نمایش موارد بر اساس برچسب: شهرداری اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حسین امیری با اشاره به قدردانی استاندار اصفهان از مجموعه مدیریت شهری اصفهان برای تامین برق پایدار برای شهر اصفهان، مدیریت بار و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف برق با استفاده از اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری اظهار کرد: مجموعه اقدامات شهرداری در این مدت توانسته است، منجر به تامین انرژی پایدار به ویژه در ایام مبارزه با بیماری کرونا شود.

وی ادامه داد: شهرداری اصفهان از نظر شرکت توزیع برق توانست با انجام اقدامات ضروری در سطح کلانشهر اصفهان، ضمن فرهنگ سازی مدیریت مصرف برای عموم شهروندان، مصرف انرژی را مدیریت کرده و از ایجاد ناپایداری در شبکه برق و قطعی در فصل زمستان جلوگیری کند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به لزوم سیاست گذاری و برنامه ریزی منسجم و اجرای اقدامات موثر در بهینه سازی مصرف انرژی همچنین همسویی با اهداف اقتصاد مقاومتی و دستورالعمل های وزارت نیرو اجرای عملیاتی همچون اصلاح تعرفه خرید انرژی، تناسب دیماندی قراردادی و مصرفی، افزایش بهره وری و نگهداری تاسیسات و تجهیزات شهری، بررسی حقوقی و مالكي اشتراکات، استفاده از فناوری های نوین در بهینه سازی نقاط پر مصرف و انتشار تراز انرژی مصرفی برای اولین بار اقدام شد.

وی افزود: نتیجه این اقدامات منجر به کاهش قیمت تمام شده بهای برق مصرفی در ارائه خدمات به شهروندان و ایجاد روند مثبت رقابتی بین مناطق در کاهش هزینه ها و در حقیقت اداره ارزان شهر با کیفیت مطلوب در این بخش بوده است.

*کاهش 18 درصدی مصرف برق

امیری با بیان اینکه شهرداری اصفهان توانست با توسعه بیش از 10 درصدی تاسیسات الکتریکال و مکانیکال کاهش مصرف برق در سال 99 را نسبت به سال 96 به حدود 18 درصد برساند، افزود: همچنین با توسعه نیروگاه های فتوولتائیک شهرداری، تا پایان مهرماه 99 میزان تولید انرژی در این بخش به بیش از یک میلیون و 500 هزار کیلووات ساعت رسید.

وی گفت: شهرداری اصفهان در نظر دارد تا پایان سال 1400 حدود سه درصد از برق مورد نیاز خود را از طریق نیروگاه های خورشیدی تامین کند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: استفاده از ظرفیت دیزل ژنراتورهای موجود در شهرداری اصفهان از دیگر دلایل کاهش مصرف انرژی در این نهاد بوده است به طوریکه ظرفیت دیزل ژنراتورها به بیش از 3 مگاوات رسیده است.

وی بیان کرد: رصد یک هزار و 800 اشتراک برق مربوط به سازمان ها، مناطق پانزده گانه و ناژوان و اجرای دقیق دستورالعمل های پیک سایی وزارت نیرو و همکاری مستمر با شرکت توزیع برق شهرستان و برق منطقه ای از دیگر فعالیت های عملی شهرداری برای کاهش مصرف انرژی و تامین برق پایدار بوده است.

*مانور آمادگی برای کنترل و مدیریت احتمالی کمبود برق در شهرداری

امیری همچنین با اشاره به برگزاری مانور آمادگی برای کنترل و مدیریت احتمالی کمبود برق در چهارماهه اول امسال از خرداد تا پایان شهریورماه سال جاری برای مناطق و سازمان‌های شهرداری، اظهار کرد: هدف از برگزاری مانور آمادگی برای کنترل و مدیریت احتمالی کمبود برق در شهرداری اصفهان که همزمان با روز بهینه سازی مصرف انرژی برگزار می‌شود، ایجاد آمادگی برای مناطق و سازمان‌ها در خصوص کاهش پیک بار شبکه برق و همراهی و همگامی با شهروندان برای تأمین برق پایدار در کلانشهر اصفهان است.

وی ادامه داد: در این مانور مجموعه اداره خدمات شهری مناطق پانزده گانه حضور خواهند داشت تا با محوریت واحد بهینه‌سازی هر منطقه، اقدامات لازم در خصوص کاهش بار مصرفی در زمان مانور انجام شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: مانور آمادگی برای کنترل و مدیریت احتمالی کمبود برق در ۴۰۰ ساختمان اداری مناطق ۱۵ گانه شهرداری و مدیریت ناژوان و دفتر مرکزی سازمان‌های شهرداری برگزار خواهد شد.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، رحیم محمدی با اشاره به آغاز فعالیت سامانه مدیریت یکپارچه پسماندهای ساختمانی که به صورت پایلوت در منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان اجرایی شده است، اظهار کرد: این سامانه به زودی به سایر مناطق شهرداری تعمیم داده می‌ شود.

وی ادامه داد: سامانه ساماندهی و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه پسماندهای ساختمانی که با هدف ساماندهی پسماندهای ساختمانی از نقطه تولید تا محل دفع نهایی و ساماندهی خودروهای حمل پسماندهای ساختمانی و جلوگیری از تخلفات است با صرف هزینه ‌ای بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرایی شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در خصوص نحوه فعالیت این سامانه گفت: از امروز شهروندانی که برای دریافت مجوز ساخت و ساز به شهرداری مراجعه می‌کنند باید نخاله‌های ساختمانی آنها به گردنه زینل انتقال یابد چراکه این سامانه اجازه نمی‌دهد شهر دستخوش اقدامات ناصواب و خلاف شود و این زباله ها در هرجایی از شهر رها شده و مشکلات سیما و منظر شهر، معضلات بهداشتی و تردد برای شهروندان ایجاد کند.

حل معضل تخلیه نخاله های ساختمانی در حریم شهر

وی ادامه داد: با این اقدام یکی از مشکلات محیط زیستی شهر اصفهان که تخلیه نخاله ها در حریم شهر و گاهی در نزدیکی شهرک های مسکونی بود، برطرف می شود.

محمدی تصریح کرد: ساماندهی و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه پسماند ساختمانی با اعتبار 250 میلیون تومان بهره برداری شده است.

وی تاکید کرد: کاهش تخلیه غیرمجاز پسماندهای ساختمانی در سطح و حومه شهر، ساماندهی خودروهای حمل کننده پسماندهای ساختمانی، ساماندهی سایت تخلیه پسماندهای ساختمانی و بسترسازی برای استقرار سیستم بازیافت پسماندهای عمرانی و ساختمانی با اجرای این طرح محقق می شود.


تولید روزانه 7 هزار تن پسماند ساختمانی در شهر اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه روزانه 7 هزار تن پسماند ساختمانی در شهر اصفهان تولید می شود که 4 هزار تن فقط در سایت های ما مدیریت می شود، اظهار کرد: برای جلوگیری از پرتی تخلیه زباله نیاز به طراحی سامانه ای داشتیم که از مبدا تا مرحله تخلیه خاک برداری شناسایی شود و هم اکنون با اجرای این طرح کاهش سه هزار تنی تخلیه پسماند ساختمانی محقق می شود.

منتشرشده در شهر

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، رحیم محمدی با اشاره به افتتاح پروژه های شاخص سازمان مدیریت پسماند مبتنی بر حوزه های مختلف دانش و فناوری اظهار کرد: احداث و بهره برداری از خطوط جدید پردازش پسماند با ظرفیت هر یک 250 تن به منظور افزایش راندمان پردازش پسماند، افزایش کیفیت کود آلی و کاهش دفن پسماند یکی از پروژه های کلیدی سازمان مدیریت پسماند است که با استفاده از تکنولوژی های جدید و بهبود محیط کار به بهینه سازی پردازش پسماندهای تر، جداسازی بخش های قابل بازیافت و بهبود کیفیت کود کمپوست منجر می شود.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از پروژه های کلیدی سازمان در این زمینه هاضم بیهوازی است، گفت: بومی سازی تکنولوژی خارجی به منظور مدیریت هزینه ها، استفاده بهینه از انرژی موجود در پسماندها در قالب بیوگاز، جلوگیری از انتشار شیرابه و تولید کود کمپوست مرغوب از اهداف این پروژه است که در حال حاضر فاز پایلوت آن در حال اجراست و به زودی در فازهای انبوه به بهره برداری می رسد.

تولید سوخت از پسماند برای کمک به محیط زیست و اقتصاد شهر

محمدی ادامه داد: همچنین امضای تفاهم نامه احداث و بهره برداری از فاز اول پیرولیز به عنوان یکی دیگر از پروژه های شاخص سازمان با هدف مدیریت بخش غیرارگانیک پسماند و دستیابی به توسعه پایدار کلید خورده که در این پروژه هدف اصلی ایجاد ارزش افزوده اقتصادی، کاهش دفن در بخش غیر آلی پسماندها و پردازش آنها برای به دست آوردن موادی با پایه نفتی است که زمینه کاهش دفن پسماند و تولید سوخت از پسماند برای کمک به محیط زیست و اقتصاد شهر را فراهم می کند.

وی با اشاره به پروژه توسعه و ساماندهی لاگون های تبخیری شیرابه و کانال های آن اظهار کرد: این پروژه نیز با رویکرد کنترل و مدیریت آسیب زایی شیرابه و تبعات زیست محیطی و بهداشتی این مایع خطرناک اجرایی شده و با بودجه ای معادل چهار میلیارد تومان برای تحقق اهدافی چون بهبود فرآیندهای عملیاتی کارخانه پردازش پسماند و توسعه پایدار در مدیریت پسماند شهر اصفهان به انجام رسیده و می تواند به جلوگیری از نفوذ شیرابه به منابع آبی و خاکی و پیشگیری از آلودگی های زیستی آن در شهر اصفهان کمک کند.

نخاله های ساختمانی از مبدا کنترل می شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان ادامه داد: راه اندازی سامانه یکپارچه مدیریت پسماندهای عمرانی و ساختمانی نیز به عنوان پروژه ای مهم در راستای مدیریت اصولی بخش عمده ای از پسماندهای عادی شهر به انجام رسیده که به استانداردسازی فرآیند مدیریت پسماندهای عمرانی و ساختمانی از مبدأ تولید تا محل نهایی دفع منجر می شود.

وی افزود: این طرح، از امحای غیرمجاز پسماندهای ساختمانی و انتشار ریزگردهای ناشی از نخاله ها جلوگیری می کند.

محمدی با تاکید بر ضروت راه اندازی سیستم مکانیزه ثبت و تحلیل آمار به عنوان پروژه ای مهم و اثربخش در افزایش سرعت و دقت ثبت و تحلیل آمار و اطلاعات بیان کرد: بهره برداری از این پروژه می تواند به کیفیت بخشی به تصمیم گیری ها و اقدامات مدیریتی کمک کند و خدمات قابل ارائه به شهروندان را بهینه سازی کند.

وی با بیان این که رویکرد آموزشی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان سیطره گسترده ای دارد، افزود: تولید 80 هزار جلد کتاب آموزشی و فرهنگی در قالب مجموعه های متنوع برای گروه های سنی مختلف، 16 عنوان کلیپ موشن گرافیک و ده ها محصول آموزنده شامل پازل، پیکسل، بروشور، پوستر و غیره در زمینه فرهنگ سازی و آموزش و عرضه آنها در قالب پکیج های آموزشی با عنوان «بسته آموزشی پاکیمن» گویای این است که در روند عرضه محصولات متنوع، شهروندان عناصر اصلی هستند و مسیر توسعه پایدار و رسیدن به شاخص های قابل قبول در زمینه مدیریت پسماند با آموزش و مشارکت آنها هموار می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان همچنین به طراحی اپلیکیشن کاربردی جامع مدیریت پسماند به منظور افزایش همکاری شهروندان و تقویت فضای تعاملی در زمینه مدیریت پسماند اشاره و تصریح کرد: این اپلیکیشن ضمن ارائه اطلاعات مفید و کاربردی، امکان خدمات رسانی آنلاین در زمینه های مختلف مدیریت پسماند برای شهروندان را فراهم می کند و در صدد آن است که بتواند علاوه بر حذف فعالیت عوامل غیرمجاز، خدمات رسانی و برقراری ارتباط با شهروندان را تسهیل کند.

محمدی اضافه کرد: این پروژه ها فردا و در راستای توسعه خدمات زیرساختی، فرهنگی و اجتماعی مدیریت پسماند افتتاح می شود و انتظار می رود با بهره برداری از آنها شاهد ارتقای شاخص های کمی و کیفی مدیریت پسماند از جمله کاهش دفن پسماند، افزایش بهره وری در بازیافت و بهبود رفتار شهروندان باشیم.

وی اضافه کرد: برای بهره برداری از پروژه های شاخص سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان 490 میلیارد ریال هزینه شده است.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محمد مجیری با اشاره به پروژه‌ ها و اقدامات صورت گرفته در این سازمان اظهار کرد: ۳۰ هکتار زمین در کنار شهرک صنعتی جی توسط اداره کل راه و شهرسازی برای ایجاد شهرک طلا اختصاص یافته است.

وی افزود: همچنین مجموعه ۲۰ واحدی برای استقرار پرندگان ذبحی در کنار اتوبان شهید اردستانی در حال ساخت است که حدود تیرماه سال جاری افتتاح می ‌شود.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره ‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان گفت: در میدان میوه و تره ‌بار، مجتمع صنفی ۱۱۱ واحدی برای استقرار کسبه خشکبار و خواروبار فروشی ها ایجاد شده و اکنون فاز نخست به اتمام رسیده و ۶۶ سوله در حال ایجاد است.

*احداث مجتمع لوازم خانگی در خیابان امام خمینی (ره)

وی از ایجاد بازار تخصصی دوچرخه و موتورسیکلت خبر داد و تصریح کرد: برای ساخت مجتمع صنفی ۷۲ هزار مترمربعی مخصوص دوچرخه و موتورسیکلت در حال مذاکره با مشارکت کننده و سرمایه گذار هستیم، این پروژه برای اولین بار در کشور در شهر اصفهان اجرا می‌شود.

مجیری افزود: مجتمع صنفی سنگ در حبیب آباد هم در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار و ۲۰۰ واحد صنفی متشکل از فروشندگان سنگ ایجاد خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین زمینی برای ساخت مجتمع ۲۰۰ واحد صنفی ابزار و یراق آلات نبش خیابان کهندژ و امام رضا (ع) با مشارکت بخش خصوصی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره ‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان اظهار کرد: امسال کلنگ احداث مجتمع لوازم خانگی در خیابان امام خمینی (ره) با مشارکت بخش خصوصی به زمین زده می ‌شود.

*میدان میوه و تره بار توسعه می یابد

وی توسعه میدان میوه و تره ‌بار را یکی از اقدامات ضروری دانست و گفت: میدان میوه و تره بار اصفهان سال 73 در زمینی به مساحت ۱۹۷ هکتار در شرق اصفهان ایجاد شد که در آن زمان جمعیت اصفهان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بود و اکنون این کلانشهر ۲ میلیون نفر جمعیت دارد از این رو برای توسعه این میدان در حال رایزنی و تملک زمین ‌های اطراف هستیم.

مجیری با بیان اینکه بازارهای روز کوثر به منظور رفع نیاز مردم با قیمت مناسب ایجاد شده است، بیان کرد: در حال حاضر ۱۵ بازار روز کوثر شهرداری در سطح کلانشهر اصفهان وجود دارد که نیازمند توسعه است. همچنین شانزدهمین بازار روز کوثر شهرداری در شهرک شهید کشوری افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم به مجموعه بازارهای روز کوثر اقبال نشان می دهند، گفت: در این بازارها کیفیت و قیمت مناسب حرف اول را می‌زند، همچنین ناظر بهداشتی و دامپزشکی در این فروشگاه‌ ها مستقر است و نظارت‌ کافی صورت می‌ گیرد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره ‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه سطح زیر کشت تولیدات گلخانه ‌ای کشور زیاد است اما محل برای عرضه و فروش گل کم است، اضافه کرد: بازار گل و گیاه همدانیان و سپاهان نیاز به گسترش فضا داشت به همین دلیل فضایی بالغ بر ۱۴.۵ هکتار در شرق اصفهان ابتدای خیابان رضوان برای این کار در نظر گرفته شده است.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، آداب دیپلماتیک، اصفهان و خواهرخوانده هایش، نشریه اکو با موضوع اصفهان از جمله کتاب ها و مجلاتی است که در این برنامه رونمایی شد.

قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان در این جلسه گفت: شرایط کرونایی باعث شد به سمت تالیف و چاپ مجلات و کتاب های مختلف در حوزه گردشگری و بین الملل حرکت کنیم، کتابهایی که تحت عنوان "پل" رونمایی و چاپ شده است می تواند به عنوان پلی به آنسوی جهان باشد و در دیگر کلانشهرها مورد استفاده قرار گیرد، خوشحالیم که این تولیدات توسط اداره کل ارتباطات شهرداری اصفهان تهیه و عرضه شده است.

وی با بیان اینکه کرونا برای مدیریت شهری شرایط جدیدی ایجاد کرد، ادامه داد: تمام تلاش مجموعه شهرداری این بود تا این تهدیدها برای موضوع گردشگری که ناشی از شرایط کرونا بود را به فرصت تبدیل کنیم.

وی توسعه گردشگری و ارتباط با جهان را جزو محورهای مهم برنامه های شهرداری و شورای شهر در این دوره ذکر کرد و افزود: آغاز کار بعد از برجام به خوبی پیش رفت در ادامه با توجه به شرایط کرونا که شرایط سختی را برای ما رقم زد موفق شدیم از فرصت های جدید به خوبی استفاده کنیم؛ طی مدت اخیر از طریق ویدیوکنفرانس با شهرداران فرایبورگ، فلورانس، گیونگجو، سمرقند و سفرای مختلف ایران در کشورهای دیگر جهان ارتباط برقرار کردیم.

وی با بیان اینکه با هماهنگی دکتر ظریف، وزیر امور خارجه قرار شده با افتتاح مرکز همایش های بین المللی شهر اصفهان اولین برنامه بین المللی در این سالن برگزار شود، اظهار کرد: مکاتبات این موضوع انجام شده و پیگیری می شود تا این اتفاق خوب در اصفهان و در این سالن استاندارد، بزرگ و دارای همه امکانات لازم، رقم بخورد.

وی تصریح کرد: طی دو تا سه سال گذشته نزدیک به هزار میلیارد تومان برای مرکز همایش های بین المللی اصفهان هزینه شده است و تا افتتاح این پروژه بزرگ، کارهای کمی باقی مانده که امیدواریم در این دوره مدیریت شهری این سرمایه ملی و بین المللی در راستای اهداف بین المللی ایران و صلح در جهان به بهره برداری برسد.  

شهردار اصفهان با بیان اینکه گفت و گوهای خوبی با شهرداران شهرهای مختلف داشتیم، تاکید کرد: دیپلماسی شهری می تواند در بسیاری از مسائل که برای دولت ها کار را سخت کرده مسائل را تسهیل و راه را هموار کند و می توان به عنوان یک ابزار خوب در روابط بین الملل از آن استفاده کرد. 

نوروزی با بیان اینکه زیرساخت ها طی این دوره پیشرفت بسیار خوبی داشته و اتفاقات خوبی در حوزه دیپلماسی شهری رقم خورده است، ادامه داد: پروژه هایی مانند حلقه حفاظتی شهر اصفهان، مترو، سالن اجلاس و نمایشگاه بین المللی اصفهان زیرساخت های لازم برای رشد گردشگری را در شهر اصفهان فراهم می آورد و امیدوارم این زیرساخت ها زمینه را برای تبدیل شدن اصفهان به عنوان قطب گردشگری فراهم آورد.

وی افزود: همچنین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان و تفاهمنامه برای برگزاری جشنواره بین المللی صنایع دستی که طبق تفاهم با وزارت میراث فرهنگی قرار است در اصفهان برگزار شود توفیق بزرگی برای رونق هر چه بیشتر گردشگری در این شرایط است.  

*نگاه عمیق شهرداری اصفهان به حوزه دیپلماسی شهری

سخنگوی وزارت امور خارجه نیز که در این آیین به صورت ویدئو کنفرانسی حضور داشت، با بیان اینکه وزارت امور خارجه در دوران دکتر ظریف جهت گیری خاصی را در حوزه دیپلماسی شهری داشته است، اظهار کرد: با این رویکرد نگاه ویژه ای به شهر اصفهان شده است، یکی از شهرهایی که تمام صلاحیت های لازم برای برگزاری هفته های فرهنگی را دارا است اصفهان است هر چند که سختی های بیماری کرونا مشکلاتی برای برگزاری هر چه باشکوهتر گرامیداشت این هفته به وجود آورده است.

سعید خطیب زاده تصریح کرد: به خود می بالم و بسیار خرسندم که شهرداری اصفهان با نگاهی عمیق به حوزه روابط فرهنگی و بین المللی ورود کرده و به استفاده از ظرفیت های این شهر اهتمام ورزیده است؛ در عرصه ای قرار داریم که باید جهانی فکر کرده و محلی عمل کنیم، بنابراین هر مجموعه مدیریت شهری که در این راستا موفق تر عمل کرده مسیر جلوتری را پشت سر گذاشته است زیرا فکر بین المللی و عمل محلی، مبنای دیپلماسی نوین در دنیای در حال تغییر است.   

وی با اشاره به رونمایی از کتاب های شهرداری اصفهان با عنوان "پل"، افزود: پل تنها یک مفهوم تاریخی و تمدنی در شهر اصفهان نیست بلکه یک مفهوم عمیق در روابط بین الملل و روابط بین کشورها است و من این حسن انتخاب را تحسین می کنم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: در دنیای در حال تغییر امروز، دیپلماسی های غیر رسمی اهمیت بیشتری از دیپلماسی های رسمی دارد، اثرگذاری عناصر فراملی در روابط بین کشورها بسیار مهم است که موضوع خواهرخواندگی ها شروعی برای این موضوع است و کمتر شهری مانند اصفهان است که از چنین ظرفیتی استفاده کرده باشد.

*اصفهان ممتاز و پیشانی شهرهای ایران در حوزه معرفی تمدنی ایران

وی با بیان اینکه همچنین کمتر شهری مانند اصفهان در ایران وجود دارد که تمام ابعاد مفهومی شهر را با خود همراه داشته باشد، اضافه کرد: این در حالیست که شهری مانند تهران وارد فازی شده که بسیاری از ابعاد شهری برای زندگی یک فرد را نمی تواند تامین کند.   

خطیب زاده گفت: اصفهان طی سالیان اخیر مسیر ممتازی را در معرفی و پیشانی بودن در حوزه معرفی تمدنی ایران طی کرده و من خوشحالم که طی سه سال گذشته برای توسعه کلانشهر اصفهان و موضوع خواهرخواندگی ها کارهای خوبی صورت گرفته است و طرح شهروند دیپلمات که از اصفهان آغاز شده امری بسیار مهم است.

*لزوم حرکت بازار سنتی اصفهان به بازار مدرن مجازی

وی با درخواستی از شهرداری اصفهان، بیان داشت: لازم است شهرداری اصفهان در حوزه تجارت صنایع دستی و صنایع هنری غیرکلاسیک ورود کند زیرا دوران کرونا نشان داد ابعاد حیات شهری و معیشت هنرمندان به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد، بازار سنتی اصفهان می تواند تبدیل به یک بازار مدرن مجازی شده و درگاه های پرداخت و ویدئوهای بسیار خوبی برای آن تهیه شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه بهترین جایی که می تواند استارت بازار مدرن سنتی ایران با توجه به مفهوم اصلی بازار باشد، شهر اصفهان است، گفت: من به عنوان معاون دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه که مسئولیت حمایت از این فعالیت ها را دارد در کنار شهرداری اصفهان هستم تا با ظرفیتی که در مجموعه شهرداری، مدیریت شهری اصفهان و صنایع دستی این شهر وجود دارد اصفهان مبدع یک بازار آنلاین هنری در ایران باشد.

*ظرفیت های شهر اصفهان به شهرهای دیگر جهان منتقل شود

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در این جلسه ضمن تبریک هفته فرهنگی اصفهان و ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: امیدوارم ظرفیت های موجود شهر اصفهان به شهرهای دیگر جهان منتقل شده و رسالت سنگینی که امروز مدیران شهری اصفهان بر عهده دارند به خوبی انجام شود.

علیرضا نصر بر لزوم ظرفیت سازی در شهر اصفهان، تاکید کرد و افزود: هنرمندان اصفهانی، ظرفیت های هنری، آثار چشمگیر موجود در شهر اصفهان و ... دست به دست هم می دهد تا با صدایی بلند اعلام کنیم صد جهان در نصف جهان وجود دارد.

وی تصریح کرد: تاثیری که شهر اصفهان در زمینه های مختلف در کشور می تواند داشته باشد همواره زبانزد بوده و امیدوارم بتوانیم این میراث را پاس داشته و با ارزش افزوده به آیندگان منتقل کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: از همه کسانی که در خلق کتاب پل و تیزر معرفی اصفهان کوشیده اند تشکر می کنم.

*دیپلماسی شهری و ارتباط با شهرهای خواهرخوانده، فعال تر از گذشته

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان نیز با معرفی اقدامات انجام شده در حوزه دیپلماسی شهری، اظهار کرد: شهرداری اصفهان در دوره پنجم مدیریت شهری بر اساس تاکید شورای اسلامی شهر و شهردار اصفهان در زمینه دیپلماسی شهری اقدامات زیادی انجام داد که این اقدامات با همکاری وزارت امور خارجه و نمایندگی آن در اصفهان انجام شد.

ایمان حجتی تصریح کرد: در این دوره احساس کردیم ارتباطات در حوزه شهرهای خواهرخوانده ضعیف شده و لازم است این ارتباطات را فعال تر از گذشته ادامه دهیم؛ از فرصت به دست آمده ناشی از شرایط کرونا استفاده شد و در گام اول ارتباطات کم فروغ شده، فعال شد، در گام دوم برندسازی، بازاریابی و معرفی شهر در ارتباطات بین المللی در حوزه شهرهای خواهرخوانده دنبال شد تا دیپلماسی شهری یاری رسان دیپلماسی عمومی باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه دیپلماسی شهری لازم شد کنشگران دیگری نیز فعال شوند، افزود: ابتکار طرح شهروند دیپلمات در اصفهان به کار گرفته شد تا از ظرفیت سایر شهروندان توانمند در حوزه های بین الملل استفاده شود؛ این طرح با موافقت مدیران شهری و وزارت امور خارجه به خوبی پیش رفت و در سال 1400 بودجه ای برای این طرح در نظر گرفته شد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان گفت: امیدواریم با پیش رفتن طرح شهروند دیپلمات شاهد شکوفایی و بالندگی شهر اصفهان در حوزه شهرهای خواهرخوانده باشیم تا این موضوع الگویی برای دیگر شهرها باشد.

وی با بیان اینکه سه خواهرخوانده جدید به شهر اصفهان اضافه می شوند، تاکید کرد: برای عقد قرارداد و پیمان خواهرخواندگی با شهر حیدرآباد هند در انتظار امضای پیمان توسط شهردار جدید این شهر هستیم، با شهر سمرقند ازبکستان مقدمات امضای خواهرخواندگی فراهم شده و با شهر پورتو پرتغال نیز در حال پیگیری برای پیمان خواهرخواندگی هستیم.

حجتی ادامه داد: برای معرفی شهر اصفهان به عنوان یک کهن شهر و یک جهانشهر لازم است تولیدات چندرسانه ای، فیلم های ویژه و کتابهایی به زبان های دیگر داشته باشیم که در این زمینه مجموعه کتاب های پل به همت اداره بین الملل اداره کل ارتباطات شهرداری اصفهان تهیه و تدوین شد، همچنین تیزرهایی به 10 زبان بین المللی در دست تهیه است که اولین تیزر به زبان انگلیسی تهیه شده که محصول بسیار خوبی در راستای بازاریابی شهری اصفهان است. همچنین فیلم ویژه و جدید معرفی اصفهان ساخته خشایار محمودآبادی به همت اداره تولیدات رسانه ای شهرداری اصفهان تهیه شد که می تواند علاوه بر شهرداری در اختیار ارگانها و سازمان ها برای معرفی به مهمانان بین المللی و ... قرار گیرد. 

*اصفهان پرچمدار حوزه دیپلماسی شهری

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان نیز در این جلسه اظهار کرد: حمایت های مدیریت شهری از فعالیت های بین المللی شهر اصفهان برای پیشبرد فعالیت های بین المللی شهرداری باعث شد طی سه سال گذشته روابط بین المللی و روابط دیپلماسی شهری به گونه ای پیش رود که اصفهان در ایران پرچمدار دیپلماسی شهری و بین المللی باشد.

علیرضا سالاریان تصریح کرد: از مجموعه وزارت امورخارجه، شهرداری اصفهان و شورای اسلامی شهر اصفهان که برای پیشبرد فعالیت های شهر در حوزه دیپلماسی همکاری های لازم را داشتند تشکر می کنم.

منتشرشده در شهر
صفحه1 از6
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی محققان حوزه بهداشت و درمان در جهان کافی بود تا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر و محسن یوسفیان به عنوان مدیرعامل شرکت پیشرو
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل این شرکت با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان گفت: این مقدار آب از ابتدای تنش آبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که در جمع گروهی از ...
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…