نمایش موارد بر اساس برچسب: شهرداری اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محمد شرفا با اشاره به اینکه یکی از پروژه هایی که مورد درخواست مردم منطقه 13 به ویژه محله دستگرد بوده، احداث فاز دوم خیابان آزادگان (دستگرد) است، اظهار کرد: فاز اول این خیابان سال های گذشته افتتاح شد و در سال 99 ، درصدد احداث فاز دوم برآمدیم و اعتباری هم برای آزادسازی و احداث اختصاص پیدا کرد.

شرفا بیان کرد: تملک این طرح در پیش بینی بودجه سال 99 حدود هفت میلیارد تومان بود که با توجه به افزایش هزینه ها، این مبلغ تا 20 میلیارد تومان در اصلاح بودجه افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: برای احداث فاز دوم نیاز به هفت هزار و 500 متر آزادسازی است که از این میزان، شش هزار و 500 متر تملک شده به طوریکه پیشرفت تملک در این پروژه حدود 90 درصد است.

مدیر منطقه 13 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه امیدواریم یک هزار متر باقی مانده با مشارکت مردم تملک شود تا هرچه زودتر خیابان در اختیار شهروندان قرار گیرد، گفت: مراحل انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار برای احداث فاز دوم خیابان آزادگان اجرایی شده و در بخش هایی که آزادسازی کامل شده، با خاکبرداری، پیمانکار مشغول فعالیت شده است تا طی دو ماه آینده پروژه افتتاح شود.

وی افزود: بخش هایی که آزادسازی شده و در اختیار پیمانکار است، جدول کشی و خیابان بندی شده است و اکنون آماده آسفالت ریزی است.

* احداث مجموعه ورزشی قائمیه ویژه ورزش های رزمی

وی همچنین با بیان اینکه پروژه مجموعه ورزشی – رزمی قائمیه که در محلیه قائمیه قرار دارد با هدف احداث مجموعه ای سرپوشیده برای ورزشکاران رزمی ساخته می شود، اظهار کرد: مبلغ اولیه پیمان این طرح حدود 24 میلیارد ریال است. 

وی ادامه داد: بعد از انعقاد قرارداد این طرح، زمین پروژه در مردادماه به پیمانکار تحویل شد و در اقدام اولیه تجهیز کارگاه و خاکبرداری اولیه از سوی پیمانکار صورت گرفته است.

مدیر منطقه 13 شهرداری اصفهان مساحت سالن رزمی این مجموعه را 250 مترمربع عنوان و تصریح کرد: این ورزشگاه دارای حدود 50 متر بخش اداری و رختکن و 500 متر هم محوطه سازی اطراف و جلوی مجموعه است.

به گفته وی، این پروژه در مرحله فونداسیون است که امیدواریم در سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حسین امیری با اشاره به قدردانی استاندار اصفهان از مجموعه مدیریت شهری اصفهان برای تامین برق پایدار برای شهر اصفهان، مدیریت بار و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف برق با استفاده از اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری اظهار کرد: مجموعه اقدامات شهرداری در این مدت توانسته است، منجر به تامین انرژی پایدار به ویژه در ایام مبارزه با بیماری کرونا شود.

وی ادامه داد: شهرداری اصفهان از نظر شرکت توزیع برق توانست با انجام اقدامات ضروری در سطح کلانشهر اصفهان، ضمن فرهنگ سازی مدیریت مصرف برای عموم شهروندان، مصرف انرژی را مدیریت کرده و از ایجاد ناپایداری در شبکه برق و قطعی در فصل زمستان جلوگیری کند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به لزوم سیاست گذاری و برنامه ریزی منسجم و اجرای اقدامات موثر در بهینه سازی مصرف انرژی همچنین همسویی با اهداف اقتصاد مقاومتی و دستورالعمل های وزارت نیرو اجرای عملیاتی همچون اصلاح تعرفه خرید انرژی، تناسب دیماندی قراردادی و مصرفی، افزایش بهره وری و نگهداری تاسیسات و تجهیزات شهری، بررسی حقوقی و مالكي اشتراکات، استفاده از فناوری های نوین در بهینه سازی نقاط پر مصرف و انتشار تراز انرژی مصرفی برای اولین بار اقدام شد.

وی افزود: نتیجه این اقدامات منجر به کاهش قیمت تمام شده بهای برق مصرفی در ارائه خدمات به شهروندان و ایجاد روند مثبت رقابتی بین مناطق در کاهش هزینه ها و در حقیقت اداره ارزان شهر با کیفیت مطلوب در این بخش بوده است.

*کاهش 18 درصدی مصرف برق

امیری با بیان اینکه شهرداری اصفهان توانست با توسعه بیش از 10 درصدی تاسیسات الکتریکال و مکانیکال کاهش مصرف برق در سال 99 را نسبت به سال 96 به حدود 18 درصد برساند، افزود: همچنین با توسعه نیروگاه های فتوولتائیک شهرداری، تا پایان مهرماه 99 میزان تولید انرژی در این بخش به بیش از یک میلیون و 500 هزار کیلووات ساعت رسید.

وی گفت: شهرداری اصفهان در نظر دارد تا پایان سال 1400 حدود سه درصد از برق مورد نیاز خود را از طریق نیروگاه های خورشیدی تامین کند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: استفاده از ظرفیت دیزل ژنراتورهای موجود در شهرداری اصفهان از دیگر دلایل کاهش مصرف انرژی در این نهاد بوده است به طوریکه ظرفیت دیزل ژنراتورها به بیش از 3 مگاوات رسیده است.

وی بیان کرد: رصد یک هزار و 800 اشتراک برق مربوط به سازمان ها، مناطق پانزده گانه و ناژوان و اجرای دقیق دستورالعمل های پیک سایی وزارت نیرو و همکاری مستمر با شرکت توزیع برق شهرستان و برق منطقه ای از دیگر فعالیت های عملی شهرداری برای کاهش مصرف انرژی و تامین برق پایدار بوده است.

*مانور آمادگی برای کنترل و مدیریت احتمالی کمبود برق در شهرداری

امیری همچنین با اشاره به برگزاری مانور آمادگی برای کنترل و مدیریت احتمالی کمبود برق در چهارماهه اول امسال از خرداد تا پایان شهریورماه سال جاری برای مناطق و سازمان‌های شهرداری، اظهار کرد: هدف از برگزاری مانور آمادگی برای کنترل و مدیریت احتمالی کمبود برق در شهرداری اصفهان که همزمان با روز بهینه سازی مصرف انرژی برگزار می‌شود، ایجاد آمادگی برای مناطق و سازمان‌ها در خصوص کاهش پیک بار شبکه برق و همراهی و همگامی با شهروندان برای تأمین برق پایدار در کلانشهر اصفهان است.

وی ادامه داد: در این مانور مجموعه اداره خدمات شهری مناطق پانزده گانه حضور خواهند داشت تا با محوریت واحد بهینه‌سازی هر منطقه، اقدامات لازم در خصوص کاهش بار مصرفی در زمان مانور انجام شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: مانور آمادگی برای کنترل و مدیریت احتمالی کمبود برق در ۴۰۰ ساختمان اداری مناطق ۱۵ گانه شهرداری و مدیریت ناژوان و دفتر مرکزی سازمان‌های شهرداری برگزار خواهد شد.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، رحیم محمدی با اشاره به آغاز فعالیت سامانه مدیریت یکپارچه پسماندهای ساختمانی که به صورت پایلوت در منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان اجرایی شده است، اظهار کرد: این سامانه به زودی به سایر مناطق شهرداری تعمیم داده می‌ شود.

وی ادامه داد: سامانه ساماندهی و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه پسماندهای ساختمانی که با هدف ساماندهی پسماندهای ساختمانی از نقطه تولید تا محل دفع نهایی و ساماندهی خودروهای حمل پسماندهای ساختمانی و جلوگیری از تخلفات است با صرف هزینه ‌ای بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرایی شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در خصوص نحوه فعالیت این سامانه گفت: از امروز شهروندانی که برای دریافت مجوز ساخت و ساز به شهرداری مراجعه می‌کنند باید نخاله‌های ساختمانی آنها به گردنه زینل انتقال یابد چراکه این سامانه اجازه نمی‌دهد شهر دستخوش اقدامات ناصواب و خلاف شود و این زباله ها در هرجایی از شهر رها شده و مشکلات سیما و منظر شهر، معضلات بهداشتی و تردد برای شهروندان ایجاد کند.

حل معضل تخلیه نخاله های ساختمانی در حریم شهر

وی ادامه داد: با این اقدام یکی از مشکلات محیط زیستی شهر اصفهان که تخلیه نخاله ها در حریم شهر و گاهی در نزدیکی شهرک های مسکونی بود، برطرف می شود.

محمدی تصریح کرد: ساماندهی و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه پسماند ساختمانی با اعتبار 250 میلیون تومان بهره برداری شده است.

وی تاکید کرد: کاهش تخلیه غیرمجاز پسماندهای ساختمانی در سطح و حومه شهر، ساماندهی خودروهای حمل کننده پسماندهای ساختمانی، ساماندهی سایت تخلیه پسماندهای ساختمانی و بسترسازی برای استقرار سیستم بازیافت پسماندهای عمرانی و ساختمانی با اجرای این طرح محقق می شود.


تولید روزانه 7 هزار تن پسماند ساختمانی در شهر اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه روزانه 7 هزار تن پسماند ساختمانی در شهر اصفهان تولید می شود که 4 هزار تن فقط در سایت های ما مدیریت می شود، اظهار کرد: برای جلوگیری از پرتی تخلیه زباله نیاز به طراحی سامانه ای داشتیم که از مبدا تا مرحله تخلیه خاک برداری شناسایی شود و هم اکنون با اجرای این طرح کاهش سه هزار تنی تخلیه پسماند ساختمانی محقق می شود.

منتشرشده در شهر

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، رحیم محمدی با اشاره به افتتاح پروژه های شاخص سازمان مدیریت پسماند مبتنی بر حوزه های مختلف دانش و فناوری اظهار کرد: احداث و بهره برداری از خطوط جدید پردازش پسماند با ظرفیت هر یک 250 تن به منظور افزایش راندمان پردازش پسماند، افزایش کیفیت کود آلی و کاهش دفن پسماند یکی از پروژه های کلیدی سازمان مدیریت پسماند است که با استفاده از تکنولوژی های جدید و بهبود محیط کار به بهینه سازی پردازش پسماندهای تر، جداسازی بخش های قابل بازیافت و بهبود کیفیت کود کمپوست منجر می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از پروژه های کلیدی سازمان در این زمینه هاضم بیهوازی است، گفت: بومی سازی تکنولوژی خارجی به منظور مدیریت هزینه ها، استفاده بهینه از انرژی موجود در پسماندها در قالب بیوگاز، جلوگیری از انتشار شیرابه و تولید کود کمپوست مرغوب از اهداف این پروژه است که در حال حاضر فاز پایلوت آن در حال اجراست و به زودی در فازهای انبوه به بهره برداری می رسد.

تولید سوخت از پسماند برای کمک به محیط زیست و اقتصاد شهر

محمدی ادامه داد: همچنین امضای تفاهم نامه احداث و بهره برداری از فاز اول پیرولیز به عنوان یکی دیگر از پروژه های شاخص سازمان با هدف مدیریت بخش غیرارگانیک پسماند و دستیابی به توسعه پایدار کلید خورده که در این پروژه هدف اصلی ایجاد ارزش افزوده اقتصادی، کاهش دفن در بخش غیر آلی پسماندها و پردازش آنها برای به دست آوردن موادی با پایه نفتی است که زمینه کاهش دفن پسماند و تولید سوخت از پسماند برای کمک به محیط زیست و اقتصاد شهر را فراهم می کند.

وی با اشاره به پروژه توسعه و ساماندهی لاگون های تبخیری شیرابه و کانال های آن اظهار کرد: این پروژه نیز با رویکرد کنترل و مدیریت آسیب زایی شیرابه و تبعات زیست محیطی و بهداشتی این مایع خطرناک اجرایی شده و با بودجه ای معادل چهار میلیارد تومان برای تحقق اهدافی چون بهبود فرآیندهای عملیاتی کارخانه پردازش پسماند و توسعه پایدار در مدیریت پسماند شهر اصفهان به انجام رسیده و می تواند به جلوگیری از نفوذ شیرابه به منابع آبی و خاکی و پیشگیری از آلودگی های زیستی آن در شهر اصفهان کمک کند.

نخاله های ساختمانی از مبدا کنترل می شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان ادامه داد: راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت پسماندهای عمرانی و ساختمانی نیز به عنوان پروژه ای مهم در راستای مدیریت اصولی بخش عمده ای از پسماندهای عادی شهر به انجام رسیده که به استانداردسازی فرآیند مدیریت پسماندهای عمرانی و ساختمانی از مبدأ تولید تا محل نهایی دفع منجر می شود.

وی افزود: این طرح، از امحای غیرمجاز پسماندهای ساختمانی و انتشار ریزگردهای ناشی از نخاله ها جلوگیری می کند.

محمدی با تاکید بر ضروت راه اندازی سیستم مکانیزه ثبت و تحلیل آمار به عنوان پروژه ای مهم و اثربخش در افزایش سرعت و دقت ثبت و تحلیل آمار و اطلاعات بیان کرد: بهره برداری از این پروژه می تواند به کیفیت بخشی به تصمیم گیری ها و اقدامات مدیریتی کمک کند و خدمات قابل ارائه به شهروندان را بهینه سازی کند.

وی با بیان این که رویکرد آموزشی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان سیطره گسترده ای دارد، افزود: تولید 80 هزار جلد کتاب آموزشی و فرهنگی در قالب مجموعه های متنوع برای گروه های سنی مختلف، 16 عنوان کلیپ موشن گرافیک و ده ها محصول آموزنده شامل پازل، پیکسل، بروشور، پوستر و غیره در زمینه فرهنگ سازی و آموزش و عرضه آنها در قالب پکیج های آموزشی با عنوان «بسته آموزشی پاکیمن» گویای این است که در روند عرضه محصولات متنوع، شهروندان عناصر اصلی هستند و مسیر توسعه پایدار و رسیدن به شاخص های قابل قبول در زمینه مدیریت پسماند با آموزش و مشارکت آنها هموار می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان همچنین به طراحی اپلیکیشن کاربردی جامع مدیریت پسماند به منظور افزایش همکاری شهروندان و تقویت فضای تعاملی در زمینه مدیریت پسماند اشاره و تصریح کرد: این اپلیکیشن ضمن ارائه اطلاعات مفید و کاربردی، امکان خدمات رسانی آنلاین در زمینه های مختلف مدیریت پسماند برای شهروندان را فراهم می کند و در صدد آن است که بتواند علاوه بر حذف فعالیت عوامل غیرمجاز، خدمات رسانی و برقراری ارتباط با شهروندان را تسهیل کند.

محمدی اضافه کرد: این پروژه ها فردا و در راستای توسعه خدمات زیرساختی، فرهنگی و اجتماعی مدیریت پسماند افتتاح می شود و انتظار می رود با بهره برداری از آنها شاهد ارتقای شاخص های کمی و کیفی مدیریت پسماند از جمله کاهش دفن پسماند، افزایش بهره وری در بازیافت و بهبود رفتار شهروندان باشیم.

وی اضافه کرد: برای بهره برداری از پروژه های شاخص سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان 490 میلیارد ریال هزینه شده است.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محمد مجیری با اشاره به پروژه‌ ها و اقدامات صورت گرفته در این سازمان اظهار کرد: ۳۰ هکتار زمین در کنار شهرک صنعتی جی توسط اداره کل راه و شهرسازی برای ایجاد شهرک طلا اختصاص یافته است.

وی افزود: همچنین مجموعه ۲۰ واحدی برای استقرار پرندگان ذبحی در کنار اتوبان شهید اردستانی در حال ساخت است که حدود تیرماه سال جاری افتتاح می ‌شود.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره ‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان گفت: در میدان میوه و تره ‌بار، مجتمع صنفی ۱۱۱ واحدی برای استقرار کسبه خشکبار و خواروبار فروشی ها ایجاد شده و اکنون فاز نخست به اتمام رسیده و ۶۶ سوله در حال ایجاد است.

*احداث مجتمع لوازم خانگی در خیابان امام خمینی (ره)

وی از ایجاد بازار تخصصی دوچرخه و موتورسیکلت خبر داد و تصریح کرد: برای ساخت مجتمع صنفی ۷۲ هزار مترمربعی مخصوص دوچرخه و موتورسیکلت در حال مذاکره با مشارکت کننده و سرمایه گذار هستیم، این پروژه برای اولین بار در کشور در شهر اصفهان اجرا می‌شود.

مجیری افزود: مجتمع صنفی سنگ در حبیب آباد هم در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار و ۲۰۰ واحد صنفی متشکل از فروشندگان سنگ ایجاد خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین زمینی برای ساخت مجتمع ۲۰۰ واحد صنفی ابزار و یراق آلات نبش خیابان کهندژ و امام رضا (ع) با مشارکت بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره ‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان اظهار کرد: امسال کلنگ احداث مجتمع لوازم خانگی در خیابان امام خمینی (ره) با مشارکت بخش خصوصی به زمین زده می ‌شود.

*میدان میوه و تره بار توسعه می یابد

وی توسعه میدان میوه و تره ‌بار را یکی از اقدامات ضروری دانست و گفت: میدان میوه و تره بار اصفهان سال 73 در زمینی به مساحت ۱۹۷ هکتار در شرق اصفهان ایجاد شد که در آن زمان جمعیت اصفهان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بود و اکنون این کلانشهر ۲ میلیون نفر جمعیت دارد از این رو برای توسعه این میدان در حال رایزنی و تملک زمین ‌های اطراف هستیم.

مجیری با بیان اینکه بازارهای روز کوثر به منظور رفع نیاز مردم با قیمت مناسب ایجاد شده است، بیان کرد: در حال حاضر ۱۵ بازار روز کوثر شهرداری در سطح کلانشهر اصفهان وجود دارد که نیازمند توسعه است. همچنین شانزدهمین بازار روز کوثر شهرداری در شهرک شهید کشوری افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم به مجموعه بازارهای روز کوثر اقبال نشان می دهند، گفت: در این بازارها کیفیت و قیمت مناسب حرف اول را می‌زند، همچنین ناظر بهداشتی و دامپزشکی در این فروشگاه‌ ها مستقر است و نظارت‌ کافی صورت می‌ گیرد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره ‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه سطح زیر کشت تولیدات گلخانه ‌ای کشور زیاد است اما محل برای عرضه و فروش گل کم است، اضافه کرد: بازار گل و گیاه همدانیان و سپاهان نیاز به گسترش فضا داشت به همین دلیل فضایی بالغ بر ۱۴.۵ هکتار در شرق اصفهان ابتدای خیابان رضوان برای این کار در نظر گرفته شده است.

منتشرشده در شهر
صفحه1 از7
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اين همايش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل آموزش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در  مدت چهار
این نمایشگاه تا بیست و سوم مهرماه 1400 و به مدت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، این تندیس را
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی فدک مال، مسعود صرامی، مدیر عامل شرکت پرستیژلند ایران و ...
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اين همايش كه با استقبال مديران، معاونان، كاركنان، پيشكسوتان و بازنشستگان شركت‌هاي
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل فولادمبارکه با اشاره به نقش هم افزایی این دو فولادساز بزرگ
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، نخستین دوره جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی با حضور کارشناسان و فعالان حوزه
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با بیان اینکه در زمینه فرهنگ سازی آموزش های
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، با بیان اینکه مصرف گاز

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی فدک مال، مسعود ...
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اين همايش كه با استقبال مديران، ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل فولادمبارکه با
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، نخستین دوره جشنواره روابط عمومی و ...
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…