• معاون خدمات شهری شهردار اصفهان گفت: این معاونت به عنوان یکی از حوزه‎های پیشگام در ارایه خدمات غیرحضوری با همکاری معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی خدمات قابل ارائه خود به شهروندان را در بعضی از موضوعات به صورت الکترونیکی پیاده‌سازی کرده تا پس از انجام مراحل پالایش و ارزیابی به طور رسمی ارائه کند.

خدمات الکترونیکی به شهروندان در حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان 
  ابزار متن
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وبه نقل از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهردار اصفهان ، حسین امیری اظهار کرد: با توجه به شرایط به وجود آمده به دلیل شیوع کرونا و لزوم کاهش مراجعات حضوری شهروندان و متقاضیان خدمات، شهرداری اصفهان در صدد برآمد تمام خدمات حضوری را که پتانسیل الکترونیکی شدن دارد به منظور تامین رفاه شهروندان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به صورت الکترونیکی ارایه کند. 
وی افزود: معاونت خدمات شهری به عنوان یکی از حوزه‎های پیشگام در این زمینه با کمک و همکاری معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی خدمات قابل ارائه خود به شهروندان و متقاضیان را در بعضی از موضوعات به صورت الکترونیکی پیاده‌سازی کرده تا پس از انجام مراحل پالایش و ارزیابی نهایی، به طور رسمی ارائه کند.
معاون خدمات شهری شهردار اصفهان تصریح کرد: این خدمات در بخش اداره کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شامل بررسی مسیر حرکت و کارکرد خودرو توسط پیمانکاران حمل زباله، درخواست مجوز احداث پل و  درخواست استفاده کوتاه مدت از فضای عمومی سطح شهر (در حوزه تبلیغات یا برگزاری مراسم) است.
وی ادامه داد: در حوزه آتش نشانی خدمات قابل ارایه به شهروندان به صورت الکترونیکی شامل ثبت نام در دوره‌ها و کلاس های آموزشی سازمان آتش نشانی، ثبت نام  آتش نشان داوطلب، درخواست علت‌یابی حریق و حوادث است.
امیری با اشاره به خدمات الکترونیکی حوزه اداره خدمات شهری و امور شهر، گفت: درخواست کار در شرکت‌های خدماتی، اپلیکیشن شهر یار (ویژه معلولان و افراد کم‌توان، گردشگران)، درخواست نظافت و رفت و روب، درخواست حذف ایستگاه زباله، درخواست جمع آوری حیوانات ولگرد و جوندگان موذی، درخواست پاکسازی زمین‌های بایر، درخواست برگزاری دوره آموزش مدیریت پسماند و محیط زیست شهری، پیگیری اخطار قانون مدیریت پسماند، درخواست سختی کار (پرداخت بیمه سختی شغل)، درخواست بارکد ماشین آلات شرکتهای خدماتی و پیگیری پرونده های حقوقی قانون مدیریت پسماند از جمله این خدمات به شمار می‌آید.
وی خاطرنشان کرد: در سازمان آرامستان‎ها نیز خدماتی همچون ارائه خدمات به سایر ارگان های مرتبط از طریق وب سرویس و ارائه کلیه خدمات آرامستان‏ها به صورت الکترونیکی قابل ارایه به شهروندان است.
معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه امکان ارایه خدماتی همچون رزرو منازل استیجاری نوروزی، کمپ‌ها و مراکز اسکان موقت و  سامانه اطلاع رسانی و گردشگری ستاد تسهیلات سفر در ستاد تسهیلات نوروزی به صورت الکترونیکی فراهم است، گفت: در حوزه مدیریت پسماند مواردی همچون تقویم زمان‎بندی جمع‏آوری بازیافت، درخواست حمل و نقل نخاله ساختمانی، درخواست خرید کود، نشانی ایستگاه‌های بازیافت و درخواست مخازن نگهداری پسماند خشک (سبد 240 لیتری) به صورت الکترونیکی قابل ارایه است.
وی ادامه داد: حوزه سازمان پارک‌ها و فضای سبز مواردی از قبیل درخواست قطع یا جابه جایی درختان و درخواست رسیدگی به فضای سبز را می‌توان به صورت الکترونیکی انجام داد، افزود: در حوزه پیشگیری و رفع تخلفات شهری نیز نصب سازه داربستی ویژه ساختمان‌های در حال ساخت و نصب تابلو، مجوز خاک‌برداری و تخریب (اعلام شروع عملیات ساختمانی  و خاک‌برداری)، ثبت شکایات تخلفات شهری و درخواست عودت اجناس و مدارک امانی از این طریق انجام می‌شود.
امیری با بیان اینکه امکان کنترل مکانیزه عوارضی میدان مرکزی میوه وتره بار در حوزه میادین به صورت الکترونیکی وجود دارد، اظهار کرد: در حوزه زیباسازی، درخواست دیوار نگاره و صدور یا تمدید مجوز نصب تابلو صنفی همچنین در حوزه تعمیرات و بهینه‌سازی درخواست اصلاح، احداث و توسعه روشنایی را می‌توان به صورت غیرحضوری و به روش الکترونیکی انجام داد.
اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی بیکیان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وبه نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی با اشاره به خرید
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خبرنگار فولاد مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه برای سال
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور با اشاره به رونمایی از ۸۰ دستگاه اتوبوس شهری اصفهان به مناسبت عید ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این نشست رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان با بيان اين كه جهان در حال طی کردن دوره سختی در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محمد مجیری در سلسله نشست های سه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی بیکیان محمدی با بیان اینکه تنها 300 متر از 33 کیلومتر طول خط انتقال هنوز اجرا ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • ورزش
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خبرنگار فولاد مجمع
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور با اشاره به
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این نشست رئيس دانشگاه صنعتي
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی بیکیان محمدی با بیان اینکه

عضویت خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

اصفهان

صاف
21.67° سانتیگراد
باد : 3.73 کیلومتر به سمت شمال از شمال غرب
رطوبت : 35%
36.67°C 20°C
38.33°C 22.22°C
39.44°C 22.22°C

پایگاه اطلاع رسانی استان اصفهان

بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…