نمایش موارد بر اساس برچسب: شهرداری اصفهان

سه شنبه, 22 ارديبهشت 780 ساعت 14:36

طراحی نسخه اولیه پایانه هوشمند

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن فارغ اظهار کرد: پس از کشف آسیب‌پذیری در تابلوهای متغیر خبری، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان مأموریت یافت تا آسیب‌های این سرویس را به صورت کامل بررسی و اصلاح کند، همزمان تیم کارشناسی معاونت شبکه و مرکز داده، در حال ارزیابی راهکاری جامع برای تأمین و تجهیز مناسب برای رفع نیازمندی‌های درخواستی از قبیل سامانه اعلان صوتی تحت شبکه، تابلوهای متغیر خبری و سایر نیازهای شهری بود و متوجه چالش‌هایی در فرایند طراحی و تولید این محصولات در بازار داخلی شد.

وی خاطرنشان کرد: با بررسی‌های انجام شده و ارزیابی‌هایی که از تجهیزات تولید داخل انجام شده است، تیم کارشناسی این سازمان علت را در وجود نقاط ضعف طراحی محصولات یافت که به‌دلیل وجود نداشتن نگرش جامع و به‌کار نگرفتن تخصص‌های بین بخشی، در طراحی این محصولات ایجاد شده است، به گونه‌ای که هر شرکت متناسب با نوع نیاز و تخصص خود تنها به بخش خاصی در طراحی محصول مشرف و سایر حوزه‌های تخصصی را به‌صورت حداقلی مدنظر قرار داده است.

مدیر سخت‌افزار و تجهیزات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان ادامه داد: در فاز نخست جهت بهبود پروژه اعلان صوتی، تیم کارشناسی متشکل از تخصص‌های گوناگون از جمله سخت‌افزار، الکترونیک، کنترلر، نرم‌افزار، شبکه، زیرساخت ارتباطی، سیستم‌های صوتی و امنیت تشکیل شد و سپس از شرکت‌های فعال در این زمینه درخواست شد تا محصولات خود را معرضافه کرد: تیم کارشناسی جهت مقابله با چالش‌های مطرح شده و کسب آمادگی برای شرایط پیچیده حاکمیت اطلاعات در آینده نزدیک و با هدف ارتقای سطح دانش سازمان، در یک فاز تحقیق و توسعه پس از بررسی و مطالعه محصولات مشابه در دنیا و همچنین بهره‌برداری از تجربیات دریافت شده در پروژه‌های قبلی از جمله پروژه جامع سامانه اتوبوسرانی با عنوان (AVL-AFC) به این جمع‌بندی رسید که با ایجاد پایانه‌های هوشمند می‌توان بر بسیاری از چالش‌ها و دغدغه‌ها فائق آمد.

 

مدیر سخت‌افزار و تجهیزات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان گفت: پایانه هوشمندسازی یک جعبه شامل پردازنده و برد هوشمندسازی است که قابلیت‌های ارتباطی، پردازشی و امنیتی اولیه جهت ایجاد ارتباط امن را فراهم می‌کند و سایر دستگاه‌ها و حسگرها به صورت ماژول‌های ساخته شده به آن افزوده می‌شود.

فارغ تصریح کرد: با توجه به اینکه بر اساس بررسی‌های انجام شده، شرکت‌های داخلی به صورت متمرکز در این خصوص فعالیت خاصی انجام نداده بودند و هر شرکت تنها متناسب با تولیدات خود نسبت به طراحی یک تجهیز تک‌منظوره با قابلیت‌های محدود اقدام کرده بود؛ تیم کارشناسی سازمان فاوا بر آن شد تا در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری شده، با هدف کمک به رشد و ارتقای سطح دانش شرکت‌های دانش‌بنیان و این سازمان گام بردارند تا شاهد تولید یک محصول ملی با دانش بومی باشیم.

وی تصریح کرد: در جهت تسریع فرایند کار، نسبت به طراحی و بومی‌سازی این نیاز، اقدام شد و کارشناسان سازمان فاوا موفق به طراحی نسخه اولیه و تولید نمونه آزمایشگاهی پایانه هوشمند شدند.

مدیر سخت‌افزار و تجهیزات سازمان فاوا شهرداری اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر پایانه هوشمندسازی در فاز آزمایشگاهی در پروژه اعلان صوتی تست‌های اولیه خود را با حضور مدیران ارشد این سازمان با موفقیت سپری کرده است و در فازهای بعدی و راه‌اندازی سایر ماژول‌های آن در قالب پروژه به شرکت‌های دانش‌بنیان واگذار خواهد شد.

وی در خصوص دلایل سازمان فاوا برای به‌کارگیری پایانه‌های هوشمندسازی اضافه کرد: از جمله این دلایل می‌توان به توسعه و پشتیانی بیشتر پروژه‌های هوشمندسازی شهری با حداقل منابع، ماژولار بودن پایانه هوشمندسازی و ارتباط ایمن اشاره کرد.

منتشرشده در شهر
سه شنبه, 22 ارديبهشت 780 ساعت 13:56

اجرای پروژه ۲۰۰ میلیارد ریالی بازیکده در حصه

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  اصغر کشاورزراد  اظهار کرد: احداث بازیکده حصه، از دی‌ماه سال گذشته در محدوده منطقه ۱۴ شهرداری و در مرکز محله حصه شمالی که یکی از مناطق کم‌برخوردار به‌شمار می‌رود، با هدف بهبود منظر شهری و ارتقای کیفیت فضاهای شهری، در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: امکاناتی همچون بازی‌های چندمنظوره، بازی‌های ماز، کارگاه نجاری، مبلمان شهری و آلاچیق برای بازیکده حصه طراحی شده است.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: بازیکده حصه تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت داشته است و برای احداث آن با احتساب هزینه ساخت و آزادسازی، حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

کشاورزراد با بیان اینکه تاکنون ۲۲ هزار نفر ساعت کار برای احداث بازیکده حصه انجام شده است، اضافه کرد: طول این پروژه ۱۳۵ متر و عرض آن ۶۳ متر است و بالغ بر ۸۵۰۰ متر مربع مساحت دارد.

وی تصریح کرد: برای احداث بازیکده حصه ۲۵۰۰ تن، مصالح زیرسازی، ۳۶۰۰ تن بتن و سه‌هزار مترمربع سنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان با اشاره به تأثیرات بازیکده حصه تاکید کرد: از جمله مزایای اجرای این پروژه می‌توان به افزایش نشاط اجتماعی و روحیه در محله حصه، جلوگیری از ایجاد پاتوق معتادان در این محله و جلوگیری از ایجاد گرد و غبار اشاره کرد.

کشاورزراد در خصوص امکانات و بازی‌های سرگرم‌کننده بازیکده محله حصه تصریح کرد: از جمله این موارد می‌توان به بازی ماز، والیبال ساحلی، بازی تنیس، تاتمی، بازی‌های فکری، زمین اسکیت، آلاچیق برای استراحت و بازی نمایشی و مسیر دوچرخه اشاره کرد.

 

منتشرشده در شهر
سه شنبه, 22 ارديبهشت 780 ساعت 13:13

احداث «باغ نور» در اصفهان

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حمید قنادنیا با اعلام این خبر گفت: همزمان با نوروز سال 1401 محور نوری شامل انواع سازه‌ها و المان‌های نوری در محور هشت بهشت اجرا شد و مورد استقبال چشمگیر شهروندان و گردشگران نوروزی قرار گرفت.

او افزود: به دنبال استقبال گردشگران از این محور نوری، شهرداری مصمم شد که آن را در مکان مناسبی با استفاده از تکنیک‌ها و تکنولوژی‌های نوین در نورپردازی اجرا کند.

به گفته قنادنیا، در حال حاضر مکان اجرای این پروژه که نام «باغ نور» بر آن گذاشته شده از سوی شهرداری در حال بررسی و انتخاب است و به زودی از میان گزینه‌های پیشنهادی تعیین می‌شود.

سرپرست سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان از مرمت پروژه‌های قبلی این سازمان به عنوان پروژه ای دیگر خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر مرمت المان‌های زیباسازی در دو زیرگذر صفه و میدان قدس (یا میدان تمدن) در دست طراحی و بررسی قرار دارد که به زودی اجرایی خواهد شد.

او با بیان اینکه سازمان زیباسازی، باز زنده سازی میراث ماندگار شهر را در دستور کار قرار داده است، توضیح داد: برخی از میراث موجود در شهر مانند درب‌های قدیمی و یا سازه‌ها و المان‌های قدیمی که ارزش هنری دارند اما خدشه دار شده و یا در میان شلوغی سازه‌های شهر گم شده اند، باز زنده سازی و مرمت می شوند.

قنادنیا افزود: بر این اساس قرار است این المان‌ها و سازه‌ها دارای پلاک ثبتی و شناسنامه مشخصی شوند که سابقه و ویژگی‌های آنها را به مخاطبان معرفی می‌کند.

به گفته او، مکان یابی برخی از این آثار در شهر مشخص شده که پس از هماهنگی‌های درون سازمانی نسبت به اجرای این طرح اقدام می‌شود.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده روز 4 تیرماه در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه تخصصی حمل و نقل و ترانزیت و یازدهمین نمایشگاه جامع مدیریت شهری که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: نگاه ما به اصفهان باید نگاهی جدید و متفاوت باشد.

او ادامه داد: گاهی نمایشگاه‌ها برای حل مسائل جدید و ارائه خدمات مطابق با استاندارد امروز و گاهی نیز با نگاه به فردا است که اصفهان فردا را اصفهانی هوشمند می‌دانیم.

قاسم زاده افزود: آنچه که شورای اسلامی شهر هم از مدیریت شهری خواسته ‌است، حرکت به سمت اصفهان هوشمند با یک شیب ملایم است که تاکنون در چند حوزه اجرایی ازجمله شهرسازی، حمل و نقل و خدمات شهری این مطالبه را اجرایی کرده ایم.

شهردار اصفهان با تأکید بر لزوم ارائه خدماتی سازنده در راستای حرکت به سمت اصفهان هوشمند، عنوان کرد: از کسانی که در این نمایشگاه شرکت می‌کنند، انتظار می‌رود با نگاه به اصفهان فردا، حضوری فعال‌تر در نمایشگاه داشته باشند و خدماتی را ارائه کنند که در هر حوزه یک قدم به سمت اصفهان هوشمند حرکت کنیم.

او افزود: امیدواریم در این مسیر اصفهان و دیگر کلانشهرها با همت مدیران شهری، شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های خصوصی پیشگام باشند و روزی فرا رسد که به اصفهان به عنوان شهر زندگی و شهری که مردم از زندگی در آن رضایت کافی دارند، ببالیم.

برای اداره شهر به تفکرات نوین نیاز داریم

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر اصفهان هم گفت: امیدواریم این نمایشگاه محلی برای تبادل افکار، اندیشه‌ها و رونق فعالیت‌های مدیریت شهری و حوزه‌های مختلف آن باشد.

سید امیر سامع با اشاره به ضرورت دستیابی به ایده‌های نو برای اداره شهر اظهار کرد: برای اداره شهر به آینده‌نگری، ایده‌های جدید، تفکرات نوین و تجربیات مثبت نیاز داریم و این نمایشگاه سعی می‌کند همه این موارد را درکنار هم داشته باشد.

او ادامه داد: باتوجه به دعوتی که از مدیران شهرداری‌های استان و کلان‌شهرها صورت گرفته‌است، امیدواریم این نمایشگاه محلی برای تبادل افکار و اندیشه‌ها و رونق فعالیت‌های بخش مدیریت شهری، حمل و نقل و ترانزیت شهری و ایمنی و حفاظت باشد.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر اصفهان روند حرکت این نمایشگاه را مطلوب دانست و خاطرنشان کرد: نمایشگاه مدیریت شهری با بحث مبلمان شهری آغاز شد و امروز در یازدهمین دوره خود مسیر مطلوبی را طی کرده است.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، وحید مهدویان با اعلام این خبر گفت: زمین‌های فاز یک علی آباد کلنگان که مساحت آن حدود ۷۰ هکتار است در منطقه ۱۲ شهری و محدوده شمال شهرک نگین، انتهای خیابان رباط سوم واقع شده است.

او افزود: این زمین‌ها در سال ۱۳۴۹ توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران تفکیک و به نظامیان واگذار و در سال ۱۳۵۰ اسناد مالکیت این پلاک‌ها صادر و تحویل مالکان شد اما به دلایل مختلف از جمله قرارگیری این زمین‌ها خارج از محدوده، مشکلات فراوانی برای مالکان به وجود آمد و به یک گره کور در شهر، تبدیل شد.

مهدویان با اشاره به این که شورای عالی شهرسازی و معماری در سال ۱۳۹۰ درخواست شهرداری اصفهان مبنی بر در محدوده قرار گرفتن زمین‌های علی آباد کلنگان را تصویب نکرد، گفت: پیگیری و نامه نگاری‌ها توسط شهرداری اصفهان همچنان تا سال ۱۳۹۷ ادامه یافت.

او اضافه کرد: سرانجام طی ابلاغی از سوی وزارت راه و شهرسازی به استانداری اصفهان این زمین‌ها در محدوده شهری قرار گرفت و در پی آن شهرداری طرح‌های تفکیکی لازم که توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران تهیه شده بود را ارائه کرد که متاسفانه به دلایل نامشخص و برخلاف مطالبات مردم، پرونده این زمین‌ها مجدداً از سال ۱۳۹۸ راکد شده بود.

او با اشاره به این که در سال ۱۴۰۰ معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان مجدداً پرونده را به جریان انداخت، افزود: ما با آگاهی از مشکلات مردم منطقه و مالکان زمین‌های علی آباد کلنگان و بنا بر تأکید شهردار محترم و شورای اسلامی شهر با به جریان انداختن مجدد این پرونده به دنبال حل مشکلات مردم و باز شدن این گره اقدامات لازم را انجام دادیم.

او افزود: در سفر رئیس جمهور به اصفهان، در جلسه‌ای که با حضور مدیر کل بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری و مدیران ارشد استان برگزار شد، موضوع مطرح شد و مستندات توسط این معاونت به سمع و نظر حاضرین رسید.

 

مصوبه الحاق زمینهای علی آباد کلنگان به شهر اصفهان ابلاغ شد

معاون شهرسازی و معماری شهردار اصفهان خبر داد: خوشبختانه در تاریخ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ طی نامه ای از سوی مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران وزارت راه و شهرسازی، الحاق زمین‌های علی آباد کلنگان به شهر اصفهان و طرح تفکیکی آن تصویب نهایی شد و این مصوبه هم اکنون توسط استاندار اصفهان به شهرداری اصفهان ابلاغ شده است.

او حل این مشکل را به نفع مردم دانست و گفت: شهرداری با اقداماتی نظیر مستندسازی، انجام مکاتبات با دستگاه‌های ذیربط در چارچوب اجرای قوانین و مقررات و همچنین برگزاری جلسات فنی و توجیهی متعدد، اخذ مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری بر روی نقشه تفکیکی زمین‌های علی آباد کلنگان، پیگیری تا حصول نتیجه و اخذ ابلاغ مصوبه از استانداری اصفهان یکی از گره‌های کور شهر با نیم قرن سابقه را باز کرد.

به گفته مهدویان، اکنون با درایت و حمایت مدیریت شهری مالکان این زمین‌ها می‌توانند برای اخذ پروانه ساختمان و ساخت خانه در زمین‌های خود اقدام کنند.

او خاطرنشان کرد: در طرح تفکیکی نهایی سرانه‌های فضای سبز، آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و ورزشی دیده شده است و برای شهروندانی که در آینده در این زمین‌ها ساکن می‌شوند، زندگی خوب و آرامی آرزو می‌کنیم.

منتشرشده در شهر
صفحه1 از11
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سیدمحمدرضا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حامد ضیایی با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن قدیری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمود اعتباری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، امیرحسین نصرتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سید مجتبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایرج رخصتی
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی روبرو است و دوستان اکثر اوقات ناراضی هستند ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره گروه‌های خونی در استان اصفهان، اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی خبوشانی» را به سمت به عنوان نماینده و دستیار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی به مناسبت هفدهم مردادماه «روز ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…