نمایش موارد بر اساس برچسب: شهرداری اصفهان

 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 شهرداري اصفهان مهندس شهبازی مدیر منطقه 10 اظهار کرد:در بخش روکش آسفالت معابر اصلی، خیابان فرسان جنوبی با صرف اعتباری افزون بر ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و خیابان صافی اصفهانی با صرف دو میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال انجام شده است.
 
وی ادامه داد: روکش آسفالت خیابان قدس شرقی، خیابان معراج حدفاصل میدان زرین کوب تا چهارراه گاز، پل اطشاران و دسترسی‌های محلی (آسفالت تراشی)، خیابان خواجه عمید شمالی مقابل مدرسه فرقدانی، کندور اتوبان آقا بابایی حدفاصل برج کبوتر تا پل اطشاران، خیابان شهید رئیسی (آسفالت تراشی) و کندرو اتوبان شهید آقا بابایی حدفاصل پل تمدن تا برج کبوتر (آسفالت تراشی) نیز در مجموع با اعتبار ۱۹ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال انجام شد تا تردد شهروندان تسهیل شود.
 
مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با اشاره به روکش آسفالت معابر فرعی منطقه، خاطرنشان کرد: معابر فرعی منطقه با استفاده از ۳۲ هزار و ۵۰۰ تن آسفالت به ارزش ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال روکش آسفالت شد.
 
وی ادامه داد: برای زیرسازی و روکش آسفالت معابر فرعی خاکی سطح منطقه نیز هشت هزار و ۵۰۰ تن آسفالت به ارزش هفت میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال استفاده شده است.
 
شهبازی از لکه‌گیری معابر فرعی منطقه با هزینه چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد و گفت: معابر و خیابان‌های منطقه ۱۰ در راستای اجرای نهضت آسفالت با صرف اعتباری افزون بر ۷۰ میلیارد ریال بهسازی شده است و مقدار تناژ مصرفی آسفالت برای این کار ۱۱ هزار تن و مساحت کل آن ۱۱۰ هزار متر مربع بوده است.
منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان ایرج مظفر، با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با اشاره به اینکه مقایسه شرایط عمرانی کنونی مقایسه سه سال با 14 سال است، اظهار کرد: از همین رو افراد باید در قضاوت ها انصاف داشته باشند و شرایط کشور، تحریم، کرونا و افزایش ناگهانی قیمت ها را در حال حاضر در مقایسه با قبل لحاظ کنند چراکه قراردادهای ما باید طبق قوانین بسته شود و تشدید نظارت ها در این دوره شهرداری بیشتر از قبل بوده است.

وی با تاکید بر اینکه در همه دوره ها در شهرداری اصفهان دغدغه کار بوده است، افزود: از سال 86 سامانه اطلاعات آمار پروژه های عمرانی در اصفهان را داشتیم و تمام قراردادهای منعقد شده در این سامانه موجود است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری مناقصه عمومی و ترک تشریفات برای اجرای طرح های عمرانی ادامه داد: از اول دی ماه 96 تا یکم دیماه 97 از مجموع 106 قرارداد منعقد شده 21 درصد مناقصه عمومی، 33 درصد ترک تشریفات و 46 درصد قرارداد با سازمان های وابسته بوده است. از سال 97 تا 98 از مجموع 177 قرارداد 47 درصد مناقصه عمومی، 17 درصد ترک تشریفات و 36 درصد قرارداد با سازمان های وابسته بوده است.

وی افزود: از سال 98 تا 99 از مجموع 211 قرارداد منعقده، 51 درصد مناقصه عمومی، 16 درصد ترک تشریفات و 34 درصد سازمان های وابسته است.

مظفر بیان کرد: طبق این آمار هر ساله به آمار مناقصه های عمومی اضافه شده است و در سال 96 تا 97 فقط در سازمان عمران بیش از 93 میلیارد تومان قرارداد منعقد شده است که سایر سازمان ها هم کارهای عمرانی زیادی در حال اجرا دارند به خصوص سازمان ساماندهی مشاغل شهری که به اندازه سه منطقه پروژه در حال اجرا دارد.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ مبلغ این نوع قراردادها به ۵۲۲ میلیارد تومان و در سال ۹۹ به ۶۰۳ میلیارد تومان افزایش یافت.

مظفر بیان کرد: قراردادهایی که شهرداری با ترک تشریفات منعقد کرده است از سال 96 تا 99 روند کاهشی داشته است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه هزار و 220 مورد تعداد کل قراردادهای منعقد شده طی این سه سال است، اظهار کرد: تعداد قراردادهای فعال تحویل نشده از مهر 96 تاکنون همراه با قراردادهای منطقه ای، یک هزار و 705 مورد با یک هزار 382 میلیارد تومان اعتبار در این مدت بوده است.

وی ادامه داد: تعداد قرارداد منعقد و تحویل شده یک هزار و 216 پروژه تمام شده با 356 میلیارد تومان از مهر 96 تاکنون بوده است.

مظفر با اشاره به اینکه قراردادهای فعال قبل از مهر 96 حدود 516 میلیارد تومان با 370 قرارداد بود، گفت: این قراردادها بعد از سال 96 تحویل شد.

وی اعتبار قراردادهای فعال کنونی را یک هزار و 95 میلیارد تومان با تعداد 463 مورد عنوان و اظهار کرد: قراردادهای تحویل شده از مهر 96 تاکنون یک هزار و 558 قرارداد با بودجه 672 میلیارد تومان را شامل می شود.

بیشترین اعتبارات در پروژه اجلاس، رینگ چهارم و تاسیسات زیربنایی هزینه می شود

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اجرای پروژه های تاسیسات زیربنایی از سوی شهرداری گفت: این پروژه ها شامل خطوط انتقال آب و تصفیه خانه پساب است تا نگرانی برای آبیاری فضای سبز برطرف شود. برهمین اساس بعد از پروژه اجلاس سران و رینگ چهارم ترافیکی، بیشترین اعتبار در این حوزه هزینه می شود.

وی افزود: بیشترین پیمان های تحویل شده بر حسب نوع پروژه شامل آسفالت معابر، ساختمان سازی تجاری – اداری و تاسیسات زیربنایی بوده است.

تحویل 128 پروژه شاخص عمرانی در این دوره مدیریت شهری

مظفر ادامه داد: پروژه های شاخص تحویل شده در این دوره 128 پروژه با 427 میلیارد تومان قرارداد بوده است.

وی مبلغ پروژه های شاخص فعال را در حال حاضر یک هزار و 72 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: مجموع کل قراردادهای سالن اجلاس تاکنون 77 قرارداد با 623 میلیارد تومان بوده است.

وی گفت: همچنین مبلغ قراردادهای تحویل شده در مرکز همایش ها، 237 میلیارد تومان با 41 قرارداد است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان افزود: از نظر پیشرفت فیزیکی نیز این پروژه در این دوره به پیشرفت40 درصدی رسیده است.

سازمان عمران رکوردهای 10 ساله را شکست

وی با اشاره به عملکرد سازمان عمران شهرداری اظهار کرد: امسال سازمان عمران تمام رکوردهای 10 ساله را شکسته است به طوریکه در 9 ماهه 98 جذب بودجه این سازمان 104 درصد و 9 ماهه سال 99 جذب بودجه به 102 رسید.به طوریکه از بودجه 220 میلیارد تومان امسال سازمان، تاکنون 171 میلیارد تومان جذب شده است.

مظفر با بیان اینکه هم اکنون این سازمان به رکورد تولید 152 هزار تن مصالح ساختمانی رسیده است که در 10 سال گذشته بی سابقه بوده است، اظهار کرد: با وجودیکه در سال 95 به دلیل اجرای نهضت آسفالت شاهد بیشتریت آسفالت ریزی در شهر بودیم اما در سال 99 تمام رکوردهای 95 هم شکسته شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون این سازمان قطعاتی تولید می کند که قبلا تولید نمی کرد، گفت: در بخش نوسازی ماشین آلات هم، هفت میکسر امسال خریداری شد و با هشت میکسری که قبلا موجود بود تعداد به 15 دستگاه رسیده است. همچنین امسال جرثقیل و نور رسان هم به تجهیزات سازمان عمران اضافه شده است.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه سازمان عمران توانسته فروش به بیرون از مجموعه شهرداری را افزایش دهد، گفت: این سازمان 428 میلیارد تومان قرارداد با معاونت عمران شهرداری و بین پیمانکاران کمترین تاخیر را در اجرای طرح ها دارد.

 

 

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسین امیری با اشاره به اینکه کلان‌شهر اصفهان دارای حدود پنج هزار و ۵۰۰ هکتار فضای سبز اکولوژیک است که از این مساحت، حدود سه هزار و 900 هکتار فضای سبز در اختیار شهرداری اصفهان است، اظهار کرد: با توجه به نیاز جمعیت دو میلیونی شهر اصفهان، حضور صنایع آلاینده اطراف اصفهان، مهاجرپذیری و آلاینده ‌های ناشی از حمل و نقل؛ نه تنها در راستای حفظ فضای سبز، بلکه برای افزایش آن نیز باید قدم برداریم.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت مدیریت منابع و مصارف آب، اقداماتی نظیر تغییر الگوی کاشت، مدیریت توزیع و مصرف آب فضای سبز، بازچرخانی آب و تصفیه فاضلاب‌ شهری جهت آبیاری فضای سبز به عنوان منابع آب پایدار، از سیاست‌های اصلی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان در راستای توسعه پایدار است.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: به همین سبب شهرداری اصفهان به ‌منظور استفاده از منابع آب پایدار مانند پساب تصفیه شده فاضلاب، در آبیاری برخی از عرصه‌های فضای سبز، همزمان با اجرای تمهیدات مدیریت بهینه مصرف آب، اجرای پروژه‌ های زیرساختی نظیر ایجاد تصفیه‌ خانه‌ های تکمیلی پساب، مخازن، ایستگله های پمپاژ، کلکتور و خطوط انتقال را در اولویت اقدامات خود قرار داد.

وی افزود: در این راستا استفاده از پساب خروجی تصفیه‌خانه ‌های فاضلاب شهر اصفهان نظیر پساب تصفیه‌خانه سپاهان شهر در جنوب شهر اصفهان با ظرفیت 120 لیتر در ثانیه و پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شاهین شهر در شمال شهر اصفهان با ظرفیت 100 لیتر در ثانیه در دستور کار قرار گرفت.

*تصفیه خانه های شمال و جنوب 380 لیتر در ثانیه به ظرفیت پساب تصفیه شده اضافه می کند

امیری گفت: اکنون با اجرای پروژه ‌های مرتبط از جمله احداث دو تصفیه‌ خانه تکمیلی، مخازن ذخیره، ایستگاه ‌های پمپاژ و خطوط انتقال، قابلیت استفاده از این ظرفیت در عرصه‌ های فضای سبز شهر اصفهان فراهم شده است.  

وی بیان کرد: در احداث تصفیه‌خانه تکمیلی پساب شاهین‌شهر برای اولین بار در کشور از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تکنولوژی بومی شده شرکت‌های دانش بنیان در شهرداری های کشور استفاده شده و شهرداری اصفهان آب تصفیه شده را به صورت تضمینی از سرمایه‌گذار خریداری می کند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: همچنین استفاده از پساب دو تصفیه‌خانه در دست احداث شمال با ظرفیت 140 لیتر در ثانیه و تصفیه خانه جنوب با ظرفیت 240 لیتر در ثانیه اجرایی خواهد شد و به زودی به بهره‌ برداری می رسد.

*فضای سبز بیش از 10 منطقه شهر اصفهان با ظرفیت تصفیه خانه ها آبیاری می شود

وی ادامه داد: تصفیه خانه شمال اصفهان در شش ماهه نخست سال، فضای سبز حاشیه شمالی مناطق 7،14 و12 و در شش ماهه دوم سال علاوه بر عرصه های قبلی فضای سبز حاشیه شرقی مناطق 10،14 ، 15و فضای سبز شرق را نیز پوشش می دهد.

امیری بیان کرد: همچنین تصفیه خانه جنوب شهر اصفهان، در شش ماهه نخست سال، فضای سبز پارک شرق، روشن دشت، باغ رضوان، کارخانه بازیافت، نمایشگاه و برخی از عرصه های مناطق 4و6 و در شش ماهه دوم سال علاوه بر فضای سبز عرصه های قبلی ، فضای سبز بازار گل و گیاه ارغوان، میدان میوه و تره بار، کارخانه صفه آسفالت را نیز پوشش می دهد.   

وی با اشاره به احداث تصفیه خانه تکمیلی شاهین شهر گفت: در شش ماهه نخست سال پساب این تصفیه خانه فضای سبز حاشیه شمالی مناطق 2 و 12 و در نیمه دوم سال عرصه های قبلی به اضافه فضای سبز منطقه 11 و جنوب منطقه2 و سپاهانشهر را پوشش می دهد.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان جمع پساب برداشتی از این چهار تصفیه خانه را بیش از چهار و نیم میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حدود 15 درصد از نیاز آبی فضای سبز شهر اصفهان با پساب تامین می گردد است که با تکمیل این چهار تصفیه خانه میزان پساب قابل استفاده به منظور آبیاری عرصه های فضای سبز شهر اصفهان به 19 میلیون متر مکعب در سال خواهد رسید و بدین ترتیب حدود 44 درصد از نیاز آبی فضای سبز شهر اصفهان توسط پساب فاضلاب تامین خواهد شد.

*بیش از 87 هزار متر به خطوط انتقال آب و پساب شهر اصفهان اضافه می شود

وی با اشاره به وضعیت پیشرفت و بودجه مخازن ذخیره آب از سال 97 تا آبان ماه 99 اظهار کرد: برای احداث مخازن ذخیره  پساب شهر اصفهان بودجه بیش از 380 میلیارد ریالی برآورد شده است که 36 درصد این مخازن در مرحله طراحی و مناقصه و 64 درصد اجرا شده و یا در مراحل اجرایی است که در مجموع ظرفیت ذخیره 27 هزار و 400 مترمکعبی را فراهم خواهد کرد. 

امیری با اشاره به اجرای کلکتور و خطوط انتقال آب و پساب از سوی شهرداری اصفهان در همین بازه زمانی، گفت: برای چنین پروژه هایی نیز بودجه بیش از 730 میلیارد ریالی برآورد شده است که 26 درصد این طرح ها در مرحله طراحی و مناقصه و 74 درصد در دست اجرا یا اجرا شده است. با اجرای مجموع این خطوط 87 هزار و 830 متر به خطوط انتقال آب و پساب شهر اصفهان افزوده می شود.

وی افزود: طی سال های 97 تا آبان 99 برای اجرای پروژه های تصفیه خانه تکمیلی، مخازن، کلکتور و خطوط انتقال شهر اصفهان، بیش از یک هزار و 500 میلیارد ریال بودجه صرف شده است.

*ناژوان و غرب اصفهان با پساب تصفیه شده آبیاری خواهد شد

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: همچنین شهرداری اصفهان به منظور تامین آب عرصه‌ های فضای سبز غرب اصفهان و عرصه‌های جنگلی ناژوان، برداشت و تصفیه فاضلاب از شبکه جمع‌آوری فاضلاب را پیگیری می کند. 

وی ادامه داد: اکنون با اتمام پروژه‌ های اجرا شده و در دست اجرا در سال های اخیر از جمله احداث چهار تصفیه‌خانه تکمیلی با ظرفیت 620 لیتر در ثانیه، مخازن ذخیره با حجم حدود 27 هزار متر مکعب، ایستگاه‌ های پمپاژ و خطوط انتقال به طول حدود 87کیلومتر طول، قابلیت استفاده از این پساب در عرصه ‌های فضای سبز شهر اصفهان فراهم شده است. 

امیری تصریح کرد: همچنین در خصوص استفاده از آبیاری تحت فشار، مدیریت مصرف آب در دستور کار همه مناطق و سازمان های شهرداری اصفهان قرار گرفته و علاوه بر ترمیم سیستم ‌های آبیاری تحت فشار در مناطق آسیب دیده، سیستم‌ های جدید به منظور کاهش مصرف آب احداث و توسعه پیدا کرده است.

وی افزود: به همین منظور تا پایان سال 98 از سه هزار و 500 هکتار فضای سبز شهر که امکان تحت پوشش قرار گرفتن آبیاری قطره ای را داشت، در حدود 21 میلیون مترمربع آن تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفت و مابقی آن نیز در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  محمدحسینی در هفتادمین نشست خبری از سلسله نشست های «سه شنبه ها با رسانه» در گفت و گوی آنلاین با رسانه ها با اشاره به اینکه برای جلوگیری از تخلفات شهری در مجموعه شهرداری اگر حمایت و مشارکت شهروندان نباشد به مشکل برمی خوریم، اظهار کرد: در این راستا اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری به صورت شبانه روزی فعالیت دارد و 33 وظیفه به صورت مستقیم و برخی وظایف به صورت غیرمستقیم به عهده ما گذاشته شده به طوریکه برخی مردم ما را به عنوان پلیس شهرداری می شناسند. 

*از کنترل ساخت و ساز و تخلفات سد معبر تا جمع آوری خودروهای فرسوده رها شده

وی با اشاره به اینکه برخورد با تخلفات گروه های ساختمانی، طبق قانون در سطح شهرها بر اساس طرح تفصیلی صورت می گیرد، افزود: برای واحدهایی که پروانه ساختمانی آن ها صادر و مبادرت به ساخت و ساز می شود، وظیفه کنترل ساخت و ساز بر عهده این اداره کل است. همچنین برخورد با تبدیل کاربری ساختمان ها از دیگر تکالیف ماموران رفع تخلفات شهری است.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در حوزه تخلفات سد معبر نیز در سطح شهر اصفهان برخی صنوف باعث ایجاد مشکلاتی می شوند که وظیفه نیروهای ما بازدید مستمر و برخورد طبق فرآیند است، گفت: یکی از وظایف ما حفظ زیبایی شهر است که در این راستا خودروهای فرسوده رها شده در شهر جمع آوری می شود.

وی جلوگیری از تکدی گری و دست فروشی، برخورد با نصب تابلوهای خارج از عرف و مجوز و جلوگیری از نصب داربست های خطرآفرین را از دیگر وظایف این اداره کل عنوان کرد.

محمدحسینی ادامه داد: همچنین در راستای احقاق حقوق شهروندی، وظیفه اخطار و برخورد با مشاغلی که در رده مزاحم تعریف می شوند، بر عهده این اداره کل است.

وی تعیین تکلیف ساختمان های نا ایمن، زمین های رها شده یا مکان های بی دفاع شهری را از دیگر حوزه های عملکردی ماموران پیشگیری و رفع تخلفات دانست.

*آموزش به 29 اتحادیه برای پیشگیری از تخلفات شهری

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری اصفهان با اشاره به تدوین برنامه 5 ساله از سوی این اداره کل اظهار کرد: امسال در سال سوم این برنامه هستیم و 4 هدف در این طرح تعریف شده است.  

وی با اشاره به اینکه بر اساس این برنامه پیشگیری از تخلف مهم تر از رفع تخلف است، گفت: ارتقاء علمی و کیفی واحدهای رفع تخلفات، ارتقاء سطح آگاهی و اعتماد شهروندان به مجموعه عملکرد شهرداری و آموزش های متعدد برای سه گروه پرسنل، شهروندان و صنوف از جمله اقدامات در چارچوب این برنامه است.

*آموزش رفتار با کودکان کار و مدیریت خشم برای کارکنان رفع تخلفات شهرداری

محمدحسینی آموزش نحوه رفتار با کودکان کار، کنترل مدیریت خشم، ضوابط شهرسازی، قوانین حقوقی، آموزش ضابطین قضایی و آئین های دادرسی را از آموزش های ارائه شده به پرسنل عنوان و اظهار کرد: اداره کل پیشگیری و رفع تخلفات شهری ارتباط خوبی با 29 اتحادیه در شهر اصفهان با محوریت جلوگیری از تخلف دارد و آموزش هایی در این زمینه برگزار می کند.   

وی با بیان اینکه در حوزه رفع تخلفات در سطح شهر، نظارت ها به روز شده است و یکی از اقدامات استفاده از ابزارهای نوین است، ادامه داد: تعامل با حوزه های دیگر از جمله دستگاه قضایی و انتظامی بخشی از تعاملات مطلوب ما با دیگر نهادها بوده و این دو دستگاه در همه ماموریت ها همواره کنار ما هستند.

وی بیان کرد: همچنین استفاده از دوربین های سطح شهر برای رفع تخلف، ارتقا علمی و کیفی واحدهای پیشگیری و ارتباط با مراکز دانشگاهی برای افزایش بهره وری به ما کمک کرده است.

محمدحسینی با اشاره به ارتباط این اداره کل با سامانه 137، روابط عمومی و شورای مشورتی در محلات برای دریافت مشکلات شهروندان، گفت: بر اساس ماده 99 قانون شهرداری ها، تبلیغات در شهر باید با اخذ مجوز از شهرداری باشد؛ ممکن است بعضا به مناسبت های مختلف نیاز به تبلیغات در سطح شهر باشد که با اخذ مجوز از مجموعه شهرداری، شهروندان می توانند نسبت به نصب داربست اقدام کنند.

وی افزود: اگر تبلیغات خارج از ضوابط و مقررات صورت گیرد وظیفه ما اخطار و اعمال قانون است و برخی تبلیغات که حقوق شهروندی را از بین می برد به مراجع قضایی ارجاع می شود. 

*13 دستگاه اجرایی، متولی برخورد با تکدی گری شهرها      

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به توزیع تخلفات در مناطق مختلف شهر اصفهان اظهار کرد: نمی توان برای یک نقطه از شهر تخلف خاص یا بیشتری را عنوان کرد به طور مثال در مرکز شهر که تجمع صنوف و پاساژها وجود دارد، قاعدتا تخلفات صنوف در این مناطق بارزتر است.

وی با اشاره به اینکه مناطقی که از مرکز شهر دورتر هستند تخلفات ساخت و ساز دارند، گفت: 21 شاخص در تخلفات شهری مورد سنجش قرار می گیرد و هر منطقه نسبت به خود منطقه ارزیابی می شود چراکه فضای کاری و فیزیکی هر منطقه متفاوت است.

محمدحسینی در مورد برخورد با تکدی گری در شهر ادامه داد: در برخورد با متکدیان 13 دستگاه، متولی است که یکی از آنها شهرداری است، همچنین در حوزه کارتن خواب ها متولی برخورد مشخص شده است و وظیفه برخورد با معتادان متجاهر با نیروی انتظامی و بهزیستی است که شهرداری به واسطه ارتباط بیشتر با مردم بیشتر مخاطب شهروندان قرار می گیرد اما در چارچوب قانون هر دستگاهی باید به تکالیف خود عمل کند.

وی افزود: در ساماندهی حاشیه نشینی در شهر نیز بنا به تاکید شورای اسلامی شهر حمایت از دستگاه های دیگر از سوی شهرداری در دستور کار است.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به شناسایی 720 مورد ساختمان پراکنده (رها شده، نیمه کاره و ناایمن) در شهر اصفهان و ساماندهی یک سوم از آنها گفت: مابقی ساختمان ها هم از طریق اخطار و راهکارهای قانونی در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه برخی خیابان های شهر اصفهان در سدمعبر شاخص هستند، افزود: خیابان های امام خمینی (ره)، چمران و سروش از جمله این خیابان هاست که جلسات بسیار جدی با اتحادیه های مرتبط داشتیم تا اگر معضل مردم رسیدگی نشود، از طریق قانون اقدام کنیم؛ در همین راستا چندین واحد صنفی در خیابان های چمران و امام خمینی (ره) پلمب شد، همچنین با پلیس راهور هماهنگی شده تا خودروهای پارک شده در حاشیه این خیابان ها اعمال قانون شود.

محمدحسینی اظهار کرد: شهرداری دیوارنویسی های غیرمجاز را امحا می کند اما بحث هایی از سوی سازمان زیباسازی داشتیم تا برخی دیوارهای مراکز فرهنگی و مدارس نقاشی شود.

وی افزود: دستفروشی یکی از مصادیق نازیبایی است و سیاست ما ساماندهی این مسئله است؛ پیش از کرونا اکثر دستفروشان شهر اصفهان را در 29 بازارچه سطح شهر مستقر کردیم اما به واسطه شرایط کرونایی ممنوعیت ایجاد بازارچه های دستفروشی برقرار است که مصمم به ساماندهی هستیم.

مدیرکل پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه در مرکز شهر امکان دست فروشی وجود ندارد، گفت: همچنین محل هایی را برای فروش صنایع خانگی افراد در نظر گرفتیم و با فروشگاه های کوثر هم در این زمینه رایزنی هایی صورت گرفت. 

وی در خصوص افرادی که با ایجاد مانع در کنار واحدهای صنفی یا کوچه ها از پارک خودرو جلوگیری می کنند، افزود: هر شهروندی که معبر عمومی اعم از پیاده رو، کوچه، بن بست و.... را محدود کند مرتکب تخلف شده و ایجاد محل پارک از سوی فعالان صنفی هم خلاف است و هیچ مجوزی برای چنین اقداماتی صادر نمی شود.

محمدحسینی تصریح کرد: جمع آوری افراد متکدی با جدیت از سوی دستگاه ها انجام نشده است و با توجه به راه اندازی مرکز آسیب های اجتماعی، شهرداری افراد متکدی را به این مرکز هدایت، غربالگری و ساماندهی می کند.

وی افزود: یکی از حساسیت های ما نحوه برخورد ماموران پیشگیری و رفع تخلفات، با نوع تخلف است که یکی از موارد کودکان کار است اما پرداختن به مشکل کودکان کار در درجه اول وظیفه شهرداری نیست و باید از سوی بهزیستی پیگیری شود.

 

منتشرشده در شهر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وبه نقل از  روابط عمومي منطقه 10 شهرداري اصفهان شهبازی مدیر منطقه 10 اظهار کرد:ساماندهی و بازسازی ورزشگاه گل نرگس با مبلغ ۲.۵ میلیارد ریال از جمله پروژه‌های این منطقه است.
مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان از ساماندهی مجموعه ورزشی روباز بوستان‌های انقلاب، شهید ملکوتی و هفتون با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۲.۷ میلیارد ریال خبر داد و افزود: حفاظ ابری ورزشگاه زیتون، توانا و استاد همایی با مبلغ ۱۰۲ میلیارد ریال نصب شده است.
وی تصریح کرد: مجموعه سالن رزمی ورزشگاه سلامت و فرهنگسرای استاد همایی با یک میلیارد ریال هزینه ساماندهی شده و فضای اداری ورزشگاه زیتون با صرف یک میلیارد ریال تجهیز شده است. رنگ آمیزی و نصب تابلو ورزشگاه‌های زیتون، توانا و گل نرگس ۱۰۰ میلیون ریال و ساماندهی ایستگاه ورزش صبحگاهی بوستان‌های پروین، شمس، شهید ملکوتی، مغرور با هزینه ۷۰۰ میلیون ریالی از دیگر پروژه‌های این منطقه است.
شهبازی گفت: منطقه ۱۰ با وسعت دو هزار و ۲۰۰ هکتار و حدود ۲۳۰ هزار نفر جمعیت یکی از مناطق پویا، مهم و اثرگذار شهر اصفهان است و علی رغم اینکه این منطقه یک منطقه حاشیه‌ای بوده که مهاجران زیادی را در خود جای داده است لیکن تمام گروه‌ها و قومیت‌ها به صورت مسالمت‌آمیز زندگی می‌کنند.
مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با تأکید بر لزوم اتخاذ رویکرد مبتنی بر تعامل و ارتباط دوسویه با شهروندان تأکید کرد: افزایش سرمایه اجتماعی در این منطقه و مشارکت شهروندان در مباحث مختلف همواره مورد توجه بوده و در این راستا با گروه‌های تأثیرگذار از جمله معتمدان محلی جلسات متعددی برگزار شده و معتقدیم این اقدامات باعث هم افزایی مجموعه مدیریت شهری و شهروندان شده است.
منتشرشده در شهر
صفحه1 از4
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر ناحیۀ
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال جاری 14 پروژه در بخش آب به بهره برداری می رسد و
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف کننده بخش عمومی انرژی الکتریکی در استان ...
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات کارکنان بخش‌های مختلف در این زمینه، اجرای ...
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  میرزایی مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن تأیید این خبر گفت: این رکوردها در حالی ثبت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به جدی بودن بحران تأمین مواد اولیه خاطرنشان کرد:

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال ...
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…