• رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اصفهان با پیاده‌راه شرقی غربی که در مجاورت زاینده‌رود شکل گرفته و محور پیاده شمالی جنوبی اصفهان از هزار جریب تا میدان امام علی (ع) تنها شهر کشور با دو محور پیاده عمود بر هم است

شیرین طغیانی: پیاده‌راه‌سازی چهارباغ عباسی یکی از پروژه‌های ماندگار اصفهان است

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، شیرین طغیانی  با بیان این که رابطه‌ای مشخص بین کیفیت فضاهای شهری و زندگی شهروندان است، اظهار کرد: کیفیت زندگی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که با زیست آدمی سر و کار دارد و شهرسازی به عنوان بستری که در نحوه مرگ و زندگی مردم دخیل است باید با نگاه به ارتقای کیفیت زندگی انجام شود.

وی افزود: یکی از نظریات در دوران معاصر که به ویژه پس از هجوم خودرو به شهرها شکل گرفت، پیاده‌راه‌سازی بود و این اتفاق در بافت‌های تاریخی برای حفاظت و حیات‌بخشی مجدد به این بافت انجام شد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان پیاده‌راه‌سازی چهارباغ عباسی را یکی از پروژه‌های ماندگار اصفهان با این رویکرد دانست و تصریح کرد: با وجود آن که نقدهایی نیز به این پروژه وجود دارد اما اتفاقی که در چهارباغ و خیابان‌های منتهی به آن در خصوص پیاده‌راه سازی شد، اتفاق بزرگی بود که امید است مسیر آن ادامه پیدا کند.

وی ادامه داد: بهسازی خیابان چهارباغ بالا برای رفت و آمد افراد پیاده که البته به معنای حذف خودرو نیست بلکه یک طرح پیاده‌مدار است، در کنار پیاده‌راه خیابان هزار جریب در مجاور دانشگاه اصفهان یک مسیر پیاده راه را تا چهارباغ عباسی شکل می‌دهد.

اصفهان تنها شهر کشور با ۲ محور پیاده عمود بر هم است

طغیانی با بیان این که اصفهان تنها شهر کشور است که دو محور پیاده عمود بر هم دارد، اضافه کرد: علاوه بر پیاده‌راه شرقی غربی که در مجاورت زاینده‌رود همراه با منظر طبیعی رودخانه شکل گرفته است با تکمیل طرح‌های عمرانی پیاده‌مدار، محور پیاده شمالی جنوبی اصفهان از هزار جریب و میدان آزادی آغاز شده و با عبور از چهارباغ بالا، سی و سه پل، میدان انقلاب، چهارباغ عباسی، میدان امام حسین (ع)، خیابان سپاه و میدان امام خمینی (ره) به میدان امام علی (ع) می‌رسد.

وی اضافه کرد: فضاهایی که برای ایجاد مسیرهای پیاده ایجاد می‌شود، ممکن است ناهنجاری‌هایی را ایجاد کند که برخی معتقدند برای جلوگیری از بروز این ناهنجاری‌ها نباید پروژه‌ای اجرا شود در حالی که اصولاً باید بستر پروژه‌های پیاده‌محور توسط مدیریت شهری ایجاد شود و سایر دستگاه‌های مسئول بر ارتقای فرهنگ پذیرش آن در جامعه کار کنند.

طغیانی گفت: خروجی‌های پیاده‌محوری به کم شدن ترافیک در مراکز تاریخی شهر، رونق گردشگری و سلامت مردم کمک می‌کند لذا درخواست می‌کنم افرادی که در این حوزه‌ها تخصص ندارند وارد آن نشوند زیرا این مسیر که یک مطالبه مردمی است حتماً باید ادامه پیدا کند.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: با حضور خانواده‌ها در فضاهای پیاده‌محور، افراد ناهنجار یا فضا را ترک می‌کنند یا در رفتارهای خود تجدیدنظر می‌کنند.

 
اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی محققان حوزه بهداشت و درمان در جهان کافی بود تا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر و محسن یوسفیان به عنوان مدیرعامل شرکت پیشرو
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل این شرکت با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان گفت: این مقدار آب از ابتدای تنش آبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که در جمع گروهی از ...
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…