نمایش موارد بر اساس برچسب: کرونا

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه به ماهیت شغلی پاکبانان و نیروهای حمل زباله و مواجهه آنان با زباله‌ها و پسماندهای عفونی و گروه‌های پرخطر، برای پیشگیری از ابتلای این قشر زحمتکش به بیماری کووید ۱۹، تزریق واکسن کرونا برای این گروه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون پاکبانان شهرداری اصفهان و کارگران سازمان پسماند برای ایمنی در برابر ویروس کرونا از فردا آغاز می‌شود.

شهردار اصفهان ادامه داد: به منظور پیشگیری از تجمع افراد با توجه به شرایط کرونایی، برای انجام واکسیناسیون سه محل در مناطق مختلف شهرداری در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: پیش از این نیز تعداد ۱۲۳ نفر از کارکنان سالن تطهیر و امور متوفیان، رانندگان خودروهای حمل متوفی و نیروهای پاکبان آرامستان باغ رضوان واکسینه شدند که از این تعداد ۷۲ نفر از آنها دز اول و دوم و ۴۴ نفر تنها دز اول واکسن را دریافت کردند که هنوز نوبت دز دوم واکسیناسیون این افراد فرا نرسیده است.

نوروزی افزود: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در مرحله بعدی سایر نیروهای عملیاتی شهرداری اصفهان که در زمره گروه‌های پر خطر قرار دارند، واکسینه خواهند شد.

 

   

 

 

منتشرشده در شهر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،حریرچی با بیان این که سلامت موضوعی چندوجهی و با سایر مسائل اجتماعی بسیار مرتبط است، گفت: اصولا سلامت مردم اعم از جسمی و روانی بیش از ۸۰ درصد به عوامل اجتماعی موثر بر سلامت وابسته است که خارج از حوزه بهداشت و درمان رخ می دهد. همچون میزان درآمد ملی آن کشور خصوصا سرانه ملی، توزیع مناسب و عادلانه درآمد، میزان اشتغال و بهره مندی مردم از مسکن مناسب یا موارد منفی مانند اعتیاد، طلاق و بیکاری. بی راهه است که فکر کنیم همه مسائل بهداشت و درمان کشور را با پزشکی می‌توان رفع کرد.
منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این نشست با تشریح اقدامات گسترده این شرکت در مبارزه با کرونا و اختصاص بیمارستان شهید مطهری برای ارائه خدمات به مردم و کمک هایی که وزارت بهداشت می تواند در این زمینه داشته باشد، گفت: در ذوب آهن اصفهان، رعایت پروتکل های وزارت بهداشت، عملی و اقدامات لازم برای غلبه بر کرونا انجام شده است، بنابراین باید در خارج از محیط های کار و به ویژه در ایام تعطیلات، مراقب افراد بود.
وی افزود: ما نیز خود را در راستای غلبه بر کرونا مسئول می دانیم تا ان شاءا... این دوره سخت را پشت سر بگذاریم.
در پایان این نشست جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از همکاری و همیاری ۷۰ شرکت و برند صنعتی و تجاری همراه و همیار گام چهارم بسیج و پویش ملی اطلاع رسانی مقابله با کرونا قدردانی کرد .
منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، سید رسول هاشمیان اظهار کرد: مراکز تفریحی روباز ناژوان بنا بر دستور ستاد استانی مقابله با کرونا مجدد بازگشایی می‌شود.

وی با بیان اینکه مراکز تفریحی سربسته ناژوان از جمله آکواریوم و باغ خزندگان ناژوان همچنان تعطیل است، افزود: استفاده از ماسک و دستکش توسط شهروندان هنگام مراجعه به مراکز تفریحی روباز الزامی است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با اشاره به تعطیل بودن تله سیژ در روزهای شنبه گفت: مجموعه تله سیژ نیز به جز روزهای شنبه از یکشنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ صبح تا چهار بعد از ظهر فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: علاقه‌مندان به بازدید از باغ پرندگان می‌توانند هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۶:۳۰ به این مجموعه مراجعه کنند.

هاشمیان تصریح کرد: شهربازی ناژوان نیز در فصل زمستان فقط روزهای جمعه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ شب پذیرای شهروندان است.

وی اظهار کرد: همه مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی بوده و از شهروندان نیز درخواست می کنیم تا با رعایت نکات بهداشتی ضامن سلامت خود و دیگران باشند.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فریده روشن در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: در آغاز سخن عرض تسلیت دارم به مناسبت شهادت زهرای مرضیه میلاد با سعادت پیام آور صلح و دوستی عیسی مسیح علیه السلام و آغاز سال جدید میلادی را به همه شما عزیزان و به ویژه به شهروندان مسیحی و ارامنه اصفهان تبریک عرض می نمایم.

وی گفت: از ویژگیهای برجسته اصفهان همزیستی ادیان مختلف در این شهر است. در حالی كه در طول تاریخ، مردم جهان شاهد جنگ های متعدد عقیدتی یا قومیتی بوده اند اما تاریخ، زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان توحیدی در اصفهان را ثبت كرده است. مسیحیان، كلیمیان، زرتشتیان و اهل سنت استان اصفهان، در كنار ساكنان شیعه این شهر، زندگی مسالمت آمیزی را سپری می كنند. وجود ادیان گوناگون در اصفهان سبقه ای تاریخی دارد که آثار آن را می توان در میراث به جا مانده از گذشتگان مشاهده نمود و این تنوع باعث پویایی فرهنگ در این شهر شده است و در آثار باستانی این شهر تاثیرات آن را می توان مشاهده کرد. 

وی افزود: اصفهان می تواند به عنوان الگوی همزیستی مسالمت آمیز ادیان از پتانسیل های فرهنگی خود در راه توسعه بهره ببرد و این امر مستلزم سیاست گذاریهای صحیح در این زمینه است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: نظر به اینکه در جلسه شورای سیاستگذاری و تصویب طرحها دیده می شود که گاهی برای طرحهای مطرح شده در این شورا مطالعات اولیه و نیازسنجی لازم انجام نشده است و یا اینکه هنوز تکلیف مالکیت و کاربری زمین مربوطه مشخص نیست ولی مراحل تهیه طرح مربوطه از سوی سازمان طراحی ارائه می شود و ساعتها وقت و هزینه صرف این طرح ها و  بررسی و تصویب آنها می شود ولی با توجه به در نظر نگرفتن فرایند ابتدایی به نقطه سرخط می رسیم مانند خانه دوستدار کودک در منطقه 2 و یا زمین ورزشی در منطقه 13، لذا از معاونت محترم معماری و شهرسازی خواهان اجرای فرایند اولیه و تایید آن توسط مدیرمنطقه و معاون فرهنگی اجتماعی ورزشی به طرح قبل از قرار دادن در دستور کار شورای سیاستگذاری طرحها را داشته تا در میزان وقت و هزینه صرفه جویی لازم صورت گیرد و پروژه های پیش بینی شده سریعتر به نتیجه برسد.

روشن اضافه کرد: با شیوع ویروس کرونا یکی از آثار مخرب این بیماری تهدید سلامت روحی و از بین بردن نشاط اجتماعی گردید، شهروندان از بسیاری تفریحات منع شدند و افسردگی در جامعه افزایش یافته است، از این رو برای بازگرداندن نشاط اجتماعی و شادابی روح هر گونه تمهیداتی ضروری می نماید.

وی در ادامه افزود: در شهر اصفهان بسیاری از امکانات تفریحی به دلیل شیوع کرونا و با تصمیم ستاد کرونا تعطیل شده است و این موضوع خود یکی از عوامل تاثیر گذار بر نشاط شهروندان گردید و نیز باعث شد که بخشی از کارکنان  این مراکز تفریحی شغل خود را از دست بدهند، باید در نظر داشت که برخی از این امکانات تفریحی در فضای باز استفاده می گردد و با رعایت دستورالعملهای بهداشتی ریسک انتشار کرونا در آن قابل کنترل و پیشگیری است.

وی ادامه داد: مکانهایی چون مجتمع تفریحی گردشگری سپاهان در کوه صفه و تله سیژ ناژوان از مکانهای تفریحی هستند که نمی توان آنها را فضای بسته به حساب آورد و تفریحات در فضای باز صورت می گیرد، بنابر این از ستاد کرونا خواستارم در خصوص تعطیلی این مراکز بازبینی کرده تا در کنار فراهم نمودن فرصت تفریح برای شهروندان از تعطیلی و بیکاری کارکنان این مجموعه ها جلوگیری شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در خصوص برگزاری کلاسهای آموزشی لازم به توضیح است که چون کلاسهای آموزشی محیط بسته و محل تجمع افراد تلقی می شد بنا به تصمیم ستاد کرونا این کمانها تعطیل شدند و کارگاههای آموزشی فنی و حرفه ای مشمول این تعطیلی شد ولی لازم به ذکر است که این کارگاهها معمولا دارای مساحت حدود 200 متر و سقف مرتفع سوله ای هستند و با رعایت پروتکل های بهداشتی می توان به برگزاری دوره های آموزشی در این فضا پرداخت. 

روشن اضافه کرد: با توجه به فقر مهارت در جامعه و تاثیر آن بر عدم دستیابی به شغل مناسب از ستاد کرونا می خواهم که این گروه مشاغل دست سوم را به دسته دوم یا یکم تبدیل کرده و مجوز تشکیل این گرو آموزشهای مهارتی را صادر کنند. 

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: بحران کرونا باعث شده است هنرمندان فرهنگی و هنری نسبت به دیگر مشاغل و شهروندان بیشترین آسیب را ببینند و با تعطیلی این مشاغل مشکلات عدیده ای برای این هنرمندان عزیز به وجود آمده است.

وی افزود: لذا در مدیریت شهری بر آن شدیم که حمایتهای هر چند ناچیزی برای دلگرمی این عزیزان صورت گیرد و در کنار آن فعالیت های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در موزه شهر نانجینگ چین از جمله کارای قابل تقدیر است ولی لازم است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاستگذاریهای لازم را در خصوص حمایت از این سرمایه های فرهنگی هنری مد نظر داشته باشد تا همچنان هنرمندان عزیز پابرجا و استوار در جهت ارتقای فرهنگ و هنر کشورمان گام بردارند. 

 

منتشرشده در شورا

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، به همین مناسبت، عباس اکبری محمدی،معاون نیروی انسانی و سازماندهی فولاد مبارکه، ضمن تبریک این روز خجسته گفت: عدم کاهش تولید در دوران کرونا مرهون زحمات کادر درمان در حفظ سلامتی کارکنان شرکت است.

وی گفت: در یک سال اخیر مشکلات و سختی‌های بسیاری داشتیم. همان‌طور که می دانید، همواره با بروز حوادث و بلایای طبیعی که زندگی بسیاری از مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد ، عده‌ای هستند که تلاش آن‌ها بیشتر از دیگران نمایان می‌شود. در دوران شیوع کرونا نیز کشور شرایط بسیار سختی داشت، اما علی‌رغم تمامی مشکلات، تلاش، ازجان‌گذشتگی و ایثار کادر درمان و پرستاران بسیار مشهود بود و این گروه با ایثارگری در شرایط سخت کرونایی توانستند زمینه را برای کنترل ویروس در سطح کشور و درمان بیماران فراهم آورند.

اکبری ادامه داد: امروز کشور ما در جبهۀ صنعت درگیر یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی شده و هربار که یکی از مشکلات حل می‌شود، بازهم از جهت‌های دیگر مورد حمله دشمن قرار می‌گیریم، بنابراین اگر توانستیم در این شرایط به روند تولید پایدار ادامه دهیم و سلامت کارکنان و خانواده‌های آن‌ها را حفظ کنیم، قطعا این امر مرهون اقدامات و فعالیت‌های تیم درمان شرکت فولاد مبارکه و عزیزان زحمت‌کش مراکز پزشکی استان است و تک‌تک آن‌ها در این امر نقش داشته‌اند. امید می‌رود اقدامات انجام‌شده نزد خداوند مقبول افتد و همۀ کارکنان فولاد نیز سلامت باشند.

در ادامه، حسین مدرسی‌فر، مدیر بهداشت حرفه ای، ایمنی و محیط زیست نیز ضمن تبریک روز پرستار اظهار کرد: امسال سال ویژه‌ای برای کشور بوده است؛ زیرا در اوج جنگ اقتصادی، متأسفانه شیوع ویروس کرونا و مشکلات آن نیز بر کشور سایه افکنده است.

وی ادامه داد: خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا نیز کادر درمان شامل پرستاران و پزشکان هستند و در این مدت عزیزان زیادی از این قشر جهادگر به شهادت رسیده‌اند.

به گفتۀ مدرسی‌فر، اکنون وضعیت ویژه‌ای در کشور وجود دارد، زیرا همان‌گونه که اشاره شد، در کنار جنگ تمام‌عیار اقتصادی دنیا با ایران، کادر پزشکی در تلاش‌اند تا سلامت مردم را  در برابر  ویروس کرونا حفظ کنند و در این راه ازجان‌گذشتگی‌های بسیاری از خود نشان داده‌اند.

وی با اشاره به نام‌گذاری روز ولادت حضرت زینب (س) به‌عنوان روز پرستار گفت: پرستاری جایگاه بسیار والایی دارد و نمونۀ بارز این امر حضرت زینب (س) است که توانست سخت‌ترین مصائب را در کربلا پشت سر بگذارد؛ بنابراین ایشان بهترین الگو برای پرستاران است.

دکتر علیرضا نظری، رئیس مرکز طب کار و درمان شرکت فولاد مبارکه نیز به‌عنوان یکی دیگر از سخنرانان این مراسم گفت: از زمانی که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرد، کادر درمان تلاش خود را افزایش داد و در خط مقدم مبارزه با آن قرار گرفت.

وی افزود: از بهمن‌ماه سال گذشته تا به امروز که نزدیک به یک سال است که کشور با ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن درگیر شده، شاهد تلاش بیشتر  و  شبانه‌روزی کادر درمان شرکت فولاد مبارکه، جهت پیگیری درمان کارکنان شرکت و خانواده‌های آن‌ها هستیم تا کمترین صدمه به آن‌ها وارد شود.

نظری ادامه داد: امروز از همۀ فعالان کادر پزشکی و درمان شرکت فولاد مبارکه که برای کنترل ویروس کرونا در این محیط تلاش بسیاری کرده‌اند، تشکر و قدردانی می‌کنیم و امیدواریم هرچه زودتر این ویروس در جهان ریشه‌کن شود.

دکتر امیرسامان روستایی، رئیس مرکز درمان و  اورژانس شرکت فولاد مبارکه،  دیگر سخنران این مراسم نیز اظهار کرد: روزهای سختی را سپری کرده‌ایم و پزشکان و پرستاران زیادی در کشورمان در راه مبارزه با ویروس کرونا شهید شدند تا مردم کشورمان در آسایش و سلامتی باشند.

وی افزود: شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا سبب شده تلاش و همچنین میزان فعالیت کادر درمان بیش از هر زمان دیگری آشکار شود و ما باید قدردان این گروه باشیم.

روستایی در پایان گفت: پرستاری از بیماران کرونا کار ساده‌ای نیست و باید ازجان‌گذشتگی و ایثار داشته باشند تا بتوانند به درمان این افراد بپردازند.

 

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از3
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی محققان حوزه بهداشت و درمان در جهان کافی بود تا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر و محسن یوسفیان به عنوان مدیرعامل شرکت پیشرو
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل این شرکت با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان گفت: این مقدار آب از ابتدای تنش آبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که در جمع گروهی از ...
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…