فروردين 778
منتشرشده در شهرستان ها
- فروردين 23, 778

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرماندار اصفهان در آئین بهره برداری از پروژه‌های عمرانی خدماتی شهرداری نصرآباد در خصوص احداث مجتمع‌های کارگاهی بیان داشت : مجتمع‌های کارگاهی موجب اشتغالزایی، بکارگیری افراد مستعد و باانگیزه و همچنین جلوگیری از پدیده‌ی مهاجر فرستی و جذب مهاجر پذیری می‌شود.

حسین سیستانی در ادامه گفت : مجتمع‌های دامداری انگیزه‌های بیشتری را برای توسعه فعالیت‌های دامی و تولید گوشت مورد نیاز مردم ایجاد می‌کند.

 وی اظهار داشت :  افتتاح فاز ۲ پروژه بلوار ورودی شهر، بازدید از دو واحد مسکونی ساخته شده توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) جرقویه، بنیاد مسکن، شهرداری، بخشداری و خیرین مسکن ساز برای محرومین، احداث مجتمع دامداری ویژه دامداران مستقر در منطقه نصر آباد، تکمیل بنیاد امام رضا و خرید و نصب اِلمان‌های زن و مرد عشایری کشاورز در بلوار شهر از جمله اقدامات خوب انجام شده توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر نصرآباد و مشارکت مردم و دیگر دستگاه‌ها در منطقه نصرآباد است.

شهردار نصرآباد نی نیز در ادامه آئین بهره برداری از پروژه‌های عمرانی خدماتی شهرداری نصرآباد  با بیان اینکه در آینده‌ای نزدیک پروژه باغ بانوان، نهضت آسفالت در سطح شهر و ادامه آسفالت مسکن مهر انجام می‌شود گفت: افتتاح ورودی شهر و بازدید از مجتمع دامپروری و کلنگ زنی ۱۶۰ واحد جهت تحویل به زوج‌های جوان انجام شد.
رضا غلامرضایی همچنین از همکاری با کمیته امداد جهت تامین مصالح برای ۱۲ واحد مسکونی، برگزاری جلسه‌ای با مدیرکل میراث فرهنگی در خصوص برند سازی محصولات لبنی و صنایع دستی منطقه نصرآباد و همچنین برگزاری جشنواره عشایری شهر نصرآباد در دهه فجر خبر داد.

 همنچنین مدیر بنیاد مسکن شهرستان اصفهان نیز در ادمه ،  گفت: از جمع ۲۸۰ پلاک موجود در این پروژه ۳۰ هکتاری، ۱۶۰ پلاک را به صورت رایگان در اختیار شورا برای معرفی افراد مشمول جهت واگذاری، قرار دادیم.

محمود فقیهی نیا  بیان داشت : ساخت ۲۰ واحد با هزینه ۳۵ میلیون تومان برای هر واحد، دریافت ۸ میلیون تومان از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و ۱۵ میلیون تومان از افراد معرفی شده توسط شورای اسلامی شهر‌ و پرداخت مابقی هزینه از حساب ۱۰۰ امام و خیرین مسکن ساز، آسفالت سازی ۳۲ هزار و ۹۰۰ متر مربع ،۱۱۰۰ متر پیاده رو سازی، ۱۱۰ متر مکعب سنگ کاری و صدور ۱۱۰۰ سند از جمله اقدامات انجام شده بنیاد مسکن در روستای بیگان نصرآباد بوده است.

رئیس کمیته امداد جرقویه اظهار داشت  :  ۷ واحد مسکونی تکمیل شده توسط کمیته امداد با هزینه ساخت ۳۰ میلیون تومان برای هر واحد و ۴۰ میلیون تومان نیز با کمک خیرین به مددجویان کمیته امداد واگذار شد.

لازم به ذکر همزمان با میلاد با سعادت امام رضا (ع) از  پروژه‌های شهر نصر آباد از جمله  ، اجرای بلوار و تکمیل میدان ورودی شهر، نصب دوربین‌های مداربسته پلاک خوان در ورودی و خروجی شهر، زیرسازی و آسفالت مجتمع کارگاهی، ساخت و نصب اِلمان‌های شهری، اجرای کانال دفع آب‌های سطحی شهر و زیر سازی زمین‌های مجتمع مسکونی ۱۶۰ واحدی کیوان با حضور فرماندار اصفهان، حجت‌الاسلام حسین میرزایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، علی اصغر ذاکر هرندی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای  استانداری  اصفهان  ، سید ابوالفضل موسوی معاون فنی و عمرانی فرمانداری اصفهان و جمعی از مسئولین استانی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

شهردار نصرآباد  نیز در پایان از حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار و فرماندار و همچنین مدیرکل دفتر امور شهری استانداری اصفهان جهت شرکت در افتتاحیه امروز و حمایت‌های آنان از شهرداری و مردم شریف نصرآباد تقدیر و تشکر کرد.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر همزمان با میلاد امام رضا (ع) پروژه‌های عمرانی خدماتی شهرداری نصرآباد به بهره برداری و افتتاح رسید .
منتشرشده در اقتصاد
- فروردين 21, 778

صنایع کشور به کدام سمت می‌روند؟

«جهش تولید» استراتژی اصلی پیش روی کشور است و با این شعار، بخش‌های صنعتی و تولیدی می‌دانند که باید مسیری رو به توسعه را طی کنند. البته وضعیت کنونی با نقطۀ مطلوب فاصله دارد. متأسفانه در سه سال گذشته، رشد بخش واقعی اقتصاد کشور منفی بوده و صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده این روند تا پایان سال 99 در اقتصاد ایران ادامه یابد و رشد اقتصادی به 5- درصد برسد. از منظر علمی، اقتصاد ایران در دورۀ رکود تورمی قرار گرفته و آنچه در این دورۀ زمانی نیاز کشور است سرمایه‌گذاری‌های جدید و توسعۀ صنایع مولد و بالادستی است. البته با توجه به فراگیری بیماری کرونا و فشار ناشی از تحریم‌ها، دولت احتمالاً با 140 هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه خواهد بود. پیش‌بینی مرکز پژوهش‌های مجلس برای کسری بودجه عدد 185 هزار میلیارد تومان است. در کنار آن، تورم هم در بخش تولید به 7/36 درصد رسیده و این رقم اثر تسهیلات پرداختی بانک‌ها را نیز کم کرده است. بنابر گزارش بانک مرکزی، طی 12ماهۀ سال 1398 معادل 975 هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها به بخش‌های مختلف اقتصادی تخصیص داده ‌شده که در مقایسه با دورۀ مشابه سال قبل، 26 درصد رشد داشته است؛ درحالی‌که رشد نقدینگی در این سال بیش از 31 درصد، تورم تولیدکننده معادل 7/36 درصد و تورم مصرف‌کننده معادل 5/36 درصد اعلام‌ شده؛ بنابراین میزان پرداخت تسهیلات مالی بانک‌ها به نرخ ثابت، نسبت به سال قبل حدود 5/10 درصد کاهش یافته است. علی‌رغم کاهش رشد 7 درصدی تولید ناخالص ملی در سال 98، نسبت تسهیلات پرداختی بانک‌ها به تولید ناخالص ملی از حدود 8/40 درصد در سال قبل به 6/39 درصد تولید ناخالص ملی در سال مذکور نیز کاهش ‌یافته است. این وضعیت نشان می‌دهد صنعت کشور، باوجود پتانسیل‌های قابل‌توجه، نیاز به حمایت‌های جدی و اساسی دارد. البته نکتۀ قابل‌تأمل در مورد وضعیت تولید و صنایع کشور مربوط به تاب‌آوری صنایع است. صنایع با وجود تحریم‌ها و فشارهای مالی طی دو سال گذشته ایستادگی کرده‌اند و اجازه نداده‌اند وضعیت اشتغال کشور با بحران مواجه شود و همچنان نیز می‌توان به افق‌های جدید امیدوار بود.

رفع موانع تولید برای فولاد و صنایع بالادستی

شاید یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در یک دهۀ گذشته در اقتصاد ایران مطرح شده موضوع شیوۀ حمایت از صنایع است. برخی اقتصاددانان معتقدند حمایت از صنایع به‌معنای تزریق منابع به آن‌هاست؛ یعنی حمایت از صنعت را تنها در قالب موضوعات مالی می‌دانند. گروه دوم بر این اعتقادند که صنایع بیش از منابع مالی، به رفع موانع تولیدی نیازمندند. شاید یک دهه قبل هرکدام از این راهکارها می‌توانست به‌صورت جداگانه مؤثر باشد، ولی امروز و در میانۀ تحریم‌ها، صنایع نیازمند حمایت مالی و ساختاری شده‌اند. البته رفع انواع موانع تولید، مانند تسهیل شرایط تأمین اجتماعی، مالیاتی، گمرکی و بانکی به نفع تولید و اشتغالِ بیشتر برای کشور، مقدم بر هر عملی است. دولت در این مقطع زمانی که فشارهای ناشی از تحریم‌ها بر دوش صنایع سنگینی می‌کند، باید به تغییر روندها و رویه‌ها بیندیشد؛ مخصوصاً این‌که تغییر این شرایط نه نیازمند تأمین منابع است و نه به شرایط آن‌سوی مرزها و تحریم‌ها وابستگی دارد. نمونۀ آشکار این موضوع کاهش 48 درصدی میزان صادرات کالایی کشور در فصل بهار است. کرونا و تحریم‌ها دلیل غالب بوده، ولی موانع صادرات نیز نقش کمی نداشته است. در این موقعیت، جهش تولید، ایجاد اشتغال و کمک به معیشت مردم درگرو رفع موانع تولید قرار دارد. از منظر اقتصاد کلان، موقعیت صنعت فولاد با موقعیت دیگر صنایع کشور متفاوت نیست. البته فشار تحریم‌ها بر این صنایع به‌شدت سنگین شده و یک نمونۀ آن اقدامات خزانه‌داری آمریکاست که می‌کوشد با شناسایی روندهای مالی، هر شخص و شرکتی را که با صنعت فولاد ایران در ارتباط است زمین‌گیر کند. بااین‌حال مسیر توسعه در این بخش نه متوقف‌ شده و نه می‌توان آن را متوقف کرد. رسالت صنعت فولاد امروز کمک به افزایش رشد اقتصادی، حفظ اشتغال و به گردش درآوردن چرخ‌های اقتصاد ملی است و از این منظر، دوران حساسی پیش روی این صنعت قرار دارد.

فولاد چه کرد و چه می‌کند؟

توسعۀ صنعت فولاد کشور در دورانی صورت می‌گیرد که از هر نظر موقعیت اقتصاد ملی حساس است؛ هم کرونا روندها و رفتارها را تغییر داده و هم تحریم‌ها مدام روی ‌هم تلنبار می‌شود. اما در این مقطع زمانی چندین دستاورد بزرگ در کارنامۀ صنعت فولاد کشور ثبت‌ شده است. یکی از مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین آن‌ها مشارکت قابل‌تحسین صنعت فولاد در راه‌اندازی خط لولۀ انتقال نفت گوره به جاسک است. برای اولین بار در تاریخ اقتصاد کشور، لوله‌های فولادی مناسب برای انتقال نفت ترش در کشور به کمک فولاد مبارکه و فولاد اکسین تولید شده است. همین اقدام موجب صرفه‌جویی چندین میلیون دلاری در کشور شده و علاوه بر آن، صنعت فولاد را نیز از نظر فناوری تولید و تجربۀ ساخت، چندین گام به پیش رانده است. هم‌زمان، راه‌اندازی ابر پروژه نورد گرم شمارۀ 2 نیز موفقیت بزرگ دیگری است که در کارنامۀ فولاد مبارکه و اساساً صنعت فولاد کشور به ثبت رسیده است. این اقدام «پویش تولید، تداوم و امید» برای فولاد مبارکه است. با راه اندازی ابر پروژه نورد گرم شمارۀ 2 ظرفیت تولید کلاف گرم در فولاد مبارکه به 7.2 میلیون تن  خواهد رسید و بر این اساس نه‌تنها از واردات بی‌نیاز خواهیم شد، بلکه امکان صادرات نیز خواهیم یافت. همین امروز نیز بخشی از ورق‌های موردنیاز صنایع خودروسازی، صنایع نفت و گاز و لوله‌سازی و لوازم‌خانگی در داخل تولید می‌شود. همچنین هم‌زمان با افتتاح نورد گرم شمارۀ 2، اشتغال قابل‌توجهی برای جوانان کشور ایجاد می‌َشود. خوشبختانه صنعت فولاد، به‌خصوص فولاد مبارکه، با قدرت مسیر توسعه را ادامه می‌دهد و نمونۀ بارز آن رشد سود عملیاتی فولاد مبارکه است که در سال گذشته به رقم قابل‌توجه 62 درصد رسید. سال گذشته فروش صادراتی فولاد هم رشد 146 درصدی داشت و میزان فروش وزنی فولاد نیز با رشد 5 درصدی همراه بود و به رقم 6 میلیون و 130 هزار تن رسید. در فرودین ماه امسال هم میزان فروش فولاد 11 درصد رشد کرد و حتی عملکرد سهام فولاد با بازدهی بیش از 240درصدی در سال جاری همراه بوده است.

امروز اقتصاد، رونق تولید و بهبود وضعیت صنایع به یکی از مهم‌ترین موضوعات کشور بدل شده و باید تمام الزامات برای تحقق اهداف بالادستی و دست‌یابی به جهش تولید رعایت شود. اقتصاد ایران زمانی از دام رکود خارج می‌َشود که صنایع مهمی مانند فولاد مسیر رشد و توسعه را در پیش گیرند و به‌عنوان پیش‌ران اقتصاد ملی با قدرت،کشور را در مسیر پیشرفت قرار دهند.

حمیدرضاعظیمیان
مدیرعامل گروه فولاد مبارکه

 

 

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر اقتصاد ایران در سال 99 بیش از هر زمان دیگری به توسعه و پیشرفت نیاز دارد. فشار تحریم‌ها، موانع داخلی و هیچ عامل دیگری نباید در مقابل تحقق نیاز اساسی کشور، یعنی جهش تولید بایستد. اقتصاد ایران با برخورداری از نیروهای جوان و تحصیل‌کرده، دسترسی به بازار 400 میلیون نفری منطقه، وجود پتانسیل‌های درونی، مانند معادن، و وجود راه‌های استراتژیک نباید در دام رکود قرار گیرد. البته فشارهای خصمانۀ آمریکا در سه سال اخیر سبب شد رشد اقتصادی در کارنامۀ اقتصادی ایران منفی شود، ولی بدنۀ تولید و صنعت کشور همچنان استوار است و به راهش ادامه می‌دهد و اتفاقاً همین ایستادگی نماد میزان زیاد تاب‌آوری اقتصاد ایران است. اگر مسئلۀ امروز جامعۀ ایران، اشتغال و معیشت مردم است، باید برای رفع دغدغه‌های عمومی، مسیر توسعۀ اقتصاد ملی را تسهیل کرد. هیچ کشوری بدون افزایش قدرت، در رشد یا افزایش تولید ناخالص داخلی موفق نمی‌شود و خوشبختانه با درک این موضوع و شرایط موجود، در اقتصاد ایران نیز شعار «جهش تولید» در پیشانی استراتژی‌های اقتصادی و ملی قرار گرفته تا نیاز مهم ایجاد اشتغال و ثروت در کشور محقق شود.
منتشرشده در اقتصاد
- فروردين 21, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان غلامرضا اخوان فرید، رئیس کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار در این نشست گفت: در سال جهش تولید و در شرایطی که با تحریم های ظالمانه آمریکا مواجه بوده و در دوران پسا کرونا به سر می بریم، نیازمند تعامل و همفکری هر چه بیشتر بخش خصوصی، بانک ها و مسئولین دولتی برای عبور از برهه حساس کنونی هستیم.

وی افزایش سقف تسهیلات بانکی در استان اصفهان را از جمله خواسته های بخش خصوصی برای محقق شدن جهش تولید و عبور از شرایط حساس کنونی دانست و تصریح کرد: این در حالی است که تاکنون تنها این درخواست از سوی بانک صنعت ومعدن محقق شده و لازم است بانک های دیگر نیز این مهم را عملیاتی نمایند. عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در خواست وثایق ملکی توسط بانک ها از تولید کننده در قبال پرداخت تسهیلات، دریافت معوقات بانکی با نرخ سود مضاعف، بلوکه کردن بخشی از تسهیلات اعطایی به مشتریان درقالب انواع سپرده ها و عدم قبول آزادسازی وثایق ملکی به اندازه بازپرداخت تسهیلات را از جمله چالش های فعالان اقتصادی در حوزه بانکی عنوان کرد.  اخوان فرید در ادامه تسریع در روند اعطای تسهیلات بانکی به فعالان اقتصادی و افزایش سطح اختیارات سرپرستی بانک های استان را در روند بهبود کار و تولید کشور موثر دانست. وی همچنین عدم پذیرش ارز متقاضی از سوی بانک مرکزی برای واحدهایی که اقدام به ثبت سفارش نموده اند را موجب بروز مشکلاتی برای تولیدکنندگان و ماندن اجناس در گمرک دانست و خواستار همفکری بانک ها با بانک مرکزی برای رفع این مشکل شد. اخوان فرید در نظر گرفتن یک فرم ثابت برای اعطای تسهیلات به فعالان اقتصادی را درست ندانست و خواستار بازنگری این موضوع شد.

در ادامه اصغر اخوان مقدم، نایب رئیس کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار با بیان اینکه تاکنون جلسات ستاد تسهیل نتایج مثبتی برای کمک به تولید استان داشته است، افزود: در این جلسات از حدود 2300 پرونده بررسی شده بیش از 800 پرونده دارای روند مثبت بوده اند.

وی افزود: اکنون از سوی دبیرخانه کمیسیون هماهنگی بانک های استان، همتی برای کمک به رفع مشکلات بانکی فعالان اقتصادی استان ایجاد شده و واحدهای تولیدی مشکل داربه شرط توجیه سودآوری، مورد حمایت بانک ها قرار خواهند گرفت. عضو شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان افزود: تشکیل کمیته های راه اندازی کارخانه های تعطیل و نیمه تعطیل با حضور یک واحد تولیدی معتبر به عنوان مشاور بانک و کمک بانک ها به صورت اختصاصی یا مشترک برای راه اندازی مجدد این واحدها، کمیته تامین دلیل برای نحوه محاسبات سود بانکی با حضور شورای بانکها، نمایندگان دادستان، مشاورین حقوقی اتاق بازرگانی و کنسرسیوم بانکی با همکاری دبیرخانه کمیسیون هماهنگی بانک های استان از جمله راهکارهای پیشنهادی کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کار برای کمک به رفع مشکلات بانکی فعالان اقتصادی است. اخوان مقدم هدف از برگزاری این جلسه را هم اندیشی برای کمک رسانی به واحدهای تولیدی داری مشکل عنوان کرد.

محمد نورآزادی، دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان نیز با تاکید بر اینکه نظام بانکی کشور به عنوان یک رکن اقتصادی در سال جهش تولید، کمک به واحدهای تولیدی را بر خود واجب می داند، افزود: این مسئولیت تنها از طریق درک متقابل از فضای کشور و توانایی های طرفین امکانپذیر خواهد بود. وی تصریح کرد: استان اصفهان رتبه دوم اعطای تسهیلات در کل کشور را دارا بوده و در بحران کرونا تنها بخشی که مجاهدانه بدون تعطیلی در صف خدمت ایستاد بانک ها بودند.

نورآزادی گفت: امروز در استان اصفهان مشکل کمبود نقدینگی وجود نداشته و منابع خوبی برای تخصیص به فعالان اقتصادی وجود دارد.  دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان، هزینه کرد تسهیلات در جای مناسب را بسیار مهم دانست .

وی ایجاد کنسرسیوم بانکی را برای تامین نقدینگی مناسب واحدهای تولیدی مهم ارزیابی نمود. نورآزادی در ادامه با بیان اینکه مکررا اعلام کرده ایم که واحدهایی که با مشکل نقدینگی مواجه هستند به ما معرفی نمایید، افزود: تاکنون هیچ واحدی به ما معرفی نشده است.

وی از اعلام آمادگی بانک ها برای کمک به رفع مشکل نقدینگی واحدهایی که توان اشتغالزایی داشته و منابع را در جای خود مصرف می نمایند، خبر داد و از اتاق بازرگانی اصفهان خواست تا به عنوان پیش قراول این مساله و کمک کننده به بازپس گیری تسهیلات اخذ شده و برگردانده نشده از سوی برخی واحدهای تولیدی، برای بازگرداندن این منابع به چرخه تولید به بانک ها کمک کنند.

وی خردجمعی، درک متقابل و هم افزایی بین واحدهای تولیدی و بانک ها را در کمک به حل مشکلات حوزه بانکی موثر دانست و گفت: معتقدم تعطیل کردن یک واحد تولیدی خیانت به کشور است و با همدلی می توان از این امر جلوگیری نمود.  وی بخش زیادی از مشکلات موجود در کشور را مربوط به مدیریت دانست و تاکید کرد: باید مدیران دستگاه های مختلف عزم جدی برای ایجاد فضای امن برای فعال اقتصادی داشته باشند.

همچنین محمدرضا رجالی، رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی اصفهان افزایش حد اعتباری و ابلاغ طرح رونق 99 در تمامی بانک ها و اخذ مالیات بر سپرده های ثابت بانکی و در عوض اعطای یارانه سود سپرده ها به تولیدکنندگان واقعی را در شرایط موجود موثر دانست و بر ضرورت بهره مندی از پتانسیل موجود در ستاد تسهیل استان برای کمک به رفع مشکلات فعالان اقتصادی تاکید کرد.

محمدجواد بگی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان نیز مدیریت سنتی واحدهای تولیدی و عدم بکارگیری دانش روز و مشکلات بانکی، مالیاتی و بیمه ای را از جمله عارضه های واحدهای خارج شده از چرخه تولید بیان کرد و خواستار مساعدت ویژه بانک ها برای راه اندازی مجدد واحدهای تعطیل شد. وی در ادامه اختصاص شعب ویژه عملیات بانکی مخصوص صاحبان صنایع، تفویض اختیار به مدیران شعب، تشکیل کنسرسیوم تخصصی بانکی، اعطای نرخ سود ترجیحی از سوی بانک های تخصصی صنعت و تولید و رتبه بندی اعتبار سنجی مشتریان را از جمله پیشنهادات شرکت شهرک های صنعتی استان برای کمک به فعالان اقتصادی عنوان کرد.

محسن ایروانی، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اصفهان نیز گفت: صرف تزریق منابع بانکی و تسهیلات نمی تواند نجاتبخش واحدهای تولیدی مشکل دار باشد و لازم است اقدام کارشناسی دقیقی در این حوزه انجام شده و بسته ای از اقدامات حمایتی برای بنگاه ها در نظر گرفته شود.

حمیدرضا باقری، مدیر سرپرستی بانک سپه استان اصفهان استفاده از ظرفیت های قانونی موجود مانند کارگروه اشتغال، ماده 62... و ستاد تسهیل را برای رفع مشکلات واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل مهم ارزیابی کرد و گفت: ارایه پیشنهادات از طریق اتاق بازرگانی اصفهان به بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و شورای پول و اعتبار می تواند راهگشا باشد. وی افزود: بانک آمادگی دارد که به منظور آشنایی فعالان اقتصادی با نحوه و مدارک موردنیاز اخذ تسهیلات بانکی کلاس آموزشی برگزار نماید.

مرتضی سامتی، عضو کمیسیون بهبود و توسعه محیط کسب و کار؛ دخیل کردن بانک ها در مدیریت شرکت های تولیدی و سرمایه گذاری به عنوان صاحب سهام را در کمک به رفع مشکلات حوزه بانکی فعالان اقتصادی مهم دانست.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر در نشست تسهیلات دهی بانک ها در دوران بحران که به همت کمیسیون توسعه و بهبود محیط کسب و کاربرگزار شد بانک ها برای کمک به رفع مشکل نقدینگی واحدهای دارای توجیه سودآوری اعلام آمادگی نمودند.
منتشرشده در اقتصاد
- فروردين 21, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: با سرمایه گذاری 210 میلیارد تومانی شرکت ذوب آهن،  95 کیلومتر شبکه فاضلاب  در شهرهای فولادشهر و ایمانشهر اجرا  می شود و فاز توسعه ای تصفیه خانه  فولادشهر نیز  در دستور کار قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه در ازای اجرای شبکه فاضلاب در شهرهای فولادشهر و ایمانشهر  و توسعه تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر، پساب  این تصفیه خانه دریک  دوره 20 ساله در اختیار شرکت ذوب آهن قرار می گیرد خاطرنشان ساخت: با انعقاد این قرار داد 125 میلیون مترمکعب پساب طی این دوره، در اختیار شرکت ذوب آهن برای رفع نیاز آبی قرار گیرد.

رئیس هیات مدیره شرکت آبفا استان اصفهان اعلام کرد: این عملیات در راستای حفاظت و صیانت از محیط زیست انجام می شود و در نتیجه ی آن، معادل همین مقدار، برداشت ذوب آهن اصفهان از آب رودخانه زاینده رود، کاسته می شود.

امینی افزود: هم اکنون با سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن،  مدول 100 هزار نفری تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر  در حال احداث است که به پیشرفت فیزیکی 50 درصدی رسیده و پیش بینی می شود پروژه انتقال پساب از این تصفیه خانه به شرکت ذوب آهن  در سال 1400 کلید بخورد.

وی با اشاره به الحاقی قرارداد بیان داشت: بر اساس الحاقی قرارداد، با هدف بهره مندی روستاییان از خدمات شبکه فاضلاب در 11 روستای فلاوجان، در ازای 93 کیلومتر اجرای شبکه فاضلاب حدود 46 میلیون مترمکعب پساب طی یک دوره 20 ساله در اختیار شرکت ذوب آهن قرار می گیرد و این پروژه با سرمایه گذاری 91 میلیارد تومانی عملیاتی می شود.

امینی عنوان کرد: تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر در سال 51 با یک مدول 50 هزار نفری به روش تصفیه برکه تثبیت راه اندازی شد و در حال حاضر مدول دوم آن با ظرفیت 100 هزار نفری به روش لجن فعال با حذف ازت و فسفر در دستور کار قرار دارد.

وی اعلام کرد: پیش بینی می شود با بهره برداری از  مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر 15 هزار مترمکعب پساب در شبانه روز، معادل 180 لیتر در ثانیه تولید و به شرکت ذوب آهن اصفهان منتقل شود،  این درحالیست که اجرای  مدول سوم این  تصفیه خانه  با همین مشخصات در آینده نزدیک در دستور کار قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به میزان تولید پساب در تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر تصریح کرد: در حال حاضر به طور میانگین 170 لیتر در ثانیه، پساب تصفیه خانه فاضلاب فولادشهر تولید می شود که حدود 100 لیتر آن در اختیار شهرداری برای آبیاری فضای سبز قرار می گیرد.      

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به انعقاد قرار داد سرمایه گذاری میان شرکت آبفا و ذوب آهن اصفهان اعلام کرد: با سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن مقررشد توسعه شبکه فاضلاب فولادشهر و ایمان شهر به همراه ارتقا و توسعه تصفیه خانه فاضلاب فولادشهربا هدف انتقال پساب به شرکت ذوب آهن تا سال 1400 عملیاتی شود.
منتشرشده در اقتصاد
- فروردين 20, 778

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدي اخوان بهادر در مراسم افتتاح بزرگ ترين مركز داده منطقه غرب و شمال غرب كشور، افزود: در سال ۹۸ نزديك به ۱۷ هزار ميليارد تومان درآمد عملياتي و ۱۸ هزار ميليارد تومان درآمد غير عملياتي داشتيم و بيش از ۹ هزار و ۷۰۰ ميليارد تومان را به دولت پرداخت كرديم. مديرعامل شركت همراه اول با بيان اينكه سه هزار و ۶۰۰ ميليارد تومان سود كرديم، افزود: ارزش همراه اول در بورس ۸۲ هزار ميليارد تومان است و همواره شفافيت مالي را در اين عرصه داريم. وي افزود: انقلاب بزرگي در دنيا در حال رقم خوردن است. فناوري هايي كه در تمام دنيا باعث تحول ديجيتال مي شود. «كلود» در دنيا توصيف مي كند كه ما در دنيا ارائه خدمات نقطه اي نداريم و همه چيز در فضاي ابري است. مديرعامل شركت همراه اول گفت: در همراه اول بيشتر سعي كرديم به بخش ارتباط صوتي بپردازيم. توسعه زيرساخت، شاهراه رشد، اقتصاد ديجيتال است. در تحول ديجيتال كسب و كارهاي سنتي مقاومت خواهند كرد به همين دليل اين حركت بايد به طور ظريف انجام شود تا بدون آسيب رساندن به كسب و كارهاي سنتي بتوان در اين مسير پيش رفت. اخوان اضافه كرد: همراه اول ۹۰ ميليون كاربر فعال همراه اول دارد كه ۲۰ ميليون كاربر اعتباري و ۷۰ ميليون كاربر دائمي است. از نظر مصرف ديتا تقريبا طي ۶ سال گذشته مصرف ديتا ۵۰۰ برابر شده است. در ايام كرونا ۱۱ تتابايت در روز مصرف شده است. وي گفت: ۱۰۰ درصد شهرهاي كشور تحت پوشش نسل سوم و چهارم هستند و از تعداد سايت هايي كه در كل كشور داريم، ۱۱هزار سايت به شبكه فيبر نوري متصل بوده و نزديك به ۴۵ هزار روستا تحت پوشش نسل دوم هستند. مديرعامل شركت همراه اول افزود: ما در كشور ۲۵ ميليون گيمر داريم و ما نسبت به اين جوانان مسئول هستيم. منظور من محدودسازي نيست اما با ديد توسعه كسب و كار مي توان از اين فرصت براي كسب و كار داخلي استفاده و بستر را براي آن ها مهيا كرد. وي خاطرنشان كرد: در دوران كرونا تقريبا تمام حوزه ها به حالت تعطيل درآمدند و تمامي توقعات به سمت حوزه اينترنت رفت. وزارت آموزش و پرورش سرويس شاد را از ما درخواست كرد. در بازه زماني كوتاه در راستاي مسئوليت اجتماعي خود اين سرويس را بالا آورديم. در اين اپليكيشن روزانه بيش از ۹ ميليون دانش آموز حضور پيدا مي كنند. مديرعامل شركت همراه اول خاطرنشان كرد: مركز داده با مدل هاي مختلف در كشور نياز است. هدف گذاري مان اين است كه تا پايان سال جاري ۱۳۷۰ «رك» را به مجموعه كشور اضافه كنيم. ديتاسنتري كه امروز افتتاح مي شود ۲۵۰ رك دارد. البته براي طبقه هم كف نيز فضا را براي ايجاد ۱۰۰ رك ديگر فراهم كرده ايم. اخوان افزود: تعدادي از رك هاي اين ديتاسنتر مربوط به توسعه كار اپراتور همراه اول است و تعداد قابل توجهي از اين رك ها براي شركت هايي تعبيه شده كه كسب و كارها بتوانند از اين فضا ايجاد كنند. اين ديتاسنتر در حال حاضر بزرگ ترين ديتاسنتر خارج از تهران است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مديرعامل همراه اول گفت: مصرف ديتا طي ۶ سال گذشته تقريبا ۵۰۰ برابر شده است.
صفحه1 از7
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
صنایع کشور به کدام سمت می‌روند؟ «جهش تولید»
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدي اخوان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرماندار اصفهان در آئین بهره برداری از پروژه‌های عمرانی خدماتی شهرداری ...
صنایع کشور به کدام سمت می‌روند؟ «جهش تولید» استراتژی اصلی پیش روی کشور است و با این شعار، بخش‌های صنعتی و تولیدی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان غلامرضا اخوان فرید، رئیس کمیسیون توسعه و
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: با سرمایه گذاری 210 میلیارد تومانی شرکت ذوب آهن،  95 کیلومتر ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدي اخوان بهادر در مراسم افتتاح بزرگ ترين مركز داده منطقه غرب و شمال غرب كشور، ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فریده روشن در یکصد و بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • ورزش
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرماندار اصفهان در ...
صنایع کشور به کدام سمت می‌روند؟ «جهش تولید» استراتژی اصلی پیش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدي اخوان بهادر در مراسم ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فریده روشن در یکصد و بیست و ...

عضویت خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

اصفهان

ابر پراکنده
32.78° سانتیگراد
باد : 14.91 کیلومتر به سمت شرق از شمال شرق
رطوبت : 11%
33.89°C 20.56°C
33.33°C 19.44°C
35.56°C 21.67°C

پایگاه اطلاع رسانی استان اصفهان

بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…