نمایش موارد بر اساس برچسب: شهردار اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  قدرت اله نوروزی اظهار داشت: قرار بوده در شهرک سلامت مجموعه هایی افتتاح شود تا بتواند خیال مردم را از دغدغه های مربوط به برخی از بیماری ها یا مراکز درمانی راحت کند، شهرداری اصفهان به عنوان یکی از شرکای شهرک سلامت تمام کاری را که باید انجام می داد، انجام داده است و شریک این مرکز نیز با تمام همت جایگاهی را ایجاد کرده که به طور حتم باعث خوشحالی همگان خواهد شد.

شهردار اصفهان ادامه داد: اگرچه امروز حوزه سلامت متولیان خاص خود را دارد با این وجود شهرداری اصفهان با ماموریت های متنوع و متعدد در حوزه سلامت نیز وظایفی را بر عهده گرفته و مدیریت شهری ظرفیت های خود را به کار بسته است، شهرداری در برخی از وظایف جانشین سایر دستگاه ها شده و در حوزه سلامت نیز نقش موثر خود را به خوبی ایفا کرده است.   

وی اضافه کرد: گرفتن تست کرونا در خودرو شاید در نگاه اول کار ساده ای باشد اما زمانی که مردم در شرایط وحشت و ترس از مسری بودن یک بیماری، نگران پیاده شدن از خودرو و رفتن به آزمایشگاه باشند ارزش این کار مشخص می شود.

نوروزی گفت: نمونه گیری به این نحو آرامش و آسایش را به خانواده ها باز می گرداند. همه ما ماموریت داریم این کارها را برای مردم انجام دهیم. شهرداری از تمام کسانی که در بهبود سلامت روانی و جسمانی مردم تلاش می کنند، حمایت می کند. 

*ارائه خدمات تشخیصی با کیفیت و منطبق با استانداردهای جهانی در شهرک سلامت

رییس آزمایشگاه ملل شهرک سلامت نیز در این آیین گفت: همکاران من در مجموعه شهرک سلامت انجام خدمت جدیدی در مسیر سلامت مردم را در دستور کار خود قرار داده اند و امروز خدمت جدیدی برای شهروندان به مرحله اجرا در می آید،  

مجتبی بزرگی تصریح کرد: آزمایشگاه چند تخصصی بزرگ ملل با ارائه گستره وسیعی از خدمات آزمایشگاهی منطبق با استانداردهای جهانی و نمونه گیری آزمایشگاهی، به صورت خودروگذر در خدمت شهروندان و هموطنان است.

وی اضافه کرد: عزم راسخ دست اندرکاران این آزمایشگاه بر اهتمام و سخت کوشی در جهت گشودن عرصه ‌ای نو و مدرن در حوزه تشخیص پزشکی در پایگاه مدرن شهرک سلامت با مجموعه ‌ای از کلینیک ‌ها، پاراکلینیک ‌ها و بیمارستان مجهز به آخرین فناوری ‌های پزشکی تخصصی و فوق تخصصی روز جهان استوار است.

بزرگی افزود: آزمایشگاه پزشکی ملل به همت موسسین و مشارکت حدود ۴۰ نفر از صاحب نظران رشته علوم آزمایشگاهی و تخصص‌ های گوناگون در مجموعه بی نظیر شهرک سلامت اصفهان احداث شد.

وی ادامه داد: آزمایشگاه ملل با حضور صاحب نظران با تجربه در دانش علوم آزمایشگاهی در تخصص‌های کلینیکال، پاتولوژی، پزشکی ملکولی، ژنتیک پزشکی و شاخه‌های وابسته در راستای ارائه خدمات تشخیصی با کیفیت منطبق با استانداردهای جهانی به مردم و مراکز علمی تحقیقاتی و رشد و تعالی، طب پیشگیری گام بر می‌دارد.

بزرگی با اشاره به اصول و اهداف مترقی آزمایشگاه ملل که به عنوان چشم ‌انداز و بیانیه ماموریت این مجموعه به طور سیستماتیک، پیوسته مدیریت و رهبری می‌ شود، گفت: ارائه خدمات تشخیصی با کیفیت و منطبق با استانداردهای جهانی به شهروندان و هموطنان سراسر کشور و گردشگران سلامت مراجعه کننده، ارتقا مستمر سطح دانش علوم آزمایشگاهی بر پایه تحقیق و پژوهش، اصلاح و بهبود دائمی روش‌های تشخیصی در آزمایشگاه و همکاری مداوم با مراکز علمی داخل و خارج کشور، دانشوران رشته علوم آزمایشگاهی، آزمایشگاه ملی سلامت و جامعه پزشکی به منظور توسعه بهره وری در کلیه بخش‌ های آزمایشگاهی، انتقال فناوری آزمایشگاهی روز دنیا به کشور و حرکت در مسیر خودکفایی و بی نیازی از ارسال نمونه بیماران به خارج از کشور همچنین کنفرانس‌ ها و همایش‌ های علمی مرتبط با رشته علوم آزمایشگاهی و تامین نیازهای آموزشی مدیران و مسئولان فنی آزمایشگاهی در بخش خصوصی، عمومی و دولتی از جمله این اهداف است.

وی اضافه کرد: مجموعه تشخیصی،‌ درمانی و بیمارستانی شهرک سلامت اصفهان زیر یک سقف، به عنوان یک طرح عظیم ملی و عام المنفعه می تواند برای کشور، حوزه سلامت و گردشگری سلامت الگو باشد و بالابرنده شاخص بهداشتی کشور در میان ملل جهان شود. 

*ارائه بسته کاملی از خدمات درمانی و پزشکی در شهرک سلامت

سرمایه ‌گذار شهرک سلامت در آیین افتتاح مرکز نمونه‌ گیری آزمایشگاهی، خودرو گذر در آزمایشگاه بزرگ ملل شهرک سلامت اصفهان، اظهار کرد: شهرک سلامت باید جوابگوی خدمات ارائه شده باشد، البته این آزمایشگاه درآمدزایی نداشته و انتظار درآمد نیز نداریم.

مسعود صرامی با بیان اینکه در شهرک سلامت پکیج کاملی از خدمات درمانی و پزشکی به هموطنان ارائه می ‌شود، تصریح کرد: از افرادی که پیشینه درخشانی در عرصه درمان و پزشکی داشتند برای ورود به شهرک سلامت دعوت به عمل آمده است.

وی خاطرنشان کرد: با زیرساخت‌ های فراهم شده شهروندان برای استفاده از خدمات درمانی نیاز به انجام سفر به سایر نقاط استان یا کشور ندارند.

سرمایه ‌گذار شهرک سلامت با تاکید بر اینکه منتظر ساخت شهرک سلامت از طرف دیگران نبودیم، گفت: بهترین علوم آزمایشگاهی در این شهرک ایجاد شده و در اختیار هموطنان قرار دارد.

وی افزود: در شهرک سلامت ۴۲ هزار مترمربع فضای آزمایشگاهی و تصویربرداری و یک سالن کنفرانس برای سمینارهای پزشکی در نظر گرفته شده است.

 

 

 

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی به ظرفیت‌های ابتکار «شهروند دیپلمات» برای استفاده از پتانسیل های اقتصادی، فرهنگی و علمی شهروندان، فعالان و کنشگران برای شکل‌گیری شبکه ای از ارتباطات بین المللی اشاره و اظهار کرد: در شرایطی که شهرها از حوزه حمل و نقل تا خدمات شهری با تاثیرات ناشی از تحریم ها دست و پنجه نرم می کنند، ایجاد پیوندهای مشترک با نهادهای مرتبط جهانی، ایجاد شبکه شهرها و ایفای نقش پر رنگ تر در عرصه بین الملل یک وظیفه برای همه دستگاه هاست و به گواه مجموعه وزارت امور خارجه، اصفهان می‌تواند پایلوت این طرح شود و سپس این ابتکار خلاقانه را به سایر کلانشهرهای ایران نیز صادر کند.

وی با بیان اینکه این ابتکار با همکاری شهرداری و دستگاه‌های ذی‌صلاح در حال اجراست، گفت: در حالی که به قرن جدید نزدیک می‌شویم دیپلماسی هم باید از دروازه های متعدد و نو عبور کرده و به زندگی بهتر شهروندان کمک کند که یکی از این راه ها پیش قدم شدن مجموعه مدیریت شهری در اصفهان برای حذف اشکالات و رسیدن به جواب های موثر برای احیا یا پرفروغ کردن روابط خواهرخواندگی اصفهان است.

شهردار اصفهان تصریح کرد: در دنیای کنونی، افرادی که سکان اداره شهرها را در دست دارند، می‌دانند که دیگر زمان تصمیم گیری در اتاق های دربسته و جلسات درون سازمانی گذشته است و اکنون مدیریت بهینه شهرها تنها با مشارکت شهروندان و طبقات مختلف نخبگان و موثران و طبقه خلاق ممکن است.

وی افزود: در شرایطی که چالش های شهرهای دنیا جهانی شده است، قطعا نیاز به راهکارهای جهانی برای گذر از چالش ها داریم؛ حضور شهروند دیپلمات ها بر سر میزهای تصمیم گیری و استفاده از مشارکت شهروندانی که به مسائل روز دنیا و شهرها اشراف داشته باشند، می تواند اصفهان را به عنوان یک جهان شهر از این چالش ها عبور دهد.

نوروزی به آمادگی شهرداری اصفهان برای همفکری با تجار، فارغ التحصیلان دانشگاهی، فعالان فرهنگی و اجتماعی شهر اصفهان و رسانه ها در این چارچوب (طرح شهروند دیپلمات) اشاره و تاکید کرد: جهان شهر اصفهان نباید از نخبگان و شهروندان خود که دارای ارتباطات فرامرزی هستند، غافل باشد زیرا این افراد با ابتکار طرح شده، بازیگران جدید روابط بین‌المللی اصفهان می‌شوند.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، در ادامه اجرای برنامه "هر یکشنبه، یک افتتاح" و در بیست و سومین برنامه هر یکشنبه یک افتتاح با حضور شهردار اصفهان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ناوگان ماشین ‌آلات سازمان عمران شامل هفت دستگاه تراک‌میکسر ۲۶ تن حمل بتن با اعتباری بالغ بر ۱۸۴ میلیارد ریال و یک دستگاه خودرو نور رسان با اعتبار سه میلیارد ریال رونمایی شد.

در بخش خدمات شهری نیز نوسازی تجهیزات و ماشین آلات خدمات شهری رونمایی شد که ماشین آلات خریداری شده شامل دو دستگاه بیل بکهو، تعداد ۱۰ عدد شاسی هیوندا برای زباله ‌کش و یک عدد کشنده برای حمل جرثقیل ۱۵ تن با مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال است.

با این اقدام امکان استفاده از جرثقیل ۱۵ تن در زمان وقوع حوادث وجود خواهد داشت، امکانی که تا پیش از این باید در صورت نیاز از طریق بخش خصوصی و با مشکلات بسیار زیاد فراهم می ‌شد؛ با ورود این ماشین آلات به ناوگان سازمان خدمات موتوری، هزینه‌ های تعمیر و نگهداری ماشین آلات شهرداری تا حد چشمگیری کاهش می‌ یابد.

در بخش تاکسیرانی نیز نوسازی یک‌هزار دستگاه تاکسی با اعتبار یک هزار میلیارد ریال در دستور کار سازمان تاکسیرانی قرار گرفت که در فاز نخست ۳۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شده و مابقی تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.

تاکسی‌های جدید با حمایت شهرداری و شورای شهر اصفهان و با ارائه تسهیلات وام برای هر تاکسی به مبلغ ۵۰ میلیون تومان (با سود چهار درصد) واگذار می ‌شود؛ با نوسازی یک هزار تاکسی در شهر عمر این ناوگان از ۱۰ سال به کمتر از ۷.۵ سال کاهش خواهد یافت و کاهش آلایندگی ‌ها و سرویس دهی بهینه به شهروندان را شاهد خواهیم بود.

شهرداری اصفهان پیشرو در نوسازی تاکسی‌ ها در کشور است و این اتفاق خوشایند با حمایت مدیران شهری و بانک شهر رقم خورده و تا پایان امسال یک ‌هزار تاکسی شهر نوسازی می‌ شود.

*مردم به خدمات انجام شده واقف هستند

قدرت اله نوروزی شهردار اصفهان در این آیین با بیان اینکه ارائه این خدمات نیاز جامعه است، اظهار کرد: عملکرد شهرداری اصفهان به ویژه در حمل و نقل عمومی در میان سایر کلانشهرهای کشور زبانزد خاص و عام شده است، زیرا ناوگان اتوبوسرانی به شکلی بسیار زیبا نوسازی و بازسازی شده، تراموا در دستور کار قرار می گیرد، برای مترو بیش از 5 هزار میلیارد تومان ظرف دوسال هزینه شده و تاکسیرانی نوسازی هزار دستگاه تاکسی را در دستور کار قرار داده و تاکنون نیز بیش از 300 دستگاه تاکسی نوسازی شده است.

وی با بیان اینکه سازمان عمران شهرداری انقلاب بزرگی راه انداخته و در هر گوشه ای از شهر حرکت عمرانی ادامه دارد، تصریح کرد: همچنین حوزه خدمات شهری در همه بخش ها می درخشد و بدون ذره ای کوتاهی روزانه بیش از 40 میلیون مترمکعب شهر را تمیز می کنند، سه هزار و 700 هکتار فضای سبز را آبیاری و هزار تن زباله را از در هر خانه جمع می آوری می کند، همچین هفت هزار تن نخاله از سطح شهر جمع آوری می شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: تلاشگرانی در اصفهان هستند که امروز در همه صحنه های حمل و نقلی، عمرانی، خدمات شهری و نهاد تصمیم گیری شورای شهر به طور مضاعف و با همه توان خود در حال تلاش هستند که البته بسیاری نیز در پی سنگ اندازی در مسیر آنها هستند تا روالی عادی در شهر طی شود اما این اتفاق نمی افتد و خدمات رسانی ادامه می یابد.

وی اضافه کرد: امروز برای ساخته شدن سالن نمایشگاه اگر با تمام توان تلاش نمی شد شاید هم اکنون تپه ای از خاک در مکان فعلی آن بیشتر وجود نداشت، برای سالن اجلاس اگر شبانه روزی کار نمی شد و 700 میلیارد تومان پول مردم این شهر برای آن هزینه نمی شد امروز نمی توانستیم بگوییم این مرکز به زودی افتتاح می شود و سالها باید در انتظار افتتاح آن در انتظار می ماندیم.

نوروزی تاکید کرد: امروز عمر ناوگان تاکسیرانی به 9 سال رسیده است و قرار است تا پایان سال و یا با تاخیر اندکی 700 دستگاه دیگر نوسازی شود و آن زمان می توانیم بگوییم عمر تاکسیرانی شهرداری به 7 سال رسیده است که نشان می دهد در دوره ای چهارساله عمر 10 ساله تاکسیرانی به هفت سال تغییر یافته است.

وی اضافه کرد: رانندگان تاکسی سفیران اصلی شهر در تعامل با مردم بوده و برخوردهای بسیار شایسته ای با شهروندان داشته اند. دغدغه رانندگان تاکسی در خصوص تاکسی‌مترها حل شده است که همه این موارد نشان از توجه مدیریت شهری به تاکسیرانان دارد.

شهردار اصفهان گفت: اتفاقی که امروز برای خدمات موتوری افتاده اگر در گذشته و به صورت هر سه سال یکبار می افتاد امروز با وضعیت بسیار متفاوتی روبرو بودیم. ماشین آلات جدید در بخش های مختلف مانند، خدمات شهری، خدمات موتوری و سازمان عمران با رنج و زحمت بسیار زیادی خریداری شده که همه اینها نشان از خدمت شایسته به مردم می دهد.

وی با بیان اینکه مردم به خدمات انجام شده خدمتگزاران خود در شهرداری و مدیریت شهری واقف هستند و هیچ ابری نمی تواند بر این حقیقت آشکار سایه بیاندازد، تصریح کرد: دل های پاک و چشمان بینای مردم و ذهن های هوشیار شهروندان می دانند طی سه سال گذشته چه اتفاقات قابل توجهی برای شهر اصفهان رقم خورده است، شهر اصفهان از نظر تحقق درآمدهای بودجه سرآمد شهرهای کشور شد، بودجه سه سال گذشته سه برابر شده و هر سال به حد معقول درآمدها تحقق پیدا کرد و در میان کلانشهرها اول شد که جای تشکر از همه کارکنان و مدیران شهرداری و شورای شهر دارد.

*نگاه شهرداری به نیازهای آینده شهر است

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این آیین اظهار کرد: امروز اتفاقی بزرگ در شهر اصفهان رقم خورده که چندین سازمان شهرداری در آن نقش داشته اند، در این اتفاق شهردار اصفهان و مدیران وی با وقت گذاری بسیار زیاد باعث شدند امروز شاهد این اتفاق بزرگ و صحنه های زیبا باشیم.

علیرضا نصر با بیان اینکه امروز لبخند دیگری بر لبان مردم قدرشناس اصفهان می نشیند، تصریح کرد: سازمان عمران،‌ سازمان تاکسیرانی، سازمان آتش نشانی و سازمان خدمات موتوری شهرداری در یک کار مشترک خالق کار بسیار بزرگی بودند که این کارها ستودنی است.

وی اضافه کرد: اتفاقی که امروز در این مکان شاهد آن هستیم با هزینه ای نزدیک به 150 میلیارد تومان انجام شده است که در این شرایط سخت اقتصادی بسیار قابل توجه است. کارهای انجام شده نشان می دهد شهر همچنان در حال رشد و توسعه بوده و مسیر رشد و تعالی را به خوبی طی می کند زیرا شهرداری علاوه بر انجام کارهای روزمره خود با نگاهی به نیازهای آینده شهر که در تراز مردم شهید پرور اصفهان باشد اتفاقات خوبی را در حال رقم زدن است.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امروز افتخار می کنیم که اجازه نداده ایم شهر اصفهان در آینده از سرآمدی و پیش قراولی خود عقب بماند و این موضوع مورد توجه مردم و خواست آنها است.

وی افزود: بر این باوریم از هر قسمتی غفلت شود آینده زیانباری نصیب اصفهان می شود و به همین دلیل است مدیران شهری در جایگاه انسان های خستگی ناپذیر می کوشند تا شرایط در آینده به خوبی رقم بخورد. امیدوارم هر هفته در روزهای یکشنبه با افول ویروس کرونا و کاهش آسیب های این ویروس بتوانیم در خدمت شهروندان باشیم.

نصر تاکید کرد: ظرف مدت سه و نیم سال گذشته اتفاقات بسیار بزرگی در شهر اصفهان رقم خورده، هر چند کارهایی در دوره های گذشته نیز انجام شده اما در مقایسه با گذشته باید همه جنبه های کارهای انجام شده مورد قیاس قرار بگیرد تا بتوان قضاوت منصفانه ای از عملکرد اعضای شورا و مدیران شهری انجام داد.

*تجهیز ناوگان های حمل و نقلی و بهبود خدمات رسانی 

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در حاشیه این آیین اظهار کرد: یکی از اصلی ترین وظایف مدیریت شهری کمک به بهبود خدمات رسانی در سطح شهر برای شهروندان است، یکی از خدمات مورد نیاز شهروندان نیز حمل و نقل پاک و روان است که با تجهیز این ناوگان در بخش های مختلف شهرداری این اتفاق بهتر از گذشته در حال رقم خوردن است.

نصیر ملت با بیان اینکه با تجهیز ناوگان به بهبود فعالیت ها و خدمات رسانی کمک بیشتری می شود، تصریح کرد: برای ارائه یک خدمات موثر نیاز به تکمیل بودن ابزار و امکانات مورد نیاز است. امروز مشکلات اقتصادی شرایط سختی را برای شهرداری های کشور ایجاد کرده است اما شهرداری اصفهان با تلاش مضاعف این امکان را فراهم کرده تا با یک برنامه ریزی صحیح امکانات مورد نیاز خود و شهروندان را تامین کند.

*نوسازی ناوگان تاکسیرانی اقدامی قابل توجه از سوی شهرداری است

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان در حاشیه این آیین اظهار کرد: امروز ایستگاه افتتاحیه های شهرداری اصفهان به مرحله بهره برداری از ماشین آلات خدمات شهری و نوسازی 300 دستگاه تاکسی رسید.

شیرین طغیانی تصریح کرد: امروز شهرداری پروژه های بسیار زیادی را در دستور کار خود قرار داده و تقویت زیرساخت های مربوط به سازمان های شهرداری می تواند در توسعه و تسریع فرآیندها موثر باشد.

وی ادامه داد: نوسازی ناوگان تاکسیرانی از مهمترین دستاوردهایی بود که امروز رونمایی شد و این اقدام بسیار خوب می تواند در کاهش آلاینده ها نقش بسیار زیادی داشته باشد. آلودگی هوا امروز دغدغه همه مردم اصفهان شده است و موضوعات مربوط به آلودگی، طیفی از مسائل را دنبال می کند که پرداختن به همه انها از جمله نوسازی ناوگان تاکسیرانی میتواند در کاهش آلاینده ها بسیار موثر باشد.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: امیدوارم بازهم در هفته های آینده مردم اصفهان شاهد بهره برداری از پروژه های مختلف باشند به این امید که شهر اصفهان در مسیر رو به رشد خود هم شاهد توسعه کیفی و هم توسعه کمی باشد.

*توجه ویژه مدیریت شهری به موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه این مراسم با بیان اینکه امروز یکی از پروژه های ضروری شهر اصفهان به سرانجام رسید، ‌اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل شهری با توجه به وضعیت آلایندگی هوای شهر اصفهان با بهسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اصفهان درصدی از آلودگی شهر اصفهان کاهش پیدا می کند.

امیراحمد زندآور تصریح کرد: خرید تعداد زیادی ماشین آلات عمرانی، خدمات شهری و نوسازی حدود 300 دستگاه تاکسی نشان از توجه ویژه مدیریت شهری به موضوع نوسازی ناوگان و کاهش آلاینده های شهری دارد.

وی اضافه کرد: ذرات معلق حاصل از حرکت ماشین آلات شهرداری در طول روز و شب ضرورت این نوسازی را الزام آور کرد که امروز شاهد این حرکت از طرف شهرداری اصفهان هستیم.  

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: با توجه به حاکم بودن تورم در سطح کشور شهرداری اصفهان از طریق راه های گوناگون مانند درآمدهای مردمی، کسب اوراق مشارکت، وام های مختلف و ... توانسته بر پروژه های مختلف خود استمرار ببخشد.

*اجرای ۱۱۰۰ میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی در شهر

ایرج مظفر معاون عمران شهری شهردار اصفهان در حاشیه مراسم آغاز به کارگیری ماشین آلات جدید عمرانی و خدماتی شهرداری و نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر اصفهان، اظهار کرد: ماشین‌ آلات خریداری شده در انجام اقدامات عمرانی نقش اساسی به لحاظ صرفه اقتصادی، نوسازی ناوگان، کاهش آلایندگی و کنترل قیمت‌ها ایفا می ‌کند.

وی با بیان اینکه سازمان عمران امسال بیشترین حجم فعالیت‌ های عمرانی را در شهر اجرا کرده است، افزود: در حال حاضر علیرغم شرایط سخت اقتصادی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان فعالیت عمرانی توسط سازمان عمران در حال انجام است.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان با اشاره به خرید هفت دستگاه تراک ‌میکسر ۲۶ تن حمل بتن با اعتباری بالغ بر ۱۸۴ میلیارد ریال و یک دستگاه خودرو نوررسان با اعتبار سه میلیارد ریال، خاطرنشان کرد: خرید این ماشین ‌آلات در تاریخ فعالیت سازمان عمران بی ‌سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه در تمام موارد رکوردهای تولید مصالح در سازمان عمران شکسته شده و هر روز بخاطر اقدامات مربوط به نوسازی و موارد مشابه افزایش می‌ یابد، تاکید کرد: با وجود محدودیت‌های اقتصادی، تحریم و شیوع کرونا، یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه‌  عمرانی در شهر فعال است که ۴۰۰ میلیارد تومان آن توسط سازمان عمران در حال اجرا است.

مظفر گفت: سازمان عمران در اجرای پروژه‌ های عمرانی بازوی توانمند شهرداری است و تمام مدیران باید حمایت ‌های خود از سازمان عمران را ادامه دهند.

*خریداری 50 دستگاه خودروی مورد نیاز آتش نشانی با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان نیز گفت: امروز شاهد بهره برداری از خودرو های ناوگان خدماتی عمرانی و حمل و نقل شهرداری اصفهان هستیم که بیش از 13 دستگاه خودرو به سازمان خدمات موتوری اضافه می‌شود و همچنین 7 دستگاه میکسر به سازمان عمران افزوده می‌شود. در بخش ناوگان حمل و نقل شهری نیز 300 تاکسی به این سازمان ملحق شده است.

حسین امیری با بیان اینکه امروز شاهد یک اتفاق خوب در راستای بهسازی و نوسازی ناوگان موتوری شهرداری هستیم، ادامه داد: امیدواریم با این روند هرساله با پیش بینی اعتبارات مورد نیاز خودروهایی که عمر بالایی دارند را از رده خارج و خودروهای جدیدی را به جای آن ها قرار دهیم، در سازمان خدمات موتوری شهرداری خودروهایی که امروز به بهره برداری می ‌رسد بالغ بر 25 میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص داده شده است که خوشبختانه این اعتبار تمام و کمال جذب شد.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: با پیش بینی 10 میلیارد تومان اعتبار دیگر تا پایان سال خودروهای دیگری خریداری و به ناوگان خدمات موتوری اضافه می ‌گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به گستردگی شهر و وجود 25 ایستگاه سازمان آتش ‌نشانی و 3 ایستگاه در حال احداث به خودرو هایی نیازمند بودیم تا بتوانیم پوشش به موقعی در موارد آتش سوزی و حوادث ارائه دهیم، به همین دلیل در سال جاری بالغ بر 50 دستگاه خودرو مورد نیاز آتش نشانی را با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان خریداری کردیم و برنامه ریزی شده این رویداد تا یک ماه آینده انجام شود و به چرخه استفاده وارد شود.

امیری با اشاره به اینکه با ورود این ناوگان ها به سازمان آتش‌نشانی شاهد یک سازمان پیشرفته خواهیم بود، اضافه کرد: قراردادی برای خرید 7 دستگاه خودرو سنگین بسته شده و شاسی این خودروها خریداری شده است و قرارداد تغییر کاربری آن ها بالغ بر 43 میلیارد تومان هزینه را به خود اختصاص داده است تا شاهد پوشش بهتر از این سازمان باشیم.

*همکاری شهرداری و دانشگاه برای کاهش آلایندگی ها

در پایان این برنامه عباسعلی جوادی رییس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خودروهایی که طول عمر آن ها بیشتر از ده سال است یکی از مهم ترین مواردیست که باعث آلودگی هوا می‌ شود، در چند سال گذشته بسیاری از این ماشین ها بهسازی و نوسازی شده است. بازسازی و خریداری اتوبوس ها و تاکسی ها باعث شده شاهد آلودگی کمتری در اصفهان باشیم.

او ادامه داد: پس از نوسازی 700 دستگاه تاکسی دیگر در سال آینده شاهد کاهش آلاینده ها خواهیم بود، فعالیت این تاکسی ها و استفاده آن ها از سوخت های فسیلی باعث می ‌شود آلودگی هوا بیشتر شود. سازمان ها باید دست در دست هم کارگاه هایی که باعث آلودگی می‌ شود را از شهر خارج کنند تا آلودگی کمتر شود. دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی با بودجه شهرداری یک کار تحقیقاتی را ارائه کردند که طرح آن اکنون ارسال شده و مکان های آلودگی شهر مشخص شده است؛ بر اساس این طرح باید برنامه ریزی صورت بگیرد تا سازمان ها با کمک یکدیگر وضعیت هوا را بهبود ببخشند.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، در ادامه اجرای برنامه "هر یکشنبه، یک افتتاح" و در بیست و سومین برنامه هر یکشنبه یک افتتاح با حضور شهردار اصفهان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ناوگان ماشین ‌آلات سازمان عمران شامل هفت دستگاه تراک‌میکسر ۲۶ تن حمل بتن با اعتباری بالغ بر ۱۸۴ میلیارد ریال و یک دستگاه خودرو نور رسان با اعتبار سه میلیارد ریال رونمایی شد.

در بخش خدمات شهری نیز نوسازی تجهیزات و ماشین آلات خدمات شهری رونمایی شد که ماشین آلات خریداری شده شامل دو دستگاه بیل بکهو، تعداد ۱۰ عدد شاسی هیوندا برای زباله ‌کش و یک عدد کشنده برای حمل جرثقیل ۱۵ تن با مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال است.

با این اقدام امکان استفاده از جرثقیل ۱۵ تن در زمان وقوع حوادث وجود خواهد داشت، امکانی که تا پیش از این باید در صورت نیاز از طریق بخش خصوصی و با مشکلات بسیار زیاد فراهم می ‌شد؛ با ورود این ماشین آلات به ناوگان سازمان خدمات موتوری، هزینه‌ های تعمیر و نگهداری ماشین آلات شهرداری تا حد چشمگیری کاهش می‌ یابد.

در بخش تاکسیرانی نیز نوسازی یک‌هزار دستگاه تاکسی با اعتبار یک هزار میلیارد ریال در دستور کار سازمان تاکسیرانی قرار گرفت که در فاز نخست ۳۰۰ دستگاه تاکسی نوسازی شده و مابقی تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.

تاکسی‌های جدید با حمایت شهرداری و شورای شهر اصفهان و با ارائه تسهیلات وام برای هر تاکسی به مبلغ ۵۰ میلیون تومان (با سود چهار درصد) واگذار می ‌شود؛ با نوسازی یک هزار تاکسی در شهر عمر این ناوگان از ۱۰ سال به کمتر از ۷.۵ سال کاهش خواهد یافت و کاهش آلایندگی ‌ها و سرویس دهی بهینه به شهروندان را شاهد خواهیم بود.

شهرداری اصفهان پیشرو در نوسازی تاکسی‌ ها در کشور است و این اتفاق خوشایند با حمایت مدیران شهری و بانک شهر رقم خورده و تا پایان امسال یک ‌هزار تاکسی شهر نوسازی می‌ شود.

*مردم به خدمات انجام شده واقف هستند

قدرت اله نوروزی شهردار اصفهان در این آیین با بیان اینکه ارائه این خدمات نیاز جامعه است، اظهار کرد: عملکرد شهرداری اصفهان به ویژه در حمل و نقل عمومی در میان سایر کلانشهرهای کشور زبانزد خاص و عام شده است، زیرا ناوگان اتوبوسرانی به شکلی بسیار زیبا نوسازی و بازسازی شده، تراموا در دستور کار قرار می گیرد، برای مترو بیش از 5 هزار میلیارد تومان ظرف دوسال هزینه شده و تاکسیرانی نوسازی هزار دستگاه تاکسی را در دستور کار قرار داده و تاکنون نیز بیش از 300 دستگاه تاکسی نوسازی شده است.

وی با بیان اینکه سازمان عمران شهرداری انقلاب بزرگی راه انداخته و در هر گوشه ای از شهر حرکت عمرانی ادامه دارد، تصریح کرد: همچنین حوزه خدمات شهری در همه بخش ها می درخشد و بدون ذره ای کوتاهی روزانه بیش از 40 میلیون مترمکعب شهر را تمیز می کنند، سه هزار و 700 هکتار فضای سبز را آبیاری و هزار تن زباله را از در هر خانه جمع می آوری می کند، همچین هفت هزار تن نخاله از سطح شهر جمع آوری می شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: تلاشگرانی در اصفهان هستند که امروز در همه صحنه های حمل و نقلی، عمرانی، خدمات شهری و نهاد تصمیم گیری شورای شهر به طور مضاعف و با همه توان خود در حال تلاش هستند که البته بسیاری نیز در پی سنگ اندازی در مسیر آنها هستند تا روالی عادی در شهر طی شود اما این اتفاق نمی افتد و خدمات رسانی ادامه می یابد.

وی اضافه کرد: امروز برای ساخته شدن سالن نمایشگاه اگر با تمام توان تلاش نمی شد شاید هم اکنون تپه ای از خاک در مکان فعلی آن بیشتر وجود نداشت، برای سالن اجلاس اگر شبانه روزی کار نمی شد و 700 میلیارد تومان پول مردم این شهر برای آن هزینه نمی شد امروز نمی توانستیم بگوییم این مرکز به زودی افتتاح می شود و سالها باید در انتظار افتتاح آن در انتظار می ماندیم.

نوروزی تاکید کرد: امروز عمر ناوگان تاکسیرانی به 9 سال رسیده است و قرار است تا پایان سال و یا با تاخیر اندکی 700 دستگاه دیگر نوسازی شود و آن زمان می توانیم بگوییم عمر تاکسیرانی شهرداری به 7 سال رسیده است که نشان می دهد در دوره ای چهارساله عمر 10 ساله تاکسیرانی به هفت سال تغییر یافته است.

وی اضافه کرد: رانندگان تاکسی سفیران اصلی شهر در تعامل با مردم بوده و برخوردهای بسیار شایسته ای با شهروندان داشته اند. دغدغه رانندگان تاکسی در خصوص تاکسی‌مترها حل شده است که همه این موارد نشان از توجه مدیریت شهری به تاکسیرانان دارد.

شهردار اصفهان گفت: اتفاقی که امروز برای خدمات موتوری افتاده اگر در گذشته و به صورت هر سه سال یکبار می افتاد امروز با وضعیت بسیار متفاوتی روبرو بودیم. ماشین آلات جدید در بخش های مختلف مانند، خدمات شهری، خدمات موتوری و سازمان عمران با رنج و زحمت بسیار زیادی خریداری شده که همه اینها نشان از خدمت شایسته به مردم می دهد.

وی با بیان اینکه مردم به خدمات انجام شده خدمتگزاران خود در شهرداری و مدیریت شهری واقف هستند و هیچ ابری نمی تواند بر این حقیقت آشکار سایه بیاندازد، تصریح کرد: دل های پاک و چشمان بینای مردم و ذهن های هوشیار شهروندان می دانند طی سه سال گذشته چه اتفاقات قابل توجهی برای شهر اصفهان رقم خورده است، شهر اصفهان از نظر تحقق درآمدهای بودجه سرآمد شهرهای کشور شد، بودجه سه سال گذشته سه برابر شده و هر سال به حد معقول درآمدها تحقق پیدا کرد و در میان کلانشهرها اول شد که جای تشکر از همه کارکنان و مدیران شهرداری و شورای شهر دارد.

*نگاه شهرداری به نیازهای آینده شهر است

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این آیین اظهار کرد: امروز اتفاقی بزرگ در شهر اصفهان رقم خورده که چندین سازمان شهرداری در آن نقش داشته اند، در این اتفاق شهردار اصفهان و مدیران وی با وقت گذاری بسیار زیاد باعث شدند امروز شاهد این اتفاق بزرگ و صحنه های زیبا باشیم.

علیرضا نصر با بیان اینکه امروز لبخند دیگری بر لبان مردم قدرشناس اصفهان می نشیند، تصریح کرد: سازمان عمران،‌ سازمان تاکسیرانی، سازمان آتش نشانی و سازمان خدمات موتوری شهرداری در یک کار مشترک خالق کار بسیار بزرگی بودند که این کارها ستودنی است.

وی اضافه کرد: اتفاقی که امروز در این مکان شاهد آن هستیم با هزینه ای نزدیک به 150 میلیارد تومان انجام شده است که در این شرایط سخت اقتصادی بسیار قابل توجه است. کارهای انجام شده نشان می دهد شهر همچنان در حال رشد و توسعه بوده و مسیر رشد و تعالی را به خوبی طی می کند زیرا شهرداری علاوه بر انجام کارهای روزمره خود با نگاهی به نیازهای آینده شهر که در تراز مردم شهید پرور اصفهان باشد اتفاقات خوبی را در حال رقم زدن است.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: امروز افتخار می کنیم که اجازه نداده ایم شهر اصفهان در آینده از سرآمدی و پیش قراولی خود عقب بماند و این موضوع مورد توجه مردم و خواست آنها است.

وی افزود: بر این باوریم از هر قسمتی غفلت شود آینده زیانباری نصیب اصفهان می شود و به همین دلیل است مدیران شهری در جایگاه انسان های خستگی ناپذیر می کوشند تا شرایط در آینده به خوبی رقم بخورد. امیدوارم هر هفته در روزهای یکشنبه با افول ویروس کرونا و کاهش آسیب های این ویروس بتوانیم در خدمت شهروندان باشیم.

نصر تاکید کرد: ظرف مدت سه و نیم سال گذشته اتفاقات بسیار بزرگی در شهر اصفهان رقم خورده، هر چند کارهایی در دوره های گذشته نیز انجام شده اما در مقایسه با گذشته باید همه جنبه های کارهای انجام شده مورد قیاس قرار بگیرد تا بتوان قضاوت منصفانه ای از عملکرد اعضای شورا و مدیران شهری انجام داد.

*تجهیز ناوگان های حمل و نقلی و بهبود خدمات رسانی 

نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در حاشیه این آیین اظهار کرد: یکی از اصلی ترین وظایف مدیریت شهری کمک به بهبود خدمات رسانی در سطح شهر برای شهروندان است، یکی از خدمات مورد نیاز شهروندان نیز حمل و نقل پاک و روان است که با تجهیز این ناوگان در بخش های مختلف شهرداری این اتفاق بهتر از گذشته در حال رقم خوردن است.

نصیر ملت با بیان اینکه با تجهیز ناوگان به بهبود فعالیت ها و خدمات رسانی کمک بیشتری می شود، تصریح کرد: برای ارائه یک خدمات موثر نیاز به تکمیل بودن ابزار و امکانات مورد نیاز است. امروز مشکلات اقتصادی شرایط سختی را برای شهرداری های کشور ایجاد کرده است اما شهرداری اصفهان با تلاش مضاعف این امکان را فراهم کرده تا با یک برنامه ریزی صحیح امکانات مورد نیاز خود و شهروندان را تامین کند.

*نوسازی ناوگان تاکسیرانی اقدامی قابل توجه از سوی شهرداری است

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان در حاشیه این آیین اظهار کرد: امروز ایستگاه افتتاحیه های شهرداری اصفهان به مرحله بهره برداری از ماشین آلات خدمات شهری و نوسازی 300 دستگاه تاکسی رسید.

شیرین طغیانی تصریح کرد: امروز شهرداری پروژه های بسیار زیادی را در دستور کار خود قرار داده و تقویت زیرساخت های مربوط به سازمان های شهرداری می تواند در توسعه و تسریع فرآیندها موثر باشد.

وی ادامه داد: نوسازی ناوگان تاکسیرانی از مهمترین دستاوردهایی بود که امروز رونمایی شد و این اقدام بسیار خوب می تواند در کاهش آلاینده ها نقش بسیار زیادی داشته باشد. آلودگی هوا امروز دغدغه همه مردم اصفهان شده است و موضوعات مربوط به آلودگی، طیفی از مسائل را دنبال می کند که پرداختن به همه انها از جمله نوسازی ناوگان تاکسیرانی میتواند در کاهش آلاینده ها بسیار موثر باشد.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: امیدوارم بازهم در هفته های آینده مردم اصفهان شاهد بهره برداری از پروژه های مختلف باشند به این امید که شهر اصفهان در مسیر رو به رشد خود هم شاهد توسعه کیفی و هم توسعه کمی باشد.

*توجه ویژه مدیریت شهری به موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه این مراسم با بیان اینکه امروز یکی از پروژه های ضروری شهر اصفهان به سرانجام رسید، ‌اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل شهری با توجه به وضعیت آلایندگی هوای شهر اصفهان با بهسازی و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اصفهان درصدی از آلودگی شهر اصفهان کاهش پیدا می کند.

امیراحمد زندآور تصریح کرد: خرید تعداد زیادی ماشین آلات عمرانی، خدمات شهری و نوسازی حدود 300 دستگاه تاکسی نشان از توجه ویژه مدیریت شهری به موضوع نوسازی ناوگان و کاهش آلاینده های شهری دارد.

وی اضافه کرد: ذرات معلق حاصل از حرکت ماشین آلات شهرداری در طول روز و شب ضرورت این نوسازی را الزام آور کرد که امروز شاهد این حرکت از طرف شهرداری اصفهان هستیم.  

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: با توجه به حاکم بودن تورم در سطح کشور شهرداری اصفهان از طریق راه های گوناگون مانند درآمدهای مردمی، کسب اوراق مشارکت، وام های مختلف و ... توانسته بر پروژه های مختلف خود استمرار ببخشد.

*اجرای ۱۱۰۰ میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی در شهر

ایرج مظفر معاون عمران شهری شهردار اصفهان در حاشیه مراسم آغاز به کارگیری ماشین آلات جدید عمرانی و خدماتی شهرداری و نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهر اصفهان، اظهار کرد: ماشین‌ آلات خریداری شده در انجام اقدامات عمرانی نقش اساسی به لحاظ صرفه اقتصادی، نوسازی ناوگان، کاهش آلایندگی و کنترل قیمت‌ها ایفا می ‌کند.

وی با بیان اینکه سازمان عمران امسال بیشترین حجم فعالیت‌ های عمرانی را در شهر اجرا کرده است، افزود: در حال حاضر علیرغم شرایط سخت اقتصادی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان فعالیت عمرانی توسط سازمان عمران در حال انجام است.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان با اشاره به خرید هفت دستگاه تراک ‌میکسر ۲۶ تن حمل بتن با اعتباری بالغ بر ۱۸۴ میلیارد ریال و یک دستگاه خودرو نوررسان با اعتبار سه میلیارد ریال، خاطرنشان کرد: خرید این ماشین ‌آلات در تاریخ فعالیت سازمان عمران بی ‌سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه در تمام موارد رکوردهای تولید مصالح در سازمان عمران شکسته شده و هر روز بخاطر اقدامات مربوط به نوسازی و موارد مشابه افزایش می‌ یابد، تاکید کرد: با وجود محدودیت‌های اقتصادی، تحریم و شیوع کرونا، یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه‌  عمرانی در شهر فعال است که ۴۰۰ میلیارد تومان آن توسط سازمان عمران در حال اجرا است.

مظفر گفت: سازمان عمران در اجرای پروژه‌ های عمرانی بازوی توانمند شهرداری است و تمام مدیران باید حمایت ‌های خود از سازمان عمران را ادامه دهند.

*خریداری 50 دستگاه خودروی مورد نیاز آتش نشانی با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان نیز گفت: امروز شاهد بهره برداری از خودرو های ناوگان خدماتی عمرانی و حمل و نقل شهرداری اصفهان هستیم که بیش از 13 دستگاه خودرو به سازمان خدمات موتوری اضافه می‌شود و همچنین 7 دستگاه میکسر به سازمان عمران افزوده می‌شود. در بخش ناوگان حمل و نقل شهری نیز 300 تاکسی به این سازمان ملحق شده است.

حسین امیری با بیان اینکه امروز شاهد یک اتفاق خوب در راستای بهسازی و نوسازی ناوگان موتوری شهرداری هستیم، ادامه داد: امیدواریم با این روند هرساله با پیش بینی اعتبارات مورد نیاز خودروهایی که عمر بالایی دارند را از رده خارج و خودروهای جدیدی را به جای آن ها قرار دهیم، در سازمان خدمات موتوری شهرداری خودروهایی که امروز به بهره برداری می ‌رسد بالغ بر 25 میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص داده شده است که خوشبختانه این اعتبار تمام و کمال جذب شد.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: با پیش بینی 10 میلیارد تومان اعتبار دیگر تا پایان سال خودروهای دیگری خریداری و به ناوگان خدمات موتوری اضافه می ‌گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به گستردگی شهر و وجود 25 ایستگاه سازمان آتش ‌نشانی و 3 ایستگاه در حال احداث به خودرو هایی نیازمند بودیم تا بتوانیم پوشش به موقعی در موارد آتش سوزی و حوادث ارائه دهیم، به همین دلیل در سال جاری بالغ بر 50 دستگاه خودرو مورد نیاز آتش نشانی را با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان خریداری کردیم و برنامه ریزی شده این رویداد تا یک ماه آینده انجام شود و به چرخه استفاده وارد شود.

امیری با اشاره به اینکه با ورود این ناوگان ها به سازمان آتش‌نشانی شاهد یک سازمان پیشرفته خواهیم بود، اضافه کرد: قراردادی برای خرید 7 دستگاه خودرو سنگین بسته شده و شاسی این خودروها خریداری شده است و قرارداد تغییر کاربری آن ها بالغ بر 43 میلیارد تومان هزینه را به خود اختصاص داده است تا شاهد پوشش بهتر از این سازمان باشیم.

*همکاری شهرداری و دانشگاه برای کاهش آلایندگی ها

در پایان این برنامه عباسعلی جوادی رییس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خودروهایی که طول عمر آن ها بیشتر از ده سال است یکی از مهم ترین مواردیست که باعث آلودگی هوا می‌ شود، در چند سال گذشته بسیاری از این ماشین ها بهسازی و نوسازی شده است. بازسازی و خریداری اتوبوس ها و تاکسی ها باعث شده شاهد آلودگی کمتری در اصفهان باشیم.

او ادامه داد: پس از نوسازی 700 دستگاه تاکسی دیگر در سال آینده شاهد کاهش آلاینده ها خواهیم بود، فعالیت این تاکسی ها و استفاده آن ها از سوخت های فسیلی باعث می ‌شود آلودگی هوا بیشتر شود. سازمان ها باید دست در دست هم کارگاه هایی که باعث آلودگی می‌ شود را از شهر خارج کنند تا آلودگی کمتر شود. دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی با بودجه شهرداری یک کار تحقیقاتی را ارائه کردند که طرح آن اکنون ارسال شده و مکان های آلودگی شهر مشخص شده است؛ بر اساس این طرح باید برنامه ریزی صورت بگیرد تا سازمان ها با کمک یکدیگر وضعیت هوا را بهبود ببخشند.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی با حضور در نشست علنی شورای اسلامی شهر اصفهان برای معرفی چندین پروژه عمرانی – خدماتی در منطقه 14 شهر اصفهان در بیست و دومین برنامه " هر یکشنبه، یک افتتاح"  با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اهداف ما هموار کردن مسیر برای دسترسی همه مردم به امکانات شهری و برقراری عدالت فضایی است، اظهار کرد: در این موضوع تلاش شد در مناطقی از شهر اصفهان که اقشار آسیب پذیر سکونت دارند، امکانات جدید ایجاد شود چراکه جامعه پایدار و تاب آور، جامعه ای است که ضعیف ترین اقشار بتوانند از امکانات شهری به طور مساوی برخوردار شوند.

وی ادامه داد: به خاطر همین نگاه، محور همه فعالیت ها در شهرداری عدالت فضایی قرار گرفت و مثال ما از چنین نگاهی، اقداماتی است که در منطقه 14 صورت گرفت و در حال اجرا است. 

شهردار اصفهان با بیان اینکه یکی از طرح هایی که به صورت جدی بر آن تمرکز پیدا کردیم، طرح رینگ چهارم ترافیکی شهر اصفهان، افزود: همه این پروژه در مناطق کمتربرخوردار و بخش های زیادی در منطقه 14 واقع شده است.

وی ادامه داد: در دنیای کنونی، گرایش به حمل و نقل عمومی است؛ اگر می خواهیم سردمدار پایان وابستگی به خودرو شویم باید ناوگان حمل و نقل عمومی را توسعه دهیم و شهر و شهروند هوشمند را تقویت کنیم.

نوروزی تصریح کرد: این نگاه، مدیریت شهری را به سوی حمل و نقل عمومی از جمله تراموا و مترو سوق داده است تا به وابستگی به سوخت های فسیلی غلبه پیدا کنیم؛ البته این اتفاق اکنون رخ نداده اما زیرساخت های آن آماده شده است.  

وی اظهار کرد: در این دوره مدیریت شهری توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد توجه بوده و این مهم در مناطقی مورد تاکید ویژه قرار گرفته است.

شهردار اصفهان با اشاره به ضرورت حل موضوع آلودگی هوای اصفهان بیان کرد: در زمانی که همه گرفتار آلودگی هوا می شوند، افرادی که باید دست مردم را بگیرند با حرف های ناروا سیلی به صورت مردم می زنند و گاه مواردی مانند مترو و تراموا را هدف قرار می دهند. البته به نظرات کارشناسی اهمیت می دهیم و بر اساس منافع شهر حرکت می کنیم.

وی افزود: تاکنون شورای اسلامی شهر اصفهان با مصوبات خود توانسته در راستای عدالت فضایی در منطقه 14 قدم بردارد و پروژه هایی همچون جاده فرزانگان، پل آفتاب و زیرساخت های دیگر را احداث کند. اگر ۱۲ ایستگاه مترو در دو سال اخیر چنین پیشرفتی داشته و دو لاین تی‌ بی‌ ام در دو مسیر، زیر زمین کار می‌کند مبتنی بر همین نگاه بود تا دسترسی مردم از نقطه دارک به منطقه مرکزی شهر با احداث خط دوم مترو فراهم شود. 

نوروزی تصریح کرد: با توجه به اینکه در هر ساعت، یک خط اتوبوس مناسب و استاندارد پنج هزار نفر، یک خط سبک قطار ۱۰ تا ۲۰ هزار نفر و یک خط قطار سریع ‌السیر تا ۵۰ هزار نفر را جابجا می‌کند بدین سبب با مطالعات لازم، از ابتدا سراغ مترو رفتیم و در این دوره مدیریتی سعی شد ارتباط بین دارک و کهندژ تقویت شود.

وی افزود: سیاست عدالت فضایی باید برای رهایی شهر از چنگال آلودگی و ترافیک تداوم پیدا کند و در سه سال گذشته در این زمینه به گونه ای عمل شده که در محله حصه شاهد اقدامات خوبی هستیم و امروز جوان منطقه 14 دسترسی به امکانات ورزشی دارد. 

 

 

منتشرشده در شهر

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  قدرت الله نوروزی در حاشیه جلسه سرمایه گذاری، برنامه ریزی و تبیین ساختار اجرایی قطار شهری اصفهان در جمع خبرنگاران در سالن جلسات استانداری هزینه بهره برداری خط ۲ مترو اصفهان را بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرد.

وی اظهارداشت: پنج هزار میلیارد تومان از محل فروش اوراق مشارکت و زمین برای احداث خط ۲ مترو استفاده و در مجموع تاکنون ۲۴ هزار میلیارد تومان برای این خط هزینه شد و نیازمند بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان دیگر هستیم.

شهردار اصفهان راه اندازی قطار حومه‌ای  را بهترین خدمت به شهروندان برشمرد و بر ضرورت تحقق این مهم تاکید کرد.

به گفته نوروزی با راه اندازی قطار حومه ای از ورود ۱۰ هزار اتوبوس به اصفهان جلوگیری می شود.

وی ادامه داد: خط یک مترو اصفهان با ۲۷ هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

حجت الله غلامی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان نیز گفت: قطار حومه اصفهان به طول حدود ۱۶۰ کیلومتر مسیرهای چهار جهت این کلانشهر را طی می‌کنند.

غلامی ادامه داد : ساختاری جهت فعال شدن قطار حومه اصفهان تعریف می‌شود، همچنین توسعه خطوط یک، ۲ و سه متروی اصفهان است.

وی با اشاره به برگزاری جلسه مشترک با شهرداران قطارهای حومه و شهرهای جدید و فرمانداران این محورها، بیان کرد: قطار حومه به انتهای هریک از خطوط متصل می‌شود و یک خط به سمت شاهین شهر، نجف آباد، بهارستان- مجلسی و فولادشهر- ذوب آهن خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان اضافه کرد: باید برای راه اندازی قطار حومه از امکانات موجود شهرداری‌ها و توانمندی بودجه سال جاری و سال آینده استفاده کنیم.

وی اظهارکرد: راهکار به حداقل رساندن آسیب‌های کلانشهر اصفهان برقراری سفرهای ایمن، سریع و راحت با مجموعه شهری اطراف کلانشهر است تا حجم مهاجرت به این کلانشهر را به حداقل ممکن برسانیم.

غلامی بیان کرد: مقرر شد ظرف ۱۵ روز آینده ساختار نهایی چهار خط قطار حومه تعریف شود تا به سمت اجرای پروژه‌ها حرکت کنیم البته در زمان حاضر خط بهارستان فعال بوده و عملیات زیرسازی خط شاهین شهر آغاز  و همچنین بخشی از خط مجلسی- بهارستان شروع شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تصریح کرد: هدف ما از برگزاری جلسات تعریف ساختار واحد برای هر چهار خط قطار حومه و افزایش سرعت اقدامات و استفاده حداکثری از تسهیلات بودجه سنواتی است.

طول خط ۲ قطار شهری اصفهان ۲۴ کیلومتر و ۷۵۰ متر است و از شهرک امام حسین (ع) در خیابان زینبیه آغاز می‌شود و پس از عبور از میدان‌های قدس و امام، خیابان‌های فلسطین و آمادگاه و میدان امام حسین (ع) و خیابان طالقانی در نهایت به خیابان کهندژ و خمینی شهر ختم می‌شود.

در زمان حاضر پنج ایستگاه از خط ۲ قطار شهری توسط پیمانکاران در حال ساخت است. خط یک قطار شهری که از شمال اصفهان آغاز شده است پس از طی مسیری به طول ۲۰.۲ کیلومتر به پایانه مسافربری صفه در جنوب این شهر می‌رسد.

نخستین مرحله خط یک قطار شهری مهر سال ۹۴ افتتاح و مراحل پایانی و تکمیلی آن تیرماه ۹۸ به بهره برداری رسید.

 

منتشرشده در شهر
صفحه1 از2
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر ناحیۀ
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال جاری 14 پروژه در بخش آب به بهره برداری می رسد و
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف کننده بخش عمومی انرژی الکتریکی در استان ...
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات کارکنان بخش‌های مختلف در این زمینه، اجرای ...
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  میرزایی مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن تأیید این خبر گفت: این رکوردها در حالی ثبت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به جدی بودن بحران تأمین مواد اولیه خاطرنشان کرد:

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال ...
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…