نمایش موارد بر اساس برچسب: شهرداری اصفهان

یکشنبه, 13 مهر 779 ساعت 13:17

تشریح جزئیات بودجه ۱۴۰۱ شهر اصفهان

به گزارش پایگا ه خبری ارمغان شهر ، مراحل تدوین بودجه در شهرداری نیز همانند دولت از زمان شروع تا خاتمه دارای چهار مرحله است. به این ترتیب که ابتدا دستورالعمل تهیه و تنظیم بودجه در قالب وظایف کلی از سوی وزارت کشور تدوین سپس در هر شهرداری مطابق با این دستورالعمل مبلغ و میزان مخارج اجرای کلیه خدمات و فعالیت‌هایی که باید در طی سال انجام شود برآورد و درآمدهای لازم برای تأمین این هزینه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

بودجه تنظیم شده پس از بررسی لازم به صورت بودجه پیشنهادی به شورای اسلامی شهر ارسال می‌شود و زمانی قابل اجراست که از تصویب شورای اسلامی شهر بگذرد.

در همین خصوص به منظور اطلاع از روند تهیه بودجه سال آینده شهر با سعید ابراهیمی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید:

تدوین بودجه ۱۴۰۱ شهرداری اصفهان در چه مرحله‌ای قرار دارد؟

هر ساله برای تدوین بودجه از نیمه شهریورماه بازنگری شاخص‌های برنامه و سبد پروژه‌های برنامه به حوزه‌های مختلف ارسال می‌شود تا در صورت نیاز نظرات اصلاحی خود را اعمال کنند، اما امسال به علت تغییر مدیریت شهری، با تأخیر این اتفاق رخ داد، البته ۲۰ مهرماه بخشنامه بودجه به شهرداری ابلاغ شد در این راستا ابتدا ظرفیت‌ها و برآورد منابع را به تفکیک مناطق، سازمان‌ها و شهرداری مرکزی با الگوهای مختلف بررسی کرده که چه مقدار ظرفیت وجود دارد.

در تدوین بودجه رویکردهای میزان اتکا به درآمدهای ساختمانی در سال آینده، توجه بیشتر به مقوله مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و افزایش درآمدهای پایدار به طور ویژه مد نظر قرار گرفته است در این زمینه با روش‌های مختلف علمی برآورد منابع تخمین زده شده تا مبنای بودجه سال آینده قرار داده شود.

در بودجه سال آینده رشد ۲۴ و نیم درصدی نسبت به بودجه امسال پیش‌بینی شده است در واقع بودجه شهرداری به جز سازمان‌ها از هفت هزار و ۸۱۹ میلیارد تومان به ۹ هزار ۷۳۰ میلیارد تومان خواهد رسید البته بودجه سازمان‌ها نیز به آن اضافه می‌شود. بودجه امسال شهرداری با احتساب سازمان‌ها حدود ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

در بخشنامه بودجه تکلیف شده، لایحه بودجه شهرداری به صورت تلفیقی شامل شهرداری، سازمان‌های وابسته و شرکت‌های با مالکیت بالای ۵۰ درصد تدوین شود؛ این رشد نسبت به سال قبل بررسی می‌شود، زیرا ممکن است شرکتی با مالکیت بالا ۵۰ درصد در طول یک سال اخیر اضافه شده باشد و دلیل افزایش بودجه اضافه شدن پایه و افزایش در بر گیرندگان است.

در رابطه با سازمان‌ها همچنان مشغول به کار هستیم زیرا سازمان‌ها در دو بخش درآمد دارند که بخشی از آن برای ما منظر هزینه‌ای پیدا می‌کند و به آنها ارقام مشترک می‌گوئیم چون برای شهرداری هزینه است و از دید آنها فروش خدمات به شهرداری محسوب می‌شود و بخشی دیگر از درآمد سازمان‌ها شامل درآمد عملیاتی است که این درآمدها نیز به بودجه سال آینده اضافه می‌شود و جمع اینها، مجموع بودجه شهرداری اصفهان و سازمان‌ها و شرکت‌های با مالکیت بالای ۵۰ درصد را تشکیل می‌دهد.

بخشنامه وزارت کشور تکلیف کرده، حقوق، دستمزد و رفاهیات را باید ۱۰ درصد افزایش دهیم که این افزایش اعمال شده است و بخشی از هزینه‌های جاری شامل نگهداری از شهر را نیز افزایش معقول دادیم.

تمرکز بودجه ۱۴۰۱ بر چه محورهایی است؟

بودجه در پروژه‌های منطقه‌ای، مهم منطقه‌ای و شاخص شهری در حوزه عمرانی توزیع شده است؛ امسال نیز با توجه به رویکرد شهردار پروژه‌های محله محوری نیز اضافه شده که با نگاه به محلات به ویژه محله‌های کم برخوردار، بودجه‌ای حدود ۴۰۰ میلیارد تومانی را در کل مناطق تحت عنوان بودجه محله محوری تعریف می‌کنیم.

در این راستا حداقل دو محله در هر منطقه هدف هستند که کار شاخص در آن محله‌ها انجام شود و در این دوره از مدیریت شهری قرار است به تمام محلات به ترتیب در سال‌های پیش رو نگاه ویژه داشته باشیم. البته اجرای پروژه‌های شاخص، مهم منطقه‌ای و منطقه‌ای نیز در شهر ملموس خواهد بود.

احداث رینگ حفاظتی و حلقه چهارم و پروژه قطار شهری از جمله پروژه‌های شهری در دستور کار است، اما به همان نسبت به یک گلوگاه محلی مانند پارک و پیاده‌رو نیز نیاز داریم در این راستا برای ایجاد توازن بخشی از بودجه را به پروژه‌های محله محور اختصاص دادیم و در حال احصای پروژه‌ها در محلات هستیم تا بر اساس مطالعات انجام شده، طرح‌های ارتقای کیفی و بازآفرینی بر اساس پیشنهاد مناطق و مشاوره در قالب میز محلات پالایش شود، البته پروژه‌های محله محور در راستای پروژه‌های منطقه‌ای تعیین می‌شود؛ زیرا جنس پروژه‌های محله محور به پروژه‌های منطقه‌ای تنه میزند، در مناطق پیاده‌رو سازی داریم در حالی که در محلات هم ممکن است پیاده‌رو سازی نیز داشته باشیم به همین علت این دو پروژه را با یکدیگر بررسی می‌کنیم تا هم‌پوشانی نداشته باشند و همدیگر را تکمیل کنند.

تاکنون پیش‌نویس پروژه‌های شاخص و مهم منطقه‌ای شش منطقه انجام شده و طی روزهای آینده پیش‌نویس بودجه همه مناطق را با حضور شهردار آماده می‌کنیم و همزمان با این فرایند، بحث سازمان‌های جاری و رفاهی را پیش می‌بریم.

مراحل تدوین بودجه ۱۴۰۱ چه زمانی به پایان می‌رسد و به شورا تقدیم می‌شود؟

از لحاظ قانونی تا پایان دی‌ماه باید بودجه ۱۴۰۱ را تقدیم شورا کنیم که در آخرین یکشنبه دی‌ماه (بیست و ششم دی‌ماه) باید لایحه بودجه شهرداری اصفهان به شورا تقدیم شود؛ بنابراین تا هفته اول دی‌ماه کلیات بودجه بسته می‌شود.

در تدوین بودجه با شورا در ارتباط بوده‌ایم به طوری که در جلسات پروژه‌های شاخص و مهم منطقه‌ای اعضای شورا حضور داشتند. تدوین بودجه فرآیند مفصلی است که ارزیابی و نظارت آن را سخت می‌کند در این راستا به دنبال معقول و متمرکز کردن ردیف‌های بودجه هستیم تا نظارتی بهتر و اثربخش داشته باشیم.

 

منبع : ایمنا

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، وحید مهدویان تصریح کرد: اصفهان در مسیر بهترین محور تاریخی دنیا است و با توجه به سابقه تاریخی اصفهان و لهستان که از حدود ۸۰ سال پیش با اقامت لهستانی ها در اصفهان شکل گرفته، ظرفیت و بستری مناسب برای انتقال تجربیات در زمینه بازآفرینی و بازسازی شهری فراهم آمده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با بیان اینکه امیدوارم این نشست فصل جدید همکاری میان ما و کشور لهستان باشد، ادامه داد: قصد داریم با برگزاری نشست های تخصصی و علمی، ورک شاپ ها و ... اصفهان را در زمینه بازآفرینی شهری به یکی از بهترین شهرهای ایران تبدیل کنیم.

وی بر عزم معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان برای بازآفرینی شهری تاکید کرد و افزود: حضور لهستان با توجه به تجارب خوبی که در این زمینه دارد می‌تواند به تقویت این موضوع به ما کمک کند.

مهدویان گفت: انتظار داریم موضوع بازآفرینی شهری که با حضور و واسطه لهستان در اصفهان به دلیل سابقه همکاری تاریخی دو کشور آغاز شده باعث ایجاد هم افزایی و همکاری در رابطه با این موضوع با کشورهای دیگر شود.

وی اضافه کرد: امیدواریم در آینده ای نزدیک با توجه به عزم ما و حساسیت و دقتی که در لهستان وجود دارد شاهد اتفاقات خوبی در حوزه بازآفرینی شهری باشیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان تاکید کرد: جانمایی نقشه بافت های تاریخی، پلاک ها و ... را در اختیار لهستانی های مرتبط با این موضوع قرار می دهیم تا نسبت به بازسازی و بازآفرینی اماکن تاریخی اصفهان اقدام شود.

وی افزود: همکاری با لهستان از بازآفرینی شهری شروع شده اما ابعاد دیگری را در حوزه های تخصصی و علمی در بر خواهد گرفت و امیدواریم نه تنها با لهستان بلکه با سایر کشورها نیز بتوانیم همکاری های خود را در موضوعات مختلف دیگر داشته باشیم.

مهدویان با بیان اینکه پیش نویس تفاهم‌نامه از نظر ابعاد زمانی و مکانی تهیه می شود، گفت: این موضوع پس از بررسی سفارت به یک تفاهم نامه مشترک و به مبنای همکاری تبدیل می شود تا وظایف مشخص و بر اساس این تفاهم نامه کار اجرایی در سریعترین زمان ممکن آغاز شود.

*تجربیات لهستان در زمینه بازآفرینی شهری در اختیار اصفهان قرار می گیرد

در ادامه این نشست تخصصی، معاون سفیر لهستان با ابراز خرسندی از حضور در اصفهان، اظهار کرد: دهمین سالگرد ورود پناهندگان لهستانی را در ایران جشن می گیریم و در کنار این اتفاق فرصت خوبی برای برنامه ریزی جهت بازسازی و بازآفرینی شهر اصفهان وجود دارد.

"ویچخ اونولت" با بیان اینکه این موضوع از جهت تاریخی یک اتفاق بسیار مهم برای شهر اصفهان و کشور لهستان است، افزود: بازآفرینی و بهسازی اماکن تاریخی اصفهان می تواند منجر به معرفی بیشتر این شهر به لهستانی ها و باعث افزایش گردشگر شود.     

وی ضمن ابراز امیدواری برای پیشبرد این پروژه به نحو بسیار مطلوب از سوی لهستانی ها، تاکید کرد: تجربه همکاری بسیار خوبی میان دو طرف از زمان ورود لهستانی ها در زمان جنگ جهانی دوم به ایران وجود دارد که می تواند زمینه ای بسیار مناسب برای اجرای پروژه های بیشتر در این شهر باشد.

معاون سفیر لهستان با بیان اینکه پایتخت لهستان و شهرهای دیگر این کشور در زمان جنگ جهانی دوم ضربه های زیادی خورد که به طور کامل آسیب دید، ادامه داد: همین امر باعث شد ما تجربه بسیاری در زمینه بازسازی مکان های تخریب شده به دست بیاوریم به همین دلیل می توانیم در زمینه مشارکت با ایران برای بازسازی مفید باشیم.

وی اضافه کرد: لهستان سازمان ها و کارگاه های معماری و همچنین معماران بسیاری دارد که بسیار علاقمند به همکاری با ایران بوده و خوشحال می شوند تجربیات خودشان را در اختیار اصفهان قرار دهند.

"ویچخ اونولت" گفت: برای مثال سه وبینار در ماه نوامبر برگزار می شود و مشتاق هستیم در رابطه با برنامه ها و کارهایی که قرار است اصفهان انجام دهد صحبت و همفکری انجام شود.

وی ادامه داد: طی صحبت های که تاکنون داشته ایم قدم های اول را برمی داریم و یکسری از تجربیات را انتقال می دهیم، سرعت کار بسیار خوب بوده و از سال دیگر می توانیم استارت این اقدام را بزنیم.

معاون سفیر لهستان با اشاره به اینکه از چند مکان تاریخی شهر اصفهان در مرکزیت شهر بازدید کردیم، افزود: می خواهیم نقشه ای از اماکن تاریخی اصفهان با جزییات آن داشته باشیم تا بتوانیم نقشه ای برای بهسازی و بازآفرینی این اماکن تهیه کنیم.

وی تاکید کرد: اجرای این پروژه ها باعث تقویت گردشگری شهر اصفهان که به دلیل کرونا دچار آسیب بسیاری شده، می شود.

*کشورهای با سابقه تاریخی در برخورد با مدرنیته نقش های تاریخی خود را حفظ می کنند

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان نیز در این نشست با بیان اینکه شهرها و کشورهای با سابقه تاریخی باید در برخورد با مدرنیته نقش های تاریخی خود را حفظ کرده و با جریان مدرنیته تطبیق دهند، اظهار کرد: در این مسیر باید نقشه توسعه خود را از طریق احصای فرهنگ بومی با فرهنگ های اشتراکی سایر نقاط دنیا پیدا کرده و با مدرنیته تطبیق دهیم.  

محمدعلی ایزدخواستی تصریح کرد: فرهنگ بومی در کنار برداشت های اقلیمی از سایر نقاط جهان می تواند فرهنگ سنتی را با مدرنیته تطبیق دهد. یکی از نقاط دنیا که با ما فرهنگ مشترک دارد شهروندان لهستانی هستند که توانسته اند این موضوع را درک کنند و ما شاهد برداشت بسیار خوب لهستانی ها از فرهنگ اصفهان هستیم.

وی ادامه داد: در نتیجه تجربیات تاریخی همکاری که با لهستان وجود دارد موضوعی مانند بازآفرینی شهری می تواند زمینه ای بسیار خوب برای تبادل تجربیات دو طرف باشد.

*همکاری مشترک با لهستانی ها درقالب یک تفاهم نامه

مدیر دفتر تسهیلگری منطقه 13 شهرداری اصفهان نیز در ادامه این نشست، اظهار کرد: اشاره شد که لهستان تجربه زیادی در نوسازی، بازسازی یا بازآفرینی شهری داشته است و من پس از در میان گذاشتن این موضوع با طرف های لهستانی فرصت را برای همکاری میان شهراصفهان و کشور لهستان مناسب دیدم.

محمدرضا قانعی تصریح کرد: خوشبختانه زمانی این موضوع مطرح شد که متوجه شدم سال آینده مصادف با هشتادمین سالروز ورود پناهندگان لهستانی به اصفهان است و سفارت قرار است برنامه‌هایی را برای این مهمان نوازی در نظر بگیرد که می تواند این درخواست ما در قالب چنین برنامه ای بگنجد.

وی با بیان اینکه این موضوع از یک گفت و گوی مجازی شروع شد و پس از آن سه جلسه وبینار در موضوع بازآفرینی با صاحب نظران امر داشتیم، افزود: این جلسات نشان داد که چه فاصله زیادی بین ما وجود دارد.

مدیر دفتر تسهیلگری منطقه 13 شهرداری اصفهان ادامه داد: در گام بعدی به این فکر افتادیم که هشتادمین سالروز با مدیریت جدید شهرداری مصادف شده است که می توان نگاه متفاوت و نگرش نوین در شهرسازی را در این قالب پیاده کرد.

وی تاکید کرد: لازم است یک برنامه مقدماتی تهیه شده و برگزاری این رویداد را به دست بخش خصوصی بسپاریم تا سریعتر و حرفه ای تر آن را برگزار کند، به موازات اینکه بازدید توسط طرف لهستانی به عمل می آید باید بتوانیم فراخوان خود را بسیار زود عملی کنیم.

قانعی اضافه کرد: این تعهد را می دهیم تا توسط دوستانی که معرفی می شوند بتوانیم این ورک شاپ را عملی کنیم.

وی گفت: لهستان اماکن تاریخی خود را در جنگ و اصفهان بخشی از این اماکن را به دلیل بی تدبیری از دست داده است و لازم است هر چه سریعتر این آسیب های جدی را جبران کرده و اصفهان بتواند به عنوان الگویی برای سایر شهرهای کشور مطرح شود.  

مدیر دفتر تسهیلگری منطقه 13 شهرداری اصفهان افزود: لازم است در قالب یک تفاهمنامه همکاری سندی تهیه شود تا بر اساس آن کار شروع شود. وی بیان داشت: یکی از محل هایی که لهستانی ها در آن حضور داشتند دانشگاه هنر اصفهان بود، خانه روغنی در پشت این دانشگاه قرار دارد که می تواند در  قالب این همکاری نجات پیدا کند.

قانعی تاکید کرد: ظرف یک هفته تفاهم نامه را تهیه و کار را شروع می کنیم.

گفتنی است در این بازدید، نمایندگان سفارت لهستان به همراه مدیران شهری از میدان امام علی(ع)، میدان نقش جهان و عصارخانه شاهی بازدید کردند.

     

 

منبع : اداره ارتباطات رسانه ای  شهرداری اصفهان

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محمد شرفا با اشاره به اینکه یکی از پروژه هایی که مورد درخواست مردم منطقه 13 به ویژه محله دستگرد بوده، احداث فاز دوم خیابان آزادگان (دستگرد) است، اظهار کرد: فاز اول این خیابان سال های گذشته افتتاح شد و در سال 99 ، درصدد احداث فاز دوم برآمدیم و اعتباری هم برای آزادسازی و احداث اختصاص پیدا کرد.

شرفا بیان کرد: تملک این طرح در پیش بینی بودجه سال 99 حدود هفت میلیارد تومان بود که با توجه به افزایش هزینه ها، این مبلغ تا 20 میلیارد تومان در اصلاح بودجه افزایش پیدا کرد.

وی ادامه داد: برای احداث فاز دوم نیاز به هفت هزار و 500 متر آزادسازی است که از این میزان، شش هزار و 500 متر تملک شده به طوریکه پیشرفت تملک در این پروژه حدود 90 درصد است.

مدیر منطقه 13 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه امیدواریم یک هزار متر باقی مانده با مشارکت مردم تملک شود تا هرچه زودتر خیابان در اختیار شهروندان قرار گیرد، گفت: مراحل انجام مناقصه و انتخاب پیمانکار برای احداث فاز دوم خیابان آزادگان اجرایی شده و در بخش هایی که آزادسازی کامل شده، با خاکبرداری، پیمانکار مشغول فعالیت شده است تا طی دو ماه آینده پروژه افتتاح شود.

وی افزود: بخش هایی که آزادسازی شده و در اختیار پیمانکار است، جدول کشی و خیابان بندی شده است و اکنون آماده آسفالت ریزی است.

* احداث مجموعه ورزشی قائمیه ویژه ورزش های رزمی

وی همچنین با بیان اینکه پروژه مجموعه ورزشی – رزمی قائمیه که در محلیه قائمیه قرار دارد با هدف احداث مجموعه ای سرپوشیده برای ورزشکاران رزمی ساخته می شود، اظهار کرد: مبلغ اولیه پیمان این طرح حدود 24 میلیارد ریال است. 

وی ادامه داد: بعد از انعقاد قرارداد این طرح، زمین پروژه در مردادماه به پیمانکار تحویل شد و در اقدام اولیه تجهیز کارگاه و خاکبرداری اولیه از سوی پیمانکار صورت گرفته است.

مدیر منطقه 13 شهرداری اصفهان مساحت سالن رزمی این مجموعه را 250 مترمربع عنوان و تصریح کرد: این ورزشگاه دارای حدود 50 متر بخش اداری و رختکن و 500 متر هم محوطه سازی اطراف و جلوی مجموعه است.

به گفته وی، این پروژه در مرحله فونداسیون است که امیدواریم در سال آینده مورد بهره برداری قرار گیرد.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حسین امیری با اشاره به قدردانی استاندار اصفهان از مجموعه مدیریت شهری اصفهان برای تامین برق پایدار برای شهر اصفهان، مدیریت بار و ترویج فرهنگ مدیریت مصرف برق با استفاده از اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری اظهار کرد: مجموعه اقدامات شهرداری در این مدت توانسته است، منجر به تامین انرژی پایدار به ویژه در ایام مبارزه با بیماری کرونا شود.

وی ادامه داد: شهرداری اصفهان از نظر شرکت توزیع برق توانست با انجام اقدامات ضروری در سطح کلانشهر اصفهان، ضمن فرهنگ سازی مدیریت مصرف برای عموم شهروندان، مصرف انرژی را مدیریت کرده و از ایجاد ناپایداری در شبکه برق و قطعی در فصل زمستان جلوگیری کند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به لزوم سیاست گذاری و برنامه ریزی منسجم و اجرای اقدامات موثر در بهینه سازی مصرف انرژی همچنین همسویی با اهداف اقتصاد مقاومتی و دستورالعمل های وزارت نیرو اجرای عملیاتی همچون اصلاح تعرفه خرید انرژی، تناسب دیماندی قراردادی و مصرفی، افزایش بهره وری و نگهداری تاسیسات و تجهیزات شهری، بررسی حقوقی و مالكي اشتراکات، استفاده از فناوری های نوین در بهینه سازی نقاط پر مصرف و انتشار تراز انرژی مصرفی برای اولین بار اقدام شد.

وی افزود: نتیجه این اقدامات منجر به کاهش قیمت تمام شده بهای برق مصرفی در ارائه خدمات به شهروندان و ایجاد روند مثبت رقابتی بین مناطق در کاهش هزینه ها و در حقیقت اداره ارزان شهر با کیفیت مطلوب در این بخش بوده است.

*کاهش 18 درصدی مصرف برق

امیری با بیان اینکه شهرداری اصفهان توانست با توسعه بیش از 10 درصدی تاسیسات الکتریکال و مکانیکال کاهش مصرف برق در سال 99 را نسبت به سال 96 به حدود 18 درصد برساند، افزود: همچنین با توسعه نیروگاه های فتوولتائیک شهرداری، تا پایان مهرماه 99 میزان تولید انرژی در این بخش به بیش از یک میلیون و 500 هزار کیلووات ساعت رسید.

وی گفت: شهرداری اصفهان در نظر دارد تا پایان سال 1400 حدود سه درصد از برق مورد نیاز خود را از طریق نیروگاه های خورشیدی تامین کند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: استفاده از ظرفیت دیزل ژنراتورهای موجود در شهرداری اصفهان از دیگر دلایل کاهش مصرف انرژی در این نهاد بوده است به طوریکه ظرفیت دیزل ژنراتورها به بیش از 3 مگاوات رسیده است.

وی بیان کرد: رصد یک هزار و 800 اشتراک برق مربوط به سازمان ها، مناطق پانزده گانه و ناژوان و اجرای دقیق دستورالعمل های پیک سایی وزارت نیرو و همکاری مستمر با شرکت توزیع برق شهرستان و برق منطقه ای از دیگر فعالیت های عملی شهرداری برای کاهش مصرف انرژی و تامین برق پایدار بوده است.

*مانور آمادگی برای کنترل و مدیریت احتمالی کمبود برق در شهرداری

امیری همچنین با اشاره به برگزاری مانور آمادگی برای کنترل و مدیریت احتمالی کمبود برق در چهارماهه اول امسال از خرداد تا پایان شهریورماه سال جاری برای مناطق و سازمان‌های شهرداری، اظهار کرد: هدف از برگزاری مانور آمادگی برای کنترل و مدیریت احتمالی کمبود برق در شهرداری اصفهان که همزمان با روز بهینه سازی مصرف انرژی برگزار می‌شود، ایجاد آمادگی برای مناطق و سازمان‌ها در خصوص کاهش پیک بار شبکه برق و همراهی و همگامی با شهروندان برای تأمین برق پایدار در کلانشهر اصفهان است.

وی ادامه داد: در این مانور مجموعه اداره خدمات شهری مناطق پانزده گانه حضور خواهند داشت تا با محوریت واحد بهینه‌سازی هر منطقه، اقدامات لازم در خصوص کاهش بار مصرفی در زمان مانور انجام شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: مانور آمادگی برای کنترل و مدیریت احتمالی کمبود برق در ۴۰۰ ساختمان اداری مناطق ۱۵ گانه شهرداری و مدیریت ناژوان و دفتر مرکزی سازمان‌های شهرداری برگزار خواهد شد.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، رحیم محمدی با اشاره به آغاز فعالیت سامانه مدیریت یکپارچه پسماندهای ساختمانی که به صورت پایلوت در منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان اجرایی شده است، اظهار کرد: این سامانه به زودی به سایر مناطق شهرداری تعمیم داده می‌ شود.

وی ادامه داد: سامانه ساماندهی و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه پسماندهای ساختمانی که با هدف ساماندهی پسماندهای ساختمانی از نقطه تولید تا محل دفع نهایی و ساماندهی خودروهای حمل پسماندهای ساختمانی و جلوگیری از تخلفات است با صرف هزینه ‌ای بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرایی شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در خصوص نحوه فعالیت این سامانه گفت: از امروز شهروندانی که برای دریافت مجوز ساخت و ساز به شهرداری مراجعه می‌کنند باید نخاله‌های ساختمانی آنها به گردنه زینل انتقال یابد چراکه این سامانه اجازه نمی‌دهد شهر دستخوش اقدامات ناصواب و خلاف شود و این زباله ها در هرجایی از شهر رها شده و مشکلات سیما و منظر شهر، معضلات بهداشتی و تردد برای شهروندان ایجاد کند.

حل معضل تخلیه نخاله های ساختمانی در حریم شهر

وی ادامه داد: با این اقدام یکی از مشکلات محیط زیستی شهر اصفهان که تخلیه نخاله ها در حریم شهر و گاهی در نزدیکی شهرک های مسکونی بود، برطرف می شود.

محمدی تصریح کرد: ساماندهی و استقرار سیستم مدیریت یکپارچه پسماند ساختمانی با اعتبار 250 میلیون تومان بهره برداری شده است.

وی تاکید کرد: کاهش تخلیه غیرمجاز پسماندهای ساختمانی در سطح و حومه شهر، ساماندهی خودروهای حمل کننده پسماندهای ساختمانی، ساماندهی سایت تخلیه پسماندهای ساختمانی و بسترسازی برای استقرار سیستم بازیافت پسماندهای عمرانی و ساختمانی با اجرای این طرح محقق می شود.


تولید روزانه 7 هزار تن پسماند ساختمانی در شهر اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه روزانه 7 هزار تن پسماند ساختمانی در شهر اصفهان تولید می شود که 4 هزار تن فقط در سایت های ما مدیریت می شود، اظهار کرد: برای جلوگیری از پرتی تخلیه زباله نیاز به طراحی سامانه ای داشتیم که از مبدا تا مرحله تخلیه خاک برداری شناسایی شود و هم اکنون با اجرای این طرح کاهش سه هزار تنی تخلیه پسماند ساختمانی محقق می شود.

منتشرشده در شهر
صفحه1 از7
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، همچنین این شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، ابراهیم محمدی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، یزدی زاده با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد جعفر صالحی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، سردار"محمدرضا
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به بیانات مقام ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خانه ملت، در نشست علنی امروز- چهارشنبه (۶ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی گزارش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مصطفی نباتی‌نژاد  اظهار کرد: زمانی که شهروندان اصفهانی بخواهند از حوزه گردشگری درآمد
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید رضا مرتضوی در دیدار  با  شماری  از هنرمندان و فرهیختگان اصفهانی با اشاره به سفر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد نورصالحی در گردهمایی اعضای باشگاه شهراندیشان که با هدف ارائه پیشنهادها و ایده‌ها
ه گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، عباس حاج رسولی‌ها  با بیان اینکه بودجه دوره ششم طبق برنامه ۲۰ ساله‌ای که در دوره اول

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خانه ملت، در نشست علنی امروز-
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مصطفی نباتی‌نژاد  اظهار کرد: زمانی که ...
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید رضا مرتضوی در دیدار  با  شماری  از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد نورصالحی در گردهمایی اعضای باشگاه
ه گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، عباس حاج رسولی‌ها  با بیان اینکه بودجه
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…