2195

2195

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و  به نقل از پایگاه خبری اداره کل بهزیستی استان اصفهان، محمد نفریه معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در جلسه شورای اداری بهزیستی استان، با اشاره به راه‌اندازی ۲۴۰۰ مرکز مثبت زندگی در کشور، اظهار کرد: با راه‌اندازی این مراکز بالغ بر ۱۰ هزار مددکار با تحصیلات مرتبط به ارائه خدمات مددکاری تخصصی خواهند پرداخت.

وی افزود: ایجاد مراکز مثبت زندگی در واقع مردمی کردن ارائه خدمات محسوب می‌شود. با این طرح خدمات محله محور و دسترس پذیر می‌شود. در واقع بهزیستی با ایجاد و گسترش مراکز مثبت زندگی، بهزیستی کوچک و تخصصی در محلات راه‌اندازی می‌کند و به جای رجوع جامعه هدف به بهزیستی، کارشناسان مراکز مثبت زندگی به آنها مراجعه می‌کنند.

نفریه تصریح کرد: مراکز مثبت زندگی، شناسنامه اجتماعی خدمات بهزیستی بر اساس نگاه خانواده‌محوری است و در حوزه افراد دارای معلولیت که تا کنون بر فرد معلول تمرکز داشت، نیازمندی‌های کل خانواده لحاظ می‌شود و از همین رو ایجاد این مراکز بیشترین بازدهی را برای حوزه توانبخشی سازمان به همراه خواهد داشت.

رویکرد خانواده محوری اساس فعالیت‌های بهزیستی

نفریه با تاکید بر رویکرد خانواده محوری بهزیستی در تمام فعالیت‌های اجرایی، تصریح کرد: در گذشته خدمات بهزیستی به ویژه مستمری ماهانه مختص خود فرد دارای معلولیت بود و خانواده فرد معلول یا معلول سرپرست خانوار از کار افتاده مغفول واقع می‌شد، اما در نگاه خانواده محور، کل خانواده از خدمات سازمان استفاده می‌کنند و بر همین اساس ۱۷۸ هزار فرد دارای معلولیت را با بعد خانوار تحت پوشش حمایتی حوزه توانبخشی قرار دادیم و بر اساس همین رویکرد حتی فرزندان دانشجوی افراد دارای معلولیت سرپرست خانوار از کمک هزینه دانشجویی برخوردار شدند.

وی گفت: ۱۲ هزار نفری که حق پرستاری دریافت می‌کردند، امسال به ۳۲ هزار نفر افزایش پیدا کرده است و میزان حق پرستاری همانند یا حداقل دوم سوم هزینه دریافت حق پرستاری افراد دارای ضایعه نخاعی می‌شود.

نقش مشاوران در مطالبه‌گری حقوق افراد دارای معلولیت

معاون توانبخشی بهزیستی کشور با تبریک به دکتر ولی‌الله نصر مدیر کل بهزیستی استان اصفهان، در انتصاب مشاوران معلول در حوزه افراد دارای معلولیت بینایی، شنوایی، جسمی حرکتی، کم توان ذهنی و اوتیسم؛ گفت: حضور فعال افراد دارای معلولیت در کسوت مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور، نقش مهم و تعیین کننده در مطالبه‌گری و احقاق حقوق افراد دارای معلولیت به همراه داشته است و گسترش این حرکت در سطح استان‌ها و شهرستان‌های کشور، قطعاً مصدر خیری برای حضور پر رنگ افراد دارای معلولیت در سطح جامعه و در نتیجه توانمندسازی آنها خواهد بود.

وی افزود: ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور با برگزاری جلسات منظم و استفاده از نقطه نظرات همین مشاورین با حضور عالی‌ترین مقام وزراتخانه‌های مختلف روند بسیار خوبی را طی نموده است و برای اولین بار این ستاد با حضور معاونین وزرای برخی از وزراتخانه‌ها در استان یزد برگزار شد و امیدواریم اردیبهشت‌ماه سال آینده این کمیته را در استان اصفهان تشکیل دهیم.

۸ خدمت ستاره‌دار بیمه، بی‌ستاره شد

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ۸۶ خدمت توانبخشی که ۵۶ خدمت از این تعداد جزو خدمات ستاره دار بیمه است؛ اظهار کرد: در تفاهم‌نامه منعقده بین سازمان بهزیستی کشور و بیمه سلامت که در راستای اجرای ماده ۶ قانون حمایت از افراد دارای معلولیت منعقد شد؛ وزارت بهداشت مکلف است پوشش بیمه سلامت افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی را به‌گونه‌ای تأمین کند که علاوه بر ارائه خدمات درمانی، خدمات توانبخشی جسمی و روانی نیز ارائه دهد.

وی تاکید کرد: برای اجرای این ماده مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه و با مصوبه مجلس در ردیف ۲۴ تبصره ۱۴ قانون بودجه گنجانده شده است. مطابق این تفاهم نامه، یک میلیون و ۱۶ هزار نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی که دارای دفترچه معتبر از بیمه سلامت هستند، می‌توانند از ۸ خدمت ستاره داری که قبلاً تحت پوشش بیمه پایه سلامت نبود، برخوردار شوند و تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

شروع فعالیت سامانه مترجمی زبان اشاره به صورت پایلوت در خراسان رضوی

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به نیازهای اجتماعی افراد دارای معلولیت شنوایی، گفت: سامانه مترجمی زبان اشاره به صورت پایلوت در استان خراسان رضوی شروع به فعالیت کرده است که امیدواریم بتوانیم با آموزش افراد علاقه‌مند در حوزه مترجمی زبان اشاره، این طرح را در سطح کشور گسترش دهیم.

وی گفت: در همین خصوص با دستگاه قضا و کانون وکلای کشور رایزنی‌هایی کرده‌ایم که در پرونده‌های قضائی افراد دارای معلولیت شنوایی، مترجم زبان اشاره وجود داشته باشد تا حقی از این عزیزان ضایع نشود.

نفریه افزود: در تفاهمی که با وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی انجام شده است، به دنبال ثبت زبان اشاره ملی هستیم و در حال حاضر با استفاده از انجمن‌های ناشنوایان مختلف کشور در حال تدوین این زبان ملی هستیم.

نمایشگاه دائمی کشوری وسایل توانبخشی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

نفریه با اشاره به دغدغه‌های افراد دارای معلولیت در حوزه تهیه وسایل کمک توانبخشی، تصریح کرد: بهزیستی کشور برای دسترسی افراد دارای معلولیت به وسایل کمک توانبخشی مناسب، مرغوب و مقرون به صرفه به دنبال راه‌اندازی نمایشگاهی در تهران بود که شرایط این امر محقق نشد و به همین خاطر با توجه به اعلام آمادگی بهزیستی استان اصفهان و پتانسیل بسیار خوب این استان، امیدواریم در آینده‌ای نزدیک این نمایشگاه کشوری را در اصفهان بر پا کنیم.

شنبه, 11 آبان 778 ساعت 13:44

استخراج ارز دیجیتال در معدن شن

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرهنگ "محمدرضا هاشمی فر" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: ماموران انتظامی پاسگاه "همگین" شهرستان "دهاقان" از طریق گزارش های مردمی مطلع شدند مقدار زیادی دستگاه ماینر در یک معدن شن در حال استخراج ارز دیجیتال به صورت غیرقانونی و غیر مجاز می باشند که وارد عمل شدند.

وی افزود: پس از هماهنگی های لازم یک گروه از ماموران به محل مورد نظر اعزام و مشاهده کردند 114 دستگاه ماینر در حال استخراج ارز دیجیتال به صورت غیرقانونی و غیر مجاز هستند که محل پلمب ودستگاه ها جمع آوری شدند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به دستگیری یک نفر در این رابطه بیان داشت: ارزش ماینر های کشف شده توسط کارشناسان مربوطه 10 میلیارد ریال اعلام شده است.

سرهنگ هاشمی فر از تحویل متهم این پرونده به مراجع قضائی خبر داد و خاطر نشان کرد: طبق نظر کارشناسان فني براي توليد هر بيت کوئين حدود 100 دستگاه در يک ماه بايد روشن باشد که 72 هزار کيلو وات ساعت برق معادل مصرف 24 واحد مسکوني در يک سال را مصرف مي کنند که امید است شهروندان عزیز هر گونه اخبار در این خصوص را از طریق تماس با سامانه 110 به پلیس اطلاع دهند.

شنبه, 11 آبان 778 ساعت 13:35

اتوبوسی که به مقصد نرسید

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، سرهنگ "علي صادقي" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: ماموران یگان امداد شهرستان "شاهین شهر" حین کنترل خودروهای عبوری به یک اتوبوس مسافربری که به مقصد تهران در حرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو 51 مودم 2 آنتن، 6 توستر بزرگ، 48 فيلتر روغن، 25 ميني كيس كامپیوتر،81 بسته كاسه نمد، 7 واشر كاسه نمد، يك فيوز،2 سوئيچ مغزي هيوندايي، 4گوي زير كمك مربوط به خودرو هاي سنگين، 5 كاسه نمد پلوس خودروهاي سنگين،3 قرقره تسمه سفت كن خودروهاي سنگين همگی خارجی و فاقد مدارک و مجوزهای قانونی و گمرکی کشف شد.

فرمانده انتظامي شهرستان شاهين شهر ادامه داد: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه 5 میلیارد ریال اعلام شده است.

سرهنگ صادقی از دستگیری یک نفر در این رابطه خبر داد و خاطر نشان کرد: هر گونه فعالیت در زمینه ورود و توزیع و کالای قاچاق زمینه رکود اقتصادی و تورم را درکشور فراهم می کند که از عموم مردم تقاضا می شود اخبار مربوطه را دراسرع وقت به پلیس اطلاع دهند تا اقدامات قانونی لازم انجام شود.&

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرهنگ" حسین تُرکیان" در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه چند نفر نقابدار با تهدید سلاح وارد منزل وی شده و طلاجات، دلار و سکه های طلای موجود در منزل را به سرقت بردند با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان بلافاصله در محل حضور یافته و بررسی های تخصصی خود را آغاز کردند.

وی افزود: تحقیقات علمی و تخصصی کارآگاهان به سرعت انجام گرفت و نهایتاً با جمع آوری مستندات بجا مانده از سارقان، پایش های تصویری و انجام  اقدامات هوشمندانه هویت اصلی 2 نفر از سارقان به دست آمد و کمتر از 48 ساعت پس از وقوع سرقت مخفیگاه آنان در حاشیه شهر اصفهان مورد شناسایی قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: کارآگاهان پس از کسب اطلاعات لازم طی هماهنگی با مقام قضائی وارد عمل شده و در یک عملیات ضربتی متهمان را بدون اینکه فرصت فرار داشته باشند دستگیر کردند.

این مقام انتظامی از دستگیری 3 همدست دیگر این سارقان با اعترافات آنان خبر داد و اظهار داشت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان 6 قبضه اسلحه غیرمجاز به همراه خشاب های مربوطه، 37 عدد فشنگ جنگی و 23 عدد فشنگ مربوط به سلاح کمری کشف شد.

سرهنگ تُرکیان، با بیان اینکه افراد دستگیر شده به سرقت 10 میلیارد ریال اموال از 3 منزل در شهر اصفهان اقرار کردند بیان داشت: این افراد که از سارقان سابقه دار هستند طعمه های خود را از بین کهنسالان متمولی که به تنهایی زندگی می کنند انتخاب کرده و به صورت شبانه با به همراه داشتن سلاح وارد منزل این افراد می شده و اموال آنان را سرقت می کردند که با اقدام سریع پلیس در انهدام این باند از وقوع سرقت های دیگر توسط این افراد شرور گرفته شد

به گزارش پایگاه خبری ار مغان  شهر ، محمدعلی عباسی با بیان اینکه اجرای شبکه فاضلاب از 14 سال پیش در دستور کار قرار گرفت تصریح کرد: در طی دو سال اخیر با اصلاح و بازسازی بیش از 42 نقطه از شبکه فاضلاب در این شهر، بستر بهره مندی مردم از خدمات شبکه فاضلاب فراهم شد.

وی اجرای شبکه فاضلاب را در هرند بسیار ضروری برشمرد و تصریح کرد: به دلیل بافت زمین سطح آبهای زیر زمینی در این شهر بسیار بالاست بطوریکه در شهرک مهدیه، در عمق یک الی دو متری به آب می رسیم.

مدیر آبفا جلگه دفع بهداشتی فاضلاب را یکی از مطالبات مردم دانست و اظهار داشت: برخی از نقاط در شهرهرند به گونه ای است که باید هفته ای یکبار به دلیل جنس خاک چاه فاضلاب را تخلیه کنند، که این امر هزینه قابل توجهی را به ساکنان این مناطق تحمیل می کند.

عباسی به نقل از برخی از شهروندان گفت: در صورتیکه چاه در موعد مقرر تخلیه نشود درکوچه و خیابان سرازیر می شود که نه تنها باعث آسیب رساندن به ساختمانها و منازل مسکونی می شود بلکه آلودگی زیست محیطی ایجاد کرده و بیماریهای بسیاری نیز به دنبال دارد.

وی با اشاره به اجرای 24 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر هرند خاطر نشان ساخت: در حال حاضر 80 درصد شبکه فاضلاب شهر هرند اجرا شده و تنها 8 کیلومتر دیگر باقی مانده تا اجرای شبکه فاضلاب این شهر تکمیل گردد و طی دو سال اخیر بیش از 120 حوضچه فاضلاب در شهر هرند بازسازی، هم سطح و مرئی سازی شده است.

عباسی با اشاره به استقبال مردم شهر هرند از نصب انشعاب فاضلاب تصریح کرد: در حال حاضر امکان فنی واگذاری هزار و 100 فقره انشعاب فاضلاب به متقاضیان وجود دارد این در حالیست که زمینه های واگذاری انشعاب فاضلاب به متقاضیان به صورت اقساطی نیز فراهم شده است.

مدیر آبفا جلگه تصریح کرد: فرایند تصفیه در تصفیه خانه فاضلاب هرند به روش لجن فعال که یکی از پیشرفته ترین روشهای تصفیه در دنیا محسوب می شود انجام می گیرد و پساب آن در نهایت در اختیار کشاورزان برای کشت غیر مثمر قرار می گیرد.   

صفحه1 از231
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، مدیر عامل شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  تخفیف طرح ملی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حجت الاسلام
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی،
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در  نشست خبری غیرحضوری «سه شنبه ها با رسانه» با
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 شهرداري اصفهان مهندس شهبازی مدیر منطقه 10 اظهار ...
 به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در یک گفت‌وگوی زنده رادیویی در خصوص لزوم تحقق شهر هوشمند، اظهار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی مصرف بخش خانگی بیان داشت: در صورتی که مصارف
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب آهن اصفهان، در آئین تجلیل از صادرکنندگان کشوری، ذوب آهن اصفهان به عنوان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر بنی‌طبا  با اشاره به شبکه فاضلاب اصفهان اظهار داشت: یکی از محورهایی که در ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 ...
 به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در یک گفت‌وگوی زنده ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب آهن اصفهان، در آئین تجلیل
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر بنی‌طبا  با اشاره به شبکه ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…