نمایش موارد بر اساس برچسب: فولاد مباركه

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا مولوی‌زاده مدیر متالورژی و روش‌های تولید شرکت فولاد مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد از طراحی و تولید گرید HX220YD خبر داد و اظهار کرد: طراحی و تولید محصولات جدید از اهداف استراتژیک فولاد مبارکه است.
وی با بیان اینکه در حوزه‌های مختلف، ازجمله صنایع خودروسازی با تعامل گسترده با مشتریان و نواحی تولید و پشتیبانی، طراحی محصولات جدید محقق می‌شوند، افزود: گرید HX220YD از گریدهای شکل‌پذیر و مستحکم محسوب می‌شود که براساس استاندارد EN10346 و نیاز خودروسازان طراحی و تولید شده است.
مدیر متالورژی و روش‌های تولید شرکت فولاد مبارکه گفت: با توجه به تولید موفقیت‌آمیز این محصول و دریافت ویژگی‌های مورد انتظار مشتریان امکان جذب سفارش‌های دیگر مشتریان با این گرید وجود دارد که لازم است از همکاری واحدهای متالورژی و روش‌های تولید، فولادسازی، نوردگرم، نورد سرد، شرکت ورق‌خودرو و همچنین واحدهای برنامه‌ریزی، فروش، کنترل کیفی، آزمایشگاه و سایر واحدهای پشتیبان و نیز حمایت‌های معاون بهره‌برداری قدردانی کنیم.

گرید موردنیاز برای تولید مخزن سوخت خودرو مقاوم به خوردگی
علیرضا ناصری کارشناس طراح گرید HX220YD نیز در خصوص طراحی این گرید خاطرنشان کرد: شرکت ایران‌خودرو به دنبال طراحی و تولید خودروی جدید «تارا»، نیاز خود در مجموعه مخزن سوخت را براساس استاندارد و گرید فوق درخواست کرد.

وی ادامه داد: با بررسی استاندارد فوق و طراحی آنالیز مناسب، پارامترهای نورد گرم، اسیدشویی و درصد کاهش ضخامت مناسب در تاندم‌میل، محصول فول‌هارد گرید فوق با ابعاد 0.9*900 میلی‌متر  طراحی و تولید شد و پس از آن، با ارائه طراحی پارامترهای مناسب در شرکت ورق‌خودرو چهارمحال و بختیاری ازجمله میزان پوشش و دمای آنیل مناسب، در این شرکت کلاف گالوانیزه HX220YD با پوشش 140 گرم بر مترمربع تولید گردید.

کارشناس متالورژی شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: ازآنجاکه محصولات تولیدی با این گرید شکل‌پذیری بالایی دارند، باید کلاف تولیدی خواص مکانیکی مناسبی داشته باشد تا علاوه بر استحکام مناسب، در حین کشش نیز دچار پارگی نگردد؛ علاوه بر این، با توجه به نیاز به مقاومت خوردگی، نیاز است پوشش‌دهی گالوانیزه صورت گیرد تا مقاومت به خوردگی مخزن سوخت خودرو تأمین شود.

وی اذعان داشت: کلاف تولیدی از نظر آزمایش‌های خواص مکانیکی مورد بررسی و با استاندارد EN10346 مورد ارزیابی و تطابق قرار گرفت و استحکام تسلیم 220-280 مگاپاسکال، استحکام نهایی 340-420 مگاپاسکال و انعطاف‌پذیری حداقل 32 درصد، مقدار R یا ضریب ناهمسان‌گردی حداقل 1.5 و مقدار ضریب کار سختی یا پارامتر n حداقل 0.17 است؛ علاوه بر این، محصول موردنظر  در برابر   ارتعاش و خوردگی نیز مقاوم است.

 تأمین نیاز دو شرکت خودروسازی کشور
بابک شهریاری رئیس تروپروسس شرکت فولاد مبارکه نیز در این خصوص تأکید کرد: این گرید High Strength –IF است و پس از انجام آزمایش‌های آزمایشگاهی در فولاد مبارکه، در کارخانه مشتری نیز مورد آزمایش عملیاتی قرار گرفت و تأییدیه لازم را اخذ کرد.

وی افزود: در حال حاضر شرکت ایران‌خودرو تا پایان سال جاری، تولید 20 هزار خودرو «تارا» را در برنامه تولید خود قرار داده که در مرحله نخست برای باک (مخزن سوخت خودرو) از این محصول استفاده خواهد کرد و در مرحله بعدی نیز با توجه به خواص مناسب گرید تولیدشده، بررسی امکان جایگزینی در برخی قطعات دیگر خودرو با این گرید در دستور کار قرار خواهد گرفت؛ این گرید علاوه بر کاربرد برای شرکت ایران‌خودرو مورد تقاضای شرکت سایپا نیز هست.

 تولید محصول باکیفیت رسالت مدیران فولادی
غلامرضا سلیمی مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد به تشریح ابعاد مختلف تولید گرید فولادی جدید در این شرکت پرداخت و اظهار کرد: گرید HX220YD یکی از گریدهای جدید بوده که در شرکت فولاد مبارکه با همکاری واحدهای مختلف به تولید رسیده است؛ این گرید بیشتر در تولید برخی از قطعات نظیر باک خودروهای سواری در شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز استفاده می‌شود.

وی افزود: در تولید گریدهای خاص، فرایند تولید ورق‌ها دستخوش تغییراتی می‌شوند؛مثلا در ابتدا حتما باید اضافه کردن برخی از مواد افزودنی یا قراضه در نظر گرفته شود. همچنین کنترل میزان کک، گوگرد و فسفر نیز بسیار در تولید این محصول مهم است. در فرایند متالورژی ثانویه نیز برخی از پارامترها مانند تمیزتر بودن پاتیل باید در نظر گرفته شود. فعال بودن سیستم دمش نیز یکی دیگر از پارامترهای مهم در این زمینه است. از طرف دیگر در تولید چنین گریدهایی سرعت ریخته‌گری، نازل‌های ریخته‌گری و انتخاب ماشین ریخته‌گری نیز بسیار مهم است، چراکه قابلیت‌های ماشین‌های ریخته‌گری نیز متفاوت است.

سلیمی در پایان خاطرنشان کرد: محاسبات فروآلیاژها نیز  اهمیت زیادی دارد. این محاسبات توسط کارشناسان ما انجام می‌شود و در نهایت نقش تعیین‌کننده‌ای در رسیدن ما به محصول دارد. با رعایت دقیق همه این موارد می‌توانیم یک محصول با کیفیت تولید کنیم.

 شکل‌پذیری بالا و مقاومت خوردگی
علی حاجیان‌نژاد مدیر ناحیه نورد گرم شرکت فولاد مبارکه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد اظهار کرد: در راستای تأمین ورق موردنیاز برای باک بنزین خودرو (خودروی تارا) با توجه به نیاز این قطعه به ورق فولادی با خاصیت شکل‌پذیری بالا و مقاومت بالا  در برابر خوردگی، نوعی از ورق فولادی با گرید تجاری HX220YD در دستور کار تولید شرکت فولاد مبارکه قرار گرفت.

وی افزود: در واحد نورد گرم، به‌منظور ایجاد امکان تولید این نوع ورق به‌صورت پایدار (بدون ریسک توقف) و با کیفیت مطلوب مورد انتظار مشتری، بررسی‌های لازم برای تولید این گرید صورت گرفت و با اعمال تنظیمات فنی لازم در قسمت‌های مختلف خط نورد گرم، کلاف با ابعاد925 4X تولید گردید.

مدیر ناحیه نورد گرم شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: با توجه به تولید موفق این محصول جدید با کیفیت مطلوب و دست‌یابی به خواص موردنظر مشتری، این گرید در زمره تولیدات فولاد مبارکه قرار گرفت و امکان اخذ سفارش‌های آتی و تأمین نیاز مشتریان مربوطه ایجاد گردید.

 تولید مخزن باک بنزین خودرو با استفاده از گرید جدید
بهزاد بهادرانی مدیر ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد به بیان برخی از ویژگی‌های این محصول جدید و پرکاربرد پرداخت و گفت: یکی از استراتژی‌های مهم شرکت فولاد مبارکه تولید گریدهای جدید موردنیاز تولیدکنندگان داخلی است که در راستای تحقق این هدف استراتژیک، گرید HX220YD در ناحیه نورد سرد به‌صورت کلاف خام تولید گردید.

مدیر ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه افزود: این گرید عمدتا در صنایع خودروسازی استفاده‌شده که ادامه فرایند تولید آن نیز در شرکت ورق خودرو انجام می‌شود. خاصیت این گرید این است که ضمن داشتن شکل‌پذیری مناسب استحکام بالایی نیز دارد.

بهادرانی با بیان اینکه این ورق در ناحیه نورد سرد با ضخامت 0.9 و عرض 900 میلی‌متر تولید شده است، خاطرنشان کرد: بعد از نورد پنج‌قفسه‌ای نیز با توجه به اینکه این ورق برای تولید مخزن باک بنزین خودرو استفاده شده و باید پوشش‌دار شود، برای ادامه فرایند تولید و تکمیل سیکل تولید، به شرکت ورق‌خودرو ارسال خواهد شد.

 کاربرد HX220YD در قطعات با شکل‌پذیری بالا و استحکام مناسب
حمید شجاعی مدیرعامل شرکت ورق‌خودرو چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: شرکت ورق‌خودرو تولید این محصول را با طراحی پارامترهای کوره آنیلینگ و سایر تجهیزات اثرگذار بر خواص مکانیکی محصول انجام داده و کنترل کیفیت این محصول را نیز منطبق با استانداردهای IATF16949  و ISO9001 برای صنایع خودرو برنامه‌ریزی و محقق کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این ورق از خانواده فولادهای استحکام بالا با میزان کربن خیلی کم (IF) است که استحکام تسلیم آن در بازه MPa 280-220 و استحکام کششی آن در بازه MPa 420-340 قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت ورق‌خودرو چهارمحال و بختیاری اذعان داشت: از فولادهای با استحکام بالا و با میزان کربن بسیار کم در تولید قطعاتی استفاده می‌شود که نیاز به کشش‌پذیری و استحکام مناسب دارند.
وی تصریح کرد: خواص مکانیکی محصول تولیدی مطابق با الزامات استاندارد EN10346 بوده و در حال حاضر این ورق در جرم پوشش‌های 275-100 گرم بر مترمربع و کیفیت‌های سطحی MA و MB قابل‌تولید و ارسال به مشتریان است.
شجاعی عنوان داشت: شرکت ورق‌خودرو چهارمحال و بختیاری تنها تولیدکننده ورق گالوانیزه ویژه صنعت خودروسازی کشور است که توانسته با الگوبرداری و رعایت جدیدترین الزامات در صنعت خودروسازی در سطح بین‌المللی به مجموعه‌ای پیشرو و سرآمد مبدل گردد.

منتشرشده در اقتصاد

  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،     وجیه‌اله جعفری معاون وزیر صمت و رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه که با حضور علی نبوی دستیار ویژه وزیر صمت و رئیس هیأت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه، پروین صالحی نماینده مردم شریف شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل، معاونین و مدیران گروه فولاد مبارکه در محل سالن اجتماعات مرکز تحقیقات این شرکت برگزار شد، اظهار کرد: مسئولیت‌ها رفتنی و آزمونی برای همه ماست که چگونه از عهده مسئولیت خود بر آمده‌ایم.

وی ضمن تقدیر از بنیان‌گذار شرکت فولاد مبارکه و مدیرانی که مسئولیت اداره فولاد مبارکه را از ابتدای راه‌اندازی قبول کرده‌اند، افزود: امروز فولاد مبارکه همچون نگینی در خاورمیانه و شمال آفریقا می‌درخشد و با تأمین ۳۰ درصدی فولاد و ۷۰ درصدی ورق کشور، می‌تواند توسعه جدّی‌تری پیدا کند.

تحقق توسعه‌ در فولاد مبارکه با مدیریت جدید

رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو ضمن تقدیر از کسانی که همواره تلاش کرده‌اند تا فولاد مبارکه به عنوان یک صنعت ملّی در جای‌جای کشور کمک‌رسان باشد، خاطرنشان کرد: شرکت فولاد مبارکه اکنون اثر خود را بر اقتصاد ملّی گذاشته است؛ از وزیر محترم صمت که با قبول پیشنهاد ما برای انتخاب آقای طیب‌نیا به عنوان مدیرعامل جدید فولاد مبارکه و فردی از داخل این مجموعه است، قدردانی می‌کنم چراکه قرار است با حضور ایشان توسعه‌های جدّی در فولاد مبارکه محقق شوند.

وی با بیان این که مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته‌ایم و می‌توانیم با شرایط جدید تحولات جدّی را رقم بزنیم، ادامه داد: فولاد مبارکه جایگاه خاص خود را دارد و قطعاً می‌تواند با همتی که در همه فعّالان آن وجود دارد، تحولات بنیادینی در فولاد، زنجیره‌های بعدی و ایجاد ارزش افزوده بالا رقم بزند و افتخارات جدیدی را نیز به دست آورد.

جعفری با اشاره به این که بخش معدن و صنایع معدنی از بخش‌های مهم کشور است و نقش مهمی در حوزه اقتصادی کشور ایفا کرده، تصریح کرد: شرکت‌های بزرگی همچون فولاد مبارکه توانسته‌اند به خوبی این نقش را در ابعاد مختلف و با وجود تحریم‌ها و همه مشکلات موجود، ایفا کرده و به اقتصاد کشور کمک کنند.

نیازمند اکتشافات جدید معدنی هستیم

وی با بیان این که ارزش مواد معدنی برجای کشور حدود ۳۹ میلیارد دلار است، اذعان داشت: این در حالی است که اکتشافات معدنی کامل نشده و نیازمند اکتشافات جدید و در عمق هستیم و در چند سال اخیر نیز به این عدد، حدود ۷ میلیارد دلار اضافه شده است.

معاون وزیر صمت تأکید کرد: اگر بخش معدن و صنایع معدنی را با شرایط موجود در نظر بگیریم و آن را به سرمایه‌گذاری تبدیل کنیم، در سال‌های آتی بیش از هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار ارزش ایجاد خواهد کرد.

جعفری ادامه داد: سهم ارزش افزوده معدن و صنایع معدنی کشور حدود ۳۰درصد صنعت بوده و سهم اشتغال آن ۲۶ درصد است؛ سازمان ایمیدرو نیز در این مدت تلاش کرده تا با شرکت‌های وابسته به خود و همکاری آن‌ها، سرمایه‌گذاری‌های زیادی انجام دهد، به طوری که تا پایان سال ۹۹ به میزان ۲۳.۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی از طریق سازمان ایمیدرو و شرکت‌های تابعه آن انجام گردید و تا سال ۱۴۰۴ نیز ۱۲ میلیارد دلار به این عدد اضافه خواهد شد.

وی اضافه کرد: سال گذشته در حوزه صنعت و معدن حدود ۳.۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری انجام شده و طرح‌های آن تکمیل شده است؛ در سال ۱۴۰۰ نیز حدود ۲ میلیارد دلار طرح تکمیل و افتتاح خواهد شد که ۱.۲ میلیارد دلار شروع اجرای این پروژه‌ها خواهد بود و ادامه این کار اشتغال‌زایی و رونق تولید را به همراه خواهد داشت و به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد.

رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو عنوان داشت: شرکت فولاد مبارکه از جمله واحدهای بزرگ صنعتی است که نقش به‌سزایی در ایجاد زیرساخت‌ها داشته است؛ البته همه واحدهای صنایع معدنی در تأمین آب و برق کشور در حال تلاش هستند و این به نفع خود آن‌ها خواهد بود تا زیرساخت پایداری در آینده داشته باشند.

فولاد مبارکه نباید نگران تأمین مواد اولیه باشد

وی تأکید کرد: تأمین مواد اولیه به‌ویژه سنگ آهن و کنسانتره از معضلات فولاد مبارکه است که مدیرعامل جدید این مجموعه باید به آن توجه داشته باشد؛ ایمیدرو نیز قطعاً در برنامه‌های خود به این موضوع توجه داشته تا با حمایت وزارت صمت بسته تأمین مواد اولیه دنبال و به نتایج مثبتی برسد و فولاد مبارکه نیز برای تأمین نیاز مواد اولیه خود نگرانی نداشته و به دنبال ایجاد ارزش افزوده بیشتر در صنعت باشد.

جعفری با بیان این که سهم سنگ آهن در فولاد حدود ۹۸ درصد است، یادآور شد: سهم فولاد در زیربناها و مجموعه شهرسازی حدود ۵۲ درصد، در حمل و نقل ۱۷ درصد و در ماشین‌آلات نیز ۲۷ درصد می‌باشد؛ قطعاً توسعه فولاد کشور را باید به سمتی ببریم که اثر وضعی و اصلی خود را در اقتصاد داشته باشد.

وی با بیان این که توسعه در فولاد مبارکه امری مهم است که باید محقق شود، اضافه کرد: آنچه انتظار می‌رود این است که فولاد مبارکه با تیم جدید و کاری خود بتواند رکوردهای جدید را همچون مدیران قبلی به ثبت برساند.

فولاد مبارکه در حوزه زیرساخت‌ها نیز نقش‌آفرین بوده است

معاون وزیر صمت اذعان داشت: همدلی کارکنان فولاد مبارکه با مدیرعامل و تیم او، همچنین توجه مدیران برای استفاده از توان تخصصی مدیران و کارکنان مجموعه و دقت به معیشت آن‌ها، همگامی و هماهنگی را بیشتر خواهد کرد؛ انتظار می‌رود با حضور مهندس نبوی به عنوان رئیس هیأت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه این مهم نیز بیش از پیش تحقق یابد.

وی تأکید کرد: مواردی مانند افزایش سرمایه که در مجمع عمومی به تصویب رسید و طرح‌های توسعه‌ای باید تعیین تکلیف شوند، زمانبندی طرح‌ها اعلام شود و مشکلاتی که برای طرح‌ها وجود دارد در بازه زمانی کوتاهی توسط مدیرعامل جدید شرکت فولاد مبارکه برطرف شوند.

جعفری ادامه داد: در حوزه زیرساخت‌ها، شرکت فولاد مبارکه برنامه‌های مدونی داشته و نقش‌آفرین بوده است؛ لازم است که مدیریت این مجموعه برنامه‌های جدی‌تری را پیشنهاد دهد تا با حمایت از سوی ایمیدرو و وزارت صمت به نتیجه برسد.

ضرورت تحقق توسعه در کنار تأمین مواد اولیه، کمک به زیرساخت‌ها و استفاده از توانمندی کارکنان

وی تصریح کرد: آنچه که در توان ایمیدرو است، از مباحث تخصصی گرفته تا پشتیبانی، می‌تواند توسعه فولاد مبارکه را رقم بزند، مثل همیشه در کنار شما خواهد بود و وزارت صمت نیز بر آن است تا فولاد مبارکه را به نقطه اوج خود برساند.

رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو عنوان داشت: فولاد مبارکه باید زنجیره فولاد را تا جایی که ممکن است ادامه داده و در کشور ارزش افزوده ایجاد کند؛ در واقع این شرکت باید سرمایه و نقدینگی خود را هدایت کند تا بتواند توسعه را محقق کند

وی در پایان تأکید کرد: تحقق توسعه در کنار تأمین مواد اولیه، کمک به زیرساخت‌ها و استفاده از توانمندی کارکنان باید سرلوحه کار مدیران فولاد مبارکه قرار گیرد تا در برهه زمانی کوتاه موانع موجود حل و فصل شوند.

بنابراین گزارش حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل پیشین شرکت فولاد مبارکه نیز در این مراسم با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه کشور ما و شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: این تحریم‌های ویژه چالشهای زیادی ایجاد کرد و منجر به قطع ارتباط ما در حوزه تکنولوژیک با کشورهای برتر صنعت فولاد گردید.

وی در ادامه افزود: شرکت فولاد مبارکه با مدیریت و شرایط مناسب و حمایت ایمیدرو، در آستانه پرواز در اوج بوده و جهش خواهد یافت.

مدیرعامل پیشین شرکت فولاد مبارکه ضمن تقدیر از همه کارکنان این مجموعه در پایان گفت: امیدوارم به وعده‌ای که برای تأمین معشیت و حفظ ایمنی به کارکنان دادم عمل کرده باشم.

در پایان این‌ مراسم، با اهدای لوح تقدیر از خدمات مدیرعامل پیشین شرکت فولاد مبارکه در زمان مدیریت وی تجلیل به عمل آمد.

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها، رکورد تولید ورق قلع‌اندود به میزان ۱۰ هزار و ۴1۰ تن در شهریورماه ۱۴۰۰ توسط تلاشگران واحد قلع‌اندود ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه برای دومین بار در سال جاری شکسته شد و این در حالی است که رکورد قبلی این واحد در تولید ورق قلع‌اندود به میزان ۱۰ هزار و ۳۰۷ تن در فروردین ماه امسال به ثبت رسیده بود.
این رکورد که در سایه محدودیت‌ها و مشکلات بسیاری همچون تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا به دست آمده، نشان از اراده تولید در سخت‌ترین شرایط در شرکت فولاد مبارکه است؛ قطع وابستگی از واردات این نوع محصول و خودکفایی در تولید تمام نیاز کشور در آینده می‌تواند از خروج ارز از کشور نیز جلوگیری کند. 

رکوردی که طی 6 ماه برای دومین بار شکسته شد

مصطفی ناجی رئیس واحد قلع‌اندود و خطوط برش ۱ و ۲ شرکت فولاد مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد در خصوص رکورد جدید ثبت شده در این واحد اظهار کرد: آخرین رکورد تولید خط قلع‌اندود شرکت فولاد مبارکه مربوط به فروردین ماه 1400 با تولید 10 هزار و 307 تن بوده که در ادامه این مسیر و رکوردزنی‌ها در شهریور امسال، میزان تولید به 10 هزار و 410 تن رسید و مجدداً رکورد تولید برای دومین بار در 6 ماهه نخست امسال شکسته شد.
وی با بیان این که محدویت‌ها در مسیر تولید همواره وجود داشته است، افزود: با توجه به سیاست‌های سازمان، به گونه‌ای برنامه‌ریزی شد که ناحیه نورد سرد در تأمین مواد اولیه خود(شامل کلاف‌هایی که از واحد نورد گرم تحویل گرفته می‌شوند) با مشکل جدی مواجه نشود. 

کاربردی بودن این محصول در صنایع غذایی

رئیس واحد قلع‌اندود و خطوط برش ۱ و ۲ شرکت فولاد مبارکه گفت: میزان مصرف آب در خطوط قلع‌اندود بسیار بالاست و از فرآیندهای پرمصرف است، در نتیجه ایجاد اختلال در آب یا دمای آب باعث مشکل در تولید و کیفیت محصول می‌شود، اما با حمایت مجموعه توانستیم تولید و شرایط کیفی را حفظ کرده و رکورد جدیدی را به ثبت برسانیم.
وی خاطرنشان کرد: در مجموعه زنجیره محصولات قلع‌اندود، تمهیداتی اندیشیده شده که با افت مواد ورودی مواجه نشویم؛ برای دستیابی به این رکورد، تمام فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده برای خط قلع‌اندود همچون فعالیت‌های تعمیراتی به بهترین شکل ممکن انجام شد.
ناجی اذعان داشت: محصولات قلع‌اندود شرایط ویژه‌ای دارند چراکه با توجه به اینکه این محصول در نهایت یکی از حساس‌ترین مصارف را داشته و در صنایع غذایی برای ساخت انواع قوطی‌های کنسرو و کمپوت استفاده می‌شود، در نتیجه حساسیت تولید این نوع از ورق را افزایش می‌دهد؛ بنابراین تمرکز و توجه به کیفیت تولید محصولات قلع‌اندودشده ضروری است و نگاه ما همواره برای تولید آن‌ها کیفی بوده و نتیجه آن عدم ایجاد چالش در کیفیت محصولات بوده است. 

برتری کیفیت محصول فولاد مبارکه در مقایسه با مشابه خارجی آن

محسن زارع مدیر محصولات پوشش‌دار شرکت فولاد مبارکه در خصوص رکورد به ثبت رسیده در خط قلع‌اندود ناحیه نورد سرد شرکت فولاد مبارکه در گفتگو با خبرنگار فولاد گفت: محصولات قلع‌اندود برای صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند و تولیدات شرکت فولاد مبارکه از نوع DR8، T3، T4 وDR7  بوده که قابل رقابت با مشابه محصولات خارجی بوده و حتی کیفیت برخی از محصولات ما در مقایسه با نمونه خارجی بالاتر است.
وی با بیان این که اکنون تنها درصدی از نیاز کشور به ورق قلع‌اندود توسط شرکت فولاد مبارکه و یک شرکت دیگر داخلی تأمین می‌شود و مابقی از دیگر کشورها وارد می‌شوند، خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نه‌چندان دور با تکیه بر توانمندی‌های داخلی برای تولید این محصول به خودکفایی خواهیم رسید و کشور را از واردات آن بی‌نیاز کنیم.
 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، اختتامیه کنفرانس بین‌المللی و پنجمین ارزیابی ملی تحول دیجیتال که بزرگ‌ترین رویداد و گردهمایی نخبگان کشور در حوزه تحول دیجتال محسوب می‌شود، در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد و شرکت فولاد مبارکه به عنوان تنها شرکت تولیدی در پنجمین ارزیابی ملی تحول دیجیتال موفق به دریافت تندیس برنزین سطح ۲ زُبدگی دیجیتال و تقدیرنامه مدیریت کار در دوران کرونا شد. همچنین تندیس زرین رهبری دیجیتال و تندیس برنزین سطح یک زبدگی دیجیتال به شرکت بین‌المللی مهندسی سیستم‌ها و اتوماسیون ایریسا که وابسته به شرکت فولاد مبارکه است اهدا گردید.
در این کنفرانس بین‌المللی که به مدت دو روز برگزار شد، افراد صاحب‌نام حوزه تحول دیجیتال همچون مهدی شامی زنجانی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران، آرمند بابلی عضو هیأت علمی مؤسسه ملی علوم کاربردی لیون فرانسه، سپهر قاضی نوری عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس، محمدرضا آراستی عضو هیأت علمی دانشگاه شریف، شهاب جوانمردی مدیرعامل شرکت پیاده‌سازی تحول دیجیتال، عماد قائنی، حمیدرضا مختاریان و ... حضور داشته و در پنل‌های تخصصی جدیدترین دستاوردهای حوزه تحول دیجیتال را مورد بررسی قرار دادند.


تحقق فولاد مبارکه هوشمند هدف اصلی اجرای طرح تحول دیجیتال
معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه در خصوص دریافت تندیس بلورین تحول دیجیتال در سطح یک ضمن تبریک به کارکنان و ذی نفعان این شرکت و قدردانی از مدیرعامل جهت پشتیبانی و حمایت از اجرای این طرح اظهارکرد: دریافت تندیس برنزین سطح ۲ زُبدگی دیجیتال به عنوان تنها شرکت تولیدکننده در نخستین سال آغاز این مسیر تحولی، اتفاق بسیار ارزشمندی است. 
سید مهدی نقوی در حاشیه این رویداد در خصوص حضور شرکت فولاد مبارکه در پنجمین ارزیابی ملی تحول دیجیتال که توسط دانشگاه تهران اجرایی شد، افزود: شرکت فولاد مبارکه به منظور حرکت مداوم در مسیر رشد و بلوغ، همواره خود را در معرض نظام‌های ارزیابی و ممیزی‌های ملی و بین‌المللی قرار داده و هیچ‌گاه موضوع دریافت جایزه اولویت نخست این شرکت نبوده است، بلکه هدف اصلی حرکت در چارچوب یک الگوی مدیریتی نظام‌مند و یک‌پارچه در کل سازمان است.
وی خاطرنشان کرد: همانگونه که می‌دانید طرح تحول دیجیتال شرط بقاء در بازارهای بین‌المللی و در راستای استراتژی جهان‌تراز بودن سازمان بوده و هدف از اجرای این طرح استفاده و نهادینه کردن تکنولوژی‌های نوظهور انقلاب صنعتی چهارم و ایجاد فولاد مبارکه هوشمند است.
معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه اذعان داشت: ره‌نگاشت این طرح با شعار فولاد فردا هوشمند، از سنگ تا رنگ و با چشم‌انداز عضویت در باشگاه جهانی فانوس دریایی در افق ۱۴۰۴ تدوین شده است.

وی تصریح کرد: در این مسیر بر آنیم که با نگاهی ملی بتوانیم ضمن پیشرو بودن در گسترش مفاهیم این انقلاب در صنعت و به‌ویژه صنعت فولاد توان و استعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و استعدادهای درخشان کشور را به کار بگیریم و با حمایت از آن‌ها در این مهم نیز مطابق فلسفه ارزش‌آفرینی شرکت فولاد مبارکه گام برداریم. 
نقوی ادامه داد: این ارزیابی تحول دیجیتال برای ارزیابی بلوغ بنگاه‌هاست و به فولاد مبارکه برای اطمینان‌بخشی صحت حرکت در این مسیر کمک شایانی خواهد کرد. 


طرح تحول دیجیتال اقدامی برنامه‌محور و در راستای استراتژی‌های فولاد مبارکه است
رئیس دفتر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه درخصوص دریافت تندیس برنزین سطح ۲ زبدگی دیجیتال و تقدیرنامه مدیریت کار در دوران کرونا ضمن تبریک به خانواده بزرگ فولاد مبارکه و کلیه ذی‌نفعان حاضر در اکوسیستم خود اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه طی سال‌های گذشته در هر مسیری که گام برداشته، موفق بوده است.
وی تأکید کرد: این دوره نیز که پنجمین دوره ارزیابی طرح تحول دیجیتال است، توسط 3 نفر از اساتید دانشگاه تهران و متخصصین این موضوع در 13 مردادماه به صورت مجازی برگزار شد و شرکت فولاد مبارکه موفق به دریافت تندیس ارزشمند برنزین سطح ۲ زُبدگی دیجیتال گردید.
علی کیانی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته از سوی شرکت فولاد مبارکه که منجر به دریافت تندیس برنزین سطح ۲ زُبدگی دیجیتال شد، بیان داشت: شرکت فولاد مبارکه جهت آمادگی برای شرکت در این ارزیابی، ۱۰ کارگروه از مدیریت‌های مختلف را تشکیل داد و بیش از 550 نفر-ساعت برای فرآیند خودارزیابی، تهیه مستندات و جمع‌آوری مدارک لازم برای شرکت در این ارزیابی با همراهی دبیرخانه زمان صرف کرد.
رئیس دفتر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه ادامه داد: جایزه تحول دیجیتال مدل 20200 به منظور اندازه‌گیری بلوغ دیجیتال شرکت‌ها و بنگاه‌های کسب و کار برگزار می‌شود که شامل 4 بخش رهبری دیجیتال، نوآوری دیجیتال، زُبدگی دیجیتال و مدیریت اقدامات در دوران کروناست که فولاد مبارکه در 2 بخش زُبدگی دیجیتال و مدیریت اقدامات در دوران کرونا در این دوره شرکت کرده است.

وی ادامه داد: در بخش زُبدگی دیجیتال که شامل 10 محور تخصصی است، نتیجه ارزیابی بنگاه‌های کسب و کار در 5 سطح دسته‌بندی می‌گردد که فولاد مبارکه موفق به کسب تندیس برنزین سطح ۲ زُبدگی دیجیتال شده است؛ در این دوره ۲۴ شرکت در ارزیابی مذکور شرکت کرده بودند؛ در بخش کرونا نیز اقدامات صورت‌گرفته شرکت فولاد مبارکه برای مدیریت کرونا مورد تأیید قرار گرفت و تندیس مربوط به این موضوع نیز دریافت گردید.
کیانی عنوان کرد: شرکت فولاد مبارکه در اسفندماه سال گذشته نیز به عنوان نخستین شرکت ایرانی موفق به اخذ استانداردهای ایزو 45005 با ویرایش سال 2020 با عنوان مدیریت کار ایمن در دوران کرونا از شرکت sgs سوئیس شده است.
وی یادآور شد: طرح تحول دیجیتال یک اقدام برنامه‌محور و در راستای استراژی‌های سازمان بوده که از سال گذشته شروع شده و هدف آن استفاده از تکنولوژی‌های نوین انقلاب صنعتی چهارم است؛ در واقع زمانی که شرکت فولاد مبارکه قرار است شاخص‌های بهره‌وری و دستاوردی خود را ارتقا دهد و نیاز به استفاده از تکنولوژی دارد، طرح تحول دیجیتال کاربرد و نقش اساسی خود را در تحول فرایندها ایفا خواهد کرد و ارزیابی‌های بلوغ در این زمینه نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود را مشخص کرده و تأثیر به‌سزایی در نحوه تعیین سبد پروژه‌های تحول‌آفرین به دنبال خواهد داشت.
رئیس دفتر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه در پایان گفت: دریافت تندیس برنزین سطح ۲ زُبدگی دیجیتال مانند هر تندیس دیگری که شرکت فولاد مبارکه آن را دریافت کرده، نتیجه مشارکت همه کارکنان پرتلاش و مدیریت‌های مختلف بوده و با دریافت گزارش بازخورد حاصل از ارزیابی، پروژه‌های بهبود توسط کارگروه‌هایی که برای این موضوع  تشکیل شده که تدوین و اجرایی خواهد گردید.


دیجیتالی کردن فولاد مبارکه گام بسیار ارزشمندی است
رسول سرائیان مدیرعامل شرکت بین‌المللی ایریسا به عنوان دریافت‌کننده تندیس زرین رهبری دیجیتال گفت: استمرار در ارزیابی شرکت‌ها در حوزه دیجیتال کار بسیار ارزشمندی است و امیدواریم این اقدام همواره ادامه پیدا کند. 
وی افزود: در درجه دوم از همکاران خود در شرکت ایریسا که به واسطه تلاش آن‌ها این تندیس دریافت گردید، قدردانی می‌کنم.
مدیرعامل شرکت ایریسا با اشاره به این که صنعت فولاد صنعت سخت و سنگینی بوده و دیجیتالی کردن این صنعت اقدامی مهم و ارزشمند است، خاطرنشان کرد: حمایت مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه برای تحول دیجیتال قطعاً راهگشا بوده و رمز پیشرفت و موفقیت شرکت را فراهم می‌کند. 
شایان  ذکر است، در اختیار قرار دادن روزانه بیش از 70 هزار تن اکسیژن رایگان برای بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کشور به منظور درمان بیماران کووید 19 تنها یکی از اقدامات شرکت فولاد مبارکه در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا بوده که تا امروز بیش 20 هزار تن اکسیژن رایگان جهت درمان بیماران مبتلا به کرونا در اختیار مراکز درمانی کشور قرار داده است.

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر،  سید مهدی نقوی، معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه، در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه اصفهان اظهار کرد: پیشرو بودن در بنگاه‌های اقتصادی و الگوی ملی بنگاه‌داری در کشور و حفظ جایگاه شرکت فولاد مبارکه در میدان رقابت صنعت فولاد جهان، مهم‌ترین مضامین تعریف‌شده در چشم‌انداز و استراتژی این شرکت است.

وی با اشاره به جهانی بودن شرکت فولاد مبارکه و دستاوردهای ملی و بین‌المللی این شرکت ادامه داد: این شرکت همواره در مسیر جهانی گام برداشته است. در همین راستا در این شرکت، مطالعات طرح تحول دیجیتال و به‌عبارت‌دیگر حرکت در راستای مفاهیم انقلاب صنعتی چهارم از سه سال گذشته آغاز شد و اکوسیستم‌های متنوعی طراحی گردید و به‌طور رسمی در اول اردیبهشت سال گذشته با دستور مدیرعامل فولاد مبارکه، حرکت  این شرکت در مسیر طرح تحول دیجیتال قرار گرفت.

هوشمندسازی و توانمندسازی از سنگ تا رنگ در شرکت فولاد مبارکه

معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه توضیح داد: دو واژه کلیدی «هوشمندسازی» و از «سنگ تا رنگ» در شعار «هوشمندسازی فرایندها از سنگ تا رنگ» مهم است. «هوشمندسازی» اصلی‌ترین مفهوم طرح تحول دیجیتال رکن اساسی انقلاب صنعتی نسل چهارم به‌حساب می‌آید و کلیدواژه از «سنگ تا رنگ» هم بر وسعت فعالیت این شرکت تأکید دارد؛ چراکه فولاد مبارکه تنها شرکت ایرانی است که سنگ‌آهن ورودی را به محصولات نهایی ورق رنگی تبدیل می‌کند و همین رویداد مهم باعث شده در شرکت فولاد مبارکه، شعار «هوشمند سازی فرایندها از سنگ تا رنگ» را دنبال کنیم.

طرح تحول دیجیتال برای شرکت فولاد مبارکه الزام‌آور است

وی با اشاره به هوشمندسازی ماشین‌آلات، تجهیزات مختلف در فرایندهای فولاد مبارکه بیان کرد: انقلاب صنعتی نسل چهارم برای نخستین بار در سال ۲۰۱۱ و در کشور آلمان مطرح شد. مفهوم این انقلاب در پروژه‌ای فوق حرفه‌ای و در نمایشگاه هانوفر ارائه شد و پس‌ازآن مجمع اقتصاد جهانی و شرکت مشاوره مکنزی مفهوم انقلاب صنعتی چهارم را بسط دادند و امروزه شرکت‌ها و کشورهای پیشرفته دنیا به سمت این انقلاب در حرکت هستند.

نقوی تأکید کرد: طرح تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم برای شرکت فولاد مبارکه الزام و اجبار است، نه اختیار. راه و مسیر است، نه پروژه. برای اینکه بتوانیم جایگاه خودمان را در صنعت حفظ کنیم و الگوی بنگاه‌داری ملی در سطح کشور را همچنان ادامه دهیم چاره‌ای جز این نیست که مسیر هوشمندسازی فرایندها را در اولویت قرار دهیم. برآورد ما این است اگر تا چند سال آینده صنایع فولادی و غیرفولادی به سمت انقلاب صنعتی چهارم گام برندارند، به حتم در عرصه رقابت شکست می‌خورند و نمی‌توانند به نیازهای ذینفعان خود پاسخ دهند.

رشد بهره‌وری ۸ درصدی فولاد مبارکه با هوشمندسازی

وی با تأکید بر اینکه طرح تحول دیجیتال مسیر و راه طولانی است، اظهار کرد: برآورد قطعی دستاوردهای هوشمندسازی، در ابتدای کار دشوار است؛ اما مطالعات موردی منتشرشده در دنیا نشان می‌دهد که رشد بهره‌وری شرکت‌ها با هوشمندسازی بین ۶ تا ۸ درصد افزایش می‌یابد. مجمع اقتصاد جهانی شاخص‌هایی در طرح تحول دیجیتال تعریف کرده است که این شاخص‌ها در سه حوزه بهره‌وری، چابکی و پایداری اندازه‌گیری می‌شوند که همین سه پارامتر میزان سودآوری بنگاه اقتصادی و حضور در صحنه رقابت بازار را هم تعیین می‌کند.

توانمندسازی نیروی کار با طرح تحول دیجیتال

معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه انقلاب صنعتی نسل چهارم شکل کارکردن را تغییر می‌دهد، گفت: این انقلاب تأثیری بر تعداد نیروی کار شاغل در شرکت ندارد. در فرایند هوشمندسازی نقش نیروی کار، از کارگر به کنترل‌گر تغییر می‌کند و با به‌کارگیری تکنولوژی‌های نوظهور مانند اینترنت اشیا، کلان داده‌ها، رایانش ابری، کنترل‌های از راه دور، هوش مصنوعی و...، توانمندی نیروی کار ارتقا می‌یابد و در زمان صرفه‌جویی می‌شود و درنهایت به افزایش کارایی و راندمان سازمانی منتج می‌شود.

هوشمندسازی تغییر نقش انسان‌هاست نه حذف آن‌ها

وی با تأکید بر اینکه فرایند هوشمندسازی با تغییر نقش نیروی کار همراه است و به حذف نیروی کار منجر نمی‌شود، توضیح داد: نخستین موضوع در بروز هر انقلابی تغییر فرهنگ است. اساس و سرمایه طرح تحول دیجیتال نیروی کار است و تغییر فرهنگ‌سازمانی نقش مهمی در توسعه انقلاب صنعتی چهارم ایفا می‌کند. در همین راستا برنامه‌های متعددی در ره‌نگاشت شرکت فولاد مبارکه تدوین‌شده است که مهم‌ترین آن تربیت رهبران دیجیتال است.

آموزش ۱۶۰ نفر از رهبران دیجیتال فولاد مبارکه

نقوی با توضیح اینکه رهبران دیجیتال که نقش راهبری و هدایت مجموعه فولاد مبارکه را برعهده دارند، باید با مفاهیم تکنولوژی‌های نوظهور و طرح تحول دیجیتال آشنا باشند، گفت: با همین هدف، در همکاری با دانشگاه اصفهان، پروژه آموزشی برخط توسط اساتید برجسته ایران و فرانسه به ۱۶۰ نفر از رهبران فولاد مبارکه و کارکنان شرکت ایریسا ارائه‌ شده است که‌ترم دوم آن مطابق با استانداردهای جهانی در حال برگزاری است.

راه‌اندازی مجموعه شبکه «فولادینو» در مسیر آشنایی با طرح تحول دیجیتال

وی اضافه کرد: اقدام دیگر، آشنایی کارکنان سازمان با طرح تحول دیجیتال است که راه‌اندازی مجموعه شبکه «فولادینو» با همین هدف بود. در این بستر دیدگاه‌ها و پیشنهادهای کارکنان مطرح و ارزیابی می‌شود و محتویاتی در اختیار آن‌ها قرار داده می‌شود. تمام این اقدامات به علت این است که شرکت فولاد مبارکه به بلوغ سازمانی دست ‌یافته و همین باعث شده آموزش‌های ابتدایی ارائه نشود. در برنامه‌های آتی درصددیم آموزش‌ها در سطح کارکنان شرکت فولاد مبارکه توسعه یابد.

راه‌یابی فولاد مبارکه به فانوس دریایی از دریچه طرح تحول دیجیتال می‌گذرد

معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه بازهم بر این نکته تأکید کرد که تحول دیجیتال راهی است که ابتدا و انتها ندارد و ادامه داد: در شرکت فولاد مبارکه، برنامه‌ای پنج‌ساله با چشم‌انداز افق ۱۴۰۴ تعریف ‌شده است تا این شرکت به باشگاه فانوس دریایی راه یابد.

وی اضافه کرد: باشگاه فانوس دریایی توسط مجمع اقتصاد جهانی در دائوس سوئیس تأسیس شده است که متعلق به شرکت‌ها و کشورهای پیشرو در طرح تحول دیجیتال است تا بتوانند شاخص‌های بهره‌وری، چابکی و پایداری را رشد دهند. شرکت‌های مدعی در این مسیر توسط مجمع اقتصاد جهانی ارزیابی می‌شوند و با کسب حداقل‌های موردنیاز می‌توانند به‌افتخار عضویت در باشگاه فانوس دریایی نائل شوند که هدف شرکت فولاد مبارکه رسیدن به این نقطه است که البته با بروز تکنولوژی‌های نوظهور جدید پایانی برای این مسیر متصور نیست.

نقوی با اشاره به اینکه شرکت فولاد مبارکه در طرح تحول دیجیتال در کشور پیشرو است، گفت: در حال حاضر ۶۹ شرکت به عضویت باشگاه فانوس دریایی درآمده‌اند که در آن میان  ۴ شرکت در صنعت فولادسازی جهان شناخته شده‌اند. این باشگاه مربوط به صنعت خاص و نقطه جغرافیایی مشخصی نیست و جهان‌شمول است. همان‌طور که در سه نسل گذشته انقلاب، اگر شرکت یا صنعتی در مسیر انقلاب گام برنمی‌داشت محکوم ‌به شکست و فنا بود، امروز هم ناگزیریم در مسیر انقلاب چهارم صنعتی محکم و استوار پیش رویم.

اولویت‌دهی هوشمندسازی در برنامه‌های دولت سیزدهم

وی با تأکید بر اولویت‌دهی هوشمندسازی و طرح تحول دیجیتال در برنامه‌های دولت سیزدهم تصریح کرد: با توسعه انقلاب نسل چهارم صنعتی در فولاد مبارکه ذینفعان ما در بخش شرکای اقتصادی یا سهام‌داران می‌توانند از افزایش راندمان و بهره‌وری در شرکت به درآمد و سود بیشتری دست یابند. ذی‌نفعان دیگر ما کارکنان شرکت هستند که با طرح تحول دیجیتال نقش کنترل‌گر پیدا خواهند کرد و درنهایت بخش مهمی از ذینفعان ما مشتریان هستند که می‌توانند خدمات بهتری دریافت کنند. در آینده نزدیک اهداف شرکت فولاد مبارکه به تولید و فروش فولاد محدود نمی‌شود، بلکه می‌توانیم به مشتریان خدمات هم ارائه کنیم و مدل ما در خدمت‌رسانی به مشتری تغییر خواهد کرد.

به‌موقع به انقلاب نسل چهارم صنعتی رسیدیم

معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه گفت: اگرچه تجارب گذشته نمی‌تواند در مسیر هوشمندسازی شرکت فولاد مبارکه راهگشا باشد، اما برخلاف انقلاب‌های صنعتی گذشته، زمان زیادی را در ملحق شدن به انقلاب نسل چهارم صنعتی از دست ندادیم. تحریم‌ها و شرایط سیاسی ویژه کشور امکان دسترسی به منابع اصلی هوشمندسازی را کند کرد و برای عبور از این مانع، شرکت ایریسا فولاد مبارکه را مسئول طرح تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه قراردادیم تا مطالعات، ره نگاشت و پروژه‌های مرتبط با طرح تحول دیجیتال توسط این شرکت در مسیر رسیدن به انقلاب نسل چهارم صنعتی قرار گیرد.

راه‌اندازی مرکز صنعت فولاد دانشگاه تهران در آینده نزدیک

وی اضافه کرد: اقدام دیگر   کلنگ‌زنی مرکز صنعت فولاد در دانشگاه تهران بود که امیدواریم امسال به بهره‌برداری برسد تا فراخوان‌های نوآوری در این مرکز برگزار شود، به‌گونه‌ای که چالش‌های تکنولوژی که راه‌حلی برای آن موجود نیست در این مرکز اعلان عمومی شود تا از دانش و تجربه استارت‌آپ‌ها، دانش‌بنیان‌ها و نخبگان به‌صورت برد-برد بهره‌مند شویم.

راه‌اندازی آزمایشگاه نسل چهارم صنعت در راستای مهارت‌افزایی دانشجویان

نقوی به راه‌اندازی آزمایشگاه نسل چهارم صنعت در دانشگاه صنعتی اصفهان با الگوبرداری از مدل‌های موفق جهانی اشاره‌ای کرد و توضیح داد: محصولات شرکت فولاد مبارکه در این آزمایشگاه تست، کنترل و شبیه‌سازی می‌شود و در مقیاس وسیع شرکت فولاد مبارکه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. از سوی دیگر آموزش و تربیت نیروی انسانی ماهر و آشنا با مفاهیم طرح تحول دیجیتال از دیگر اهداف تأسیس آزمایشگاه نسل چهارم صنعت است.

طرح تحول دیجیتال جراحی سازمانی است

معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه در پایان گفت‌وگوی خبری شبکه اصفهان ضمن تشکر از هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: زمانی شرکت‌های بزرگ شرکت‌های کوچک را می‌بلعیدند، اما امروزه شرکت‌های چابک و پویا هستند که گوی رقابت را از شرکت‌های ایستا می‌ربایند. مفاهیم تغییر کرده است. طرح تحول دیجیتال با بهبودی سازمانی که سی سال ثمره آن در تولیدات شرکت فولاد مبارکه نمایان است، متفاوت خواهد بود و شرکت فولاد مبارکه با حمایت مدیران و تمام کارکنان این شرکت در رسیدن به هوشمندسازی به جراحی بزرگی دست می‌زند.

 

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از3
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از تجارت نیوز، در
  به گزارش ارمغان شهرو به نقل از بازار، قیمت
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از تجارت نیوز، قیمت
در بیستمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی‌ و
به گزارش ارمغان شهر، مازیار رزاقی کارشناس و
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از تجارت نیوز ، روز
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از تجارت نیوز ، قیمت
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش ارمغان شهرو به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نطنز، جلسه مدیریت بحران با موضوع تشدید اقدامات ...
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان؛     علی باقری با اشاره به کمبود مراکز ورزشی در
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان،   حمیدرضا فرهنگ در این باره اظهار کرد: به همت
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان؛‌   روح‌الله ابوطالبی اظهار کرد: طی ۱۱ ماه سال
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان،    مسعود حیدری با اعلام این خبر گفت: سازمان ...
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی آبفای استان اصفهان،  حسین اکبریان با بیان اینکه 37 روستا از 84 روستای ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش ارمغان شهرو به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نطنز، ...
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان؛ 
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، 
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان؛‌ 
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان،   
به گزارش ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی آبفای استان اصفهان،  حسین ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…