طراحی نسخه اولیه پایانه هوشمند

مدیر سخت‌افزار و تجهیزات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان با بیان اینکه پایانه هوشمند یک جعبه شامل پردازنده و برد هوشمندسازی است که قابلیت‌های ارتباطی، پردازشی و امنیتی اولیه جهت ایجاد ارتباط امن را فراهم می‌کند، گفت: تیم کارشناسی این سازمان موفق به طراحی نسخه اولیه آن شدند.

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن فارغ اظهار کرد: پس از کشف آسیب‌پذیری در تابلوهای متغیر خبری، سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان مأموریت یافت تا آسیب‌های این سرویس را به صورت کامل بررسی و اصلاح کند، همزمان تیم کارشناسی معاونت شبکه و مرکز داده، در حال ارزیابی راهکاری جامع برای تأمین و تجهیز مناسب برای رفع نیازمندی‌های درخواستی از قبیل سامانه اعلان صوتی تحت شبکه، تابلوهای متغیر خبری و سایر نیازهای شهری بود و متوجه چالش‌هایی در فرایند طراحی و تولید این محصولات در بازار داخلی شد.

وی خاطرنشان کرد: با بررسی‌های انجام شده و ارزیابی‌هایی که از تجهیزات تولید داخل انجام شده است، تیم کارشناسی این سازمان علت را در وجود نقاط ضعف طراحی محصولات یافت که به‌دلیل وجود نداشتن نگرش جامع و به‌کار نگرفتن تخصص‌های بین بخشی، در طراحی این محصولات ایجاد شده است، به گونه‌ای که هر شرکت متناسب با نوع نیاز و تخصص خود تنها به بخش خاصی در طراحی محصول مشرف و سایر حوزه‌های تخصصی را به‌صورت حداقلی مدنظر قرار داده است.

مدیر سخت‌افزار و تجهیزات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان ادامه داد: در فاز نخست جهت بهبود پروژه اعلان صوتی، تیم کارشناسی متشکل از تخصص‌های گوناگون از جمله سخت‌افزار، الکترونیک، کنترلر، نرم‌افزار، شبکه، زیرساخت ارتباطی، سیستم‌های صوتی و امنیت تشکیل شد و سپس از شرکت‌های فعال در این زمینه درخواست شد تا محصولات خود را معرضافه کرد: تیم کارشناسی جهت مقابله با چالش‌های مطرح شده و کسب آمادگی برای شرایط پیچیده حاکمیت اطلاعات در آینده نزدیک و با هدف ارتقای سطح دانش سازمان، در یک فاز تحقیق و توسعه پس از بررسی و مطالعه محصولات مشابه در دنیا و همچنین بهره‌برداری از تجربیات دریافت شده در پروژه‌های قبلی از جمله پروژه جامع سامانه اتوبوسرانی با عنوان (AVL-AFC) به این جمع‌بندی رسید که با ایجاد پایانه‌های هوشمند می‌توان بر بسیاری از چالش‌ها و دغدغه‌ها فائق آمد.

 

مدیر سخت‌افزار و تجهیزات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اصفهان گفت: پایانه هوشمندسازی یک جعبه شامل پردازنده و برد هوشمندسازی است که قابلیت‌های ارتباطی، پردازشی و امنیتی اولیه جهت ایجاد ارتباط امن را فراهم می‌کند و سایر دستگاه‌ها و حسگرها به صورت ماژول‌های ساخته شده به آن افزوده می‌شود.

فارغ تصریح کرد: با توجه به اینکه بر اساس بررسی‌های انجام شده، شرکت‌های داخلی به صورت متمرکز در این خصوص فعالیت خاصی انجام نداده بودند و هر شرکت تنها متناسب با تولیدات خود نسبت به طراحی یک تجهیز تک‌منظوره با قابلیت‌های محدود اقدام کرده بود؛ تیم کارشناسی سازمان فاوا بر آن شد تا در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» نام‌گذاری شده، با هدف کمک به رشد و ارتقای سطح دانش شرکت‌های دانش‌بنیان و این سازمان گام بردارند تا شاهد تولید یک محصول ملی با دانش بومی باشیم.

وی تصریح کرد: در جهت تسریع فرایند کار، نسبت به طراحی و بومی‌سازی این نیاز، اقدام شد و کارشناسان سازمان فاوا موفق به طراحی نسخه اولیه و تولید نمونه آزمایشگاهی پایانه هوشمند شدند.

مدیر سخت‌افزار و تجهیزات سازمان فاوا شهرداری اصفهان تاکید کرد: در حال حاضر پایانه هوشمندسازی در فاز آزمایشگاهی در پروژه اعلان صوتی تست‌های اولیه خود را با حضور مدیران ارشد این سازمان با موفقیت سپری کرده است و در فازهای بعدی و راه‌اندازی سایر ماژول‌های آن در قالب پروژه به شرکت‌های دانش‌بنیان واگذار خواهد شد.

وی در خصوص دلایل سازمان فاوا برای به‌کارگیری پایانه‌های هوشمندسازی اضافه کرد: از جمله این دلایل می‌توان به توسعه و پشتیانی بیشتر پروژه‌های هوشمندسازی شهری با حداقل منابع، ماژولار بودن پایانه هوشمندسازی و ارتباط ایمن اشاره کرد.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سیدمحمدرضا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حامد ضیایی با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن قدیری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمود اعتباری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، امیرحسین نصرتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سید مجتبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایرج رخصتی
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی روبرو است و دوستان اکثر اوقات ناراضی هستند ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره گروه‌های خونی در استان اصفهان، اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی خبوشانی» را به سمت به عنوان نماینده و دستیار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی به مناسبت هفدهم مردادماه «روز ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…