نمایش موارد بر اساس برچسب: مجلس شورای اسلامی

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حجت الاسلام محمدتقی نقد علی در گفت وگو با خبرنگار ایراسین با اشاره به اینکه صنایع بزرگ مهمترین بهره بردار پساب های تصفیه شده هستند، اظهار داشت: بسیاری از صنایع بزرگ اصفهان ناگزیرند تصفیه های تکمیلی برای امکان استفاده از پساب را به انجام برسانند تا مجوزهای لازم از سازمان محیط زیست را دریافت کنند.

وی افزود: اقدامات بسیار خوب شرکت فولاد مبارکه در تصفیه و بازچرخانی پساب صنعتی و سرمایه گذاری شرکت سهامی ذوب آهن در جمع آوری فاضلاب شهرهای اطراف و تولید داخلی مهم و ارزشمند است.

حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان فیلترهای الکترواستاتیک

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یازدهم با اشاره به اینکه حساسیت ویژه ای در عدم استفاده از سوخت مازوت در استان اصفهان وجود دارد، تصریح کرد: صنایع آلاینده در استان اصفهان موظف شده اند نسبت به استفاده از فیلترهای الکترواستاتیک با جدیت اقدام کنند و وبیناری با استاندار و دادستان و دستگاه های مربوطه با این موضوع برگزار شد.

وی بیان داشت: مدیریت استان اصفهان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در عدم استفاده نیروگاه ها و کارخانه ها از سوخت مازوت تاکید ویژه ای دارند، چرا که اصفهان کشش آلودگی را ندارد.

فولاد مبارکه در لیست صنایع پاک کشور

نقدعلی با تاکید بر اینکه شرکت فولاد مبارکه با به کارگیری تکنولوژی روز از صنایع پاک استان اصفهان محسوب می شود، گفت: اگرچه صنایع بزرگ هم اقدامات مهمی در راستای کاهش آلودگی هوا برداشته اند اما کافی نیست.

وی اضافه کرد: لازم است صنایع با مقید دانستن در استفاده از فیلترهای الکترواستاتیک، در راستای مسئولیت اجتماعی گام بردارند و از تمام شرکت های دانش بنیان که در زمینه تولید فیلترهای الکترواستاتیک بومی سازی اقدام می کنند حمایت خواهیم کرد.

کوره های الکترومغناطیس مبارکه تحولی در کاهش آلودگی هوا

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه شرکت فولاد مبارکه در راستای مقابله با آلودگی هوا اقدامات ارزنده ای کرده است، گفت: شرکت فولاد مبارکه با داشتن کوره های قوس الکتریکی انرژی شیمیایی را با تزریق اکسیژن و کربن تامین می کند و همین موضوع مانع از آلاینده زایی فولاد مبارکه شده است. 

وی افزود: کوره های قوس الکتریکی مورد استفاده در فولاد مبارکه بومی سازی شده تا علاوه بر کارایی بیشتر محیط زیست را آلوده نکند.  

 

منبع : پایگاه خبری ایراسین

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خانه ملت، معین‌الدین سعیدی در خصوص تشریح نشست -یکشنبه، ۳۰ آذرماه- کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: نشست به صورت کامل به بررسی پیشنهادات نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نسبت به بخش‌های کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اختصاص داده شد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون حدود ۴۰۰ پیشنهاد در لایحه بودجه سال آینده به کمیسیون کشاورزی ارائه شده است، افزود: در نشست کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی بخش اول پیشنهادات نمایندگان در لایحه بودجه مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی با تاکید بر اینکه کلیه پیشنهادات ارائه شده کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد و اصلاحات لازم انجام می‌شود، گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به وزارت نیرو اختیار داده شده بود که به ازای هر متر مکعب آب علاوه بر آب‌بهاء ۲۰ تومان از کشاورزان دریافت شود که کمیسیون کشاورزی با آن مخالفت کرد.

سعیدی خاطرنشان کرد: علی رغم مشکلات ساختاری که لایحه بودجه ۱۴۰۰ دارد، اعتقاد داریم که در بخش کشاورزی مطالبات بهره برداران تا حدودی تأمین و این حوزه پررنگ‌تر دیده شده است.

منتشرشده در سیاست

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهرو به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان ، سید مصطفی علوی، در این نشست گزارش مبسوطی از وضعیت گازرسانی به بخش های مختلف خانگی، عمومی و صنعتی ارائه نمود و گفت: مصرف گاز در بخش های مختلف نسبت به مدت مشابه سال قبل بسیار بالا رفته و این روند مصرف منجر به اعمال محدودیت در مصرف صنایع عمده خواهد شد.

مهندس علوی، تصریح کرد: برای بهره مندی تمامی بخش های استان از این نعمت خدادادی باید مشترکین الگوی مصرف را رعایت نمایند و گاز را در حد نیاز و به صورت بهینه مصرف نمایند.

وی، با اشاره به میزان مصرف گاز در سطح استان که به طور متوسط سالانه حدود ۲۱ میلیارد متر مکعب است، افزود: میزان مصرف بخش خانگی در زمستان افزایش بیشتری خواهد داشت.

مهندس علوی، با بیان اینکه در حال حاضر تمامی شهرها و 1060 روستا معادل 99.5 درصد جمعیت استان از نعمت گاز برخوردار هستند، افزود: ۷۰ درصد مصارف گاز در استان اصفهان در واحدهای صنعتی_تولیدی ونیروگاهی، ۲۰ درصد در بخش خانگی، حدود ۵ درصد در بخش سی ان جی و بقیه در بخش های تجاری مصرف می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به گازرسانی به روش سی ان جی به چهار شهر شرقی استان، گفت: گازرسانی به این روش به دلیل حمل گاز فشرده از طریق تانکرهای مخصوص، مشکلات و مشقات زیادی را در پی داشته است اما شرکت گاز در راستای مسئولیت اجتماعی و برخورداری یکسان مردم از نعمت گاز طبیعی عملیات گازرسانی به این مناطق را اجرایی نمود لذا از مردم انتظار داریم برای پیشگیری از افت فشار گاز و مشکلات مرتبط در مصرف گاز دقت و حساسیت لازم را داشته باشند.

مهندس علوی، گفت: مسئولانی که در ارتباط مستقیم با مردم هستند، نقش مهمی در فرهنگ سازی مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی دارند.

در ادامه دکتر مقتدایی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست ضمن تشکر از اقدامات موثر شرکت گاز استان و اعلام رضایت از فعالیت های انجام شده در سطح استان، گفت: شرکت گاز یکی از دستگاه های اجرایی استان که رضایتمندی مردم از خدمات آن بسیار بالاست است .

وی بیان داشت: بحمدلله با همدلی و وفاقی که بین نمایندگان استان با هدف تمرکز بر حل مشکلات مردم و دستگاه های اجرایی استان وجود دارد با برگزاری جلسات مشترک تخصصی، مشکلات پیگیری و مرتفع خواهد شد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز -چهارشنبه، ۵ آذرماه- مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح احکام کلی ویژه ۱۴۰۰ با بازگشت این طرح طبق ماده ۱۵۲ آئین نامه با اکثریت آرا موافقت کردند.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ورود به دستور اظهار کرد: بحث احکام بودجه از موضوعات مهمی است که کمیسیون برنامه و بودجه با زحمت زیاد در ۱۲ بند آن را بررسی کرد و به صحن آورد. تاکنون ۴ بند از آن در جلسات علنی مورد بررسی قرار گرفته و از سوی نمایندگان پیشنهادات، الحاقات و ابهامات زیادی مطرح شد و وقت قابل توجهی از مجلس گرفته شد.

وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی کشور و کوتاه بودن زمان جلسات صحن علنی بررسی تمام پیشنهادات وقت زیادی از صحن مجلس می‌گیرد، بهتر است طرح احکام کلی بودجه ۱۴۰۰ به کمیسیون برگردد تا پیشنهادات و ابهامات در جلسات کمیسیون بررسی و رفع شود و سپس در صحن علنی مجدد بررسی شود.

نمایندگان مجلس بازگشت طرح مذکور به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات طبق ماده ۱۵۲ آئین نامه را پذیرفتند، همچنین احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس تاکید کرد که کمیسیون تا روز یکشنبه هفته آینده فرصت دارد نتیجه بررسی را اعلام کند.

کد خبر
منتشرشده در سیاست

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خانه ملت، محمد باقر قالیباف در نشست علنی امروز -چهارشنبه، ۵ آذر ماه- مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با قرائت آیه‌ای از سوره احزاب با مضمون «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا»، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب دیروز، در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی نکات مهمی را در خصوص اداره اقتصادی کشور بیان فرمودند و نقشه راه هر سه قوه را در مواجهه با مشکلات اقتصادی ترسیم کردند.

وی افزود: برای برداشتن بار مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ها، باید راهکاری متفاوت داشته باشیم، نشستن و دست‌روی‌دست گذاشتن تا زمان لغو خوش‌بینانه تحریم‌ها، راهکار کارگشا نیست؛ آنچه که باید برای رفع تحریم‌ها انجام شود و تلاشی که باید در عرصه دیپلماسی صورت گیرد، شرایط خود را دارد که پیش از این هم گفته شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز، راهکار اصلی ما خنثی سازی تحریم‌هاست که باید با همت و تلاش و شجاعت آن را به مرحله انجام برسانیم؛ برای عبور از تحریم‌ها باید تک تک مردم ایران را قوی کنیم و همانطور که رهبر انقلاب نیز فرمودند با بی‌اثر کردن تحریم‌هاست که می‌توان رفع تحریم‌ها را نیز رقم زد.

قالیباف با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب روز گذشته، تصریح کرد: ایشان چهار سرفصل مهم و حیاتی را برای حل مشکلات کشور در میان مدت بیان فرمودند. به لطف خدا و با تلاش همه شما همکاران عزیز، مجلس شورای اسلامی در راستای وظیفه خود یعنی ریل گذاری و نظارت، در هر چهار سرفصل مطرح شده از سوی ایشان، اقداماتی مهم در دست دارد.

وی افزود: سرفصل اولی که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد مربوط به کسری بودجه بود؛ همانطور که همه متفق‌القول هستیم اصلاح ساختار بودجه، محور اول بسته اقتصاد مردمی مجلس شورای اسلامی است و همکاران محترم، بویژه نمایندگان عضو کمیسیون برنامه و بودجه با کمک مرکز پژوهش‌های مجلس ماه‌هاست با نمایندگان محترم سازمان برنامه و بودجه در حال رایزنی هستند تا ان‌شاءالله بودجه سال آینده کشور با رعایت اصول مصوب اصلاح ساختار بودجه ارسال شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب، از سازمان برنامه و بودجه انتظار می‌رود، همانطور که پیش از این وعده داده بودند، بودجه را با ایجاد تغییرات لازم ارسال کنند تا بار فشار کسری بودجه کاهش پیدا کند.

قالیباف با اشاره به سرفصل دوم مورد تاکید رهبر انقلاب، گفت: سرفصل دوم مربوط به جهش تولید است که در بسته اقتصاد مردمی با عنوان رونق کسب‌وکار و ایجاد اشتغال برای جهش تولید مورد توجه نمایندگان قرار گرفته است و در این خصوص طرح‌های مختلفی در دستور کار مجلس است.

وی ادامه داد: یکی از آن طرح‌ها، طرح جهش تولید مسکن است که کلیات آن به تصویب نمایندگان رسیده، و می‌تواند تحولی جدی در تولید مسکن به عنوان یکی از پیش‌ران‌های اقتصاد، پدید آورد. طرح ساماندهی بازار خودرو و همچنین طرح ساماندهی بازار زنجیره فولاد نیز توسط نمایندگان محترم در حال پیگیری است. خرید تضمینی محصولات کشاورزی و تصویب اعطای تسهیلات در خصوص آن نیز گام مهم دیگری بود که از سوی نمایندگان مجلس یازدهم برداشته شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در سرفصل سوم یعنی افزایش سرمایه‌گذاری دولتی و نهادهای عمومی، تصویب قانون افزایش سرمایه شرکت‌ها از محل صرف سهام بدون حق تقدم اقدام مهمی بود که مجلس در تلاش خواهد بود بر اجرای درست آن به نحوی که به بهبود شرایط اقتصادی کمک کند، نظارت کند.

قالیباف همچنین یادآور شد: سرفصل چهارم مورد مطالبه مقام معظم رهبری، ضرورت حمایت از قشرهای ضعیف است. مردم عزیز ما مطلعند که در چهار ماه گذشته، نمایندگان محترم، به طور مداوم پیگیر به سرانجام رسیدن قانون حمایت معیشتی از مردم بوده‌اند.

وی با اشاره به تاکید دیروز مقام معظم رهبری و انتظار مردم، گفت: اکنون این امیدواری وجود دارد که دولت و مجلس با هماهنگی و همکاری هر چه سریع‌تر، قانون حمایت معیشتی از مردم را به مرحله اجرا برسانند و انتظارات موجود را پاسخ دهد. طبق این قانون باید تا پایان سال به ۶۰ میلیون نفر از هموطنان عزیز ما، یارانه کالاهای اساسی پرداخت شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین مجلس وظیفه خود می‌داند راهبردهای تعیین شده توسط رهبر معظم انقلاب را به طور ویژه در بودجه ۱۴۰۰ و برنامه پنج ساله هفتم توسعه مورد توجه قرار دهد تا در ریل گذاری یک ساله و پنج سال پیش رو کشور با جهت‌گیری درست حرکت کند.

قالیباف افزود: خاتمه کلام اینکه، این روزها گران‌های افسارگسیخته دغدغه اصلی مردم شده است و زندگی را بر مردم سخت کرده و پدران را شرمنده و شرمسار خانواده‌ها نموده است. گرانی‌های کمرشکنی که یک روز با تخم مرغ آغاز شد و حال به مرغ رسیده است و امروز قیمت مرغ تبدیل به نمادی از ناکارآمدی و ناهماهنگی در اجرا و سیاستگذاری شده است.

وی در پایان تاکید کرد: ضروری است بخش‌های مختلف دولت با هماهنگی کامل سریعاً نسبتاً به ساماندهی مجدد بازار کالاهای اساسی به خصوص مرغ اقدام کنند در همین زمینه لازم است کمیسیون کشاورزی مجلس با سرعت و دقت وظیفه نظارتی خود را دراین‌باره انجام و گزارش آن را به مجلس و مردم ارائه کند.

منتشرشده در سیاست
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،حریرچی با بیان
رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد آبفای اصفهان با اعلام این خبر، گفت: این ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان سید مصطفی علوی مدیر عامل این شرکت، با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن، مهدی رقایی
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: از هیئت رئیسه شورای شهر، شهردار و ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…