نمایش موارد بر اساس برچسب: شورای اسلامی شهر اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، سرپرست شهرداری اصفهان در حاشیه این بازدید با بیان اینکه با همراهی اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان، مدیران مناطق و مدیران شهرداری از پروژه خط دو مترو بازدید کردیم، اظهار کرد: تلاش بسیار عظیم و گسترده ای زیر شهر برای پروژه خط دو قطار شهری اصفهان در حال انجام است اما به دلیل تمهیداتی که در احداث ایستگاه های این مسیر برای جلوگیری از به وجود آمدن ترافیک صورت گرفته است بسیاری از مردم اصفهان از ابعاد بسیار وسیع احداث چنین پروژه بزرگی اطلاع ندارند.

علیرضا بوژمهرانی تصریح کرد: این فعالیت بسیار بزرگ توسط جوانان دانشمند و کارشناس در حال انجام است که ثمره آن به زودی در اختیار شهروندان اصفهانی قرار می گیرد.

مناطق کمترتوسعه یافته اصفهان زیر پوشش مترو می رود

وی ادامه داد: خط دو مترو از منطقه دارک آغاز و در ادامه مسیر خود به سمت مرکز شهر و خیابان کهندژ ادامه پیدا می کند. بسیار امیدواریم تا با هماهنگی با سایر دستگاه ها تامین منابع مالی پروژه را انجام داده و مناطق کمتر توسعه یافته و محروم شهر اصفهان زیر پوشش مترو برود.

سرپرست شهرداری اصفهان افزود: از تمام مهندسان، کارشناسان، مدیران و کارگرانی که در این پروژه زحمت می کشند قدردانی کنم.

مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه خط دو قطار شهری لازم است

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در حاشیه این بازدید، اظهار کرد: با زحمت و تلاش بسیار طی سال های گذشته حفاری تونل خط دو از ایستگاه دارک آغاز شده و مسیر عمرانی خود را به سمت مرکز شهر و در ادامه خیابان کهندژ ادامه می دهد.

محمد نورصالحی با بیان اینکه در این مسیر 16 ایستگاه پیش بینی شده است، تصریح کرد: حفاری تونل های خط دو از دو سمت غرب و شرق (کهندژ و دارک) در حال انجام و قرار است این دو خط در ایستگاه میدان امام حسین (ع) به یکدیگر برسند.

وی ادامه داد: در برخی نقاط پروژه عملیات اجرایی با تاخیرهایی مواجه است که امیدواریم با برنامه های جبرانی زمانبندی که در نظر گرفته می شود این عقب ماندگی جبران و خط دو به نقطه مشخصی برسد و بتوانیم با دریافت گزارش دقیق میزان هزینه و زمان را برای اتمام پروژه تعیین کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: با توجه به رقم های سنگین تامین مالی پروژه خط دو مترو، می توان از مشارکت بخش خصوصی نیز استفاده کرد و کاری کنیم تا فراتر از زمان های پیش بینی شده این پروژه را به سرانجام خوبی برسانیم.

وی تاکید کرد: در صورت سرعت بخشیدن به اجرای خط دو زمان و هزینه کمتری صرف این پروژه شده و مردم هر چه زودتر می توانند از مزایای این خط استفاده کنند.

نورصالحی با بیان اینکه خط دو از دارک و زینبیه آغاز شده و به سمت مرکز شهر حرکت می کند، افزود: به این مناطق در گذشته کمتر توجه شده است که اجرای این پروژه می تواند در ارتقای کمی و کیفی زندگی مردم این محلات تاثیرگذار باشد.   

بهره برداری مردم از بخشی از خط دو ظرف دو سال آینده

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در حاشیه این بازدید، اظهار کرد: عملیات اجرایی خط دو مترو به خوبی در حال انجام است و امیدواریم با برنامه ریزی هایی که صورت می دهیم بتوانیم به این عملیات سرعت ببخشیم تا در پایان این دوره شورای شهر خط دو مترو در اختیار شهروندان عزیز قرار بگیرد.

ابوالفضل قربانی با بیان اینکه مشکلات و معضلاتی در مسیر ساخت خط دو وجود دارد، تصریح کرد: شاید مردم اطلاع چندانی از عملیات سنگینی که در عمق زمین با وجود هزاران کارگر و کارشناس در حال انجام است نداشته باشند اما با وجود این کار سنگین امیدواریم قسمتی از خط دو مترو طی فازبندی های صورت گرفته ظرف دو سال آینده از کهندژ تا میدان امام حسین (ع) مورد بهره برداری مردم قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: شورای ششم شهر اصفهان مصمم است در ارتباط با گسترش سامانه های حمل و نقل عمومی تلاش خود را دوچندان کند.

احداث ایستگاه ها قبل از رسیدن دستگاه های حفار مکانیزه TBM

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان پیرامون مراحل مختلف اجرایی خط دو قطار شهری اصفهان، اظهار کرد: ابرپروژه قطار شهری اصفهان پروژه ای ملی و استانی بوده که با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان می تواند هر چه سریعتر در اختیار شهروندان اصفهانی قرار بگیرد.

علیرضا بنکدار با بیان اینکه مسیر خط دو مترو شرقی ـ غربی است، تصریح کرد: این خط از شهرک امام حسین (ع)(دارک) آغاز شده و با عبور از ایستگاه تقاطعی امام حسین(ع) به سمت خمینی شهر ادامه پیدا می کند.

وی ادامه داد: در سال 95 مراحل اجرایی خط دو قطار شهری به طول 24 کیلومتر و شامل 23 ایستگاه آغاز شد که در حال حاضر از  16 ایستگاه اولویت خط دو، 13 ایستگاه در حال ساخت است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان با اشاره به ویژگی های خط دو قطار شهری، گفت: احداث ایستگاه ها قبل از رسیدن دستگاه های حفار مکانیزه TBM به منظور صرفه جویی در هزینه ها و آب بندی ایستگاه انجام می شود. همچنین حفاری ایستگاه ها به صورت زیرزمینی به منظور جلوگیری از مشکلات ترافیکی و جا به جایی تاسیسات در حال انجام است. همزمانی حفاری تونل ها در دو جبهه از سمت شمال شرق و غرب از دیگر ویژگی های خط دو قطار شهری اصفهان است.

وی با اشاره به فازبندی های مختلف خط دو قطار شهری اصفهان، افزود: فاز اول بهره برداری حدفاصل ایستگاه کهندژ تا میدان امام حسین (ع) به طول سه کیلومتر و پنج ایستگاه، فاز دو حدفاصل دپو تا ایستگاه طوقچی به فاصله 6 کیلومتر با 7 ایستگاه، فاز سوم حدفاصل ایستگاه امام حسین(ع) تا ایستگاه طوقچی به طول 5 کیلومتر و 4 ایستگاه و فاز چهارم نیز حدفاصل خمینی شهر تا ایستگاه کهندژ را شامل می شود.

بنکدار با بیان اینکه بخشی از تامین مالی خط دو توسط اوراق مشارکت تامین می شود،  تاکید کرد: هم اکنون 6 فاز اوراق مشارکت برای خط دو مترو وجود دارد که بخشی از تامین مالی پروژه را شامل می شود.  

وی اضافه کرد: در صورتی که شورای شهر توسعه خط یک مترو را در دستور کار این دوره قرار دهد در کوتاه ترین زمان می توانیم ادامه خط یک از ایستگاه قدس تا دانشگاه صنعتی را با 4 ایستگاه به طول 5.5 کیلومتر انجام دهیم.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان افزود: برای فازبندی اول خط دو مترو در حدود 2 هزار و 200 میلیارد تومان برای سازه و سیویل در نظر گرفته شده بود که با افزایش نرخ ها حدود 8 هزار و 200 میلیارد تومان برآورد جدیدی است که در این خصوص وجود دارد و حدود 2500 میلیارد تومان تاکنون جذب منابع شده است. 

وی تاکید کرد: تی بی ام های خط دو قطار شهری از سمت غربی در ایستگاه لاله و تی بی ام شرقی حدفاصل عمان سامانی و ایستگاه لاله قرار دارد، تی بی ام 9 متری نیز از ایستگاه کهندژ به سمت ایستگاه خرازی حرکت خود را آغاز کرده است.

بنکدار ادامه داد: وضعیت کلی پیشرفت پروژه های خط دو مترو در مسیر تی بی ام غربی 4 هزار و 227 متر تا ایستگاه لاله و در قسمت تی بی ام شرقی 3 هزار و 678 متر حدفاصل ایستگاه عمان سامانی تا ایستگاه لاله است که در مجموع بالغ بر 7 هزار متر از این مسیر دوقلو اجرا شده است. مسیر حدفاصل کهندژ تا میدان امام علی (ع) نیز در حال حاضر 96 متر پیشروی کرده است.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، شیرین طغیانی  اظهار کرد: زمانی که محل سابق نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان به محل جدید منتقل شد، امید بود سازه‌ای که سال‌ها در کنار پل شهرستان موجب تجاوز به حریم رودخانه و پل تاریخی شهرستان شده، برچیده شود.

وی افزود: حال که فضای جدید نمایشگاهی در کلانشهر اصفهان ایجاد شده و برای تعیین تکلیف بخش‌های مجاور پل شهرستان مشاور نیز به کار گرفته شده است، بار دیگر به برچیدن این سازه نازیبا در کنار یکی از آثار تاریخی اصفهان تاکید می‌کنم و از شهرداری می‌خواهم که پیگیری لازم را انجام دهد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اخیراً دستوری به مدیریت مناطق شهری اصفهان در حوزه زیباسازی ابلاغ شده است که متأسفانه من به عنوان نماینده شورا در هیئت مدیره سازمان زیباسازی از آن بی‌اطلاع هستم.

وی ادامه داد: زیبنده شهرداری کلانشهر اصفهان نیست که ساختمان مرکزی آن برای تسهیل دسترسی افراد معلول و سایر مراجعانی که قصد آمدن به طبقه دوم را دارند آسانسور ندارد، بنابراین لازم است سریع‌تر اشکال فنی آسانسور این ساختمان رفع شود.

منتشرشده در شورا

 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، فریده روشن در یکصد و شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه برگزاری امتحانات برخی پایه‌ها به صورت حضوری، این روزها باعث نگرانی والدین دانش آموزان شده است، اظهار کرد: برگزاری امتحانات برخی پایه‌ها به صورت حضوری اعلام شده و از آنجا که شرایط کرونا در بسیاری از شهرها بحرانی است، از آموزش و پرورش می‌خواهم که تا حد امکان از برگزاری حضوری امتحانات خودداری کند.

وی افزود: در صورت ضرورت این امر لازم است نظارت بسیار دقیقی توسط والدین و مسئولان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی شود تا هرگونه احتمال ابتلای به کرونا در میان معلمان و دانش‌آموزان به حداقل برسد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک روز جهانی کارگر و بیان اینکه پرداخت حقوق کارگران از مواردی است که در احادیث نبوی بر آن تاکید شده است، تصریح کرد: واکسیناسیون پاکبانان شهرداری از اقدامات خوبی بود که در این ایام انجام شد؛ بدین سبب از مدیریت شهری اصفهان برای واکسیناسیون این افراد و رانندگان که قبل از سایرین در معرض ابتلای بیماری کرونا هستند تشکر می‌کنم.

وی نامگذاری یک روز به نام خلیج فارس را شاهدی بر اهمیت میهن دانست و خاطرنشان کرد: پاسداشت نام خلیج فارس بیانگر آن است که حتی نباید در کلام هم خدشه‌ای به هویت جغرافیایی آن وارد شود.

روشن با اشاره به روز شوراها، افزود: شورا نهادی برخاسته از بطن مردم است و اعضای آن نمایندگان مردمی با آرا و نظرات و عقاید مختلف هستند و نظام مردم سالاری ایجاب می‌کند که به همه عقاید و آرا احترام گذاشته شده و هیچ طیف فکری را از حق انتخاب شدن محروم نکنند.

منتشرشده در شورا

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیر احمد زندآور  در یکصد و شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: با توجه به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ابتدا بر آرای مردمی و حمایت‌های بی‌دریغ توده‌ها متکی بوده، حضور پر شکوه مردم در صحنه‌های مختلف از جمله انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا نقش بسیار مهمی در تقویت انسجام ملی، افزایش قدرت داخلی و خارجی نظام ایفا می‌کند.

وی افزود: حضور بیشتر مردم در انتخابات باعث می‌شود اتکای حکومت و ارکان مختلف کشور بر حمایت مردمی بیشتر باشد همچنین نقش بازدارندگی در مقابل خطرات موجود در وضع پر آشوب منطقه‌ای داشته باشد، هرچقدر حضور مردم در انتخابات بیشتر باشد ضریب امنیتی کشور در مقابل تهاجم‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و امنیتی دشمنان بیشتر خواهد بود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: کشور باید به گونه‌ای اداره شود که امید در مردم نسبت به آینده افزایش پیدا کند و هرچقدر این امید افزایش داشته باشد مشارکت مردم در انتخابات بیشتر خواهد شد و از طرف دیگر کاهش امید به آینده و در کنار آن محدود شدن گزینه‌های انتخاب موجب کاهش مشارکت و در نتیجه آسیب پذیری انسجام ملی می‌شود که در شرایط کنونی منطقه این اتفاق به هیچ عنوان به صلاح کشور نیست.

وی با بیان اینکه باید در مورد تأیید صلاحیت افراد توجه و دقت بیشتری بشود، اضافه کرد: باید به این نکته توجه شود که تمام گروه‌ها و تفکراتی که در چهارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی و بر اساس قوانین کشور فعالیت می‌کنند حق حضور در انتخابات و قرار گرفتن در معرض انتخاب را دارند و از لحاظ قانونی و شرعی هیچ فرد یا افرادی نمی‌توانند مانع از حضور این افراد شوند.

منتشرشده در شورا

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  امیر احمد زندآور اظهار کرد: فایلی تقطیع شده از جلسات خصوصی با اهداف تفرقه‌افکنانه توسط افرادی به بهانه دفاع از علما در فضای مجازی منتشر شده است؛ انتشار این فایل غیر قانونی، غیر اخلاقی و غیر منطقی بوده و یک خیانت و خباثت است.

وی با تاکید بر این که هیچ گونه اختلاف و اظهارنظر منفی علیه شهرداری و کارکنان آن ندارد، افزود: همچنان خدمات شهردار اصفهان و کارکنان شهرداری را با ارزش می‌شمارم و پخش صوت و تصویر تقطیع شده از جلسات خصوصی که مربوط به دو سال پیش بوده و بیشتر جنبه تخریبی و انتخاباتی دارد را خلاف عرف و منطق می‌دانم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: امیدوارم دیگر شاهد چنین موضوعاتی که جامعه را دچار به هم ریختگی می‌کند نباشیم زیرا تکرار این اتفاقات به نفع مردم و علما نیست.

زندآور ادامه داد: تکرار چنین موضوعاتی در آینده از مراجع قضائی و امنیتی پیگیری خواهد شد بنابراین بار دیگر تاکید می‌کنم که باید از تکرار این اتفاقات پرهیز شود.

منتشرشده در شورا
صفحه1 از2
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اين همايش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل آموزش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در  مدت چهار
این نمایشگاه تا بیست و سوم مهرماه 1400 و به مدت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، این تندیس را
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی فدک مال، مسعود صرامی، مدیر عامل شرکت پرستیژلند ایران و ...
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اين همايش كه با استقبال مديران، معاونان، كاركنان، پيشكسوتان و بازنشستگان شركت‌هاي
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل فولادمبارکه با اشاره به نقش هم افزایی این دو فولادساز بزرگ
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، نخستین دوره جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی با حضور کارشناسان و فعالان حوزه
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با بیان اینکه در زمینه فرهنگ سازی آموزش های
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، با بیان اینکه مصرف گاز

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی فدک مال، مسعود ...
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اين همايش كه با استقبال مديران، ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل فولادمبارکه با
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، نخستین دوره جشنواره روابط عمومی و ...
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…