• مدیر و موسس هیئت منتظران شهرستان لنجان گفت: در حاشیه کنگره بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان ۲۰ کشور اسلامی تفاهم‌نامه‌ای میان هیئت منتظران لنجان و ۲۰ کشور اسلامی امضا خواهد شد .

مدیر و موسس هیئت منتظران شهرستان لنجان خبر داد : امضاء تفاهم نامه هیئت منتظران شهرستان لنجان با20 کشور اسلامی

 

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدی محمدی در نشست خبری کنگره بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان با 20 کشور اسلامی بیان داشت : سال گذشته ۱۲ هزار بسته معیشتی بین خانواده‌های بی‌بضاعت تقسیم شد که پوشش خبری رسانه‌ها به خادمین حضرت زهرا ( س ( انرژی مثبتی را اهدا کرد.

 

وی  بیان داشت :  هیئت منتظران شهرستان لنجان در این کنگره میزبان کشورهایی همچون ترکیه، افغانستان، اندونزی، پاکستان، کلمبیا، لبنان، نیجریه، تاجیکستان، سنگال، هندوستان، آذربایجان، آرژانتین، سودان، الجزایر، تونس، مغرب، بورکینافاسو، بنگلادش، آلمان، عراق و ایران خواهد بود.

 

محمدی افزود : بیان اینکه ۱۴ استان در این کنگره حاضر خواهند بود ازجمله ، آذربایجان شرقی، استان اردبیل، استان اصفهان، استان بوشهر، استان تهران، چهارمحال بختیاری، خراسان رضوی خوزستان، زنجان، قزوین، قم، مازندران، یزد و فارس از جمله استان‌های حاضر در این کنگره هستند.

 وی با بیان اینکه پیرغلامان هر مجموعه برای ما بزرگ و عزیز هستند تصریح کرد: اکنون شاهد یک اقدام بزرگ هستیم و این هیئت به عنوان دومین هیئت منتظران کشور در نظر دارد با همراهی خانواده شهدا و ایثارگران در روز ۱۱ دی‌ماه مراسم عظیمی به نام کنگره بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمین امام حسین ) ع( را که از ۲۰ کشور جهان و ۱۴ استان تشکیل شده است، برگزار خواهد کرد.

 

مدیر و مؤسس هیئت منتظران شهرستان لنجان خاطرنشان کرد: هدف از دعوت کشورهای مختلف به این کنگره، ایجاد وحدت میان عزاداران امام حسین )ع ( است و به نوعی پیام وحدت ملی، مذهبی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی شاهد خواهیم بود.

محمدی  اظهار داشت : همچنین در حاشیه این کنگره، تفاهم‌نامه‌ای میان هیئت منتظران لنجان و ۲۰ کشور حاضر امضا خواهد شد که امیدوارم شاهد خروجی خوبی از این جلسه باشیم تا بتوانیم فرهنگ عزاداری امام حسین(ع( را رواج دهیم.

وی اظهار کرد: برای برگزاری کنگره هزینه‌های اضافی انجام نشده است و ما توانستیم با کمک نهادهای مختلف این جلسه را برگزار کنیم، البته هزینه برگزاری این کنگره‌ها اهمیت ندارد بلکه نتیجه و برای ما حرکت مفید آن مهم است.

محمدی  با بیان اینکه انتخاب مهمانان چندین ماه‌ها طول کشید ادامه داد: در تاریخ یازدهم دی‌ماه مهمانان وارد گلستان شهدای لنجان خواهند شد و در ادامه مراسم شال‌گذاری این افراد توسط مسئولان انجام خواهد شد، البته این مراسم از آداب و رسوم خاصی برخوردار است. پس از این مراسم افراد وارد شهرستان زرین‌شهر خواهند شد و از موکب‌های موجود در راه استفاده خواهند کرد.

مدیر و مؤسس هیئت منتظران شهرستان لنجان ادامه داد  : پس از آن افراد وارد مصلی می‌شوند و در ساعت ۷ شب یازدهم دی‌ماه این کنگره بزرگ آغاز خواهد شد که در این جلسه مسئولان سخنرانی خواهند کرد و در نهایت از نوای گرم مداحان استفاده خواهیم کرد. شعرا و مداحان پنج کشور نیز در این مراسم برنامه‌ای دارند که در نهایت این کنگره حدود چهار ساعت طول خواهد کشید؛ امیدوارم این اقدام به جهان اسلام معرفی شود.

 

وی با بیان اینکه تیم تشریفاتی بزرگی برای برگزاری این کنگره تشکیل شده است خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ برای اولین بار کنگره جبهه مقاومت با حضور هیئت منتظران برگزار شد و اکنون نیز گزارش‌هایی را به دفتر مقام معظم رهبری ارائه کردیم که امیدواریم این کار نیز مورد توجه قرار بگیرد.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر در بخشی از این
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در این مراسم
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرپرست شرکت گاز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایمان بخشعلی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  رخصتی در این
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان: این نمایشگاه، فرصت مغتنمی جهت دستیابی به ...
  محمد صدری با اشاره به این که تولید فولاد در ذوب آهن اصفهان به شیوه کوره بلند انجام می شود و ۷۰ درصد فولاد دنیا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان: «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر آبفای خوانسار با بیان این که تاکنون ۷۰ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب شهر ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "ايرج کاکاوند" بیان داشت: در راستاي برخورد با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ" غلامرضا براتی" بیان داشت: ماموران کلانتری 11 ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان: ...
  محمد صدری با اشاره به این که تولید فولاد در ذوب آهن اصفهان به ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر آبفای خوانسار با بیان این که تاکنون
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "ايرج
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ" ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…