نمایش موارد بر اساس برچسب: شهردار اصفهان

شنبه, 19 ارديبهشت 780 ساعت 14:21

امداد رسانی به مناطق سیل زده استان یزد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده امروز _شنبه یکم مردادماه_ در برنامه رادیویی «سلام اصفهان»، ضمن عرض تسلیت به‌مناسبت فرارسیدن ایام محرم و عزاداری اباعبدالله الحسین (ع)، اظهار کرد: اصفهان شهر ولایتمداری است که در طول سال به‌ویژه ایام محرم و صفر در آن مراسم عزاداری برقرار است.

وی افزود: شهرداری اصفهان سعی کرده است در ایام محرم تسهیلاتی را فراهم کند، اما شهروندان نیز باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که مراسم برگزار شده از سوی آنها، اختلالی در حمل‌ونقل عمومی ایجاد نکنند، سد معبر ایجاد نشود و در کنار برگزاری تعزیت اباعبدالله الحسین (ع)، شهری آرام داشته باشیم.

شهردار اصفهان با قدردانی از تلاش کارکنان شهرداری به‌ویژه حوزه خدمات شهری، تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده جهت بارندگی‌های شدید و سیلاب، نیروهای این حوزه حدود ۷۲ ساعت در آماده‌باش کامل به سر می‌برند، البته به‌رغم اینکه شاهد بارش باران نبودیم، این موضوع چیزی از آمادگی و ارزش کار آنها کم نکرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بر اثر سیلاب، مردم یزد دچار مشکل شده بودند، بنا به درخواست شهردار این کلان‌شهر، اکیپی از شهرداری اصفهان برای امدادرسانی اعزام شد.

قاسم‌زاده با بیان اینکه در مدیریت جدید شهری، شهرداری رویکرد حرکت به سمت شهر هوشمند را مورد تاکید قرار داده است، یعنی خدمات الکترونیکی ابتدا غیرحضوری و در مراحل دوم و سوم به‌صورت هوشمند ارائه شود، ادامه داد: برای انجام این اقدام نیاز به دانش فنی و مهارت نخبگان داریم، لذا به‌دنبال ارتباط نزدیک‌تر با دانشگاه‌ها و منابع علمی بودیم که در این راستا هفته گذشته تفاهم‌نامه‌ای را با بنیاد نخبگان امضا و نشستی را با حدود بیش از یکصد نفر از نخبگان شهر برگزار کردیم، همچنین تفاهم‌نامه‌ای را با شهرک علمی و تحقیقاتی، دانشگاه‌های اصفهان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا کردیم.

وی با تاکید بر اینکه در شهرداری اصفهان عرصه لازم برای استفاده از دانش و تجربه نخبگان آماده شده است و شرکت‌های دانش بنیان را به همکاری دعوت کردیم، اظهار امیدواری کرد: با ظرفیت‌های خوب ایجاد شده و مشارکت عالی نخبگان در اداره شهر، به‌زودی اصفهان به یکی از شهرهای هوشمند کشور تبدیل شود و خدمات هوشمند را به شهروندان ارائه کنیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه تاکنون مشارکت نخبگان با شهرداری خوب بوده است، گفت: اصفهان شهر غنی و توانمندی است و دانش فنی در این شهر عالی است، اما شرکت‌های دانش بنیان باید جای خود را در اداره و مدیریت شهر پیدا کنند.

وی افزود: در شهر هوشمند سرعت ارائه خدمات مطلوب و سلامت در ارائه خدمات عالی می‌شود، همچنین کمک می‌کند شهر بهتری داشته باشیم تا همه چیز به نفع مردم شکل بگیرد، البته اولین خروجی آن صدور پروانه ساختمانی به صورت غیر حضوری بوده است.

قاسم‌زاده اظهار کرد: صدور پروانه ساختمانی به صورت غیر حضوری گامی بزرگ و به تعبیر اهل فن، انقلابی در حوزه شهرسازی بود که امیدواریم هر دو هفته یکبار اخبار خوشی در همین حوزه‌ها برای شهروندان داشته باشیم.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده روز 4 تیرماه در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه تخصصی حمل و نقل و ترانزیت و یازدهمین نمایشگاه جامع مدیریت شهری که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: نگاه ما به اصفهان باید نگاهی جدید و متفاوت باشد.

او ادامه داد: گاهی نمایشگاه‌ها برای حل مسائل جدید و ارائه خدمات مطابق با استاندارد امروز و گاهی نیز با نگاه به فردا است که اصفهان فردا را اصفهانی هوشمند می‌دانیم.

قاسم زاده افزود: آنچه که شورای اسلامی شهر هم از مدیریت شهری خواسته ‌است، حرکت به سمت اصفهان هوشمند با یک شیب ملایم است که تاکنون در چند حوزه اجرایی ازجمله شهرسازی، حمل و نقل و خدمات شهری این مطالبه را اجرایی کرده ایم.

شهردار اصفهان با تأکید بر لزوم ارائه خدماتی سازنده در راستای حرکت به سمت اصفهان هوشمند، عنوان کرد: از کسانی که در این نمایشگاه شرکت می‌کنند، انتظار می‌رود با نگاه به اصفهان فردا، حضوری فعال‌تر در نمایشگاه داشته باشند و خدماتی را ارائه کنند که در هر حوزه یک قدم به سمت اصفهان هوشمند حرکت کنیم.

او افزود: امیدواریم در این مسیر اصفهان و دیگر کلانشهرها با همت مدیران شهری، شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های خصوصی پیشگام باشند و روزی فرا رسد که به اصفهان به عنوان شهر زندگی و شهری که مردم از زندگی در آن رضایت کافی دارند، ببالیم.

برای اداره شهر به تفکرات نوین نیاز داریم

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر اصفهان هم گفت: امیدواریم این نمایشگاه محلی برای تبادل افکار، اندیشه‌ها و رونق فعالیت‌های مدیریت شهری و حوزه‌های مختلف آن باشد.

سید امیر سامع با اشاره به ضرورت دستیابی به ایده‌های نو برای اداره شهر اظهار کرد: برای اداره شهر به آینده‌نگری، ایده‌های جدید، تفکرات نوین و تجربیات مثبت نیاز داریم و این نمایشگاه سعی می‌کند همه این موارد را درکنار هم داشته باشد.

او ادامه داد: باتوجه به دعوتی که از مدیران شهرداری‌های استان و کلان‌شهرها صورت گرفته‌است، امیدواریم این نمایشگاه محلی برای تبادل افکار و اندیشه‌ها و رونق فعالیت‌های بخش مدیریت شهری، حمل و نقل و ترانزیت شهری و ایمنی و حفاظت باشد.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر اصفهان روند حرکت این نمایشگاه را مطلوب دانست و خاطرنشان کرد: نمایشگاه مدیریت شهری با بحث مبلمان شهری آغاز شد و امروز در یازدهمین دوره خود مسیر مطلوبی را طی کرده است.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان، علی قاسم زاده شهردار اصفهان برتقویت وگسترش فرهنگ مهارت آموزی و ارائه آموزش های فنی وحرفه ای دراستان تأکید و گفت: ️نگاه مدیریت شهری، نگاه همگراست.

وی بیان داشت: بایستی نوجوانان وجوانان به سمت مهارت آموزی راهنمایی و هدایت شوند.

در ادامه آرش اخوان طبسی در خصوص بومی سازی و تطبیق آموزشها با داشته های کشور، اجرای طرح پیاده سازی نظام آموزش دوگانه وصلاحیت حرفه ای، گزارش شورای مهارت (طرح موضوعات کلان مهارت استان)، کنارگذاشتن فرهنگ مدرک گرایی در جامعه وسوق دادن افراد به مهارتهای آموزش فنی وحرفه ای باهمکاری مدیریت شهری مطالبی را بیان نمود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان خواستار همکاری شهرداری با اداره کل درخصوص برگزاری مسابقات ملی مهارت وشناسایی نخبگان مهارتی، اجرای دبیرخانه مهارت آموزی درشهرداری و همچنین اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مهارتی بااستفاده ازظرفیت فضای تبلیغات شهری شهرداری شد.

منتشرشده در شهر

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «سلام اصفهان»، با تبریک فرارسیدن ایام دهه امامت و ولایت به شهروندان، اظهار کرد: در این ایام، جشن‌های مختلفی به همت مردم در محله‌ها، مناطق، مساجد و حسینیه‌ها در حال برگزاری است و امیدوارم در پرتو این دهه مبارک، روز به روز شرایط زندگی مردم بهتر شود.

وی با اشاره به فرارسیدن روز بهزیستی و تأمین اجتماعی، در خصوص طرح ارتقای کارت منزلت شهروندی، افزود: مشمولان این طرح، جانبازان بالای ۲۵ درصد، معلولان، بازنشستگان، سالمندان بالای ۶۵ سال، زنان سرپرست خانوار، بیماران خاص و مادرانی که فرزند سوم آنها از سال ۱۴۰۰ به بعد به دنیا آمده‌اند هستند که می‌توانند این کارت را دریافت کنند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه بخشی از خدمات کارت منزلت شهروندی مربوط به تسهیلات حمل‌ونقل است، تصریح کرد: مشمولان کارت منزلت شهروندی می‌توانند با استفاده از این کارت، به صورت نیم بها از وسایل حمل‌ونقل عمومی شهر استفاده کنند، البته ارائه این خدمات برای معلولان رایگان است؛ همچنین امکان استفاده از تسهیلات مراکز فرهنگی و گردشگری در اختیار شهرداری به صورت نیم بها فراهم شده است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح کارت منزلت شهروندی، ادای حق کوچکی به افرادی است که شهر مرهون خدمات و زحمات آنها است، تاکید کرد: افراد مشمول این طرح، می‌توانند با مراجعه به درگاه https://profile.isfahan.ir مدارک را تکمیل کنند تا کارت از طریق پست به نشانی ثبت شده در سامانه، ارسال و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

قاسم‌زاده گفت: شهروندان جهت دریافت راهنمایی و طرح سوالات خود پیرامون کارت منزلت شهروندی می‌توانند با شماره تلفن ۳۲۲۲۳۳۶۳ داخلی ۲۰۲ تماس بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: طی سه هفته گذشته اختلالی در حمل‌ونقل عمومی به‌وجود آمد و به‌رغم گرمای هوا نتوانستیم کولر اتوبوس‌های عمومی را به‌موقع فعال کنیم، زیرا گاز مورد نیاز برای شارژ کولر اتوبوس‌ها در مقطعی نایاب شد و امکان خرید آن نبود.

شهردار اصفهان افزود: پس از مدتی گاز شارژ کولر با ۵۰ درصد افزایش قیمت عرضه شد، این اتفاق باعث شد حدود سه هفته بعد از آغاز فصل گرم سال، سیستم برودتی اتوبوس‌ها را فعال کنیم که به همین جهت از مردم و رانندگان اتوبوس که در معرض فشار قرار گرفتند و شهروندان از آنها مطالبه داشتند، عذرخواهی می‌کنم.

قاسم‌زاده ادامه داد: در آغاز فعالیت در این دوره مدیریت شهری، ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به دلیل نقص قطعات و مشکل فنی زمین‌گیر شده بود که به همت کارکنان فنی اتوبوسرانی اصفهان، کارگاهی فعال شد و از شرکت‌های دانش بنیان نیز کمک گرفته‌ایم و به این ترتیب، پیش‌بینی شده تا ابتدای مهرماه، اتوبوس‌هایی که در مدار خدمت قرار می‌گیرد، به دو برابر افزایش یابد، به طوری که تعداد آنها از ۵۰۰ دستگاه اتوبوس فعلی به ۱۰۰۰ دستگاه افزایش پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: تعدادی اتوبوس جدید نیز خریداری شده است که امیدوارم به موقع تحویل داده شود و از این حیث شرمنده مردم نباشیم.

 
منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، علی قاسم زاده  در بازدید از سازمان تاکسیرانی اصفهان، اظهار کرد: در ادامه برنامه بازدید از سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری اصفهان، از سازمان تاکسیرانی بازدید و جلسه‌ای پیرامون مهمترین مشکلات تاکسیرانان و رفع آن با حضور مسئولان و صاحب نظران این بخش، برگزار کردیم.

وی تصریح کرد: جمع‌بندی جلسات برگزار شده بیانگر آن است که جامعه تاکسیرانان جزو کوشاترین و فعال‌ترین اقشار جامعه شهری و در عین حال، کم‌برخوردار ترین آنها هستند.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم شعار «اصفهان، من شهر زندگی» به معنای حقیقی تحقق یابد، باید کمک کنیم تا شهروندان به‌ویژه رانندگان تاکسی و اتوبوس شهری که به صورت شبانه‌روزی به شهروندان خدمت‌دهی می‌کنند، از شرایط بهتر زندگی برخوردار شوند؛ البته هرکس باید به سهم خود در تحقق شرایط بهتر برای زیست با کیفیت سهیم باشد.

وی تاکید کرد: شهرداری اصفهان در قبال انجام وظایف و سهم خود در تحقق شعار یاد شده، تصمیمات خوبی گرفته است که به تدریج با عملیاتی شدن آنها، به صورت عمومی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منتشرشده در شهر
صفحه1 از7
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سیدمحمدرضا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حامد ضیایی با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن قدیری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمود اعتباری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، امیرحسین نصرتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سید مجتبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایرج رخصتی
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی روبرو است و دوستان اکثر اوقات ناراضی هستند ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره گروه‌های خونی در استان اصفهان، اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی خبوشانی» را به سمت به عنوان نماینده و دستیار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی به مناسبت هفدهم مردادماه «روز ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…