کاهش ۱۰ درصدی وقوع سرقت در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان از کاهش ۱۰ درصدی وقوع سرقت‌ها از ابتدای سالجاری تاکنون در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ارمغان شهر، حمید علینقیان پور امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه کاهش آمار جرایم و افرایش امنیت اجتماعی در سطح استان را از دستاوردهای اجرای موفق طرح امنیت محله محور عنوان کرد و گفت: اجرای موفقیت‌آمیز این طرح سبب شد تا به‌عنوان یک اصل در فراجا تثبیت شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اقدامات و خدمات پلیس در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: با برنامه ریزهای انجام شده در بخش جرایم خشن (قتل، سرقت مسلحانه، کلاهبرداری و…) شاهد کاهش ۲۴ درصدی نسبت سال ۱۴۰۱ هستیم و در بخش کشف جرایم خشن شاهد رشد ۸۰ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۱ هستیم.

علینقیان پور با تأکید بر کاهش ۵ درصدی وقوع سرقت نسبت به سال گذشته ادامه داد: این کاهش سرقت در حالی رخ داده که شاهد افزایش جمعیت و شرایط اقتصادی ویژه در جامعه هستیم. در بخش کشف سرقت هم با رشد ۳۰ درصدی روبه رو هستیم. کشف کالای قاچاق رشد بیش از ۱۰۰ درصدی و در بخش کشف سوخت قاچاق شاهد رشد ۶۶ درصدی در استان اصفهان هستیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: سال گذشته شاهد رشد ۴ درصد دستگیری قاچاقچیان کالا که به صورت شبکه ای فعالیت می‌کردند و سبب اختلال در بازار و اقتصاد استان بودن؛ هستیم. همچنین کشف ۲۰ تن انواع مواد مخدر و دستگیری و انهدام باندهای مواد مخدر و معتادان متجاهر با رشد ۴۱ درصدی همراه بوده است.

علینقیان پور با اشاره به ارتباط شهروندان با پلیس گفت: سال گذشته بالغ بر ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر با مرکز ۱۱۰ در استان اصفهان تماس برقرار کردند که از این تعداد ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تماس منجر به عملیات شده و مابقی تماس‌ها جنبه مشاوره‌ای داشته است.

وی ادامه داد: سال گذشته ۱۳ هزار و ۸۰۰ تماس با ۱۹۷ برقرار شده که از نظر تعداد تماس ۵ هزار و ۸۰۰ مورد انتقاد از عملکرد پلیس، ۴ هزار و ۲۰۰ مورد ثبت پیشنهادات شهروندان به پلیس، ۳ هزار و ۷۰۰ مورد تقدیر و تشکر از پلیس و ۵۶ مورد ثبت شکایت از پلیس بوده که توسط بازرسی بررسی و نتیجه به صورت تلفنی به شهروندان اطلاع داده شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به نقش مؤثر مشاوره‌های پلیس در خصوص پرونده‌های ثبتی در کاهش آمار پرونده‌های ارجاعی به دادگستری گفت: سال گذشته از مجموع ۵ هزار و ۵۵۰ فقره پرونده ارجاع شده به دفاتر مشاوره و مددکاری کلانتری‌ها ۷۳ درصد پرونده‌ها با انجام مشاوره منجر به سازش شده است.

کاهش ۹ درصدی تصادفات درون شهری منجر به فوت بخشی دیگر از دستاوردهای پلیس استان در سال ۱۴۰۲ است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به افزایش ۵ درصدی تصادفات برون شهری منجر به فوت در جاده‌های استان گفت: به منظور کاهش تصادفات منجر به فوت در جاده‌های برون شهری استان قرارگاه ویژه با همکاری استانداری و سایر دستگاه‌های مربوطه تشکیل شده و با برنامه ریزی های صورت گرفته در آینده نزدیک شاهد کاهشی شدن این آمار خواهیم بود.

علینقیان پور در خصوص فعالیت‌های انجام شده در مرکز مشاوره آرامش نیروی انتظامی ادامه داد: سال گذشته ۱۰ هزار و ۶۵۸ نفر از شهروندان از خدمات مشاوره‌ای این مرکز استفاده کرده اند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه در خصوص فعالیت‌های انجام شده پلیس در ۴۵ روز ابتدایی سال جاری گفت: از ابتدایی سال جاری تا ۱۵ اردیبهشت ماه شاهد کاهش ۱۰ درصدی وقوع سرقت و افزایش ۳۶ درصدی کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

علینقیان پور ادامه داد: در بخش کشفیات جرایم خشن نیز شاهد رشد ۷۴ درصدی هستیم.

 فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در ۴۵ روز ابتدایی سال جاری ۳۳ باند بزرگ سرقت منهدم شده و ۶ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال اموال مسروقه به مال باختگان بازگردانده شده است.

رشد ۳۵ درصدی کشف انواع سرقت و کشف ۱۷۳ هزار و ۴۱۷ لیتر سوخت قاچاق بخش دیگری در فعالیت پلیس استان در ۴۵ روز ابتدایی سال است.

علینقیان با اشاره به دستگیری ۴۴۷ متهم در زمینه قاچاق کالا گفت: کشف کالای قاچاق ۱۰۶ درصد نسب به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

در حوزه مواد مخدر نیز با دستگیری ۱۰۰ نفر قاچاقی موفق به کشف ۱/۵ تن مواد مخدر شدیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به آمار تصادفات جاده‌ای در استان گفت: در ۴۵ روز ابتدایی سال جاری متاسفانه ۲۸ نفر از هموطنان در تصادفات درون شهری و برون شهری فوت شده اند.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر اداره
به گزارش ارمغان شهر، مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۹
به گزارش ارمغان شهر، محمد یاسر طیب نیا، روز
  به گزارش ارمغان شهر، بر اساس تغییراتی که در
به گزارش ارمغان شهر ، این کنگره که با هدف ساخت
به گزارش ارمغان شهر، سید جواد سادات درباره قانون
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱ از امروز دوشنبه ۷ خرداد ماه آغاز و تا روز ...
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش اینترنتی نان را ابلاغ کرد. متن آن به شرح زیر است.
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره‌ی مجلس شورای
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، رییس قوه قضاییه، سفرای کشورهای مختلف در تهران،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز مرکزی را نیز در بر می‌گیرد. چهارشنبه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری از مترو ، محصول ریل است ، افزود : در گذشته ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش ...
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به ...
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…