رئیس آموزش‌وپرورش استثنایی استان اصفهان خبر داد: شبکه شاد برای دانش‌آموزان نابینا مناسب‌سازی شد

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی ‌استان اصفهان گفت: ۱۱۰ مدرسه ‌در تمام مناطق و نواحی استان اصفهان پذیرای دانش‌آموزان استثنایی ‌است، شبکه شاد برای دانش‌آموزان نابینا مناسب سازی شده است، برای دیگر گروه‌ها هم مشکلات زیرساختی و اعتباری این شبکه برطرف شده است

به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، محسن الماسی در خصوص آخرین وضعیت ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدراس استثنایی استان اصفهان، اظهار کرد: برای ثبت نام ورودی‌ها بعد از فرایند سنجش، نوآموزان به پایگاه‌های تخصصی ارجاع و با بررسی وضعیت دانش‌آموز، امتیازهای کسب شده و اطلاعاتی که از والدین گرفته می‌شود و دانش‌آموز برای رفتن به سمت آموزش تلفیقی یا مدارس استثنایی راهنمایی می‌شوند.

ثبت نام اتوماتیک دانش آموزان میان پایه

وی اضافه کرد: دانش‌آموز استثنایی ممکن است در مدرسه عادی یا استثنایی ثبت‌نام شود، برای دانش آموزان میان پایه نیز روند ثبت نام به صورت خودکار انجام می‌شود و دانش آموزانی که شرایط لازم را دارند به پایه بالاتر ارتقا پیدا می‌کنند و فرایند ثبت نام و ثبت کتاب‌ها را مدیر انجام می‌دهد و نیاز به مراجعه حضوری اولیا نیست.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان اصفهان تصریح کرد: دانش‌آموزان ورودی پایه‌های هفتم و دهم به دلیل اینکه مدارس محدودتر می‌شود باید حضوری مراجعه کنند؛ مدیر مدرسه پرونده را در اختیار آنها می‌گذارد و محل ثبت نام را بر اساس آدرس و قطب بندی انجام شده اعلام می‌کند.

الماسی خاطرنشان کرد: اولویت ثبت نام دانش‌آموزان در محل سکونت آنها است و سعی می‌شود دانش آموزان در سطح شهر به گونه‌ای تقسیم شوند که در نزدیک‌ترین مدرسه به محل سکونت ثبت نام شوند.

وی افزود: در استان اصفهان ۱۱۰ مدرسه پذیرای دانش‌آموزان استثنایی است در تمام مناطق و نواحی استان اصفهان حداقل یک مدرسه استثنایی برای ارائه خدمات به دانش‌آموزان با نیاز ویژه را پیش‌بینی کردیم و در بسیاری از شهرستان‌ها که مناطق روستایی وجود دارد کلاس‌های ضمیمه برای ارائه خدمات بهتر به دانش‌آموزان با نیاز ویژه پیش‌بینی شده است.

آموزش حضوری اولویت اول برای مدارس استثنایی

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان اصفهان در خصوص بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید، گفت: برای بازگشایی و روند آموزش‌های مدارس استثنایی منتظر تصمیم ستاد ملی کرونا هستیم، امیدواریم آموزش‌ها به صورت حضوری باشد به دلیل اینکه تأثیر آموزش حضوری بیش از آموزش‌های مجازی است، اولویت اول برای مدارس استثنایی آموزش حضوری است و اگر امکان پذیر نباشد آموزش ترکیبی را خواهیم داشت.

الماسی تاکید کرد: اگر ارائه آموزش ترکیبی به دلیل شیوع ویروس کرونا میسر نباشد در نهایت مجبوریم مانند سال گذشته به سمت آموزش غیرحضوری برویم و امیدواریم امسال بتوانیم برای سال تحصیلی جدید حضور دانش‌آموزان را در مدارس شاهد باشیم.

وی با اشاره به برنامه اطلس یادگیری برای دانش‌آموزان مدارس استثنایی در بحران کرونا، تصریح کرد: هدف این بود که مدیران مدارس هفته به هفته گزارش کار بدهند که بر اساس اطلس یادگیری تعداد دانش‌آموزان حضوری، غیرحضوری و نیمه حضوری آنها به چه صورت بوده است تا بتوانیم آمار دانش‌آموزانی مبتلا را کنترل کنیم تا اگر نیاز به مداخلات برای تعطیلی مدارس یا ادامه کار بود تصمیم نهایی با رصد بهتری اتخاذ شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان اصفهان اضافه کرد: اطلس یادگیری تجربه خوبی بود و امسال هم اطلس یادگیری و هم سرگروه‌های آموزشی در مدارس فعال خواهند بود تا بتوانیم بحث نظارت و هدایت دانش‌آموزان و عملکرد همکاران را تحت نظر داشته باشیم و با کمک همکاران بتوانیم آموزش رضایت‌بخشی را به دانش‌آموزان ارائه دهیم.

برطرف شدن مشکلات زیرساختی شبکه شاد

الماسی گفت: شبکه شاد نسبت به مراحل اوایل شروع کار پیشرفت‌هایی زیادی داشته تا دانش‌آموزان از روند آموزش عقب نمانند، شبکه شاد برای دانش‌آموزان نابینا مناسب سازی شده است، برای دیگر گروه‌ها هم مشکلات زیرساختی و اعتباری این شبکه برطرف شده است.

وی خاطرنشان کرد: با این وضعیت می‌توانیم دانش‌آموزان را به استفاده از شبکه شاد ترغیب کنیم اما علاوه بر این شبکه ارتباطی برای دانش‌آموزان، باید اجازه دهیم که مدیران با استفاده از امکانات منطقه‌ای و بومی بتوانند برای آموزش بهتر دانش آموزان در سال تحصیلی جدید برنامه‌ریزی کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان اصفهان اظهار کرد: با پیشرفت شبکه شاد و برطرف شدن اشکال‌های آن به خصوص در شاد سه فعالیت دانش‌آموزان استثنایی قابل رصد است، سرعت اینترنت و امکانات شاد سه به مراتب بهتر از قبل بوده و امکان بارگذاری و مطالب در شاد سه بهتر فراهم شده است، دانش‌آموزان مدارس استثنایی می‌توانند در این شبکه مواد درسی را با سرعت اینترنت بالاتری دانلود کنند و امیدواریم برای سال تحصیلی جدید مشکل محدودیت حجم دانلودها نیز برطرف شود.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،حسین اکبریان با
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیرکل روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، تلاشگران گروه
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حسین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، عباس کشتکار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد شبانی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اصلاح بودجه شهرداری،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای استان اصفهان، در نخستین گردهمایی هم اندیشی جوانان، بهره مندی بهینه از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از سال «مهار تورم، رشد تولید» کارکنان ناحیه آهن‌سازی در واحد احیا مستقیم
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «صدای شهر» اظهار کرد: از حدود سه ماه قبل عوامل ...
به گزارش پایگاه خبری ا رمغان شهر ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیام خود همچنین وحدت مسلمانان در سراسر جهان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس شعبه اول  و رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان ویژه نج ف آباد گفت:از آغاز اجرای طرح ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد شبانی در نشست خبری خود با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای استان اصفهان، در نخستین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از سال «مهار تورم، رشد ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «صدای ...
به گزارش پایگاه خبری ا رمغان شهر ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس شعبه اول  و رئیس تعزیرات حکومتی ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…