خرید 100 دستگاه میدل‌باس‌ها در راه اصفهان

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: به منظور تقویت و توسعه حمل‌ونقل عمومی طی هفته آینده قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه میدل‌باس منعقد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  فرزانه کلاهدوزان در یک برنامه برخط رادیویی ، حفظ فضای سبز موجود شهر را یکی از اقدامات مهم مدیریت شهر در حوزه محیط زیست دانست و گفت: نگهداری فضای سبز شهر با توجه به خشکسالی روند سختی دارد، در این راستا با احداث تصفیه‌خانه سعی شده است این میزان فضای سبز حفظ شود.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه کاهش آلودگی هوا در قانون سهم و نقش هر ارگان و سازمانی مشخص شده است، اظهار کرد: توجه ویژه به حمل‌ونقل عمومی یکی از اولویت‌های مدیریت شهری است که تکمیل خط یک و اجرای عملیات ساخت خط دوم مترو در شهر با همین هدف در دستور کار قرار دارد، در این زمینه قراردادها در این بخش نیز منعقد شده است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در بخش اتوبوسرانی نیز سعی شده است اتوبوس‌هایی که در دوران شیوع کرونا از چرخه خارج شدند پس از نوسازی و بازسازی به ناوگان بازگردند، اضافه کرد: به منظور تقویت و توسعه حمل‌ونقل عمومی طی هفته آینده قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه میدل‌باس منعقد می‌شود، همچنین سال گذشته ۱۷۳ دستگاه اتوبوس خریداری شده است که امیدوارم دولت هرچه زودتر این اتوبوس را به کلان‌شهرها تحویل دهد.

وی گفت: در حوزه سلامت مدیریت شهری برای توسعه ورزش‌های همگانی با حمایت از ایستگاه‌های ورزشی اقدامات خوبی را انجام و رویدادهای فرهنگی و ورزشی متنوعی را تعریف شده است که با استقبال مردم روبه‌رو شد.

کلاهدوزان توزیع عادلانه خدمات در مناطق را از اولویت‌های شورای ششم دانست و افزود: خدمات و حتی برگزاری رویدادها در سطح محلات باید به صورت عادلانه توزیع شود؛ میز خدمت به منظور رفع مشکلات مردم با حضور اعضای شورای اسلامی شهر در نماز جمعه‌های چهارگانه در سطح شهر اصفهان برپا می‌شود.

  وی گفت : شورای اسلامی شهر یک نهاد اجتماعی است که اعضای آن به صورت مستقیم از سوی مردم انتخاب می‌شوند؛ مهم‌ترین وظیفه این نهاد انتخاب شهردار و نظارت بر فعالیت مدیریت شهری است.

وی با اشاره به تشکیل کمیسیون‌های تخصصی در شورای اسلامی شهر، افزود: در هر کمیسیون مسائل و مشکلات حوزه و معاونت مربوطه شهرداری در قالب لایحه، طرح و نظارت مطرح می‌شود و پس از بررسی به کمیسیون تلفیق و در نهایت برای تصویب به صحن علنی شورای اسلامی شهر می‌آید.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: به منظور ارتباط مستقیم و رودررو با شهروندان و بررسی مشکلات محلات کمیته‌های نظارتی در مناطق پانزده‌گانه فعال شده است، در این راستا شهروندان می‌توانند از طریق سایت شورای اسلامی شهر اصفهان برای دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر در مناطق خود ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرداران مناطق هر هفته ملاقات مردمی دارند و بسیاری از مسائل در این دیدارها رفع می‌شود، گفت: گاهی مردم با چالش‌هایی روبه‌رو هستند که در حیطه اختیار شهرداری نیست و مشکلات رفع نشده باقی مانده است؛ از این رو فعالیت کمیته‌های نظارتی برای رفع مشکلاتی است که نیاز به تعامل با دیگر نهادها دارد.

حمایت از اقدامات فرهنگی در اولویت مدیریت شهری

کلاهدوزان  از تدوین تقویم فرهنگی خبر داد و تصریح کرد: یکی از اولویت‌های مدیریت شهری حمایت از اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی است که از سوی گروه‌های مردمی و سمن‌ها انجام می‌شود و مدیریت شهر در کنار آنها تنها وظیفه تسهیلگری دارد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه یکی از وظایف این نهاد تصویب بودجه شهرداری و سازمان‌های آن است، اضافه کرد: پایان هر سال با انتخاب حسابرس عملکرد مالی شورای اسلامی شهر، شهرداری و سازمان‌ها بررسی می‌شود و نتایج آن گزارش به صورت شفاف به اطلاع مردم می‌رسد.

وی گفت: شورای اسلامی شهر حتی در بخش‌هایی که تکلیف قانونی برای شفاف‌سازی ندارد، به منظور افزایش آگاهی مردم اطلاعات را در سایت شفافیت بارگذاری می‌کند.

کلاهدوزان با اشاره به اینکه نماینده زنان شهر در شورای اسلامی شهر هستم، تصریح کرد: با بانوان هر منطقه دیدار داشته‌ام و شنونده دغدغه‌های آنها هستم، شورای اسلامی شهر معتقد است زنان باید در حوزه محله‌محوری و رفع مشکلات به مدیریت شهری کمک کنند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان  افزود: به طور مثال مهم‌ترین مشکل مردم منطقه ۱۴ خرید و فروش املاک قولنامه‌ای است که نیاز به پیگیری با دیگر نهادها دارد و حتی می‌توانیم با تهیه طرح و لایحه آن را تدبیر کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در یک سال گذشته با بیشتر نهادهای دولتی مستقر در استان جلسات خوبی در راستای رفع مشکلات مردم برگزار شده است، تصریح کرد: مشکل ۵۰ ساله منطقه ۱۲ و محله علی‌آباد کلنگان در سفر اخیر ریاست‌جمهوری به اصفهان و با تعامل بین بخشی رفع شد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اقدامات انجام شده در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری، خاطرنشان کرد: این کمیسیون با معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری که هفت سازمان زیر مجموعه خود دارد، در ارتباط است.

وی با بیان اینکه ارزش حوزه خدمات شهری تا زمانی که فعالیت خود را به درستی و مطلوب انجام دهد مشخص نیست، اما با یک تأخیر در ارائه خدمت نازیبایی‌های بسیاری در شهر رخ می‌دهد، ادامه داد: خدمات شهری حوزه متنوعی است، در این راستا یکی از طرح‌ها و اقدامات جدید در این حوزه تغییر زمان جمع‌آوری پسماند از جلوی درِ خانه‌ها برای ایجاد نظم و ترتیب بیشتر است.

 

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سیدمحمدرضا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حامد ضیایی با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن قدیری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمود اعتباری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، امیرحسین نصرتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سید مجتبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایرج رخصتی
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی روبرو است و دوستان اکثر اوقات ناراضی هستند ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره گروه‌های خونی در استان اصفهان، اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی خبوشانی» را به سمت به عنوان نماینده و دستیار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی به مناسبت هفدهم مردادماه «روز ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…