نمایش موارد بر اساس برچسب: شهرداری اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد صیرفی‌نژاد  اعزامی به کربلای معلی ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین (ع) اظهار کرد: در ایام اربعین هستیم سیل مشتاقان زیارت امام حسین (ع) به سمت مرقد مطهر این امام همام روانه شده است.

وی با بیان اینکه این افتخار را داریم که به زائران اربعین حسینی خدمت کنیم، افزود: بالغ بر ۱۵۰ نیروی خدماتی، چهار سرویس مجهز آتش‌نشانی و ماشین‌آلات شست‌وشوی معابر در کربلای معلی و مرز چذابه برای خدمت‌رسانی شبانه‌روزی به زائران اربعین حسینی و پشتیبانی از مواکب مشغول هستند.

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: توانستیم قسمتی از خدماتی را به زائران اربعین حسینی ارائه کنیم و امیدواریم خادمان خوبی برای امام حسین (ع) باشیم.

منتشرشده در شهر
یکشنبه, 07 فروردين 781 ساعت 14:44

توهین بی سابقه شهرداری اصفهان به رسانه ها

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، به نظر می رسد رسانه خوب از نظر شهردارِ روانشناس و معاون فرهنگی داندانپزشک وی باید این مشخصات را داشته باشد:
 
-رسانه خوب در وهله اول کم کاری مدیران را پنهان می کند.
رسانه خوب در مقابل مدیران، به جای انتقاد، انفعال را گزینش می کند.
- رسانه خوب جُز خوبی های نادر مدیران چیزی را شایعه نمی کند.
- رسانه خوب قلع و قمعِ مدبرانه ی نیروهای غیر همفکر توسط مدیران را هر روز  تکرارنمی کند.
 رسانه خوب هیچگاه به تخصص و کفایت مدیران در مسئولیت هایی که دارند ورود نمی کند و ناتوانی آن‌ها را به شهروندان القا نمی کند.
-رسانه خوب فامیل بازی، جناح گرایی و سیاست زدگی مدیران را برجسته نمی کند.
منتشرشده در جامعه
چهارشنبه, 03 فروردين 781 ساعت 14:11

برگزاری جشن "هزارتوی گل" در اصفهان

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، جواد الهی‌فر  با اشاره به برگزاری جشن «هزارتوی گل» اظهار کرد: این جشن روز _پنجشنبه بیست‌وپنجم خردادماه_ از ساعت ۱۷:۰۰ در باغ گل‌های اصفهان واقع در میدان بزرگمهر برگزار خواهد شد و ورود برای عموم رایگان است.

وی با بیان اینکه مجموعه آموزشی تفریحی باغ گل‌ها در سال ۱۳۷۵ با مساحتی بالای ۷۰ هزار متر مربع به بهره‌برداری رسید، افزود: در این مجموعه علاوه بر ایجاد محیط زیبا و دلنشین با گونه‌های مختلف گل‌های فصلی و دائم، طراحی‌های گوناگون و مجموعه‌هایی مانند گلخانه گیاهان گرمسیری و کاکتوس و انواع باغ‌های ژاپنی، فرانسوی، ایتالیایی، صخره‌ای و رز دارویی، این باغ را از بی‌نظیرترین باغ‌های دنیا قرار داده است.

 

مدیر روابط‌عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با بیان اینکه در این مجموعه بیش از ۲۰۰ نوع گل فصلی و ۱۰۰ نوع گل دائمی در رنگ‌های مختلف کاشته شده است، تصریح کرد: باغ گل‌های اصفهان دارای تمام امکانات رفاهی شامل رستوران و دم‌نوش خانه، نمازخانه، سرویس بهداشتی و پارکینگ آماده خدمات‌رسانی به مردم است.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  داوود بحیرایی اظهار کرد: پل اتصال خیابان مهر به خیابان فرسان روی مادی راران به‌منظور تسهیل در رفت و آمد شهروندان و به عنوان خیابان کمکی برای خیابان‌های سروش و جی احداث می‌شود.

وی افزود: این پل به طول ۳۰ متر و عرض ۱۰ متر احداث خواهد شد که تردد بین این دو خیابان را تسهیل می‌کند و موجب کاهش ترافیک در خیابان‌های اطراف می‌شود.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان اعتبار احداث این پل را ۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این پل در مدت ۶ ماه احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه با ساخت این پل خیابان‌های فرسان و مهر هم از بن‌بست خارج می‌شود، اضافه کرد: خیابان‌های مهر و فرسان به دلیل عبور مادی راران بن‌بست بودند. با ساخت پل روی این مادی یکی از آرزوهای دیرینه مردم که اتصال این دو خیابان بود، محقق می‌شود.

منتشرشده در شهر
چهارشنبه, 03 فروردين 781 ساعت 13:24

جمع آوری 130 سنگ قبر غیرمجازدر تخت فولاد اصفهان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ،  ابراهیم عمرانی  در نشست خبری خود که به مناسبت هفته نکو داشت تخت فولاد برگزار شد ، بیان داشت :  تخت فولاد، قبرستان قدیمی و ارزشمند اصفهان که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است، از گورستان‌های ارزشمند ایران و حتی

مسلمانان به شمار می‌رود. این مجموعه با نام "وادی‌السلام ثانی"، دومین قبرستان جهان تشیع، آرامگاه بیش از ۲ هزار عالم، فقیه و مجتهد، شاعر، فیلسوف و حکیم بزرگ ایرانی است.

 

وی گفت :  وجود بُقعه‌ها، تکایا، قبور و مشاهیر و مفاخر، تخت فولاد اصفهان را به یک مجموعه کم نظیر و ارزشمند تبدیل کرده است اما از لحاظ گردشگری و حضور گردشگران در این مکان با نقطه مطلوب فاصله داریم.

 

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد با بیان اینکه از سال ۱۳۶۳ دفن متوفی در این سرزمین ممنوع و باغ رضوان اصفهان به عنوان محل دفن مردگان جایگزین شد، افزود: بر این اساس نخستین وظیفه مجموعه تخت فولاد در مدیریت شهری حفظ داشته‌ها و هویت این سرزمین تاریخی است.

 وی خاطرنشان کرد: تخت‌فولاد به‌عنوان یک منطقه محروم مورد توجه مدیریت شهری قرار گرفته است تا با اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مختلف عمرانی و فرهنگی، نسبت به رشد و احیای این محدوده اقدام شود.

 

عمرانی اظهار داشت : راه‌اندازی کتابخانه دیجیتال تخت فولاد نیز از دیگر اقدامات به شمار می‌رود که روزهای آینده با حضور شهردار نجف کشور عراق رونمایی می‌شود.

 

وی بیان کرد : در بدو ورود در اواخر ۱۴۰۰ حدود ۳۵۰ سنگ قبر غیرمجار در تخت فولاد شناسایی شد که هیج تناسبی با هویت این آرامستان نداشتند.

 

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد افزود: با ورود دادستان اصفهان و اخذ نظر مراجع دینی مجوز جمع آوری این سنگ‌ها را دریافت کردیم و تاکنون ۱۳۰ سنگ با همکاری وابستگان متوفی ساماندهی و جایگزین شد.

 

وی خاطر نشان کرد : مهمترین هدف ما از جمع آوری سنگ‌های غیرمجاز در تخت فولاد حفظ میراث ملموس این آرامستان است زیرا با وجود سنگ‌های غیرمجاز ممکن بود بسیاری از سنگ‌های قبور هویت خود را از دست بدهند.

 

عمرانی گفت :  در تخت فولاد اصفهان تنها آب انبار زنده شهری وجود دارد که در سال‌های اخیر از این آب انبار به دلیل استفاده از آبیاری پوشش گیاهی سطح منطقه و به جهت تردد کامیون‌ها، برای بحث آبیاری، صدمات و آسیب‌هایی به عرصه وارد شده بود، لذا با کمک شایانی که از سوی مدیر

منطقه شش شهرداری و همچنین معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان صورت پذیرفت، امروزه در حاشیه تخت فولاد منبع تأمین آبی برای آبیاری پوشش گیاهی منطقه در نظر گرفته شد و بر این اساس تنها آب انبار زنده شهری در تخت فولاد دوباره احیا و به کاربرد اصلی خود بازگشت.

 

وی با بیان اینکه خواناسازی تخت فولاد از دیگر اقدامات انجام شده است، شهر اصفهان مملو از گنجینه‌های تاریخی است ، اظهار داشت :   در این راستا لازم بود تخت فولاد نیز به عنوان یک گنجینه ارزشمند تاریخی و فرهنگی در کنار دیگر گنجینه‌های شهر اصفهان خواناتر شود که در این راستا چند اقدام صورت گرفت.

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد ادامه داد: بر همین اساس تعدادی طرح و برنامه برای معرفی هرچه بیشتر تخت فولاد در دستور کار قرار گرفته که از جمله آنها نصب ۱۱۲ تابلو راهنمایی مسیر در معابر بصورت دو زبانه، ۹ تابلوی هدایت مسیر شهری، ۶۰۰ نشانه برای راهنمایی

گردشگران و تولید نقشه‌های موضوع محور است.

وی گفت  :  چهارمین اقدام تولید نقشه‌های گردشگر محور در تخت فولاد است که در این راستا پیمانکار و مشاورین انتخاب شده و کار مطالعاتی نیز صورت گرفته است و نقشه جامع گردشگری تخت فولاد تا تیرماه سال جاری آماده خواهد شد.

 

عمرانی با بیان اینکه  ایستگاه‌های ثابت هدایت گردشگر و زائر با عنوان اتاق‌های " میزبان" نیز در تخت فولاد ایجاد می‌شود،  اظهار داشت :  نخستین ایستگاه آن در تکیه بابا رکن الدین ایجاد شده،  که در این ایستگاه محصولات فرهنگی مرتبط با تخت فولاد به فروش می‌رسد و زائران و گردشگران را به نقاط هدف هدایت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره ملی "شعر تخت فولاد" را با حضور شاعران کشوری به منظور توجه هرچه بیشتر ادیبان و اندیشمندان به این مجموعه تاریخی برگزار کردیم و اختتامیه آن نیز بزودی برگزار می‌شود.

 

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی، مذهبی تخت فولاد با اشاره به ۲۶ خرداد سالروز ثبت ملی تخت فولاد تصریح کرد: به همین مناسبت پیوند خواهرخواندگی بین شهرهای اصفهان و نجف با محوریت تخت فولاد و وادی‌السلام در روزهای پیش رو دنبال خواهد شد.

منتشرشده در شهر
صفحه1 از13
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر اداره
به گزارش ارمغان شهر، مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۹
به گزارش ارمغان شهر، محمد یاسر طیب نیا، روز
  به گزارش ارمغان شهر، بر اساس تغییراتی که در
به گزارش ارمغان شهر ، این کنگره که با هدف ساخت
به گزارش ارمغان شهر، سید جواد سادات درباره قانون
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱ از امروز دوشنبه ۷ خرداد ماه آغاز و تا روز ...
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش اینترنتی نان را ابلاغ کرد. متن آن به شرح زیر است.
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره‌ی مجلس شورای
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، رییس قوه قضاییه، سفرای کشورهای مختلف در تهران،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز مرکزی را نیز در بر می‌گیرد. چهارشنبه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری از مترو ، محصول ریل است ، افزود : در گذشته ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش ...
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به ...
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…