نمایش موارد بر اساس برچسب: شهردار اصفهان

یکشنبه, 04 ارديبهشت 781 ساعت 14:27

کمک مدیریت شهری اصفهان به هیت های مذهبی

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در حاشیه تقدیر از ۲۰ نماینده از جمع فعالان و برگزارکنندگان جشن‌ها و آئین‌های مردمی عید غدیر در شهر اصفهان اظهار کرد: بارها حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند اگر به مردم اعتماد و امور حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی را به مردم واگذار کنیم، آن‌ها بهتر از ما می‌توانند کارها را انجام دهند.

وی افزود: مدیریت شهری در دوره جدید نیز با توجه به تأکیدات شورای اسلامی شهر این رویکرد را در اولویت فعالیت‌های خود قرار داده است و در این راستا در گام نخست تلاش کردیم موانع را برطرف کنیم.

شهردار اصفهان تصریح کرد: در گذشته بعضی ضوابط و شرایط وجود داشت که کار را برای حرکت‌های خودجوش فرهنگی سخت کرده بود، در این راستا سعی کردیم این موانع را از پیش برداریم تا مردم خلاقیت و ابتکار خود را به نمایش بگذارند؛ البته بر کیفیت و استاندارد انجام کار تاکید داریم و بر این اساس اگر هیئت‌ها و کانون‌ها امکانات نداشته باشند، به آن‌ها تجهیزات می‌دهیم تا کیفیت و استاندارد برنامه‌های خود را ارتقا دهند.

وی تاکید کرد: نمی‌توانیم به هر بهانه جلوی کار مردم در سطح شهر را بگیریم و بگوییم نمی‌توانید کار فرهنگی در معابر، خیابان‌ها یا میادین انجام دهید.

قاسم‌زاده با تاکید بر اینکه به هیئت‌های مذهبی تا جایی که می‌توانیم کمک می‌کنیم، ادامه داد: معتقدیم تعظیم شعائر اگر به نام مردم انجام شود بهتر است، در این میان شهرداری فقط کمک‌کننده و تسهیل‌گر خواهد بود، سیاستی که در دو سال گذشته پیگیری شد و در آینده نیز این رویه ادامه دارد.

وی اظهار کرد: هیئت‌های مذهبی نیز در مقابل کمک‌های شهرداری نامی از مدیریت شهر نبرند، زیرا مناسبت‌هایی که مردمی برگزار می‌شود، بهتر در ذائقه مردم می‌نشیند تا اینکه امضای یک نهاد رسمی پای آن باشد.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه ماه محرم را در پیش داریم، گفت: مدیریت شهر با افتخار از هیچ کمکی به هیئت‌های مذهبی مضایقه نمی‌کند، لذا امیدواریم با فعالیت تشکل‌های خودجوش مردمی، شاهد رشد دین در شهر باشیم و عمق اندیشه و عواطف دینی را در شهر تقویت کنیم.

منتشرشده در شهر
یکشنبه, 07 فروردين 781 ساعت 15:07

با اهالی منطقه ۱۴ دیدار می‌کند

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، عرفان امینی اظهار کرد: ویژه‌برنامه «مردم سلام» با هدف گفت‌وگو و بررسی مسائل شهروندان به‌صورت میدانی و بسترسازی مشارکت مردمی در رفع مسائل شهری، با محوریت مساجد و به‌صورت مستمر در مناطق پانزده‌گانه شهرداری اصفهان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهردار اصفهان در نخستین برنامه چهره به چهره روز دوم خردادماه با شهروندان منطقه یک اصفهان دیدار و گفت‌وگو کرد، افزود: در دومین گام اجرای این برنامه نیز، روز سه‌شنبه شانزدهم خردادماه، شهردار این کلان‌شهر، مدیر منطقه ۱۵ شهرداری و معاونان وی، پس از نماز مغرب و عشا در مسجد القائم (عج) واقع در خیابان جی، نرسیده به امامزاده ابوالعباس حضور پیدا کردند تا با شهروندان این منطقه دیدار و گفت‌وگو و به مشکلات آن‌ها رسیدگی کنند.

با بیان اینکه سومین دیدار صمیمانه شهردار اصفهان با عنوان «مردم سلام» با اهالی منطقه ۱۴ روز سه‌شنبه، سی‌ام خردادماه بعد از نماز مغرب و عشا، در خیابان لاله شمالی خیابان مهدیه، مسجد المهدی (عج) برگزار خواهد شد، گفت: مسئولان اداره ارتباطات مردمی ۱۳۷ نیز در مسجد مستقر می‌شوند تا مشکلات شهروندان ثبت و برای بررسی، پیگیری و رفع آن‌ها به بخش‌های مربوطه ارجاع شود.

وی خاطرنشان کرد: این دیدارها هر دو هفته یک‌بار با عنوان «مردم سلام» در یکی از مساجد مناطق پانزده‌گانه شهرداری اصفهان برگزار خواهد شد.

امینی ادامه داد: ملاقات حضوری شهردار اصفهان روزهای دوشنبه هر هفته در شهرداری مرکزی اصفهان برقرار است اما دیدار صمیمانه با اهالی هر منطقه به‌صورت جداگانه برگزار می‌شود که هدف از این برنامه، سهولت دسترسی شهروندان به خادمان خود در شهرداری و گره‌گشایی از مشکلات آن‌ها است.

منتشرشده در شهر

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این نشست که با حضور چند تن از معاونان شرکت آب و فاضلاب استان و شهرداری اصفهان برگزار گردید، مدیر عامل آبفای استان اصفهان با تقدیر از همکاری‌های شهرداری اصفهان با این شرکت خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به هماهنگی و ارتباط دوجانبه شهرداری با آبفای اصفهان، توسعه و اصلاح شبکه‌های آب و فاضلاب را در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برسانیم.

حسین اکبریان در ادامه به برنامه‌های عملیاتی پیش روی آبفای استان اصفهان اشاره و تصریح کرد: ساخت و تجهیز مخازن، توسعه و اصلاح شبکه‌های آب و فاضلاب به ویژه در نقاط دارای تنش آبی در سطح شهر و واگذاری و نصب انشعابات آب و فاضلاب، از جمله برنامه‌های مهم این شرکت محسوب می‌شود؛ وی همچنین تسهیل صدور مجوزهای لازم از سوی شهرداری را امری مهم برشمرد.

علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان نیز در این نشست بر تقویت روابط بین سازماني جهت رفع موانع تاکید کرد و از حفر ۹۰۰ چاه جذبی توسط شهرداری به منظور جذب روان‌ آب‌ها و باران‌های سیل آسیا در سطح شهر اصفهان خبر داد.

شایان ذکر است در این نشست موارد مهمی از جمله احداث مخزن منطقه قائمیه اصفهان، تقویت ظرفیت خطوط انتقال و توسعه شبکه آبرسانی خیابان صاحب روضات، تقویت شبکه آبرسانی خیابان باهنر به طول تقریبی یک کیلومتر، اصلاح شبکه فرسوده فاضلاب شهر اصفهان و نظارت ویژه بر آسفالت معابر و صدور مجوزهای مدت‌دار توسط شهرداری به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «صدای شهر» اظهار کرد: از حدود سه ماه قبل عوامل شهرداری اصفهان و سایر دستگاه‌ها، سعی کردند شهر را از نظر فضای سبز، زیباسازی، آماده‌سازی معابر و پیش‌بینی محل اسکان برای حدود ۱۲۸ هزار نفر از مسافران نوروزی آماده کنیم.

وی با بیان اینکه به‌صورت اختصاصی برای ماه مبارک رمضان پیش‌بینی‌هایی انجام شده است، افزود: با توجه به حضور مسافران نوروزی که از روزه‌داری معذور هستند، محل‌هایی برای صرف تغذیه و وعده‌های غذایی پیش‌بینی شده است.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: در حوزه گردشگری نیز برای مسافرانی که زمان محدودی برای سفر دارند، ۱۴ دستگاه اتوبوس گردشگری پیش‌بینی شده است که ۱۰ دستگاه در میدان امام حسین (ع) و چهار دستگاه در مجموعه باغ فدک، به‌عنوان محل اسکان مسافران نوروزی مستقر است.

وی افزود: این اتوبوس‌ها در مسیرهای مختلف گردشگری، میهمانان نصف‌جهان را راهنمایی می‌کنند که از زمان حضور در اصفهان بهترین بهره را ببرند.

قاسم‌زاده اضافه کرد: برای نوروز ۱۴۰۲، نرم‌افزار «اصفهان من» به نشانی https://app.isfahan.ir/ پیش‌بینی و روی آن رستوران‌های فعال در ماه مبارک رمضان همراه با مسیریابی و نشانی مشخص شده است و مسافران می‌توانند نزدیک‌ترین را نسبت به محل خود انتخاب کنند.

وی ادامه داد: در اماکن تاریخی و تفریحی مانند میدان امام (ره)، کوه صفه و مکان‌هایی که اجتماع وجود دارد نیز برای کسانی که می‌خواهند در ساعات غیر از وعده‌های سه‌گانه تغذیه صرف کنند، محل‌هایی پیش‌بینی شده است.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با اشاره به دو خبر خوب برای شهروندان اصفهان، اظهار داشت: خبر اول بهره‌برداری از چهارمین خط BRT اصفهان است که از پایانه جی خیابان‌های هشت‌بهشت شرقی، هشت‌بهشت غربی، فرشادی، بلوار هشت‌بهشت، میدان امام حسین (ع)، شمس‌آبادی، شیخ‌بهایی، آتشگاه تا سه‌راه درچه است و شهروندان با خیال راحت می‌توانند در کمترین زمان ممکن و سرعت مطمئن، سفرهای درون‌شهری خود را با استفاده از اتوبوس‌های این خط انجام دهند.

وی افزود: در حال حاضر زمان انتظار مسافر در ایستگاه‌های خط چهارم BRT اصفهان حدود ۱۰ تا ۱۲ دقیقه است که تا مهرماه با اضافه شدن تعدادی اتوبوس به این خط، زمان انتظار به حدود شش تا هشت دقیقه کاهش پیدا می‌کند.

شهردار اصفهان با اشاره به دومین خبر خوب برای شهروندان اصفهان، تصریح کرد: یکی از رویکردهای مدیریت شهری حرکت به سمت شهر هوشمند است، از این‌رو هفته گذشته سامانه حمل‌ونقل عمومی هوشمند تحت عنوان «اصرو» (سامانه موقعیت‌یاب اتوبوس و پرداخت الکترونیک) رونمایی شد که برای دانلود و استفاده شهروندان، روی درگاه اینترنتی شهرداری اصفهان به نشانی my.isfahan.ir قرار داده شده است.

وی ادامه داد: این سامانه به نحوی طراحی شده است که زمان تقریبی رسیدن اتوبوس به ایستگاه‌ها را برای شهروندان مشخص می‌کند؛ همچنین ۵۰ تابلوی هوشمند در بعضی از ایستگاه‌های پرتردد اتوبوس برای نمایش زمان رسیدن اتوبوس و اطلاع از خطوط فعال اتوبوس نصب شده است.

قاسم‌زاده با بیان اینکه درگاه الکترونیکی «اصفهان من» به نشانی my.isfahan.ir درگاه محوری شهرداری اصفهان است که تمام خدمات شهرداری به‌تدریج از طریق این درگاه به شهروندان عرضه می‌شود، گفت: شهروندان سامانه «اصفهان من» را به خاطر بسپارند، زیرا بستر اصلی شهر هوشمند است و تمام خدمات غیرحضوری از طریق این درگاه به شهروندان ارائه می‌شود.

وی تاکید کرد: اصل هوشمندسازی حرکت انسان‌محور به احترام وقت و زندگی افراد است، لذا هر دو هفته یک‌بار خبرهای خوبی در حوزه هوشمندسازی برای مردم اصفهان خواهیم داشت.

شهردار اصفهان با اشاره به تردد موتورسیکلت‌سواران در پارک‌های شهر، اظهار کرد: رفع این مشکل نیاز به افزایش فرهنگ عمومی و تعامل با نیروی انتظامی دارد، زیرا نمی‌توان برای هر ورودی پارک، یک نفر مأمور مستقر کرد.

وی ادامه داد: نصب موانع باعث ایجاد مشکلاتی برای ورود معلولان و کالسکه نوزادان می‌شود و اگر موانع ایجاد نشود، موتورسواران به محوطه پارک‌ها ورود پیدا می‌کنند، لذا اصل بر فرهنگ‌سازی است، زیرا موتورسواران باید بدانند که پارک‌ها جای تردد موتورسیکلت نیست.

 

منتشرشده در شهر
برچسب‌ها
صفحه1 از8
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر اداره
به گزارش ارمغان شهر، مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۹
به گزارش ارمغان شهر، محمد یاسر طیب نیا، روز
  به گزارش ارمغان شهر، بر اساس تغییراتی که در
به گزارش ارمغان شهر ، این کنگره که با هدف ساخت
به گزارش ارمغان شهر، سید جواد سادات درباره قانون
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱ از امروز دوشنبه ۷ خرداد ماه آغاز و تا روز ...
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش اینترنتی نان را ابلاغ کرد. متن آن به شرح زیر است.
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره‌ی مجلس شورای
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، رییس قوه قضاییه، سفرای کشورهای مختلف در تهران،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز مرکزی را نیز در بر می‌گیرد. چهارشنبه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری از مترو ، محصول ریل است ، افزود : در گذشته ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش ...
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به ...
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…