به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری استان اصفهان، سید محمد قلمکاریان با بیان اینکه حفظ یک فضای خانوادگی آرام و دلنشین برای ایجاد احساس امنیت در بین اعضاء خانواده از اهمیت اساسی برخوردار است اظهار داشت: در این روزها که شهروندان در ایام شیوع بیماری کرونا باید در خانه‌ بمانند و مراسم‌ و مهمانی‌ها نیز لغو شده اند بهانه‌گیری کودکان برای خانواده‌ها در واحدهای مسکونی به معضلی تبدیل شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه در همین راستا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان امیدی است تا شادمانی عیدی دهد و لبخند را بر لب های کودکان و نوجوانان بنشاند گفت: کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان اصفهان با نام پیک امید مجازی بر آن است تا از نویسندگان و شاعران و تصویر گران و فعالانی که برای کودکان و نوجوانان می نگارند و نقش های ماندگار رقم می زنند بخواهد این بار به این اتفاق همه گیر با دیدگاهی طنز بنگرند و به خلق اثر بپردازند .
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه خاطر نشان شد: درهمین راستا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان نیز به عنوان یار همیشه مهربان برای کودکان و نوجوانان اصفهانی که امسال در خانه ماندند نخستین مهرواره شعر، داستان و تصویرگری طنز را با عنوان نقل سپید خنده برگزار می کند.
سید محمد قلمکاریان در ادامه به هدف برگزاری مهرواره نقل سپید خنده توسط انجمن فعالان کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان برگزار می شود اشاره کرد و گفت: برگزاری این جشنواره طنز بهانه ای است برای خلق تازه ترین لبخندها، در این روزهای بی لبخند و برای این جشنواره به گونه ای برنامه ریزی شده است که بتوانیم همگام با یکدیگر برای کودکان و نوجوانان سرزمینمان گام های ارزنده برداریم.
وی در ادامه به مضوعاتی که برای این مهرواره در نظر گرفته شده است اشاره کرد و گفت: موضوعات فراخوان این مهرواره شامل؛ عید بدون عیدی، نوروز در قرنطینه، چشم‌های به در، درد و دل های دست هایم، تعطیلی‌های کشدار، دلتنگی های قرنطینه، پدرهای خانه نشین و موضوع آزاد هستند که علاقمندان می توانند در قالب؛ شعر، داستان و قالب های تصویرگری؛ کاریکاتور، کاریکلماتور و اینفوگرافی آثار خود را تا دهم اردیبهشت ماه 1399 به آدرس ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایند.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه افزود: شایان ذکر است آثار منتخب این مهرواره نیز در نشریه الکترونیکی فعالان کودک و نوجوان منتشر می شود.
سید محمد قلمکاریان در ادامه یادآور شد: فراخوان نقل سپیده خنده تکاپوی شما را می طلبد شما که دل هایتان برای بچه‌ها می‌تپد شاعران و نویسندگان تصویرگران کودکان و نوجوانان چشم به راه خلق آثار خوب طنز شما هستیم.

دوشنبه, 17 دی 777 03:25

اهداء110 بسته حمایتی به نیازمندان کاشانی

نوشته شده توسط

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان مسلم محمودزاده رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان گفت: در آستانه سال نو و در راستای تحقق دستورالعمل‌های ابلاغی در مراکز افق بقاع متبرکه، شانزدهمین مرحله توزیع مواد غذایی در بین 110 خانواده نیازمند به ارزش بالغ بر 70 میلیون ریال صورت پذیرفت.

او ادامه داد: این بسته حمایتی از سوی واحد اجتماعی مرکز افق آستان مقدس امام زاده حضرت سلطان امیراحمد (ع) کاشان تهیه و به نیازمندان اهدا می‌گردد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان بیان کرد: این بسته حمایتی مواد غذایی شامل( مرغ، روغن، ماکارونی و برنج )می‌باشد که به خانواده‌های تحت حمایت این مرکز از تمامی روستا‌های منطقه مشهد اردهال توزیع می‌شود

محمودزاده افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اهمیت پیشگیری در مقابله با این ویروس منحوس به خانواده‌های نیازمند علاوه بر بسته حمایتی مواد غذایی، یک بسته بهداشتی شامل( ماسک، دستکش، مایع ضدعفونی کننده سطوح و مایع ضدعفونی کننده دست ) اهدا می‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با صدور حکمی دکترسیدمحمد قلمکاریان را به عنوان مدیر کل جدید کانون پرورش فکری استان اصفهان منصوب کرد.

در همین راستا و باتوجه به اینکه متاسفانه در روزهای اخیر با بحران بیماری کرونا در کشور مواجه هستیم مراسم معارفه سیدمحمد قلمکاریان به عنوان مدیر کل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان  با حضور جمعی از معاونان این کانون در محل اداره کل برگزار شد.

در این مراسم سیدمحمد قلمکاریان اولویت های کاری خود را در کانون پرورش فکری تلاش برای تحقق هدف محوری کانون به عنوان یکی از نقش‌آفرینان ممتاز و متمایز عرصه تعلیم و تربیت و تعالی آینده‌سازان ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: یعنی در راستای شکوفایی استعدادها و پرورش ذوق و خلاقیت کودکان و نوجوانان با همراهی و همکاری کلیه مربیان و مدیران کانون حرکت می کنیم تا علاوه بر تحقق اهداف والای کانون پرورش فکری بتوانیم محیطی پرنشاط، امیدبخش برای آینده سازان ایران اسلامی فراهم نماییم.

وی در ادامه بهره‌مندی از ظرفیت دانش، تجربه و انگیزه والای خانواده بزرگ کانون را برای تحقق اهداف سازمان و تربیت نسلی پیرو آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ضروری دانست و خاطر نشان کرد: تحقق این امر نیز مستلزم تعمیق برنامه‌ها و کیفی‌سازی فعالیت‌ها و توجه به ابزارها و روش‌های نوین پرورش خلاقیت، تقویت و توسعه همکاری با مدارس و پرداختن به آموزش هدف‌مند مهارت‌ها و مقوله‌های فرادانشی متناسب با سبک زندگی ایرانی اسلامی و اقتضاهای فرهنگی بومی استان است.

در ادامه این جلسه نیز از زحمات مهدی قربانی مدیر کل سابق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان نیز تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

همچنین فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری نیز با صدور نامه‌ایی از تلاش‌های مهدی قربانی مدیر کل سابق استان اصفهان قدردانی کرد.

شایان ذکر است مهدی قربانی به مدت 4 سال و شش ماه به عنوان سرپرست و مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خدمات شایسته و فراوانی را برای رشد و تعالی کانون پرورش فکری و همچنین ارتقاء آموزش کودکان و نوجوانان از خود به یادگار گذاشت.

بر اساس این گزارش سیدمحمد قلمکاریان مدیرکل جدید کانون استان اصفهان دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی  وکارشناسی ارشد تعلیم وتربیت اسلامی و دکتری تخصصی علوم تربیتی گرایش فلسفه و تربیت اسلامی است.

وی علاوه برسابقه های آموزشی و عضویت در هیات علمی دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان و چاپ و ترجمه مقاله و کتاب، سرپرست دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان، ریاست دانشگاه پیام نور مرکز خوانسار، سرپرست دانشگاه پیام نور شهرکرد، معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، مدیریت مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان اصفهان، دبیرجشنواره ملی تصویرگری رضوی، دبیر جشنواره ملی صنایع دستی آیات، دبیر ستاد برگزاری جشنواره کلان شهر اصفهان و دبیرجشنواره مطبوعات خبرگزاری ها و پایگاههای خبری استان را نیز در کارنامه درخشان خود دارد.

وی همچنین به عنوان مدیرفرهنگی کشوری نیز برگزیده شده است و بیش از ۱۸ سال سابقه فعالیت و برنامه‌ریزی در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی، قرآنی، تربیتی، علمی و هنری و کارگردانی، سرپرستی گروه و بازیگری نمایش و تئاتر در این شهر را در کارنامه کاری و علمی خود ثبت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حجت الاسلام  و المسلمین روان   با اشاره به برگزاری سوگواره یاس نبوی  اظهار داشت: هر ساله همزمان با فرارسیدن ایام فاطمیه یکی از برنامه های فرهنگی سازمان  اوقاف و امور خیریه برگزاری سوگواره یاس نبوی است.
این مقام مسئول   در مورد ولایت‌پذیری حضرت زهرا(س) یادآور شد: اطاعت از مقام ولایت و امامت در راس امور آن بانوی نمونه اسلام بود حتی آن حضرت تمام هستی خود را در راه ولایت به کف گرفت و خود را فدای اسلام کرد.
حجت الاسلام «ولی الله روان  در ادامه  با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع مذهبی همزمان با آغاز  ایام فاطمیه در سطح بقاع متبرکه استان، گفت: در این طرح 129مبلغ اعزامی، بومی و مستقر آماده همکاری هستند.
 
وی    با بیان اینکه  از 129مبلغی که مسئولیت امر سخنرانی در برنامه سوگواره یاس نبوی را برعهده دارند110 مبلغ بومی و 19مبلغ اعزامی  هستند، افزود: روضه خوانی، مدیحه‌سرایی، سخنرانی با موضوع فضائل اخلاقی و ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه(س)، ، برپایی خیمه‌های معرفت، پاسخگویی به سوالات شرعی خانواده‌ها و مشاوره خانواده از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده در بقاع متبرکه است.
معاونت فرهنگی اجتماعی  اداره کل اوقاف اصفهان با بیان اینکه فعالیت مبلغین در زمینه های مختلف اعم از سخنرانی های مذهبی، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف، چندرسانه ای، مشاوره(دینی، اعتقادی، خانوادگی و...) در استان فعالیت دارند، خاطر نشان کرد: مبلغین همزمان با اولین شب فاطمیه در استان شروع به کار و تا یک روز پس از ایام حضور دارند.
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر به نقل از اداره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،ناصر اکبری با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، وزیر نیرو در
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات  و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان، علیرضا قاری قرآن
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری استان اصفهان، سید محمد قلمکاریان با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر به نقل از اداره كل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، امسال، با توجه به ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان ، شاهین ملک زاده رییس اداره روابط عمومی با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محسن گلابی در خصوص دستگیری و ...
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر،  منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان این خبر ، گفت : با ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • ورزش
 • فرهنگ
 • حوادث
Has no content to show!
به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات  و
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر به نقل از اداره كل ارتباطات و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی مخابرات
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر،  منصور یزدی زاده

عضویت خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

اصفهان

ابر پراکنده
19.44° سانتیگراد
باد : 13.67 کیلومتر به سمت غرب از جنوب غرب
رطوبت : 15%
21.67°C 7.22°C
24.44°C 5.56°C
24.44°C 10°C

پایگاه اطلاع رسانی استان اصفهان

بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…