به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، سید رسول هاشمیان اظهار کرد: مراکز تفریحی روباز ناژوان بنا بر دستور ستاد استانی مقابله با کرونا مجدد بازگشایی می‌شود.

وی با بیان اینکه مراکز تفریحی سربسته ناژوان از جمله آکواریوم و باغ خزندگان ناژوان همچنان تعطیل است، افزود: استفاده از ماسک و دستکش توسط شهروندان هنگام مراجعه به مراکز تفریحی روباز الزامی است.

مدیر طرح ساماندهی ناژوان با اشاره به تعطیل بودن تله سیژ در روزهای شنبه گفت: مجموعه تله سیژ نیز به جز روزهای شنبه از یکشنبه تا جمعه از ساعت ۱۰ صبح تا چهار بعد از ظهر فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: علاقه‌مندان به بازدید از باغ پرندگان می‌توانند هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۱۶:۳۰ به این مجموعه مراجعه کنند.

هاشمیان تصریح کرد: شهربازی ناژوان نیز در فصل زمستان فقط روزهای جمعه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ شب پذیرای شهروندان است.

وی اظهار کرد: همه مراکز تفریحی و گردشگری ناژوان ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی بوده و از شهروندان نیز درخواست می کنیم تا با رعایت نکات بهداشتی ضامن سلامت خود و دیگران باشند.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فریده روشن در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: در آغاز سخن عرض تسلیت دارم به مناسبت شهادت زهرای مرضیه میلاد با سعادت پیام آور صلح و دوستی عیسی مسیح علیه السلام و آغاز سال جدید میلادی را به همه شما عزیزان و به ویژه به شهروندان مسیحی و ارامنه اصفهان تبریک عرض می نمایم.

وی گفت: از ویژگیهای برجسته اصفهان همزیستی ادیان مختلف در این شهر است. در حالی كه در طول تاریخ، مردم جهان شاهد جنگ های متعدد عقیدتی یا قومیتی بوده اند اما تاریخ، زندگی مسالمت آمیز پیروان ادیان توحیدی در اصفهان را ثبت كرده است. مسیحیان، كلیمیان، زرتشتیان و اهل سنت استان اصفهان، در كنار ساكنان شیعه این شهر، زندگی مسالمت آمیزی را سپری می كنند. وجود ادیان گوناگون در اصفهان سبقه ای تاریخی دارد که آثار آن را می توان در میراث به جا مانده از گذشتگان مشاهده نمود و این تنوع باعث پویایی فرهنگ در این شهر شده است و در آثار باستانی این شهر تاثیرات آن را می توان مشاهده کرد. 

وی افزود: اصفهان می تواند به عنوان الگوی همزیستی مسالمت آمیز ادیان از پتانسیل های فرهنگی خود در راه توسعه بهره ببرد و این امر مستلزم سیاست گذاریهای صحیح در این زمینه است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: نظر به اینکه در جلسه شورای سیاستگذاری و تصویب طرحها دیده می شود که گاهی برای طرحهای مطرح شده در این شورا مطالعات اولیه و نیازسنجی لازم انجام نشده است و یا اینکه هنوز تکلیف مالکیت و کاربری زمین مربوطه مشخص نیست ولی مراحل تهیه طرح مربوطه از سوی سازمان طراحی ارائه می شود و ساعتها وقت و هزینه صرف این طرح ها و  بررسی و تصویب آنها می شود ولی با توجه به در نظر نگرفتن فرایند ابتدایی به نقطه سرخط می رسیم مانند خانه دوستدار کودک در منطقه 2 و یا زمین ورزشی در منطقه 13، لذا از معاونت محترم معماری و شهرسازی خواهان اجرای فرایند اولیه و تایید آن توسط مدیرمنطقه و معاون فرهنگی اجتماعی ورزشی به طرح قبل از قرار دادن در دستور کار شورای سیاستگذاری طرحها را داشته تا در میزان وقت و هزینه صرفه جویی لازم صورت گیرد و پروژه های پیش بینی شده سریعتر به نتیجه برسد.

روشن اضافه کرد: با شیوع ویروس کرونا یکی از آثار مخرب این بیماری تهدید سلامت روحی و از بین بردن نشاط اجتماعی گردید، شهروندان از بسیاری تفریحات منع شدند و افسردگی در جامعه افزایش یافته است، از این رو برای بازگرداندن نشاط اجتماعی و شادابی روح هر گونه تمهیداتی ضروری می نماید.

وی در ادامه افزود: در شهر اصفهان بسیاری از امکانات تفریحی به دلیل شیوع کرونا و با تصمیم ستاد کرونا تعطیل شده است و این موضوع خود یکی از عوامل تاثیر گذار بر نشاط شهروندان گردید و نیز باعث شد که بخشی از کارکنان  این مراکز تفریحی شغل خود را از دست بدهند، باید در نظر داشت که برخی از این امکانات تفریحی در فضای باز استفاده می گردد و با رعایت دستورالعملهای بهداشتی ریسک انتشار کرونا در آن قابل کنترل و پیشگیری است.

وی ادامه داد: مکانهایی چون مجتمع تفریحی گردشگری سپاهان در کوه صفه و تله سیژ ناژوان از مکانهای تفریحی هستند که نمی توان آنها را فضای بسته به حساب آورد و تفریحات در فضای باز صورت می گیرد، بنابر این از ستاد کرونا خواستارم در خصوص تعطیلی این مراکز بازبینی کرده تا در کنار فراهم نمودن فرصت تفریح برای شهروندان از تعطیلی و بیکاری کارکنان این مجموعه ها جلوگیری شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در خصوص برگزاری کلاسهای آموزشی لازم به توضیح است که چون کلاسهای آموزشی محیط بسته و محل تجمع افراد تلقی می شد بنا به تصمیم ستاد کرونا این کمانها تعطیل شدند و کارگاههای آموزشی فنی و حرفه ای مشمول این تعطیلی شد ولی لازم به ذکر است که این کارگاهها معمولا دارای مساحت حدود 200 متر و سقف مرتفع سوله ای هستند و با رعایت پروتکل های بهداشتی می توان به برگزاری دوره های آموزشی در این فضا پرداخت. 

روشن اضافه کرد: با توجه به فقر مهارت در جامعه و تاثیر آن بر عدم دستیابی به شغل مناسب از ستاد کرونا می خواهم که این گروه مشاغل دست سوم را به دسته دوم یا یکم تبدیل کرده و مجوز تشکیل این گرو آموزشهای مهارتی را صادر کنند. 

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: بحران کرونا باعث شده است هنرمندان فرهنگی و هنری نسبت به دیگر مشاغل و شهروندان بیشترین آسیب را ببینند و با تعطیلی این مشاغل مشکلات عدیده ای برای این هنرمندان عزیز به وجود آمده است.

وی افزود: لذا در مدیریت شهری بر آن شدیم که حمایتهای هر چند ناچیزی برای دلگرمی این عزیزان صورت گیرد و در کنار آن فعالیت های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در موزه شهر نانجینگ چین از جمله کارای قابل تقدیر است ولی لازم است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاستگذاریهای لازم را در خصوص حمایت از این سرمایه های فرهنگی هنری مد نظر داشته باشد تا همچنان هنرمندان عزیز پابرجا و استوار در جهت ارتقای فرهنگ و هنر کشورمان گام بردارند. 

 

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، به همین مناسبت، عباس اکبری محمدی،معاون نیروی انسانی و سازماندهی فولاد مبارکه، ضمن تبریک این روز خجسته گفت: عدم کاهش تولید در دوران کرونا مرهون زحمات کادر درمان در حفظ سلامتی کارکنان شرکت است.

وی گفت: در یک سال اخیر مشکلات و سختی‌های بسیاری داشتیم. همان‌طور که می دانید، همواره با بروز حوادث و بلایای طبیعی که زندگی بسیاری از مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد ، عده‌ای هستند که تلاش آن‌ها بیشتر از دیگران نمایان می‌شود. در دوران شیوع کرونا نیز کشور شرایط بسیار سختی داشت، اما علی‌رغم تمامی مشکلات، تلاش، ازجان‌گذشتگی و ایثار کادر درمان و پرستاران بسیار مشهود بود و این گروه با ایثارگری در شرایط سخت کرونایی توانستند زمینه را برای کنترل ویروس در سطح کشور و درمان بیماران فراهم آورند.

اکبری ادامه داد: امروز کشور ما در جبهۀ صنعت درگیر یک جنگ تمام‌عیار اقتصادی شده و هربار که یکی از مشکلات حل می‌شود، بازهم از جهت‌های دیگر مورد حمله دشمن قرار می‌گیریم، بنابراین اگر توانستیم در این شرایط به روند تولید پایدار ادامه دهیم و سلامت کارکنان و خانواده‌های آن‌ها را حفظ کنیم، قطعا این امر مرهون اقدامات و فعالیت‌های تیم درمان شرکت فولاد مبارکه و عزیزان زحمت‌کش مراکز پزشکی استان است و تک‌تک آن‌ها در این امر نقش داشته‌اند. امید می‌رود اقدامات انجام‌شده نزد خداوند مقبول افتد و همۀ کارکنان فولاد نیز سلامت باشند.

در ادامه، حسین مدرسی‌فر، مدیر بهداشت حرفه ای، ایمنی و محیط زیست نیز ضمن تبریک روز پرستار اظهار کرد: امسال سال ویژه‌ای برای کشور بوده است؛ زیرا در اوج جنگ اقتصادی، متأسفانه شیوع ویروس کرونا و مشکلات آن نیز بر کشور سایه افکنده است.

وی ادامه داد: خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا نیز کادر درمان شامل پرستاران و پزشکان هستند و در این مدت عزیزان زیادی از این قشر جهادگر به شهادت رسیده‌اند.

به گفتۀ مدرسی‌فر، اکنون وضعیت ویژه‌ای در کشور وجود دارد، زیرا همان‌گونه که اشاره شد، در کنار جنگ تمام‌عیار اقتصادی دنیا با ایران، کادر پزشکی در تلاش‌اند تا سلامت مردم را  در برابر  ویروس کرونا حفظ کنند و در این راه ازجان‌گذشتگی‌های بسیاری از خود نشان داده‌اند.

وی با اشاره به نام‌گذاری روز ولادت حضرت زینب (س) به‌عنوان روز پرستار گفت: پرستاری جایگاه بسیار والایی دارد و نمونۀ بارز این امر حضرت زینب (س) است که توانست سخت‌ترین مصائب را در کربلا پشت سر بگذارد؛ بنابراین ایشان بهترین الگو برای پرستاران است.

دکتر علیرضا نظری، رئیس مرکز طب کار و درمان شرکت فولاد مبارکه نیز به‌عنوان یکی دیگر از سخنرانان این مراسم گفت: از زمانی که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرد، کادر درمان تلاش خود را افزایش داد و در خط مقدم مبارزه با آن قرار گرفت.

وی افزود: از بهمن‌ماه سال گذشته تا به امروز که نزدیک به یک سال است که کشور با ویروس کرونا و مشکلات ناشی از آن درگیر شده، شاهد تلاش بیشتر  و  شبانه‌روزی کادر درمان شرکت فولاد مبارکه، جهت پیگیری درمان کارکنان شرکت و خانواده‌های آن‌ها هستیم تا کمترین صدمه به آن‌ها وارد شود.

نظری ادامه داد: امروز از همۀ فعالان کادر پزشکی و درمان شرکت فولاد مبارکه که برای کنترل ویروس کرونا در این محیط تلاش بسیاری کرده‌اند، تشکر و قدردانی می‌کنیم و امیدواریم هرچه زودتر این ویروس در جهان ریشه‌کن شود.

دکتر امیرسامان روستایی، رئیس مرکز درمان و  اورژانس شرکت فولاد مبارکه،  دیگر سخنران این مراسم نیز اظهار کرد: روزهای سختی را سپری کرده‌ایم و پزشکان و پرستاران زیادی در کشورمان در راه مبارزه با ویروس کرونا شهید شدند تا مردم کشورمان در آسایش و سلامتی باشند.

وی افزود: شرایط فعلی و شیوع ویروس کرونا سبب شده تلاش و همچنین میزان فعالیت کادر درمان بیش از هر زمان دیگری آشکار شود و ما باید قدردان این گروه باشیم.

روستایی در پایان گفت: پرستاری از بیماران کرونا کار ساده‌ای نیست و باید ازجان‌گذشتگی و ایثار داشته باشند تا بتوانند به درمان این افراد بپردازند.

 

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصر اصفهانی در یکصد و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: ولادت حضرت زینب سلام الله علیه ها وحضرت عیسی(ع) و روز پرستار را تبریک عرض می‌کنیم، از تلاش‌های دلسوزانه و مدبرانه پرستاران عزیز در طول یکسال گذشته تقدیر و تشکر می کنم و آرزوی سلامت دارم برای آنها و شهادت شهدای جبهه سلامت را گرامی می داریم.

وی افزود: کاری که پرستاران در این نزدیک به یکسال انجام داده است کاری بزرگ بوده است، همه اقشار در دوران کرونا درگیر بوده اند، اما اقشار مختلف پس از استراحت عملیات دیگری را پیریزی می کردند، اما پرستاران و تلاش این عزیزان در جبه سلامت بی وقفه و پی در پی بود، هیچ زمان فرصت استراحت نداشتند و کارشان مضاعف و چند برابر می شد. این اقدام ایثارگرانه در تاریخ ثبت خواهد شد و برای همیشه ایام مردم قدرشناس ایران عزیز دعاگو و سپاسگزار آنها خواهند بود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: امشب شب یلدا است و این شب را به همه همشهریان و هم استانی ها تبریک عرض می کنم، امشب به عنوان بزرگترین شب سال این درس آموزی را دارد که از حداقل زمان ها حداکثر استفاده را ببریم. اگر از وقت به عنوان طلا یاد می شود، به دلیل اهمیت طلا است، هرچند طلا را می شود خرید ولی زمان اگر گذر کند هیچ کار دیگری از دست ما بر نمی آید، در آموزه های دینی و تاریخی ما به زمان اشاره های متعددی شده است.

نصر اصفهانی تصریح کرد: رعایت پرتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی برای امشب بسیار مهم است و کادر درمان نیز نگران امشب هستند که تلاش های این مدت از بین برود. باید از اقدام مدیریت شهری در خصوص توجه به کارگران، کارکنان شهرداری در خصوص شب یلدا سپاس گزاری کرد، این اقدام دوستان عزیز ما منجر به خیر و برکت سفره شهرداری خواهد شد.

وی تاکید کرد: براساس مذاکراتی که در یکی از جلسات تلفیق داشتیم شرکت سیاحتی سپاهان شرایط سختی را سپری می کند و دلیل این موضوع نیز این است که بسیاری از فعالیت این شرکت تعطیل است ماهیانه نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه های این مجموعه است، تامین حقوق و دستمزد وجود ندارد، مدیریت شهری اهتمام به این قضیه باید داشته باشد، در ستاد استانی کرونا خواهش ما این است که این ستاد مجوز دهد که وقتی مردم از مکان های تفرجگاهی استفاده می کنند چرا نباید از تله کابین و تله سیژ استفاده شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به شورای عالی آب و اجرایی شدن مصوبات این شورا، گفت: هرگونه کوتاهی در حل مشکل انتقال آب چه مواردی که باید سازمان محیط زیست و چه مواردی که وزارت نیرو و مریوط به دولتیان و مجلسیان می شود مورد لطف قرار گیرد تا در خاطرات مردم عزیز اصفهان خاطرات خوشی رقم بخورد،اگر محبتی در این زمینه صورت بگیرد اصفهانی ها در زمان خودش این محبت را جبران می کنند، همه باید کمک کنند تا آنچه مصوب شده محقق شود.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، نادر آخوندی با اشاره به مصوبات ستاد مقابله با کرونا در شهر اصفهان، برای جبران بخشي از زيان وارده به پيمانکاران شهرداري اظهار کرد: با توجه به مصوبات این ستاد، اسناد دريافتي صدور پروانه يا پايان کار با توجه به مساعدت هايي که در زمان محاسبه به شهروندان متقاضي شده است، طبق سررسيد دریافت می شود.

وی با اشاره به دیگر مصوبات ستاد برای مستاجران شهرداری ادامه داد: در این زمینه نیز اسناد دریافتی مربوط به اجاره اماکن شهرداري به علت شیوع بیماری کرونا از 15 اسفندماه تا 15 تیرماه با تخفیف وصول می شود. 

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان تصریح کرد: در ارتباط با پارکینگ های شهرداری که در اجاره متقاضیان قرار گرفته است، بر اساس بررسی معاونت حمل و نقل و ترافيک و درخواست شرکت مهندسی نیک اندیش، مقرر شد به منظور جبران بخشي از زيان وارده به مستاجران اجاره بها با تخفیف به مدت دو ماه وصول شود.  

وی ادامه داد: همچنین پارکينگ هايي که بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا تعطيل شده اند، مشمول تخفیف مي شوند.

آخوندی افزود: به منظور جبران بخشي از خسارات وارد شده به مستاجران سازمان هاي وابسته به شهرداري اصفهان، مصوب شد سازمان آرامستان ها به پيمانکاران ارائه خدمات مجالس به مدت سه ماه، تخفیف هایی ارائه دهد. 

وی با بیان اینکه همچنین به فروشگاه هاي طرف قرارداد در آرامستان به مدت دو ماه، تخفیف ارائه می شود، گفت: برای کمک به پیمانکاران خدمات سنگ در آرامستان، اجاره پرداختي فروردين ماه این پيمانکاران به مدت دو ماه به تعویق افتاد.

مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان با اشاره به تخفیف های تصویب شده در حوزه سازمان میادین شهرداری تصریح کرد: براساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا به فروشگاه هاي طرف قرارداد در بازار گل و گیاه همدانیان به مدت دو ماه، تخفیف ارائه می شود.

وی افزود: در حوزه سازمان پارک ها نیز به طرف قراردادهاي سازمان به مدت سه ماه، مساعدت ارائه می شود. 

آخوندی با اشاره به اینکه برای کمک به فروشندگان شارژ اصفهان کارت مقرر شد، با توجه به کاهش تردد اتوبوس های شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان، شرکت مترو و مراکز تفریحی، کارمزد فروش شارژ سه ماهه از اسفندماه 98 تا پایان اردیبهشت ماه 99 برای پیمانکار مربوطه افزایش یابد که سهم شهرداری است و در پرداختی شهروندان تغییری ایجاد نمی کند، گفت: ارائه بسته تشویقی ساختمانی به منظور کمک و مساعدت به متقاضیان دریافت پروانه ساختمان و دریافت گواهی پایان کار با توجه به شرایط پیش آمده از دیگر تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برای تسهیل امور مردم و پیمانکاران در این دوره بود.   

وی تاکید کرد: جلسات ستاد اقتصادي كرونا به صورت منظم برگزار و پيگيري مداوم مصوبات جلسه از بخش هاي متولي انجام می شود که در این راستا رصد هفتگي مشكلات برای طرح در ستاد مقابله با کرونا صورت می گیرد.

صفحه1 از3
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، مدیر عامل شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  تخفیف طرح ملی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حجت الاسلام
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی،
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در  نشست خبری غیرحضوری «سه شنبه ها با رسانه» با
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 شهرداري اصفهان مهندس شهبازی مدیر منطقه 10 اظهار ...
 به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در یک گفت‌وگوی زنده رادیویی در خصوص لزوم تحقق شهر هوشمند، اظهار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی مصرف بخش خانگی بیان داشت: در صورتی که مصارف
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب آهن اصفهان، در آئین تجلیل از صادرکنندگان کشوری، ذوب آهن اصفهان به عنوان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر بنی‌طبا  با اشاره به شبکه فاضلاب اصفهان اظهار داشت: یکی از محورهایی که در ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 ...
 به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در یک گفت‌وگوی زنده ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب آهن اصفهان، در آئین تجلیل
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر بنی‌طبا  با اشاره به شبکه ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…