• مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به انعقاد قرار داد سرمایه گذاری میان شرکت آبفا و ذوب آهن اصفهان اعلام کرد: با سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن مقررشد توسعه شبکه فاضلاب فولادشهر و ایمان شهر به همراه ارتقا و توسعه تصفیه خانه فاضلاب فولادشهربا هدف انتقال پساب به شرکت ذوب آهن تا سال 1400 عملیاتی شود.

با سرمایه گذاری210 میلیارد تومانی شرکت ذوب آهن اصفهان صورت می گیرد ؛؛ توسعه شبکه فاضلاب و ارتقای تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: با سرمایه گذاری 210 میلیارد تومانی شرکت ذوب آهن،  95 کیلومتر شبکه فاضلاب  در شهرهای فولادشهر و ایمانشهر اجرا  می شود و فاز توسعه ای تصفیه خانه  فولادشهر نیز  در دستور کار قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه در ازای اجرای شبکه فاضلاب در شهرهای فولادشهر و ایمانشهر  و توسعه تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر، پساب  این تصفیه خانه دریک  دوره 20 ساله در اختیار شرکت ذوب آهن قرار می گیرد خاطرنشان ساخت: با انعقاد این قرار داد 125 میلیون مترمکعب پساب طی این دوره، در اختیار شرکت ذوب آهن برای رفع نیاز آبی قرار گیرد.

رئیس هیات مدیره شرکت آبفا استان اصفهان اعلام کرد: این عملیات در راستای حفاظت و صیانت از محیط زیست انجام می شود و در نتیجه ی آن، معادل همین مقدار، برداشت ذوب آهن اصفهان از آب رودخانه زاینده رود، کاسته می شود.

امینی افزود: هم اکنون با سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن،  مدول 100 هزار نفری تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر  در حال احداث است که به پیشرفت فیزیکی 50 درصدی رسیده و پیش بینی می شود پروژه انتقال پساب از این تصفیه خانه به شرکت ذوب آهن  در سال 1400 کلید بخورد.

وی با اشاره به الحاقی قرارداد بیان داشت: بر اساس الحاقی قرارداد، با هدف بهره مندی روستاییان از خدمات شبکه فاضلاب در 11 روستای فلاوجان، در ازای 93 کیلومتر اجرای شبکه فاضلاب حدود 46 میلیون مترمکعب پساب طی یک دوره 20 ساله در اختیار شرکت ذوب آهن قرار می گیرد و این پروژه با سرمایه گذاری 91 میلیارد تومانی عملیاتی می شود.

امینی عنوان کرد: تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر در سال 51 با یک مدول 50 هزار نفری به روش تصفیه برکه تثبیت راه اندازی شد و در حال حاضر مدول دوم آن با ظرفیت 100 هزار نفری به روش لجن فعال با حذف ازت و فسفر در دستور کار قرار دارد.

وی اعلام کرد: پیش بینی می شود با بهره برداری از  مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر 15 هزار مترمکعب پساب در شبانه روز، معادل 180 لیتر در ثانیه تولید و به شرکت ذوب آهن اصفهان منتقل شود،  این درحالیست که اجرای  مدول سوم این  تصفیه خانه  با همین مشخصات در آینده نزدیک در دستور کار قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به میزان تولید پساب در تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر تصریح کرد: در حال حاضر به طور میانگین 170 لیتر در ثانیه، پساب تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر تولید می شود که حدود 100 لیتر آن در اختیار شهرداری برای آبیاری فضای سبز قرار می گیرد.      

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
صنایع کشور به کدام سمت می‌روند؟ «جهش تولید»
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدي اخوان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرماندار اصفهان در آئین بهره برداری از پروژه‌های عمرانی خدماتی شهرداری ...
صنایع کشور به کدام سمت می‌روند؟ «جهش تولید» استراتژی اصلی پیش روی کشور است و با این شعار، بخش‌های صنعتی و تولیدی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان غلامرضا اخوان فرید، رئیس کمیسیون توسعه و
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: با سرمایه گذاری 210 میلیارد تومانی شرکت ذوب آهن،  95 کیلومتر ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدي اخوان بهادر در مراسم افتتاح بزرگ ترين مركز داده منطقه غرب و شمال غرب كشور، ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فریده روشن در یکصد و بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • ورزش
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرماندار اصفهان در ...
صنایع کشور به کدام سمت می‌روند؟ «جهش تولید» استراتژی اصلی پیش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدي اخوان بهادر در مراسم ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فریده روشن در یکصد و بیست و ...

عضویت خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

اصفهان

ابر پراکنده
32.78° سانتیگراد
باد : 14.91 کیلومتر به سمت شرق از شمال شرق
رطوبت : 11%
33.89°C 20.56°C
33.33°C 19.44°C
35.56°C 21.67°C

پایگاه اطلاع رسانی استان اصفهان

بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…