مهر 778
منتشرشده در اقتصاد
- آبان 08, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، رسول خلیفه سلطان در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: متأسفانه شاهد این هستیم که هر تحول در اقتصاد کشور انجام می‌شود در دل خود تضاد ایجاد می‌کند. ما کشور مهم تولیدکننده فولاد هستیم، پیش از ما کشورهای پهناوری مانند چین، آمریکا، روسیه، هند و کشورهای صنعتی مانند ژاپن و آلمان قرار دارند ولی ما انگلیس و ایتالیا را پشت سر گذاشته‌ایم.

وی افزود: قله فناوری در حوزه فولاد برای ما به معنای تولید شمش و اسلب و همینطور آهن اسفنج است که ما این محصولات را به عنوان فولاد میانی تولید می‌کنیم. اما متأسفانه هنوز شنیده می‌شود که فولاد خام تولید می‌شود در حالی که حدود ۹۳ درصد ارزش افزوده را تولید می‌کنیم و با این میزان ارزش افزوده نمی‌توان گفت فولاد خام تولید می‌شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد همچنین افزود: کشش صادراتی برای شمش و اسلب، آهن اسفنجی و همینطور صفحه فولادی در بازار جهانی وجود دارد اما برای میلگرد تولیدی کشش صادراتی نداریم. اگر ۳ میلیون تن صادراتی برای میلگرد وجود داشته باشد برای شش و اسلب ۱۰ میلیون تن است.

خلیفه سلطان تصریح کرد: وقتی قانونی وضع می‌شود باید برای یکسری از صنایع باشد برای مثال گفته شود برای صنایعی که از قیمت‌گذاری آزاد هستند این قوانین وجود دارد اما نباید این طور باشد که فقط در مورد فولاد قانون‌گذاری باشد. باید به ترویج صادرات فکر کنیم، ما می‌توانیم در سال ۶ میلیارد دلار صادرات فولاد داشته باشیم اما ۵۰ درصد از آن امسال محقق شد. از اتاق بازرگانی می‌خواهیم که در این مورد از صنعت فولاد حمایت کند.

منبع: ایلنا

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد اظهار کرد: باید به ترویج صادرات فکر کنیم، ما می‌توانیم در سال ۶ میلیارد دلار صادرات فولاد داشته باشیم اما ۵۰ درصد از آن امسال محقق شد. از اتاق بازرگانی می‌خواهیم که در این مورد از صنعت فولاد حمایت کند.
منتشرشده در اقتصاد
- آبان 08, 778

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سیدمصطفی علوی د ر نشست خبری  که به صورت مشترک بین مدیر عامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان و مدیرعامل شرکت گاز این استان برگزار شد بیان داشت  :  هر خانوار بالغ بر ۲۲ متر مکعب در روز مصرف می‌کند که نسبت به متوسط مصرف خانوارها چندین برابر است. ۳۵ درصد گاز استان اصفهان در بخش صنعتی مصرف می‌شود، ۳۵ درصد نیز در بخش نیروگاهی مصرف می‌شود، اگر نتوانیم گاز نیروگاه‌ها را تأمین کنیم ناچار باید به سمت استفاده از سوخت دوم حرکت کنند، اما تا کنون هیچکدام از نیروگاه‌های اصفهان از سوخت دوم استفاده نکرده و گازرسانی به آنها انجام شده است.

 

وی افزود: قیمت گاز در شرق استان، با شهر اصفهان هیچ تفاوتی ندارد، در استان اصفهان هر مشترکی که تا ۲۰۰ متر مکعب مصرف کند گازبهای مصرفی او رایگان خواهد بود و برای مشترکانی که مصرف خود را کاهش می‌دهند نیز تخفیفاتی در نظر گرفته شده است.

علوی ادامه داد: شرکت ملی گاز به دنبال اجرای طرح‌های دیگری برای تأمین گاز شرق استان اصفهان است که نیازمند منابع مالی بسیار زیادی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان اینکه تا کنون هیچ صنعتی با اعلام قبلی قطعی گاز نداشته است، گفت: در مجموع ۱۳ میلیون متر مکعب در بخش صنعت کاهش مصرف داده شده است، این موضوع صنایعی همچون فولاد مبارکه را تحت تأثیر قرار داده و موجب کاهش تولید آن می‌شود.

علوی افزود: فولاد مبارکه در هر شبانه روز ۱۰ میلیون متر مکعب گاز مصرف می‌کند، تا کنون فولاد مبارکه محدود نشده است، شرکت گاز بی توجهی به نیاز این شرکت نکرده است.

وی گفت: عمده بدهی‌های صنعتی، شامل فولاد مبارکه و ذوب‌آهن بوده که با پیگیری‌های انجام شده این رقم نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته و بدهی‌ها تدریجاً در حال پرداخت است.

علوی افزود: منابع محدود است، فازهای پارس جنوبی در حال بهره برداری است، ظرفیت برداشت گاز محدود است، باید برای آیندگان نیز ذخیره‌هایی را نگه داریم.

وی ادامه داد: هر اقدامی که باید انجام می‌دادیم تا کنون انجام شده است، تولید گاز محدود است، اکنون گاز با حداکثر مقدار ممکن در کشور در حال تولید و توزیع است، اما متأسفانه در مصرف بی توجه هستیم.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان گفت: تا کنون هیچ کدام از نیروگاه‌های اصفهان از سوخت دوم استفاده نکرده و گازرسانی به آنها انجام شده است.
منتشرشده در اقتصاد
- آبان 08, 778

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، حمیدرضا پیر پیران  د ر نشست خبری  که به صورت مشترک بین مدیر عامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان و مدیرعامل شرکت گاز این استان برگزار شد ، اظهار داشت : این شرکت یک میلیون و ۱۷۲ هزار مشترک داد که از نظر تعداد، ۷۷ درصد در بخش خانگی، ۵ درصد در بخش عمومی، یک درصد در بخش کشاورزی، یک درصد در بخش صنعتی و ۱۶ درصد در بخش تجاری هستند. از نظر مصرف برق نیز، ۳۴‌.۹ در بخش خانگی، ۳۱.۲ در بخش صنعتی و ۱۰.۳ در بخش تجاری مصرف می‌شود.

وی ادامه داد: خطوط گاز سراسری است و اگر بخواهیم نیاز نیروگاهی را کاملاً تأمین کنیم شاهد افت فشار کشوری گاز خواهیم بود. بنابراین وزارت نیرو در زمستان‌ها برای جلوگیری از قطعی برق و گاز، تقسیم بندی انجام داده است که بر اساس آن حدود ۴۰۰۰ تا ۲۰۰۰ مگاوات ساعت انرژی در کشور باید صرفه‌جویی شود که از این میزان ۳۶۸ مگاوات ساعت در ۲۴ ساعت، سهم استان اصفهان است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: در این زمینه تا این لحظه عملکرد اصفهان بسیار خوب بوده و تا این لحظه توانسته‌ایم این کاهش مصرف را اعمال کنیم.

وی  با بیان اینکه ۸۰ درصد مغازه‌های شهر اصفهان در طول روز چراغ‌های پیاده رو را روشن می‌کنند، گفت: همچنین برای جلوگیری از استخراج رمزارزهای غیر مجاز اقداماتی انجام شده است، هیچ مجوز رمز ارزی در حوزه استان اصفهان صادر نشده است، وجود استخراج کننده‌های رمز ارز در استان اصفهان غیر قانونی است و اگر شناسایی شود، به شدت با آن برخورد می‌شود.

پیرپیران  گفت: کنترل روشنایی معابر و یک در میان کردن و تنظیم فوتوسل‌های نجومی، که اکنون ۷۷۰ معبر به صورت یک در میان روشنایی دارد، کنترل خاموش بودن فضای سبز سطح شهر و نورپردازی‌ها و آب‌نماهای شهرداری، کنترل مصرف مجتمع‌های مسکونی، نظامی و خانگی و شناسایی و برخورد با رمزارزها، از جمله اقدامات انجام شده برای کاهش مصرف برق بوده است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان خاطرنشان کرد: میانگین نرخ فروش برق در کشور حدود ۸۵ تومان است، کمترین قیمت نرخ رمز ارزها ۱,۰۰۰ تومان است، و برای استخراج حتماً باید مجوز گرفته شده و با تعرفه خاص خود این کار انجام شود.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت : هیچ مجوز رمز ارزی در حوزه استان اصفهان صادر نشده است.
منتشرشده در شهر
- آبان 02, 778

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در  نشست خبری غیرحضوری «سه شنبه ها با رسانه» با اشاره به اینکه از سال 88 تاکنون سه هزار و 800 میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کردیم، گفت: این اوراق در سال 99، 730 میلیارد تومان بود که در حوزه حمل و نقل ریلی مصرف شد.

 

وی  اظهار داشت : در این دوره ما جزو اولین شهرها برای دریافت اوراق مشارکت نوسازی اتوبوس ها بودیم و بر همین اساس در سال گذشته 200 میلیارد تومان اوراق با 50 درصد اصل و سود برای خرید اتوبوس نو خریداری شد.

 مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان افزود: امسال نیز برای کمک به توسعه اتوبوسرانی 130 میلیارد تومان اوراق به فروش رفت.

 آخوندی با بیان اینکه سیاست 52 لایحه درآمدی شهرداری در سال جاری، درآمدزایی پایدار برای سازمان و شرکت های شهرداری بود، گفت: با همین موضوع توانستیم درآمد پایدار ایجاد کرده و وضعیت آتش نشانی را از نظر تجهیزات ارتقا دهیم، همچنین با پروژه هایی که در دست اقدام است طی یک و نیم سال آینده در ناژوان اتفاقات خوبی رخ می دهد. 

 وی با اشاره به هوشمند سازی در حوزه درآمدی تصریح کرد: اصفهان جزو معدود شهرهایی است که به صورت مستقل برای ایجاد کیف پول الکترونیک اقدام کرد و با افزایش دامنه کار به دنبال راه اندازی «کیو آر» کد در نرم افزار اصکیف( کیف پول الکترونیک شهروندان اصفهانی) هستیم تا این ابزار هوشمند وارد سیستم حمل و نقل عمومی شود. 

 آخوندی افزود: 52 لایحه درآمدی شهرداری طی سه سال کار کارشناسی با حضور اعضای شورا و معاونت های مختلف تهیه و در ستاد اقتصادی شهرداری تصمیم بر این شد که در ابتدای سال با توجه به اینکه فرصت دریافت پروانه در روزهای پایانی سال 98 به علت شیوع کرونا از انبوه سازان و مردم گرفته شده بود، تخفیف هایی برای این حوزه اعمال شود.

 مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان اظهار کرد: تخفیف دریافت پایان کار نیز حدود 30 درصد است که تا پایان سال به 25 درصد می رسد.

وی با بیان اینکه در ابتدای سال با سیاست های جذب درآمد، از بحران ها عبور کردیم، اظهار کرد: یکی از تفاوت های درآمدی امسال با سال گذشته تحقق درآمدهای ساختمانی در ماه های ابتدایی به جای بهمن و اسفند بود. همچنین توانستیم تا خردادماه بودجه را جذب کنیم. 

آخوندی  افزود: با همین رویکرد پروژه های عمرانی با تاخیر روبرو نشد و تمام سیاست ها پیاده شد به همین سبب، پروژه هایی همچون خرید اتوبوس ها، ساخت مترو و رینگ چهارم حفاظتی با تامین مالی به موقع انجام می شود و تفاوت عمده سال 98 و 99 نحوه و سرعت جذب بودجه بوده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی های بودجه امسال، ایجاد شرایطی برای شرکت و سازمان های شهرداری به منظور استفاده از فرصت بازار سرمایه بود که درآمدزایی آنها در سطح شهر خود را نشان می دهد.  

 

 آخوندی  با اشاره به اینکه بسته تشویقی ساخت و ساز نقدینگی را از بازارهای موازی به سمت مسکن سوق داد، گفت: نشاط اقتصادی یعنی صدور پروانه و شکل گیری ساخت و ساز و توسعه اشتغال در شهر که بر همین اساس امسال سه هزار پروانه ساختمانی در شهر اصفهان صادر شد.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در پاسخ به سوالی در خصوص هزینه عوارض خودرو با اشاره به اینکه تعیین تعرفه عوارض خودرو از طرف دولت و براساس مدل و قیمت خودرو به شهرداری ها ابلاغ می شود، گفت: در حال حاضر متوسط عوارض خودروهای داخلی 40 تا 50 هزار تومان و خودروهای خارجی یک تا دو میلیون تومان است اما احتمالا برای سال 1400 عوارض خودرو افزایش می یابد.

وی عمل کردن جزیره ای را از نقاط ضعف حوزه مالی – اقتصادی شهرداری ها و عامل برخی خطاها دانست و اظهار کرد: پیش از راه اندازی سیستم جامع معاونت اقتصادی، سیستم املاک، شهرسازی، امور قراردادها، درآمد و .... جدا بود از همین رو مذاکراتی با سازمان فاوا انجام دادیم و از ابتدای امسال این سیستم جامع بارگزاری و بخش درآمد آن راه اندازی شد تا به مرور زمان سایر بخش های حوزه مالی نیز به این سیستم بپیوندند که این اقدام فساد و خطا را کاهش می دهد.

 مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان افزود: کل درآمد شهرداری از محل عوارض است؛ به طور مثال از بودجه شش هزار میلیارد تومانی امسال شهرداری تا کنون 3700 میلیارد تومان وصول درآمد ساختمانی شده که اگر هزار میلیارد تومان وام و اوراق مشارکت را از کل بودجه کسر کنیم حدود یک هزار و 500 میلیارد تومان سهم درآمدی از محل عوارض است.

آخوندی با اشاره به دسته بندی درآمدها در شهرداری به درآمد عادی در قالب عوارض و یک سری درآمدهای بازدارنده، اظهار کرد: درآمدهای بازدارنده شامل جریمه های کمیسیون ماده 100 است تا سیما و منظر شهری رعایت شده و تخلف ساختمانی برای شهروندان صرفه اقتصادی نداشته باشد اما با نرخ هایی که تا سال گذشته در این حوزه وجود داشت، همچنان برای مردم تخلف به صرفه تر بود.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر نادر آخوندی بیان کرد : هدف تهیه 52 لایحه درآمدی شهرداری در سال جاری، درآمدزایی پایدار برای سازمان و شرکت های شهرداری بود که این هدف گذاری محقق شد و این اتفاق به کمک درآمدهای پایدار شهرداری آمد.
منتشرشده در شهر
- آبان 02, 778
 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 شهرداري اصفهان مهندس شهبازی مدیر منطقه 10 اظهار کرد:در بخش روکش آسفالت معابر اصلی، خیابان فرسان جنوبی با صرف اعتباری افزون بر ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و خیابان صافی اصفهانی با صرف دو میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال انجام شده است.
 
وی ادامه داد: روکش آسفالت خیابان قدس شرقی، خیابان معراج حدفاصل میدان زرین کوب تا چهارراه گاز، پل اطشاران و دسترسی‌های محلی (آسفالت تراشی)، خیابان خواجه عمید شمالی مقابل مدرسه فرقدانی، کندور اتوبان آقا بابایی حدفاصل برج کبوتر تا پل اطشاران، خیابان شهید رئیسی (آسفالت تراشی) و کندرو اتوبان شهید آقا بابایی حدفاصل پل تمدن تا برج کبوتر (آسفالت تراشی) نیز در مجموع با اعتبار ۱۹ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال انجام شد تا تردد شهروندان تسهیل شود.
 
مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با اشاره به روکش آسفالت معابر فرعی منطقه، خاطرنشان کرد: معابر فرعی منطقه با استفاده از ۳۲ هزار و ۵۰۰ تن آسفالت به ارزش ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال روکش آسفالت شد.
 
وی ادامه داد: برای زیرسازی و روکش آسفالت معابر فرعی خاکی سطح منطقه نیز هشت هزار و ۵۰۰ تن آسفالت به ارزش هفت میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال استفاده شده است.
 
شهبازی از لکه‌گیری معابر فرعی منطقه با هزینه چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد و گفت: معابر و خیابان‌های منطقه ۱۰ در راستای اجرای نهضت آسفالت با صرف اعتباری افزون بر ۷۰ میلیارد ریال بهسازی شده است و مقدار تناژ مصرفی آسفالت برای این کار ۱۱ هزار تن و مساحت کل آن ۱۱۰ هزار متر مربع بوده است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان گفت: در راستای تکمیل نهضت آسفالت، امسال خیابان‌ها و معابر این منطقه با هزینه ای بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال بهسازی شده است.
صفحه1 از26
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،حریرچی با بیان
رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد آبفای اصفهان با اعلام این خبر، گفت: این ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان سید مصطفی علوی مدیر عامل این شرکت، با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن، مهدی رقایی
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: از هیئت رئیسه شورای شهر، شهردار و ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…