معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان خبر داد:راه اندازی سامانه میز خدمات الکترونیک  حوزه معاونت خدمات شهری

کاهش مراجعه حضوری مردم به ادارات از راههای موثر کاهش بسیاری از مشکلات جامعه از قبیل افزایش هزینه زندگی، ترافیک و بسیاری معضلات دیگر از جمله مشکل فعلی جامعه یعنی شیوع بیماری کرونا است.

 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان حسین امیری با اشاره به جایگاه خدمات الکترونیک در زندگی امروز گفت: توسعه روزافزون فناوری اطلاعات و ارتباطات و نفوذ بیش از پیش شبکه اینترنت در زندگی شهروندان  موجب شده تا مجموعه های خصوصی و دولتی بستر الکترونیک و شبکه های دیجیتالی را وسیله ایی مناسب برای ارائه خدمات بهتر و موثرتر به مشتریان و شهروندان در نظر بگیرند و تلاش نمایند تا با بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات فرایندهای خدمت رسانی را تسریع و تسهیل نمایند.
معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان اظهار داشت: پیشرفت تکنولوژی اطلاعات در جهان امروزه زمینه های کاری فراوانی را فراهم آورده است از همین رو شهرداری اصفهان و به دنبال آن معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان نیز به منظور افزایش رضایت مندی شهروندان، کاهش رفت و آمد تسهیل در انجام امور اقدام به الکترونیکی کردن خدمات خود نموده است.
وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و همچنین لزوم کاهش مراجعات حضوری شهروندان و متقاضیان خدمات، شهرداری اصفهان بر آن شد تا با توان حداکثری کلیه خدمات حضوری خود که پتانسیل الکترونیکی شدن را  دارند؛ به منظور رعایت حال و سهولت شهروندان و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی الکترونیکی نماید.
وی ادامه داد: مجموعه  معاونت خدمات شهری به عنوان یکی از حوزه های پیشگام در این زمینه ، با کمک و همکاری معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی خدمات قابل ارائه خود به شهروندان و متقاضیان را در 11 حوزه و 44 موضوع بصورت الکترونیکی پیاده سازی نموده که در حال  طی مراحل پالایش و ارزیابی نهایی می باشد.
معاون شهردار اصفهان به حوزه های معاونت خدمات شهری که امکان الکترونیکی شدن خدمات در آن فراهم شده است اشاره کرد و گفت: اداره کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری، آتش نشانی،  حوزه اداره خدمات شهری و امور شهر، آرامستان ها، ستاد تسهیلات نوروزی،  حوزه مدیریت پسماند،  فضای سبز، پیشگیری و رفع تخلفات شهری، میدان مرکزی میوه و تره بار، زیباسازی و حوزه تعمیرات و بهینه سازی  یازده مجموعه ایی می باشد که برخی از خدمات آن به شهروندان به صورت الکترونیکی صورت می پذیرد.
امیری ادامه داد: در حوزه اداره کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری ارائه خدمات بررسی مسیر حرکت و کارکرد خودرو توسط پیمانکاران حمل زباله،  درخواست مجوز احداث پل و همچنین  درخواست استفاده کوتاه مدت از فضای عمومی سطح شهر در حوزه تبلیغات یا برگزاری مراسم، درخواست جابه جایی نیروهای کارشناس شرکتهای خدماتی ، درخواست تایید لیست معاینه فنی خودروهای شرکتهای خدماتی، درخواست کارت شناسایی پرسنل شرکتهای خدماتی، درخواست بررسی و تایید گزارش اقدامات شرکتهای خدماتی و در حوزه اداره خدمات شهری و امور شهر درخواست کار در شرکتهای خدماتی،  اپلیکیشن شهریار (ویژه معلولین و افراد کم توان، گردشگران)  درخواست نظافت و رفت و روب ، درخواست حذف ایستگاه زباله  درخواست  جمع آوری حیوانات ولگرد و جوندگان موذی، درخواست پاکسازی زمین های بایر،  درخواست برگزاری دوره آموزش مدیریت پسماند و محیط زیست شهری،  پیگیری اخطار قانون مدیریت پسماند، درخواست سختی کار (پرداخت بیمه سختی شغل)، درخواست بارکد ماشین آلات شرکتهای خدماتی و پیگیری پرونده های حقوقی قانون مدیریت پسماند به صورت الکترونیکی و غیر حضوری فراهم شده است.
وی ادامه داد: ارائه خدمات الکترونیک در خصوص  ثبت نام در دوره ها و کلاس های آموزشی سازمان آتش نشانی، ثبت نام  آتش نشان داوطلب ، درخواست علت یابی حریق و حوادث در حوزه آتش نشانی و  ارائه خدمات به سایر ارگان های مرتبط از طریق وب سرویس، ارائه کلیه خدمات آرامستان ها در حوزه سازمان آرامستانها و همچنین  اعلام تقویم زمان بندی جمع آوری بازیافت،  درخواست حمل و نقل نخاله ساختمانی، درخواست خرید  کود، نشانی ایستگاه های بازیافت و  درخواست مخازن نگهداری پسماند خشک (سبد 240 لیتری) در حوزه پسماند نیز اجرایی شده است.
حسین امیری به خدمات اشاره شده در حوزه های زیباسازی ، فضای سبز ، سازمان ساماندهی مشاغل، پیشگیری و رفع تخلفات شهری و تعمیرات و نگهداری گفت: در حال حاضر ده خدمت در این حوزه ها بصورت الکترونیکی ارائه می گردد که شامل درخواست قطع یا جابه جایی درختان، درخواست رسیدگی به فضای سبز،  نصب سازه داربستی ویژه ساختمان های در حال ساخت و نصب تابلو،  مجوز خاکبرداری و تخریب (اعلام شروع عملیات ساختمانی  و خاکبرداری)، ثبت شکایات تخلفات شهری،  درخواست عودت اجناس و مدارک امانی، کنترل مکانیزه عوارضی میدان مرکزی میوه و تره بار، درخواست دیوار نگاره،  صدور/تمدید مجوز نصب تابلو صنفی و درخواست اصلاح، احداث و توسعه روشنایی می باشد.
وی با اشاره به اینکه اصفهان همیشه مقصد گردشگران به ویژه در ایام نوروز می باشد الکترونیکی کردن خدمات ستاد تسهیلات سفر را ضروری دانست و گفت: در این ارتباط در حال حاضر امکان رزرو منازل استیجاری نوروزی، کمپها و مراکز اسکان موقت و  همچنین سامانه اطلاع رسانی و گردشگری ستاد تسهیلات سفر به صورت الکترونیکی فراهم شده است و به زودی امکان ارائه خدمات دیگر نیز فراهم خواهد شد.
امیری تاکید کرد شهروندان می توانند از طریق نشانی http://my.isfahan.ir  به خدماتی که هم اکنون بصورت الکترونیکی ارائه می شود دسترسی داشته باشند و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق تماس با سامانه ارتباطات مردمی شهرداری اصفهان 137 اقدام نمایند.
اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سیدمحمدرضا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حامد ضیایی با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن قدیری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمود اعتباری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، امیرحسین نصرتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سید مجتبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایرج رخصتی
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی روبرو است و دوستان اکثر اوقات ناراضی هستند ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره گروه‌های خونی در استان اصفهان، اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی خبوشانی» را به سمت به عنوان نماینده و دستیار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی به مناسبت هفدهم مردادماه «روز ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…