نمایش موارد بر اساس برچسب: شهردار اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در جلسه هفتگی بررسی روند پیشرفت پروژه ‌های عمرانی شهر اصفهان اظهار کرد: در جلسه امروز با توجه به اهمیت موضوع، وضعیت پروژه حلقه حفاظتی شهر مورد بررسی قرار گرفت و برای بخش‌های آزادسازی نشده در این مسیر و برخی موارد که نیاز به تأمین اعتبار داشت، تصمیم‌گیری لازم انجام شد.

وی بیان کرد: یکی دیگر از طرح هایی که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت در مورد پروژه میدان شهدای هسته‌ای بود که مقرر شد مسیر ادامه خیابان ارغوانیه تا پایان خردادماه و خیابان روشن دشت نیز تا پایان تیرماه سال جاری به اتمام برسد.

شهردار اصفهان تصریح کرد: برای المان ویژه میدان شهدای هسته‌ای مذاکرات لازم انجام و مقرر شد امروز تصمیم گیری نهایی انجام و در صورت توافق با طرف قرارداد تا دو ماه آینده تکمیل شود.

وی با بیان اینکه برای تسریع در اجرای پروژه تعریض پل فردوسی بررسی لازم برای تقسیم کار انجام و مقرر شد با افزایش شیفت‌ها مسائل و مشکلات پروژه حل شود، گفت: با اجرای پروژه تعریض پل فردوسی، پیاده ‌راه های فعلی به مسیر خیابان اضافه و بار ترافیکی آن افزایش پیدا خواهد کرد.

نوروزی افزود: در رفیوژ میانی پل طرح آب ‌نما اجرا خواهد شد، در قسمت پایینی پل ۱۶ شمع (هشت شمع سمت غرب و هشت شمع سمت شرق) ایجاد و اسکلت فلزی با طراحی بسیار زیبا در کارگاه ساخته و در محل پروژه نصب می‌شود که با استفاده از این اسکلت پیاده راه مناسب ایجاد و در نقطه هسته مرکزی میدان فضای شهری مناسب به وجود می‌آید و دستک‌های ورودی تعریض خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید کشوری، طبق برنامه‌ریزی انجام شده در اولین فرصت افتتاح می‌شود.

شهردار اصفهان افزود: طبق گزارش مدیر منطقه ۱۳ قرار است پروژه تعریض پل زندان تا پایان خردادماه سال‌ جاری تکمیل شود.

*احداث ادامه خیابان های ارغوانیه و روشن دشت تا پایان خرداد و تیرماه

در ادامه، ایرج مظفر، معاون عمران شهری شهرداری اصفهان اظهار کرد: در مورد پروژه تعریض پل فردوسی مقرر شد با توجه به اینکه نقشه‌ها و مشخصات پروژه کامل شده برای اجرای فونداسیون قراردادی با سازمان عمران شهرداری منعقد و اقدامات تکمیلی آن به مناقصه گذاشته شود.

وی با اشاره به پروژه حلقه حفاظتی شهر حدفاصل کیلومتر صفر تا کیلومتر هفت گفت: طبق برنامه ‌ریزی مقرر شد آزادسازی‌های باقی مانده در این مسیر در سریع ترین زمان انجام و شهرداری منطقه ۱۵ نسبت به تحویل مسیر کیلومتر دو و نیم تا چهار و ۶۰۰ تا کیلومتر یک مسیر اقدام کند تا شاهد انجام عملیات اجرایی آن باشیم.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان تاکید کرد: همچنین میدان شهدای هسته‌ای تکمیل شده و در حال حاضر اقدامات اصلاحی آن در حال انجام است؛ همچنین مقرر شد تا دو ماه آینده نسبت به نصب المان میدان اقدامات لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه عملیات احداث ادامه خیابان ارغوانیه تا پایان خرداد ماه و خیابان روشن دشت تا پایان تیرماه انجام خواهد شد گفت: همچنین در پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید کشوری مراحل پایانی بتن‌ریزی دایرکشنال خروجی پروژه به سمت صفه تا روز شنبه هفته آینده انجام خواهد شد.

مظفر افزود: در بخشی از این پروژه معارضاتی با ارتش وجود دارد که مقرر شد هفته آینده مدیر منطقه شش شهرداری از طریق مذاکره نسبت به رفع معارض اقدام کند که امیدواریم این پروژه تا یک و ماه نیم آینده تکمیل و در اختیار شهروندان قرار گیرد.

/

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، عملیات اجرایی احداث فاز نخست خیابان ورودی اطشاران به طول 300 متر و با هزینه ای بالغ بر 340 میلیارد ریال یکی دیگر از برنامه هایی بود که در منطقه 10 شهرداری اصفهان آغاز شد. کلنگ احداث فاز اول ورودی خیابان اطشاران را یکی از جوانان این محله بر زمین زد.

سال گذشته در زمان افتتاح ایستگاه آتش نشانی اطشاران ساکنان این محله و شهرک میلاد درخواست خود را مبنی بر احداث ورودی این محله مطرح کردند که موضوع بررسی و در دستور کار قرار گرفت.

سرانجام پس از رفع مشکلات زیاد در زمینه آزادسازی مسیر خیابان ورودی محله اطشاران، عملیات اجرایی فاز نخست احداث این خیابان آغاز شده تا مشکل چندین ساله مردم اطشاران رفع و خواسته آنها محقق شود.

امروز همچنین کلنگ یک مجموعه گردشگری تفریحی با مساحت 1100 مترمربع و زیربنای 9 هزار مترمربع که قرار است در 8 طبقه احداث شود با حضور شهردار اصفهان رییس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان به زمین زده شد.

آغاز عملیات اجرایی بوستان کوی میلاد با مساحت 4500 مترمربع و هزینه 15 میلیارد ریال یکی دیگر از برنامه هایی بود که در هفتاد و نهمین برنامه از سری برنامه های "هر یکشنبه یک افتتاح" انجام شد.

 

شهردار اصفهان در این آیین با بیان اینکه هواره دغدغه رفع مشکلات و تغییر در شرایط محله حصه را داشتیم، اظهار کرد: به دنبال تحقق شعار عدالت فضایی که یک رویکرد جدی بود در محله ای مانند حصه که شرایطی نامناسب دارد اقدامات زیادی در این چندسال انجام شد.

قدرت اله نوروزی تصریح کرد: طی دو تا سه سال گذشته بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهر و تصمیمات شهرداری شاهد تحولات بسیار خوبی در محله حصه هستیم؛ خیابان ها و کوچه های محله حصه همگی آسفالت شده و رینگ چهارم از کنار این محله در حال احداث است، همچنین ساخت ورزشگاه و مجموعه فرهنگی در این محله نوید بخش تغییرات قابل توجه در آن است.

وی اضافه کرد: در صورتیکه حرکت های آغاز شده در محله حصه تا سال های آینده نیز تداوم پیدا کند به طور حتم محله حصه با تغییرات قابل ملاحظه ای مواجه شده و امکانات این محله با سایر نقاط شهر همسان می شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: مردم این محله تفاوتی با شهروندان سایر محلات اصفهان ندارند اگرچه مي توان گفت وظیفه مدیریت شهری نسبت به شهروندان محله هایی مانند حصه سنگین تر است.

وی با بیان اینکه محله زینبیه نیز امروز نسبت به چهار سال گذشته تغییرات اساسی داشته است، افزود: با این وجود اقداماتی که در این محلات صورت گرفته کافی نیست بلکه ریل گذاری برای یک حرکت قوی تر و وسیع تر است تا جایی که همه شهروندان احساس برابری، دیده شدن و بی نیازی از نیازهای اولیه و احساس آرامش و آسایش داشته باشند. با نگاه برابر در این دوره مدیریت شهری حرکت ها آغاز شده اگر چه به این شرایط راضی نبوده و قانع نخواهیم شد.

نوروزی تاکید کرد: در بودجه های مصوب شورای شهر راه اعتدال و تعدیل و کاهش فاصله اجتماعی دیده شده و امیدواریم این مسیر برای مدیران آینده شهر نیز تداوم داشته باشد.

وی با بیان اینکه میدان 6 راه در محله حصه از معضلات موجود رهایی می یابد، گفت:  6 راه امروز در چند متری آزادراه قرار گرفته و بخشی از آن آزاد و بخشی نیز ترمیم شده و از فشارهای گذشته رهایی پیدا کرده است.

شهردار اصفهان ادامه داد: بخشی از اراضی محدوده میدان شش راه در مالکیت اوقاف قرار دارد که در این راستا مذاکراتی با مسئولین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان صورت گرفته تا با اتفاق نظر و اراده ای قوی این محدوده از بلاتکلیفی خارج شود.

وی افزود: امیدوارم با حفظ حقوق وقفیات این اسناد به نوع دیگری در اختیار مردم قرار بگیرد.

 

آهنگ پیشرفت و رشد شهر اصفهان ادامه دارد

 

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این آیین با اشاره به افتتاح فرهنگسرای استاد شریعت در محله حصه، اظهار کرد: این فرهنگسرا با کیفیت بالا و تجهیز

 

کامل در این محله ساخته شده و قرار است دانش آموزان و مردم این محله از این فرهنگسرا استفاده کنند.

علیرضا نصر یکی از شعارهای مدیریت شهری را توزیع عادلانه خدمات و امکانات یا ایجاد عدالت فضایی ذکر کرد و افزود: به جهت اینکه شهر یک موجود زنده و به هم پیوسته است در صورتی که امکان برآورده شدن نیازهای فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و عمرانی مردم برآورده شود سبب علقه و علاقه بیشتر شهروندانی که در این محلات زندگی می کنند می شود.

وی ضمن ابراز امیدواری بر برآورده شدن سایر نیازهای محله حصه و مناطق کمتر برخوردار شهر، تصریح کرد: امیدوارم آهنگ پیشرفت و رشد شهر اصفهان همچنان ادامه داشته باشد.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با اشاره به احداث ورودی خیابان اطشاران در منطقه 10 شهرداری، تاکید کرد: این ورودی سال های بسیاری بود که مورد درخواست مردم این منطقه قرار داشت و در شأن مردم نبود که با اهتمام شهردار منطقه و همکاری معتمدین محلی و مالکین، آزادسازی های لازم انجام و کلنگ آن به زمین زده شد.

وی با بیان اینکه احداث این خیابان می تواند به عنوان یک عامل محرک توسعه برای محله اطشاران و اهالی منطقه 10 باشد، افزود: با توجه به سرعت عملی که در منطقه 10 شهرداری در اجرای پروژه ها وجود دارد امیدوارم این پروژه ظرف سه تا چهار ماه آینده به بهره برداری برسد.

علیرضا نصر همچنین در گفت و گوی آنلاین با همسر مرحوم استاد شریعت با اشاره به فضائل و کرامات اخلاقی فراوان وی در مراسم افتتاح فرهنگسرایی به نام این استاد اظهار کرد: این افتخار را داشته ام که محضر این استاد تلمذ کنم و وی را فردی صاحب نظر و صاحب اندیشه می دانم، مسئولیت شناسی و ارتباط موثر با دانشجویان موجب شده بود آن ‌ها اشتیاق زیادی به حضور در کلاس مرحوم شریعت داشته باشند.

همچنین همسر مرحوم شریعت در این مراسم در گفتگویی آنلاین ضمن ابراز امیدواری برای ادامه پیدا کردن راه استاد شریعت، افزود: امیدوارم راه استاد شریعت برای دانشجویان ادامه داشته باشد زیرا آن مرحوم به کار خود عشق می‌ ورزید و همواره وقت خود را صرف مطالعه می کرد.

وی با اشاره به فضائل اخلاقی استاد شریعت، گفت: یکی از عادت های ایشان این بود که همواره با یک بغل کتاب به منزل می آمد و روزی نبود که بدون کتاب وارد خانه شود. علاقه زیادی به دانشجویان خود داشت و حتی در زمان بیماری نیز همواره به تدریس مشغول بود. 

احداث فرهنگسرا در محله حصه در راستای اهداف استاد شریعت

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر نیز در آیین بهره برداری از فرهنگسرای استاد شریعت، اظهار کرد: با توجه به اینکه در محله حصه جنوبی با کمبود فرهنگسرا مواجه بودیم افتتاح فرهنگسرای استاد شریعت که شامل کتابخانه، فضای آموزشی، فضای فعالیت سمن ها و ... است اتفاق بسیار خوبی است.

فریده روشن با بیان اینکه استاد شریعت به فضائل اخلاقی آراسته بود و ارتباط بسیار خوبی با دانشجویان خود داشت، افزود: این استاد گرانقدر عمر خود را صرف آموزش و پرورش دانشجویان کرد و نامگذاری این فرهنگسرا به نام استاد شریعت در محله کمتر برخوردار حصه جنوبی می تواند اهداف این استاد را در جهت علم آموزی جوانان و نوجوانان برآورده کند.

 

خدمتی ماندگار در اختیار مردم محله حصه

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان نیز در این آیین با اشاره به احداث فرهنگسرای استاد شریعت، اظهار کرد: در هفتاد و نهمین آیین هر یکشنبه یک افتتاح این فرهنگسرا در زمینی به مساحت 1500 مترمربع و زیربنای بالغ بر 1900 مترمربع احداث شده تا با همراهی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان بتوانیم خدمات ماندگار و خوبی را برای مردم محله حصه داشته باشیم.

حمید شهبازی تصریح کرد: همزمان با بهره برداری از این فرهنگسرا آیین کلنگ زنی چند پروژه دیگر نیز در منطقه 10 انجام می شود که از جمله می توان به آغاز عملیات اجرایی بوستان کوی میلاد و عملیات اجرایی احداث مجموعه گردشگری تفریحی اشاره کرد.  

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهرو به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه «سلام اصفهان» با تبریک روز هلال احمر به تلاشگران این جمعیت اظهار کرد: فردا در ادامه برنامه های «هر یکشنبه یک افتتاح» در هفتاد و نهمین برنامه شاهد افتتاح یک مجموعه فرهنگی در محله حصه خواهیم بود.

وی ادامه داد: این محله به لحاظ امکانات شهری و فرهنگی نیاز به اقدامات جدی دارد تا زیرساخت ها را برای بهره مندی مردم توسعه دهیم. در چند سال اخیر به اینگونه مناطق از سوی شهرداری توجه ویژه ای شده است و فردا هم یک مجموعه فرهنگی که به نام استاد شریعت نامگذاری شده است، با امکانات مناسب در اختیار مردم این محل قرار می گیرد.

شهردار اصفهان افزود: معتقدم باید محله هایی همچون حصه کانون توجه دستگاه ها قرار گیرد، البته شهرداری تا جایی که مقدور بوده است توانسته در راستای عدالت فضایی اقدامات بسیار خوبی را برای این منطقه انجام دهد.

خواسته چندین ساله مردم اطشاران محقق شد

نوروزی بیان کرد: در کنار این افتتاحیه کار مهم دیگری انجام می گیرد و عملیات اجرایی خیابان ورودی اطشاران با تلاش های زیادی آغاز می شود.

وی با اشاره به اینکه مردم اطشاران و شهرک میلاد به یاد دارند وقتی سال گذشته برای افتتاح ایستگاه آتش نشانی به این محل رفتیم، درخواست های زیادی از سوی مردم این محله در خصوص ورودی این شهرک مطرح شد که همان موقع این محل مورد بازدید و موضوع در دستور کار قرار گرفت، گفت: بر همین اساس به مردم قول دادیم با وجود سختی های زیاد این کار را با جدیت پیگیری کنیم.

شهردار اصفهان افزود: با وجود مشکلات زیادی که بر سر راه آزادسازی این خیابان وجود داشت فردا عملیات اجرایی و احداث ورودی خیابان اطشاران، آغاز می شود تا مشکل چندین ساله مردم محل و خواسته به حق آنها تامین شود.

وی اضافه کرد: از پیگیری های مدیر منطقه 10 و همکارانم در شهرداری و مردمی که برای آزادسازی همکاری کردند تشکر می کنم و امیدوارم با حمایت مردم و تلاش همکارانم در شهرداری در اولین فرصت شاهد افتتاح این خیابان باشیم.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهرو به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه «سلام اصفهان» با اشاره به اینکه از امشب ایام پرفضیلت قدر آغاز می شود، اظهار کرد: امروز 11 اردیبهشت روز جهانی کارگر و فردا 12 اردیبهشت، روز معلم است که این مناسبت ها را به همه کارگران و معلمان تبریک می گویم. معلمان در شرایط کرونایی استوار تلاش می کنند و تلاشگران خدمات شهری و عمران و آبادانی شهر هم در پروژه های عمرانی و خدماتی در مناطق 15 گانه به صورت شبانه روزی و در خاموشی و دور از چشم مردم کار و تلاش می کنند.

وی ادامه داد: امسال هم با تقدیم لایحه از سوی شهرداری، تصویب شورای اسلامی شهر و تایید فرمانداری اصفهان مانند سال قبل رشد قیمت تراکم ساختمانی به نسبت سال 99 در یک جدول پلکانی مشمول مساعدت هایی شد که در بازه های دو ماهه اعمال می شود. 

شهردار اصفهان افزود: متقاضیان پروانه ساختمانی، پایان ساخت یا گواهی عدم خلاف (جرائم ماده 100) اگر در دو ماه اول سال تقاضای خود را اعلام کنند، پرداخت آنها طبق تعرفه سال 99 خواهد بود.

وی ادامه داد: این مسئله عطف به گذشته هم می شود یعنی اگر فردی در فروردین قبل از این مصوبه پروانه گرفته باشد، می تواند از شرایط مورد اشاره استفاده کند.

نوروزی تصریح کرد: براساس این مصوبه از فروردین تا 31 اردیبهشت اهدای 100 درصد رشد تراکم سال 1400 نسبت به سال 99 اجرا می شود.

وی افزود: از خرداد تا 31 تیرماه اهدای 80 درصد رشد تراکم سال 1400 نسبت به سال 99، از مرداد تا 31 شهریور اهدای 60 درصد، از مهر تا 30 آبان ماه اهدای 40 درصد و از آذر تا 30 دی ماه اهدای 20 درصد رشد تراکم سال 1400 نسبت به سال 99 خواهیم داشت و در پایان سال 100 درصد افزایش قیمت امسال را باید پرداخت کنند.

شهردار اصفهان اضافه کرد: امشب بعد از اذان مغرب به اداره ارتباطات مردمی و سامانه پاسخگویی مردمی شهرداری اصفهان (137) خواهیم رفت تا در ادامه برنامه های گذشته، مستقیما پاسخگوی تماس های مردمی باشیم. تاکنون یکصد نفر برای تماس تلفنی ثبت نام کرده اند و امیدواریم بتوانیم با پاسخگویی، مشکلات آنها را حل کنیم.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، آداب دیپلماتیک، اصفهان و خواهرخوانده هایش، نشریه اکو با موضوع اصفهان از جمله کتاب ها و مجلاتی است که در این برنامه رونمایی شد.

قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان در این جلسه گفت: شرایط کرونایی باعث شد به سمت تالیف و چاپ مجلات و کتاب های مختلف در حوزه گردشگری و بین الملل حرکت کنیم، کتابهایی که تحت عنوان "پل" رونمایی و چاپ شده است می تواند به عنوان پلی به آنسوی جهان باشد و در دیگر کلانشهرها مورد استفاده قرار گیرد، خوشحالیم که این تولیدات توسط اداره کل ارتباطات شهرداری اصفهان تهیه و عرضه شده است.

وی با بیان اینکه کرونا برای مدیریت شهری شرایط جدیدی ایجاد کرد، ادامه داد: تمام تلاش مجموعه شهرداری این بود تا این تهدیدها برای موضوع گردشگری که ناشی از شرایط کرونا بود را به فرصت تبدیل کنیم.

وی توسعه گردشگری و ارتباط با جهان را جزو محورهای مهم برنامه های شهرداری و شورای شهر در این دوره ذکر کرد و افزود: آغاز کار بعد از برجام به خوبی پیش رفت در ادامه با توجه به شرایط کرونا که شرایط سختی را برای ما رقم زد موفق شدیم از فرصت های جدید به خوبی استفاده کنیم؛ طی مدت اخیر از طریق ویدیوکنفرانس با شهرداران فرایبورگ، فلورانس، گیونگجو، سمرقند و سفرای مختلف ایران در کشورهای دیگر جهان ارتباط برقرار کردیم.

وی با بیان اینکه با هماهنگی دکتر ظریف، وزیر امور خارجه قرار شده با افتتاح مرکز همایش های بین المللی شهر اصفهان اولین برنامه بین المللی در این سالن برگزار شود، اظهار کرد: مکاتبات این موضوع انجام شده و پیگیری می شود تا این اتفاق خوب در اصفهان و در این سالن استاندارد، بزرگ و دارای همه امکانات لازم، رقم بخورد.

وی تصریح کرد: طی دو تا سه سال گذشته نزدیک به هزار میلیارد تومان برای مرکز همایش های بین المللی اصفهان هزینه شده است و تا افتتاح این پروژه بزرگ، کارهای کمی باقی مانده که امیدواریم در این دوره مدیریت شهری این سرمایه ملی و بین المللی در راستای اهداف بین المللی ایران و صلح در جهان به بهره برداری برسد.  

شهردار اصفهان با بیان اینکه گفت و گوهای خوبی با شهرداران شهرهای مختلف داشتیم، تاکید کرد: دیپلماسی شهری می تواند در بسیاری از مسائل که برای دولت ها کار را سخت کرده مسائل را تسهیل و راه را هموار کند و می توان به عنوان یک ابزار خوب در روابط بین الملل از آن استفاده کرد. 

نوروزی با بیان اینکه زیرساخت ها طی این دوره پیشرفت بسیار خوبی داشته و اتفاقات خوبی در حوزه دیپلماسی شهری رقم خورده است، ادامه داد: پروژه هایی مانند حلقه حفاظتی شهر اصفهان، مترو، سالن اجلاس و نمایشگاه بین المللی اصفهان زیرساخت های لازم برای رشد گردشگری را در شهر اصفهان فراهم می آورد و امیدوارم این زیرساخت ها زمینه را برای تبدیل شدن اصفهان به عنوان قطب گردشگری فراهم آورد.

وی افزود: همچنین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان و تفاهمنامه برای برگزاری جشنواره بین المللی صنایع دستی که طبق تفاهم با وزارت میراث فرهنگی قرار است در اصفهان برگزار شود توفیق بزرگی برای رونق هر چه بیشتر گردشگری در این شرایط است.  

*نگاه عمیق شهرداری اصفهان به حوزه دیپلماسی شهری

سخنگوی وزارت امور خارجه نیز که در این آیین به صورت ویدئو کنفرانسی حضور داشت، با بیان اینکه وزارت امور خارجه در دوران دکتر ظریف جهت گیری خاصی را در حوزه دیپلماسی شهری داشته است، اظهار کرد: با این رویکرد نگاه ویژه ای به شهر اصفهان شده است، یکی از شهرهایی که تمام صلاحیت های لازم برای برگزاری هفته های فرهنگی را دارا است اصفهان است هر چند که سختی های بیماری کرونا مشکلاتی برای برگزاری هر چه باشکوهتر گرامیداشت این هفته به وجود آورده است.

سعید خطیب زاده تصریح کرد: به خود می بالم و بسیار خرسندم که شهرداری اصفهان با نگاهی عمیق به حوزه روابط فرهنگی و بین المللی ورود کرده و به استفاده از ظرفیت های این شهر اهتمام ورزیده است؛ در عرصه ای قرار داریم که باید جهانی فکر کرده و محلی عمل کنیم، بنابراین هر مجموعه مدیریت شهری که در این راستا موفق تر عمل کرده مسیر جلوتری را پشت سر گذاشته است زیرا فکر بین المللی و عمل محلی، مبنای دیپلماسی نوین در دنیای در حال تغییر است.   

وی با اشاره به رونمایی از کتاب های شهرداری اصفهان با عنوان "پل"، افزود: پل تنها یک مفهوم تاریخی و تمدنی در شهر اصفهان نیست بلکه یک مفهوم عمیق در روابط بین الملل و روابط بین کشورها است و من این حسن انتخاب را تحسین می کنم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: در دنیای در حال تغییر امروز، دیپلماسی های غیر رسمی اهمیت بیشتری از دیپلماسی های رسمی دارد، اثرگذاری عناصر فراملی در روابط بین کشورها بسیار مهم است که موضوع خواهرخواندگی ها شروعی برای این موضوع است و کمتر شهری مانند اصفهان است که از چنین ظرفیتی استفاده کرده باشد.

*اصفهان ممتاز و پیشانی شهرهای ایران در حوزه معرفی تمدنی ایران

وی با بیان اینکه همچنین کمتر شهری مانند اصفهان در ایران وجود دارد که تمام ابعاد مفهومی شهر را با خود همراه داشته باشد، اضافه کرد: این در حالیست که شهری مانند تهران وارد فازی شده که بسیاری از ابعاد شهری برای زندگی یک فرد را نمی تواند تامین کند.   

خطیب زاده گفت: اصفهان طی سالیان اخیر مسیر ممتازی را در معرفی و پیشانی بودن در حوزه معرفی تمدنی ایران طی کرده و من خوشحالم که طی سه سال گذشته برای توسعه کلانشهر اصفهان و موضوع خواهرخواندگی ها کارهای خوبی صورت گرفته است و طرح شهروند دیپلمات که از اصفهان آغاز شده امری بسیار مهم است.

*لزوم حرکت بازار سنتی اصفهان به بازار مدرن مجازی

وی با درخواستی از شهرداری اصفهان، بیان داشت: لازم است شهرداری اصفهان در حوزه تجارت صنایع دستی و صنایع هنری غیرکلاسیک ورود کند زیرا دوران کرونا نشان داد ابعاد حیات شهری و معیشت هنرمندان به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد، بازار سنتی اصفهان می تواند تبدیل به یک بازار مدرن مجازی شده و درگاه های پرداخت و ویدئوهای بسیار خوبی برای آن تهیه شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه بهترین جایی که می تواند استارت بازار مدرن سنتی ایران با توجه به مفهوم اصلی بازار باشد، شهر اصفهان است، گفت: من به عنوان معاون دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه که مسئولیت حمایت از این فعالیت ها را دارد در کنار شهرداری اصفهان هستم تا با ظرفیتی که در مجموعه شهرداری، مدیریت شهری اصفهان و صنایع دستی این شهر وجود دارد اصفهان مبدع یک بازار آنلاین هنری در ایران باشد.

*ظرفیت های شهر اصفهان به شهرهای دیگر جهان منتقل شود

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان در این جلسه ضمن تبریک هفته فرهنگی اصفهان و ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: امیدوارم ظرفیت های موجود شهر اصفهان به شهرهای دیگر جهان منتقل شده و رسالت سنگینی که امروز مدیران شهری اصفهان بر عهده دارند به خوبی انجام شود.

علیرضا نصر بر لزوم ظرفیت سازی در شهر اصفهان، تاکید کرد و افزود: هنرمندان اصفهانی، ظرفیت های هنری، آثار چشمگیر موجود در شهر اصفهان و ... دست به دست هم می دهد تا با صدایی بلند اعلام کنیم صد جهان در نصف جهان وجود دارد.

وی تصریح کرد: تاثیری که شهر اصفهان در زمینه های مختلف در کشور می تواند داشته باشد همواره زبانزد بوده و امیدوارم بتوانیم این میراث را پاس داشته و با ارزش افزوده به آیندگان منتقل کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: از همه کسانی که در خلق کتاب پل و تیزر معرفی اصفهان کوشیده اند تشکر می کنم.

*دیپلماسی شهری و ارتباط با شهرهای خواهرخوانده، فعال تر از گذشته

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان نیز با معرفی اقدامات انجام شده در حوزه دیپلماسی شهری، اظهار کرد: شهرداری اصفهان در دوره پنجم مدیریت شهری بر اساس تاکید شورای اسلامی شهر و شهردار اصفهان در زمینه دیپلماسی شهری اقدامات زیادی انجام داد که این اقدامات با همکاری وزارت امور خارجه و نمایندگی آن در اصفهان انجام شد.

ایمان حجتی تصریح کرد: در این دوره احساس کردیم ارتباطات در حوزه شهرهای خواهرخوانده ضعیف شده و لازم است این ارتباطات را فعال تر از گذشته ادامه دهیم؛ از فرصت به دست آمده ناشی از شرایط کرونا استفاده شد و در گام اول ارتباطات کم فروغ شده، فعال شد، در گام دوم برندسازی، بازاریابی و معرفی شهر در ارتباطات بین المللی در حوزه شهرهای خواهرخوانده دنبال شد تا دیپلماسی شهری یاری رسان دیپلماسی عمومی باشد.

وی با بیان اینکه در حوزه دیپلماسی شهری لازم شد کنشگران دیگری نیز فعال شوند، افزود: ابتکار طرح شهروند دیپلمات در اصفهان به کار گرفته شد تا از ظرفیت سایر شهروندان توانمند در حوزه های بین الملل استفاده شود؛ این طرح با موافقت مدیران شهری و وزارت امور خارجه به خوبی پیش رفت و در سال 1400 بودجه ای برای این طرح در نظر گرفته شد.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان گفت: امیدواریم با پیش رفتن طرح شهروند دیپلمات شاهد شکوفایی و بالندگی شهر اصفهان در حوزه شهرهای خواهرخوانده باشیم تا این موضوع الگویی برای دیگر شهرها باشد.

وی با بیان اینکه سه خواهرخوانده جدید به شهر اصفهان اضافه می شوند، تاکید کرد: برای عقد قرارداد و پیمان خواهرخواندگی با شهر حیدرآباد هند در انتظار امضای پیمان توسط شهردار جدید این شهر هستیم، با شهر سمرقند ازبکستان مقدمات امضای خواهرخواندگی فراهم شده و با شهر پورتو پرتغال نیز در حال پیگیری برای پیمان خواهرخواندگی هستیم.

حجتی ادامه داد: برای معرفی شهر اصفهان به عنوان یک کهن شهر و یک جهانشهر لازم است تولیدات چندرسانه ای، فیلم های ویژه و کتابهایی به زبان های دیگر داشته باشیم که در این زمینه مجموعه کتاب های پل به همت اداره بین الملل اداره کل ارتباطات شهرداری اصفهان تهیه و تدوین شد، همچنین تیزرهایی به 10 زبان بین المللی در دست تهیه است که اولین تیزر به زبان انگلیسی تهیه شده که محصول بسیار خوبی در راستای بازاریابی شهری اصفهان است. همچنین فیلم ویژه و جدید معرفی اصفهان ساخته خشایار محمودآبادی به همت اداره تولیدات رسانه ای شهرداری اصفهان تهیه شد که می تواند علاوه بر شهرداری در اختیار ارگانها و سازمان ها برای معرفی به مهمانان بین المللی و ... قرار گیرد. 

*اصفهان پرچمدار حوزه دیپلماسی شهری

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان نیز در این جلسه اظهار کرد: حمایت های مدیریت شهری از فعالیت های بین المللی شهر اصفهان برای پیشبرد فعالیت های بین المللی شهرداری باعث شد طی سه سال گذشته روابط بین المللی و روابط دیپلماسی شهری به گونه ای پیش رود که اصفهان در ایران پرچمدار دیپلماسی شهری و بین المللی باشد.

علیرضا سالاریان تصریح کرد: از مجموعه وزارت امورخارجه، شهرداری اصفهان و شورای اسلامی شهر اصفهان که برای پیشبرد فعالیت های شهر در حوزه دیپلماسی همکاری های لازم را داشتند تشکر می کنم.

منتشرشده در شهر
صفحه1 از5
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی محققان حوزه بهداشت و درمان در جهان کافی بود تا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر و محسن یوسفیان به عنوان مدیرعامل شرکت پیشرو
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل این شرکت با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان گفت: این مقدار آب از ابتدای تنش آبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که در جمع گروهی از ...
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…