2195

2195

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که در جمع گروهی از پیمانکاران حوزه های آب، فاضلاب و مشترکین سخن می گفت افزود: به منظور ارتباط مؤثر با پیمانکاران، کاهش بروکراسی اداری و سرعت بخشیدن به اجرای طرح ها، به زودی مشاور ویژه پیمانکاران در شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان منصوب و آغاز به کار می کند.

وی پیمانکاران را بازوی اجرایی شرکت در خدمت رسانی به مردم دانست و گفت: وظیفه اصلی مدیران، کارکنان و پیمانکاران صنعت آب و فاضلاب، ارائه خدمات پایدار و با کیفیت به مشترکین است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در عین حال به مشکلات اقتصادی، اداری و اجرایی پیمانکاران اشاره کرد و گفت: باید قبل از برگزاری هر مناقصه، جلسات توجیهی با پیمانکاران برگزار شود تا شرکت آبفا به عنوان کارفرما خواسته ها، انتظارات، توانمندی ها و محدودیت های خود در اجرای طرح ها را به اطلاع پیمانکاران برساند.

وی گفت: این کار باعث می شود پیمانکاران با توجه به واقعیت های موجود و اطلاع از سختی های کار در مناقصه ها شرکت کرده و پس از عقد قرارداد، پاسخگوی تعهداتی که متقبل می شوند باشند.

در ادامه این نشست مدیران و نمایندگان 23 شرکت پیمانکار موجود در جلسه در سخنان جداگانه ای به ارائه دیدگاه ها و خواسته های خود برای ادامه همکاری بهتر با آبفای استان اصفهان پرداختند.

یکشنبه, 21 ارديبهشت 779 ساعت 14:50

چین و سیاست دوگانه تولید فولاد سبز

 

 

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی محققان حوزه بهداشت و درمان در جهان کافی بود تا صنایع تولیدی بزرگ دنیا رقابت خود را شدت ببخشند و در حرکتی صعودی به سمت تولید حداکثری پیش بروند. در این میان فولاد و صنایع وابسته به آن تکاپوی بیشتری از خود نشان داده‌اند. اگرچه برخی از کشورهای مهم تولیدکننده فولاد جهان با تغییر چشم‌انداز آینده، رویکرد خود را بر مبنای حرکت به سمت تولید فولاد سبز قرار داده‌اند، اما برآوردها نشان می‌دهد این تغییر رویکرد در سال جاری آنچنان که باید به افزایش جدی تولید فولاد سبز نینجامیده است، هر چند برنامه بلندمدت تا ۲۰۶۰ کشورهای جهان را موظف به جایگزینی کامل کرده است و در این میان چین قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ حدود ۹۰درصد از تولید فولاد خود را سبز کند. به‌رغم تصمیم دولتمردان چین مبنی بر جایگزینی بخشی از تولید خود از شیوه قدیمی‌ قوس الکتریکی بلند به روش‌های مدرن EAF و حتی اتخاذ رویکرد سختگیرانه و دستوری در این باره، این کشور به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد جهان، حدود ۱۵ تا ۲۰درصد از سهم تولید خود را به فولاد سبز اختصاص داده است. این امر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. با توجه به رشد تولید فولاد در جهان، تولیدکنندگان به لحاظ روانی مایل به کسب سود بیشتر هستند و تمایلی به محدود کردن تولید و به تبع آن کاهش سود خود ندارند.

از طرفی با توجه به افزایش تقاضا در بازارهای چین و آمریکا، به نظر می‌رسد احتیاط و تعلل فولادسازان جهان در خصوص حرکت سریع به سمت تولید فولاد سبز طبیعی است چراکه این اقدام نیازمند تغییر در ساختارهای اصلی صنعتی و تعویض کوره‌های قوس بلند و احتمالا تعطیلی یا کاهش موقت تولید است.چین در سال گذشته میلادی به دلیل سرمایه‌گذاری دولت در بخش مسکن و زیرساخت‌ها، محرک قوی به صنعت فولاد وارد کرد و به رکورد تولید بیش از یک‌میلیارد تن رسید، اما در سال‌جاری برای پیشبرد اهداف محیط‌زیستی سعی در ایجاد محدودیت‌هایی بر تولید فولاد دارد. به‌رغم تلاش‌های دولت چین برای کنترل آلودگی هوا، حاشیه سود مناسب که به دلیل تقاضای بیشتر و رشد قیمت فولاد افزایش یافته به جهش تولید منجر شده است. همچنین تقاضای شدید در خارج از کشور به افزایش تولیدات صنعتی در چین دامن زده است و ادامه روند افزایش فعالیت‌های ساختمانی و تولیدی موجب افزایش قیمت فولاد و رشد تقاضا در بازار شده است. کارخانه‌های فولادسازی چین به دلیل ظرفیت جدید و افزایش تقاضای داخلی و سیاست‌های توسعه زیرساختی پکن، تولید را افزایش داده‌اند.

با این حال، انتظار می‌رود سرعت رشد تولید فولاد چین کاهش یابد، زیرا اقدامات و تدابیر اعتباری سختگیرانه دولت احتمالا به کاهش تقاضا منجر می‌شود و محدودیت‌های تولید با هدف کاهش انتشار کربن به احتمال زیاد جلوی رشد تولید فولاد چین را در نیمه دوم سال‌جاری می‌گیرد. در این میان کمبود روزافزون انرژی نیز، بسیاری از کارخانه‌های چین را مجبور به کاهش ظرفیت تولید و برخی از کارخانه‌های فولادسازی را مجبور به انجام اوورهال‌ سنگین  و کاهش تولید کرده است. این قبیل سیاست‌های اقتصادی و تولیدی چین می‌تواند ظاهری پسندیده داشته باشد، اما اقدام این کشور در افزایش واردات قراضه آهن به منظور تعدیل قیمت سنگ‌آهن پیام معناداری را مخابره می‌کند. استفاده هر چه بیشتر از آهن قراضه به جای سنگ‌آهن در کوره‌های قوس بلند اگرچه در راستای اهداف محیط‌زیستی چین است، اما افزایش واردات آن می‌تواند به کاهش قیمت سنگ آهن منجر شود و همین امر نوعی محرک برای افزایش تولید فولاد و استفاده از کوره‌های قوس بلند خواهد شد. این امر در تناقض آشکار با سیاست‌های دستوری دولت چین قرار دارد. این یک مساله طبیعی است که تولیدکنندگان به علت حاشیه امن سود به سمت تولید بیشتر بروند. با علم به منطق اقتصادی و عدم تعادل میان عرضه و تقاضا در چین، رشد طبیعی قیمت و افزایش سود در کوتاه‌مدت دور از ذهن نیست. اگرچه با افزایش تولید شاهد تعدیل قیمت‌ها نیز خواهیم بود، ولی به نظر می‌رسد با توجه به تقاضای بالای بازار داخلی و خارجی، سود قابل توجهی نصیب فولادسازان شود. با این حال مساله اصلی سیاست‌های متناقض دولت چین است. به نظر نمی‌رسد چنین سیاست‌های دستوری بتواند حداقل در سال‌جاری به کاهش معنادار تولید بینجامد. سیاست‌های یک بام و دو هوای چین در بازار فولاد می‌تواند سایر تولیدکنندگان جهان را نیز به تولید بیشتر ترغیب کند.

کاهش تقاضای ناشی از همه‌گیری کرونا، کارخانه‌های فولادسازی ایالات‌متحده را مجبور کرد در نیمه اول سال ۲۰۲۰ میزان تولید را به شدت کاهش دهند. با این حال، با از سرگیری فعالیت در بخش‌های عمده مصرف‌کننده فولاد، تقاضا دوباره افزایش یافته است که به بهبود بهره‌برداری از ظرفیت و افزایش تولید داخلی فولاد منجر می‌شود.

نرخ بهره‌برداری از ظرفیت تولید در ایالات متحده برای اولین بار از زمان شروع همه‌گیری کرونا در مارس ۲۰۲۰، به بالای ۸۰درصد رسید و در حال حاضر هم بالاتر از این سطح قرار دارد. تولید کلی در آمریکای شمالی با افزایش ۷/ ۴۷درصدی به حدود ۱/ ۱۰میلیون تن رسید. قیمت فولاد در سال جاری شاهد افزایش بی‌سابقه‌ای بوده است که عامل اصلی آن عدم تناسب عرضه و تقاضا است و این امر در ایالات متحده به علت روند صعودی تقاضا و کمبود عرضه، هزینه‌های بالاتر مواد اولیه و کمبود ذخیره و موجودی در زنجیره تامین فولاد، در حال افزایش است. شواهد حاکی است با توجه به شرایط کنونی تغییر رویکرد در تولید فولاد به فولاد سبز در سال‌جاری با کمی‌ کاهش رشد همراه باشد و رقابت تولیدکنندگان فولاد برای سودآوری بیشتر بر ترجیحات زیست‌محیطی در سال‌جاری غلبه یابد.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر و محسن یوسفیان به عنوان مدیرعامل شرکت پیشرو معادن ذوب آهن سوادکوه معرفی شد.یوسفیان پیش از این در مدیریت تولیدات کک و مواد شیمیایی فعالیت می کرد .

فرماندار سواد کوه در این مراسم طی سخنانی به نقش ذوب آهن اصفهان در عمران و آبادانی این منطقه و همچنین خدمات ارزنده ذوب آهن در دوران جنگ و سازندگی اشاره کرد و گفت : ذوب آهن اصفهان همواره به مسئولیت های اجتماعی خود عمل کرده و امنیت شغلی مطلوبی ایجاد کرده است به گونه ای که هم اکنون ۷ هزار بازنشسته این شرکت از ساکنین این منطقه هستند

وی اهمیت و جایگاه قشر کارگری معادن را بسیار مهم دانست و افزود : شرایط سخت کار در معدن بر کسی پوشیده نیست و این تلاشگران نباید دغدغه ای جز کار کردن داشته باشند

طالبی ضمن تقدیر از زحمات افشین مختاری مدیرعامل سابق شرکت پیشرو معادن ذوب آهن سوادکوه و همراهی و همدلی مطلوب وی با مردم و مسئولین ، بر ضرورت تداوم همکاری و تعامل با محسن یوسفیان مدیرعامل جدید این شرکت تاکید کرد

مرتضی یزدخواستی عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان نیز با قدردانی از همکاری و تعامل مسئولین منطقه با این مجتمع عظیم صنعتی ، دغدغه این شرکت در شهرستان سواد کوه را ایجاد اشتغال ذکر کرد و ابراز امیدواری نمود که رشد و شکوفایی بیشتر فعالیت های معدنی در سواد کوه را شاهد باشیم

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل این شرکت با بیان این مطلب افزود: توسعه گاز در روستاها  همواره مد نظر بوده و درحال حاضر تعداد 43 هزار و585 مشترک روستایی در این منطقه تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.

وی، با اشاره به اینکه از تعداد یک هزار و 237 روستای مشمول گاز رسانی در سطح استان هم اکنون 1066 روستا از نعمت گاز بهره مند هستند، تصریح کرد: 129 هزار و 849 مشترک مربوط به منطقه 4 اصفهان می باشد که از این تعداد 86 هزار و 264 مشترک شهری و 43 هزار و 585 مشترک روستایی هستند.

مهندس علوی، گفت: در این منطقه 405 ایستگاه گازرسانی شامل 8 ایستگاهCGS و ۴ ایستگاهCGS/TBS ، ۴2 ایستگاهTBS ، 150 ایستگاهMRS ، ۱55 ایستگاهMS ، 28 ایستگاه  CPS و18 جایگاه CNG  مستقر گردیده و طی 4ماهه گذشته امسال بیش از231میلیون و 757هزار متر مکعب مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، از اجرای 2هزار و486 کیلومترشبکه و نصب 85 هزار و 851 عدد علمک در این منطقه خبرداد و افزود: در این منطقه 518 مشترک عمده و 7 شهرک صنعتی از گاز طبیعی به عنوان سوخت خود استفاده می کنند.

وی در پایان گفت :ماموریت اصلی شرکت گاز جلب رضایت مردم است و این کار با همدلی و همکاری کارکنان شرکت گاز و همه سازمانها و نهادهای استانی میسر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان گفت: این مقدار آب از ابتدای تنش آبی در نیمه خرداد ماه تا هشتم مرداد ماه جاری از طریق یک هزار و 505 تانکر، در اختیار مردم در شهرها و روستاها قرار گرفت.

 عباس عباسی خاک با بیان این که در تیرماه به دلیل افزایش دما و مصرف بیش از پیش مردم، تامین پایدار آب شرب مشترکین محدودیتی هایی در برداشت، اعلام کرد: در تیرماه، 29 میلیون و 926 هزار لیتر آب به وسیله 2 هزار و 737 تانکر سیار در اختیار متقاضیان در سطح استان قرار گرفت.

 مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان به چگونگی آبرسانی سیار در مرداد ماه اشاره و بیان کرد: از ابتدای ماه جاری، 6 میلیون و 598 هزار لیتر آب شرب از طریق 734 تانکر در بین مردم  مناطق 6 گانه اصفهان  و شهرستان های فلاورجان، زیار، بهارستان، دولت آباد و اردستان توزیع شد.

شایان ذکر است که از ابتدای خرداد ماه تا کنون تعداد 332 هزار و 565 تماس با سامانه ارتباط با مشتریان آبفا (شماره 122) برقرار شده، که معادل 58 درصد کل تماس ها مربوط به افت فشار و قطعی آّب بوده است.

صفحه1 از339
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی محققان حوزه بهداشت و درمان در جهان کافی بود تا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر و محسن یوسفیان به عنوان مدیرعامل شرکت پیشرو
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل این شرکت با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان گفت: این مقدار آب از ابتدای تنش آبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که در جمع گروهی از ...
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…