• معاون ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: افزایش شعب تخصصی وقف در دادگستری های استان اصفهان امری ضروری است.

معاون ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان:لزوم افزایش شعب تخصصی وقف در دادگستری‌های اصفهان
 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام اصغر توسلی با بیان اینکه در سال گذشته در زمینه تحقق برنامه‌ها در حوزه ثبتی حدود 97 درصد تحقق برنامه داشتیم، اظهار داشت: در حوزه اوقافی نیز 87 درصد تحقق برنامه داشته ایم.
وی با بیان اینکه 502 پرونده حقوقی در مراکز قضایی سراسر استان در سال گذشته مطرح شد، ابراز داشت: بخش زیادی از این پرونده ها در سال گذشته تعیین تکلیف شد و بخشی نیز همچنان در دست اقدام است.
معاون ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه در سال جاری نیز با توجه به نامگذاری سال به عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» عمده مباحث بخش ثبتی و حقوقی اوقاف در زمینه فقرزدایی و از بین بردن حاشیه نشینی است، اضافه کرد: تاکنون در این زمینه جلسات خوبی را با شورای شهر و دیگر ادارات استان داشته‌ایم تا بتوانیم موانع وقفی را در حاشیه نشینی برطرف کنیم و کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی در این مناطق داشته باشیم تاثیربسزایی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه برطرف کردن موضوعات وقفی که در برخی از شهرستان‌ها تا حدودی منجر به ایجاد نارضایتی شهروندان شده است را نیز در دستور کار داریم، تصریح کرد: در این زمینه به دنبال رفع موانع هستیم تا مردم احساس رضایتمندی بیشتری از وقف داشته باشند و نگاه مانع بودن به وقف نداشته باشند.
حجت الاسلام توسلی با بیان اینکه هر دو هفته یکبار جلساتی را برای صدور اسناد مالکیتی برای موقوفات استان اصفهان با مسئولان اداره ثبت استان داریم، ابراز داشت: ما اعلام آمادگی می کنیم که برای احیای موقوفات با دیگر نهادها نیز همکاری می کنیم تا همه مشکلات در این زمینه برطرف شود.
وی با بیان اینکه در خصوص وصول مطالبات از ارگان‌های دولتی تاکنون به صورت تفاهم و همکاری رفتار کرده ایم، اضافه کرد: چنانچه نهادی قصد پرداخت بدهی موقوفات را نداشته باشد به صورت قانونی ورود خواهیم کرد چرا که یکی از وظایف اصلی اوقاف اجرای امینانه نیات واقفان است.
معاون ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در این زمینه برخی از ادارت تسویه حساب داشتند و با برخی دیگر نیز تفاهم نامه داشتیم که در این زمینه آموزش و پرورش، نیروهای نظامی و انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، فرهنگ و ارشاد و ... بیشترین بدهی را به اوقاف دارند.
وی با بیان اینکه برش استانی ما در سال جاری تحقق برنامه‌ها با بیش از 30 درصد مازاد سال گذشته است، ادامه داد: ما در احقاق حقوق موقوفات با هیچ نهادی مماشات نخواهیم داشت.
حجت الاسلام توسلی با بیان اینکه مهم ترین مانع برای ثبت موقوفات استان اصفهان فرایند اداری ثبت است که اگر کوتاه شود موفقیت بیشتری را خواهیم داشت، ابراز داشت: در این زمینه درخواست راه‌اندازی شعب ویژه وقف در مراکز دادگستری شهرستانها را خواستار شده‌ایم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در اصفهان دو شعبه تخصصی وقف را داریم، ادامه داد: برای شهرستان ها نیز درخواست راه‌اندازی شعبه تخصصی به رئیس کل دادگستری استان اصفهان اعلام شده است.
معاون ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه به روز رسانی نرم افزارهای اوقافی نیز در استان اصفهان در دستور کار است، افزود: این امر می‌تواند به بروزرسانی خدمات به مراجعه کنندگان اوقاف کمک قابل توجهی داشته باشد.
اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  معاون منابع
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  یزدی زاده گفت:
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  منصور شیشه فروش درجلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران آب در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  حسین امیری اظهار کرد: پیرو دستور شهردار اصفهان مبنی بر ابلاغ تبدیل پارک وحش صفه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  ستاد اطلاع‌رسانی سی‌‌وچهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کودکان و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت : تاکنون 120 پیام
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، ایمان حجتی با اشاره به اینکه در ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  منصور شیشه فروش درجلسه ستاد پیشگیری،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  حسین امیری اظهار کرد: پیرو دستور شهردار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  ستاد اطلاع‌رسانی سی‌‌وچهارمین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…