نمایش موارد بر اساس برچسب: شهردار اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه به ماهیت شغلی پاکبانان و نیروهای حمل زباله و مواجهه آنان با زباله‌ها و پسماندهای عفونی و گروه‌های پرخطر، برای پیشگیری از ابتلای این قشر زحمتکش به بیماری کووید ۱۹، تزریق واکسن کرونا برای این گروه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون پاکبانان شهرداری اصفهان و کارگران سازمان پسماند برای ایمنی در برابر ویروس کرونا از فردا آغاز می‌شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: به منظور پیشگیری از تجمع افراد با توجه به شرایط کرونایی، برای انجام واکسیناسیون سه محل در مناطق مختلف شهرداری در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: پیش از این نیز تعداد ۱۲۳ نفر از کارکنان سالن تطهیر و امور متوفیان، رانندگان خودروهای حمل متوفی و نیروهای پاکبان آرامستان باغ رضوان واکسینه شدند که از این تعداد ۷۲ نفر از آنها دز اول و دوم و ۴۴ نفر تنها دز اول واکسن را دریافت کردند که هنوز نوبت دز دوم واکسیناسیون این افراد فرا نرسیده است.

نوروزی افزود: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در مرحله بعدی سایر نیروهای عملیاتی شهرداری اصفهان که در زمره گروه‌های پر خطر قرار دارند، واکسینه خواهند شد.

 

   

 

 

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، اصغر برشان در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با بیان اینکه این جلسه شورا با بهره برداری از سامانه جامع شهروندی، پرداخت الکترونیک و مدیریت شهری هوشمند ناوگان اتوبوسرانی اصفهان همزمان شده است، اظهار کرد: سالیان سال در شهر اصفهان مدیریت شهری با هدف افزایش و ارتقای بهبود خدمات اتوبوسرانی و افزایش رضایت شهروندان به دنبال ایجاد و پیاده سازی سیستم منسجم، یکپارچه و نظارت هوشمند ناوگان اتوبوسرانی بوده که به آن AFC و AVL گفته می‌شود.

وی با بیان اینکه به دلایل مختلف فنی و مشکلاتی که وجود داشت این اقدام به شکل کامل و یکپارچه انجام نشد و بارها در صحن علنی شورای توسط اعضای شورا نسبت به این موضوع تذکر داده شد، افزود: نبود کارت‌های بلیط تخفیف‌دار، تخلیه نشدن سریع تراکنش‌ها، هزینه سنگین تعمیر دستگاه‌های قبلی، بی‌نظمی در حرکت اتوبوس‌ها و اطلاع نداشتن شهروندان از جمله ضعف‌هایی بود که باعث شد هوشمندسازی حمل و نقل عمومی به شکل کامل انجام نشود.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: با عزم راسخ شورای شهر طی دو سال گذشته و با پیگیری و تلاش مدیریت شهری، مدیران و کارشناسان مربوط تحقق این موضوع که سال‌ها اصفهان را آزرده کرده بود، این کلانشهر را به یک سیستم یکپارچه تجهیز کرد که قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: از مزایای پیاده سازی این سیستم می‌توان به ایجاد انواع کارت بلیط تخفیف دار برای مسافران از جمله کارت منزلت، کارت بلیط معلولان و جانبازان، اطلاع رسانی زمان‌بندی رسیدن اتوبوس‌ها به ایستگاه‌های شهر، ایجاد اپلیکیشن موبایلی جهت اطلاع رسانی خطوط اتوبوس‌ها، شارژ کارت‌های بلیط و ارسال اطلاعات تعداد مسافران جا به جا شده که برای اولین بار در کشور انجام می‌شود، اشاره کرد.

برشان اضافه کرد: افزایش نظم حرکتی اتوبوس‌ها و بهینه سازی مصرف سوخت به واسطه نظارت هوشمند ناوگان، آماده سازی و فراهم شدن امکان بلیط تک‌سفره با استفاده از بارکدخوان در شبکه اتوبوسرانی شهری برای اولین بار در کشور از دیگر مزایای سامانه جامع شهروندی و مدیریت شهری هوشمند است.

وی تاکید کرد: اکنون که این یکپارچه سازی انجام شده است باید از این سیستم به نحو احسن بهره‌برداری کرد و تمامی موارد ذکر شده در اسرع وقت در اختیار شهروندان قرار داده شود و اگر این اتفاق رخ ندهد سیستم را با چالش‌هایی رو به رو می‌کند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: کلانشهر اصفهان ۱۶۰ هزار بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی دارد و در سال‌های گذشته با تلاش مسئولان برای آنها کارت منزلت صادر شد اما این کارت را تمامی بازنشستگان تحویل نگرفته‌اند و آنها نتوانسته‌اند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

برشان گفت: سایر اقشار مانند معلولان و جانبازان نیز نتوانسته‌اند از تسهیلات ناوگان اتوبوسرانی در راستای تحقق توسعه حمل و نقل عمومی همانند کشورهای پیشرفته و کاهش آلاینده‌ها از امکانات این سیستم نرم افزاری بهره‌مند شوند.

وی از شهردار اصفهان خواستار تسریع و عملیاتی کردن کارت منزلت بازنشستگان، پیشکسوتان، جانبازان و معلولان شد.

منتشرشده در شورا

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، این سامانه ها با هزینه ای بالغ بر 900 میلیارد ریال و با مشارکت شرکت صنایع الکترواپتیک(صاایران) و بانک سپه اجرا شده است و 1100 دستگاه اتوبوس شهری به این سامانه ها مجهز شد.

با این اقدام، اصفهان اولين شهر مجهز به سامانه يکپارچه AFC (سیستم دریافت اتوماتیک بلیط) و AVL (سیستم مکان یابی خودکار ناوگان) است. 

با بهره برداری از سامانه های جدید، امکان شارژ کارت بلیط و حساب شهروندی به صورت آنلاین فراهم می شود، اطلاع مسافر از زمان رسیدن اتوبوس بعدی با استفاده از نمایشگرهای نصب شده در ایستگاه های اتوبوس به صورت آنلاین، امکان خرید بليت تک سفره با QR code در شبکه اتوبوسراني شهري، استاندارد شدن زمان سرفاصله اتوبوس ها با پایش اتوبوس ها در همه خطوط، امکان مشاهده ليست خطوط عبوري از يک ايستگاه خاص در اپليکيشن «نصف جهان» از دیگر مزایای به کارگیری این سامانه ها است. همچنین به دلیل رصد و نظارت زمان توقف اتوبوس‌ها در مبدأ و مقصد از طریق سامانه، کاهش توقف اتوبوس ها، کاهش مصرف سوخت و رضایت بیشتر مسافر حاصل می شود و همه این ها در نهایت رضایت و آرامش بیشتر شهروندان و ترغیب آنان به استفاده از حمل و نقل عمومی را به همراه دارد.

خدمات این سامانه شامل امکان شارژ آنلاین اصفهان کارت، ایجاد حساب شهروندی جهت پرداخت های شهری، افزایش ضریب امنیت پرداخت های الکترونیکی، خرید بلیت تک نفره به صورت QR کد، استفاده از اصفهان کارت در مراکز تفریحی و فروشگاه های طرف قرارداد، برنامه ریزی سفر با اتوبوس های شهری از طریق اپلیکیشن های مسیریابی در شهر اصفهان، اطلاع از زمان رسیدن اتوبوس با استفاده از نمایشگرهای 50 ایستگاه سطح شهر، ارائه سرویس های خدمات شهری به گروه های مختلف شهری به صورت هدفمند و بهبود کیفیت خدمات حمل و نقل به شهروندان از طریق نظارت دقیق است.   

*خدمت رسانی بهتر و ایجاد نظم در شهر با اجرای سامانه توسعه هوشمند ناوگان اتوبوسرانی

قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان در این برنامه ضمن ابراز خرسندی بابت حرکت اصفهان در مسیر تحقق هدف توسعه شهر هوشمند به عنوان یکی از رویکردهای مدیریتی خود، اظهار کرد: نمی توان از شهر هوشمند سخن به میان آورد اما شرایط برای حمل و نقل عمومی با استفاده از روش های هوشمند و نوین مهیا نباشد.

وی با بیان اینکه از بانک سپه و شرکت صاایران و حمایت های اعضای شورای شهر بابت همکاری و حمایت از این پروژه تشکر می کنم، تصریح کرد: امروز شاهد یک حرکت بزرگ و اثربخش در شهر اصفهان هستیم.

شهردار اصفهان ادامه داد: امروز مردم اصفهان به عنوان اولین شهروندان کشور از امکانی بهره مند می شوند که دیگر نیاز نیست بی اطلاع وارد ایستگاه شوند، برای سوار شدن به اتوبوس به صورت نقدی پول پرداخت کنند و یا سردرگم باشند. مدیران نیز می توانند به صورت کامل بر رفت و آمد اتوبوس ها تسلط پیدا کرده و مدیریت بهتری بر کنترل ترافیک و انتظام بخشی به امور خدمت رسانی به مردم داشته باشند. 

وی با بیان اینکه آن چیزی که امروز مدیران شهری در این پروژه به دست آوردند انتظام بخشی به امور و ایجاد نظم در شهر است، اضافه کرد: اجرای این پروژه استقرار شیوه ای است که شهروندان به راحتی می توانند در وقت خود صرفه جویی کرده و چالشی میان آنها با راننده اتفاق نیفتد، ایستگاه ها دیگر بی جهت شلوغ نمی شود و بسیاری از امور دارای نظم می شود.

نوروزی تاکید کرد: این پروژه از شورای سوم شهر اصفهان قرار بوده راه اندازی شود اما اتفاق نیفتاد، کار در حوزه نرم افزاری و چنین تحولاتی امروز با درک خوب مدیران شهری به ثمر رسید و باعث شد اتفاق بزرگی در شهر رقم بخورد. 

وی با بیان اینکه اجرای پروژه سامانه توسعه هوشمند ناوگان اتوبوسرانی و ارتقاء سیستم پرداخت الکترونیکی شهرداری اصفهان باعث ایجاد آسایش و آرامش در شهر و شهروندان می شود، افزود: از تمام کسانی که در این کار غیرمشهود اما پر اثر در حوزه حمل و نقل تلاش کردند و آن را به نتیجه رساندند تشکر می کنم. 

*تحقق پروژه‌ ای در راستای هوشمندسازی شهر با صرف ۹۰ میلیارد تومان هزینه

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این آیین با بیان اینکه این پروژه با هزینه ای بالغ بر 90 میلیارد تومان به بهره برداری رسید، اظهار کرد: امیدوارم مردم اصفهان بتوانند بهره کافی را از این پروژه ببرند.

علیرضا نصر تصریح کرد: امروز مامور به تکریم شهروندانی هستیم که شایستگی هر گونه گرامیداشت و تکریمی را دارند و یکی از رسالت هایی که در بحث تکریم شهروندان با آن مواجه هستیم این است که مردم را از امکانات و یافته های جدید بهره مند کنیم تا زیست بهتری را در شهر اصفهان داشته باشند. 

وی ادامه داد: افتتاحیه هایی که برگزار می شود حاصل یک کار دسته جمعی با تلاش و وقت گذاری بسیار است و افراد زیادی در این عرصه خون دل می خورند تا این پروژه ها به بهره برداری برسد و تقدیم مردم شود.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: موضوع سامانه توسعه هوشمند ناوگان اتوبوسرانی(AVL) و ارتقاء سیستم پرداخت الکترونیکی (AFC) از شورای سوم شهر مطرح بود اما عملیاتی نشد و به نتیجه نرسید که اهتمام شهردار اصفهان و مسئولان مربوطه این پروژه را در این دوره به نتیجه رساند که جای تشکر بسیار دارد.

*هوشمندسازی اتوبوسرانی اصفهان با تکیه بر توانمندی جوانان کشور

مدیرعامل شرکت صنایع الکترواپتیک صاایران نیز در آئین بهره برداری از سامانه توسعه هوشمند ناوگان اتوبوسرانی (AVL) و ارتقای سیستم پرداخت الکترونیکی (AFC)، اظهار کرد: شرکت صاایران شرکتی الکترونیک محور و نرم افزارمحور و دولتی است که با بهره ‌مندی از توانمندی جوانان شهر در حوزه خدمات شهروندی و… فعالیت می‌ کند.

سیدجواد رضایی  با ابراز خرسندی از اینکه پروژه‌ های اتوبوسرانی با حمایت های شهردار اصفهان و با تمام دشواری ها نهادینه شد، افزود: سعی شده تمام اقدامات با تکیه بر توان فرزندان این مرز و بوم انجام شود به طوری که بیشتر قطعات سامانه‌ های جدید بومی است و تنها درصد کمی از آن که امکان تولید در داخل نداشت، از خارج خریداری شده است.

وی ادامه داد: پشتیبانی از سامانه ‌های جدید اتوبوسرانی با قدرت و کیفیت انجام خواهد شد و با پشتیبانی، تا ۱۰ سال آینده این پروژه به روزترین پروژه جاری شهر اصفهان خواهد بود و به این قول خود پایبند خواهیم بود.

منتشرشده در شهر

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به  نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی با حضور در یکصد و شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به عملکرد سال 99 شهرداری اصفهان اظهار کرد: در سال گذشته شهرداری به خاطر شیوع بیماری کرونا تحت فشار قرار گرفت اما با انتخاب مدل های جدید علی رغم همه سختی ها، سالی پر از کار و تلاش را پشت سر گذاشتیم.   

وی ادامه داد: در حوزه خریدهای خارجی هم نیاز به تجهیزاتی داشتیم که تحریم ها در این بخش هم کار ما را با دشواری همراه کرد. با همه این دشواری ها سال 99 درخشان ترین سال برای مدیریت شهری اصفهان بود. 

*افزایش 19 درصدی صدور پروانه های ساختمانی در سال 99

وی با بیان اینکه در سال 99 با افزایش 23 درصدی زیربنای ساخت و ساز در شهر اصفهان روبرو بودیم که این موضوع نشان از افزایش صدور پروانه ساختمانی و تسریع کارها دارد، افزود: افزایش 19 درصدی صدور پروانه های ساختمانی در سال 99 نشان از رضایت مردم از روند کار دارد زیرا زمان صدور کاهش قابل توجهی داشته است.

نوروزی افزود: همچنین دریافت نشان کاندیداتوری شهر دوستدار کودک از دیگر موفقیت های شهرداری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری بوده است. 

*15 کیلومتر پیاده راه سازی در بافت فرسوده و تاریخی

وی با اشاره به اینکه تدوین کتاب هایی در حوزه شهرسازی و تحول در کمیسیون ماده 100 برای جلوگیری از تخلفات و همچنین الکترونیک کردن خدمات شهرسازی از دیگر دستاوردهای معاونت شهرسازی شهرداری در سال 99 است، اظهار کرد: از سال 96 تاکنون 15 کیلومتر پیاده راه سازی در بافت فرسوده و تاریخی، معادل 124 هزار مترمربع، صورت گرفته است.   

وی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی – اجتماعی نیز تدوین 70 کتاب کودک و نوجوان، 30 عنوان کتاب در موضوع رفتار، دانش و پژوهش شهروندی و 14 جلد فرهنگ نامه شهروندی انجام شده است، گفت: در سال 99 طرح کلاس شهر مورد تایید وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت به طوریکه کتاب های کلاس شهر در مقطع اول و ششم تحصیلی تدریس می شود که این یک موفقیت بزرگ است چراکه این طرح از اصفهان کلید خورد.   

*تدوین 5 کتاب و 10 فیلم به 10 زبان زنده دنیا برای معرفی اصفهان

نوروزی بیان کرد: اجرای یکصد کارگاه آموزش شهروندی، 167 برنامه ویژه کودکان در راستای اهداف شهر دوستدار کودک، یکصد عنوان برنامه با رویکرد شهر دوستدار سالمند، تشکیل دبیرخانه شهر دوستدار سالمند، شرکت در دو نمایشگاه بین المللی صنایع دستی در چین بدون حضور نفرات از شهرداری و با کمک سمن ها و کنشگران فرهنگی ایران در چین و تدوین 5 کتاب و 10 فیلم به 10 زبان زنده دنیا در حوزه گردشگری از دستاوردهای حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری در سال 99 بوده است.  

وی به دستاوردهای حوزه معاونت برنامه ریزی شهرداری اصفهان اشاره و تصریح کرد: در سال 99 حدود 150 نفر از کارکنان شهرداری اصفهان بازنشسته شدند اما جایگزینی برای آنها انتخاب نکردیم که این به معنای چابک سازی سیستم است.

شهردار اصفهان افزود: اصلاح ساختار حقوق و دستمزد، تبدیل هشت قرارداد در شهرداری به دو قرارداد برای کاهش تبعیض بین کارکنان، تهیه، تدوین و تصویب برنامه 1405، تهیه و تدوین آمارنامه شهر اصفهان با رویکرد متفاوت، آغاز روند اصلاح ساختار سازمانی شهرداری اصفهان و ارسال به وزارت کشور برای تایید و تدوین بودجه 1400 مبتنی بر یکپارچه سازی و ... بخش دیگری از دستاوردهای حوزه معاونت برنامه ریزی شهرداری در سال گذشته است.

وی ادامه داد: همچنین در راستای عملکرد سال گذشته، تهیه و تدوین طرح جامع شهر اصفهان در مراحل نهایی است.

*هوشمندسازی بیش از یکصد خدمت شهری

نوروزی با اشاره به اینکه ارائه بالغ بر یکصد خدمت الکترونیکی از طریق میز خدمت شهرداری در مسیر هوشمندسازی شهر اجرایی شده است، گفت: انعقاد قرارداد 90 میلیارد تومانی برای اجرای سیستم هوشمندسازی در اتوبوس ها (AVL و AFC) در سال گذشته صورت گرفت که به زودی به نتیجه می رسد.  

وی بیان کرد: دریافت تندیس از جشنواره پژوهش شهری، دریافت جایزه ملی 4 ستاره تعالی سازمانی و ساخت محل جدید تعاونی کارکنان شهرداری با پیشرفت 90 درصدی که پیشنهاد می کنیم به نام مرحوم افروزی، مدیرکل املاک شهرداری، نامگذاری شود، از دیگر اقدامات شهرداری در حوزه ارتقای سازمانی و پرسنلی بود.  

شهردار اصفهان با بیان اینکه برای توجه به سلامت کارکنان شهرداری سال گذشته طرح چکاپ برای 80 درصد افراد اجرا شد، گفت: افزایش 4 برابری سرانه کمک های رفاهی به کارکنان طی 4 سال گذشته از دیگر اقدامات در این حوزه بوده است.

*ترک تشریفات در شهرداری از 17 درصد به یک درصد کاهش یافت

وی با اشاره به دستاوردهای شهرداری در حوزه عمرانی با افتتاح پل آفتاب، خیابان های آسمان و تابان، سالن گلستان شهدا و یکی از پل های پروژه شهید سلیمانی در پایان سال اظهار کرد: در سال 95 حدود 17 درصد از قراردادهای شهرداری با ترک تشریفات انجام می شد، در سال 96 این میزان به هفت درصد رسید، در سال 97 به سه درصد کاهش یافت و در سال 98 و 99 به ترتیب با سه و یک درصد ترک تشریفات منعقد شد که به معنای افزایش انضباط مالی است.  

نوروزی اعتبارات عمرانی سال 99 شهرداری اصفهان را 4 هزار و 685 میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرداری اصفهان برنامه سنجش پذیر را به شورای اسلامی شهر تقدیم کرده بود، طرح های عمرانی نیز براساس دسته بندی و اولویت در مرحله اجرا قرار گرفت تا قابلیت سنجش برای آنها وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه 20 پروژه شاخص شهری افتتاح شده یا در آستانه افتتاح است، اظهار کرد: پروژه های منطقه ای و سایر در سال گذشته به 190 و طرح های مهم مناطق به 31 مورد رسید به طوریکه در سال 99 بیش از 240 پروژه عمرانی تکمیل یا در مرحله افتتاح قرار گرفت.

*طرح های شاخص شهری اصفهان یک قدم تا بهره برداری

شهردار اصفهان افزود: سالن اجلاس سران به عنوان یکی از طرح های شاخص شهری تاکنون با پیشرفت بیش از 96 درصدی روبرو بوده است.

وی بیان کرد: میدان شهدای هسته ای نیز در آستانه افتتاح است و سه خیابان زاینده رود، مشتاق و ارغوانیه به آن متصل خواهد شد. علاوه بر این تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی، سالن اجلاس سران، خط انتقال پساب تصفیه خانه شمال شهر اصفهان و ... از دیگر طرح های در آستانه افتتاح شهرداری است. 

وی به اقدامات مدیریت شهری برای توسعه روابط بین المللی شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: اجرای سی و سومین دوره جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان در شرایط کرونایی به صورت مجازی، از سرگیری روابط دیپلماتیک با شهرهای خواهرخوانده، گفت و گو با سفرا و شهرداران شهرهای خواهرخوانده، طرح ابتکاری شهروند دیپلمات و تکمیل فرآیند پیوند خواهرخواندگی با شهر حیدرآباد هند از دستاوردهای این حوزه در سال گذشته بود.

*پوشش ایستگاه های آتش نشانی اصفهان به 70 درصد رسید

شهردار اصفهان به انعقاد قرارداد بازسازی 700 دستگاه اتوبوس اشاره و اظهار کرد: خرید 89 دستگاه اتوبوس جدید، تمهید برای افزودن 20 اتوبوس جدید دیگر به ناوگان حمل و نقل شهری، توسعه 84 کیلومتری خطوط بی آر تی و افزایش مسیرهای دوچرخه سواری شهر به 76 کیلومتر از دیگر دستاوردهای شهرداری در بخش حمل و نقل عمومی است.

وی با بیان اینکه سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز از 41 دستگاه در سال 96 به 61 دستگاه در سال 99 رسیده است، افزود: همچنین سامانه های ثبت تخلف سرعت از 64 مورد به 103 سامانه و دوربین های نظارت تصویری از 187 مورد به 437 دوربین افزایش یافته است. همچنین در سال گذشته سامانه مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای در شهر اصفهان راه اندازی شد.

نوروزی با اشاره به اینکه در حوزه خدمات شهری اقدامات موثری در سال گذشته در شهر اجرا شد، گفت: افزایش سرویس های بهداشتی از 292 مورد به 394 سرویس بهداشتی، دستیابی به 19 میلیون مترمکعب پساب برای آبیاری فضای سبز، آبیاری 15 درصد از فضای سبز شهر با تصفیه ثانویه پساب، ساخت 5 نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 550 کیلووات ساعت، کاهش زمان رسیدن به حادثه از سوی آتش نشانی از 264 ثانیه به 230 ثانیه در سال 99 و افزایش سطح پوشش ایستگاه های آتش نشانی به 70 درصد بخش از موفقیت های شهرداری در حوزه خدمات شهری است.

وی سرانه فضای سبز در سال 99 برای شهروندان اصفهانی را 28.02 مترمربع عنوان و اظهار کرد: در چهار سال گذشته 300 هکتار به فضای سبز شهر اصفهان افزوده شد.

شهردار اصفهان بیان کرد: از بدو ورود به شهرداری انقلاب اخلاقی را در کنار انقلاب عمرانی مدنظر قرار دادیم تا رعایت موازین اخلاقی که جزو حقوق شهروندان است، نادیده گرفته نشود.

وی افزود: در این چهار سال مدیران شهری سعی کردند به گونه ای حرکت کنند که استوانه های ادب و اخلاق تحکیم تا جاذبه برای جوانان ایجاد شود چراکه هیچ چیزی مهم تر از رعایت اخلاق انسانی و اسلامی نیست.

نوروزی در پایان اظهار کرد: همه دستاوردهای حوزه عمرانی، خدمات شهری، فرهنگی و سایر حوزه در اثر رعایت انضباط مالی در شهرداری بوده است.  

*مدیریت شهری با شهدا و علما بیگانه نبوده و نیست  

همچنین در این جلسه، علیرضا نصر اصفهانی با اشاره به اینکه تیم فعلی مدیریت شهری در اصفهان همواره پایبند به ارزش ها، شهدا و ارتباط با علما بوده است، اظهار کرد: این تیم با صلابت و اقتدار ماموریت های خود را به پیش برده است و عده ای سعی نکنند که مدیران فعلی شهرداری را بیگانه با شهدا و علما نشان دهند چراکه بعد از 40 سال حضور این مدیران در صحنه های مختلف انقلاب، این موضوع ثابت شده و این عناوین شایسته چنین افرادی نیست.

وی ادامه داد: مدیران شهری همراهی خود را با انقلاب به اثبات رسانده اند.

وی افزود: باید در آستانه انتخابات مراقبت کنیم، مدیریت شهری به مسائل مرتبط با انتخابات پیش رو ورود نداشته باشد. همچنین وقت اداری کارکنان و اموال بیت المال دستخوش مسائل سیاسی قرار نگیرد.   

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه در بودجه 1400 شهرداری تدبیری برای محلات کمتربرخوردار اندیشیده شده است، اظهار کرد: در این بودجه 120 میلیارد تومان برای توجه به محلات در نظر گرفته شده است و 5 درصد از بودجه عمرانی مناطق برخوردار نیز باید به این موضوع اختصاص داده شود تا در راستای عدالت فضایی گام برداشته شود.

وی با قدردانی از اقدامات شهرداری در آماده سازی و زیباسازی شهر برای استقبال از سال 1400 گفت: مدیریت شهری اصفهان سال گذشته را با سربلندی و عزت به پایان رساند و این مهم در اثر کوشش های مدیران و کارکنان برای اجرای طرح های خرد و کلان بود.

 

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در برنامه رادیویی «شهر پرسشگر، شهردار پاسخگو»، ضمن تسلیت به مناسبت وفات حضرت زینب (س) و گرامیداشت یاد و خاطره شهید خرازی فرمانده دلاور لشکر ۱۴ امام حسین (ع)، اظهار کرد: یکی از مناسبت‌های اسفندماه «روز درختکاری» است؛ مردم باید نسبت به حفظ و نگهداری درختان تلاش کنند و برای ترویج فرهنگ درختکاری نیز گام‌هایی بردارند.

وی با بیان اینکه در این دوره مدیریت شهری فضای سبز شهر اصفهان بیش از ۲۰۰ هکتار افزایش پیدا کرده است، افزود: فضای سبز شهر اصفهان پنج هزار و ۲۰۰ هکتار است که از این میزان یک هزار و ۲۰۰ هکتار شخصی و دولتی (داخل منازل، باغات خصوصی و ادارات) بوده و جنبه عمومی ندارد و چهار هزار هکتار شامل پارک‌ها و فضای سبز خیابان‌ها و بوستان‌های مختلف در اختیار شهرداری است.

شهردار اصفهان از اضافه شدن یک متری سرانه فضای سبز در اختیار شهرداری خبر داد و گفت: با اقدامات انجام شده سرانه فضای سبز در اختیار شهرداری از ۱۹ متر به ۲۰ متر رسیده است، بیش از سه میلیون و ۲۴۰ هزار اصله درخت و درختچه در شهر اصفهان وجود دارد و با توجه به بحران کم آبی برای افزایش فضای سبز به سمت کاشت گونه‌های پایدار و مقاوم به کم آبی حرکت کرده‌ایم.

وی یکی از راه های تامین آب برای فضای سبز را استفاده از پساب تعریف کرد و افزود: پروژه‌های مهمی در این راستا از جمله احداث تصفیه خانه‌ها برای تصفیه پساب‌ها و احداث کلکتورها اجرایی شده است.

نوروزی با اشاره به سفر رییس دفتر رییس جمهور به اصفهان طی روزهای گذشته، تاکید کرد: با حضور «محمود واعظی» رئیس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری پروژه‌های بزرگی همچون پل آفتاب و خیابان‌های تابان و آسمان افتتاح و عملیات حفاری جبهه غربی خط دو متروی اصفهان آغاز شد.

وی با بیان اینکه قرار بود پل آفتاب 18 ماهه احداث شود، اضافه کرد: با این وجود وعده دادیم که این پل را ۱۰ ماهه بسازیم و خوشبختانه با کار شبانه روزی سه روز قبل از ۱۰ ماه این پل تکمیل شد و در اختیار شهروندان قرار گرفت. با اجرای این پل شاهد حذف تردد خودروهای سنگین از خیابان‌های شهر، کاهش تصادفات و ترافیک و آلودگی هوا همچنین تأمین آسایش و آرامش شهروندان خواهیم بود.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه با احداث پروژه‌های پل آفتاب و خیابان‌های تابان و آسمان به طول شش کیلومتر، راه دور نزدیک شده است، افزود: اجرای این پروژه‌ها یک مسیر پر ترافیک را به مسیر آرام و بی خطر تبدیل و سالانه از جان باختن حدود ۱۲ نفر بی‌گناه بر اثر تصادف در این محور جلوگیری می‌شود، زیرا خودروهای سنگین با توجه به احداث یک راه مورب از سمت ورودی دولت آباد و میدان شهدای ورزشکار به سوی پل آفتاب در بزرگراه شهید اردستانی دیگر برای تردد از خیابان‌های بعثت، سه راه نقشینه، عاشق اصفهانی و میدان جوان عبور نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه ضرورت اجرای پروژه های پل آفتاب و خیابان های تابان و آسمان به خوبی احساس می شد، گفت: شاید موقعیت جغرافیایی این پروژه‌ در معرض دید عموم مردم نباشد، اما ضرورت اجرای آنها به خوبی احساس می‌شد تا دسترسی‌ها بیشتر و راه‌ها هموارتر شود و مردم ساکن در منطق کمتر برخوردار شهر از آسایش بیشتری برخوردار شوند.

نوروزی تاکید کرد: خوشبختانه وعده‌ها در خصوص زمان‌های اعلام شده برای افتتاح پروژه‌ها و قول‌های داده شده به مردم عملیاتی شده است و از این به بعد نیز محقق می شود، در این دوره مدیریت شهری با شعار «اصفهان در مسیر امید» ۷۰ پروژه افتتاح شده که هفتادمین پروژه شهرداری با آئین افتتاح رسمی پل آفتاب و خیابان‌های آسمان و تابان برگزار شد.

وی با اشاره به آغاز عملیات حفاری جبهه غربی خط دو متروی اصفهان، تصریح کرد: خط دو متروی اصفهان در سه فاز تعریف شده که فاز نخست حدفاصل دارک تا میدان امام علی (ع)، فاز میانی از کهندژ تا میدان امام علی (ع) و فاز سوم حدفاصل کهندژ تا میدان شهدای خمینی‌شهر است که امسال برای آزادسازی ایستگاه مترو رهنان در بودجه ۱۴۰۰ ردیف اعتباری لازم ایجاد شد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه برای خط دو مترو ۱۶ ایستگاه در نظر گرفته شده که ۱۲ ایستگاه آن در حال اجرا بوده و پیشرفت فیزیکی تعدادی از آنها تا ۹۰ درصد است، ادامه داد: با توجه به آماده سازی شفت کهندژ برای استقرار دستگاه حفار تی. بی. ام، عملیات حفاری از جبهه غربی خط دو مترو آغاز و رکورد در سرعت اجرای شفت شکسته شد، دستگاه حفار فضایی به وسعت ۱۵۰ متر طول و ۲۲ متر عرض معادل مساحت سه هزار و ۳۰۰ متری را اشغال می‌کند که در این محل ۱۰ هزار تن بتن‌ریزی انجام شده و از ۴۰ تریلی آهن برای استحکام دیواره‌ها استفاده شده است.

وی در ادامه به احداث پروژه سالن اجتماعات گلستان شهدا اشاره کرد و افزود: شهرداری علاقه‌مند به اجرای پروژه سالن اجتماعات گلستان شهدا بود، زیرا برای استان اصفهان با تقدیم ۲۳ هزار شهید که ۹ هزار نفر از آنها در گلستان شهدا آرمیده‌اند، وجود چنین مکانی لازم و ضروری بود. در روزهای آینده این پروژه که یکی از آرمان‌های دیرینه مردم بود، مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

نوروزی تاکید کرد: پروژه سالن اجتماعات گلستان شهدا تکمیل شده و به زودی برای برگزاری رویدادهای فرهنگی و مذهبی در اختیار خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان قرار می‌گیرد.

شهردار اصفهان با اشاره به پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع غیر همسطح سردار شهید سلیمانی، بیان داشت: پروژه مجموعه پل‌ها و تقاطع غیر همسطح سردار شهید سلیمانی تا قبل از پایان سال‌جاری به اتمام می‌رسد و یکی از بهترین مظاهر عمرانی و آبادانی در شهر به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به موضوع دو بانده شدن خیابان محوری در محدوده منطقه ۱۴ شهرداری، تاکید کرد: آزادسازی برای دو بانده شدن این خیابان با توجه به هزینه‌های سنگین آن، باید به صورت تدریجی انجام شود و در این راستا مشارکت مردم بسیار حائز اهمیت است.

نوروزی با بیان اینکه برای انجام آزادسازی‌ها می‌توان با اعمال ماده‌های ۸ و ۹ قانون به آزادسازی سرعت بخشید، خاطرنشان کرد: با این وجود شهرداری تاکید بر توافق با مالکان دارد، در بودجه سال آینده شهرداری منطقه ۱۴ ردیف بودجه برای آزادسازی خیابان محوری پیش‌بینی شده تا شاهد تسریع در روند آزادسازی این خیابان باشیم.

شهردار اصفهان با اشاره به اقدامات انجام شده شهرداری برای محله حصه، تصریح کرد: در سه سال اخیر تمام معابر و گذرهای محله حصه آسفالت و تابلوها، کتابخانه، معابر و پارک‌های آن ساماندهی شد، همچنین برج کبوتر مجاور پل آفتاب نیز در حال ساماندهی است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های پل آفتاب و خیابان‌های آسمان و تابان محله حصه را از تردد خودروهای سنگین نجات داد و در حال حاضر حصه از ترافیک و آلودگی آزاد شده است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه باید برای حل مشکل حصه از مردم و NGO های فعال در منطقه کمک گرفت، گفت: بی‌شک با رفع مشکلات مربوط به وقفی بودن اراضی حصه، این محله از شرایط کنونی خارج خواهد شد.

*تخصیص اعتبار لازم برای اجرای فاز دوم خیابان استاد شهریار

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر چگونگی تبدیل حکم تخریب ماده صد به جریمه با وجود داشتن شاکی خصوصی، افزود: به عنوان شهردار، هیچگاه از جریمه شدن مردم خوشحال نمی‌شوم زیرا وقتی می‌توانیم شهر ایمن و شایسته شهروندان داشته باشیم که در آن تخلفی صورت نگیرد این جریمه‌ها در مقابل هزینه‌های سنگینی که به شهر وارد می‌شود و هزینه‌های اداره شهر بسیار ناچیز است.

نوروزی با بیان اینکه در کمیسیون ماده صد شهرداری سه عضو از جمله نمایندگان دستگاه قضائی، استانداری و شورای شهر حضور دارند و شهرداری حضور ندارد و تنها تخلفات را برای رسیدگی به این کمیسیون ارسال می‌کند، تصریح کرد: باید از ابتدا نظارت قوی باشد تا تخلفی صورت نگیرد، اما در صورتی که تخلف انجام شود پرونده مربوطه به کمیسیون ماده صد ارسال می‌شود تا رسیدگی لازم انجام و رأی صادر شود که این رأی قابلیت تجدید نظر دارد و امکان دارد در مرحله تجدید نظر، رأی تخریب نقض و به جریمه تبدیل شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه فاز نخست احداث خیابان استاد شهریار حدفاصل اتوبان ردانی پور و خیابان باهنر در محدوده منطقه هشت شهرداری انجام شده است، خاطرنشان کرد: برای اجرای فاز دوم بخشی از توافقات انجام شده و اعتبارات لازم در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: طرح تعریض خیابان شیخ فائز نیز به صورت تدریجی است و آزادسازی آن با مراجعه مالکان انجام می‌شود.

منتشرشده در شهر
صفحه1 از4
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،حریرچی با بیان
رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد آبفای اصفهان با اعلام این خبر، گفت: این ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان سید مصطفی علوی مدیر عامل این شرکت، با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن، مهدی رقایی
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: از هیئت رئیسه شورای شهر، شهردار و ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…