ارديبهشت 778
منتشرشده در اقتصاد
- خرداد 08, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، محمدرضا رجالی در جلسه "مصوبات الزامات اجرایی در راستای چشم انداز تعیین شده لاستیک های صنعتی استان اصفهان" افزود: در کنار این دیدگاه که خارجی ها ما را به چشم بازار می بینند، به لحاظ آن که ما نیروی انسانی، انرژی و زمین ارزان داریم، باید با تغییر این تصویر، کارخانه با مشارکت خارجی ها ایجاد کنیم.

وی تصریح کرد: در این مقطع، راهبرد ساخت لاستیک را باید مورد توجه ویژه قرار دهیم و اصفهان به لحاظ داشتن نیروی ماهر، پتروشیمی و برق ارزان، پتانسیل های بالقوه در زمینه تولید لاستیک و مواد اولیه دارد؛ از این رو، ما باید یک بار برای همیشه تکنولوژی را بخریم و وارد کنیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان افزود: صنعتگران باید با ایجاد فضای تعاملی و همدلی و با ارائه طرح ها و پیشنهادهای سازنده کارها را به پیش ببرند.

وی تصریح کرد: در شرایط موجود شیوع ویروس کرونا، ظرفیت های خالی استان و وضعیت اشتغال خوب بوده و رشد هم کرده است و در چنین شرایطی ما باید وارد بازارهای جهانی شویم.

رجالی ادامه داد: اتاق بازرگانی با ترجمه گزارش های مکنزی توانسته است بیش از 170 راهکار را برای مقابله با اثرات منفی شیوع ویروس کرونا نشر و در اختیار فعالان بخش خصوصی قرار دهد.

وی در خاتمه گفت: ما باید در حوزه لاستیک با اعطای مجوز و ایجاد سندیکا و نیز احداث شهرک اختصاصی بتوانیم این بخش را توانمند کنیم.

سید آرش امامی، دبیرکمیسیون صنایع نیز در این نشست گفت: 11 کارخانه با میانگین ظرفیت تولید سالانه 40 تا 50 هزار تن تایر در کشور داریم که حدود 350 هزار تن سالانه در این کارخانه ها تولید می  شود.

وی نیاز سالانه کشور به تایر را 500 هزار تن دانست و افزود: مابقی نیاز را باید بتوانیم با ایجاد کارخانه تایر با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا تامین کنیم، از این رو با تدوین سند چشم انداز تعیین شده به دنبال رفع این مشکل هستیم.

در این جلسه مصوبات الزامات اجرایی در راستای چشم انداز تعیین شده لاستیک های صنعتی استان و راهکارها و نقاط ضعف و قوت این سند در کمیسیون صنعت، برای تصویب هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان مورد بررسی نهایی قرار گرفت.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان گفت: زمان آن فرا رسیده که به جای خرید کارخانه، به دنبال راهبرد خرید تکنولوژی از خارج باشیم.
منتشرشده در اقتصاد
- خرداد 08, 778

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: همزمان با درج ارتقا گروه و پذیرش مدارک تحصیلی مطلوب در احکام کارگزینی کارکنان ،فوق العاده جذب، سه چهارم جبهه سربازی به تصویب هیات مدیره شرکت رسیدو برای پیاده سازی ضوابط قانونی به معاونت سرمایه انسانی ابلاغ شد.

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ، سید مجید صدری با تاکید بر لزوم حفظ شان و کرامت تمام کارکنان افزود : اجرای سه چهارم جبهه سربازی بعنوان داوطلبانه و همچنین اجرای ماده۵۱ ( ۲۵ درصد حق ایثارگری برای جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و فرزندان معزز شهدا) ،نیز به تصویب هیئت مدیره رسید .
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در ادامه تاکید کرد، دستورالعمل فوق العاده جذب تهیه و قبل از اجرای آن باید به تایید وزارت کار و تعاون برسد.

سید مجید صدری در همین رابطه افزود : مدارک تحصیلی که همکاران پس از خصوصی سازی ارایه کرده اند، با ملحوظ شدن ارتباط رشته تحصیلی با شغل مورد تصدی، ضمن درج در احکام کارگزینی، در حقوق و مزایای آنان نیزمحاسبه شده است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اعلام کرد: فوق العاده جذب، سه چهارم جبهه سربازی ، ارتقای گروه و پذیرش مدارک تحصیلی برای کارکنان به تصویب هیات مدیره شرکت رسید.
منتشرشده در شهر
- خرداد 08, 778

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  حمید شهبازی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به صورت مجازی برگزار شد، با بیان اینکه در سال 98 افزایش 400 درصدی نسبت به پیش بینی برنامه سالانه در منطقه داشته ایم، گفت: پروژه های متفاوتی از جمله طرح های شاخص شهری در منطقه ساخته می شود که ساخت تقاطع غیرهمسطح آفتاب از مجموعه رینگ چهارم از آن جمله بود.

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان افزود: شش کیلومتر از جاده دولت آباد (فرزانگان) تا اتوبان اردستانی از مجموعه رینگ چهارم در منطقه آزادسازی و به مرحله بهره برداری رسیده است و مابقی پروژه تا تقاطع شهید سلیمانی در 10 و 15 در حال انجام است.

وی ادامه داد: سه ایستگاه خط دوم متروی شهر اصفهان در منطقه 10 واقع شده که تملک و آزادسازی انجام شده و همکاران ما در سازمان قطار شهری در حال اجرای عملیات ساخت هستند.

شهبازی بودجه امسال منطقه را 150 میلیارد تومان عنوان و اظهار کرد: برای اجرای پروژه های شاخص شهری 200 میلیارد ریال، پروژه های مهم 230 میلیارد ریال، پروژه های منطقه ای 120 میلیارد ریال و سایر پروژه های منطقه 220 میلیارد ریال لحاظ شده است که در مجموع برای بخش عمرانی منطقه امسال بیش از 700 میلیارد ریال هزینه می شود.

وی با اشاره به واقع شدن مجتمع مطبوعاتی اصفهان در منطقه 10 گفت: سعی کردیم در حد توان فضایی پیش بینی کنیم تا ساکنان مجتمع شرایط راحت تری داشته باشند؛ یکی از مطالبه های آنها پارکینگ مجموعه مطبوعاتی و اداره ثبت بود که در بودجه امسال مبلغی برای آن پیش بینی کردیم تا در حوالی اینجا زمینی تملک و پارکینگ احداث شود.

مدیر منطقه 10 شهر اصفهان به اجرای طرح های مشارکتی منطقه اشاره و تصریح کرد: از جمله طرح های شاخص و مهم مشارکتی منطقه احداث کلینیک، بیمارستان و هتل در شهرک سلامت است که در این مجموعه دو هزار میلیارد تومان هزینه شده و می تواند به توسعه پایدار کمک کند.

وی بیان کرد: همچنین در حوزه پروژه های مشارکتی شهرسازی 600 میلیارد تومان جلب مشارکت داشتیم.

شهبازی بیان داشت : یکی از سیاست هایی که هم از سوی شورای شهر و شهردار اصفهان پیگیری شده است، در خصوص عدالت فضایی است، در همین راستا عمده پروژه های مهم در محلات کمتر برخوردار از جمله اطشاران، کوی میلاد، محله 24 متری و محله درکان اجرا می شود.

مدیر منطقه 10 شهر اصفهان تصریح کرد: سال گذشته بیشترین رشد پروژه های عمرانی منطقه را نسبت به سال 97 داشتیم به طوریکه در برنامه های عمرانی 87 درصد پیشرفت حاصل شد و امسال هم با همت برنامه ریزی منطقه از همان ابتدای سال موافقت نامه ها را امضا، طراحی پروژه ها از سوی سازمان طراحی انجام و پیمانکاران همه طرح ها مشخص شده است.

وی ادامه داد: پروژه های عمرانی در منطقه در دوران کرونا تعطیل نشد اما با توجه به تراکم جمعیت و با توجه به برنامه ریزی ستاد کرونا اقلام بهداشتی در منطقه توزیع شد؛ همچنین با همکاری خیران منطقه و بسیج تعداد زیادی بسته های غذایی در قالب کمک  های مومنانه تقدیم شهروندان شد.

شهبازی به وجود 230 هکتار بافت فرسوده در منطقه 10 اشاره و تصریح کرد: این مساحت 10 درصد کل بافت منطقه را شامل می شود البته بیش از 230 هکتار بافت فرسوده در منطقه داریم اما این میزان براساس مصوبه کمیسیون ماده 5 است.

وی افزود: برای نوسازی این گونه بافت ها، در شهرداری بسته تشویقی داریم، بانک ها هم تسهیلات در اختیار قرار می دهند. البته اقداماتی هم از طرف سازمان نوسازی و بهسازی شروع شده است و سعی کردیم مشکلات بافت فرسوده را اندک کنیم و پروژه های محرک توسعه را در محله های حاشیه ای و دارای بافت فرسوده راه اندازی کنیم.

مدیر منطقه 10 شهر اصفهان با بیان اینکه پروژه های مشارکتی منطقه در بافت فرسوده قرار گرفته است، تصریح کرد: برای کمک به نوسازی بافت فرسوده همچنین، دفتر تسهیل گری در محله مصلی در چند روز آینده آغاز به کار می کند تا از دستگاه های موثر برای رفع مشکلات کمک بگیریم، شهرداری به تنهایی نمی تواند این بافت را بازسازی کند و 27 دستگاه مکلف به انجام تکلیف در این مورد هستند.

وی با اشاره به پروژه های محرک توسعه منطقه افزود: یک پروژه شاخص را در حریم چشمه مرغاب برای اجرای طرح محرک توسعه پیش بینی کردیم که تلفیقی از اقدامات عمرانی، خدماتی، فرهنگی و تفریحی است. البته عمده پروژه های عمرانی و خدماتی در منطقه محرک توسعه قلمداد می شود.

شهبازی به تحقق بودجه امسال منطقه تا تیرماه براساس زمان بندی اشاره و اظهار کرد: بودجه سال گذشته 110 میلیارد تومان بوده است که افزایش بودجه امسال منطقه در حوزه پروژه های عمرانی است.

وی با تاکید بر اینکه افزایش سرمایه اجتماعی و مشارکت شهروندان بزرگترین پروژه ما در منطقه 10 است، اضافه کرد: از تقاطع آفتاب و خط دوم مترو می توان به عنوان شاخص ترین طرح منطقه یاد کرد.

مدیر منطقه 10 شهر اصفهان با اشاره به اینکه بخش عمده ای از منطقه 10 در حال شکل گیری است و نتوانسته ایم به خاطر نبود آثار شاخص میراثی از فرصت گردشگری در منطقه بهره برداری کنیم، گفت: اما به خاطر نزدیکی منطقه به سالن اجلاس سران، نمایشگاه بزرگ و اتوبان ها، فضایی برای احداث هتل فراهم کردیم به طوریکه هم اکنون سه هتل در منطقه در حال احداث است تا در جذب گردشگر فعال شود.

وی در مورد زمان بهره برداری از پارکینگ طبقانی بیمارستان عسگریه گفت: با مشارکت بیمارستان تاکنون 15 میلیارد تومان برای این طرح هزینه کردیم که پارکینگ آن آماده و فضای بیرونی هم در حال آماده شدن است و در روزهای آینده شاهد افتتاح خواهیم بود.

مدیر منطقه 10 شهر اصفهان تصریح کرد: همچنین پارکینگ مشارکتی دیگری در خیابان مصلی هم کلنگ زنی می شود.

وی تعداد مجموعه ورزشی شهرداری را هفت و غیرشهرداری را یک مورد عنوان و اظهار کرد: تعداد مجموعه های ورزشی روباز هم 7 مورد است. همچنین منطقه 10 دارای 130 پارک شهری و قطعات سبز است.

شهبازی مدت زمان صدور پروانه را 30 روز دانست و گفت: جزو مناطق برتر در زمان صدور هستیم به طوریکه متوسط پاسخگویی نسبت به استعلامات هفت روز است و در این زمینه رتبه اول را داریم.

مدیر منطقه 10 شهر اصفهان با بیان اینکه در سال گذشته 465 پروانه ساختمانی و در 5 ماهه اول امسال حدود 248 پروانه در منطقه صادر شده است، گفت: از این نظر امسال شاهد 10 درصد رشد بوده ایم.

 

 

 

 

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان بیان داشت : سه ایستگاه خط دوم مترو در منطقه 10 شهرداری اصفهان احداث می شود .
منتشرشده در شهر
- خرداد 08, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل ا ز اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محمد فیض در خصوص پروژه ساماندهی و کف سازی میدان امام حسین (ع)، اظهار کرد: این پروژه طبق قرارداد قرار است در بازه زمانی پنج ماهه از تاریخ 20 خرداد 99 تا 25 آذرماه امسال با برآورد حدودی 42 میلیارد ریال اجرا شود که ممکن است با تعدیلاتی با توجه به روند تغییر قیمت ها در رقم اجرای پروژه مواجه شویم.

وی با بیان اینکه تلاش می شود مدت زمان اجرای پروژه کمتر شود، تصریح کرد: این پروژه حدود 6 هزار مترمربع را شامل می شود که در سه فاز و پنج پارت اجرا می شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان با بیان اینکه هم اکنون پارت یک و دو در حال اجراست، افزود: پارت یک ضلع شرق میدان را شامل می شود و در حال اتمام بوده و خاکبرداری های پارت دوم که سمت جهان نما است انجام شده و عملیات زیرسازی آن در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: در یکی دو روز آینده پارت سوم که ادامه ضلع شرقی است تا قسمت میانی خاکبرداری و زیرسازی وعملیات اجرایی آن آغاز می شود و در نهایت در دو پارت پایانی اتصالات مسیرهای ذکر شده به یکدیگر انجام می شود.

فیض با بیان اینکه ساختار پروژه از سه نوع سنگ اصلی با مساحت حدود پنج هزار مترمربع تشکیل می شود، گفت: این پروژه 430 مترمربع مسیر دوچرخه و 500 مترمربع فضای سبز دارد، برای قسمت میانی نیز آبنما و دو حوض تو در تو کار شده است. 

وی تاکید کرد: به دلیل اینکه برای اجرای پارت سوم پروژه باید ضلع شرقی میدان به طور کامل بسته شود، خاکبرداری آن امشب آغاز می شود، برای افرادی که قصد تردد با خودرو از طریق خیابان باغ گلدسته به سمت چهارباغ پایین و مسجد باب الرحمه دارند تقاضا می شود از خیابان جایگزین یعنی خیابان سپه که جریان آن معکوس و از شرق به غرب و از انتهای خیابان سپه به سمت میدان امام حسین (ع) می شود استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان با بیان اینکه مسیر خیابان سپه به مدت 45 روز معکوس می شود، ادامه داد: پس از این مدت ترافیک این خیابان به حالت عادی بازمی گردد. سعی می شود اجرای تمام پروژه ساماندهی و کف سازی میدان زودتر از موعد برنامه ریزی شده انجام و در اختیار شهروندان عزیز قرار بگیرد.

وی گفت: میدان امام حسین (ع) یا همان دروازه دولت یکی از میدان های شناسنامه دار و یکی از اتصالات مهم شهری است که در دولتخانه صفویه مطرح بوده و طرحی بسیار مهم برای شهرداری محسوب می شود، به همین منظور برای این میدان سعی شده از سنگ های دارای هویت اصفهان که نزدیکی رنگ با آجر و هویت شهر اصفهان دارد استفاده شود.

فیض تاکید کرد: از اهداف اجرای این پروژه این است که تردد عابرین و شهروندان در این میدان افزایش یافته و تردد وسایل نقلیه کم شود تا فضای آرام و خوبی مانند خیابان چهارباغ فراهم شود.

وی افزود: از صبوری و همراهی کسبه چهارباغ و مردم اصفهان برای همراهی این پروژه ها تشکر می کنم.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان گفت: به دلیل اجرای ادامه عملیات پروژه ساماندهی و کف سازی میدان امام حسین (ع) مسیر خیابان سپه، معکوس و شرقی غربی می شود.
منتشرشده در اقتصاد
- خرداد 08, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی بیان کرد: با برداشت 72 لیتر آب در ثانیه از چشمه لنگان از طریق 28کیلومتر خط انتقال و با استفاده از ۳ ایستگاه پمپاژ، آب آشامیدنی فریدون‌شهر و روستاهای مجاور آن تأمین می شود و  با برداشت بیش از 600 لیتر درثانیه از چشمه لنگان بخشی از آب رودخانه زاینده رود تامین می گردد.

وی تجهیز چشمه لنگان را به مولد برق اضطراری ضروری دانست و بیان داشت: چشمه لنگان تنها منبع تامین کننده آب شرب بیش از 26 هزار نفر جمعیت شهرستان فریدونشهر می باشد، این در حالیست که این  شهرستان واقع در زاگرس مرکزی، دارای آب و هوایی سرد و برفی است، بطوریکه حداقل 8 ماه در سال شاهد بارش باران و برف می باشیم و کوهستانی بودن این منطقه رفع هر گونه حادثه را در زمان بارش سنگین برف،  بسیار دشوار می کند و براین اساس تامین پایدار برق چشمه لنگان بسیار ضروری به نظر می رسد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان به قطع شدن برق تاسیسات چشمه لنگان در سال 90 اشاره کرد و تصریح نمود: در سال 90 به دنبال بارش شدید برف، برق تاسیسات چشمه لنگان قطع شد و در نتیجه ی آن آب شرب  فریدونشهر به مدت یک هفته قطع گردید که این امر مشکلاتی برای مردم و مراکز درمانی و خدماتی ایجاد نمود.

مهندس هاشم امینی شبکه توزیع آب فریدونشهر و برف انبار را 120 کیلومتر اعلام کرد و اظهارداشت: 296  کیلومتر طول خطوط انتقال و شبکه توزیع روستاها در این شهرستان می باشد و برای کاهش هدر رفت23 درصدی آب در این منطقه، نیاز به اصلاح شبکه فرسوده آب است.

لازم به توضیح است که چشمه لنگان به عنوان یکی از منابع تامین کننده زاینده رود، چشمه ای دائمی و پر آب، در 17 کیلومتری جنوب غربی فریدونشهر در غرب استان اصفهان است که آب آن توسط تونل به دره ای در ورودی شهر فریدونشهر هدایت شده و مسیری حدودا 40 کیلومتری را تا الحاق به زاینده رود می پیماید.

 

 

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: با خرید دو دستگاه دیزل ژانراتور، برق اضطراری ایستگاه پمپاژ چشمه لنگان و ایستگاه پمپاژ شماره دو آبرسانی به فریدونشهر، تامین شد.
صفحه1 از21
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،حریرچی با بیان
رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد آبفای اصفهان با اعلام این خبر، گفت: این ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان سید مصطفی علوی مدیر عامل این شرکت، با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن، مهدی رقایی
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: از هیئت رئیسه شورای شهر، شهردار و ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…