• معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به توسعه درون‌زا بعنوان موضوع مهمی در تولید مسکن گفت: نوسازی در بافت‌های ناکارآمد به صورت تدریجی انجام می‌پذیرد.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان مطرح کرد؛ متعادل کردن عرضه و تقاضا مسکن با توسعه درون‌زا

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیر زاغیان معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان داشت: برای متعادل کردن عرضه و تقاضای مسکن هر ساله می‌بایست به میزان لازم تولید مسکن داشته باشیم لذا بنظر می‌رسد بهترین موضوع در این رابطه توسعه درون زاست. که نوسازی یا بهسازی کالبد مسکونی بافت‌های ناکارآمد شهری محسوب می‌شود.  

 وی با اشاره به اینکه در استان اصفهان حدود ۱۴ هزار هکتار بافت ناکارآمد مصوب شناسایی شده است اذعان داشت: در صورتی که سالانه سه واحد مسکونی در هر هکتار از این مناطق ساخته شود می‌توان در مجموع برای یکسال بالغ بر ۴۰ هزار واحد تولید مسکن داشته باشیم که این تعداد جدا از مبحث نهضت ملی مسکن است و حتی با تمهیداتی امکان اختصاص بسیاری از این واحدها به خانه اولی‌ها نیز وجود خواهد داشت.  

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: در بافت‌های ناکارآمد شهری، مهمترین مشکلی که موجب کند شدن احیای آن می‌شود مبحث مالکیت است. بعضاً نیز تعدد مالکیت در یک پلاک موضوع را برای مرجع صدور پروانه ساختمانی، سرمایه گذار و دولت سخت می‌کند.  

 وی با بیان اینکه نوسازی در بافت‌های ناکارآمد به صورت تدریجی انجام می‌پذیرد اذعان داشت: علاوه بر تخفیف عوارض صدور پروانه ساختمانی برای این مناطق، در آیین نامه‌ها و قوانین مرتبط با بافت‌های ناکارآمد، این بافت‌ها معادل مناطق محروم در قانون دیده شده است لذا خدمات نظام مهندسی آن نیز می‌بایست معادل مناطق محروم باشد و بعضا تا ۵۰ درصد تخفیف دارد.  

زاغیان اضافه کرد: همچنین تسهیلاتی با نرخ سود کم برای این مناطق در نظر گرفته شده است تا به لطف خدا شاهد نوسازی بافت‌های ناکارآمد شهری باشیم چرا که با همت و تلاش می‌توان به ارزش آفرینی در این مناطق دست یابیم.  

 وی در خصوص پروژه همت آباد اذعان داشت: این پروژه که با مشارکت مردم به همت تسهیل گر و با کمک اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان، سرمایه گذار و شهرداری برای ساخت ۷۲ واحد در چهار بلوک آغاز شد بعنوان پروژه پایلوت کشوری نیز معرفی شد و با اقدامات بعمل آمده زمین‌هایی که قبلا به دلیل عدم وجود خدمات در کمترین بهره و ارزش بودند متحول شدند و با تجمیع و نوسازی منازل توانستیم خدماتی را برای مردم نیز ایجاد کنیم.  

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص تفاوت میان احیای بافت فرسوده با ایجاد شهر جدید عنوان کرد: بدیهی است که بافت‌های ناکارآمد به دلیل وجود تاسیسات زیربنایی، شبکه معابر و از همه مهمتر حضور روح زندگی در این بافت‌ها فقط نیازمند تحرک و نوسازی هستند اما احداث محله جدید یا شهر جدید متحمل هزینه‌هایی است.  

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر در بخشی از این
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در این مراسم
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرپرست شرکت گاز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایمان بخشعلی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  رخصتی در این
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان: این نمایشگاه، فرصت مغتنمی جهت دستیابی به ...
  محمد صدری با اشاره به این که تولید فولاد در ذوب آهن اصفهان به شیوه کوره بلند انجام می شود و ۷۰ درصد فولاد دنیا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان: «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر آبفای خوانسار با بیان این که تاکنون ۷۰ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب شهر ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "ايرج کاکاوند" بیان داشت: در راستاي برخورد با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ" غلامرضا براتی" بیان داشت: ماموران کلانتری 11 ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان: ...
  محمد صدری با اشاره به این که تولید فولاد در ذوب آهن اصفهان به ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر آبفای خوانسار با بیان این که تاکنون
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "ايرج
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ" ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…