نمایش موارد بر اساس برچسب: شهرداری اصفهان

لایحه بودجه شهرداری اصفهان برای سال 1400 پس از بررسی در کمیسیون های تخصصی شورا و کمیسیون تلفیق، با تغییراتی که در روند بررسی بودجه از سوی اعضای شورای اسلامی شهر اعمال شد امروز با 10 رای موافق در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان به تصویب رسید.  
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در جلسه بررسی نهایی لایحه بودجه سال 1400 شهرداری اصفهان، سازمان ها و شرکت های وابسته در یکصد و شصت و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: با زمینه چینی و زیرساخت هایی که در شهر آماده شده همچنین با توافق های اولیه ای که با دستگاه های مختلف صورت گرفته است، بودجه نزدیک به 10 هزار میلیارد تومانی شهرداری اصفهان براساس برنامه 1405 با سرعت تحقق پیدا می کند و در اثر آن شاهد آبادانی بیشتر شهر خواهیم بود. 
وی بیان کرد: سال گذشته هم دغدغه هایی در مورد بودجه وجود داشت و بخشی از تحلیل گران باور نمی کردند بودجه شش هزار میلیاردی شهرداری تحقق پیدا کند اما بودجه با اصلاح، هفت هزار میلیارد تومان شد و الان نزدیک به 87 درصد آن محقق شده است؛ این در حالی است که برخی موارد مورد نظر ما شاید تا پایان سال محقق نشود و در حساب و کتاب های سال آینده بنشیند که اگر این موارد هم امسال اضافه می شد، شرایط تحقق بودجه از 100 درصد هم عبور می کرد.  
شهردار اصفهان با قدردانی از زحمات اعضای شورای شهر برای تصویب بودجه شهرداری اصفهان، خطاب به اعضای شورای شهر اظهار کرد: بودجه ای که در سال 99 دغدغه هایی در مورد آن بود، اکنون مسیر خود را طی کرده است و بودجه ای که امروز برای سال آینده تصویب می کنید زمینه های تحقق آن فراهم شده است.
وی افزود: شهرداری اصفهان در این مدت با ارتش و سپاه تعامل هایی داشته و گام هایی برداشته که می تواند تحقق بودجه دو تا سه سال آینده شهر را تضمین کند.    
نوروزی با اشاره به اینکه این روزها اتفاقات خوبی در اصفهان رخ داد و در آینده هم اتفاقات خوب تری خواهد افتاد، گفت: در همه مناطق ما فعالیت های عمرانی جلو می رود و اتفاقی که در سه روز گذشته افتاد و با حضور رئیس دفتر ريیس جمهور افتتاح پل آفتاب، خیابان های آسمان و تابان و آغاز حفاری خط دوم مترو از جبهه غرب صورت گرفت، اتفاقات بزرگی برای شهر بود. 
وی افزود: همین که یک نفر بی گناه کمتر در این محورها کشته شود و این مسیرها ایمن تر شود، خود بزرگترین دستاورد است. 
شهردار اصفهان با اشاره به اینکه حصه دیگر تحت فشار آلودگی صوتی کامیون ها نیست و آزاد شد، گفت: روزانه 100 کامیون از ورودی میدان شهدای ورزشکار وارد شهر می شد و امروز مسیر بدون مانع از دروازه دولت آباد، فراهم شده که این کار مهمی برای تامین ایمنی و آسایش مردم است و هیچ کس نمی تواند از اهمیت این موضوع غافل شود. 
نوروزی ادامه داد: در خط دوم مترو از دو جبهه تی بی ام به سوی یک میدان حرکت می کنند و در جبهه شمال شرقی نزدیک به چهار کیلومتر حفاری انجام شده و چهار ایستگاه در دستور کار آزادسازی و 12 ایستگاه در حال ساخت است که برخی ایستگاه ها تا 98 درصد پیشرفت دارد. 
وی همچنین در بخشی از این جلسه در مورد صحبت یکی از اعضای شورای شهر در مورد کاهش فضای سبز شهر اصفهان در بازه بلند مدت، اظهار کرد: اصفهان زمانی 12 هزار هکتار فضای سبز داشته است که به معنای فضای تفرجی نیست بلکه از پل بزرگمهر تا پایین تر باغ و محدوده منطقه هفت و هشت کنونی هم صحرا و زمین های کشاورزی بوده که در طول 60 سال گذشته تبدیل به توسعه شهر شده است به طوریکه امروز 5 هزار و 200 هکتار فضای سبز شهری داریم که هزار و 200 هکتار را فضای سبز ادارات و منازل تشکیل می دهد و در این دو سه سال 200 هکتار شهرداری به فضای سبز شهر اضافه شده و اکنون نزدیک به چهار هزار هکتار فضای سبز در اختیار شهرداری است. 
820 میلیارد تومان در روند بررسی بودجه به درآمدهای شهرداری افزوده شد
در ادامه جلسه، علیرضا نصر اصفهانی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در مورد لایحه بودجه 1400 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه 985 نفر ساعت برای بررسی بودجه وقت گذاری شده که قابل تقدیر است، اظهار کرد: همچنین برای تدوین و آماده سازی بودجه شهرداری 700 نفر ساعت در شهرداری مرکزی و 300 نفر ساعت در شهرداری های مناطق وقت صرف شد.   
وی ادامه داد: بودجه پیشنهادی 8650 میلیارد تومانی شامل بودجه شهرداری، سازمان ها و چهار شرکتی است که 50 درصد سهام آن متعلق به شهرداری است اما با اتفاقاتی که در روند بررسی بودجه افتاد، این رقم به 9570 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و بودجه سال 1400 امروز با این میزان مورد بررسی و نهایی شدن قرار می گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: امیدواریم زمینه استحصال این بودجه سنگین را مدیریت شهری فراهم کند چراکه حدود 900 میلیارد تومان به بودجه اضافه شد.  
وی با بیان اینکه از این 900 میلیارد تومان، چهارصد میلیارد تومان مربوط به فروش املاک است که قرار شد قطار شهری آن را انجام دهد، گفت: 220 میلیارد تومان مربوط به اوراق مشارکت، یکصد میلیارد تومان در بودجه منطقه شش و یکصد میلیارد تومان هم در بودجه سازمان میادین لحاظ شده است که جمعا 820 میلیارد به بودجه به عنوان درآمد اضافه شد و محل هزینه آن هم در شورای شهر و شهرداری تعیین شده است.
نصر اصفهانی افزود: این بودجه با رویکرد محیط زیست، حمل و نقل عمومی، خدماتی – رفاهی برای کارکنان و مشارکتی برای مردم رقم خورده است و نسبت به سال 99 رنگ و بوی مشارکتی و نگاه به محلات خیلی پررنگ تر شده است که امیدواریم فضای عمران را در این شهر ساری و جاری کند.
وی ادامه داد: بودجه امسال به گونه ای تنظیم شده بود که بررسی آن به صورت روان پیش رفت و قفلی در بررسی بودجه نداشتیم.
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: در بودجه 1400 تراز، برقرار و منابع و مصارف در نظر گرفته شد و نهایتا برای تراز باید تغییراتی ایجاد می کردیم به همین جهت به سمت پروژه هایی رفتیم که تغییر در آنها مشکلی ایجاد نمی کرد که در نهایت تمام آنچه مدنظر کارشناسان و اعضای شورای شهر بود، لحاظ شد.
وی بیان کرد: ردیف بودجه هایی که تغییر کرد خیلی زیاد است و نظر جلسه تلفیق شورای اسلامی شهر رای به این بودجه بود.
نصر اصفهانی افزود: با توجه به تصویب لایحه 52 بندی درآمدهای پایدار در پایان سال 98 و تصویب بسته تشویقی ساخت و ساز، تا پایان سال این درآمدها محقق و در بودجه 1400 بحث خودیاری و هرگونه اخذ وجوه غیرقانونی نخواهیم داشت.
وی تصریح کرد: علی رغم اینکه هزینه های ساخت و ساز افزایش پیدا کرده در سبد هزینه های ساخت و ساز سهم شهرداری 7 درصد است. در بحث اوراق مشارکت هم به مدت چهار سال فرصت برای پرداخت داریم و 50 درصد این مبلغ را دولت قبول می کند که فرصتی استثنایی و تلاش شهرداری برای پیگیری از طریق دولت قابل تقدیر است.
اوراق مشارکت، موقعیت و فرصت زمانی برای شهرداری تلقی می شود
همچنین، فتح اله معین، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان هم در خصوص ویژگی های بودجه 1400 اظهار کرد: مدیران سابق و جدید کشوری، میزان تحقق بودجه سال 99 شهرداری را از جمله برنامه های درخشان مجموعه مدیریت شهری اصفهان برای تحقق بودجه می دانستند و از این رقم با تعجب یاد می کردند.
وی ادامه داد: بودجه شهرداری ها براساس کدبندی وزارت کشور تدوین می شود و تعریف کدهای جدید بسیار طولانی مدت است به طوریکه از 30 سال پیش تنها برخی کدها اضافه شده است که بر همین اساس کدهای هزینه ای از سوی وزارت کشور ابلاغ و بر این مبنا تدوین می شود.
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: همچنین دولت در چارچوب بودجه مصوب امکان پرداخت به شهرداری ها دارد؛ با توجه به اینکه در ترکیب مجلس شورای اسلامی به دلیل غلبه نمایندگان شهرستان های کوچکتر، از ارقامی که در بودجه برای کمک به شهرداری ها عنوان می شود مراکز استان ها منع و در گام های بعدی هم شهرهای بالای 200 هزار نفر منع می شوند، هیچ دولتی نمی تواند مصوبه مجلس را اجرا نکند.
وی با بیان اینکه متهم کردن شهرداری به دریافت نکردن این مبالغ مبنای قانونی ندارد، گفت: دریافت تسهیلات و اوراق مشارکت به عنوان امتیازاتی که در بودجه سنواتی کشور نمایندگان در مجلس تصویب می کنند، پرداخت درست و به موقعی است که 50 درصد اصل و سود آن را دولت ضمانت می کند و باید به عنوان یک موقعیت و فرصت زمانی تلاقی شود. 
معین گفت: اوراق مشارکت ایجاد دین نمی کند، بلکه کمکی است که بازپرداخت آن مهلتی را از بانک ها برای شهرداری ها ایجاد می کند.  
این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به میزان عوارض در بودجه شهرداری ها گفت: در شورای سوم شهر اصفهان، کمیته ای تشکیل و با بسیاری از صاحب نظران از جمله انجمن انبوه سازان یا انبوه سازان قدیمی در مورد نسبت عوارض به درصد فروش ساختمان ها، مشورت کردیم که درصد منطقی عنوان و اعمال شد.
وی افزود: در سال 99 که درصدد افزایش عوارض ساختمانی بودیم این میزان را مجددا محاسبه و همین نسبت کماکان برقرار بود اما بخشی از افزایش عوارض مربوط به گران شدن قیمت زمین و مسکن بوده است.
معین گفت: سعی شورای اسلامی شهر اصفهان برای منطقی کردن اقلام دریافتی با توجه به واقعیت های موجود و تاکید بر صرفه و صلاح مردم و رونق اقتصادی بوده است.  
وی تاکید کرد: طی سه سال گذشته میزان افزایش سطح زیربنا در پروانه های صادره رقم قابل توجهی است.
دریافت های غیرقانونی در شهرداری به اذعان نهادهای ناظر به حداقل رسیده است
در ادامه مرتضی طهرانی، معاون مالی و اقتصادی شهردار اصفهان اظهار کرد: وقتی آسیبی در سیستم وجود دارد یکباره به صفر نمی رسد اما به جرات می توان گفت در این دوره دریافت های غیررسمی و غیرقانونی به حداقل رسیده است و دستگاه های نظارتی هم این موضوع را تایید می کنند و اگر هم تخلفی وجود دارد، مورد تایید مدیریت نیست.
وی افزود: هرچند دولت در مضیقه شدید مالی است اما انصافا در این چهار سال سهم مشارکت در اوراق را به موقع انجام داده است و معوقات مربوط، به دولت های قبلی است. 
طهرانی افزود: دولت در هزینه های اتوبوسرانی کمکی به ما نمی کند اما در تعهدات اوراق به موقع عمل کرده است و اگر دولت سهم خود را پرداخت نکند چون ضمانت با ماست صدرصد جبران از سوی شهرداری ها انجام می شود.
80 هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای پروژه های برنامه 1405 نیاز است 
همچنین، علیرضا صادقیان، معاون برنامه ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري اصفهان، با اشاره به اینکه بودجه 1400 اولین بودجه برای برنامه 1405 است بنابراین مبنای تدوین بودجه، برنامه 1405 بوده است، اظهار کرد: در برنامه 1405 پروژه هایی که باید تعریف شود در قالب برنامه تعریف کردیم که نزدیک به 80 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است تا پروژه ها به نتیجه برسد. 
وی افزود: براساس درخواست مردم، توجه به آلاینده های محیطی در بودجه 1400 پیش بینی شده که بالغ بر 36 درصد سبد بودجه 1400 بر حمل و نقل و کاهش آلاینده هاست و در درجه بعدی شامل تمرکز بر گردشگری و فرهنگ و هنر است.
معاون برنامه ريزي و توسعه سرمايه انساني شهرداري اصفهان ترکیب بودجه عمرانی به جاری را 71 درصد عمرانی و 29 درصد جاری عنوان و اظهار کرد: برای اولین بار است که بودجه شرکت های وابسته به شهرداری را تقدیم شورای شهر کردیم و اکنون بودجه ای که تصویب می شود شامل شهرداری، سازمان ها و شرکت های بالای 50 درصد سهم شهرداری است.
وی افزود: در بودجه سال 99 بودجه سازمان ها با شهرداری تقدیم شد که بر اساس تکلیف مقرره قانونی، قرار بود بودجه یکجا تقدیم و تصویب شود که این اقدام را عملیاتی کردیم. 
صادقیان با بیان اینکه بودجه 1400 بر مبنای واقعیات شهر و شرایط حاکم اقتصادی تدوین شده است، گفت: امروز دهم اسفندماه است و معمولا بودجه 30 بهمن به تصویب می رسید اما براساس مصوبات به خاطر شیوع کرونا فرصت برای تصویب تا دهم اسفند تمدید شد و شهرداری در مهلت مقرر توانست فرآیند تدوین و تصویب را اجرایی کند.
منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان در نشست مشترک با مدیرکل سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به لزوم ساماندهی تپه تاریخی اشرف اظهار کرد: اراده و دغدغه شهرداری بر ساماندهی و رسیدگی به این محوطه تاریخی است زیرا معتقدیم ادامه کاوش ها در این نقطه، برگی به تاریخ شهر اصفهان اضافه می کند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه اگر تاریخ اصفهان به چند فصل تقسیم شود، تپه اشرف نماد یک فصل بسیار مهم است، گفت: شهرداری اصفهان آمادگی دارد با تعامل میراث فرهنگی در زمینه ساماندهی و کاوش در این محوطه کمک کند.     

وی بیان کرد: شهرداری آمادگی دارد با توجه به جاذبه های گردشگری تپه اشرف اقدامات مقدماتی همچون نصب تابلوی معرفی و شناسنامه اثر و پیرایش محیط پیرامونی شامل خواناسازی و نخاله برداری تپه در ضلع شمالی را با هماهنگی میراث فرهنگی تا پایان سال انجام دهد.      

شهردار اصفهان تأکید کرد: با توجه به اهمیت این پروژه در زمینه تاریخ اصفهان، شهرداری اصفهان مشارکت در این زمینه با میراث فرهنگی را طی سال های گذشته در جلسات مطرح و اعلام کرد و خوشحالیم با امضای این تفاهم نامه زمینه اقدام از همین امروز فراهم می شود.   

*وزارت میراث آماده تعامل با شهرداری اصفهان برای ساماندهی تپه اشرف 

در ادامه این نشست، فریدون الهیاری، مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به اینکه وزیر میراث فرهنگی در گفت و گوهایی که با وی در خصوص ساماندهی تپه اشرف و تعامل با مدیریت شهری اصفهان داشتیم، نگاه مثبتی در این زمینه دارد، اظهار کرد: میراث فرهنگی با کلیت ساماندهی تپه با تعامل شهرداری مشکلی ندارد چراکه نمونه این کار در شهر نوش آباد کاشان در حال اجراست و ساماندهی و بهره برداری این اثر تاریخی به شهرداری این شهر واگذار شده است.   

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به وضعیت تپه اشرف گفت: حفاری های شرکت آبفا نگاه به حریم و عرصه تپه را تغییر داد و آنچه در این میان پیدا شد مربوط به دوره اشکانی و میترائیسم بود.   

وی افزود: تپه اشرف علاوه بر ارزش باستانی و میراثی دارای ارزش های گردشگری نیز هست، به همین خاطر اگر این محوطه به یک سایت باستانی در اصفهان تبدیل شود، نگاه گردشگران به این بخش معطوف می شود و طی صحبت هایی که با وزیر میراث فرهنگی داشتیم، تاکید بر سرعت در اجرای اقدامات مربوط به این تپه بوده است. 

*تبدیل تپه اشرف به سایت-موزه

الهیاری افزود: پیشنهاد وزیر میراث فرهنگی در مورد این مکان، پیش بینی یک سایت – موزه است و اینکه ساماندهی این نقطه به لحاظ ترمیم حفاظتی، نورپردازی و نخاله برداری در اولویت باشد.     

وی افزود: بر همین اساس آمادگی داریم عرصه فرضی را پیشنهاد کنیم تا اقداماتی که طی تعامل با شهرداری اجرا می شود، تابع ضوابط میراث فرهنگی باشد.

گفتنی است، تفاهم نامه شهرداری اصفهان و اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در راستای اهداف برنامه اصفهان 1405 شهرداری اصفهان و برنامه سنجش پذیر شهردار اصفهان در راستای تبدیل اصفهان به قطب گردشگری و با هدف بهره مندی از ظرفیت مشترک دو نهاد در این راستا، تدوین شده و در این جلسه به امضا رسید.  

بر اساس این تفاهم، شهرداری اصفهان و اداره کل میراث فرهنگی، در زمینه همکاری و مشارکت در ساماندهی تپه اشرف و ادامه کاوش باستان شناسی ضلع شمالی تپه اقدام خواهند کرد.     

همچنین بر اساس این تفاهم نامه، موافقت نامه ساماندهی تپه اشرف و کاوش باستان شناسی ضلع شمالی آن با هدف مرمت حین کاوش، حفاظت از آثار و ابنیه به دست آمده و ارائه آن به مقامات مسئول، پیشنهاد نحوه حفاظت و نگهداری و به نمایش گذاشتن آثار کشف شده در راستای ایجاد سایت موزه تنظیم خواهد شد.    

طبق این تفاهم نامه، نخاله برداری پهنه های مشخص شده در بخش جنوبی تپه اشرف که محدوده آن از طرف مشاور، ارائه شده و به تایید اداره کل میراث فرهنگی نیز رسیده باشد، تحت نظارت مستقیم و با حضور باستان شناس معرفی شده از سوی اداره کل میراث فرهنگی به وسیله شهرداری انجام می شود.      

ارائه طرح و برنامه اجرایی نورپردازی و تکمیل حصارکشی تپه اشرف از دیگر مفاد این تفاهم نامه است که مانند سایر اقدامات با نظارت و مجوز اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، اجرایی خواهد شد.   

همچنین یک شورای راهبری پیرامون تپه اشرف به منظور انجام هماهنگی بیشتر بین شورای اسلامی شهر، شهرداری اصفهان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان تشکیل خواهد شد.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسن موذنی در این باره اظهار کرد: در سه سال اخیر ردیف بودجه‌ای برای مرمت و تعمیر نمادها و المان‌های شهری اصفهان اختصاص داده شد و تاکنون در حوزه تعمیرات و پتینه آثار هنری شهری اقدامات خوبی انجام شده است.   

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت برخی نمادهایی که توسط اساتید برجسته ساخته شده است عملیات مرمت آثار با نظارت هنرمندان سازنده انجام می‌گیرد.   

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه نماد «تقدیس» نیز در فهرست آثار مورد نظر برای تعمیر قرار داشت، افزود: نماد «تقدیس» نیز یکی از آثار ارزشمند شهری است که پیش از آغاز مراحل مرمت، سال گذشته بخشی از آن به سرقت رفت اما با مدیریت خوب حوزه حراست و اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری، بخش سرقت شده در مدت زمان بسیار کوتاه و در چند ساعت، کشف و ضبط شد.  

وی تصریح کرد: مراحل تعمیر این نماد شهری پس از معرفی نماینده استاد تناولی، سازنده اثر و با نظارت موزه «هیچ» که موزه شخصی استاد تناولی است، آغاز شد.   

موذنی اظهار کرد: با نظر هنرمند خالق اثر و با توجه به اینکه جابجایی اثر ممکن نبود، عملیات مرمت به صورت کارگاهی در محل نصب اثر و در مدت سه هفته انجام شد. البته چون استاد تناولی در ایران نبودند، زمان زیادی منتظر معرفی نماینده معتمد از سوی این هنرمند بودیم.

وی گفت: اکنون این اثر مرمت شده در محل قبلی خود واقع در میدان امام حسین (ع) اصفهان رونمایی شده و دوباره در معرض دید عموم شهروندان قرار گرفته است.    

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه این شهر و تمام آثار هنری واقع در کالبد شهری به همه مردم تعلق دارد، تصریح کرد: شهروندان در زمینه حفظ و حراست از نمادها و المان‌های شهری با شهرداری همکاری و همراهی کنند تا شاهد شهری همیشه زیبا و بانشاط باشیم.   

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه «سلام اصفهان» افزود: این هفته در برنامه «هر یکشنبه یک افتتاح» برای هنرمندان اتفاق خوبی خواهد افتاد و تالار هنر به عنوان یکی از مکان هایی که محل آفرینش و بروز هنر در عرصه هنرهای نمایشی و تئاتر بود دوباره در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

نوروزی تصریح کرد: تالار هنر یکی از مراکز مهم نمایشی در اصفهان است که نیاز به بازسازی داشت و براساس درخواست و نظر هنرمندان این فضا با اضافه شدن پلاتو، بهسازی و تعمیرات ضروری و نوسازی تجهیزات با شرایط بسیار مناسب، بازگشایی می شود و در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

وی افزود: برای این طرح 80 میلیارد ریال هزینه شده و با پیگیری های معاونت فرهنگی – اجتماعی و منطقه 10 شهرداری اصفهان به نتیجه رسیده است.

شهردار اصفهان در پاسخ به تماس یکی از شهروندان در خصوص پرداخت حقوق معوقه کارگران بخش هایی همچون ناژوان و صفه اظهار کرد: حقوق هیچ کارگر و کارمند شهرداری با تاخیر مواجه نیست و روزی که ما به حوزه مدیریت شهری وارد شدیم، حقوق ها چندین ماه عقب بود اما اکنون حقوق ها سر وقت پرداخت می شود.

وی ادامه داد: نکته ای که در مورد حقوق های معوقه مطرح شد، مربوط به شرکت هاست؛ شهرداری بسیاری از کارها را به بخش خصوصی و پیمانکاران واگذار کرده است، با این حال این موضوع اکنون بررسی می شود و اگر مربوط به شهرداری باشد امروز پرداخت می شود اما اگر مربوط به شرکت ها باشد، پیگیری می شود.

شهردار اصفهان افزود: هر شهروند می تواند روزهای پنجشنبه یک هفته در میان با رادیو و برنامه «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو» تماس گرفته و مشکلات خود را مطرح کند تا به مسئول مربوطه اعلام و پیگیری شود.

وی ادامه داد: موضوع حقوق های عقب افتاده، مربوط به یکی از شرکت هاست که دو ماه با تاخیر پرداخت حقوق ها مواجه است و باید برای کارگران خود چاره ای بیندیشد تا موجب آزار و اذیت کارکنان نشود.

نوروزی با بیان اینکه سه روز پیش شهروندی از منطقه شش تماس گرفت و درخواستی در مورد پیاده روهای خیابان ارباب مطرح کرد که بر همین اساس دستور لازم صادر شد، اظهار کرد: در همین راستا به ویژه از مسئولان و کارگران منطقه شش قدردانی می کنم که کار چند هفته ای را طی چند روز، دیشب به پایان رساندند و جای تشکر دارد از شهروندی که پیگیر بود و همچنین مجموعه ای که با سرعت کار را اجرایی کردند.

منتشرشده در شهر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وبه نقل از  روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان ، معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: شهرداری اصفهان با آمادگی در تمامی مجموعه های خود به منظور برگزاری هر چه با شکوه تر دهه فجر فضاسازی ویژه ای را در شهر با در نظر گرفتن پرچم جمهوری اسلامی و پرچم های رنگی، تبلیغات فرهنگی،  المان های نوری، و همچنین نصب بنر ویژه این ایام و همچنین ایستگاه های شب های روشن به صورت گسترده در سطح شهر را اجرایی نموده است.
حسین امیری تصریح کرد: همزمان با فرا رسیدن بهمن ماه، دهه فجر و چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مجموعه مدیریت شهری نسبت به فضاسازی شهر اقدامات گسترده ای را اجرایی نموده است.
معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به این که بیش از  9500 پرچم میله ایی و 1799 پرچم ایستاده در سطح شهر نصب شده است بیان کرد: شهرداری اصفهان با اجرای 7200 متر پرچم ریسه ایی شهر را تزئین و همچنین با 23200 متر ریسه روشنایی به نور آرایی سطح شهر پرداخته است.
وی ادامه داد: 469 المان نوری در میادین و خیابانهای اصلی شهر جانمایی و نصب شده است و همچنین 14 ایستگاه با عنوان شب های روشن با موضوع دهه مبارک فجر و  پیروزی انقلاب اسلامی با مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان در سطح شهر نصب و اجرایی شده است.
امیری بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات  صورت گرفته  در سطح شهر برای ایام دهه فجر فضاسازی دیوار پازلی میدان امام حسین علیه السلام ، نصب طرح های قاب شده منتخب انقلاب اسلامی با شش موضوع و نصب در 30 نقطه پر تردد شهر و همچنین اجرای جشنواره دانشجویی مرز و بوم بوده است که در آن تابلوهایی با موضوع پیروزی انقلاب و دفاع مقدس در سطح شهر و گذرهای فرهنگی اصفهان در جلوی دید عموم شهروندان نقاشی و به نمایش گذاشته شد.
معاون شهردار اصفهان  نورافشانی آسمان شهر در شب پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با بانگ تکبیر مردمی را از دیگر اقدام های صورت گرفته عنوان کرد و ادامه داد در 15 نقطه از شهر و همزمان با ندای توحیدی «الله اکبر» توسط مردم شهید پرور اصفهان ، آسمان  شهر نورباران گردید که جلوه ای دوچندان به برنامه های اجرا شده بخشید.
امیری ادامه داد:  امسال نیز همچون گذشته  آتش‌نشانی اصفهان در راستای تامین ایمنی شهروندان علاوه بر اینکه همواره در حالت آماده‌باش قرار دارد  بصورت ویژه همزمان با نورافشانی شهر و همچنین در  ۲۲ بهمن ماه برای خدمت‌رسانی به انجام وظیفه پرداخت.
وی به حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا متاسفانه امکان برگزاری راهپیمایی جشن انقلاب وجود نداشت اما با توجه به دستورالعمل ها و هماهنگی های انجام شده بصورت ماشینی و موتوری برگزار گردید که  با استقبال مردم مشت دیگر  بر دهان مستکبران و زورگویان جهان زده شد.
منتشرشده در شهر
صفحه1 از5
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،حریرچی با بیان
رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد آبفای اصفهان با اعلام این خبر، گفت: این ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان سید مصطفی علوی مدیر عامل این شرکت، با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن، مهدی رقایی
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: از هیئت رئیسه شورای شهر، شهردار و ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…