• سخنگوی صنعت برق استان اصفهان با تاکید بر اینکه به طور قطع تا سه هفته آینده قطعی برق نداریم، گفت: هنوز محاسبات دقیقی مبنی بر تاثیر مصوبه تغییر ساعت ادارات در کاهش مصرف برق صورت نگرفته است.

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان: تاثیر تغییر ساعت ادارات در کاهش خاموشی‌ها محاسبه نشده است

به گزارش پایگاه خبری ارمغان  شهر  ، محمدرضا نوحی در خصوص تاثیر تغییر ساعت کاری ادارات و تعطیلی آنها در روزهای پنجشنبه در کاهش مصرف برق، اظهار کرد: به طور قطع این مصوبه، تاثیر مثبت در صرفه جویی برق دارد، البته بنابر مصوبه شورای امنیت که وزارت کشور، نیرو و صمت تمام صنایع مکلف شدند برق مصرفی خود را به مدت سه هفته حداکثر در حد دیماند مصرفی خود محدود کنند که این کمک بزرگی برای جلوگیری از خاموشی های خانگی و تجاری داشته است.

وی با بیان اینکه تمام ادارات دولتی ملزم به رعایت قانون و مصوبه تغییر ساعت اداری از ۷ تا ۱۳ هستند، گفت: هنوز محاسبات دقیقی مبنی بر تاثیر این مصوبه در کاهش مصرف برق صورت نگرفته است.

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان با اشاره به تعطیلی روزهای پنجشنبه، گفت: این دستور تاثیر بالایی در کاهش مصرف برق دارد، البته پیش از این چنین تصمیماتی اتخاذ می شد به این نحوه که صنایع کوچک مثلا یک روز در هفته را تعطیل و به جای آن در روز جمعه فعالیت کنند که این موجب انتقال بار از روزهای پرمصرف به کم مصرف می شود.

وی با بیان اینکه طی پنج روز گذشته به دلیل محدود کردن و همکاری صنایع و صرفه جویی مردم قطعی برق نداشته ایم، تصریح کرد: البته به استناد مصوبه شورای امنیت کشور تا سه هفته آینده صد درصد خاموشی نخواهیم داشت.

نوحی همچنین درباره برخی نگرانی ها از قطعی برق در بیمارستان ها، اظهار کرد: حدود ۳۷ بیمارستان در استان فعال هستند که از این تعداد ۱۸ بیمارستان از دو فیدر برق تغذیه می کنند که اگر یکی از فیدرها خاموش شود، فیدر دیگر در مدار قرار می گیرد، بنابراین صد درصد بیمارستان ها درگیر خاموشی نمی شوند مگر اینکه حادثه و موارد اضطراری پیش آید.

وی ادامه داد: البته ۱۹ بیمارستان استان تنها از یک فیدر برق تغذیه می کنند، بنابراین طی هفته پیش قرار شد مقدمات دو فیدره شدن این بیمارستان ها مهیا شود، اما اکنون باتوجه به داشتن برق اضطراری و مولدهای ژنراتور، پیش از قطعی برق با آنها هماهنگی می شود.

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان با بیان اینکه همواره پیک تابستان تا پایان تیر ماه ادامه داد، اما قطعی برق بیشتر به شرایط هوا بر می گردد، گفت: در حال حاضر میانگین دمای هوای کشور نزدیک ۴ درجه افزایش یافته که هر یک درجه حرارت معادل ۱۵۰۰ تا ۲ هزار مگاوات مصرف شبکه سراسری برق را افزایش می دهد، بنابراین از مردم می خواهیم که کولرهای آبی خود را بر دور کم و کولرهای گازی را بر دمای آرامش ۲۶ درجه به بالا قرار دهند.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی محققان حوزه بهداشت و درمان در جهان کافی بود تا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر و محسن یوسفیان به عنوان مدیرعامل شرکت پیشرو
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل این شرکت با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان گفت: این مقدار آب از ابتدای تنش آبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که در جمع گروهی از ...
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…