نمایش موارد بر اساس برچسب: شورای اسلامی شهر اصفهان

سه شنبه, 22 ارديبهشت 780 ساعت 13:44

خرید 100 دستگاه میدل‌باس‌ها در راه اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  فرزانه کلاهدوزان در یک برنامه برخط رادیویی ، حفظ فضای سبز موجود شهر را یکی از اقدامات مهم مدیریت شهر در حوزه محیط زیست دانست و گفت: نگهداری فضای سبز شهر با توجه به خشکسالی روند سختی دارد، در این راستا با احداث تصفیه‌خانه سعی شده است این میزان فضای سبز حفظ شود.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه کاهش آلودگی هوا در قانون سهم و نقش هر ارگان و سازمانی مشخص شده است، اظهار کرد: توجه ویژه به حمل‌ونقل عمومی یکی از اولویت‌های مدیریت شهری است که تکمیل خط یک و اجرای عملیات ساخت خط دوم مترو در شهر با همین هدف در دستور کار قرار دارد، در این زمینه قراردادها در این بخش نیز منعقد شده است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در بخش اتوبوسرانی نیز سعی شده است اتوبوس‌هایی که در دوران شیوع کرونا از چرخه خارج شدند پس از نوسازی و بازسازی به ناوگان بازگردند، اضافه کرد: به منظور تقویت و توسعه حمل‌ونقل عمومی طی هفته آینده قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه میدل‌باس منعقد می‌شود، همچنین سال گذشته ۱۷۳ دستگاه اتوبوس خریداری شده است که امیدوارم دولت هرچه زودتر این اتوبوس را به کلان‌شهرها تحویل دهد.

وی گفت: در حوزه سلامت مدیریت شهری برای توسعه ورزش‌های همگانی با حمایت از ایستگاه‌های ورزشی اقدامات خوبی را انجام و رویدادهای فرهنگی و ورزشی متنوعی را تعریف شده است که با استقبال مردم روبه‌رو شد.

کلاهدوزان توزیع عادلانه خدمات در مناطق را از اولویت‌های شورای ششم دانست و افزود: خدمات و حتی برگزاری رویدادها در سطح محلات باید به صورت عادلانه توزیع شود؛ میز خدمت به منظور رفع مشکلات مردم با حضور اعضای شورای اسلامی شهر در نماز جمعه‌های چهارگانه در سطح شهر اصفهان برپا می‌شود.

  وی گفت : شورای اسلامی شهر یک نهاد اجتماعی است که اعضای آن به صورت مستقیم از سوی مردم انتخاب می‌شوند؛ مهم‌ترین وظیفه این نهاد انتخاب شهردار و نظارت بر فعالیت مدیریت شهری است.

وی با اشاره به تشکیل کمیسیون‌های تخصصی در شورای اسلامی شهر، افزود: در هر کمیسیون مسائل و مشکلات حوزه و معاونت مربوطه شهرداری در قالب لایحه، طرح و نظارت مطرح می‌شود و پس از بررسی به کمیسیون تلفیق و در نهایت برای تصویب به صحن علنی شورای اسلامی شهر می‌آید.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: به منظور ارتباط مستقیم و رودررو با شهروندان و بررسی مشکلات محلات کمیته‌های نظارتی در مناطق پانزده‌گانه فعال شده است، در این راستا شهروندان می‌توانند از طریق سایت شورای اسلامی شهر اصفهان برای دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر در مناطق خود ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرداران مناطق هر هفته ملاقات مردمی دارند و بسیاری از مسائل در این دیدارها رفع می‌شود، گفت: گاهی مردم با چالش‌هایی روبه‌رو هستند که در حیطه اختیار شهرداری نیست و مشکلات رفع نشده باقی مانده است؛ از این رو فعالیت کمیته‌های نظارتی برای رفع مشکلاتی است که نیاز به تعامل با دیگر نهادها دارد.

حمایت از اقدامات فرهنگی در اولویت مدیریت شهری

کلاهدوزان  از تدوین تقویم فرهنگی خبر داد و تصریح کرد: یکی از اولویت‌های مدیریت شهری حمایت از اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی است که از سوی گروه‌های مردمی و سمن‌ها انجام می‌شود و مدیریت شهر در کنار آنها تنها وظیفه تسهیلگری دارد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه یکی از وظایف این نهاد تصویب بودجه شهرداری و سازمان‌های آن است، اضافه کرد: پایان هر سال با انتخاب حسابرس عملکرد مالی شورای اسلامی شهر، شهرداری و سازمان‌ها بررسی می‌شود و نتایج آن گزارش به صورت شفاف به اطلاع مردم می‌رسد.

وی گفت: شورای اسلامی شهر حتی در بخش‌هایی که تکلیف قانونی برای شفاف‌سازی ندارد، به منظور افزایش آگاهی مردم اطلاعات را در سایت شفافیت بارگذاری می‌کند.

کلاهدوزان با اشاره به اینکه نماینده زنان شهر در شورای اسلامی شهر هستم، تصریح کرد: با بانوان هر منطقه دیدار داشته‌ام و شنونده دغدغه‌های آنها هستم، شورای اسلامی شهر معتقد است زنان باید در حوزه محله‌محوری و رفع مشکلات به مدیریت شهری کمک کنند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان  افزود: به طور مثال مهم‌ترین مشکل مردم منطقه ۱۴ خرید و فروش املاک قولنامه‌ای است که نیاز به پیگیری با دیگر نهادها دارد و حتی می‌توانیم با تهیه طرح و لایحه آن را تدبیر کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در یک سال گذشته با بیشتر نهادهای دولتی مستقر در استان جلسات خوبی در راستای رفع مشکلات مردم برگزار شده است، تصریح کرد: مشکل ۵۰ ساله منطقه ۱۲ و محله علی‌آباد کلنگان در سفر اخیر ریاست‌جمهوری به اصفهان و با تعامل بین بخشی رفع شد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اقدامات انجام شده در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری، خاطرنشان کرد: این کمیسیون با معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری که هفت سازمان زیر مجموعه خود دارد، در ارتباط است.

وی با بیان اینکه ارزش حوزه خدمات شهری تا زمانی که فعالیت خود را به درستی و مطلوب انجام دهد مشخص نیست، اما با یک تأخیر در ارائه خدمت نازیبایی‌های بسیاری در شهر رخ می‌دهد، ادامه داد: خدمات شهری حوزه متنوعی است، در این راستا یکی از طرح‌ها و اقدامات جدید در این حوزه تغییر زمان جمع‌آوری پسماند از جلوی درِ خانه‌ها برای ایجاد نظم و ترتیب بیشتر است.

 

منتشرشده در شورا

به گزارشپایگاه خبری ارمغان شهر ،  مصطفی نباتی نژاد با بیان اینکه عدم رعایت سلسله‌مراتب دانش و تجربه از جمله آفت‌های نظام فرهنگی ایران در همه ساحت‌های فردی و سازمانی است، اظهار کرد: ضمن توصیه به مدیران و کارشناسان مدیریت شهری برای طی مسیر مطالعاتی مستمر و هدفمند پیرامون مسئولیت تخصصی خود، از مدیریت پژوهش، خلاقیت و فناوری‌های نوین هم درخواست می‌کنم با همکاری پژوهشیاران سازمانی، بسته‌های ماهیانه اختصاصی‌شده از پژوهش‌ها و مطالعات انجام‌شده و در دسترس (اعم از داخلی و خارجی) را در پروفایل شبکه مدیریت دانش هر یک از مدیران ارشد، میانی و پایه ارسال کند.

وی افزود: مدیریت پژوهش، خلاقیت و فناوری‌های نوین باید در بروز رسانی دانش و اطلاعات تخصصی مدیران اهتمام ورزد و ضمنا سازوکاری برای تشویق بدوی و تعهد نهایی در اهتمام مدیران و کارشناسان ستادی به مطالعه جستجو، پیش‌بینی و تدوین کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان بیان کرد: در اکثر سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری امکان کشف و خلق فرصت‌های درآمدی وجود دارد که متأسفانه بر اثر عدم دانش، بی‌توجهی و یا کم‌توجهی به آن فرصت‌های پنهان، با سازمان‌ها و شرکت‌های زیان‌ده و غیر بهره‌ور مواجهیم. 

وی ادامه داد: از طرف دیگر قیمت تمام‌شده خدمات تخصصی آن سازمان‌ها و شرکت‌ها در مقایسه با رقبای مستقیم و غیر مستقیمشان بسیار بالاست؛ امری که نیاز به واکاوی دقیق دارد.

نباتی نژاد خاطرنشان کرد: بنابراین، ضمن تاکید بر اهتمام مدیران جدید یا ابقا شده سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری، از مدیریت محترم هماهنگی امور مناطق و سازمان‌ها می‌خواهم که طراحی الگوی کسب‌وکار همه سازمان‌ها و شرکت‌ها در بستر شرایط نوین و با بهره‌گیری از همه دارایی‌های بالقوه و بالفعل مالی، دانشی، سازمانی و ارتباطی در دستور بازطراحی و پیاده‌سازی قرار گیرد.

منتشرشده در شورا

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، سرپرست شهرداری اصفهان در حاشیه این بازدید با بیان اینکه با همراهی اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، مدیران مناطق و مدیران شهرداری از پروژه خط دو مترو بازدید کردیم، اظهار کرد: تلاش بسیار عظیم و گسترده ای زیر شهر برای پروژه خط دو قطار شهری اصفهان در حال انجام است اما به دلیل تمهیداتی که در احداث ایستگاه های این مسیر برای جلوگیری از به وجود آمدن ترافیک صورت گرفته است بسیاری از مردم اصفهان از ابعاد بسیار وسیع احداث چنین پروژه بزرگی اطلاع ندارند.

علیرضا بوژمهرانی تصریح کرد: این فعالیت بسیار بزرگ توسط جوانان دانشمند و کارشناس در حال انجام است که ثمره آن به زودی در اختیار شهروندان اصفهانی قرار می گیرد.

مناطق کمترتوسعه یافته اصفهان زیر پوشش مترو می رود

وی ادامه داد: خط دو مترو از منطقه دارک آغاز و در ادامه مسیر خود به سمت مرکز شهر و خیابان کهندژ ادامه پیدا می کند. بسیار امیدواریم تا با هماهنگی با سایر دستگاه ها تامین منابع مالی پروژه را انجام داده و مناطق کمتر توسعه یافته و محروم شهر اصفهان زیر پوشش مترو برود.

سرپرست شهرداری اصفهان افزود: از تمام مهندسان، کارشناسان، مدیران و کارگرانی که در این پروژه زحمت می کشند قدردانی کنم.

مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه خط دو قطار شهری لازم است

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در حاشیه این بازدید، اظهار کرد: با زحمت و تلاش بسیار طی سال های گذشته حفاری تونل خط دو از ایستگاه دارک آغاز شده و مسیر عمرانی خود را به سمت مرکز شهر و در ادامه خیابان کهندژ ادامه می دهد.

محمد نورصالحی با بیان اینکه در این مسیر 16 ایستگاه پیش بینی شده است، تصریح کرد: حفاری تونل های خط دو از دو سمت غرب و شرق (کهندژ و دارک) در حال انجام و قرار است این دو خط در ایستگاه میدان امام حسین (ع) به یکدیگر برسند.

وی ادامه داد: در برخی نقاط پروژه عملیات اجرایی با تاخیرهایی مواجه است که امیدواریم با برنامه های جبرانی زمانبندی که در نظر گرفته می شود این عقب ماندگی جبران و خط دو به نقطه مشخصی برسد و بتوانیم با دریافت گزارش دقیق میزان هزینه و زمان را برای اتمام پروژه تعیین کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: با توجه به رقم های سنگین تامین مالی پروژه خط دو مترو، می توان از مشارکت بخش خصوصی نیز استفاده کرد و کاری کنیم تا فراتر از زمان های پیش بینی شده این پروژه را به سرانجام خوبی برسانیم.

وی تاکید کرد: در صورت سرعت بخشیدن به اجرای خط دو زمان و هزینه کمتری صرف این پروژه شده و مردم هر چه زودتر می توانند از مزایای این خط استفاده کنند.

نورصالحی با بیان اینکه خط دو از دارک و زینبیه آغاز شده و به سمت مرکز شهر حرکت می کند، افزود: به این مناطق در گذشته کمتر توجه شده است که اجرای این پروژه می تواند در ارتقای کمی و کیفی زندگی مردم این محلات تاثیرگذار باشد.   

بهره برداری مردم از بخشی از خط دو ظرف دو سال آینده

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در حاشیه این بازدید، اظهار کرد: عملیات اجرایی خط دو مترو به خوبی در حال انجام است و امیدواریم با برنامه ریزی هایی که صورت می دهیم بتوانیم به این عملیات سرعت ببخشیم تا در پایان این دوره شورای شهر خط دو مترو در اختیار شهروندان عزیز قرار بگیرد.

ابوالفضل قربانی با بیان اینکه مشکلات و معضلاتی در مسیر ساخت خط دو وجود دارد، تصریح کرد: شاید مردم اطلاع چندانی از عملیات سنگینی که در عمق زمین با وجود هزاران کارگر و کارشناس در حال انجام است نداشته باشند اما با وجود این کار سنگین امیدواریم قسمتی از خط دو مترو طی فازبندی های صورت گرفته ظرف دو سال آینده از کهندژ تا میدان امام حسین (ع) مورد بهره برداری مردم قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: شورای ششم شهر اصفهان مصمم است در ارتباط با گسترش سامانه های حمل و نقل عمومی تلاش خود را دوچندان کند.

احداث ایستگاه ها قبل از رسیدن دستگاه های حفار مکانیزه TBM

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان پیرامون مراحل مختلف اجرایی خط دو قطار شهری اصفهان، اظهار کرد: ابرپروژه قطار شهری اصفهان پروژه ای ملی و استانی بوده که با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان می تواند هر چه سریعتر در اختیار شهروندان اصفهانی قرار بگیرد.

علیرضا بنکدار با بیان اینکه مسیر خط دو مترو شرقی ـ غربی است، تصریح کرد: این خط از شهرک امام حسین (ع)(دارک) آغاز شده و با عبور از ایستگاه تقاطعی امام حسین(ع) به سمت خمینی شهر ادامه پیدا می کند.

وی ادامه داد: در سال 95 مراحل اجرایی خط دو قطار شهری به طول 24 کیلومتر و شامل 23 ایستگاه آغاز شد که در حال حاضر از  16 ایستگاه اولویت خط دو، 13 ایستگاه در حال ساخت است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان با اشاره به ویژگی های خط دو قطار شهری، گفت: احداث ایستگاه ها قبل از رسیدن دستگاه های حفار مکانیزه TBM به منظور صرفه جویی در هزینه ها و آب بندی ایستگاه انجام می شود. همچنین حفاری ایستگاه ها به صورت زیرزمینی به منظور جلوگیری از مشکلات ترافیکی و جا به جایی تاسیسات در حال انجام است. همزمانی حفاری تونل ها در دو جبهه از سمت شمال شرق و غرب از دیگر ویژگی های خط دو قطار شهری اصفهان است.

وی با اشاره به فازبندی های مختلف خط دو قطار شهری اصفهان، افزود: فاز اول بهره برداری حدفاصل ایستگاه کهندژ تا میدان امام حسین (ع) به طول سه کیلومتر و پنج ایستگاه، فاز دو حدفاصل دپو تا ایستگاه طوقچی به فاصله 6 کیلومتر با 7 ایستگاه، فاز سوم حدفاصل ایستگاه امام حسین(ع) تا ایستگاه طوقچی به طول 5 کیلومتر و 4 ایستگاه و فاز چهارم نیز حدفاصل خمینی شهر تا ایستگاه کهندژ را شامل می شود.

بنکدار با بیان اینکه بخشی از تامین مالی خط دو توسط اوراق مشارکت تامین می شود،  تاکید کرد: هم اکنون 6 فاز اوراق مشارکت برای خط دو مترو وجود دارد که بخشی از تامین مالی پروژه را شامل می شود.  

وی اضافه کرد: در صورتی که شورای شهر توسعه خط یک مترو را در دستور کار این دوره قرار دهد در کوتاه ترین زمان می توانیم ادامه خط یک از ایستگاه قدس تا دانشگاه صنعتی را با 4 ایستگاه به طول 5.5 کیلومتر انجام دهیم.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان افزود: برای فازبندی اول خط دو مترو در حدود 2 هزار و 200 میلیارد تومان برای سازه و سیویل در نظر گرفته شده بود که با افزایش نرخ ها حدود 8 هزار و 200 میلیارد تومان برآورد جدیدی است که در این خصوص وجود دارد و حدود 2500 میلیارد تومان تاکنون جذب منابع شده است. 

وی تاکید کرد: تی بی ام های خط دو قطار شهری از سمت غربی در ایستگاه لاله و تی بی ام شرقی حدفاصل عمان سامانی و ایستگاه لاله قرار دارد، تی بی ام 9 متری نیز از ایستگاه کهندژ به سمت ایستگاه خرازی حرکت خود را آغاز کرده است.

بنکدار ادامه داد: وضعیت کلی پیشرفت پروژه های خط دو مترو در مسیر تی بی ام غربی 4 هزار و 227 متر تا ایستگاه لاله و در قسمت تی بی ام شرقی 3 هزار و 678 متر حدفاصل ایستگاه عمان سامانی تا ایستگاه لاله است که در مجموع بالغ بر 7 هزار متر از این مسیر دوقلو اجرا شده است. مسیر حدفاصل کهندژ تا میدان امام علی (ع) نیز در حال حاضر 96 متر پیشروی کرده است.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، شیرین طغیانی  اظهار کرد: زمانی که محل سابق نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان به محل جدید منتقل شد، امید بود سازه‌ای که سال‌ها در کنار پل شهرستان موجب تجاوز به حریم رودخانه و پل تاریخی شهرستان شده، برچیده شود.

وی افزود: حال که فضای جدید نمایشگاهی در کلانشهر اصفهان ایجاد شده و برای تعیین تکلیف بخش‌های مجاور پل شهرستان مشاور نیز به کار گرفته شده است، بار دیگر به برچیدن این سازه نازیبا در کنار یکی از آثار تاریخی اصفهان تاکید می‌کنم و از شهرداری می‌خواهم که پیگیری لازم را انجام دهد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اخیراً دستوری به مدیریت مناطق شهری اصفهان در حوزه زیباسازی ابلاغ شده است که متأسفانه من به عنوان نماینده شورا در هیئت مدیره سازمان زیباسازی از آن بی‌اطلاع هستم.

وی ادامه داد: زیبنده شهرداری کلانشهر اصفهان نیست که ساختمان مرکزی آن برای تسهیل دسترسی افراد معلول و سایر مراجعانی که قصد آمدن به طبقه دوم را دارند آسانسور ندارد، بنابراین لازم است سریع‌تر اشکال فنی آسانسور این ساختمان رفع شود.

منتشرشده در شورا

 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، فریده روشن در یکصد و شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه برگزاری امتحانات برخی پایه‌ها به صورت حضوری، این روزها باعث نگرانی والدین دانش آموزان شده است، اظهار کرد: برگزاری امتحانات برخی پایه‌ها به صورت حضوری اعلام شده و از آنجا که شرایط کرونا در بسیاری از شهرها بحرانی است، از آموزش و پرورش می‌خواهم که تا حد امکان از برگزاری حضوری امتحانات خودداری کند.

وی افزود: در صورت ضرورت این امر لازم است نظارت بسیار دقیقی توسط والدین و مسئولان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی شود تا هرگونه احتمال ابتلای به کرونا در میان معلمان و دانش‌آموزان به حداقل برسد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک روز جهانی کارگر و بیان اینکه پرداخت حقوق کارگران از مواردی است که در احادیث نبوی بر آن تاکید شده است، تصریح کرد: واکسیناسیون پاکبانان شهرداری از اقدامات خوبی بود که در این ایام انجام شد؛ بدین سبب از مدیریت شهری اصفهان برای واکسیناسیون این افراد و رانندگان که قبل از سایرین در معرض ابتلای بیماری کرونا هستند تشکر می‌کنم.

وی نامگذاری یک روز به نام خلیج فارس را شاهدی بر اهمیت میهن دانست و خاطرنشان کرد: پاسداشت نام خلیج فارس بیانگر آن است که حتی نباید در کلام هم خدشه‌ای به هویت جغرافیایی آن وارد شود.

روشن با اشاره به روز شوراها، افزود: شورا نهادی برخاسته از بطن مردم است و اعضای آن نمایندگان مردمی با آرا و نظرات و عقاید مختلف هستند و نظام مردم سالاری ایجاب می‌کند که به همه عقاید و آرا احترام گذاشته شده و هیچ طیف فکری را از حق انتخاب شدن محروم نکنند.

منتشرشده در شورا
صفحه1 از3
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سیدمحمدرضا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حامد ضیایی با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن قدیری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمود اعتباری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، امیرحسین نصرتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سید مجتبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایرج رخصتی
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی روبرو است و دوستان اکثر اوقات ناراضی هستند ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره گروه‌های خونی در استان اصفهان، اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی خبوشانی» را به سمت به عنوان نماینده و دستیار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی به مناسبت هفدهم مردادماه «روز ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…