نمایش موارد بر اساس برچسب: شورای اسلامی شهر اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، شیرین طغیانی  اظهار کرد: زمانی که محل سابق نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان به محل جدید منتقل شد، امید بود سازه‌ای که سال‌ها در کنار پل شهرستان موجب تجاوز به حریم رودخانه و پل تاریخی شهرستان شده، برچیده شود.

وی افزود: حال که فضای جدید نمایشگاهی در کلانشهر اصفهان ایجاد شده و برای تعیین تکلیف بخش‌های مجاور پل شهرستان مشاور نیز به کار گرفته شده است، بار دیگر به برچیدن این سازه نازیبا در کنار یکی از آثار تاریخی اصفهان تاکید می‌کنم و از شهرداری می‌خواهم که پیگیری لازم را انجام دهد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اخیراً دستوری به مدیریت مناطق شهری اصفهان در حوزه زیباسازی ابلاغ شده است که متأسفانه من به عنوان نماینده شورا در هیئت مدیره سازمان زیباسازی از آن بی‌اطلاع هستم.

وی ادامه داد: زیبنده شهرداری کلانشهر اصفهان نیست که ساختمان مرکزی آن برای تسهیل دسترسی افراد معلول و سایر مراجعانی که قصد آمدن به طبقه دوم را دارند آسانسور ندارد، بنابراین لازم است سریع‌تر اشکال فنی آسانسور این ساختمان رفع شود.

منتشرشده در شورا

 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، فریده روشن در یکصد و شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه برگزاری امتحانات برخی پایه‌ها به صورت حضوری، این روزها باعث نگرانی والدین دانش آموزان شده است، اظهار کرد: برگزاری امتحانات برخی پایه‌ها به صورت حضوری اعلام شده و از آنجا که شرایط کرونا در بسیاری از شهرها بحرانی است، از آموزش و پرورش می‌خواهم که تا حد امکان از برگزاری حضوری امتحانات خودداری کند.

وی افزود: در صورت ضرورت این امر لازم است نظارت بسیار دقیقی توسط والدین و مسئولان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی شود تا هرگونه احتمال ابتلای به کرونا در میان معلمان و دانش‌آموزان به حداقل برسد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک روز جهانی کارگر و بیان اینکه پرداخت حقوق کارگران از مواردی است که در احادیث نبوی بر آن تاکید شده است، تصریح کرد: واکسیناسیون پاکبانان شهرداری از اقدامات خوبی بود که در این ایام انجام شد؛ بدین سبب از مدیریت شهری اصفهان برای واکسیناسیون این افراد و رانندگان که قبل از سایرین در معرض ابتلای بیماری کرونا هستند تشکر می‌کنم.

وی نامگذاری یک روز به نام خلیج فارس را شاهدی بر اهمیت میهن دانست و خاطرنشان کرد: پاسداشت نام خلیج فارس بیانگر آن است که حتی نباید در کلام هم خدشه‌ای به هویت جغرافیایی آن وارد شود.

روشن با اشاره به روز شوراها، افزود: شورا نهادی برخاسته از بطن مردم است و اعضای آن نمایندگان مردمی با آرا و نظرات و عقاید مختلف هستند و نظام مردم سالاری ایجاب می‌کند که به همه عقاید و آرا احترام گذاشته شده و هیچ طیف فکری را از حق انتخاب شدن محروم نکنند.

منتشرشده در شورا

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیر احمد زندآور  در یکصد و شصت و نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: با توجه به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ابتدا بر آرای مردمی و حمایت‌های بی‌دریغ توده‌ها متکی بوده، حضور پر شکوه مردم در صحنه‌های مختلف از جمله انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا نقش بسیار مهمی در تقویت انسجام ملی، افزایش قدرت داخلی و خارجی نظام ایفا می‌کند.

وی افزود: حضور بیشتر مردم در انتخابات باعث می‌شود اتکای حکومت و ارکان مختلف کشور بر حمایت مردمی بیشتر باشد همچنین نقش بازدارندگی در مقابل خطرات موجود در وضع پر آشوب منطقه‌ای داشته باشد، هرچقدر حضور مردم در انتخابات بیشتر باشد ضریب امنیتی کشور در مقابل تهاجم‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و امنیتی دشمنان بیشتر خواهد بود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: کشور باید به گونه‌ای اداره شود که امید در مردم نسبت به آینده افزایش پیدا کند و هرچقدر این امید افزایش داشته باشد مشارکت مردم در انتخابات بیشتر خواهد شد و از طرف دیگر کاهش امید به آینده و در کنار آن محدود شدن گزینه‌های انتخاب موجب کاهش مشارکت و در نتیجه آسیب پذیری انسجام ملی می‌شود که در شرایط کنونی منطقه این اتفاق به هیچ عنوان به صلاح کشور نیست.

وی با بیان اینکه باید در مورد تأیید صلاحیت افراد توجه و دقت بیشتری بشود، اضافه کرد: باید به این نکته توجه شود که تمام گروه‌ها و تفکراتی که در چهارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی و بر اساس قوانین کشور فعالیت می‌کنند حق حضور در انتخابات و قرار گرفتن در معرض انتخاب را دارند و از لحاظ قانونی و شرعی هیچ فرد یا افرادی نمی‌توانند مانع از حضور این افراد شوند.

منتشرشده در شورا

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  امیر احمد زندآور اظهار کرد: فایلی تقطیع شده از جلسات خصوصی با اهداف تفرقه‌افکنانه توسط افرادی به بهانه دفاع از علما در فضای مجازی منتشر شده است؛ انتشار این فایل غیر قانونی، غیر اخلاقی و غیر منطقی بوده و یک خیانت و خباثت است.

وی با تاکید بر این که هیچ گونه اختلاف و اظهارنظر منفی علیه شهرداری و کارکنان آن ندارد، افزود: همچنان خدمات شهردار اصفهان و کارکنان شهرداری را با ارزش می‌شمارم و پخش صوت و تصویر تقطیع شده از جلسات خصوصی که مربوط به دو سال پیش بوده و بیشتر جنبه تخریبی و انتخاباتی دارد را خلاف عرف و منطق می‌دانم.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: امیدوارم دیگر شاهد چنین موضوعاتی که جامعه را دچار به هم ریختگی می‌کند نباشیم زیرا تکرار این اتفاقات به نفع مردم و علما نیست.

زندآور ادامه داد: تکرار چنین موضوعاتی در آینده از مراجع قضائی و امنیتی پیگیری خواهد شد بنابراین بار دیگر تاکید می‌کنم که باید از تکرار این اتفاقات پرهیز شود.

منتشرشده در شورا

امیراحمد زندآور،  در یکصدو پنجاه و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: زادروز خجسته پیامبر بزرگ الهی و مبشرپیام صلح، دوستی و عدالت ، حضرت عیسی بن مریم (ع) و همچنین پیشاپیش آغاز سال 2021 میلادی را به همه پیروان ادیان الهی و مسیحیان عزیز بویژه همشهریان گرانقدر مسیحی صمیمانه تبریک عرض می نمایم.

زندآور ادامه داد: امیدوارم در جهانی که افول اخلاقیات بین انسانها و رواج مناسبات ظالمانه بین حاکمان، جوامع بشری را تحت تاثیر قرار داده و منجر به بروز منازعات و گسترش بی عدالتی در جهان شده است، در سایه پیروی از تعالیم پیامبران و برگزیدگان الهی که همواره مبشران اخلاق بوده اند، شاهد دنیایی سرشار از زیبایی و جلوه درخشان صلح و دوستی و مودت در میان انسان ها باشیم.

وی افزود: آموختن در تمامی ادیان الهی از مفهومی جهان‌شمول برخوردار است و قداست و ارزش ذاتی این مفهوم به‌ اندازه‌ای است که خداوند علیم در قرآن کریم با سوگند به قلم و آنچه به‌وسیله آن نگاشته می‌شود نسخه‌ای شفابخش را معرفی کرده است. هفتم دیماە سالروز تاسیس سازمان پر برکت نهضت سواد آموزی به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(رە) نقطه عطفی در فراگیری و همگانی شدن امر آموزش در تمامی مناطق کشور از جمله مناطق محروم بوده که برکات بسیاری را به همراە داشته است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: اینجانب ضمن عرض تبریک سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی به تمام تلاشگران و فعالان این عرصه ، برای همه آنان موفقیت روزافزون، عزت و سربلندی در سایه توجهات خداوند رحمان را آرزومندم.

زندآور تصریح کرد: سیستم‌های حمل و نقل عمومی انواع مختلفی دارد که بر اساس میزان تقاضا، شبکه و فرم معابر شهری، تکنولوژی‌های در دسترس برای هر شهر یا کشور و در نهایت بر اساس مطالعات حمل و نقلی بکارگیری می‌شوند، در شهرهای بزرگ جهان طیف گسترده‌ای از مُدل‌های حمل و نقل عمومی شامل تاکسی، مینی‌بوس، اتوبوس، بی. آر. تی و سیستم‌های ریلی سبک و سنگین وجود دارد.

وی گفت: اینکه در شهرها تنها یکی از مدل‌های حمل و نقل استفاده شود، کارشناسی و منطقی نیست، زیرا در شهرهای بزرگ با توجه به پارامترهای مختلف از جمله میزان تقاضای سفر، مباحث اقتصادی و فنی، شبکه معابر و تکنولوژی‌های در دسترس طیف متنوع سیستم حمل و نقل عمومی پاسخگوی نیاز شهروندان خواهد بود.

وی اضافه کرد: استفاده از تراموا به عنوان قطاری سبک در شهرهای اروپایی قدمتی بیش از صد سال دارد و به عنوان سیستمی کارآمد مورد استفاده قرار گرفته است، با توجه به این نکته که در سالهای گذشته مدیریت شهری اصفهان، ساخت و توسعه تراموا را از اولویت‌های شهرداری دانسته و شهردار اصفهان نیز خبر از نزدیک بودن آغاز ساخت خطوط تراموا در اصفهان می دهد، باید به این نکته توجه نمود که در روز های گذشته تعداد 30 نفر از اساتید دانشگاه در نامه ای به معاون توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور به این نکته اشاره کرده اند که در شرایط فعلی، از یک طرف، مشکلات ناشی از تامین ارز و تحریم‌، سبب نیمه کاره ماندن بسیاری از پروژه‌های حمل و نقل همگانی شهری شده است و از طرف دیگر، شاهد کاهش مسافران حمل و نقل همگانی و درآمد گردانندگان سیستم حمل و نقل شهری هستیم.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی، انجام مطالعات یکپارچه کارشناسی، مبتنی بر رویکرد اقتصاد مقاومتی و انتخاب بهینه پروژه‌های زیرساختی، ضرورتی مضاعف است که مستلزم دقت و حساسیت بالایی می‌باشد.‌

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سیستم حمل و نقل تراموا، در شهرهای ایران سیستمی نوظهور محسوب می‌شود و راه اندازی یک مسیر ۱۰ کیلومتری از آن نیازمند صرف هزینه ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار برای واردات تجهیزات و صرف منابع مالی و اقتصادی شهر و کشور در سال‌های متمادی آینده است.

زندآور گفت: این افراد به عنوان جمعی از اساتید و متخصصان حوزه حمل و نقل و حوزه شهرسازی کشور با توجه به شرایط ویژه کنونی، درخواست بررسی این موضوع، با پرهیز از عجله، طی روال معمول کارشناسی و پس از مشخص شدن نتایج مطالعات جامع حمل و نقل شهری و مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی یکپارچه شهری و حومه و امکان سنجی ریلی، با لحاظ یکپارچگی با سایر سیستم‌های حمل و نقل همگانی موجود شهری همچون مترو و BRT، ناپایداری تقاضای سفر حمل و نقل همگانی شهری و بررسی همه گزینه‌های امکانپذیر منعطف و پربازده و سیستم‌های مبتنی بر تقاضا را داشته اند، تا خدای نکرده تجربه تلخ طی نشدن مسیر تصمیم سازی و بلاتکلیفی پروژه هایی مانند مونوریل قم تکرار نگردد.

زندآور تاکید کرد: به عنوان نماینده مردم شریف اصفهان در شورای اسلامی شهر و در جهت حفظ منافع شهروندان از شهردار اصفهان تقاضامندم  قبل از انجام هر اقدامی با دعوت از متخصصین این حوزه و دریافت نظرات تخصصی امضاء کنندگان نامه مذکور، تمام جوانب احداث پروژه تراموای شهر اصفهان را بررسی نموده و پس از اطمینان کامل از موفقیت و به صرفه بودن آن و به دور از رویکردهای سیاسی اقدام به احداث و صرف هزینه نمایید و در غیر این صورت آغاز یک پروژه با آینده نا معلوم را به صلاح شهر نمی دانم.

منتشرشده در شورا
صفحه1 از2
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی محققان حوزه بهداشت و درمان در جهان کافی بود تا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر و محسن یوسفیان به عنوان مدیرعامل شرکت پیشرو
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل این شرکت با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان گفت: این مقدار آب از ابتدای تنش آبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که در جمع گروهی از ...
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…