نمایش موارد بر اساس برچسب: شرکت گاز استان اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سرپرست این شرکت، با بیان این مطلب گفت: سال گذشته بیش از 16میلیارد و 400 میلیون متر مکعب گازطبیعی در بخش صنایع استان به مصرف رسیده که 38 درصد آن  معادل 6 میلیارد و365 میلیون متر مکعب، در نیروگاه های سطح استان به مصرف رسیده است.

مهندس عسکری، با تاکید بر سیاست جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت های فسیلی نظیر مازوت و فرآورده های میان تقطیر بیان داشت: استفاده از گاز طبیعی به میزان قابل توجهی آلودگی ناشی از سایر سوخت ها را کاهش داده و در تولید برق استان نقش بسزایی دارد.

وی، گفت: مصرف گاز طبیعی علاوه بر مزیت‌های زیست محیطی، منجر به کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری و افزایش قابلیت اطمینان بهره‌برداری از واحدهای نیروگاهی نسبت به سوخت مایع است.

سرپرست شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به افزایش هر ساله تعداد مشترکین گاز طبیعی و میزان مصرف گاز در استان، گفت: تداوم تولید برق با سوخت گاز با کمک مردم امکان پذیر است لذا از هم استانی های عزیز درخواست می شود با صرفه جویی در مصرف برق و گاز، به تامین مطمئن گاز به ویژه در فصول سرد سال کمک کنند و امکان پایداری گازرسانی در تمامی بخش های مصرفی گاز طبیعی را به نحو مطلوب و شایسته، فراهم سازند.

عسکری، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در رابطه با نامگذاری سال 1401 با عنوان؛ تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین تاکید کرد: شتاب‌بخشی به روند گازرسانی به صنایع، افزون بر جهش و رفع موانع تولید، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی بمنظور اشتغال آفرینی، سبب جایگزینی این سوخت پاک با دیگر سوخت‌های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و صیانت از محیط‌ زیست می‌شود.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی،سرپرست شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود یک میلیون و 966 هزار  و 500 مشترک گاز طبیعی در سطح استان وجود دارد، گفت: هم اکنون ۹۹٫۵ درصد جمعیت استان اصفهان شامل؛ 112 شهر و 1067 روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

ابوالقاسم عسکری، گفت: در سالی که گذشت گاز طبیعی در بخش نیروگاهی، صنایع، خانگی، تجاری و بخش های عمومی نظیر؛ اماکن مذهبی، آموزشی، فرهنگی، تاسیسات دولتی و...سطح استان توزیع و به مصرف رسید.  

سرپرست شرکت گاز استان اصفهان، بیان داشت: خوشبختانه در سال گذشته به رغم سرمای شدید و زود هنگام و همچنین افزایش تعداد مشترکین گاز، مصرف گاز نسبت به سال های قبل افزایش یافت اما  با یاری خداوند متعال و همراهی مردم شریف استان، گاز طبیعی در تمامی بخش ها به صورت مستمر و ایمن تامین گردید.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی با بیان اینکه مصرف گاز در شهرستان ها بالا است، اظهار کرد: با وجود اعمال برخی محدودیت ها به طور میانگین در حال حاضر روزانه بالغ بر 68تا 72 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در استان مصرف می‌شود.

وی، افزود: محاسبه گاز بهای مصرفی در شهرستان اصفهان که در اقلیم سه قرار دارد، پلکانی است؛ یعنی اگر میزان مصرف از مقدار الگوی مصرف که ماهانه 200متر مکعب است، بیشتر شود قیمت گاز بیشتر حساب می‌شود، لذا قیمت هر متر مکعب گاز در اقلیم یک تا مصرف ۳۰۰ متر مکعب در ماه، در اقلیم دو تا مصرف ۲۵۰ متر مکعب، اقلیم سه تا مصرف ۲۰۰ متر مکعب و اقلیم چهار تا مصرف ۱۵۰ متر مکعب در طول یک ماه، ۴۱۴ریال محاسبه می گردد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با بیان اینکه 112 شهر استان اصفهان از گاز طبیعی بهره‌مند شدند، گفت: 99.08 درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار گازرسانی شده اند به طوریکه هم اکنون یک هزار و ۱۰۰ روستای استان گاز دارند و گازرسانی به حدود 7روستا در دست اجرا است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به اینکه، روستاها مولّد تولید محصولات کشاورزی و دامی هستند و گازرسانی به روستاها برای این شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود:تعدادی از روستاهای در سطح استان فاقد گاز بوده که از این تعداد 20 روستا واجد شرایط گازرسانی هستند که در دستور کار این شرکت برای سال جاری و ۱۴۰۱ قرار دارند و برخی روستا ها عملاً بصورت مکان مزرعه تلقی می شوند و گازرسانی برای آنها وجود ندارد.

علوی، افزود: با گذشت دو ماه (آبان و آذر) ازایام سرد سال خوشبختانه حتی یک روز قطعی گاز  هم نداشته و امیدواریم با همکاری مشترکین عزیز این تداوم گازرسانی تا پایان سال ادامه داشته باشد.

وی، با بیان اینکه مصرف گاز سال گذشته در استان اصفهان ۱۰ درصد افزایش داشت، تصریح کرد: همه مصرف کنندگان گاز مانند هر سال در مصرف گاز دقت داشته تا امکان بهره مندی گاز برای هم استانی های عزیز فراهم گردد.

 

 

منبع : روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر وبه نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، علوی با اعلام این خبر، افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون 19 هزار و 760 مشترک جدید در بخش‌های مختلف اعم از خانگی، تجاری و صنعتی جذب این شرکت شده‌اند که به این ترتیب، تعداد مشترکین گاز طبیعی از بدو تأسیس این شرکت تاکنون، به یک میلیون و960 هزار مشترک رسیده و عملاً بیش از دومیلیون و یکصد هزار خانواده و همچنین صنعت از نعمت گاز بهره مندند.

وی، بیان داشت: در طول سال جاری بیش از 160 کیلومتر شبکه گاز به شبکه های گازرسانی استان اعم از؛ 103کیلومتر شبکه شهری و 56کیلومتر شبکه روستایی اضافه شده است که با این وجود، میزان شبکه گذاری از ابتدای تأسیس شرکت تاکنون، به بیش از 27 هزار و 160 کیلومتر رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، همچنین از نصب 49هزار انشعاب گاز جدید نیز در سطح استان خبر داد و افزود: از این تعداد، 37هزار علمک در شهرها و 12هزار علمک انشعاب گاز طبیعی در روستاها بوده، بنا بر این آمار، تعداد انشعابات نصب شده در سطح استان اصفهان با احتساب تعداد علمک‌های نصب شده در سالجاری،به یک میلیون و 150هزار انشعاب رسیده است.

علوی، روستاهای بهره مند ازگاز طبیعی در سطح این استان را 1060 روستا برشمرد و جمعیت تحت پوشش روستایی را بیش از 96 درصد عنوان کرد و افزود: استان اصفهان دارای 112 شهر است که تمامی ساکنین شهرها از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

وی، در رابطه با ارئه خدمات غیرحضوری با توجه به شیوع بیماری کرونا گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ضرورت حفظ سلامت شهروندان و کارکنان، برخی خدمات این شرکت به صورت غیرحضوری ارایه می‌شود و شهروندان می‌توانند با ورود به وبسایت شرکت گاز استان اصفهان به نشانی www.nigc-isfahan.ir به خدمات ارایه شده در بستر وب دسترسی داشته باشند.

درپایان،علوی با تاکید بر رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز طبیعی، افزود: از تمامی همشهریان و مشترکین شرکت گاز استان تقاضا دارم نسبت به رعایت موارد ایمنی و مصرف بهینه، توجهی خاص و دقیق داشته باشند تا در روزهای پیش رو قبل از حوادث ناشی از مصرف ناایمن گاز طبیعی امکان عرضه گاز در تمام اوقات برای هم استانی های عزیز فراهم گردد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، مدیرعامل این شرکت، گازرسانی به بخش کشاورزی را به عنوان یکی از پروژه های اولویت دار این شرکت نام برد و افزود: با توجه به روند رو به رشد واحدهای تولید محصولات کشاورزی به ویژه کشت گلخانه ای طی سال های اخیر در استان اصفهان بویژه شهرستان تیران و کرون، گازرسانی به بخش کشاورزی نیز در این سالها همزمان با توسعه شبکه های گازرسانی شتاب خوبی داشته است.

وی، گفت: در حال حاضر بیش از 6هزار و 890 واحد کشاورزی مشترک گاز طبیعی هستند که از این میزان 2هزار و 840 واحد مربوط به گلخانه های استان می شود.

مهندس علوی، در ادامه از صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی، کاهش چشمگیر هزینه‌ ی سوخت مصرفی و حذف هزینه‌های جانبی به‌ ویژه حمل ‌و نقل سوخت مایع، سودآوری و رونق فعالیت‌های کشاورزی با توجه به ارزان بودن گاز طبیعی نسبت به سایر سوخت ها و همچنین افزایش کیفیت محصولات تولیدی با توجه به پاک بودن گاز را از جمله فواید گازرسانی برای کشاورزان و صاحبان مراکز تولیدی دانست و تصریح نمود: هرگونه اقدام برای کاهش سوخت‌های آلاینده به معنای ایجاد محیط‌زیست سالم‌تر خواهد بود و با توجه به صنعتی بودن استان اصفهان، تزریق گاز طبیعی به این بخش می تواند در حفظ و صیانت از محیط زیست تاثیر به سزایی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: یکی از موارد قابل تامل در گازرسانی به گلخانه ها پراکندگی و قرار گرفتن آنها در نقاط مختلف استان است لذا علی رغم مشکلات موجود گازرسانی به این بخش با رفع تمامی موانع ادامه داشته و باید به نقش پررنگ گاز طبیعی در توسعه و ایجاد اشتغال در این مناطق اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، تصریح نمود: با توجه به اینکه تعطیلی هر واحد تولیدی به معنی هدر رفتن حجم زیادی از سرمایه‌گذاری، بیکاری و جلوگیری از ایجاد سرمایه در گردش می باشد و همینطور با توجه به اینکه روند اخذ مجوز تأمین سوخت مایع و رفت و آمد مکرر تولیدکنندگان بخش کشاورزی بین ادارات گاز و پخش فرآورده‌های نفتی بعضاً طولانی می باشد، شرکت گاز با علم به این موضوع و بر اساس دستورالعمل های ابلاغی بر ضرورت تبدیل گاز مایع با گاز طبیعی تاکید داشته و توانسته در این خصوص نیز کارگشا بوده و علاوه بر کمک به تولید کنندگان، در چرخش چرخ واحدهای کشاورزی به ویژه در زمستان و ماه های سرد سال نقش مهم خود را ایفا نماید.

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از3
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر در بخشی از این
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در این مراسم
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرپرست شرکت گاز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایمان بخشعلی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  رخصتی در این
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان: این نمایشگاه، فرصت مغتنمی جهت دستیابی به ...
  محمد صدری با اشاره به این که تولید فولاد در ذوب آهن اصفهان به شیوه کوره بلند انجام می شود و ۷۰ درصد فولاد دنیا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان: «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر آبفای خوانسار با بیان این که تاکنون ۷۰ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب شهر ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "ايرج کاکاوند" بیان داشت: در راستاي برخورد با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ" غلامرضا براتی" بیان داشت: ماموران کلانتری 11 ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان: ...
  محمد صدری با اشاره به این که تولید فولاد در ذوب آهن اصفهان به ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر آبفای خوانسار با بیان این که تاکنون
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "ايرج
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ" ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…