• فرمانده انتظامی کاشان گفت: کشفیات ماه آذر این نهاد نسبت به چهار ماه قبل در شهرستان ۳۵ درصد افزایش داشته است.

کشفیات نیروی انتظامی کاشان ۳۵ درصد افزایش یافت

سرهنگ حسین بساطی در حاشیه بازدید از دفتر نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی کاشان افزود: با تلاش ماموران نیروی انتظامی آمار جرایم آذر ماه در این شهرستان  نسبت به چهار ماه گذشته چهار درصد کاهش یافت.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۳ درصد جرایم فضای مجازی در برهه کنونی از سوی پلیس فتا کاشان کشف می‌شود، خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی این شهرستان در ماه‌های اخیر در زمینه کشفیات و دستگیری تهیه و توزیع‌کنندگان مواد مخدر و سارقان هم رشد داشته است.

به گفته وی، عملکرد اخیر پلیس کاشان در روند کاهشی، سخت کردن ارتکاب و بالا بردن هزینه جرم برای مجرمان با مشارکت مردم و دستگاه‌های قضایی موفقیت‌آمیز بوده است.

سرهنگ بساطی که اواسط مرداد امسال به عنوان فرمانده انتظامی کاشان منصوب شد، تصریح کرد: مردم دارالمومنین اصلی‌ترین عامل تامین امنیت در این شهرستان هستند.

امنیت مردم محور باشد

فرمانده انتظامی کاشان با بیان اینکه امنیت باید مردم‌محور باشد، افزود: مشارکت مردم در تامین امنیت، موفقیت پلیس در همه امور را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: کاشان منطقه گسترده‌ای است که استقرار نیرو در جای جای آن نشدنی است اما می‌توان از نیروهای مردمی برای تامین امنیت کمک گرفت.

فرمانده انتظامی کاشان تاکید کرد: پیشگیری‌ها نباید منحصر به دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باشد، بلکه با نهادینه کردن آن در حوزه پیشگیری اجتماعی نیز باید گام‌های بیشتری برداشته شود تا جرایم کاهش یابد.

سرهنگ بساطی با بیان اینکه انتقال به‌موقع گزارش‌های مردمی به نیروی انتظامی، موجب برخورد قاطعانه با مجرمان و کوتاه کردن مسیر جرم خواهد شد، از شهروندان خواست خادمان خود در نیروی انتظامی را حمایت و پشتیانی کنند. 

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی همواره درباره حفظ و نگهداری منزل، خودرو، فروشگاه، موتورسیکلت، مکان‌های دولتی و غیردولتی در فضای واقعی و مجازی هشدارهای لازم را به مردم می‌دهد و شهروندان باید این هشدارها را جدی بگیرند.

نگاه به رسانه‌ها دوسویه است

فرمانده انتظامی کاشان گفت: نگاه این نیرو به رسانه‌ها به خصوص خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) که ماموریت مهم و تعیین کننده‌ای برعهده دارد، تعامل و ارتباط دوسویه است.

سرهنگ بساطی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی خبرهای فرماندهی انتظامی کاشان در خبرگزاری جمهوری اسلامی قابل تقدیر است، افزود: در دنیای امروز که خبرها به سرعت منعکس می‌شود، رسانه‌ نقش اساسی و بی‌‎بدیل در جامعه بر عهده دارد.

وی همچنین با بیان اینکه رسانه نقش اساسی در احساس امنیت مردم دارد، ادامه داد: اتخاذ شیوه مناسب در انتقال خبر و اینکه مردم اطمینان کنند نیروی انتظامی خدمتگزار آنان است، احساس امید و امنیت در جامعه را بیشتر می‌کند.

 

سرهنگ بساطی با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند در سه حوزه آموزش، اطلاع‌رسانی و نظارت یاری‌گر نیروی انتظامی باشند، تاکید کرد: هر چه منبع خبر متقن، دقیق و صادق باشد احساس امنیت در جامعه را بیشتر می‌کند.

وی تصریح کرد: اگر اطلاع‌رسانی خوب و به‌موقع انجام و خبر با دقت و صحت منتشر شود، احساس امنیت در مخاطبان را افزایش می‌دهد و در تقویت بنیه کشور نیز موثر واقع می‌شود.

فرمانده انتظامی کاشان با بیان اینکه این نیرو توکل برخدا، تدبیر عالمانه و تلاش جهادی را در دستور کار قرار داده است، اظهار داشت: دشمن همه توان خود را به‌کار گرفته است تا مردم را از دستگاه‌های اجرایی، مدیران و مسوولان نظام جمهوری اسلامی ناامید کند.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی با وجود برخی ملاحظه‌ها در انتشار خبرها، می‌کوشد عملکرد قابل قبول و خوبی برای مردم داشته باشد، گفت: ارتباط بین رسانه‌ها و نیروی انتظامی باید دو سویه باشد تا خبرها به صورت دقیق و صحیح به مردم اطلاع‌رسانی شود.

سعید صادقی مقدم مسوول نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی منطقه شمال استان اصفهان به مرکزیت کاشان نیز با تبیین برنامه‌های این رسانه در منطقه، آمادگی ایرنا برای پوشش خبرها و گزارش‌های نیروی انتظامی را اعلام و تاکید کرد: این رسانه ملی علاوه بر همکاری با فرماندهی انتظامی کاشان در انعکاس فعالیت‌ها، در زمینه تبیین و آگاه‌سازی مردم نسبت به چالش‌ها و آسیب‌های احتمالی در فضای مجازی نیز آماده همکاری و تعامل است.

نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در کاشان از حدود سال ۱۳۶۹ مسوولیت تولید فرآورده‌های رسانه‌ای و پوشش رویدادهای شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، اردستان و نطنز را برعهده دارد.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر ناحیۀ
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال جاری 14 پروژه در بخش آب به بهره برداری می رسد و
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف کننده بخش عمومی انرژی الکتریکی در استان ...
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات کارکنان بخش‌های مختلف در این زمینه، اجرای ...
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  میرزایی مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن تأیید این خبر گفت: این رکوردها در حالی ثبت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به جدی بودن بحران تأمین مواد اولیه خاطرنشان کرد:

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال ...
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…