• نادر آخوندی بیان کرد : هدف تهیه 52 لایحه درآمدی شهرداری در سال جاری، درآمدزایی پایدار برای سازمان و شرکت های شهرداری بود که این هدف گذاری محقق شد و این اتفاق به کمک درآمدهای پایدار شهرداری آمد.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان: 52 لایحه درآمدی شهرداری در بودجه امسال لحاظ شد

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در  نشست خبری غیرحضوری «سه شنبه ها با رسانه» با اشاره به اینکه از سال 88 تاکنون سه هزار و 800 میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کردیم، گفت: این اوراق در سال 99، 730 میلیارد تومان بود که در حوزه حمل و نقل ریلی مصرف شد.

 

وی  اظهار داشت : در این دوره ما جزو اولین شهرها برای دریافت اوراق مشارکت نوسازی اتوبوس ها بودیم و بر همین اساس در سال گذشته 200 میلیارد تومان اوراق با 50 درصد اصل و سود برای خرید اتوبوس نو خریداری شد.

 مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان افزود: امسال نیز برای کمک به توسعه اتوبوسرانی 130 میلیارد تومان اوراق به فروش رفت.

 آخوندی با بیان اینکه سیاست 52 لایحه درآمدی شهرداری در سال جاری، درآمدزایی پایدار برای سازمان و شرکت های شهرداری بود، گفت: با همین موضوع توانستیم درآمد پایدار ایجاد کرده و وضعیت آتش نشانی را از نظر تجهیزات ارتقا دهیم، همچنین با پروژه هایی که در دست اقدام است طی یک و نیم سال آینده در ناژوان اتفاقات خوبی رخ می دهد. 

 وی با اشاره به هوشمند سازی در حوزه درآمدی تصریح کرد: اصفهان جزو معدود شهرهایی است که به صورت مستقل برای ایجاد کیف پول الکترونیک اقدام کرد و با افزایش دامنه کار به دنبال راه اندازی «کیو آر» کد در نرم افزار اصکیف( کیف پول الکترونیک شهروندان اصفهانی) هستیم تا این ابزار هوشمند وارد سیستم حمل و نقل عمومی شود. 

 آخوندی افزود: 52 لایحه درآمدی شهرداری طی سه سال کار کارشناسی با حضور اعضای شورا و معاونت های مختلف تهیه و در ستاد اقتصادی شهرداری تصمیم بر این شد که در ابتدای سال با توجه به اینکه فرصت دریافت پروانه در روزهای پایانی سال 98 به علت شیوع کرونا از انبوه سازان و مردم گرفته شده بود، تخفیف هایی برای این حوزه اعمال شود.

 مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان اظهار کرد: تخفیف دریافت پایان کار نیز حدود 30 درصد است که تا پایان سال به 25 درصد می رسد.

وی با بیان اینکه در ابتدای سال با سیاست های جذب درآمد، از بحران ها عبور کردیم، اظهار کرد: یکی از تفاوت های درآمدی امسال با سال گذشته تحقق درآمدهای ساختمانی در ماه های ابتدایی به جای بهمن و اسفند بود. همچنین توانستیم تا خردادماه بودجه را جذب کنیم. 

آخوندی  افزود: با همین رویکرد پروژه های عمرانی با تاخیر روبرو نشد و تمام سیاست ها پیاده شد به همین سبب، پروژه هایی همچون خرید اتوبوس ها، ساخت مترو و رینگ چهارم حفاظتی با تامین مالی به موقع انجام می شود و تفاوت عمده سال 98 و 99 نحوه و سرعت جذب بودجه بوده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی های بودجه امسال، ایجاد شرایطی برای شرکت و سازمان های شهرداری به منظور استفاده از فرصت بازار سرمایه بود که درآمدزایی آنها در سطح شهر خود را نشان می دهد.  

 

 آخوندی  با اشاره به اینکه بسته تشویقی ساخت و ساز نقدینگی را از بازارهای موازی به سمت مسکن سوق داد، گفت: نشاط اقتصادی یعنی صدور پروانه و شکل گیری ساخت و ساز و توسعه اشتغال در شهر که بر همین اساس امسال سه هزار پروانه ساختمانی در شهر اصفهان صادر شد.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در پاسخ به سوالی در خصوص هزینه عوارض خودرو با اشاره به اینکه تعیین تعرفه عوارض خودرو از طرف دولت و براساس مدل و قیمت خودرو به شهرداری ها ابلاغ می شود، گفت: در حال حاضر متوسط عوارض خودروهای داخلی 40 تا 50 هزار تومان و خودروهای خارجی یک تا دو میلیون تومان است اما احتمالا برای سال 1400 عوارض خودرو افزایش می یابد.

وی عمل کردن جزیره ای را از نقاط ضعف حوزه مالی – اقتصادی شهرداری ها و عامل برخی خطاها دانست و اظهار کرد: پیش از راه اندازی سیستم جامع معاونت اقتصادی، سیستم املاک، شهرسازی، امور قراردادها، درآمد و .... جدا بود از همین رو مذاکراتی با سازمان فاوا انجام دادیم و از ابتدای امسال این سیستم جامع بارگزاری و بخش درآمد آن راه اندازی شد تا به مرور زمان سایر بخش های حوزه مالی نیز به این سیستم بپیوندند که این اقدام فساد و خطا را کاهش می دهد.

 مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان افزود: کل درآمد شهرداری از محل عوارض است؛ به طور مثال از بودجه شش هزار میلیارد تومانی امسال شهرداری تا کنون 3700 میلیارد تومان وصول درآمد ساختمانی شده که اگر هزار میلیارد تومان وام و اوراق مشارکت را از کل بودجه کسر کنیم حدود یک هزار و 500 میلیارد تومان سهم درآمدی از محل عوارض است.

آخوندی با اشاره به دسته بندی درآمدها در شهرداری به درآمد عادی در قالب عوارض و یک سری درآمدهای بازدارنده، اظهار کرد: درآمدهای بازدارنده شامل جریمه های کمیسیون ماده 100 است تا سیما و منظر شهری رعایت شده و تخلف ساختمانی برای شهروندان صرفه اقتصادی نداشته باشد اما با نرخ هایی که تا سال گذشته در این حوزه وجود داشت، همچنان برای مردم تخلف به صرفه تر بود.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر ناحیۀ
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال جاری 14 پروژه در بخش آب به بهره برداری می رسد و
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف کننده بخش عمومی انرژی الکتریکی در استان ...
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات کارکنان بخش‌های مختلف در این زمینه، اجرای ...
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  میرزایی مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن تأیید این خبر گفت: این رکوردها در حالی ثبت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به جدی بودن بحران تأمین مواد اولیه خاطرنشان کرد:

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال ...
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…