• مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: مدول دوم و سوم تصفیه خانه فاضلاب داران با پیشرفت ۹۵ درصدی اجرای تاسیسات فاضلاب در آستانه بهره برداری قرار دارد.

با تحقق ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی در آینده نزدیک مدول دوم و سوم تصفیه خانه فاضلاب داران به بهره برداری می رسد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  هاشم امینی اعلام کرد:فاز اول تصفیه خانه فاضلاب داران با ظرفیت ۱۷۰۰ متر مکعب در شبانه روز در سال ۹۲ به بهره برداری رسید و از سال ۹۴ توسعه این تصفیه خانه در دستور کار قرار گرفت که پیش بینی می شود در روزهای آینده مدول دوم و سوم این تصفیه خانه در مدار بهره برداری قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار نفر در شهرستان داران تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند،خاطرنشان ساخت: با بهره برداری از مدول دوم وسوم تصفیه خانه فاضلاب داران بیش از ۲۰ هزار نفر تحت پوشش خدمات شبکه فاضلاب قرار می گیرند و در افق طرح در سال ۱۴۰۷ بیش از ۴۲ هزار نفر   در این شهرستان از خدمات شبکه فاضلاب بهره مند شوند.
مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اشاره به روش تصفیه در تصفیه خانه فاضلاب داران اعلام کرد:با توجه به اقلیم آب وهوایی و شرایط زیست محیطی این منطقه از روش تصفیه لاگون هوادهی با برگشت لجن فعال lass استفاده شده است.
امینی به اجرای ۷۷ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر داران پرداخت و بیان کرد: از سال ۹۴ تاکنون از  ۹۴ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرستان داران  بیش از ۷۷ کیلومتر آن اجراء شده است و ۳ کیلومتر خطوط انتقال فاضلاب  هم اجراء گردید.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۴۲۰۰ فقره انشعاب فاضلاب در شهرستان داران نصب شده عنوان کرد: با راه اندازی مدول دوم وسوم تصفیه خانه فاضلاب داران ۳ هزار و ۳۴۴ متر مکعب درروز پساب در این تصفیه خانه تولید  می شود.
وی اعلام کرد: اجرای تاسیسات فاضلاب در شهرستان داران بیش از ۲۳ میلیارد تومان هزینه در برداشت که از محل اعتبارات عمرانی و جاری تامین گردید.

امینی با اشاره به اهمیت باز چرخانی آب خاطرنشان ساخت:  هم اکنون از کل آبی که در منازل استفاده می‌کنیم، به‌طور میانگین ۷۰ درصد آن تبدیل به فاضلاب می‌شود که با تصفیه‌ آن می‌توان از حفر چاه‌های بیشتر برای جبران کمبود آب مصرفی جلوگیری کرد. چرا که  بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته علی‌رغم آمار بارندگی بالا، توجه ویژه‌ای به سیستم بازچرخانی آب به‌عنوان راهی برای گریز از شرایط کم‌آبی و خشکسالی دارند.
وی  تصفیه فاضلاب را  به‌دلیل مشکلاتی که رهاسازی و دفع غیربهداشتی فاضلاب در محیط زیست ایجاد می کند ضروری خواند و  گفت:با تصفیه فاضلاب می توان از پساب  بعنوان  یک منبع جایگزین،برای مصارف صنعتی و کشاورزی غیر مثمر بهره مند شد همچنین فرایند تصفیه فاضلاب  مانع بسیاری از مشکلات زیست محیطی   می شود .

برچسب‌ها
اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضایی با بیان
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهروز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، علیرضا صالح
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون اقتصادی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، پروژه گازرسانی
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، پس از آنکه نوروزی، شهردار اصفهان ...
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضا اخوان  در نشست خبری خود با اصحاب رسانه بیان داشت  : منطقه چهار از دیرباز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضایی با بیان اینکه در حال حاضر حجم ذخیره  سد زاینده رود حدود 303 میلیون مترمکعب است
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  با بیان اینکه حدود سه هزار نفر ساعت در تدوین بودجه وقت صرف
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهروز مهدلو در نشست خبری خود  با اصحاب رسانه از ابتدای اسفند ماه اگر جامعه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، «شانزدهمین نمایشگاه

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • ورزش
 • فرهنگ
 • حوادث
Has no content to show!
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضا اخوان  در نشست ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضایی با بیان اینکه در حال ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  با
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهروز مهدلو در نشست ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت ...

عضویت خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

اصفهان

غالبا صاف
6.11° سانتیگراد
باد : 6.21 کیلومتر به سمت غرب از جنوب غرب
رطوبت : 74%
16.11°C 0.56°C
16.11°C 1.11°C
17.78°C 2.22°C

پایگاه اطلاع رسانی استان اصفهان

بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…