• در دیدار سفیر ایران در دانمارک با شهردار و برخی اعضای شورای شهر اصفهان، زمینه های مشترک برای تعامل بین اصفهان و دانمارک در حوزه هایی همچون گردشگری، خواهرخواندگی و صنایع دستی مورد بررسی و گفت و گو قرار گرفت.

در دیدار سفیر ایران در دانمارک با شهردار اصفهان مطرح شد: گردشگری، نقطه پیوند اصفهان و دانمارک
  ابزار متن

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، افسانه نادی پور، سفیر ایران در دانمارک که به تازگی به این سمت منصوب شده است، پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با شهردار و برخی اعضای شورای شهر اصفهان دیدار و گفت و گو کرد.

شهردار اصفهان در این دیدار با اشاره به اینکه خوشحالیم که یک خانم اصفهانی به عنوان سفیر دانمارک انتخاب شده است و می تواند منشأ خیر و برکت برای شهر اصفهان باشد، اظهار کرد: جایگاه سفیر در نظام سیاسی ما بالاست و سفیر در خارج از کشور مانند استاندار در یک استان می تواند فعالیت و نقش داشته باشد.

وی با بیان اینکه امیدوارم با انتخاب شما به عنوان سفیر ایران در دانمارک فرصت های تعامل اصفهانی ها با زمینه های مشترک بین اصفهان و دانمارک فراهم شود، گفت: ما با هیچ یک از شهرهای دانمارک پیوند خواهرخواندگی نداریم و امیدواریم با حضور شما زمینه این کار با یکی از شهرهایی که با اصفهان خویشاوندی اقتصادی، علمی، فرهنگی، صنعتی و ... دارد، فراهم شود.

قدرت اله نوروزی با اشاره به اینکه نگاه مدیریت شهری، به جای توسعه صنعت در اصفهان که بلای جان بشر شده است، توسعه گردشگری برای ایجاد اشتغال در شهر است، ادامه داد: طرح اصفهان 2020 در همین زمینه تدوین و اجرا شده است تا گردشگری را به عنوان یک صنعت برای اصفهان مطرح کنیم تا منشأ تحول برای شهر باشد.

وی به شرایط دشواری که تحریم ها برای فعالیت های شهری مانند خریداری برخی تجهیزات ایجاد کرده است، اشاره و اظهار کرد: با وجود این چالش ها می توانیم به واسطه حضور شما، تعاملاتی را با دانمارک در حوزه گردشگری برقرار کنیم.

شهردار اصفهان به برگزاری هفته های مشترک در قالب طرح اصفهان ۲۰۲۰ با دانمارک اشاره و تصریح کرد: برگزاری مسابقات ورزشی، برگزاری تورهای گردشگری، فعالیت های اقتصادی، همکاری های فرهنگی و دانشگاهی از دیگر زمینه های همکاری بین اصفهان و دانمارک می تواند باشد.

 

اصفهان می تواند در زمینه حقوق افراد دارای معلولیت با دانمارک همکاری کند

در ادامه این دیدار، افسانه نادی پور، سفیر ایران در دانمارک با اشاره به سابقه کاری خود در حوزه حقوق شهروندی در وزارت امور خارجه و فعالیت به عنوان دستیار وزیر امور خارجه در حقوق شهروندی، اظهار کرد: با توجه به این تجربه می توان، با اصفهان همکاری هایی داشت.

وی بیان کرد: نحوه همکاری شهرداری ها در زمینه حقوق معلولان می تواند یکی از زمینه های مشترک همکاری باشد.

سفیر ایران در دانمارک سطح علمی دانشگاه های دانمارک را بالا ارزیابی کرد و گفت: شهر اصفهان می تواند در این زمینه هم با دانمارک همکاری داشته باشد.

وی خطاب به شهردار اصفهان افزود: با توجه به حضور من در دانمارک، شما به عنوان یک اصفهانی در این کشور نماینده دارید.

 

ظرفیت اصفهانی های مقیم دانمارک در کشور به کار گرفته شود

نصیر ملت، رئیس کمیسیون اقتصادی و گردشگری شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه با حضور شما در سفارت ایران در دانمارک امیدواریم، مقدمه اتفاقات خوبی در حوزه بین الملل فراهم شود، گفت: با توجه به تحریم ها انتظار می رود بتوانیم با برقراری تعاملات شهری، برخی مسائل را از این طریق حل کنیم.

وی ادامه داد: طرح اصفهان 2020 در سال 2020 میلادی با فعال سازی ظرفیت های حوزه گردشگری و با معرفی هنرمندانی که از اصفهان در این عرصه فعالیت می کنند، سعی در احیای میراث ملموس و ناملموس شهر دارد که اجرای رویدادهای مرتبط مبتنی بر ظرفیت های شهر هم در این جهت خواهد بود.

نصیر ملت افزود: سفارت خانه های ایران می تواند پیام آوران کشور باشد تا با شروط راحت تر رابطه ای پایدار بین اصفهان و دانمارک ایجاد کنیم.

وی اظهار کرد: حضور یک سفیر اصفهانی در دانمارک می تواند زمینه شناسایی اصفهانی های خارج از کشور در دانمارک را فراهم کند تا ارتباطی که بعضا بعد از مهاجرت با ایران قطع می شود، از سر گرفته شده و از ظرفیت های آنها استفاده شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی شورای شهر اصفهان ادامه داد: شهر اصفهان بهترین آثار را در حوزه صنایع دستی تولید می کند اما مکانیزمی برای ارائه آثار در خارج از کشور ندارد که وجود سفارت خانه، عرصه خوبی برای حوزه عرضه است.

 

برگزاری رویدادهای مشترک بین ایران و دانمارک در شهر اصفهان

همچنین در این دیدار، فریده روشن، عضو شورای شهر اصفهان هم به حضور و فعالیت بانوان در شهرداری اصفهان اشاره کرد و گفت: 65 نفر از بانوان شاغل در شهرداری در این دوره به رده های مدیریتی ارتقا یافته اند و یک مدیر منطقه و یک مدیرعامل سازمان هم از بانوان هستند که در شهرداری اصفهان فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه حضور یک بانوی سفیر در دانمارک قطعا منجر به اتفاقات خوبی برای ایران و اصفهان خواهد شد، گفت: اصفهان شهر فعال صنایع دستی است و بیش از یکصد رشته صنایع دستی در آن شناخته شده است.

روشن ادامه داد: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در دانمارک، رفت و آمد هنرمندان و نخبگان اصفهانی و دانمارکی و خواهرخواندگی اصفهان با یکی از شهرهای دانمارک می تواند سه حوزه فعالیت اثرگذار بین اصفهان و دانمارک باشد.

وی از افزایش دو برابری بودجه خواهرخواندگی در شهرداری اصفهان خبر داد و گفت: این بودجه برای سال 99 از یک میلیارد تومان به دو میلیارد تومان افزایش داشته است.

این عضو شورای شهر اصفهان تصریح کرد: امیدواریم با حضور یک اصفهانی در سفارت دانمارک، اولین رویداد بین ایران و دانمارک در شهر اصفهان برگزار شود.

برچسب‌ها
اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضایی با بیان
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهروز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، علیرضا صالح
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون اقتصادی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، پروژه گازرسانی
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، پس از آنکه نوروزی، شهردار اصفهان ...
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضا اخوان  در نشست خبری خود با اصحاب رسانه بیان داشت  : منطقه چهار از دیرباز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضایی با بیان اینکه در حال حاضر حجم ذخیره  سد زاینده رود حدود 303 میلیون مترمکعب است
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  با بیان اینکه حدود سه هزار نفر ساعت در تدوین بودجه وقت صرف
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهروز مهدلو در نشست خبری خود  با اصحاب رسانه از ابتدای اسفند ماه اگر جامعه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، «شانزدهمین نمایشگاه

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • ورزش
 • فرهنگ
 • حوادث
Has no content to show!
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضا اخوان  در نشست ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضایی با بیان اینکه در حال ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  با
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهروز مهدلو در نشست ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت ...

عضویت خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

اصفهان

غالبا صاف
6.11° سانتیگراد
باد : 6.21 کیلومتر به سمت غرب از جنوب غرب
رطوبت : 74%
16.11°C 0.56°C
16.11°C 1.11°C
17.78°C 2.22°C

پایگاه اطلاع رسانی استان اصفهان

بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…