اسفند 777
منتشرشده در اقتصاد
- فروردين 11, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان حسین مدرس خیابانی، توجه ویژه به ساخت داخل، توسعه صادرات و تحقق جهش تولید را از اولویت های کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۹ اعلام کرد. سرپرست وزار ت صمت افزود: سال ۹۸ را علی‌رغم همه محدودیت های موجود سپری کردیم و با حدود 42 میلیارد دلار صادرات به 100 کشور دنیا، شاهد رکورد زنی صادرات به لحاظ وزنی و به میزان 135 میلیون تن بودیم که در طول 41 سال گذشته برای اولین بار تحقق یافت و این اتفاق در اوج تحریم‌ها به وقوع پیوسته است.

وی تصریح کرد: امروز در شرایطی قرار گرفته ایم که باید اقتصاد بدون نفت را تمرین کنیم و اتکا به درآمد های ارزی حاصل از صادرات، طبیعتا تنگناهایی را برای صادرکنندگان ایجاد می کند ولی این امر در اقتصاد بدون نفت غیر قابل اجتناب است. مدرس خیابانی در ادامه با اشاره به اولویت های وزارت صمت برای تحقق جهش تولید، افزود: حضور افتخار آمیز امروز ما در استان اصفهان و افتتاح چند طرح صنعتی با سرمایه گذاری بیش از ۱0۰۰۰ میلیارد ریال و آغاز عملیات اجرایی یک طرح با ظرفیت سرمایه گذاری بیش از 70 هزار میلیارد ریال، جلوه ای از فرصت‌ها و ظرفیت‌های بی نظیر کشورمان برای دستیابی واقعی به جهش تولید است.

وی تصریح کرد: هم اکنون به ازای ۸۶۰۰ واحد صنعتی موجود در سطح استان اصفهان، 4600 طرح در حال تکمیل و مراحل راه اندازی است و در عمل به اندازه بیش از نصف واحدهای موجود در این استان طرح صنعتی در حال اجرا است. سرپرست وزارت صمت افزود:  نکته اساسی طرح های در دست احداث اصفهان آن است که بالای 1600 طرح در حال اجرا، دارای پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد و 600 طرح دارای پیشرفت بالای 80 درصد است، که  این آمارها نشان دهنده آن است که به رغم همه محدودیت‌ها و تحریم های موجود، کشور به خوبی در حال اداره بوده و توسعه صنعتی متوقف نشده است. وی موفقیت های موجود را مرهون تلاش ها و مجاهدت های بخش خصوصی و همه ارکان نظام و دولت دانست.

مدرس خیابانی گفت: مدیران ما باید باور داشته باشند امسال نیز علی رغم وجود همه دشواری ها و سختی ها؛ موفقیت های بدست آمده در سال ۹۸ در بخش تولید و تجارت کشور، کاملاً قابل تحقق است.

سرپرست وزارت صمت تولید را محوری ترین مساله کشور دانست و افزود: اولین قدم موثر برای تحقق و افزایش تولید، تأمین مواد اولیه است و در این خصوص روی تأمین ارز از محل ارز حاصل از صادرات برنامه ریزی کرده ایم و کمیته تهاتر ارزی شکل گرفته است.

مدرس خیابانی در ادامه تحقق جهش تولید را تنها از طریق جهش صادرات ممکن دانست. وی در ادامه تأمین معیشت مردم را از رئوس برنامه های این وزارتخانه دانست و گفت:  امروز برای توسعه بخش های مختلف صنعتی کشور و ایجاد ارزش افزوده حتماً جلوی صادرات مواد خام را خواهیم گرفت و این منوط به ایجاد زنجیره ارزش افزوده در تولید محصولات نهایی است؛ به عنوان نمونه در صنعت فولاد گام های برداشته شده باید تکمیل و محصولات فولادی ما در پایان زنجیره تولید خود صادر شوند.

مدرس خیابانی در پایان تاکید کرد: سیاست کلی وزارت صنعت معدن و تجارت در خصوص صنعت فولاد، توزیع منافع صادرات میان همه زنجیره فولاد است و البته اولویت در این است که صادرات به سمت ارزش افزوده بیشتر هدایت شود.

 در ادامه مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: راه اندازی شورای تجارت خارجی اقدامی است که بیش از هر زمان دیگر بویژه در اقتصاد صادرات گرا نیازمند آن هستیم. وی از اعلام آمادگی اتاق بازرگانی اصفهان برای همکاری با وزارت صمت برای تحقق این امر مهم خبرداد. وی افزود: صادرات بدون توجه ویژه به برند تجاری محقق نخواهد شد و امید است این امر از اهم برنامه های این وزارتخانه باشد. دبیرشورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در ادامه ضمن تاکید بر  لزوم توجه به نرخ تشکیل سرمایه و کاهش GDP کشور و تاثیر ویروس کرونا بر این شاخص، گفت: فعالان اقتصادی انتظار دارند گره مشکلاتشان در حوزه های مالیاتی، تأمین اجتماعی، رفع تعهدات ارزی و... به دست وزارت صنعت، معدن و تجارت گشوده شود. گلشیرازی همچنین افزود: می طلبد موضوعات و مشکلات استان صنعتی اصفهان در حوزه های صنعت، معدن و صادرات بصورت فوری از طریق تشکیل جلسات مجازی فعالان اقتصادی و مدیران و معاونان وزارت صمت رفع شود. رئیس اتاق بازرگانی اصفهان همچنین افزایش حدود اختیارات روسای سازمان صمت استان های صنعتی مانند اصفهان را در گره گشایی از مشکلات فعالان اقتصادی موثر دانست.

همچنین محمود تولایی، رئیس اتاق بازرگانی کاشان نیز خواستار رفع مشکل تأمین مواد اولیه واحدهای نساجی، همچنین تشکیل کمیته ای به منظور در حوزه مالیاتی با توجه به تغییرات لایحه مالیات های مستقیم شد.

سید عبدالوهاب سهل آبادی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران نیز در این نشست با تاکید بر اینکه وضعیت معدن کشور خوب نیست، افزود: با توجه به نقش معادن در اقتصاد کشور و تاثیری که واحدهای کوچک معدنی می توانند در اشتغالزایی داشته باشند، لازم است از سوی وزارتخانه توجه ویژه ای به مشکلات این حوزه شود. وی خواستار صرف بخشی از حقوق دولتی برای روستاهای همجوار معادن و توسعه زیرساخت های این بخش به منظور کاهش مشکلات موجود شد. سهل آبادی همچنین بر ضرورت اجازه تنفس به معادن مشکل دار از سوی بانک ها تاکید کرد.

مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه  با بیان اینکه متاسفانه در بحث قیمت­گذاری فولاد به رغم تلاش های صورت گرفته، هنوز شرایط مطلوب حاصل نشده است افزود: متمرکز شدن مسایل ما در تهران و تصمیم گیری ها از سوی وزارتخانه اگر موجب تأمین منافع مردم شود، بلا مانع است در غیر اینصورت اگر اجرای طرحی در تهران نتیجه نداد، باید به استان ها واگذار شود. وی تصریح کرد: استان اصفهان با ظرفیت 70 درصد تولید فولاد، از توانایی مدیریت شکل قیمت گذاری فولاد برخوردار است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر درنشست سرپرست وزارت، صنعت، معدن و تجارت با فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی اصفهان بر ضرورت راه اندازی شورای تجارت خارجی تاکید شد.
منتشرشده در اقتصاد
- فروردين 11, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی با اشاره به ایجاد زیر ساخت برای اجرای شبکه فاضلاب در سایت جانبازان بهارستان اعلام کرد: طبق قانون، اجرای زیر ساخت به منظور برخورداری ساکنان این سایت از خدمات شبکه فاضلاب به عهده شرکت عمران بهارستان است.

وی اعلام کرد: شرکت آبفا، به عنوان دستگاه نظارتی، با هدف سرعت بخشیدن به اجرای طرح و حمایت از جانبازان، هزینه نظارت و طراحی اجرای تاسیسات فاضلاب را از ساکنان این سایت دریافت نمی کند.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه برخورداری سریعتر مردم از خدمات تاسیسات شبکه فاضلاب در سایت جانبازان مستلزم سرعت عمل شرکت عمران شهر بهارستان در اجرای زیر ساخت ها می باشد عنوان کرد: به محض اینکه زیرساخت های لازم برای اجرای شبکه فاضلاب و واگذاری انشعاب فاضلاب در سایت جانبازان فراهم شود ، مسئولان امر در شرکت آبفا در کوتاه ترین زمان ممکن، اجرای این پروژه را در دستور کار قرار می دهند.

 امینی با تاکید بر خدمات رسانی پایدار به مردم اضافه کرد: شرکت آبفا در هر شرایطی درصدد ارائه خدمات مطلوب و پایدار به مردم است اما در این میان، بدون شک ارائه خدمات به افرادی که در دوران هشت سال دفاع مقدس ایثارگری کردند، از اهمیت به سزایی برخوردار است.

مدیرعامل شرکت در پاسخ به مشترکینی که خواهان انشعاب آب و فاضلاب بودند اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب به مشترکینی که مجوزهای لازم را از دستگاه های مربوطه دریافت کردند و واحد آنها دارای هیچ مشکل فنی نباشد، در اسرع وقت انشعابات آب و فاضلاب واگذار می کند.

وی در دیدار با نخبگانی که موفق به ساخت قطعه ای شدند که منجر به کاهش ۳۰ درصدی آب مصرفی در کولرهای آبی می شود، اظهار داشت : در وهله اول ساخت این قطعه باید در شرکت های دانش بنیان ثبت و تایید شود ، سپس باید با شرکت های سازنده دستگاه های بروردتی و خنک کننده وارد مذاکره شد تا از این قطعه در ساخت تجهیزات خود بهره مند شوند و در نهایت شرکت آبفا استان، حمایت معنوی خود را از نخبگان در ساخت این قطعه در دستور کار قرار می دهد.

امینی با اشاره به برخورداری همه مردم از خدمات شرکت آبفا بیان کرد: از آنجایی که برخی از مردم از لحاظ مالی در تنگنا به سر می برند، برای اینکه بتوانند از خدمات آبفا بهرمند شوند، ارائه خدمات با اقساط بلند مدت برای آنها در نظر گرفته شده است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان در جلسه ملاقات مردمی، با تاکید بر سرعت بخشیدن به اجرای تاسیسات سایت جانبازان در شهر بهارستان اعلام کرد: شرکت آبفا استان اصفهان در کوتاه ترین زمان ممکن زیر ساخت های لازم برای انتقال و تامین آب شرب پایدار ساکنان در سایت جانبازان را فرا هم می نماید.
منتشرشده در اقتصاد
- فروردين 11, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان ، حسین مدرس خیابانی در تداوم بهره‌برداری از طرح‌های پویش «تولید، تداوم امید» با حضور در استان صنعتی اصفهان پروژه‌های مرتبط با فولاد مبارکه را افتتاح و کلنگ‌زنی کرد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به صادرات شرکت فولاد مبارکه به حدود 40 کشور دنیا، گفت: سال گذشته درآمد حاصل از صادرات این مجموعه صنعتی 1.5 میلیون تن به ارزش 700 میلیون دلار بوده که به خوبی نشان می‌دهد، علیرغم فشار تحریم‌ها میزان صادرات این واحد صنعتی به دو برابر افزایش یافته است.

مدرس خیابانی افزود: بخشی از صادرات محصولات فولاد مبارکه که به لحاظ کیفیت نیز برابری با نمونه‌های خارجی رقبای خود دارد، به کشور اروپایی نیز صادر می‌شود.

وی تصریح کرد: بهره‌برداری از طرح‌های صنایع معدنی فولاد مبارکه و آغاز عملیات اجرایی و کلنگ‌زنی طرح‌های جدید این مجموعه، پیام روشنی را به دشمنان قسم خورده کشور منتقل می‌کند و آن اینکه، علیرغم همه محدودیت‌ها و سنگ‌اندازی‌ها پیش پای اقتصاد ایران، کشور یک لحظه از توسعه غافل نشده و روند توسعه‌ای متوقف نشده است.

مدرس خیابانی گفت: امروز مجموعه پروژه طرح نورد گرم 2 به ظرفت 4.2 میلیون تن کلنگ زده شد؛ افتخار دیگری را به مجموعه افتخارات این واحد صنعتی اضافه کرده و مدیرعامل این مجموعه متعد شده است تا کمتر از 900 روز دیگر، این طرح را به مرحله عملیاتی و بهره‌برداری برساند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: ماحصل این افتتاح‌ها، قطع وابستگی به واردات ورق گرم در کشور است؛ چراکه در حال حاضر، به میزان بسیار جزئی برای مصارف مختلف صنایع پایین‌دستی، واردات ورق صورت می‌گیرد؛ اما با افتتاح پروژه نورد گرم فولاد مبارکه، مجموعه نیازهای واحدهای خودروسازی، کشتی‌سازی، لوازم خانگی، لوله و پروفیل و سایر صنایع پایین‌دستی برطرف می‌شود و کشور نیازی به واردات ورق گرم نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه همچنین متعهد شده تا اجرای این پروژه‌ را با حداکثر استفاده از توان تولید داخلی به ثمر برساند و همانطور که در مجموعه تولیدات صنعتی، کشور به یک خودباوری و روحیه خودکفایی دست یافته است، در بخش فناوری و انتقال تکنولوژی نیز، با تکیه بر توان مجموعه‌های دانش‌بنیان این طرح را با حداکثر ساخت داخلی پیش برد.

مدرس خیابانی گفت: در مجموعه 4.2 میلیون تنی فولاد مبارکه، حتما سهم عمده‌ای از ساخت داخلی باید در نظر گرفته شود و این موضوعی بسیار حائز اهمیت برای کشور به شمار می‌رود؛ این در حالی است فولاد مبارکه متعهد شده تا حداکثر توان شرکت‌های مهندسی داخلی را به لحاظ رطراحی، ساخت و نصب مورد استفاده قرار دهد.

دور جدید افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های صنعتی و معدنی کشور در قالب پویش «تولید، تداوم امید»، فردا با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در استان اصفهان، کلید می‌خورد.

ویش «تولید، تداوم امید» به منظور بهره‌برداری از 200 طرح مهم صنعتی و معدنی کشور به ارزش 170 هزار میلیارد تومان، از هفته گذشته با افتتاح چهار طرح بزرگ ملی به فرمان رئیس جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است.

این طرح‌ها که دارای پیشرفت فیزیکی بالای 80 درصد هستند، قرار است تا شهریور 1400به بهره‌برداری برسند.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه علیرغم تحریم‌های ظالمانه بر علیه صنعت فولاد کشور، صادرات شرکت فولاد مبارکه به 40 کشور دنیا صورت گرفته و نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.
منتشرشده در شهر
- فروردين 11, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، ایرج مظفر در پنجاه و چهارمین نشست خبری از سلسله نشست های سه شنبه ها با رسانه، با اشاره به وظایف معاونت عمران شهرداری، اظهار کرد: تمام طرح هایی که در تمام بخش ها و معاونت های شهرداری تصویب می شود در نهایت به معاونت عمران برای اجرا ارجاع می شود.  

وی با بیان اینکه سازمان عمران تحت هدایت و راهنمایی های معاونت عمران قرار دارد و سازمانی است که ظرفیت های بسیار بالای برای شهر اصفهان دارد، تصریح کرد: مقایسه عملکرد دوساله این سازمان حجم بسیار بالای کارهای انجام شده را نشان می دهد.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: تولید مصالح سنگین سازمان در سال 98، 360 هزار تن بوده در حالی که این رقم در سال 97، 111 هزارتن است که رشد سه برابری تولید مصالح توسط این سازمان را در سال 98 نشان می دهد. همچنین تولید آسفالت در سال 97، 80 هزارتن و در سال 98 ، 202 هزار تن بوده است، در تولید قطعات بتنی از 12 هزار و 800 به 30 هزار قطعه، در تولید ماسه شوسه از 49 هزارتن به 101 هزارتن، در خاک ریزی از 300 هزارتن به 1 میلیون و 300 هزار تن در سال 97 نسبت به سال 98 رسیدیم.

*انعقاد 558 قرارداد به مبلغ 556 میلیاردتومان با 19 درصد افزایش

وی با بیان اینکه از سال 97 سرعت اجرای پروژه های عمرانی به خوبی پیش رفت، اضافه کرد: تعداد قراردادهای منعقد شده در سال 97، 368 قرارداد با 214 میلیاردتومان و در سال 98، 558 قرارداد به مبلغ 556 میلیاردتومان بوده است که از نظر مبلغ 160 درصد و از نظر تعداد 19 درصد افزایش داشته است.

مظفر تعداد پروژه های فعال شهرداری در سال 97 که هنوز تحویل نشده است را 654 میلیارد تومان قرارداد فعال با تعداد 777 عدد ذکر کرد و افزود: این پروژه های فعال در سال گذشته هزار و 168 میلیارد با 873 قرارداد بوده است که از نظر مبلغی 55 درصد و از لحاظ تعداد 12 درصد رشد را نشان می دهد.

وی با اشاره قراردادها یا پروژه های تحویل موقت، گفت: این قراردادها در سال 97، 453 قرارداد به مبلغ 173 میلیارد و 500 میلیون تومان و در سال 98، 475 قرارداد به مبلغ 226 میلیاردتومان بوده است که از نظر مبلغی 30 درصد و از نظر تعداد 5 درصد رشد داشته است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به پروژه های شاخص بالای یک میلیارد تحویل شده، ادامه داد: این پروژه ها در سال 97، 28 پروژه به مبلغ 110 میلیاردتومان و در سال 98، 33 پروژه به مبلغ 142 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است که از نظر مبلغ 29 درصد و از نظر تعداد 18 درصد رشد را نشان می دهد.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به پروژه های عمرانی تحویل شده طی دوسال گذشته، افزود: آسفالت معابر 168 قرارداد با حدود 50 میلیاردتومان ، اماکن ورزشی 22 پروژه با 14 میلیارد، بهبود بافت های قدیمی با 19 پروژه و 9.2 میلیارد، پارک ها و فضای سبز 43 قرارداد با 14.5 میلیارد، قرارداد پارکینگ با 10.2 میلیاردتومان، پیاده روسازی 47 قرارداد با 18.7 میلیاردتومان، تاسیسات آبرسانی با 36 قرارداد 31.6 میلیارد، تقاطع و پل با 20 قرارداد 175 میلیاردتومان، خیابان سازی 19 قرارداد و 35 میلیارد، ساختمان های اداری و تجاری 32 قرارداد با 107 میلیاردتومان، ساماندهی و جدول گذاری با 149 قرارداد 22.5 میلیاردتومان، سرویس بهداشتی و آبنما با 32 قرارداد، 3.4 میلیارد، مراکز فرهنگی با 18 قرارداد و 9.10 میلیاردتومان و مناسب سازی با 25 قرارداد و 3.2 میلیارد تومان از جمله پروژه هایی بوده که طی دو سال به اتمام رسیده و تحویل مردم شده است.

وی در ادامه به پروژه های مهم تحویل شده طی دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: پیاده روسازی چهارباغ، دوربرگردان شهید بالایی، احداث پارک جنگلی روح الامین، اتمام و بهره برداری پردیس هنر، پل مترو در خط یک میدان استقلال، سالن ورزشی ناصر خسرو، احداث تصفیه خانه فاضلاب شاهین شهر و خط انتقال آب به طول 18 کیلومتر که کار بسیار مهم و اساسی در منطقه 12بود، پیشرفت 12 درصدی در پروژه مرکز همایش ها که 9 درصد این پیشرفت در سال 98 بوده است، پایانه مسافربری مجاور ایستگاه مترو صفه و عاشق آباد، مجموعه ورزشی مادر و کودک، تقاطع روح الامین، خیابان هفت تیر، پارک شهید اشرفی اصفهانی، تعریض پل اقارب پرست و یکی از مهمترین کارهای انجام شده ادامه بلوار فرزانگان به طول 6 کیلومتر و تقاطع آفتاب مهم ترین این پروژه ها بوده است.

وی ادامه داد: پروژه ادامه بلوار فرزانگان به طول شش کیلومتر با احداث یک کیلومتر از حلقه حفاظتی شهر در منطقه ۱۴ و احداث تقاطع آفتاب که در سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفت یک انقلاب بزرگ عمرانی در شمال اصفهان به شمار می‌ آید که به دلیل شرایط ایجاد شده در اثر شیوع کرونا آیین افتتاح و بهره برداری رسمی برای آن برگزار نشد.  

مظفر با بیان اینکه مسیر خیابان های بعثت، چهارراه عاشق و میدان جوان تصادفات و کشته های بسیاری علاوه بر مباحث ترافیکی و آلودگی این خیابان ها داشت، تاکید کرد: با حضور دکتر نوروزی شهردار اصفهان و پیگیری های انجام شده در اجرای کار پروژه ادامه بلوار فرزانگان، احداث رینگ و تقاطع آفتاب کار بسیار بزرگی صورت گرفت، آزادسازی و اجرای  6 کیلومتر مسیر ظرف 15 ماه به علاوه ساخت 5 هزار مترمربع پل به واقع هنر بسیار بزرگی در شرایط این روزهای کشور بوده است.

320 میلیارد تومان پروژه در سالن اجلاس فعال است

مظفر با اشاره به مترو اصفهان بهارستان، گفت: ‌ ریل گذاری مسیر مترو بهارستان در حال انجام است، قسمت هایی از این مترو از زیرزمین و قسمت هایی نیز از روی زمین رد شده است.

وی با اشاره به سالن اجلاس سران، اضافه کرد: 750 میلیارد تومان برآورد کل پروژه است، تاکنون 180 میلیارد قرارداد در این پروژه اجرا و تحویل شده و حدود 320 میلیارد تومان نیز پروژه در آن فعال است و نیاز است 250 میلیاردتومان دیگر در این پروژه قراداد بسته شود تا به اتمام برسد. اجرا و بهره برداری از این پروژه بسیار سخت و پیچیده است تمام تلاش ما این است سالن آن که حدود 82 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است تا پایان سال 99 به اتمام برسد.

 

 

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر معاون عمران شهری شهرداری اصفهان گفت: انعقاد تفاهم نامه اجرای تراموا حد فاصل میدان جمهوری تا میدان آزادی به طول هفت و نیم کیلومتر با قرارگاه خاتم الانبیا منعقد شده است.
منتشرشده در اقتصاد
- فروردين 11, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، ممیزان شرکت IMQ در طول دو روز به ارزیابی عملکرد شرکت گاز استان اصفهان در حوزه استانداردهای جهانی HSE-MS پرداختند و در نهایت گواهینامه بین المللی سیستم مذکور براساس مدل OGP  بار دیگر تمدید شد.

در همین زمینه مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با تاکید براهمیت استقرارسیستم های مدیریتی و لزوم سرعت بخشیدن و تداوم هرچه بیشتر تحقق اهداف HSE-MS گفت:توجه به سلامت و ایمنی افراد، پیش نیاز صیانت از منابع انسانی و افزایش بهره‌وری هرسازمان و شرکت است.

 سید مصطفی علوی، با اشاره به اقدامات انجام گرفته در جهت رفع عدم انطباقهای ناشی از ممیزی سال قبل، بر یکپارچه کردن همه نظام های مدیریتی تاکید کرد و گفت: باید فرهنگ HSE با تکیه بر آموزش و نظارت در همه پروژه ها، فعالیتها و مناطق گسترش داده و با ایجاد سیستمی مناسب، شرایط بهداشتی، ایمنی و محیط زیستی را به طور نظام مند ارزیابی کنیم و حوادث و آسیبها را از طریق حذف شرایط ناایمن و ارتقای سلامت افراد به صفر برسانیم.

علوی، در مورد نقش HSE در رفتار سازمانی عنوان کرد: تلاشهای این واحد به صورت بنیادی با برنامه ریزی مدون از سال 1388 شروع شد و رو به رشد است که نشانگر برنامه ریزی صحیح و پایش متمرکز و از پیش تعیین شده در جهت نیل به اهداف سازمانی و ایمن سازی سیستم است.

بر اساس گزارش سرممیز که در جلسه اختتامیه ممیزی ارائه گردید، مواردی نظیر وجود ساختارمناسب و منابع کافی برای اصلاح مستمر، حاکم بودن دیدگاه فرایندی در سطح شرکت، برنامه ریزی، مدیریت صحیح و اجرای اقدامات اثربخش در حوزه مدیریت شرایط اضطراری و بحران، تعریف مناسب ارتباط مجموعه با پیمانکاران، تعریف مناسب ارتباطات درون سازمانی و برون سازمانی، ارزیابی مداوم ریسک فعالیت های شرکت و ... به عنوان مهمترین دلایل تمدید گواهینامه اشاره شده است.

 

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر گواهینامه بین المللی استاندارد سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست HSE-MS شرکت گاز استان اصفهان به مدت یک سال تمدید شد.
صفحه1 از14
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،حریرچی با بیان
رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد آبفای اصفهان با اعلام این خبر، گفت: این ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان سید مصطفی علوی مدیر عامل این شرکت، با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن، مهدی رقایی
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: از هیئت رئیسه شورای شهر، شهردار و ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…