان کرد: در مجموع 600 مدرس دانشگاه در آموزش و ارزیابی امتحانات غیرحضوری در حد مطلوب مشارکت داشتند.

وي، پشتیبانی مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان در این زمینه را بی‌نظیر و تمام وقت دانست و با تقدیر از مرکز آموزش های آزاد و الکترونیک دانشگاه در برگزاری کلاس های آموزشی، موقعیت‌شناسی و ایثار و فداکاری تمامی عوامل اجرايي و همکاران آموزشی در برنامه‌ریزی و نظارت و کنترل در اين مسير را ستایش کرد.

در پايان اين نشست اعضاي هيئت رئيسه دانشگاه صنعتي اصفهان از دست اندرکاران، عوامل اجرایی و پشتیبانی آموزش مجازی و برگزاری غیرحضوری امتحانات این دانشگاه تجلیل کردند

چهارشنبه, 25 ارديبهشت 778 ساعت 13:07

پیام منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به مناسبت روز خبرنگار

نوشته شده توسط

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در یامی به مناسبت روز خبرنگار، این قشر از جامعه را دیده بانان جهش تولید خواند.

متن پیام مدیرعامل ذوب آهن به ذیل می باشد:

۱۷مرداد، روز ارج نهادن به تلاشگران عرصه رسانه است که با آگاهی و قلم خود، همچون چشم و گوش جامعه عمل می کنند و مردم سالاری را تضمین می نمایند. اصحاب رسانه با نقدهای سازنده و شفاف سازی، نه تنها مسئولیت خطیر آگاهی بخشی به افکار عمومی را به عنوان رسالت خویش انجام می دهند، بلکه یاری رسان و مددکار بخش اقتصاد و صنعت جامعه در بهبود شرایط مدیریتی هستند.

خبرنگاران در سال جاری که به تدبیر مقام معظم رهبری با نام جهش تولید نامگذاری شده است، همچون دیده بانان این هدف مهم هستند و هر جا که زنجیره تولید کشور با مشکلی مواجه است ، قلم خبرنگاران در مقام پشتیبان وارد عمل می شود و با بیان مشکلات و آسیب ها و با مطالبه گری، مسئولین را در مقام پاسخگویی به افکار عمومی می نشاند تا گزندی به عرصه حیاتی تولید وارد نشود.

اصحاب رسانه هوشمند و متعهد کشور، علاوه بر بیان انتقادات و مطالبه گری، به خوبی دستاوردها و نتایج مهم بخش صنعت و اقتصاد کشور را نیز منعکس می سازند تا فعالان عرصه صنعت را دلگرم ساخته و نشاط و امید را به جامعه تزریق نمایند.

در شرایط کنونی که با تحریم های ظالمانه مواجه هستیم و  صنعگران کشور با الهام از اقتصاد مقاومتی، تمام تلاش خود را برای بی اثر ساختن توطئه های دشمنان در عرصه های اقتصادی  می نمایند ، هیچ ارگانی همچون رسانه نمی تواند حامی دلسوز این پیکار و جهاد اقتصادی باشد. خبرنگاران با روایت گری این مقاومت جانانه که در دل خود دستاوردهای مهم همچون بومی سازی، اتکا به جوانان، رونق تولید ملی و .... را به همراه داشته است، این دستاوردها و میراث گرانبها را که رنگ حماسه دارد، به نسل های آینده منتقل می سازند تا آنها نیز بدانند که هیچ دستاورد مهم و پایداری حاصل نمی شود مگر با اتکا به بازوی توانمند جوانان ایرانی.

 در این روز گرامی که در آستانه عید غدیرخم است، یاد شهدای خبرنگار به ویژه شهید محمود صارمی را گرامی داشته و ضمن ارج نهادن به تلاش بی وقفه همه اصحاب رسانه و تبریک این روز خجسته به همه کنشگران عرصه رسانه، توفیق روز افزون آن ها را آرزومندم.

 

چهارشنبه, 25 ارديبهشت 778 ساعت 13:04

پیام قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان به مناسبت روز خبرنگار

نوشته شده توسط

17 مرداد، روز خبرنگار را به همه خبرنگاران و اصحاب رسانه، این تلاشگران کشف حقیقت، تبریک می گویم. 

کارکرد رسانه و ماهیت آن به گونه ای است که تاثیر آن بر کمتر مولفه و رویدادی در جهان قابل انکار است به گونه ای که بسیاری از پدیده ها و تحولات توسط رسانه شکل و مفهوم پیدا کرده است. در زمان معاصر رسانه ها دیگر تنها بازتاب دهنده اخبار و اتفاقات نیستند بلکه به نقطه شروع تغییرات تبدیل شده اند.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، یکی از عرصه هایی که با نشات گرفتن از این خاصیت رسانه می توان با کمک رسانه ها به آن دست یافت، مفهوم توسعه شهری است به طوریکه رسانه با تأسی به نقش تالیفی خود می تواند در تعریف مفهوم توسعه به کمک برنامه ریزان شهری بیاید. 

براساس مدل های جدید زندگی در دوران معاصر، مدل توسعه در شهرها نیز دیگر تابعی از فرم های قدیمی و تعریف شده نیست و توسعه باید در قالب زمان و جغرافیای شهرها بازتولید و بازتعریف شود. در این جا نقش رسانه به عنوان آغازگر این تحول برجسته می شود و می توان از حرفه روزنامه نگاری و خبرنگاری انتظار داشت، توسعه شهری را از متن نیازهای شهر و ساکنان آن استخراج کرده و به مدیران شهر و شهرسازان عرضه کنند.

این بخش از کار که بنیادی ترین مرحله توسعه شهری را در برمی گیرد، نقشه راه، طرح های توسعه، بودجه بندی شهرداری ها و در نهایت مدل اجرای پروژه های شهری را نیز تابع خود خواهد کرد به گونه ای که ردپای تالیفات رسانه ای را می توان در تعریف مفهومی به اسم توسعه در همه مراحل کالبدی و نرم افزاری توسعه شهر پیدا کرد.

جسارت رسانه برای ارائه تعریف های منطبق با زمان از همه مفاهیم به خصوص توسعه، نباید متوقف بر خواست و اراده حاکمان باشد بلکه رسانه به عنوان یک رکن در معادلات سیاسی و اجتماعی، در برابر شهر و آنچه در انتظار شهر است، مسئولیت دارد تا با همفکری متفکران و با لحاظ نیازهای روز مردم، قالب های از قبل نوشته شده برای مسیر توسعه در شهرها را درهم شکند و به نظام برنامه ریزی شهری یک الگوی منطقی و نوین ارائه دهد. 

قلم نقادانه ژورنالیست ها در مسیر اجرای طرح های شهری (اعم از عمرانی و فرهنگی) شاخصی برای سنجش میزان انحراف مدیران شهری از مسیر صحیح توسعه است، اگر مدیریت شهری به مفهوم سنجش پذیری برنامه ها و طرح های خود افتخار می کند، به همان میزان هم نقدهای دلسوزانه و علمی را یکی از ابزارهای سنجش برنامه های خود می داند چراکه زاویه دید رسانه به مسیری که مدیران در توسعه طی می کنند، آغشته به نیازهای شهروندان و قابلیت های شهر است. 

در چنین چارچوبی، رسانه شریک مدیران در توسعه شهری می شود و با بیرون آمدن از پوسته نظارتی به یک کنشگر در آبادانی تبدیل می شود که می تواند تنظیم کننده میزان سرعت، نحوه اجرا و چگونگی حضور مجریان در هر مرحله از مسیر توسعه باشد. 

البته که رسیدن به چنین مطلوبی، نیازمند فعالیت و تربیت خبرنگاران آگاه به مفاهیم مدیریت شهری و توسعه است و چنین راهی به مقصود نمی رسد مگر اینکه فرم ها و محتواهای سنتی رسانه جای خود را به مدهای جدید نوشتاری و محتوایی دهد. 

خرسندیم که در تدوین مدل مشارکتی طرح جامع شهر اصفهان که در اصفهان به صورت پایلوت برای اولین بار در کشور، از پشت درهای بسته بیرون آمد و تدوین آن بر اساس نظر ذی نفعان و گروه های نخبگانی شکل گرفت، نقش رسانه ها را لحاظ کرده و از آنان در تدوین مشارکتی این برنامه یاری گرفتیم. همچنین در جلسات هم اندیشی اصفهان فردا و رویدادهای مشارکتی مانند ایده کاپ ها، جلساتی را به اخذ دیدگاه رسانه ها برای اداره شهر و دریافت ایده ها و نظرات آنان اختصاص دادیم. 

از همیاری و همراهی همه اصحاب رسانه در به ثمر رساندن این حرکت های جدید، سپاسگزاریم. 

 

 
۱۷ مردادسالروز شهادت شهیدصارمی فرصتی است که ازاین طریق تلاشها و همتی که خبرنگاران عرصه مطبوعات درانعکاس اخبار و رویدادها مربوط به عملکرد مسولین ، شهرداریها ، دولت و... و همچنین جلب اعتماد نظرات و افکار عمومی و نخبگان جامعه که می توانند نقش موثری در دست یابی به توسعه ، پیشرفت و آبادانی و رعایت حقوق شهروندی دراستان و کشور داشته باشند قدربدانیم
 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، ازاین فرصت استفاده کنیم  وگرامی بداریم  این ایام را و همچنین  تبریک عرض میکنم  خدمت همه خبرنگاران عزیزی که در این  عرصه فعالیت می کنند  وشایسته است که یاد وخاطره شهدا وجانبازان این عرصه که دراطلاع رسانی  همت و تلاش وافری بخرج دادند تا  نظام جمهوری اسلامی را به نقطه اعلای خود دربحث آگاهی  وآگاهی بخشی رساندند گرامی بداریم  و بارعایت پروتکل های و دستورالعمل های  بهداشتی بتوانیم  فرصتی ایجادکنیم که به نحوشایسته اززحمات این عزیزان  که در استان اصفهان تحت عنوان خبرنگاران خانه مطبوعات، انجمن صنفی روزنامه نگاران ، انجمن عکاسان وبسیج رسانه  فعالیت رسانه ای در سطح شهر اصفهان انجام دادند به نحوی سپاسگزاری  و تجلیل کنیم.
 
 
شاید  بتوانیم با این پیام  بخشی اززحمات  خبرنگاران که  واقعا تلاش می کنند که جامعه پویا و آگاهی  داشته باشیم را تشکر و قدردانی کنیم .
 
آرزوی سلامتی ، تندرستی و موفقیت برای یکایک خبرنگاران و کسانی که در عرصه رسانه و مطبوعات تلاش می کنند را دارم .
 
 
 
 
 
                                                           

 

 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان اصفهان حجت الاسلام والمسلمین توسلی  با بیان اینکه بعد از فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور، طرح تربیت حافظان قرآن در دستور کار  سازمان  اوقاف قرار گرفت، گفت: این طرح طی سال‌های گذشته با سهمیه‌بندی‌های مشخص برای هر استان وشهرستان اجرا می‌شد.
 
وی افزود: در سال جاری و با توجه به تغییراتی که با توجه به کرونا در سطح کشور رخ داد، طرح تربیت حافظان قرآن نیز تغییراتی کرد.
 
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان اصفهان ناحیه یک  با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی انجام شده آزمون طرح تشویقی حافظان ۵ جزء قرآن کریم و آزمون زیر ۱۰ سال به دلیل شیوع ویروس کرونا با رعایت پروتکل‌های کامل بهداشتی از یکم مرداد تا ۳۱ شهریور برگزار می‌شود. افزود این آزمون در نواحی یک ودو از ۲۱الی ۲۳ مرداد ماه  در مقبره علامه مجلسی  اجرا می گردد
 
توسلی  گفت: نتایج آزمون پس از بررسی و تایید نهایی به صورت متمرکز توسط مرکز امور قرآنی سازمان  منتشر خواهد شد.

مرضیه فرشاد با حضور در جلسه علنی شورای شهر اصفهان با اشاره به همکاری مطلوب شهرداری اصفهان و شورای شهر با بهزیستی استان، اظهار کرد: از جمله همکاری شهرداری با ما در بحث آموزش به خانواده ها در فرهنگ سراهاست و در زمینه برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه ها نیز شهرداری برای در اختیار قرار دادن فضا با ما تعامل خوبی داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا امسال اقدامات پیشگیری از تنبلی چشم، در مهدهای کودک انجام نمی شود و از همین رو از سه هفته پیش برنامه ریزی برای اجرای این طرح در خانه های خلاقیت و خانه های فرهنگ شهرداری اصفهان انجام و از ابتدای تیرماه اجرایی شده است.  

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان تصریح کرد: از دیگر همکاری های ما با شهرداری، آموزش به تسهیلگران در مناطق شهر اصفهان بوده است که با کمک شهرداری به مناطق اعزام شده اند.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی محله ها از سوی شهرداری می تواند به بهبود زندگی افراد کمک کند، اظهار کرد: مناسب سازی از جمله خواسته های معلولان برای تردد آسان تر در شهر است که تاکنون 60 درصد معابر در اختیار شهرداری مناسب سازی شده است و نیاز است به 100 درصد افزایش یابد.

فرشاد با بیان اینکه با همکاری شهردار منطقه 4 تجهیز شیرخوارگاه بزرگ اصفهان انجام شد، اظهار کرد: همچنین با تعاملی که با شهرداری منطقه 13 برقرار شد توانستیم خانه مستقل امیرحمزه را به بهره برداری برسانیم که به پسرانی اختصاص دارد که از مراکز شبانه ‌روزی بهزیستی ترخیص می ‌شوند اما هنوز آمادگی ورود به اجتماع را ندارند.

احتمال راه اندازی مرکز کنترل آسیبهای اجتماعی در پایانه صفه با همکاری شهرداری

وی با اشاره به تعطیلی مرکز روانپزشکی کودکان در اصفهان برای انتقال آن به بیمارستان امین، گفت: هنوز این مرکز راه اندازی نشده است و از شهرداری درخواست داریم این امر را محقق کند چراکه وجود چنین مرکزی ضرورت دارد.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان افزود: راه اندازی دبیرخانه شهر دوستدار سالمند از دیگر اقدامات موفقیت آمیز شهرداری اصفهان بوده که قرار بود حول هشت محور فعالیت داشته باشد اما شیوع کرونا آن را به تاخیر انداخت.

وی در ادامه افزود: شرایط مراکز نگهداری سالمندان بهزیستی با توجه به شیوع کرونا مورد تهدید است، در همین رابطه در نظر داریم ترددها را متوقف و مرخصی‌ها را به حداقل برسانیم.

وی همچنین اعلام کرد: چنانچه از مرکز کنترل آسیبهای اجتماعی که با همکاری شهرداری اصفهان در پایانه کاوه ایجاد شده، نتیجه خوبی کسب شد، این طرح‌ در پایانه صفه نیز اجرا خواهد شد.

فعالیت ۷۴ مرکز توانبخشی در اصفهان

فرشاد همچنین ادامه داد: ۱۹۶ مرکز در حوزه خدمات اجتماعی در شهرستان اصفهان فعال است. از این تعداد ۱۳۳ واحد مهدکودک، ۱۶ مرکز شبانه روزی و ۲۲ مرکز کلینیک مشاوره است. ۷۴ مرکز توانبخشی در اصفهان فعالیت می‌کنند. همچنین توسعه مراکز اوتیسم در شهر اصفهان صورت می‌گیرد.

به گفته وی، ۵۵ مرکز درمان و ترک اعتیاد در شهر اصفهان فعال است. همچنین ۱۴۶ واحد مشاوره خصوصی در این زمینه در اصفهان فعالیت دارند.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، کریستوف همل من در حاشیه بازدید از بیمارستان امین اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: هدف از سفر من به اصفهان نگاهی به وضعیت اخیر کووید ۱۹ در اصفهان، بازدید از بیمارستان‌ها و رفع چالش‌های موجود و کمک به کادر درمان این استان است.

وی با اشاره به بازدید خود از بیمارستان امین تصریح کرد: وضعیت این بیمارستان مناسب است از بخش‌ مراقبت‌های ویژه، بخش‌های تشخیصی و از ظرفیت سی تی اسکن آن بازدید کردم و اکنون این مرکز درمانی در حال آماده سازی و افزایش ظرفیت برای ارایه خدمات بیشتر است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران ادامه داد: بیمارستان امین بیمارستان تمیز و با کیفیت بالا خدمات ارایه می‌دهد و بخش آی سی یو تمام تجهیزات لازم را برای ظرفیت موجود دارد که امیدوار کننده است.

وی اضافه کرد: تمامی کارکنان بهداشتی و نیروهای بیمارستان اصول کنترل عفونت را رعایت می‌کنند و همگی مجهز به تجهیزات حفاظت فردی هستند و از همه مهم‌تر تعهد مدیریت بیمارستان بر افزایش ظرفیت‌هاست.

همل من ادامه داد: ممکن است در ۲ ماه آینده همزمان با شروع فصل پاییز و زمستان وضعیت بدتر شود، هیچ راه دیگری برای کنترل آن وجود ندارد مگر آنکه هر شخص حفاظت شخصی را انجام بدهد.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران تصریح کرد: قبل از هرچیز حفاظت شخصی هر فرد مهم است اما در صورت مشاهده علایم افراد باید به بیمارستان‌ها و مراکز ارایه خدمات مراجعه کنند و اگر آزمایش مثبت شد براساس راهنمایی‌هایی که پزشک می‌کند یا باید در بیمارستان بستری شوند و یا در صورت خفیف بودن بیماری در قرنطینه خانگی بمانند. 

به گفته وی، یکی از مهم ترین مسائل آزمایش گرفتن از افرادی است که با افراد دارای کرونا در ارتباط بودند است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران در حال بازدید از دیگر بیمارستانهای استان است و قرار است در خاتمه بازدید از نشست با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی این استان شرکت کند.

 

 

منبع : خبرگزاری ایرنا

صفحه1 از5
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی بیکیان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وبه نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی با اشاره به خرید
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خبرنگار فولاد مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه برای سال
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور با اشاره به رونمایی از ۸۰ دستگاه اتوبوس شهری اصفهان به مناسبت عید ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این نشست رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان با بيان اين كه جهان در حال طی کردن دوره سختی در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محمد مجیری در سلسله نشست های سه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی بیکیان محمدی با بیان اینکه تنها 300 متر از 33 کیلومتر طول خط انتقال هنوز اجرا ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • ورزش
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خبرنگار فولاد مجمع
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور با اشاره به
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این نشست رئيس دانشگاه صنعتي
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی بیکیان محمدی با بیان اینکه

عضویت خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

اصفهان

صاف
21.67° سانتیگراد
باد : 3.73 کیلومتر به سمت شمال از شمال غرب
رطوبت : 35%
36.67°C 20°C
38.33°C 22.22°C
39.44°C 22.22°C

پایگاه اطلاع رسانی استان اصفهان

بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…