نمایش موارد بر اساس برچسب: شهرداری اصفهان

دوشنبه, 01 تیر 780 ساعت 19:02

مترو اصفهان اربعین باز است

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مترو منطقه اصفهان، شرکت مترو مطنقه اصفهان با توجه به برگزاری پیاده روی روز اربعین  اعلام کر: به منظور خدمت رسانی ویژه  به زائران پیاده روی نمادین اربعین  در روز شنبه 26 شهریور ماه همزمان با اربعین سرور و سالار شهیدان ابا عبد الله حسین(ع) متروی اصفهان  باز و خدمت رسانی می کند.

شهروندان و مسافرانی که در راهپیمایی اربعین  اصفهان شرکت می کنند می توانند از تمامی ایستگاه های خط یک از صبح روز اربعین ساعت 9 صبح تا ساعت 15 بعد از ظهر استفاده کنند.

همچنین این شرکت طبق روال روزهای گذشته آماده ارائه خدمات حداکثری به عزاداران و شرکت‌کنندگان در مراسم دلدادگان و جاماندگان اربعین حسینی در اصفهان است. ایستگاه‌هایی که در مسیر این مراسم قرار دارند به ویژه ایستگاه‌های مفتح،تختی و امام حسین (ع)، میدان آزادی آماده ارائه خدمات حداکثری به عزاداران و شهروندان در این روز هستند.

گفتنی است؛ ارائه خدمات روز جمعه 25 شهریور ماه طبق روال روزهای جمعه و روز اربعین به طور ویژه در تمامی ایستگاه ها خدمات رسانی خواهد کرد

منتشرشده در شهر
برچسب‌ها

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، عباس افرادی با اعلام این خبر گفت: این کارگاه با هدف آشنایی هرچه بیشتر و آموزش تخصصی مراحل ثبت درخواست‌های غیرحضوری مورد نیاز شهروندان در سامانه هوشمند توسعه شهر به نشانیmy.isfahan.ir  برای 350 متصدی کافی نت در شهر اصفهان برگزار شد.

او با بیان اینکه هم اکنون موارد متعددی از خدمات شهرداری اصفهان از جمله درخواست صدور پروانه ساختمان، درخواست صدور پروانه تعمیرات غیر اساسی و گواهی عدم خلاف به صورت الکترونیک و غیرحضوری انجام می‌شود، اظهار کرد: با توجه به افزایش خدمات الکترونیک و غیر حضوری در شهرداری اصفهان و همچنین احتمال مسلط نبودن برخی از شهروندان به استفاده از اینترنت و در پی آن مراجعه آنها به کافی نت‌ها و دفاتر خدمات اینترنت، ضرورت دارد که متصدیان و فعالان دفاتر خدمات اینترنتی با فضای سامانه و مراحل ثبت درخواست‌ها آشنا شوند.

به گفته افرادی، این کارگاه با همکاری اتحادیه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اصفهان در هنرسرای خورشید برگزار و کلیه مراحل ثبت نام به صورت تصویری و آموزش قدم به قدم برای حاضرین تشریح شد.

منتشرشده در شهر

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از   اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای عالی ترافیک شهرهای کشور ویژه بررسی مسائل و برنامه‌های حمل و نقل و ترافیک شهر اصفهان در روز ۵ شهریور با حضور رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان، شهردار اصفهان و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در وزارت کشور برگزار شد.

آنطور که معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان خبر داده است، در این جلسه وضعیت موجود، آمار و اطلاعات مرتبط با آلودگی هوا، ایمنی، تصادفات و وضعیت سیستم‌های حمل و نقل شهر اصفهان بررسی شد.

حسین حق شناس افزود: در این نشست با ارائه نتایج پروژه سیاهه انتشار آلودگی‌های هوای اصفهان که آلاینده‌های مربوط به صنایع سهم عمده ای در آن دارند و باید در فصل سرما بازدارنده‌های جدی تری برای آنها در نظر داشت، مورد بررسی قرار گرفت.

او ارائه گزارشی از اقدامات اجرایی تفاهم‌نامه سه جانبه بین شهرداری اصفهان، وزارت کشور و معاونت علمی ریاست جمهوری را از دیگر محورهای این جلسه دانست و گفت: این تفاهم‌نامه در راستای توسعه حمل و نقل انسان محور و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان ارائه شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان همچنین از تصویب کمک‌های دولت برای بهبود وضعیت حمل و نقل شهر اصفهان خبر داد و تصریح کرد: در این جلسه موضوعاتی شامل کمک‌های دولت برای بهبود وضعیت حمل و‌ نقل شهر اصفهان، احداث و راه اندازی خط ۲ مترو، افزایش قطارهای خط یک مترو، تحویل اتوبوس‌های خریداری شده و بازسازی اتوبوس‌های فرسوده، در نظر گرفتن ۵۰ اتوبوس برقی، پیگیری بیمه رانندگان تاکسی، سهمیه نوسازی ناوگان تاکسی و نحوه وصول درآمدهای ناشی از طرح «Lez» و عوارض آلایندگی به تصویب رسید.

 

منتشرشده در شهر
یکشنبه, 10 خرداد 780 ساعت 16:13

« نقشی برای شهر»

فراخوان مسابقه ملی نقشی برای شهر منتشر شد که طبق این فراخوان، هنرمندان و طراحان تا ۳۰ مهر ماه فرصت دارند تا با الهام از نقوش سنتی بناهای تاریخی اصفهان که در وب سایت مسابقه معرفی شده، با نگاه معاصر و امروزی به خلق ایده‌ و طرح های نو جهت استفاده کاربردی در طراحی گرافیک محیطی، زیباسازی و مبلمان شهری پیرامون همان اثر تاریخی بپردازند.

 

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، « نقشی برای شهر» عنوان یک مسابقه ملی برای نگاه به هنر گذشتگان و میراث تصویری شهری در خلق فضاهای محیطی پیرامونی همان آثار در شهر است که توسط معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان، سازمان نوسازی و بهسازی شهر اصفهان با همکاری فرهنگستان هنر و دفتر نمایندگی کمیسیون ملی یونسکو در استان اصفهان برگزار می شود.

 

نقش‌مایه‌ها و آرایه‌های تزیینی موجود در بناهای تاریخی بخش مهمی از معماری ایران‌زمین است. گنجینه‌های عظیم و میراث تصویری ارزشمندی که ارزش‌های بصری و زیباشناسانه را در خود جای داده است. بهره‌گیری از نقوش سنتی به‌عنوان مرجع و سرچشمه بسیاری از نوآوری‌های هنرمندانه، به‌صورت کاربردی در طراحی گرافیک محیطی، مبلمان شهری و زیباسازی می‌تواند علاوه بر ارتقای کیفیت فرهنگ بصری، عامل انتقال‌دهنده مفاهیم و معانی از جانب خالق اثر به شهروندان در فضای شهری باشد.

 

دبیرخانه این مسابقه 8 سرفصل پیشنهادی شامل :

طراحی فضاهای عمومی، تزئینی، نقل و انتقال، روشنائی، اطلاع رسانی، سرپناه، تغذیه و توزیع و موانع و راهبند را به عنوان محورهای طراحی فضای شهری اعلام کرده که جزئیات هر یک از این هشت فصل طراحی شهری در فراخوان قید شده و از وب سایت مسابقه به آدرس www.naghshshahr.ir قابل دسترسی است.

 

شرکت در مسابقه برای همه هنرمندان و طراحان در سراسر کشور آزاد است و ثبت نام، تقاضای شرکت و ارسال تصویر آثار، از طریق وب سایت مسابقه به آدرس www.naghshshahr.ir امکان پذیر است.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، محمدحسن مردانی برگزاری هفتگی جلسات گپ‌وگفت با حضور مدیران شهری و خبرنگاران را از برنامه‌های مهم این اداره کل برشمرد و افزود: تلاش کرده‌ایم در فضایی صمیمانه و به دور از تعارفات مرسوم در جلسات اداری و نشست‌های خبری، مدیران با آغوش باز پاسخگوی سوالات خبرنگاران باشند و از دریچه‌ی چشم آنها به مشکلات و چالش‌های پیش روی شهر بنگرند.

او با بیان اینکه تاکنون مدیران بیش از ده منطقه، معاونت و سازمان در این نشست‌ها حضور یافته‌اند، تصریح کرد: علاوه بر این نشست‌های گپ‌وگفت، مجموعه‌ای از تولیدات تصویری با عنوان «در جریان باشیم» به صورت روزانه در حال تولید و پخش است که هر ویدئو، یکی از پروژه‌های عمرانی، خدماتی و فرهنگی در حال اجرا در مناطق و سازمان‌های مختلف را در زمانی کوتاه و موثر، به شهروندان اصفهانی معرفی می‌کند.

مردانی با تأکید بر اینکه تاکنون بیش از ۲۰۰ تصویربرداری از پروژه‌های مختلف شهری انجام گرفته است، اضافه کرد: در حوزه تبلیغات محیطی نیز، مجموعه‌ای از پروژه‌های مهم و اثرگذار شهری نظیر احداث ایستگاه جدید آتش‌نشانی در خیابان چهارباغ، پارکینگ زیرسطحی توحید، چهارمین خط اتوبوس‌های تندرو، راه‌اندازی دستگاه پیرولیز پسماند و مجتمع بزرگ خوار و بار در قالب ۳۰۰ تابلوی تبلیغاتی در مناطق ۱۵‌گانه‌ی شهر، به شهروندان معرفی شده است.

معاون برنامه‌ریزی اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان، اجرای تبلیغات محلی در دل مناطق ۱۵گانه را یکی دیگر از رویکردهای جدید حوزه روابط عمومی در دوره اخیر برشمرد و خاطرنشان کرد: با تأکید مدیریت شهری بر نگاه محله‌محوری، مجموعه‌ای از پروژه‌های در حال اجرا در محلات مختلف در قالب تبلیغات محیطی پیش روی ساکنان مناطق مختلف قرار خواهد گرفت که این اقدام درخصوص منطقه ۳ شهر اصفهان در هفته جاری انجام می‌شود.

مردانی، بهره‌گیری از قالب‌های نمایشی برای اطلاع‌رسانی پروژه‌ها و اقدامات شهری را یکی از ایده‌های خلاق پیش رو ذکر کرد و افزود: در روزهای آتی به کمک هنرمندان عرصه‌ی نمایش، به میادین و چهارراه‌های اصلی شهر آمده و با بهره‌گیری از فرم‌های جذاب نمایشی، به اطلاع‌رسانی مهمترین رخدادهای مدیریت شهری به شهروندان خواهیم پرداخت که این اتفاق در نوع خود، خلاق و قابل تامل است.

او برگزاری نشست‌های سوژه‌یابی با حضور نمایندگان مناطق ۱۵گانه و سازمان‌ها و مناطق مختلف شهرداری را یکی از برنامه‌های موثر حوزه روابط عمومی برشمرد و خاطرنشان کرد: این جلسات هر ماه به تفکیک معاونت‌های مختلف برگزار شده و پس از جمع‌بندی رخدادها، پروژه‌ها و برنامه‌های در دست اجرا در هر حوزه، در قالب بسته‌ای پیشنهادی برای تمامی رسانه‌‌ها ارسال می‌شود تا در تولید اخبار و گزارش‌های مختلف، مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

منتشرشده در شهر
صفحه1 از12
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،حسین اکبریان با
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیرکل روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، تلاشگران گروه
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حسین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، عباس کشتکار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد شبانی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اصلاح بودجه شهرداری،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای استان اصفهان، در نخستین گردهمایی هم اندیشی جوانان، بهره مندی بهینه از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از سال «مهار تورم، رشد تولید» کارکنان ناحیه آهن‌سازی در واحد احیا مستقیم
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «صدای شهر» اظهار کرد: از حدود سه ماه قبل عوامل ...
به گزارش پایگاه خبری ا رمغان شهر ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیام خود همچنین وحدت مسلمانان در سراسر جهان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس شعبه اول  و رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان ویژه نج ف آباد گفت:از آغاز اجرای طرح ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد شبانی در نشست خبری خود با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای استان اصفهان، در نخستین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از سال «مهار تورم، رشد ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «صدای ...
به گزارش پایگاه خبری ا رمغان شهر ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس شعبه اول  و رئیس تعزیرات حکومتی ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…