• سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی بیان داشت : اولویت وزرات ورزش، حفظ سلامت مردم و ورزشکاران است .

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی مطرح کرد : حفظ سلامت مردم و ورزشکاران ، اولویت وزرات ورزش

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهرزاد خلیلیان  در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار داشت  : طبق اعلام یکی از مسئولان وزارت بهداشت، پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری نمازهای جمعه و برگزاری تمرینات ورزشی ۸۰ درصد رعایت شده و رضایت وجود دارد و  باشگاه‌ها بسیار همکاری کرده‌اند و در مجموع از این بخش راضی هستم و حتی در بعضی موارد بسیاری جلو تر از ما بودند.

وی ادامه داد : خواهش من از سازمان لیگ این است که الویت اول را سلامت قهرمانان و ورزش کاران باشد. قطعاً اشکالاتی وجود دارد، اما تلاش‌های خوبی هم شده است. امیدوارم قولی که فدراسیون فوتبال برای پرداخت حق‌الزحمه افسران سلامت داده را نیز عملی کنند.

سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی بیان داشت : همه تلاش و خواهش ما برای درست اجرا شدن پروتکل‌های بهداشتی است. استخرها باید ۵۰ درصد ظرفیت خود افراد را پذیرش کنند، جگوزی و سونای مرطوب تعطیل و به هر نفر دو و نیم متر فضا اختصاص داده شود. آب با کلر غلظت سه پی‌پی‌ام یک ضدویروس قوی است.

وی افزود :  الویت نظارت را بر استخرها قرار دادیم. مدارس فوتبال مجوز گرفته‌اند، محیط‌های باز نسبت به محیط‌های بسته امن تر است. محیط‌های بسته نیازمند توجه نظارت بیشتری است به خصوص ورزش‌های تماسی و درگیر شونده مثل کاراته، تکواندو، بوکس و کشتی نباید انجام شود، اما بخش‌های نمایشی و تمرینی با مربی مانند شمشیر بازی مشکلی ندارد.

خلیلیان با اشاره به اوج گرفتن دوباره کرونا، تصریح کرد: با اینکه در تیرماه قرار داریم نگرانی اصلی وزارت بهداشت وضعیت بیماری در آبان‌ماه است، زیرا در آبان ماه منتظر یک پیک دیگر هستیم. طبق گفته رئیس جمهور ما محکوم به همزیستی با کرونا هستیم. کرونا مانند یک سرما خوردگی همراه ما خواهد بود. اگر واکسن بیاید به امسال نمی‌رسد و در حال حاضر دارو داریم و واکسن وجود ندارد. نمی‌شود معیشت مردم را تعطیل کرد.

 سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی  بیان کرد :  باید شرایط برای تضمین سلامت و معیشت مردم فراهم شود. الویت اول دولت و وزارت ورزش سلامت جامعه ورزشی است. اگر ما بتوانیم همچون دیگر کشورها با رعایت نکات بهداشتی مسابقات فوتبال را برگزار بکنیم، دلیلی بر تعطیلی آن نیست.

وی با اشاره به جمع‌های ورزشی، اظهار کرد: نزدیک بودن افراد در زمانی خطرناک است که ۱۵ دقیقه دو یا چند نفر در تماس نزدیک باشند. در فوتبال نزدیک بودن افراد در هنگام کرنر چند دقیقه است و بعد از آن جدا می‌شوند و در فضای باز قرار دارند همچنین حق داشتن شادی پس از گل ندارند، بنابراین مشکلی ایجاد نمی‌شود.

خلیلیان با اشاره به رعایت موارد بهداشتی از سمت مردم، تاکید کرد: مردم نیز متوجه شرایط هستند و باید رعایت کنند، تا حدی می‌شود با ممنوع کردن و بستن از شیوع بیماری جلوگیری و زنجیره انتقال را قطع کرد. بخش دیگر به فرهنگ و آگاهی و تعهد مردم بستگی دارد. در ابتدا فکر می‌کردیم گرما ویروس کرونا را از بین می‌برد یا اگر کسی به ویروس مبتلا شده باشد دیگر در امان است، اما این طور نبود. ما باید مبارزه کنیم و از یک طرف با رعایت نکات بهداشتی در جامعه حضور پیدا کنیم و به کار خود ادامه دهیم.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهرو به نقل از  روابط
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر وبه نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، سید ضیاء
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، من یک معلول هستم. یا حالا هر اسم دیگه ای که روی این پدیده بخواید بذارید، توان‌یاب،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره روابط عمومی اصفهان در اتاق بازرگانی استان، ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  هادی نباتی‌نژاد افزود: پارسال در مجموع ۷.۴ میلیون تن گندله (رشد ۴.۸ درصدی نسبت به ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص پروژه تقاطع غیرهمسطح ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، منصور یزدی زاده، در این دیدار به اهمیت و جایگاه خاص روابط عمومی اشاره کرد و گفت : با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  اظهار کرد: متاسفانه با خبر شدیم آقای اکبر ترکان به دلیل بیماری ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، من یک معلول هستم. یا حالا هر اسم دیگه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  هادی نباتی‌نژاد افزود: پارسال در مجموع
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، منصور یزدی زاده، در این دیدار به اهمیت و
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  اظهار کرد: متاسفانه
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…