به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در پنجمین روز از تیرماه ۱۳۹۹، اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در جلسه هم اندیشی مسئولین آموزش و پرورش استان با نمایندگان مجلس شورای اسلامی که در سالن نقش جهان مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان شماره سه شهر اصفهان برگزار شد، در سخنانی ضمن گرامیداشت ایام دهه کرامت رضوی، با ارائه آماری از تعداد دانش آموزان، مدارس، کلاس ها، ظرفیت ها و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار داشت: امسال بالاترین میزان بازنشستگی را در آموزش و پرورش داریم و با توجه به این اتفاق صحبت های خوبی با وزیر محترم آموزش و پرورش و معاونین ایشان داشتیم که به خوبی ما را همراهی کردند و برنامه ریزی مدونی صورت پذیرفت. ضمن اینکه با حضور نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر آموزش و پرورش در این جلسه، نگرانی ها و کمبودها در آموزش و پرورش به حداقل می رسد و مطمئناً این تعامل باعث دلگرمی ما خواهد شد.

 

وی افزود: لازم می‌دانم از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی قدردانی نمایم چرا که علیرغم زمان کوتاهی که از آغاز به کار مجلس یازدهم میگذرد تعامل بسیار خوبی با آموزش و پرورش استان داشته اند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تاکید کرد: ممکن است کمبود هایی در آموزش و پرورش داشته باشیم اما این که در هر جلسه به آنها بپردازیم کار درستی نیست و بهتر است در برخی جلسات موارد مثبت را نیز بیان کنیم.

 

اعتدادی ادامه داد: در طول ۲۰ ماه گذشته با جذب خیرین مدرسه ساز در استان اقدامات بسیار مهمی صورت گرفت، به گونه‌ای که با همکاری و همراهی که با اداره نوسازی مدارس و خیرین مدرسه ساز داشتیم تا پایان مرداد ماه ۳۰ واحد آموزشی و ۳۰ پروژه خوب را افتتاح می‌کنیم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: به جرات می توان گفت همه این پروژه ها شاخص هستند که نمونه‌ای از آن مجتمع فرقدانی است که با حضور وزیر محترم آموزش و پرورش افتتاح خواهد شد.

 

اعتدادی با تجلیل از مشارکت خیرین در پروژه‌های آموزش و پرورش استان اظهار داشت: بسیار خرسندم که توانستیم مشارکت خیرین گرانقدر را در مجموعه آموزش و پرورش استان اصفهان جلب نماییم و نمونه دیگری از پروژه های خیرساز، ورزشگاه بین المللی آکادمی ژیمناستیک است که توسط یکی از خیرین ساخته و تجهیز شد.

 

وی در پایان اضافه کرد: راه اندازی سامانه برنامه ریزی منابع انسانی آموزش و پرورش (ERP) قدم بسیار بزرگی در حوزه دولت الکترونیک و فناوری بود و همانند برنامه شاد می تواند به ما کمک کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سمیه کریمی  در نشست خبری هفته مبارزه با مواد مخدر با اشاره به افتتاح مرکز الگوی جامع درمان در سال گذشته گفت: در این برنامه نقاط ضعف هرکدام از الگوهای درمانی ۲۰ سال گذشته در موضوع اعتیاد پوشش داده شد، در این الگو همه روش‌ها تجمیع شد و زمان سم زدایی در این طرح به چهار ماه افزایش یافت.

وی ادامه داد : از آنجا که این مدت برای درمان کامل معتادان کفایت نمی‌کند فعالیت‌های دیگری با عنوان "مدیریت مورد" برای توانمندسازی افراد در کنار این دوره قرار گرفت.

کریمی اظهار داشت : سازمان بهزیستی در حوزه پیشگیری در سه سطح اولیه ثانویه و ثالثیه تلاش می‌کند، در پیشگیری اولیه اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به مردم از اهمیت مهمی برخوردار است، در مرحله ثانویه تلاش می‌کنیم افراد معتاد را به سمت درمان ببریم و در سومین مرحله پیشگیری سعی بر کاهش آسیب افراد معتاد در جامعه است.

وی با اشاره به فعالیت دو موبایل سنتر افزود: تا اواخر سال سومین موبایل سنتر استان راه اندازی می‌شود که این موبایل سنترها در مناطق آسیب خیز و مناطق حاشیه‌ای اصفهان همچنین شهرهای شاهین شهر و برخوار به صورت سیار به معتادان در پاتوق‌های اعتیاد خدمات لازم را ارائه می‌دهند.

معاون پیشگیری بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه ۵۵ مرکز سرپایی درمان اعتیاد در استان فعال است، افزود: این مراکز دنبال درمان معتادان با دارو هستند همچنین ۸۷ مرکز اقامتی فعال در استان داریم که این مراکز به مدت ۲۱ روز مرحله سم زدایی را برای معتادان انجام می‌دهند که این روش درمان امکان تمدید سه دوره‌ای دارد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، مرضیه فرشاد در نشست خبری خود با اصحای رسانه که به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار شد ، گفت : به دلیل شیوع کرونا از بروز برخی اجتماعات مضر جلوگیری کردیم اما در ماه‌های آینده به طور جدی در مناطق خاصی از شهر و مناطق حاشیه‌ای بحث تسهیل گری با رویکرد خانواده را شروع می‌کنیم که در ابتدا مناطق پرخطر اصفهان در اولویت است.

وی  با تأکید بر لزوم گسترش فرآیند آموزش در امر مقابله با اعتیاد تصریح کرد: به دلیل شیوع کرونا از بروز برخی اجتماعات مضر جلوگیری کردیم اما در ماه‌های آینده به طور جدی در مناطق خاصی از شهر و مناطق حاشیه‌ای بحث تسهیل گری با رویکرد خانواده را شروع می‌کنیم که در ابتدا مناطق پرخطر اصفهان در اولویت است.

فرشاد  با بیان اینکه مرکز ماده ۱۶ زنان در اصفهان نداشتیم، گفت: از بخش خصوصی برای ساماندهی معتادان متجاهر زن کمک گرفتیم تا معتادان متجاهری که در هفته گذشته از سطح شهر جمع آوری شدند در این سامان سرا ساماندهی شوند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان در تشریح این موضوع ادامه داد: مراکز ماده ۱۶ برای درمان نیمه اجباری معتادانی است که علاقمند به درمان نیستند که پس از قرارگرفتن در این فرآیند علاقمندی به درمان برای آنها ایجاد می‌شود و پس از درمان اولیه این معتادان به مراکز توانمندسازی زنان و مردان ارجاع داده می‌شوند.

 

وی بیان داشت: این موضوع تنها به عنوان یک مسکّن است و مهم‌ترین اولویت ما در بخش مقابله با اعتیاد پرداختن به امر آموزش خواهد بود.

فرشاد  با بیان اینکه استراتژی کشور به سمت آموزش خانواده است، افزود: در این زمینه زنان مهم‌ترین نقش را دارند، با بالارفتن آگاهی آنها افزایش اعتیاد زنان هم که امروزه با  آن روبرو هستیم، کنترل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهرو به نقل از  روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ؛ داریوش کریمی با بیان اینکه در طول هفته گذشته پوشش امدادی 41 حادثه توسط امدادگران این جمعیت انجام شده است ، افزود : امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر این استان اقدام به امدادرسانی به یک هزار و 771  حادثه دیده کردند.

وی در ادامه به حوادث تحت پوشش جمعیت هلال احمر استان در بازه زمانی ششم لغایت سیزدهم اردیبهشت ماه سال جاری اشاره و خاطر نشان کرد : در این بازه زمانی 19 حادثه جاده ای ،8 حادثه شهری ، 6 مورد خدمات حضوری ، 3 حادثه صنعتی و کارگاهی ،3 حادثه سیل و آبگرفتگی و 2 حادثه کوهستان توسط نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان پوشش داده شد .

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان در پایان با اشاره به اینکه در طول این مدت 4 مورد عملیات رها سازی توسط تیم های عملیاتی این جمعیت صورت گرفته است، تصریح کرد : 162 نفر نیروی عملیاتی این جمعیت در قالب 53 تیم با همراه داشتن تجهیزات لازم امدادی در ماموریت های یادشده مشارکت داشته اند .

 
 
چهارشنبه, 24 بهمن 777 ساعت 14:25

با این کد دستوری مهربانی بسازیم

نوشته شده توسط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی خیریه امام حسین (ع)، خیریه امام حسین (ع) نخستین و تنها خیریه تخصصی مسکن در کشور است که از سال 1361 در شهر اصفهان پایه‌گذاری شده است. 
این خیریه از ابتدای فعالیت تاکنون حامیان زیادی داشته که با استفاده از این ظرفیت سقفی برای زندگی افراد نیازمند را تامین کرده است.
از گذشته تاکنون دریافت کمک خیران برای این خیریه به صورت سنتی انجام شده است، اما امروز و با توجه به رشد و توسعه تکنولوژی و در راستای هوشمند سازی ارائه و دریافت خدمات سامانه SSD *1361*6655# ویژه خیریه امام حسین (ع) راه‌اندازی شده است تا خیران و مددجویان بتوانند بدون مراجعه حضوری به مرکز این خیریه کمک‌ها و درخواست‌های خود را اعلام کنند.
در این سامانه خیران می توانند بدون استفاده از اینترنت و تنها با شماره گیری  *1361*6655# با هر نوع تلفن همراهی کمک های خود را واریز و یا مددجویان با شماره گیری کد مربوط به خود درخواست خود را برای دریافت کمک های خیران اعلام کنند.
همچنین امکان پرداخت نذورات، صدقه، فطریه و کفاره نیز در این سامانه وجود دارد.
نوبت دهی به مددجویان با هدف جلوگیری از اتلاف وقت و ترددهای اضافی و امکان پیگیری وضعیت پرونده مددجویان از دیگر مزیت‌های راه‌اندازی این کد دستوری است.
همچنین مراجعه کنندگان به کد دستوری SSD *1361*6655# خیریه امام حسین (ع) می توانند در بخش امور داوطلبان و در زمینه های مختلف ساخت و ساز، ارتباطات و رسانه و ... آمادگی خود را اعلام کنند.
 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی خیریه امام حسین (ع)، مهدی رقایی با بیان اینکه به منظور تامین اعتبار مورد نیاز برای ساخت پروژه مسکن شهرک امام حسین (ع) تعدادی از اعضای هیات مدیره این خیریه مبلغ یک میلیارد ریال وام به خیریه پرداخت کردند، اظهار کرد: این پرداختی‌ها به منظور تسریع در بهره برداری پروژه انجام شد و قرار است پس از تامین این اعتبار توسط خیریه مبالغ وام به خیران پرداخت شود.
وی افزود: حسین صرافان یکی از اعضای هیات مدیره با توجه به شرایط خاص خیریه در خصوص تامین هزینه‌های مورد نیاز یک میلیارد ریال پولی را که برای ساخت مجتمع مسکونی امام حسین (ع) پرداخت کرده بود را به خیریه هدیه کرد.
 
یکشنبه, 14 بهمن 777 ساعت 13:22

"تو خونه می مونیم تو خونه می خونیم"

نوشته شده توسط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، سید محمد قلمکاریان با بیان اینکه کانون پرورش فکری برای غنی سازی اوقات کودکان و نوجوانان در شرایط شیوع بیماری کرونا علاوه بر برگزاری فعالیت ها و برنامه های مفرح در نظر دارد تا مسابقه جذابی را اجرا کند اظهار داشت :  عنوان این مسابقه بزرگ «تو خونه می مونیم تو خونه می خونیم» است که ویژه پسران ۱۰ تا ۱۸ سال در دو بخش خوانندگی و همخوانی برای کودکان و نوجوانان و خانواده های آنان برگزار می شود.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه به تشریح این طرح پرداخت و گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان موسیقی های با کلام را به قصد تمرین و موسیقی های بی کلام را جهت اجرا در نظر گرفته است که این آثار در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، سروش، بله و گپ به آدرس @too_khooneh_mikhoonim بارگذاری شده است و مراجعه کنندگان می توانند آهنگ ها را از این شبکه های اجتماعی دانلود و اثر خود را با توجه به نوع موسیقی  تولید نمایند.
سید محمد قلمکاریان در ادامه افزود : از آنجایی که داوران این مسابقه از اساتید برجسته کشوری در زمینه موسیقی هستند، آثار تولیدی باید به صورت زنده، بازخوانی و اجرا شده باشند و  آثاری با شیوه لب خوانی کردن آهنگ از دور مسابقه خارج می شوند. همچنین ضبط آثار ارسالی باید در محیط خانه انجام شود و شرکت کنندگان توجه داشته باشند که آثار باید با تلفن همراه، به صورت افقی و با کیفیت مناسب ضبط شده باشند و آثار بی کیفیت مورد ارزیابی قرار نمی گیرند. شرکت کنندگان باید در ابتدای اثر، مشخصات کامل شامل؛ نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه خود را اعلام کنند و  آثار خود را تا تاریخ ۱۰ اردیبهشت به نشانی isfahan.kpf.ir و یا به شماره ۰۹۳۷۴۱۵۸۳۰۱ در شبکه های اجتماعی سروش، گپ و بله برای کانون پرورش فکری استان ارسال نمایند. 
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه گفت: رعایت ریتم و آهنگ، صحیح و کوک خواندن اثر، خلاقیت در نحوه اجرا و بیان حسی مناسب امتیازات ویژه ای است که در نحوه داوری اعمال می شود. 
سید محمد قلمکاریان در پایان خاطر نشان شد: حقوق معنوی و مالکیت اثر برای تولید کنندگان محفوظ است و استفاده از این آثار(با کلام و بی کلام) برای اجراهای صحنه ای، تلویزیونی و... خارج از جریان مسابقه، منوط به کسب اجازه از صاحب اثر می باشد.
 
صفحه1 از3
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
صنایع کشور به کدام سمت می‌روند؟ «جهش تولید»
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدي اخوان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرماندار اصفهان در آئین بهره برداری از پروژه‌های عمرانی خدماتی شهرداری ...
صنایع کشور به کدام سمت می‌روند؟ «جهش تولید» استراتژی اصلی پیش روی کشور است و با این شعار، بخش‌های صنعتی و تولیدی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان غلامرضا اخوان فرید، رئیس کمیسیون توسعه و
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: با سرمایه گذاری 210 میلیارد تومانی شرکت ذوب آهن،  95 کیلومتر ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدي اخوان بهادر در مراسم افتتاح بزرگ ترين مركز داده منطقه غرب و شمال غرب كشور، ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فریده روشن در یکصد و بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • ورزش
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرماندار اصفهان در ...
صنایع کشور به کدام سمت می‌روند؟ «جهش تولید» استراتژی اصلی پیش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدي اخوان بهادر در مراسم ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فریده روشن در یکصد و بیست و ...

عضویت خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

اصفهان

ابر پراکنده
32.78° سانتیگراد
باد : 14.91 کیلومتر به سمت شرق از شمال شرق
رطوبت : 11%
33.89°C 20.56°C
33.33°C 19.44°C
35.56°C 21.67°C

پایگاه اطلاع رسانی استان اصفهان

بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…