مهر 777
منتشرشده در جامعه
- آبان 08, 777
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حجت الاسلام  و المسلمین روان   با اشاره به برگزاری سوگواره یاس نبوی  اظهار داشت: هر ساله همزمان با فرارسیدن ایام فاطمیه یکی از برنامه های فرهنگی سازمان  اوقاف و امور خیریه برگزاری سوگواره یاس نبوی است.
این مقام مسئول   در مورد ولایت‌پذیری حضرت زهرا(س) یادآور شد: اطاعت از مقام ولایت و امامت در راس امور آن بانوی نمونه اسلام بود حتی آن حضرت تمام هستی خود را در راه ولایت به کف گرفت و خود را فدای اسلام کرد.
حجت الاسلام «ولی الله روان  در ادامه  با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع مذهبی همزمان با آغاز  ایام فاطمیه در سطح بقاع متبرکه استان، گفت: در این طرح 129مبلغ اعزامی، بومی و مستقر آماده همکاری هستند.
 
وی    با بیان اینکه  از 129مبلغی که مسئولیت امر سخنرانی در برنامه سوگواره یاس نبوی را برعهده دارند110 مبلغ بومی و 19مبلغ اعزامی  هستند، افزود: روضه خوانی، مدیحه‌سرایی، سخنرانی با موضوع فضائل اخلاقی و ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه(س)، ، برپایی خیمه‌های معرفت، پاسخگویی به سوالات شرعی خانواده‌ها و مشاوره خانواده از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده در بقاع متبرکه است.
معاونت فرهنگی اجتماعی  اداره کل اوقاف اصفهان با بیان اینکه فعالیت مبلغین در زمینه های مختلف اعم از سخنرانی های مذهبی، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف، چندرسانه ای، مشاوره(دینی، اعتقادی، خانوادگی و...) در استان فعالیت دارند، خاطر نشان کرد: مبلغین همزمان با اولین شب فاطمیه در استان شروع به کار و تا یک روز پس از ایام حضور دارند.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر دفاعيات و حفاظت و صيانت حضرت فاطمه زهرا(س) هدايتگري و احياگري است و براي همين است كه فاطميه امروز بعد از ۱۴ قرن نه تنها كم رنگ نشده است بلكه سال به سال پر رنگ تر از سال قبل شده است، چرا كه مغز و مُخولايت فاطمي، ولايت عهدي است.
منتشرشده در اقتصاد
- آبان 08, 777
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  رئیس پالایش منطقه الف شرکت پالایش نفت اصفهان ضمن اعلام اين خبر اظهار داشت: بنابر نياز احتمالي،  اين واحد قابليت افزايش جامدسازي،  انبارش و بسته بندي گوگرد توليدي  را  تا ۶۰۰ تن در روز دارد.
 
       اصغر صابری گفت: واحد تولید گوگرد گرانول در اواسط سال  بهره برداری اوليه گرديد و توليد گوگرد از شکل کلوخه اي به گرانول تغيير يافت و در حال حاضر با گذشت چند ماه از فعاليت  واحد و رفع  اشکالات احتمالي  به بهره برداري كامل رسيده است.  
 
   وی مزیت های تغيير روند توليد گوگرد را برشمرد و تصريح کرد:  حذف ذرات گرد و غبار که باعث آلايندگي هوا مي شود، حفظ کيفيت محصول و افزايش ظرفيت توليد و سرعت كار از فوايد احداث اين واحد است .
 
      رئیس پالایش منطقه الف شرکت پالایش نفت اصفهان  افزود: در حال حاضر کل گوگرد توليدي اين شرکت به صورت گرانول در انبارهاي مخصوص و سرپوشيده گرانول، انبارش و بارگيري مي شود.
 
      وی هزینه انجام شده برای احداث واحد جامد سازي گوگرد  برابر با ۵/۳ميليون يورو و۳۷۰ميليارد ريال اعلام کرد

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر در راستای حفظ و رعایت مسائل زیست محيطي واحد گرانول(جامد سازي) گوگرد توليدي شرکت پالايش نفت اصفهان با هدف جامد سازي، انبارش و بسته بندي گوگرد طبق استاندارد هاي زيست محيطي با ظرفيت ۳۰۰ تن در روز به بهره برداري رسيد.
منتشرشده در اقتصاد
- آبان 08, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر سید مصطفی علوی، درباره سوخت رساني به نيروگاه هاي استان، گفت: تمامی نيروگاه هاي استان از گاز استفاده مي‌كنند، بر اين اساس ميزان سوختي كه پنج نيروگاه از ابتدای سال تا کنون دريافت و مصرف كرده اند،5میلیارد و 870میلیون مترمكعب بوده است.

وي، افزود: با گازرساني صحيح و به‌ موقع به نيروگاه‌هاي استان و تامین گاز آنها، مصرف سوخت مايع به صفر رسیده است.

 علوی، با تاكيد بر اينكه مصرف گاز سبب كاهش ميزان آلودگي هوا مي‌شود، اظهار كرد: مصرف سوخت مايع آلايندگي زيادي به همراه دارد اما جايگزين شدن گاز آثار زيست محيطي مطلوبي در پي دارد كه كاهش ميزان آلاينده ها از جمله همين اثرات است.

وی، ادامه داد: اميدواريم مصرف گاز در نيروگاه ها بدون اعمال محدودیت مصرف، تا پايان سالجاری استمرار داشته باشد.

مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان، درباره گازرساني به صنايع در استان توضيح داد: صنايع عمده و فوق عمده استان از مصرف كنندگان گاز هستند به صورتي كه ميانگين مصرف روزانه آنها42میلیون مترمكعب است، که از این میزان؛ ميانگين مصرف روزانه گاز در صنايع سيمان برابر یک میلیون و 799 هزار مترمكعب، صنايع فولاد برابر 11میلیون و 682 هزارمترمكعب، و نيروگاه ها برابر 16میلیون و 850هزار مترمكعب است.

مهندس علوی، با بيان اينكه هم اكنون حجم قابل توجهي گاز معادل 65میلیون متر مکعب  در روز، در استان مصرف مي شود، گفت: اين حجم گاز صنايع را از مصرف سوخت مايع بي نياز كرده در حالي كه اگر صنايع و نيروگاه ها به جاي استفاده از گاز از سوخت مايع استفاده كنند يك فاجعه زيست محيطي شديد به وجود مي‌آيد.

مدير عامل شرکت گاز استان اصفهان، تصريح كرد: با اقدام‌هاي انجام شده، این شركت توانسته در برنامه‌ريزي‌هاي مربوط به گازرسانی به بخش‌هاي صنايع، تجاري، نيروگاه‌ها و بخش خانگي به  اهداف تعیین شده خود دست يابد.

گفتنی است،سهم گاز در سبد انرژي استان رو به افزايش می باشد به طوري كه هم اكنون 70 درصد سبد انرژي به گاز اختصاص دارد.

لازم به ذکر است، اصولاً استفاده از سوخت های فسیلی مشکلات زیادی را برای محیط زیست فراهم می کند، که اگر در مصرف آن برنامه ریزی نگردد و همچنین وسایل مورد استفاده از راندمان  خوبی برخوردار نباشند سطح آلودگی محیط زیست بسیار زیادتر خواهد شد.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با بيان اين‌ كه مصرف گاز نيروگاه‌ها سال گذشته 6میلیارد و 308 میلیون مترمكعب بود، اظهاركرد: كه اين مقدار امسال به7 ميليارد و 125میلیون مترمكعب خواهد رسید.
منتشرشده در اقتصاد
- آبان 08, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه وشهرسازي استان اصفهان، استفاده از فناوري اطلاعات و ارتباطات به منظور توزيع خدمات دولتي به صورت مستقيم و 24 ساعته به مردم مي باشد. در ارائه خدمات عمومي به شهروندان ديگر نياز به مراجعه حضوري براي انجام كارها و خدمات دولتي نيست و البته اين خدمات با سرعت و اطمينان بيشتري به مردم ارائه مي شود.

عليرضا قاري قرآن مديركل راه وشهرسازي استان اصفهان  با توجه به اينكه حجم بسيار زياد ارباب رجوع به اين اداره كل مربوط به حوزه معماري و شهرسازي است، با اعلام اين خبر گفت: با استفاده از سامانه ايجاد شده، پاسخگويي و ايجاد ارتباط الكترونيكي در تمامي فرايندهاي حوزه شهرسازي و معماري مي تواند  با كمترين هزينه ، سريع ترين شيوه و بالاترين كيفيت انجام پذيرد .

وي با توجه به اهميت الكترونيكي نمودن فرايندها در سيستم اداري، اظهار داشت : با نظر به رشد فناوري اطلاعات، رشد استفاده از اينترنت بين مردم و به منظور صرفه جويي در وقت و انرژي، حركت به سمت الكترونيكي نمودن فرايندها بسيار حائز اهميت است.

وي افزود: سامانه امور زيربنايي و شهرسازي پس از يكسال كار مطالعاتي و فني انجام و نسخه اوليه (دمو) اين سامانه به عنوان اولين سامانه در حوزه معماري و شهرسازي وزارت راه وشهرسازي در كشور آماده شده كه خوشبختانه مورد استقبال مسئولين استاني نيز قرار گرفته است.

قاري قرآن ابراز اميدواري كرد : در صورت پياده سازي و اجراي كامل اين فرايند از لحظه شروع به اقدام توسط متقاضي تا ارجاع به شهرداري يا فرمانداري و انجام كليه استعلامات بين دستگاهي آن بصورت كاملا الكترونيكي است و شهروندان و دستگاههاي متولي از امكانات آن بهره برده و بدون حضور فيزيكي، متقاضي مي تواند از صفر تا صد فرايند را در سامانه انجام دهد.

گفتني است اين سامانه الكترونيكي با همت و پيگيري حوزه شهرسازي و معماري و اداره فناوري اطلاعات و ارتباطات اين اداره كل ايجاد شده است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر در راستاي دولت الكترونيك و رعايت حقوق شهروندي، نسخه اوليه سامانه امور زيربنايي و شهرسازي توسط اداره كل راه و شهرسازي استان اصفهان ارائه شد.
منتشرشده در اقتصاد
- آبان 07, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه بیانیه گام دوم انقلاب و اسناد بالادستی کشور را قطب نمای حرکت اجتماعی و موثر بر رفتارهای فردی و اجتماعی دانست و با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری، تنها راه غلبه بر شرایط موجود را قدرت اقتصادی بیان و تصریح کرد: لازمه قدرت اقتصادی، قدرت سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی است.

رئیس اتاق اصفهان ایجاد ارتباطی منسجم بین بخش مولد کشور و بدنه فرهنگی و اجتماعی به واسطه بخش علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها را در این زمینه مهم ارزیابی نمود و با اشاره به اهمیت آینده پژوهی افزود: آینده پژوهی مناسب و رشد متوازن تمامی ارکان جامعه با یکدیگر در ایجاد اقتصادی مولد و قوی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی فقر دانشی و عملیاتی در واحدهای صنعتی استان را موجب عدم قوام سازمان‌ها دانست و از تلاش اتاق بازرگانی اصفهان برای ایجاد سازوکار رفع این نقیصه خبر داد.

وی ابراز امیدواری کرد که در کنار تمرکز بر حضور نخبگان با استفاده از ظرفیت‌های نیروی انسانی خبره دانشگاه‌ها جریان دانش در واحدهای اقتصادی استان ایجاد شود.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: امروز اصفهان بیش از هر زمان دیگری نیازمند ایجاد سازوکاری موثر بین سرمایه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است؛ زیرا بدون توجه به سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی، رشد سرمایه اقتصادی محقق نخواهد شد. 

هوشنگ طالبی، رئیس دانشگاه اصفهان در این جلسه با اشاره به سبقه همکاری‌های مشترک این دانشگاه و اتاق بازرگانی اصفهان گفت: همکاری‌های گذشته به‌صورت پراکنده، بین‌فردی و یا بر حسب نیاز موردی بوده؛ اما امروز قصد داریم همکاری‌های طرفین به‌صورت زیرساختی، نهادی و آینده نگرانه باشد.

وی ایجاد اندیشکده دانشگاه و اتاق بازرگانی را مقدمه‌ای بر فعالیت‌های اساسی و ترسیم روشنی از افق آینده دانست و با تاکید بر اینکه لازم است اندیشکده سمت و سویی آینده پژوهانه داشته باشد، تصریح کرد: اندیشکده مذکور می‌تواند در مواقع خاص مانند تحریم‌ها علاوه بر نشان دادن تهدیدها، فرصت‌های پیش رو را نیز مشخص کند.

رئیس دانشگاه اصفهان مد نظر قرار دادن بازار آینده دنیا را پیش زمینه موفقیت در بازار جهانی دانست و افزود: تعامل و همکاری با فعالان اقتصادی به منزله کمک به آینده کشور و دنیاست.

شایان ذکر است هدف اصلی از این تفاهم‌نامه، ارتقای سطح تعامل دانشگاه و اتاق بازرگانی در جهت تبیین آینده‌پژوهی اقتصاد استان و شناسایی و عارضه‌یابی مشکلات موجود فعالان اقتصادی و همچنین، ارتقای سطح توانمندی‌‌های به‌روز اساتید دانشگاه در حوزه‌های صنعت، معدن، کشاورزی، تجارت و خدمات استان اصفهان و کمک به ایجاد سازوکار لازم برای ارائه پیشنهادها و راه‌حل‌های ممکن در راستای رفع مشکلات و بهبود شاخص‌های محیط کسب‌وکار است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر اتاق بازرگانی و دانشگاه اصفهان برای تعامل بیش‌تر صنعت و دانشگاه تفاهم نامه همکاری امضا نمودند .
صفحه1 از8
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، مدیر عامل شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  تخفیف طرح ملی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حجت الاسلام
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی،
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در  نشست خبری غیرحضوری «سه شنبه ها با رسانه» با
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 شهرداري اصفهان مهندس شهبازی مدیر منطقه 10 اظهار ...
 به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در یک گفت‌وگوی زنده رادیویی در خصوص لزوم تحقق شهر هوشمند، اظهار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی مصرف بخش خانگی بیان داشت: در صورتی که مصارف
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب آهن اصفهان، در آئین تجلیل از صادرکنندگان کشوری، ذوب آهن اصفهان به عنوان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر بنی‌طبا  با اشاره به شبکه فاضلاب اصفهان اظهار داشت: یکی از محورهایی که در ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 ...
 به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در یک گفت‌وگوی زنده ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب آهن اصفهان، در آئین تجلیل
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر بنی‌طبا  با اشاره به شبکه ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…