2195

2195

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی با اشاره به خرید اتوبوس های جدید برای ورود به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر اصفهان، اظهار کرد: 80 دستگاه اتوبوس اسکانیا از آخرین نسل اتوبوس های اروپایی و با استانداردهای روز در مدار بهره برداری قرار می گیرد و انشاا... 20 دستگاه دیگر نیز با نهایی شدن خرید به ناوگان اضافه می شود.     

شهردار اصفهان به اهمیت بهره مند شدن مردم از این اتوبوس ها در شرایط کنونی اشاره کرد و گفت: اضافه شدن 80 دستگاه اتوبوس به ناوگان به بهبود کیفیت ارائه خدمات و فراهم شدن بستر لازم در فاصله گذاری فیزیکی بهتر و همچنین به راحتی بیشتر شهروندان کمک می کند تا شهری آرام، سفری راحت و هوای پاک را برای مردم به ارمغان آورد.

وی تصریح کرد: این اتوبوس ها به صورت خطی و کریدوری در تمام خطوط شهر تقسیم خواهد شد و خطوطی که دارای ناوگان با عمر بیشتری هستند در اولویت استفاده از این اتوبوس ها خواهند بود.  

نوروزی اظهار کرد: همچنین یکی از برنامه های ما در حوزه ناوگان اتوبوسرانی در کنار نوسازی ناوگان، بازسازی اتوبوس ها است که در این زمینه سال گذشته 50 اتوبوس بازسازی شده و به ناوگان بازگشت و امسال هم بازسازی 700 دستگاه اتوبوس در دستور کار قرار دارد.  

شهردار اصفهان تصریح کرد: افتتاحیه های عمرانی خدماتی شهرداری اصفهان در مناطق و محلات مختلف در سال جاری هر هفته در قالب برنامه های «هر یکشنبه، یک افتتاح» برگزار می شود، این هفته به دلیل تقارن با عید سعید غدیر و همزمان با حضور وزیر راه و شهرسازی در استان، ورود 80 دستگاه اتوبوس جدید شهری به ناوگان اتوبوسرانی اصفهان برنامه ریزی شد که به دلیل لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، این افتتاحیه در روز عید و در قالب برنامه تلویزیونی " زنده رود" شبکه اصفهان برگزار شده و به مردم اطلاع رسانی خواهد شد..

 

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خبرنگار فولاد مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1398 از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 15 مردادماه سال جاری با حضور 68.23 درصد سهامداران در محل برگزاری همایش های مرکز تحقیقات این شرکت در حالی برگزار شد که توجه به لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و به جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، سهامداران حقیقی می توانستند به صورت آنلاین و با واردنمودن کدبورسی و شماره شناسنامه خود روند برگزاری مجمع را به صورت زنده مشاهده نمایند.

عظیمیان در بخش نخست این مجمع با ارائه گزارش عملکرد این شرکت در سال 98، گفت: در مجموع تولیدات فولاد مبارکه با 16درصد افزایش از 6 میلیون و 776 هزار تن در سال 97 به هفت میلیون و 835هزارتن در سال 98 رسیده است. سهم محصولات گرم از این تولیدات 6 میلیون و 94 هزارتن با 20درصد افزایش نسبت به سال گذشته، محصولات سرد و پوشش‌دار با 2 درصد افزایش به یک میلیون و 741 هزار تن رسید.

وی با بیان این که درآمد حاصل از فروش محصولات شرکت در سال گذشته، بیش از 39هزار میلیارد تومان بوده است، ادامه داد: حدود 28 هزار میلیارد تومان سهم فروش محصولات گرم و 11هزار میلیارد تومان سهم فروش محصولات سرد و پوشش‌دار بوده است که در مجموع درآمد شرکت از محل فروش محصولات 67 درصد نسبت به سال 97 رشد کرده است.

عظیمیان با اعلام این که در سال 98 فروش داخلی با رشد 4.5 درصدی به 6 میلیون و 130هزار تن رسید، از افزایش فروش صادراتی با 65 درصد رشد به یک میلیون و 450هزار تن خبر داد.

وی در رابطه با عملکرد شرکت در حوزه سودآوری اظهار کرد: سود ناخالص فولاد مبارکه در سال 98 ، با 52 درصد رشد نسبت به سال 97، به 166 هزار میلیارد ريال؛ سود عملیاتی با 28 درصد افزایش به 152 هزارمیلیارد ريال و سود خالص هم با 21درصد افزایش به 147هزار میلیارد ريال رسیده است. مهندس عظیمیان با اشاره به بهای تمام شده تولید فولاد در سال 98، افزود: 57 درصد هزینه ها که بخش اعظمی را به خود اختصاص داده است مربوط به تامین مواد مستقیم مصرفی بوده است و 34درصد برای بخش سربار ساخت و 9 درصد نیز صرف پرداخت دستمزدها شده است.

مدیر عامل فولاد مبارکه با اشاره به برنامه‌های توسعه در این مجموعه عظیم صنعتی اضافه کرد: احداث خط تولید نورد گرم 2 فولاد مبارکه، مهم‌ترین پروژه مطرح در شرکت است . این پروژه  پس از 12 سال بدعهدی اروپا ، با سرمایه گذاری بالغ بر 70 هزار میلیارد ریال ظرف مدت 3 سال با هدف تکمیل سبد محصولات و زنجیره ارزش به بهره برداری خواهد رسید و با این اقدام ضمن پیشگیری از خام فروشی، سود بسیار بالایی برای سهامداران و ذینفعان شرکت به ارمغان خواهد آورد.

وی پروژه احداث خط تولید کنسانتره در شرکت فولاد سنگان خراسان را از دیگر طرح های مهم فولاد مبارکه برشمرد و با اشاره به این که فاز اول این پروژه 5 میلیون تنی در خردادماه به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید، تصریح کرد: فاز دوم این پروژه به زودی و به احتمال یسیار زیاد تا اواخر مرداد ماه انجام خواهد شد.وی در همین خصوص اضافه کرد: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا کار این پروژه با کمی مشکل مواجه شد. با این حال علی رغم عدم حضور کارشناسان خارجی و شرایط مذکور همه عوامل اجرایی داخلی برای پیشرفت دست به دست هم دادند تا این پروژه که نقش مهمی در تولید و تامین مواد اولیه فولاد مبارکه دارد، هرچه سریعتر در مدار تولید قرار گیرد.

عظیمیان در بخش دیگری از سخنان خود به سایر پروژه های توسعه ای در دست اجرای گروه فولاد مبارکه اشاره کرد و گفت: اجرای پروژه واحد فولادسازی و ریخته‌گری شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری با بیش از 30 هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و حمایت شرکت فولاد مبارکه با هدف تولید 800 هزار تن تختال از سال 95 آغاز شد و تا پایان سال 98 بیش از 81 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.  

وی در همین خصوص به سرمایه گذاری فولاد مبارکه در احداث کارخانه 30 هزار تنی تولید الکترود گرافیتی شرکت نوین الکترود اردکان اشاره کرد و گفت: فولاد مبارکه به عنوان اولین شرکت در کشور برای دست یابی به دانش فنی و تولید الکترودهای گرافیتی دراقدام نموده است. در این راستا سرمایه گذاری بالغ بر  330 میلیون یورو در سال 1399 در دستور کار قرارگرفت. و خوشبختانه فاز نخست این خط تولید که شامل سالن ماشین‌کاری است، تا پایان سال 98 بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این در حالی است که در طراحی اولیه این کارخانه قابلیت توسعه به 45 هزار تن را نیز دارد و پیش بینی می شود بخش عمده ای از نیاز شرکت به انواع الکترود گرافیتی را مرتفع نماید.

مدیرعامل فولاد مبارکه در بخش دیگری از سخنان خود به اهتمام فولاد مبارکه نسبت به عمل به مسئولیت های اجتماعی خود و مسئولیت پذیری در قبال جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: این شرکت با موافقت سهامداران و هیئت مدیره شرکت همواره در این حوزه با تخصیص مبلغی تلاش کرده است تا در کنار هموطنان باشد این در حالی است که شیوع ویروس کرونا باعث شد شرکت نگاه خاص تری به آسیب دیدگان این حوزه داشته باشد. و علاوه بر مساعدت مالی که بر اساس مصوبات صورت گرفته هیئت مدیره صورت گرفت، موافقت شد تا اکسیژن مورد نیاز بیماران مورد نیاز بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان را نیز به صورت رایگان تامین نماید.

به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور با اشاره به رونمایی از ۸۰ دستگاه اتوبوس شهری اصفهان به مناسبت عید غدیر، اظهار کرد: ناوگان اتوبوسرانی باید به‌طور سالانه و با تزریق اتوبوس‌های خریداری شده تقویت شود، اما چندسالی می‌شود که به دلیل شرایط موجود در کشور، تعداد قابل توجهی اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اصفهان تزریق نشده است.

وی افزود: یکی از افتخارات شورا و شهرداری اصفهان در دوره پنجم ساماندهی حوزه اتوبوسرانی شهر بوده و هدف این است که اتوبوس‌های شهری از وضعیت نامطلوبی که در سال‌های اخیر پیدا کرده، خارج شوند.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه امیدواریم تا یک سال آینده برنامه کوتاه مدت و میان مدت در حوزه اتوبوسرانی اصفهان محقق شود، تصریح کرد: ۸۰ دستگاه از اتوبوس‌هایی که پیشتر توسط مدیریت شهری خریداری شده بود، روز عید غدیر برای ورود به ناوگان اتوبوسرانی اصفهان رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه علاوه بر این ۸۰ دستگاه، ۲۰ دستگاه دیگر نیز در مرحله بعد بهره برداری شده و وارد ناوگان می‌شود، ادامه داد: مزیت خاص این اتوبوس‌ها دارا بودن استانداردهای یورو چهار است که در کاهش ذرات معلق و آلودگی هوای شهر تأثیرگذار خواهد بود.

زندآور با بیان اینکه عمر ناوگان اتوبوسرانی اصفهان اکنون به ۱۰ سال رسیده و با ورود ۸۰ دستگاه اتوبوس جدید، عمر ناوگان یک سال کاهش می‌یابد، اضافه کرد: این اتوبوس‌ها در نقاط مختلف شهر و حتی نقاط کم برخوردار شهر توزیع می‌شود و بدین سبب ورود این اتوبوس‌ها رضایتمندی مردم را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه عمر اتوبوس‌های شهر بالا رفته و میزان فرسودگی افزایش یافته است، افزود: امیدواریم بخش مغفول مانده برای توسعه اتوبوسرانی اصفهان با خرید اتوبوس‌های جدید توسط مدیریت شهری جبران شود.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی به عنوان یکی از خدمات شایسته به شهروندان توسط مدیریت شهری دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: افزوده شدن این تعداد اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی اصفهان سبب افزایش سرعت حمل‌ونقل عمومی، کاهش اتلاف وقت و انرژی در مسافرت‌های درون شهری و کاهش سرفاصله اتوبوس‌ها می‌شود.

وی همچنین با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای برای بازسازی و نوسازی ۷۰۰ دستگاه اتوبوس شهری میان مدیریت شهری اصفهان و سازمان برنامه و بودجه کشور، اظهار کرد: هر دستگاه اتوبوس ۲۸۰ میلیون تومان برای بازسازی نیاز به اعتبار دارد که این اعتبار لازم از صندوق امید و در قالب اوراق مشارکت تأمین می‌شود.

زندآور با بیان اینکه طبق این تفاهم‌نامه شرکت‌های سازنده اتوبوس به امر بازسازی اتوبوس‌ها ورود می‌کنند، تصریح کرد: پیشتر ۲۵۰ اتوبوس بازسازی شده و در سال جدید با بازسازی ۷۰۰ دستگاه دیگر در مجموع ۹۵۰ دستگاه از ناوگان اتوبوسرانی اصفهان بازسازی می‌شود.

وی تاکید کرد: با مجموع این اقدامات به طور تقریبی ۹۰ درصد از ناوگان اتوبوسرانی اصفهان را یا اتوبوس‌های خریداری شده تشکیل می‌دهد یا اتوبوس‌هایی که بازسازی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این نشست رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان با بيان اين كه جهان در حال طی کردن دوره سختی در نتيجه بیماری فراگير کرونا است، گفت: هر مشکلی، فرصت‌هایی را در اختیار ما قرار می‌دهد كه در صورت استفاده از اين فرصت ها مي توانيم سازمان خودمان را با حداقل خسارت و شاید با منفعت اجتماعی به پیش ببریم.

دکتر سیدمهدی ابطحی با اشاره به تجربه جنگ تحمیلی با بیش از 250 هزارشهید و اقتصادی که مجبور بود با نفت 7 دلاري اداره شود، افزود: پایه‌های علمی دانشگاه صنعتی اصفهان در آن دوره توسط کسانی که مخلصانه کار می‌کردند بنیان گذاشته شد.

وي  با تأكيد بر اين كه امروز می‌توانيم با شرایط سخت بیماری کرونا، فرصت‌هایی را به دست بیاوریم، گفت: با استفاده درست از اين فرصت ها نه تنها سازمان مان از این جهت آسیب کلی نمي بیند، بلکه سازمانی بهتر خواهد شد.

رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان با تأكيد بر لزوم توجه دانشگاه به فرصت‌هایی که به واسطه این بیماری به وجود آمده است، تصریح کرد: تبادل نظر در عرصه بین‌المللی از جمله اين موارد است كه در این دوره با دانشگاه‌های مختلف دنیا تماس برقرار شد و حاصل آن دو مجموعه مطالعاتی مناسب بود.

ابطحي با بيان اين كه آموزش نیازمند توجه به ویژگی‌های فردی دانشجويان است، ادامه داد: در کلاس‌های پرجمعیت حوصله شناخت افراد وجود ندارد اما شرایط آموزش مجازی گاهی اين امکان را فراهم می‌کند تا ویژگی‌های افراد به درستی شناخته شود.

وي ایجاد شبکه آموزشی و علمي بین دانشگاه‌های مختلف و تشخیص قابلیت‌های واقعی افراد از یکديگر را از فرصت هاي به دست آمده در اين دوران ذكر كرد و افزود: خوشبختانه قابلیت‌هاي اعضای هیئت علمی به وضوح شناخته شده و شناخت کیفیت مطالب علمی نيز از ديگر دستاوردهاي اين روش آموزشي بود.

رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان، دستیابی به سیستم‌های چابک، اثربخش و مفید را از جمله اهداف مطلوب ارزيابي كرد و گفت: کیفیت فضای کارمندی، نیاز سیستم به افراد مختلف در بخش اداري و دیدگاه توسعه انسانی نيز در اين دوران به خوبي شناسایی شده تا معاونت اداری مالی بتواند یک سازمان خوب را در این زمینه طراحی کند.

ابطحي، با اشاره به اين كه در سختی‌هاست که انسان‌ها نسبت به یکدیگر شناخت پیدا می‌کنند و به درک درستی مي رسند، گفت: دنیا با توافق میان انسان‌ها و روابط عاطفی میان آن ها به پیش می‌رود و ایجاد روابط عمیق يا انساني در اين زمينه از اهميت بسزايي برخوردار است.

وي همچنين افزایش سواد رسانه‌ اي، بازنگری محتوا، بازگشت ‌به عدالت در آموزش و توجه به تکنولوژی‌های مورد نیاز را از ديگر فرصت هاي اين بحران برشمرد و افزود: این بیماری یک فشار را برای آشنايي و یادگیری تکنولوژی‌های نوین برای همه افراد ایجاد کرد كه اتفاق خوبی محسوب می‌شود.

رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان با تأكيد بر اين كه اگر این بیماری رخ نمی‌داد، اتفاق رشد تکنولوژی و تغییر ماهیت دانشگاه رخ مي داد و آنگاه ما از آن جا می‌مانديم، گفت: این بیماری ايجاد یک انگیزه برای حرکت سریع نسبت به آنچه دنیا در 10 سال آينده به آن می‌رسید شد.

وي با بيان اين كه شبکه‌سازی خوبی در دانشگاه انجام شده است، تصریح کرد: در اولویت قرار دادن مباحث آموزشی در هیئت رئیسه از جمله اقدامات مؤثر بود؛ به‌صورتی‌که آموزش در هر حوزه معاونتي هر آنچه را که نیاز داشت در اختیار گرفت.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان نيز در ادامه هدف از برگزاری اين نشست را تقدیر از تعدادي از عوامل اجرایی و پشتیبانی آموزش مجازی دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان کرد وگفت: همه بخش‌های دانشگاه شامل دانشکده‌ها، اداری، پشتیبانی و فنی در موفقیت نسبی برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری دخیل هستند.

دكتر حسین خادمی، با بيان اين كه دانشگاه صنعتی اصفهان در همان ابتدای مشخص شدن وضعیت بیماری کرونا در کشور با اتخاذ یک تصمیم بسیار درست، از 4 اسفندماه سال گذشته آموزش حضوری برای دانشجویان را متوقف کرد، افزود: خوشبختانه تاکنون خبر ناخوشایندي از وضعیت سلامت دانشجویان، اساتید و دیگر دانشگاهیان دریافت نشده است.

وي با بيان اين كه با طولانی شدن دوره درگیری با بیماری در كشور، موضوع آموزش غیرحضوری به صورت جدی مطرح شد و راهکارهای آن مورد بررسی قرار گرفت، ادامه داد: ترم تحصیلی آینده احتمالاً به صورت غیر حضوری برگزار خواهد شد و احتمال برگزاری غیرحضوری امتحانات در آن زمان نیز وجود دارد.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به تطبیق مناسب دانشجویان با آموزش و امتحانات غیرحضوری، بر پشتیبانی مناسب از این موضوع تأکید كرد و افزود: در دوران برگزاری امتحانات به صورت غيرحضوري در همه سطوح دانشگاه با چالش‌های گوناگوني مواجه بوديم كه پراکندگی دانشجویان سراسر کشور، امکانات فنی و مباحث پشتیبانی از جمله اين چالش‌ها بود.

خادمی با تأكيد بر اين كه همراهی اعضای هیئت علمی، مدیران، کارشناسان آموزشی و همکاران پشتیبانی موجب شد تا آموزش و امتحانات غيرحضوري به خوبی برگزار شود، گفت: در هر دانشکده ستاد برگزاری امتحانات تشکیل شد و آموزش‌های لازم برای برگزاری آن ها نيز به خوبی انجام پذیرفت.

وي برگزاری امتحان در 200 گروه درسی با حدود هزار امتحان متفاوت را از جمله ویژگی‌های امتحانات این ترم بيان كرد و افزود: در این دوره تجربه برگزاری امتحان برای جمع هاي 2 نفره تا حدود هزار نفره را داشتيم كه متوسط هر امتحان 40 نفره بود. همچنین 35 هزاردانشجو-امتحان طی 14 روز را به خوبي برگزار كرديم.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی اصفهان، اطلاع‌رسانی‌های به موقع و سریع در تمامی دانشکده‌ها را بسیار عالی توصيف كرد و با تقدیر از زحمات اعضای هیئت علمی برای تغییر رویه آموزشی به غیر حضوری، بیان کرد: در مجموع 600 مدرس دانشگاه در آموزش و ارزیابی امتحانات غیرحضوری در حد مطلوب مشارکت داشتند.

وي، پشتیبانی مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان در این زمینه را بی‌نظیر و تمام وقت دانست و با تقدیر از مرکز آموزش های آزاد و الکترونیک دانشگاه در برگزاری کلاس های آموزشی، موقعیت‌شناسی و ایثار و فداکاری تمامی عوامل اجرايي و همکاران آموزشی در برنامه‌ریزی و نظارت و کنترل در اين مسير را ستایش کرد.

در پايان اين نشست اعضاي هيئت رئيسه دانشگاه صنعتي اصفهان از دست اندرکاران، عوامل اجرایی و پشتیبانی آموزش مجازی و برگزاری غیرحضوری امتحانات این دانشگاه تجلیل کردند

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محمد مجیری در سلسله نشست های سه شنبه ها با رسانه در ارتباط آنلاین با خبرنگاران با اشاره به دو ماموریت سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان، ماموریت اول را ساماندهی 120 هزار واحد صنفی با پروانه و بدون پروانه در شهر اصفهان عنوان و اظهار کرد: برخی از این اصناف به طور صحیح مستقر نشده اند و وظیفه اصلی شهرداری در راستای ساماندهی این اصناف است تا بخشی از اصناف مزاحم را در شهرک ها مستقر کند.

وی ادامه داد: ماموریت دوم این سازمان این است که باید محصول را مستقیم از باغدار و کشاورز بدون واسطه به مصرف کننده نهایی برساند که در این زمینه میدان مرکزی میوه و تره بار 25 سال پیش افتتاح شده و تاکنون وظیفه خود را انجام می دهد و بازارهای روز کوثر شهرداری به کمک شهرداری آمده و فضایی ایجاد کرده تا محصولات مورد نیاز مردم از واحد تولیدی به مصرف کننده برسد.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان افزود: در نظر داریم در سال جدید بنا به وظیفه ای که کارگروه ستاد تنظیم بازار بر عهده شهرداری های کلانشهرها گذاشته است، بازارهای تخصصی محله ای را راه اندازی کنیم.

وی با اشاره به اینکه شش ماه است با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می کنیم، گفت: از روزهای اول ضدعفونی بازارها را داشتیم، توزیع ماسک و دستکش در بازارها صورت گرفت تا مردم نیازهای خود را با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی تامین کنند.

مجیری ادامه داد: امیدواریم خط 4 رقمی 3553 که برای سفارش خرید از بازارهای کوثر راه اندازی شده است، در مواقع مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در همین راستا در عید قربان از طریق این خط مردم نذورات خود را سفارش دادند و در کشتارگاه بهداشتی کشتار انجام و با خودروی سردخانه دار به درب منزل تحویل شد.

وی افزود: همچنین در راستای مقابله با کرونا از پرسنل سازمان هم تست پی سی آر گرفته شد و چند نفر از همکاران مبتلا به کرونا تشخیص داده شدند که با قرنطینه در منزل به کار برمی گردند.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان گفت: در این روزها اجرای طرح کمک مومنانه را داشتیم که فروشگاه کوثر کمک هایی را به دست نیازمندان رساندند.

وی افزود: در این شرایط، برخی بازارها از جمله گل و گیاه همدانیان به علت تعطیلی دچار آسیب اقتصادی شد. در شهرداری مرکزی بخش اقتصادی ستاد مقابله با کرونا تشکیل و برای مواردی از این نوع در ستاد مطرح و تصمیمات خوبی گرفته شد.

مجیری تصریح کرد: بودجه 290 میلیارد تومانی در پایان سال قبل برای سال 99 سازمان مصوب شد که جهش سه برابری داشت. تامین هزینه و اجرای پروژه های سازمان تا پایان سال در این شرایط اقتصادی بسیار مشکل است اما کمک همکاران من در سازمان این امید را می دهد که گام به گام این مراحل را پشت سربگذاریم و در پایان تحقق بودجه درآمد و هزینه را داشته باشیم.

جابجایی 20 واحد پرنده فروشی از شهر اصفهان

وی در مورد پروژه های سال جدید سازمان اظهار کرد: یکی از مواردی که در کارگروه امنیت سلامت غذایی مطرح بود موضوع جدا شدن مکان پرندگان ذبحی از شهر است چون به بافت مسکونی نزدیک و مشکلاتی را برای ساکنان ایجاد کرده بود.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان ادامه داد: در همین راستا مکانی را در شهر اصفهان آماده کردیم و 20 واحد پرندگان ذبحی دارای آلودگی بهداشتی شناسایی شد و جلسات متعددی را با اصناف برگزار کردیم تا نهایتا مجموعه ای ساخته شود.

وی افزود: عملیات عمرانی این مجموعه آغاز شده و تا پایان سال 20 واحدی که در خیابان های عطار نیشابوری، میدان امام علی، مسجد سید و حکیم نظامی مستقر هستند جابجا شوند، این مجتمع صنفی، دارای یک کشتارگاه کوچک و دامپزشک مستقر است و اجرای چنین طرحی جزو پروژه های شهردار اصفهان نیز بود.

مجیری در مورد پروژه های میدان مرکزی میوه و تره بار، گفت: پروژه خروجی و ورودی از سمت شمال میدان با حدود 45 میلیارد تومان برآورد اعتبار در نظر گرفته شده است که این کار با معاونت عمران مطرح شده و با توجه به تجهیز کارگاهی که نزدیک پل های شهید سلیمانی مستقر است درصدد هستیم این طرح را آغاز کنیم و تا پایان سال شاهد بهره برداری از پروژه باشیم.

وی افزود: خودروها اغلب در خروج از میدان مرکزی در تقاطعی که باید دور بزنند دچار مشکل بودند که تصادفاتی رخ می داد که این طرح برای کاهش تصادفات تعریف شد و با توجه به ساخت مجموعه پل های شهید سلیمانی این طرح حائز اهمیت است.

افزایش ظرفیت غرفه های میدان میوه و تره بار

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان تصریح کرد: همچنین تالار 25 در میدان در حال ساخت است و تا پایان سال اجرایی می شود تا 28 غرفه عمده فروشان به ظرفیت میدان اضافه شود.

وی افزود: در کنار تالار 25 تخریب تالار قبلی 24 را خواهیم داشت و به جای آن عملیات ساختمانی 24 را خواهیم داشت که در سال 1400 به پایان می رسد.

مجیری بیان کرد: تالارهای 24، 25 و 26 میدان مرکزی می تواند توسعه میدان را از لحاظ ظرفیت غرفه های میدان داشته باشد که با توجه به رشد جمعیت شهر اصفهان می تواند در جهت تامین نیازهای مردم کمک کند.

وی با اشاره به اینکه تالار 23 که بارانداز ماهیان دریایی است، ظرفیت خوبی در استان اصفهان ایجاد کرده است، اظهار کرد: ماهیان به صورت شبانه از استان های جنوبی و شمالی به استان اصفهان می رسد و صبح از شهر اصفهان به 7 استان ارسال می شود که بازسازی تالار در دستور کار است تا استان های دیگر هم پوشش دهیم. این طرح هم تا پایان سال بهره برداری می شود.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان با بیان اینکه استقرار نامناسب واحدهای صنفی می تواند آلایندگی و مشکل در تردد مردم داشته باشد اما با توجه به قوانین شهرداری موظف است این مصادیق مزاحمت را شناسایی و رفع کند، گفت: این کار انجام نمی شود مگر اینکه دستگاه های دیگر اعم از محیط زیست، فرمانداری، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و اتاق اصناف همراه شوند تا فضا برای ساماندهی اصناف آماده شود.

وی بیان کرد: اخیرا مطالعه ای در زمینه طرح جامع مشاغل مزاحم شهری اصفهان صورت گرفت که از این مطالعه سه لایحه را تقدیم شورای شهر اصفهان می کنیم و از این مصوبات در جهت ساماندهی هرچه بهتر و زودتر صنوف استفاده شود.

مجیری افزود:‌ در حال مذاکره با اتحادیه های دارای مشکل هستیم چون برخی فعالان صنف برای جابجایی مقاومت می کنند و تغییر برای صنف مشکل است: باید آنها را ترغیب کنیم که این شهر ماست و همه در آن زندگی می کنیم و قطعا همراهی می تواند در جهت سهولت ساماندهی مشاغل کمک کند.

وی در مورد زمان کلنگ زنی مجتمع پروژه موتورسیکلت اصفهان تصریح کرد: چون اغلب واحدهای فروش موتورسیکلت ابعاد مناسب را ندارد این موتورسیکلت ها در پیاده رو گذاشته می شود برای رفع این مشکل، در تلاش بودیم زمین 16 هزار متری خیابان سروش را از طریق مشارکت با بخش خصوصی به مجتمع موتورسیکلت اختصاص دهیم.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان گفت: این کار به این سبب سخت است که مشارکت کننده باید به این کار ترغیب شود و سرمایه گذار و شهرداری باید دید برد – برد داشته باشند تا کار محقق شود. هم اکنون سرمایه گذار در حال مطالعه پروژه است که در پیش بینی اولیه 72 هزار مترمربع فضای فروشگاهی و نمایشگاهی در این مجتمع ساخته می شود.

وی در خصوص عدم راه اندازی سردخانه میدان مرکزی میوه و تره بار اظهار کرد: موقعی که میدان در سال 1373 بهره برداری شد در طرح آن، مجموعه سردخانه، سورتینگ و صنایع جانبی دیده شد اما با توجه به اینکه سرمایه گذار جدی برای این کار وجود نداشته تاکنون طرح مسکوت مانده است اما از طریق جهاد کشاورزی و استانداری درخواست برای ایجاد سردخانه وجود دارد که در حوزه مشارکت و سرمایه گذاری در حال مطالعه است.

مجیری بیان کرد: امیدواریم بتوانیم تا قبل از پایان سال این کار را محقق کنیم و قطعا نیاز است در کنار میدان مرکزی این اتفاق رخ دهد چون در کاهش هدررفت میوه نقش و جابجایی آن در روزهای گرم تابستان نقش مهمی دارد.

وی با اشاره به ساخت تقاطع غیرهمسطح در ورودی میدان مرکزی، تصریح کرد: برآورد این طرح انجام شده اما با توجه به افزایش قیمت میلگرد درصدد هستیم از طریق کارخانه ذوب آهن یا فولاد مبارکه برای پروژه ها تامین مواد اولیه داشته باشیم که در کمتر از یک ماه آینده عملیات طرح آغاز می شود و سازمان عمران قول داده تا پایان سال بهره برداری شود و با پل های شهید سلیمانی با هم آغاز به کار کند.

بازارهای کوثر خالی از کالا نمی ماند

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان در مورد خرید از بازارهای کوثر افزود: قبل از سال با توجه به اینکه مردم احساس کردند ممکن است در بازار کمبود باشد، با هجوم برای خرید روبرو بودیم اما به بهره برداران بازارها تکلیف کردیم تمامی بازارها خالی از کالا نباشد، با این برنامه ریزی مردم خلاء کالا را حس نکردند و این موضوع ادامه داشته و تامین نیازهای مردم را با توجه به پشتیبانی شرکت های پخش و بهره برداران انجام می دهیم.

وی تاکید کرد: سامانه خرید مجازی از بازارهای روز کوثر به صورت اینترنتی تا ماه آینده راه اندازی می شود.

مجیری در مورد جابجایی پرنده فروشان خیابان عطار نیشابوری نیز اظهار کرد: این مسئله در کارگروه سلامت و امنیت غذایی مطرح است اما معتقدم در موضوع ساماندهی به صورت سلبی نمی توان عمل کرد چراکه وقتی با معیشت و سلامت مردم توامان مواجه هستیم باید در این زمینه زمینه سازی شود.

وی تصریح کرد: برای این کار زمینی آماده کردیم و اصناف مربوطه تعهد محضری دادند تا با جابجایی واحدهای قبلی پلمپ و در مکان بهداشتی مستقر شوند. مکان استقرار پرنده های تزئینی هم در بازار گل و گیاه ارغوان در حال طراحی است که بعد از ساخت دغدغه مردم خیابان عطار نیشابوری رفع می شود.

ساخت کوثرهای 15 و 16 در شهرک زاینده و شهید کشوری

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان در مورد وضعیت ساخت کوثر 2 سپاهان شهر افزود: مردم ساکن در این منطقه نیازهای اساسی را از کوثر ۲ سپاهان شهر تامین می کنند و مساحت کم این فروشگاه و تقاضای مردم، سازمان میادین، امام جمعه و شهردار منطقه 5 را برآن داشت تا زمینی را در کنار بازار با مساحت دو هزار مترمربع اختیار کرده و برای ساخت اختصاص دهند؛ تا ماه آینده مناقصه این پروژه برگزار، پیمانکار مشخص و عملیات ساخت آغاز می شود.

مجیری بیان کرد: ساخت بازار کوثر 15 در شهرک زاینده رود را به پایان رساندیم و در حال تجهیز آن هستیم تا یک ماه آینده افتتاح شود. در این شهرک تجمع و تراکم جمعیت است اما فروشگاهی برای مردم نبود و اکنون ساکنان در فضای فروشگاهی نیازهای خود را تامین می کنند.

وی افزود: فروشگاه 16 هم در شهرک شهید کشوری در حال اجراست و به واسطه تغییرات در طرح، طرح جدید نهایی شده تا پیمانکار را مشخص کنیم، تا دو ماه دیگر آغاز عملیات عمرانی کوثر شهرک شهید کشوری را خواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان در مورد تعامل سازمان با مجموعه فروشگاه های رفاه ادامه داد: فروشگاه رفاه در شهر اصفهان چند شعبه دارد و اخیرا شعبه ای در میدان امام علی تجهیز و راه اندازی شد. در حال مذاکره هستیم تا رابطه ای را بین کوثر و رفاه داشته باشیم و جلساتی در این زمینه داشتیم که شهرداری می تواند زمین هایی را براس اخت فروشگاه های رفاه در اختیار این مجموعه قرار دهد.

مجیری افزود: قبلا از سوی شهروند این تقاضا مطرح بود و فضاهایی را معرفی کردیم تا با برند خودشان نیازهای مردم را مرتفع کنند.

وی در مورد جابجایی بازار گیاهان دارویی، گفت: با توجه به استقبال مردم از طب سنتی و گیاهان دارویی 30 غرفه در این بازار ایجاد شده و روزهای جمعه کلاس های رایگان برگزار می شود؛ همچنین تصمیم گرفتیم در بازار گل و گیاه ارغوان فضای جدیدی را برای این بازار در نظر بگیریم.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه مجموعه شهرک خشکبار برای انتقال واحدهای صنفی خشکبار خیابان جهاد، صارمیه، ولیعصر و عبدالرزاق ساخته شد، گفت:  خودروهای حمل بار این مغازه ها اغلب کامیون هایی هستند که در انبار بارگیری می کنند و مزاحمت برای مردم دارند؛ در همین راستا مجموعه خشکبار با نظر اتحادیه ساخته و بخشی از این واحدها واگذار شده است.

66 غرفه دیگر به مجموعه خشکبار اصفهان اضافه می شود

وی ادامه داد: در مزایده ها متقاضیان زیادی اعلام درخواست برای گرفتن غرفه داشتند و براساس مصوبات شورای شهر واگذاری واحدها به صورت 30 درصد نقد با اقساط 48 ماهه مصوب شد، همچنین به دنبال هستیم 66 واحد جدید را به صورت مشارکتی در مجموعه بسازیم.

مجیری با بیان اینکه همکاران حوزه بهره برداری سازمان میادین روزانه ساعت 4 بامداد در میدان میوه و تره بار حضور دارند و قیمت را رصد می کنند تا این قیمت را به بازارهای روز کوثر اعلام کنند، گفت: همه محصولات این میدان با درصد سود مشخص عرضه می شود.

وی بیان کرد: برای ارزان تر رسیدن محصول به دست مردم پیرو مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور بازارچه های عرضه میوه وتره بار را در سطح محلات راه اندازی می کنیم تا به صورت مستقیم بار به دست مردم برسد. به صورت پایلوت دو منطقه 7 و 10 را مدنظر قرار دادیم که تا پایان امسال بازارچه را ایجاد کنیم و در حال شناسایی و مکان یابی زمین های مناسب در سایر مناطق هستیم.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان در مورد انتقال موزاییک سازان از منطقه 2 هم اظهار کرد: طرح جامع مشاغل مزاحم انجام شده و همه بحث های مربوط به ساماندهی مشاغل از جمله موزاییک سازان در این طرح لحاظ شده است، همچنین مصوبه هیئت وزیران را برای ساماندهی داریم به طوریکه دبیرخانه ای برای ساماندهی تشکیل شده که ریاست آن با فرماندار و دبیر آن شهردار است.

وی افزود: در این زمینه در حال بررسی زمینی در منطقه 2 برای واگذاری به این صنف هستیم. البته ما در این زمینه ریخته گری ها و آب کاری ها را هم داریم اما ما دبیرخانه این کار هستیم و کمک سایر دستگاه ها نیاز است تا ساماندهی پیش رود.

مجیری تصریح کرد: در حوزه ساماندهی واحدهای تعمیر و فروش قطعات خودرو هم کلینیک خودرو را اجرایی می کنیم و اولین کلنگ زنی در میدان مرکزی انجام شد و دومین هم در سپاهان شهر است ، دیگر مناطق و از جمله خیابان شاپور هم برای ساماندهی مدنظر ماست.

وی در مورد نظارت بر دلالان میدان میوه و تره بار گفت: کارگروه تنظیم بازار به این موضوع ورود پیدا کرده اما همکاری غرفه داران مستقر را می طلبد.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان در مورد راه اندازی صنایع تبدیلی و بسته بندی در میدان میوه و تره بار هم گفت: بخشی از میدان در ضلع شرقی برای صنایع تبدلی که یکی از مهمترین صنایع صنعت سورت و بسته بندی است، پیش بینی شده و سازمان هم چندین نوبت فراخوان داد که از طرف سرمایه گذاران استقبال نشد و اخیرا سرمایه گذاری اعلام امادگی کرده تا در آینده نزدیک صنعت سورت را ایجاد کنیم.

افزایش قیمت ها افتتاح بازار گل ارغوان را به تعویق انداخت

مجیری در مورد به تعویق افتادن زمان بهره برداری از بازار گل و گیاه ارغوان اظهار کرد: با توجه به مشکلات و افزایش قیمت ها، بهره برداری بازار گل و گیاه ارغوان با مشکلاتی روبرو شد و افتتاح آن به تعویق افتاد که امیدواریم در سال 1400 شاهد راه اندازی بازار باشیم.

وی به راه اندازی کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اشاره و تصریح کرد: صادرات محصولات استان اصفهان از این طریق صورت می گیرد و یکی از موارد مهمی که در ایجاد بازار گل و گیاه بین الملل ارغوان دیده شد ایجاد شرکت های مدیریت صادرات است تا صادرات گل سرشاخه، ماهیان و پرنده های زینتی را از طریق کارگو ترمینال انجام دهیم. در آینده نزدیک که این واحدها به بهره برداری برسد شاهد صادرات این محصولات و تقویت شرکت های مدیریت صادرات از طریق شهرداری هستیم.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان گفت: شهرک طلا در شهرک صنعتی جی، با تعامل بین شهرداری و صنف تولیدکننده طلا و نقره باید ساخته شود که جلسات متعددی در این راستا داشتیم و در کمیسیون ماده 5 مطرح شده و در حال دریافت مجوزهای لازم هستند تا هرچه زودتر زمین که جانمایی شده تملک کنند و با کمک شهرداری اصفهان این امر تحقق یابد.

وی در مورد بازار بین المللی گل و گیاه ارغوان تصریح کرد: این بازار در مساحتی 14.5 هکتار و با گستره ویژه از مشاغل مختف شهری از جمله عرضه گل و گیاه زیر مجموعه گل آپارتمانی، باغچه و سرشاخه است که از سالن سرشاخه با مساحت شش هزار و 400 مترمربع تا آخر سال بهره برداری می شود، همچنین سالن کود و سم هم که به ادوات کشاورزی و گلخانه ای اختصاص دارد، امسال ساخته می شود.

مجیری ادامه داد: ساختمان پرندگان و ماهیان زینتی به علت شرایط خاص تاسیسات ویژه، طراحی ویژه، موتورخانه و تهویه هوا می طلبد. همچنین در این بازار تصفیه خانه آب عادی و صنعتی و محوطه و دسترسی به بازار، موقعیت های تفریحی و گردشگری را خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: سال 99 به سال جهش تولید نامگذاری شده و در این راستا معتقدیم حمایت از صنعتگران شهر اصفهان به خصوص در شهرک امیرکبیر باید جدی باشد که طی جلساتی با صنوف مربوطه قرار است شهرک امیرکبیر 2 در اصفهان ساخته شود چون کارگاه ها در امیرکبیر رو به اتمام است.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان بیان کرد: در آینده نزدیک واحدهای عرضه خورده سنگ در خیابان بعثت برای ساماندهی به زمین 14 هکتاری در کنار رینگ چهارم در جاده حبیب آباد انتقال پیدا می کنند.

وی افزود: کارگروهی در سازمان برای ساماندهی ون کافه ها تشکیل دادیم تا مجوزهای مختلف را بگیریم و با مجوز این واحدها در محل های مورد تصویب شورای شهر به کار خود ادامه دهند.

 

 

 

صفحه1 از98
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی بیکیان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وبه نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی با اشاره به خرید
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خبرنگار فولاد مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت فولاد مبارکه برای سال
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور با اشاره به رونمایی از ۸۰ دستگاه اتوبوس شهری اصفهان به مناسبت عید ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این نشست رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان با بيان اين كه جهان در حال طی کردن دوره سختی در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، محمد مجیری در سلسله نشست های سه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی بیکیان محمدی با بیان اینکه تنها 300 متر از 33 کیلومتر طول خط انتقال هنوز اجرا ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • ورزش
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خبرنگار فولاد مجمع
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور با اشاره به
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این نشست رئيس دانشگاه صنعتي
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی بیکیان محمدی با بیان اینکه

عضویت خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

اصفهان

آفتابی
33.33° سانتیگراد
باد : 11.18 کیلومتر به سمت شرق از جنوب شرق
رطوبت : 15%
36.67°C 20°C
37.78°C 22.22°C
38.89°C 23.89°C

پایگاه اطلاع رسانی استان اصفهان

بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…