نمایش موارد بر اساس برچسب: شهردار اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  علی قاسم‌زاده در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه می‌توان با تشکیل کارگروه‌های مشترک بین شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مسائل و دغدغه‌های فی‌مابین را از برنامه‌ریزی تا عمل پیگیری کرد، گفت: دغدغه مشترکی که بین همه انقلابیون وجود دارد، کاهش سرمایه اجتماعی است؛ در آخرین رفتارهای اجتماعی مردم نشانه‌های نگران کننده‌ای به ویژه در کلانشهرها و اصفهان پیدا شده است به نحوی که مردم دیگر چندان میلی به مشارکت‌های اجتماعی نداشته و انگیزه‌ها کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه این موضوع از دید اهل فن یک نشانه خطر است، تصریح کرد: انقلابیون در اینجای کار، دیدگاه و نظر مشترکی درباره کاهش سرمایه اجتماعی دارند، اما در شیوه مواجهه با این موضوع اختلاف نظر وجود دارد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه هم اکنون دو روش برای رفع این معضل وجود دارد، ادامه داد: یک دیدگاه این است که باید با کار و تلاش شبانه روزی، تمام وقت خود را برای خدمت به مردم بگذاریم و با بِه‌گزینی افراد توانمند آنقدر به مردم خدمت کنیم که مردم به طور مجدد اعتماد کنند، صورت این مسئله بسیار خوب و عالی است.

قاسم‌زاده اضافه کرد: این در حالی است که رویکرد دوم معتقد است مشکل اصلی مردم این مسئله نیست، هر چند مردم مشکلات اقتصادی زیادی دارند اما آن چیزی که در نهایت می‌تواند اعتماد مردم را بازگرداند تنها خدمت بی شائبه شبانه روزی نیست بلکه فهم، درک، تعامل و گفت و گو با مردم است؛ این دیدگاه معتقد است آنقدر مسائل جامعه زیاد است که دولت و حاکمیت هر میزان هم قوی باشد به تنهایی نمی‌تواند همه مسائل و مشکلات اقتصادی را رفع کند مگر اینکه خود مردم به فکر حل معضلات با مشارکتی که دارند بیفتند.

وی با بیان اینکه دیدگاه دوم به شدت به برقراری ارتباط، اعتماد، گفت و گو و ایجاد فضای مشترک با مردم نظر دارد، گفت: در صورتی‌که رویکرد اول حاکم باشد نهایت این است که ما اقتصاد و معیشت مردم را شاید بتوانیم رفع کنیم، اما در نهایت احساس رضایت اجتماعی حاصل نمی‌شود و مردم احساس مشترک و یگانگی با حکومت پیدا نخواهند کرد، برای انتخابم به عنوان شهردار این دو نگاه را مطرح کردم و گفتم اگر به عنوان شهردار انتخاب شدم دیدگاه دوم را پیگیری می‌کنم. در این راستا تلاش شبانه روزی و جهادی انجام می‌شود اما نه به این معنا که مردم را ندیده و آنها را درک نکنیم و نشنویم.

شهردار اصفهان ادامه داد: اهمیت این موضوع زمانی مضاعف می‌شود که دستگاه ما ارتباط خود را با بخشی از جامعه که هنرمندان و نخبگان است مشخص و بیشتر کند، زیرا نخبگان به عنوان گرم کننده‌های جامعه در صورتی که فعال باشند و اعتماد کنند، جامعه نیز گرم شده و اعتماد می‌کنند و اگر هم مأیوس شوند جامعه نیز دچار یأس و سرخوردگی می‌شود.

وی تاکید کرد: در دوره‌ای به نخبگان بی‌اعتنایی شد و ما آنها را از دست دادیم، اما در رویکرد جدید به این نخبگان توجه می‌کنیم و به شدت قائل به تعامل بین دستگاه‌ها و با مردم در محلات هستیم؛ مشکلات مردم را با کمک خود مردم پیگیری و آبادی محله را با ظرفیت آنها انجام می‌دهیم.

قاسم زاده با تاکید بر اینکه در این رویکرد تعامل با دستگاه‌های دیگر به ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تقویت می‌شود، افزود: در این مسیر می‌توانیم در کنار یکدیگر اتفاقات خوبی را رقم بزنیم در واقع شهرداری و ارشاد دوره جدیدی از فعالیت‌های مشترک را می‌توانند با رویکردی که به آن معتقدیم، انجام دهند.

وی گفت: سیاست درست اداره ارشاد که همان کاهش تصدی‌گری است باید همه جا نهادینه شده و به خود مردم اعتماد شود. نباید در کارهای فرهنگی به سمت امضاهای رسمی حرکت کنیم، زیرا این کار تنها عرصه را بر مردم تنگ کردن است.

ایجاد چشم‌انداز و نقشه راه توسعه در حوزه فرهنگ و هنر اصفهان

حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این نشست ضمن تبریک انتصاب شهردار اصفهان به وی، اظهار کرد: امیدوارم از این فرصتی که خداوند متعال در اختیار شما قرار داده بتوانید به نحو مطلوب در راستای خدمت به مردم استفاده کنید.

با بیان اینکه مردم اصفهان لایق خدمت هستند، تصریح کرد: مدیران مردمی امید مردم بوده و انتظاراتی از آنان می‌رود که باید در راستای برآورده کردن این انتظارات گام بردارند.

وی ادامه داد: هفت هزار شهید آرمیده در گلستان شهدا نشان از دینداری، علاقمندی مردم به نظام و رهبری و ولایت پذیری مردم اصفهان دارد که باید قدر این مردم را بدانیم و بتوانیم به آنها خدمات شایسته‌ای ارائه دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تاکید کرد: برخی با ابراز خرسندی از انتخاب یک شهردار فرهنگی برای شهر اصفهان به ما می‌گفتند حوزه فرهنگ و هنر آباد می‌شود که نشان دهنده امیدواری مردم به این حوزه است؛ هر چند در دوره‌های گذشته نیز در شهرداری و فرهنگ و ارشاد اتفاقات خوبی افتاده است.

وی اضافه کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه فرهنگ و هنر استان وجود دارد، اما ضعفی که پس از ۴۰ سال در حوزه فرهنگ و هنر احساس می‌شود این است که چشم‌انداز و نقشه راه توسعه در حوزه فرهنگ و هنر نداریم.

معتمدی گفت: به همین منظور یک پیش‌نویس ۱۰ صفحه‌ای یا چشم‌انداز پنج ساله و سند توسعه را برای استان اصفهان تهیه کردیم تا نیازهای فرهنگی در حوزه زیرساخت‌ها، مؤلفه‌ها و فعالیت‌ها در شهر اصفهان و شهرستان‌های استان مشخص شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون نقشه راه تهیه شده است، افزود: این نقشه راه که برای اولین بار در کشور تهیه شده، داشته‌های امروز و نیازهای پنج سال آینده را مشخص می‌کند؛ این نقشه راه توسط وزیر فرهنگ به همه کشور ابلاغ می‌شود تا همگان بتوانند از آن استفاده کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: استان اصفهان ظرفیت‌های ناشناخته بکر زیادی طی ۴۰ سال گذشته دارد و برای شهر اصفهان نیز باید بتوانیم از فرصت به دست آمده مدلی را ارائه بدهیم تا برای آیندگان ماندگار بوده و آنها نیز طبق این مدل پیش بروند.

وی افزود: مشترکات میان اداره کل فرهنگ و اسلامی استان و شهرداری باعث می‌شود هماهنگی‌ها، هم افزایی‌ها و راهبردها در حوزه فرهنگ و هنر اصفهان به وجود بیاید. در این راستا لازم است چندین کار انجام شود که یکی از آنها کسب اطلاع از ظرفیت‌های فرهنگی بین دو دستگاه شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

معتمدی، پیوست نگاری پروژه‌های عمرانی را از دیگر مسائل همکاری مشترک بین دو دستگاه ذکر کرد و ادامه داد: این پیوست نگاری می‌تواند پیوست رسانه‌ای، فرهنگی و عدالت باشد که می‌تواند به عنوان مدلی برای کل کشور باشد.

وی حوزه فرهنگ و ارشاد را حوزه سیاست گذاری ذکر کرد و افزود: هم اکنون تصدی‌گری در این حوزه وجود ندارد و برنامه‌های ما بر مبنای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، هدایت، حمایت و نظارت است. همه فعالیت‌های ما به موسساتی که خودمان مجوز می‌دهیم، واگذار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ادامه داد: در حوزه حمایت، ظرفیت‌های بسیار خوبی شهرداری دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد. در حوزه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی باید کارهای مشترکی با شهرداری انجام شود که می‌توان از این ظرفیت‌ها در قالب یک تفاهم‌نامه مرجعیت همکاری بین بخشی را تسریع، نظام‌مند و هدفمند کرد.

وی اضافه کرد: علاقه‌مندان به نظام و انقلاب به این دوره شهرداری امید بسیاری بسته‌اند و ما باید تمام حرف‌ها را در قالب تفاهم‌نامه بیاوریم تا بتوانیم اهداف مشترک را پیگیری کنیم.

کد خبر
منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در جلسه هفتگی بررسی روند پیشرفت پروژه ‌های عمرانی شهر اصفهان اظهار کرد: در جلسه امروز با توجه به اهمیت موضوع، وضعیت پروژه حلقه حفاظتی شهر مورد بررسی قرار گرفت و برای بخش‌های آزادسازی نشده در این مسیر و برخی موارد که نیاز به تأمین اعتبار داشت، تصمیم‌گیری لازم انجام شد.

وی بیان کرد: یکی دیگر از طرح هایی که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت در مورد پروژه میدان شهدای هسته‌ای بود که مقرر شد مسیر ادامه خیابان ارغوانیه تا پایان خردادماه و خیابان روشن دشت نیز تا پایان تیرماه سال جاری به اتمام برسد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: برای المان ویژه میدان شهدای هسته‌ای مذاکرات لازم انجام و مقرر شد امروز تصمیم گیری نهایی انجام و در صورت توافق با طرف قرارداد تا دو ماه آینده تکمیل شود.

وی با بیان اینکه برای تسریع در اجرای پروژه تعریض پل فردوسی بررسی لازم برای تقسیم کار انجام و مقرر شد با افزایش شیفت‌ها مسائل و مشکلات پروژه حل شود، گفت: با اجرای پروژه تعریض پل فردوسی، پیاده ‌راه های فعلی به مسیر خیابان اضافه و بار ترافیکی آن افزایش پیدا خواهد کرد.

نوروزی افزود: در رفیوژ میانی پل طرح آب ‌نما اجرا خواهد شد، در قسمت پایینی پل ۱۶ شمع (هشت شمع سمت غرب و هشت شمع سمت شرق) ایجاد و اسکلت فلزی با طراحی بسیار زیبا در کارگاه ساخته و در محل پروژه نصب می‌شود که با استفاده از این اسکلت پیاده راه مناسب ایجاد و در نقطه هسته مرکزی میدان فضای شهری مناسب به وجود می‌آید و دستک‌های ورودی تعریض خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید کشوری، طبق برنامه‌ریزی انجام شده در اولین فرصت افتتاح می‌شود.

شهردار اصفهان افزود: طبق گزارش مدیر منطقه ۱۳ قرار است پروژه تعریض پل زندان تا پایان خردادماه سال‌ جاری تکمیل شود.

*احداث ادامه خیابان های ارغوانیه و روشن دشت تا پایان خرداد و تیرماه

در ادامه، ایرج مظفر، معاون عمران شهری شهرداری اصفهان اظهار کرد: در مورد پروژه تعریض پل فردوسی مقرر شد با توجه به اینکه نقشه‌ها و مشخصات پروژه کامل شده برای اجرای فونداسیون قراردادی با سازمان عمران شهرداری منعقد و اقدامات تکمیلی آن به مناقصه گذاشته شود.

وی با اشاره به پروژه حلقه حفاظتی شهر حدفاصل کیلومتر صفر تا کیلومتر هفت گفت: طبق برنامه ‌ریزی مقرر شد آزادسازی‌های باقی مانده در این مسیر در سریع ترین زمان انجام و شهرداری منطقه ۱۵ نسبت به تحویل مسیر کیلومتر دو و نیم تا چهار و ۶۰۰ تا کیلومتر یک مسیر اقدام کند تا شاهد انجام عملیات اجرایی آن باشیم.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان تاکید کرد: همچنین میدان شهدای هسته‌ای تکمیل شده و در حال حاضر اقدامات اصلاحی آن در حال انجام است؛ همچنین مقرر شد تا دو ماه آینده نسبت به نصب المان میدان اقدامات لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه عملیات احداث ادامه خیابان ارغوانیه تا پایان خرداد ماه و خیابان روشن دشت تا پایان تیرماه انجام خواهد شد گفت: همچنین در پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید کشوری مراحل پایانی بتن‌ریزی دایرکشنال خروجی پروژه به سمت صفه تا روز شنبه هفته آینده انجام خواهد شد.

مظفر افزود: در بخشی از این پروژه معارضاتی با ارتش وجود دارد که مقرر شد هفته آینده مدیر منطقه شش شهرداری از طریق مذاکره نسبت به رفع معارض اقدام کند که امیدواریم این پروژه تا یک و ماه نیم آینده تکمیل و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

/

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، عملیات اجرایی احداث فاز نخست خیابان ورودی اطشاران به طول 300 متر و با هزینه ای بالغ بر 340 میلیارد ریال یکی دیگر از برنامه هایی بود که در منطقه 10 شهرداری اصفهان آغاز شد. کلنگ احداث فاز اول ورودی خیابان اطشاران را یکی از جوانان این محله بر زمین زد.

سال گذشته در زمان افتتاح ایستگاه آتش نشانی اطشاران ساکنان این محله و شهرک میلاد درخواست خود را مبنی بر احداث ورودی این محله مطرح کردند که موضوع بررسی و در دستور کار قرار گرفت.

سرانجام پس از رفع مشکلات زیاد در زمینه آزادسازی مسیر خیابان ورودی محله اطشاران، عملیات اجرایی فاز نخست احداث این خیابان آغاز شده تا مشکل چندین ساله مردم اطشاران رفع و خواسته آنها محقق شود.

امروز همچنین کلنگ یک مجموعه گردشگری تفریحی با مساحت 1100 مترمربع و زیربنای 9 هزار مترمربع که قرار است در 8 طبقه احداث شود با حضور شهردار اصفهان رییس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان به زمین زده شد.

آغاز عملیات اجرایی بوستان کوی میلاد با مساحت 4500 مترمربع و هزینه 15 میلیارد ریال یکی دیگر از برنامه هایی بود که در هفتاد و نهمین برنامه از سری برنامه های "هر یکشنبه یک افتتاح" انجام شد.

 

شهردار اصفهان در این آیین با بیان اینکه هواره دغدغه رفع مشکلات و تغییر در شرایط محله حصه را داشتیم، اظهار کرد: به دنبال تحقق شعار عدالت فضایی که یک رویکرد جدی بود در محله ای مانند حصه که شرایطی نامناسب دارد اقدامات زیادی در این چندسال انجام شد.

قدرت اله نوروزی تصریح کرد: طی دو تا سه سال گذشته بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهر و تصمیمات شهرداری شاهد تحولات بسیار خوبی در محله حصه هستیم؛ خیابان ها و کوچه های محله حصه همگی آسفالت شده و رینگ چهارم از کنار این محله در حال احداث است، همچنین ساخت ورزشگاه و مجموعه فرهنگی در این محله نوید بخش تغییرات قابل توجه در آن است.

وی اضافه کرد: در صورتیکه حرکت های آغاز شده در محله حصه تا سال های آینده نیز تداوم پیدا کند به طور حتم محله حصه با تغییرات قابل ملاحظه ای مواجه شده و امکانات این محله با سایر نقاط شهر همسان می شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: مردم این محله تفاوتی با شهروندان سایر محلات اصفهان ندارند اگرچه مي توان گفت وظیفه مدیریت شهری نسبت به شهروندان محله هایی مانند حصه سنگین تر است.

وی با بیان اینکه محله زینبیه نیز امروز نسبت به چهار سال گذشته تغییرات اساسی داشته است، افزود: با این وجود اقداماتی که در این محلات صورت گرفته کافی نیست بلکه ریل گذاری برای یک حرکت قوی تر و وسیع تر است تا جایی که همه شهروندان احساس برابری، دیده شدن و بی نیازی از نیازهای اولیه و احساس آرامش و آسایش داشته باشند. با نگاه برابر در این دوره مدیریت شهری حرکت ها آغاز شده اگر چه به این شرایط راضی نبوده و قانع نخواهیم شد.

نوروزی تاکید کرد: در بودجه های مصوب شورای شهر راه اعتدال و تعدیل و کاهش فاصله اجتماعی دیده شده و امیدواریم این مسیر برای مدیران آینده شهر نیز تداوم داشته باشد.

وی با بیان اینکه میدان 6 راه در محله حصه از معضلات موجود رهایی می یابد، گفت:  6 راه امروز در چند متری آزادراه قرار گرفته و بخشی از آن آزاد و بخشی نیز ترمیم شده و از فشارهای گذشته رهایی پیدا کرده است.

شهردار اصفهان ادامه داد: بخشی از اراضی محدوده میدان شش راه در مالکیت اوقاف قرار دارد که در این راستا مذاکراتی با مسئولین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان صورت گرفته تا با اتفاق نظر و اراده ای قوی این محدوده از بلاتکلیفی خارج شود.

وی افزود: امیدوارم با حفظ حقوق وقفیات این اسناد به نوع دیگری در اختیار مردم قرار بگیرد.

 

آهنگ پیشرفت و رشد شهر اصفهان ادامه دارد

 

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این آیین با اشاره به افتتاح فرهنگسرای استاد شریعت در محله حصه، اظهار کرد: این فرهنگسرا با کیفیت بالا و تجهیز

 

کامل در این محله ساخته شده و قرار است دانش آموزان و مردم این محله از این فرهنگسرا استفاده کنند.

علیرضا نصر یکی از شعارهای مدیریت شهری را توزیع عادلانه خدمات و امکانات یا ایجاد عدالت فضایی ذکر کرد و افزود: به جهت اینکه شهر یک موجود زنده و به هم پیوسته است در صورتی که امکان برآورده شدن نیازهای فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و عمرانی مردم برآورده شود سبب علقه و علاقه بیشتر شهروندانی که در این محلات زندگی می کنند می شود.

وی ضمن ابراز امیدواری بر برآورده شدن سایر نیازهای محله حصه و مناطق کمتر برخوردار شهر، تصریح کرد: امیدوارم آهنگ پیشرفت و رشد شهر اصفهان همچنان ادامه داشته باشد.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با اشاره به احداث ورودی خیابان اطشاران در منطقه 10 شهرداری، تاکید کرد: این ورودی سال های بسیاری بود که مورد درخواست مردم این منطقه قرار داشت و در شأن مردم نبود که با اهتمام شهردار منطقه و همکاری معتمدین محلی و مالکین، آزادسازی های لازم انجام و کلنگ آن به زمین زده شد.

وی با بیان اینکه احداث این خیابان می تواند به عنوان یک عامل محرک توسعه برای محله اطشاران و اهالی منطقه 10 باشد، افزود: با توجه به سرعت عملی که در منطقه 10 شهرداری در اجرای پروژه ها وجود دارد امیدوارم این پروژه ظرف سه تا چهار ماه آینده به بهره برداری برسد.

علیرضا نصر همچنین در گفت و گوی آنلاین با همسر مرحوم استاد شریعت با اشاره به فضائل و کرامات اخلاقی فراوان وی در مراسم افتتاح فرهنگسرایی به نام این استاد اظهار کرد: این افتخار را داشته ام که محضر این استاد تلمذ کنم و وی را فردی صاحب نظر و صاحب اندیشه می دانم، مسئولیت شناسی و ارتباط موثر با دانشجویان موجب شده بود آن ‌ها اشتیاق زیادی به حضور در کلاس مرحوم شریعت داشته باشند.

همچنین همسر مرحوم شریعت در این مراسم در گفتگویی آنلاین ضمن ابراز امیدواری برای ادامه پیدا کردن راه استاد شریعت، افزود: امیدوارم راه استاد شریعت برای دانشجویان ادامه داشته باشد زیرا آن مرحوم به کار خود عشق می‌ ورزید و همواره وقت خود را صرف مطالعه می کرد.

وی با اشاره به فضائل اخلاقی استاد شریعت، گفت: یکی از عادت های ایشان این بود که همواره با یک بغل کتاب به منزل می آمد و روزی نبود که بدون کتاب وارد خانه شود. علاقه زیادی به دانشجویان خود داشت و حتی در زمان بیماری نیز همواره به تدریس مشغول بود. 

احداث فرهنگسرا در محله حصه در راستای اهداف استاد شریعت

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر نیز در آیین بهره برداری از فرهنگسرای استاد شریعت، اظهار کرد: با توجه به اینکه در محله حصه جنوبی با کمبود فرهنگسرا مواجه بودیم افتتاح فرهنگسرای استاد شریعت که شامل کتابخانه، فضای آموزشی، فضای فعالیت سمن ها و ... است اتفاق بسیار خوبی است.

فریده روشن با بیان اینکه استاد شریعت به فضائل اخلاقی آراسته بود و ارتباط بسیار خوبی با دانشجویان خود داشت، افزود: این استاد گرانقدر عمر خود را صرف آموزش و پرورش دانشجویان کرد و نامگذاری این فرهنگسرا به نام استاد شریعت در محله کمتر برخوردار حصه جنوبی می تواند اهداف این استاد را در جهت علم آموزی جوانان و نوجوانان برآورده کند.

 

خدمتی ماندگار در اختیار مردم محله حصه

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان نیز در این آیین با اشاره به احداث فرهنگسرای استاد شریعت، اظهار کرد: در هفتاد و نهمین آیین هر یکشنبه یک افتتاح این فرهنگسرا در زمینی به مساحت 1500 مترمربع و زیربنای بالغ بر 1900 مترمربع احداث شده تا با همراهی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان بتوانیم خدمات ماندگار و خوبی را برای مردم محله حصه داشته باشیم.

حمید شهبازی تصریح کرد: همزمان با بهره برداری از این فرهنگسرا آیین کلنگ زنی چند پروژه دیگر نیز در منطقه 10 انجام می شود که از جمله می توان به آغاز عملیات اجرایی بوستان کوی میلاد و عملیات اجرایی احداث مجموعه گردشگری تفریحی اشاره کرد.  

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهرو به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه «سلام اصفهان» با تبریک روز هلال احمر به تلاشگران این جمعیت اظهار کرد: فردا در ادامه برنامه های «هر یکشنبه یک افتتاح» در هفتاد و نهمین برنامه شاهد افتتاح یک مجموعه فرهنگی در محله حصه خواهیم بود.

وی ادامه داد: این محله به لحاظ امکانات شهری و فرهنگی نیاز به اقدامات جدی دارد تا زیرساخت ها را برای بهره مندی مردم توسعه دهیم. در چند سال اخیر به اینگونه مناطق از سوی شهرداری توجه ویژه ای شده است و فردا هم یک مجموعه فرهنگی که به نام استاد شریعت نامگذاری شده است، با امکانات مناسب در اختیار مردم این محل قرار می گیرد.

شهردار اصفهان افزود: معتقدم باید محله هایی همچون حصه کانون توجه دستگاه ها قرار گیرد، البته شهرداری تا جایی که مقدور بوده است توانسته در راستای عدالت فضایی اقدامات بسیار خوبی را برای این منطقه انجام دهد.

خواسته چندین ساله مردم اطشاران محقق شد

نوروزی بیان کرد: در کنار این افتتاحیه کار مهم دیگری انجام می گیرد و عملیات اجرایی خیابان ورودی اطشاران با تلاش های زیادی آغاز می شود.

وی با اشاره به اینکه مردم اطشاران و شهرک میلاد به یاد دارند وقتی سال گذشته برای افتتاح ایستگاه آتش نشانی به این محل رفتیم، درخواست های زیادی از سوی مردم این محله در خصوص ورودی این شهرک مطرح شد که همان موقع این محل مورد بازدید و موضوع در دستور کار قرار گرفت، گفت: بر همین اساس به مردم قول دادیم با وجود سختی های زیاد این کار را با جدیت پیگیری کنیم.

شهردار اصفهان افزود: با وجود مشکلات زیادی که بر سر راه آزادسازی این خیابان وجود داشت فردا عملیات اجرایی و احداث ورودی خیابان اطشاران، آغاز می شود تا مشکل چندین ساله مردم محل و خواسته به حق آنها تامین شود.

وی اضافه کرد: از پیگیری های مدیر منطقه 10 و همکارانم در شهرداری و مردمی که برای آزادسازی همکاری کردند تشکر می کنم و امیدوارم با حمایت مردم و تلاش همکارانم در شهرداری در اولین فرصت شاهد افتتاح این خیابان باشیم.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهرو به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه «سلام اصفهان» با اشاره به اینکه از امشب ایام پرفضیلت قدر آغاز می شود، اظهار کرد: امروز 11 اردیبهشت روز جهانی کارگر و فردا 12 اردیبهشت، روز معلم است که این مناسبت ها را به همه کارگران و معلمان تبریک می گویم. معلمان در شرایط کرونایی استوار تلاش می کنند و تلاشگران خدمات شهری و عمران و آبادانی شهر هم در پروژه های عمرانی و خدماتی در مناطق 15 گانه به صورت شبانه روزی و در خاموشی و دور از چشم مردم کار و تلاش می کنند.

وی ادامه داد: امسال هم با تقدیم لایحه از سوی شهرداری، تصویب شورای اسلامی شهر و تایید فرمانداری اصفهان مانند سال قبل رشد قیمت تراکم ساختمانی به نسبت سال 99 در یک جدول پلکانی مشمول مساعدت هایی شد که در بازه های دو ماهه اعمال می شود. 

شهردار اصفهان افزود: متقاضیان پروانه ساختمانی، پایان ساخت یا گواهی عدم خلاف (جرائم ماده 100) اگر در دو ماه اول سال تقاضای خود را اعلام کنند، پرداخت آنها طبق تعرفه سال 99 خواهد بود.

وی ادامه داد: این مسئله عطف به گذشته هم می شود یعنی اگر فردی در فروردین قبل از این مصوبه پروانه گرفته باشد، می تواند از شرایط مورد اشاره استفاده کند.

نوروزی تصریح کرد: براساس این مصوبه از فروردین تا 31 اردیبهشت اهدای 100 درصد رشد تراکم سال 1400 نسبت به سال 99 اجرا می شود.

وی افزود: از خرداد تا 31 تیرماه اهدای 80 درصد رشد تراکم سال 1400 نسبت به سال 99، از مرداد تا 31 شهریور اهدای 60 درصد، از مهر تا 30 آبان ماه اهدای 40 درصد و از آذر تا 30 دی ماه اهدای 20 درصد رشد تراکم سال 1400 نسبت به سال 99 خواهیم داشت و در پایان سال 100 درصد افزایش قیمت امسال را باید پرداخت کنند.

شهردار اصفهان اضافه کرد: امشب بعد از اذان مغرب به اداره ارتباطات مردمی و سامانه پاسخگویی مردمی شهرداری اصفهان (137) خواهیم رفت تا در ادامه برنامه های گذشته، مستقیما پاسخگوی تماس های مردمی باشیم. تاکنون یکصد نفر برای تماس تلفنی ثبت نام کرده اند و امیدواریم بتوانیم با پاسخگویی، مشکلات آنها را حل کنیم.

منتشرشده در شهر
صفحه1 از5
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، همچنین این شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، ابراهیم محمدی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، یزدی زاده با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد جعفر صالحی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، سردار"محمدرضا
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به بیانات مقام ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خانه ملت، در نشست علنی امروز- چهارشنبه (۶ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی گزارش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مصطفی نباتی‌نژاد  اظهار کرد: زمانی که شهروندان اصفهانی بخواهند از حوزه گردشگری درآمد
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید رضا مرتضوی در دیدار  با  شماری  از هنرمندان و فرهیختگان اصفهانی با اشاره به سفر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد نورصالحی در گردهمایی اعضای باشگاه شهراندیشان که با هدف ارائه پیشنهادها و ایده‌ها
ه گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، عباس حاج رسولی‌ها  با بیان اینکه بودجه دوره ششم طبق برنامه ۲۰ ساله‌ای که در دوره اول

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خانه ملت، در نشست علنی امروز-
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مصطفی نباتی‌نژاد  اظهار کرد: زمانی که ...
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید رضا مرتضوی در دیدار  با  شماری  از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد نورصالحی در گردهمایی اعضای باشگاه
ه گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، عباس حاج رسولی‌ها  با بیان اینکه بودجه
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…