نمایش موارد بر اساس برچسب: شرکت گاز استان اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، مدیرعامل این شرکت، گازرسانی به بخش کشاورزی را به عنوان یکی از پروژه های اولویت دار این شرکت نام برد و افزود: با توجه به روند رو به رشد واحدهای تولید محصولات کشاورزی به ویژه کشت گلخانه ای طی سال های اخیر در استان اصفهان بویژه شهرستان تیران و کرون، گازرسانی به بخش کشاورزی نیز در این سالها همزمان با توسعه شبکه های گازرسانی شتاب خوبی داشته است.

وی، گفت: در حال حاضر بیش از 6هزار و 890 واحد کشاورزی مشترک گاز طبیعی هستند که از این میزان 2هزار و 840 واحد مربوط به گلخانه های استان می شود.

مهندس علوی، در ادامه از صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی، کاهش چشمگیر هزینه‌ ی سوخت مصرفی و حذف هزینه‌های جانبی به‌ ویژه حمل ‌و نقل سوخت مایع، سودآوری و رونق فعالیت‌های کشاورزی با توجه به ارزان بودن گاز طبیعی نسبت به سایر سوخت ها و همچنین افزایش کیفیت محصولات تولیدی با توجه به پاک بودن گاز را از جمله فواید گازرسانی برای کشاورزان و صاحبان مراکز تولیدی دانست و تصریح نمود: هرگونه اقدام برای کاهش سوخت‌های آلاینده به معنای ایجاد محیط‌زیست سالم‌تر خواهد بود و با توجه به صنعتی بودن استان اصفهان، تزریق گاز طبیعی به این بخش می تواند در حفظ و صیانت از محیط زیست تاثیر به سزایی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: یکی از موارد قابل تامل در گازرسانی به گلخانه ها پراکندگی و قرار گرفتن آنها در نقاط مختلف استان است لذا علی رغم مشکلات موجود گازرسانی به این بخش با رفع تمامی موانع ادامه داشته و باید به نقش پررنگ گاز طبیعی در توسعه و ایجاد اشتغال در این مناطق اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، تصریح نمود: با توجه به اینکه تعطیلی هر واحد تولیدی به معنی هدر رفتن حجم زیادی از سرمایه‌گذاری، بیکاری و جلوگیری از ایجاد سرمایه در گردش می باشد و همینطور با توجه به اینکه روند اخذ مجوز تأمین سوخت مایع و رفت و آمد مکرر تولیدکنندگان بخش کشاورزی بین ادارات گاز و پخش فرآورده‌های نفتی بعضاً طولانی می باشد، شرکت گاز با علم به این موضوع و بر اساس دستورالعمل های ابلاغی بر ضرورت تبدیل گاز مایع با گاز طبیعی تاکید داشته و توانسته در این خصوص نیز کارگشا بوده و علاوه بر کمک به تولید کنندگان، در چرخش چرخ واحدهای کشاورزی به ویژه در زمستان و ماه های سرد سال نقش مهم خود را ایفا نماید.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، در مانور کاهش برق مصرفی دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان که با حضور بیش از هزار و ۱۳۳ اداره و شرکت، به صورت آنلاین و به منظور کاهش میزان برق مصرفی ادارات از ساعت ۱۱ صبح تا پایان وقت اداری به حداقل ۵۰ درصد مصرف برق نسبت به روزهای گذشته، برگزار شد، شرکت گاز موفق به تامین برق مصرفی خود به صورت اضطراری گردید.

سید مصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: با توجه به اینکه به پیک تابستان ۱۴۰۰ نزدیک می‌شویم وهمچنین نظر به کاهش شدید بارندگی در پاییز و زمستان گذشته باید در مصرف برق و انرژی مدیریت لازم را داشته باشیم.

علوی، ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط شرکت گاز استان اصفهان در خصوص کاهش مصرف انرژی برق، گفت: با توجه به ارزان بودن انرژی در کشور، مصرف آن بسیار بالا بوده و به نظر می‎رسد مشکل اساسی موضوعات فرهنگی است، لذا باید در ارتباط با مباحث فرهنگی و اطلاع‌رسانی عمومی و فعالیت‌های تاثیرگذار برای تغییر رویکرد و دیدگاه مردم اقدامات گسترده انجام شود.

وی، افزود: فرهنگ صرفه جویی در تمام مصارف آب و برق و گاز باید نهادینه شود تا باعث مشکل در زندگی روزمره مردم نشود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در خصوص استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در این شرکت افزود: بطور میانگین سالانه 19هزار کیلو وات ساعت برق از طریق سیستم فتووالتاییک (پنل های خورشیدی) توسط این شرکت تولید و به شبکه سراسری برق شهرستان ارسال می‌شود و همچنین دیزل ژنراتور برق این شرکت با ظرفیت اسمی 700کیلووات بر ساعت قادر به تولید برق است.

وی، با اشاره به اینکه منحنی مصرف برق درشرکت گاز بصورت کاهشی است، غیرفعال کردن کولرهای گازی تمامی ادارات گازرسانی، استفاده از آبگرم کن های خورشیدی، اصلاح سایبان های کولرها و خاموش نمودن آنها در خارج از ساعت اداری را از دیگر اقدامات این شرکت در راستای مدیریت مصرف برق عنوان کرد.

علوی، همراهی و همکاری شرکت گاز و برق دراستای مدیریت مصرف انرژی را نقطه عطفی دانست که موجب ارائه خدمات بهتر و بیشتر به مردم خواهد شد و تأکید کرد: این همراهی ها موجب خواهد شد ضمن ایجاد روابط بهتر ، قدم‌های موثرتری در خصوص ارائه خدمات داشته باشیم.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، منصور شیشه فروش افزود: تمامی مردم و بویژه دستگاه های اجرایی باید خود را در زمینه ی پیشگیری آلودگی هوا مسوول بدانند.

وی، با اشاره به ضرورت افزایش صرفه‌جویی در مصرف انرژی، بویژه برق و گاز در دستگاه‌های دولتی و تلاش برای عملیاتی نمودن این موضوع، تاکید کرد: باید با بهره‌مندی از همه ظرفیت‌ها و تلاش بیشتر، محدودیت‌ها و موانع فعلی را تبدیل به فرصت نماییم.

شیشه فروش، با اشاره به برخی منابع آلایندگی ثابت در استان و همچنین صنایع فاقد فیلتر دفع مواد آلاینده، گفت: تعداد روز هوای شهر اصفهان طبق گزارش هواشناسی در بازه زمانی ابتدای فروردین تا 27 بهمن ماه سالجاری 4 روز ، تعداد روزهای هوای ناسالم برای گروه های حساس 89 روز (11 روز بیشتر از مدت مشابه سال 98) و 32 روز نا سالم برای عموم بوده است.

به گفته وی، با وجود برقراری تعطیلی و قرنطینه های نسبی طی ما ه های اخیر، همچنان شاخص آلودگی بسیاربالا بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، در این جلسه با اشاره به اینکه جدای از دستورالعمل‌های اداری، باید خودمان نسبت به آنچه نیاز استان در شرایط کنونی است عمل کنیم، خاطرنشان کرد: در این راستا علاوه بر رعایت و دقت نظر در استفاده از اقلام و تجهیزات در اختیار، در همه حوزه ها و به طور خاص در زمینه صرفه‌جویی در مصرف،گاز، برق، آب و... برنامه‌ریزی و اقدام فوری داشته باشیم.

این مقام مسئول، گفت: باور ما بر این است که پیش از هر دستورالعمل و ابلاغیه و بخشنامه‌ای باید مقوله صرفه‌جویی و استفاده بهینه از امکانات در هر دستگاهی به باور قلبی کارکنان و مدیران تبدیل شده و آن‌ها نسبت به تلاش در این زمینه احساس مسئولیت داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، با تاکید بر اینکه باید این هنرمندی را داشته باشیم که از تهدیدات محیطی، فرصتی برای رشد و بالندگی سازمانی ایجاد کنیم، اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از اقداماتی که امروز برای صرفه‌جویی در بسیاری از دستگاه‌ها و نهادها انجام می‌شود، در واقع کارهایی است که باید در شرایط عادی نیز به انجام می رسیده، اما مورد غفلت قرار گرفته است.

وی، با اشاره به ضرورت تقویت عزم، اهتمام، همدلی و همکاری بیشتر برای پیشبرد امور، گفت: باید تلاش کنیم تا استفاده بهینه از منابع و امکانات به عنوان یک رویکرد همیشگی در دستور کارمان قرار گیرد.

در این جلسه مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، نیز با اشاره به وضعیت گازرسانی در سطح استان و بهره مندی 99.5 درصدی جمعیت استان از گاز طبیعی،گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون و 960 مشترک در سطح استان از سوخت پاک و ارزان گاز طبیعی استفاده می کنند.

سید مصطفی علوی، گفت: سالانه 21 میلیارد متر مکعب در سطح استان به مصرف می رسد که از این میزان؛ 70 درصد آن در بخش صنعت و نیروگاه ها، 20 درصد در بخش خانگی و 10 درصد در سایر بخش های عمومی توزیع و مصرف می شود.

مهندس علوی، افزود: با وجود تمام تلاش هایی که در راستانی فرهنگ سازی مصرف بهینه و رعایت الگوی مصرف انرژی شده، اما مصرف گاز در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته  به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

وی، افزود: با اجرای طرح رایگان بهینه سازی موتور خانه ها و طرح تشویقی رایگان کردن گاز بهای مشترکین کم مصرف انتظار می رفت که مصرف گاز به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

علوی، اظهار امیدواری کرد: تهدیدات و شرایط محیطی، بتواند برای همه متولیان در سطوح مختلف شهروندی فرصت هوشمندی و هوشیاری ایجاد کند تا در مجموع بتوانیم از منابع ملی کشور به خوبی بهره‌مند شده و از آنها صیانت کنیم.

وی، تاکید کرد: در شرایط فعلی وظیفه همگان این است که به گونه‌ای از منابع کشور بویژه در زمینه آب، برق و گاز استفاده کنیم  که دیگران از آن بی بهره نمانند.

وی، بیان داشت: امیدواریم این نشست فرصتی ایجاد کند تا با بهره‌مندی از هم اندیشی و نتایج حاصل از تفکر جمعی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در هر یک از دستگاه های متولی انرژی و محیط زیست، بتوانیم به خروجی مناسبی برای  مصرف منطقی انرژی وکاهش آلودگی هوا دست پیدا کنیم.

لازم به ذکر است، در این جلسه مدیران اجرایی بخش های مختلف اعم از، بازرسی استانداری، دادستانی، برق ،گاز، نفت، محیط زیست،  هواشناسی، شهرداری، شرکت شهرک های صنعتی وصمت به  بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پیرامون ارائه راهکارها و پیشنهادات در راستای چگونگی اقدامات عملیاتی برای افزایش میزان صرفه‌جویی در حوزه های تحت مدیریت خود و همچنین کاهش آلودگی پرداختند.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان مدیر عامل این شرکت گفت:این ساختمان اداری در زمینی به مساحت 800 متر مربع به بهره برداری رسید.

سید مصطفی علوی، گفت: سیاست و هدف این شرکت استمرار خدمات مستمر و ایمن با کیفیت مطلوب است و کارکنان این شرکت در مسیر خدمتگزاری به مردم همواره سرآمد بوده اند.

وی، با اشاره به اینکه هم اکنون  بیش از یک میلیون و 878 هزار مشترک در این استان از نعمت گاز بهره مند هستند افزود: در حال حاضر به 111 شهر و 1060 روستا در سطح استان گازرسانی شده است .

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، تصریح کرد: بیش از 4هزار و 60 مشترک در شهر سجزی تحت پوشش خدمات گازرسانی هستند که از این تعداد؛ 3هزار و 340 مشترک خانگی،  316 مشترک صنعتی و 167  مشترک جزء و مشترکین بخش عمومی می باشند.    

مهندس علوی در ادامه، بیان داشت: سهم بالای هزینه های انرژی در اقتصاد خانواده را نمی شود نادیده گرفت به خصوص این که با سرد شدن هوا و به تبع آن بیشتر شدن مصرف گاز می تواند به یک مشکل اقتصادی در خانواده تبدیل شود که با صرفه جویی و مدیریت صحیح در مصرف گاز این مانع بر طرف خواهد شد.

همچنین مراسم کلنگ زنی طرح گاز رسانی به فاز 2 شهرک صنعتی کوهپایه برگزارشد که لازم به ذکر است این پست با هدف توسعه آتی شبکه و با توجه به ظرفیت مورد نیاز شهرستان احداث خواهد شد.

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سیدمصطفی علوی د ر نشست خبری  که به صورت مشترک بین مدیر عامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان و مدیرعامل شرکت گاز این استان برگزار شد بیان داشت  :  هر خانوار بالغ بر ۲۲ متر مکعب در روز مصرف می‌کند که نسبت به متوسط مصرف خانوارها چندین برابر است. ۳۵ درصد گاز استان اصفهان در بخش صنعتی مصرف می‌شود، ۳۵ درصد نیز در بخش نیروگاهی مصرف می‌شود، اگر نتوانیم گاز نیروگاه‌ها را تأمین کنیم ناچار باید به سمت استفاده از سوخت دوم حرکت کنند، اما تا کنون هیچکدام از نیروگاه‌های اصفهان از سوخت دوم استفاده نکرده و گازرسانی به آنها انجام شده است.

 

وی افزود: قیمت گاز در شرق استان، با شهر اصفهان هیچ تفاوتی ندارد، در استان اصفهان هر مشترکی که تا ۲۰۰ متر مکعب مصرف کند گازبهای مصرفی او رایگان خواهد بود و برای مشترکانی که مصرف خود را کاهش می‌دهند نیز تخفیفاتی در نظر گرفته شده است.

علوی ادامه داد: شرکت ملی گاز به دنبال اجرای طرح‌های دیگری برای تأمین گاز شرق استان اصفهان است که نیازمند منابع مالی بسیار زیادی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان اینکه تا کنون هیچ صنعتی با اعلام قبلی قطعی گاز نداشته است، گفت: در مجموع ۱۳ میلیون متر مکعب در بخش صنعت کاهش مصرف داده شده است، این موضوع صنایعی همچون فولاد مبارکه را تحت تأثیر قرار داده و موجب کاهش تولید آن می‌شود.

علوی افزود: فولاد مبارکه در هر شبانه روز ۱۰ میلیون متر مکعب گاز مصرف می‌کند، تا کنون فولاد مبارکه محدود نشده است، شرکت گاز بی توجهی به نیاز این شرکت نکرده است.

وی گفت: عمده بدهی‌های صنعتی، شامل فولاد مبارکه و ذوب‌آهن بوده که با پیگیری‌های انجام شده این رقم نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته و بدهی‌ها تدریجاً در حال پرداخت است.

علوی افزود: منابع محدود است، فازهای پارس جنوبی در حال بهره برداری است، ظرفیت برداشت گاز محدود است، باید برای آیندگان نیز ذخیره‌هایی را نگه داریم.

وی ادامه داد: هر اقدامی که باید انجام می‌دادیم تا کنون انجام شده است، تولید گاز محدود است، اکنون گاز با حداکثر مقدار ممکن در کشور در حال تولید و توزیع است، اما متأسفانه در مصرف بی توجه هستیم.

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از2
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  معاون منابع
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  یزدی زاده گفت:
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  منصور شیشه فروش درجلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران آب در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  حسین امیری اظهار کرد: پیرو دستور شهردار اصفهان مبنی بر ابلاغ تبدیل پارک وحش صفه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  ستاد اطلاع‌رسانی سی‌‌وچهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کودکان و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت : تاکنون 120 پیام
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، ایمان حجتی با اشاره به اینکه در ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  منصور شیشه فروش درجلسه ستاد پیشگیری،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  حسین امیری اظهار کرد: پیرو دستور شهردار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  ستاد اطلاع‌رسانی سی‌‌وچهارمین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…