ورود فولاد مباركه به حوزه نوآوری و تكنولوژی‌های جدید؛ یك اولویت و ضرورت

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، به همراه معاون اقتصادی و مالی شرکت، مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه و برخی از دیگر مدیران این صندوق از تعدادی شرکت‌های سرمایه‌پذیر فولاد مبارکه در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان بازدید کرد.

 

به گزارش ارمغان شهر، محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان تصریح کرد: از دو سال گذشته ورود به حوزه نوآوری و تکنولوژی‌های جدید به‌عنوان یک ضرورت و هدفِ دارای اولویت در مجموعه فولاد مبارکه تعریف شد و با حاکم شدن یک نگاه نو به حوزه نوآوری اتفاقات خوبی در این حوزه رقم خورده است.

به گفته طیب‌نیا، خوشبختانه شرکت دانش‌بنیان سرمایه‌پذیر صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه نیز با این رویکرد، پرسرعت و پرتوان وارد میدان شد و سال گذشته با حمایت هیئت‌مدیره، اخذ مجوزهای لازم و تعریف بودجه مناسب به حوزه سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکتی (cvc) ورود کرد. مایه خرسندی است که اعلام کنیم امروز برخی از این سرمایه‌گذاری‌ها به بار نشسته و برخی نیز در مراحل اولیه است.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت آگاهی کامل هیئت‌مدیره شرکت از اتفاقات رخ‌داده در تک‌تک طرح‌ها اظهار امیدواری کرد این اقدامات مسیر دست‌یابی به تکنولوژی‌های فرایندی را هموار کند. همچنین با حمایت و هدایت بیشتر کسب‌وکارها توسط صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت فولاد مبارکه اصفهان که مسیر خود را پیدا کرده، بتوان شاهد دستاوردهای بسیار بهتری در آینده نزدیک بود.

نیاز به تداوم سرمایه‌گذاری دو تا ‌سه‌ساله در این شرکت‌ها

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: در نگاه اول، تلقی دانش‌بنیان شدن شرکت‌های بزرگ دور از ذهن است، ولی دانش‌بنیان شدن شرکت‌های بزرگ به این معناست که از شرکت‌های کوچک و چابکی که می‌توانند در این حوزه نوآوری داشته باشند، حمایت کنند. این اتفاق در فولاد مبارکه رخ داده و دستاوردهای آن را می‌بینیم، اگرچه با رقبای بین‌المللی در این زمینه فاصله داریم.

وی با تأکید بر اینکه شرکت‌های بزرگ فولادی به‌طور میانگین ۱.۵ درصد و برخی نیز تا ۳ درصد درآمدها را در این حوزه هزینه می‌کنند، گفت: ما با شرکت‌های مطرح فاصله داریم، اما اعداد و ارقام ما از شرکت‌های داخلی بسیار بیشتر است. در برخی موارد حداقل ۲ تا ۳ سال به تداوم سرمایه‌گذاری نیاز است تا دستاوردهای آن حاصل شود. امیدواریم امسال شاهد ثمرات این حرکت‌ها باشیم.

پایداری تولید فولاد کشور با سرمایه‌گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه نیز در جریان این بازدید گفت: شرکت فولاد مبارکه توانسته است بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر کشور را راه‌اندازی کند و با سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در حوزه‌های دانش‌بنیان به‌زودی خبرهای خوبی از این صندوق خواهیم شنید؛ چراکه فولاد مبارکه در حوزه‌های دانش‌بنیانی سرمایه‌گذاری کرده که شرکت‌های دانش‌بنیانِ فعال در این حوزه‌ها می‌توانند در آینده، هم به پایداری فولاد مبارکه و هم به توسعه فولاد کشور کمک کنند. فولاد مبارکه نمی‌توانسته به‌طور مستقیم به این حوزه‌ها وارد شود؛ بنابراین با قبول ریسک آگاهانه، حوزه نوآوری را به شرکت‌های شتاب‌دهنده و چابک واگذار کرده است. البته فولاد مبارکه با این سرمایه‌گذاری صرفاً به‌دنبال کسب سود نبوده و نیست؛ اما با به بار نشستن این سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات، به‌طور قطع شاهد پایداری تولید و رشد صنعت فولاد کشور خواهیم بود.

مهدی کویتی با بیان اینکه پایداری تولید فولاد کشور با سرمایه‌گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه میسر خواهد شد، تأکید کرد: این شرکت‌های سرمایه‌پذیر هم به فولاد مبارکه و هم به پایداری تولید فولاد کمک خواهند کرد.

امیر مظاهری، مشاور مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه نیز در این باره گفت: امروز پیشنهاد سه برابر شدن سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت فولاد مبارکه برای سال ۱۴۰۳ با نظر مثبت هیئت‌مدیره مواجه شد و در صورت تصویب، از بزرگ‌ترین رخدادهای اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه امروز به صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر شرکت فولاد مبارکه تبدیل شده است، گفت: فولاد مبارکه با ورود به فرایند انتقال تکنولوژی می‌تواند به الگوی جدیدی برای حوزه نوآوری در کشور تبدیل شود.

یحیی پالیزدار، مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر فولاد مبارکه نیز در این بازدید اظهار داشت: پیمودنِ مسیری که طی یکی‌دو سال گذشته در گروه فولاد مبارکه در حوزه نوآوری و سرمایه‌گذاری خطرپذیر طی شده امکان‌پذیر نبود، مگر با مساعدت و همیاری هیئت‌مدیره، مدیرعامل و سایر عوامل تأثیرگذار شرکت که صمیمانه از آن‌ها تشکر می‌کنیم. در این مسیر با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه بودیم، اما جایگاهی که اکنون در آن قرار داریم جایگاهی پر از امید است و امیدواریم بتوانیم این مسیر را با همین شدت و حدت ادامه دهیم. در حوزه نوآوری و تکنولوژی، چشم‌اندازی که برای گروه فولاد مبارکه ترسیم شده، لوکوموتیو توسعه صنعتی ایران عزیز است. در این مسیر یکی از موضوعات مهم بحث‌های فناورانه و توسعه تکنولوژی است. در این راستا سعی می‌کنیم افق‌های جدیدی در اکوسیستم هاردتک کشور ایجاد کنیم. همچنین سعی می‌کنیم با منابع و تخصص‌هایی که از سوی فولاد مبارکه و سایر شرکت‌های گروه به ما اختصاص داده می‌شود، اکوسیستم نوآوری کشور را قوت ببخشیم.

گفتنی است در این بازدید از کارگاه پارس‌تک و کارخانه نوآوری مستقر در دانشگاه آزاد خمینی‌شهر بازدید به عمل آمد و شرکت‌های فرتاک، چابک و درصا در آزمایشگاه صنعت چهارم فولاد مبارکه و شرکت‌های کیمیا، رنگین‌فلز و پناپ در مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی نیز به ارائه آخرین دستاوردهای خود پرداختند.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر اداره
به گزارش ارمغان شهر، مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۹
به گزارش ارمغان شهر، محمد یاسر طیب نیا، روز
  به گزارش ارمغان شهر، بر اساس تغییراتی که در
به گزارش ارمغان شهر ، این کنگره که با هدف ساخت
به گزارش ارمغان شهر، سید جواد سادات درباره قانون
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱ از امروز دوشنبه ۷ خرداد ماه آغاز و تا روز ...
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش اینترنتی نان را ابلاغ کرد. متن آن به شرح زیر است.
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره‌ی مجلس شورای
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، رییس قوه قضاییه، سفرای کشورهای مختلف در تهران،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز مرکزی را نیز در بر می‌گیرد. چهارشنبه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری از مترو ، محصول ریل است ، افزود : در گذشته ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش ...
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به ...
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…