2195

2195

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه سلام اصفهان، با بیان اینکه در روزهای گذشته با وزش شدید بادهای بهاری مواجه بودیم که متاسفانه شاهد افتادن برخی درختان در برخی نقاط شهر بودیم و این مسئله موجب نگرانی مردم شده است، اظهار کرد: این موضوع علت های مختلفی دارد. تداوم خشکسالی طی چندین سال متوالی و جاری نبودن آب در زاینده رود و مادی های شهر یکی از علل مهم آن است که موجب ضعیف شدن درختان و افزایش پوکی از داخل و آسیب پذیر شدن در برابر آفات و دیگر مشکلات شده است.

وی با اشاره به اینکه سال 97 با تلاش و زحمت فراوان، فضای سبز شهر، حفظ و آبیاری شد و درختان زنده ماندند، گفت: جاری بودن آب در زاینده رود و حقابه شهر اصفهان موضوعی است که همواره مورد تاکید ما بوده و شهرداری به عنوان نماینده شهر مطالبه گر جدی این مسئله است.

شهردار اصفهان افزود: با این حال شهرداری موظف است برای حفظ سلامتی مردم و نشاط شهر، وضعیت درختان را رصد کند و اگر نیاز به قطع درخت خطرآفرینی بود سریعا اقدام کند، به همین دلیل هفته گذشته دستور ویژه ای برای رصد درختان در معرض آسیب و قابل شناسایی با تکنولوژی نوین و سایر روش ها صادر کردم. باید توجه کنیم همه درختانی که افتاد، معیوب نبود و دلایل دیگری هم برای سقوط درختان وجود دارد که باید به آنها توجه کرد.

وی بیان کرد: امروز شنبه است و قرار بود در شنبه های خلاق از نظرات مردم برای حل مشکلات استفاده کنیم، از همه شهروندان درخواست می کنم در این موضوع درختان هم مشارکت و اعلام نظر کنند تا مشکلات حل شود. ضمنا اگر هر شهروندی در سطح شهر احساس کرد درختی در معرض سقوط قرار دارد و خطرآفرین است این موضوع را سریعا به 137 اعلام کند تا شهرداری نسبت به حل مسئله ورود کند.

نوروزی افزود: مهلت صدور پروانه ساختمانی با نرخ سال 98 تا 15 خردادماه است اما چون تا 15 خرداد با چندین تعطیلی مواجه هستیم، برای کمک به مردم تصمیم گرفتیم، متقاضیان پروانه ساختمانی به شهرداری مراجعه کنند، محاسبات اولیه و تسویه حساب خود را انجام دهند و نسبت به سایر امور مربوط به شهرسازی و دریافت پروانه تا سه ماه آینده فرصت دارند.

وی تاکید کرد: مردم با مراجعه به شهرداری و پر کردن فرم تعیین شده و تسویه حساب مالی، قادر به استفاده از نرخ سال ٩٨ تا 15 خرداد هستند.

شهردار اصفهان تصریح کرد: برخی مردم تقاضای بازگشایی مترو را داشتند، ستاد کرونا با این کار موافقت کرده است و ما هم در هفته گذشته همه ابعاد این موضوع را بررسی کردیم و مقرر شد با رعایت همه پروتکل های بهداشتی توسط مردم در هفته جاری تصمیم نهایی را بگیریم و مترو فعالیت خود را آغاز کند.

وی افزود: چون در چند روز آینده تعطیلی هایی را داریم و احتمال اینکه اصفهان با ورود مسافر روبرو شود، وجود دارد از مردم درخواست می کنم در تعطیلات پیش رو اصفهان را مقصد سفر خود قرار ندهند، هنوز شرایط عادی نشده است و آرزوی ما این است در اولین فرصت با رفع مشکل، میزبان همه گردشگران از همه نقاط مختلف کشور باشیم.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه یکی از محورهاي پرتردد و داراي حجم ترافيك بالا در پيك سفرهای استان، محور تيران – سامان است گفت: احداث باند دوم این محور از جمله پروژه های  اولويت دار حوزه ی  راهسازی این اداره‌کل بوده است.

وی افزود: طول کل این محور ۲۳ کیلومتر است که راه ارتباطی استان اصفهان با استان چهارمحال و بختیاری  محسوب می‌شود و از جمله جاده های پر حادثه از نظر تردد بسیار بالا است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اذعان داشت: به جهت ایمن‌سازی مسیر و رفع نقاط پرحادثه،  احداث باند دوم این محور در دستور کار قرار گرفت و انجام عملیات اجرایی قطعه اول  به طول 5 و نیم کیلومتر با بکارگیری دو پیمانکار تکمیل شده و به لطف خدا فردا به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد پیگیری‌های لازم در حال انجام است و در تلاشیم تا در صورت تامین اعتبار روکش دوم آسفالت این قطعه نیز اجرا شود.

قاری قرآن با اشاره به اینکه برای تکمیل قطعه اول نزدیک به 7 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است گفت: با احداث این پروژه یکی از مشکلات اصلی محور که شیب طولی بسیار زیاد در محدوده طلا زرین است و منجر به تصادفات رخ به رخ می‌شد برطرف می‌شود.

وی در خصوص مسیر باقیمانده این پروژه بیان کرد: بمنظور اجرایی شدن باقی مانده مسیر، پیگیری های لازم بعمل آمده و تامین اعتبار صورت پذیرفته است و در این راستا با برگزاری مناقصه پیمانکار انتخاب شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ابراز امیدواری کرد تا با اجرای این پروژه ایمنی عبور و مرور در محور برقرار و یکی از نقاط پرحادثه مرتفع گردد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل ار  روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ،  مسعود گلشیرازی در آیین افتتاح این شعبه ، با اشاره به اینکه افتتاح شعبه مذکوردر راستای سفر رئیس قوه قضاییه در سال گذشته و مطالبه فعالان اقتصادی به منظور تشکیل دادگاه های تجاری و اقتصادی صورت گرفته است، گفت: امروز در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم که افتتاح این شعبه می تواند پاسخگوی تغییرات سریع و رویه های اقتصادی حاکم بر کشور باشد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان افزود: امروز شوراهای حل اختلاف اقتصادی و شوراهای سازش در استان فعال هستند و امیدواریم افتتاح این شعبه نیز حرکتی برای کمک به فعالان اقتصادی اصفهان باشد.

وی با تاکید بر اینکه با تشکیل این شعبه به طور یقین سربازان جنگ اقتصادی با اطمینان، احساس امنیت و گام های مستحکمی به پیش می روند، تصریح کرد:با این وجود اگر دستگاه های منتسب به دولت بعضا قانون را به صورت فراقانون برای فعالان اقتصادی اجرا کنند، شرایط برای آنها دشوارتر خواهد شد.

گلشیرازی با اشاره به برخوردهای سختگیرانه بعضی دستگاه ها ، گفت: فعالان اقتصادی از دستگاه قضایی انتظار دارند به عنوان قوه عادله وزن و عدالت ایجاد کند، البته طی یک سال گذشته نحوه برخورد دستگاه قضایی موجب ایجاد آرامش فعالان اقتصادی شده است و امیدواریم شعب صلح و سازش منشا خیر و موجب اعتماد و مساوات شود.

رئیس شورای حل اختلاف استان اصفهان نیز در این مراسم با بیان اینکه شوراهای حل اختلاف در سال ۱۳۸۳ با اهداف جلوگیری از حجم ورودی پرونده ها به دادگستری، سازش در بین طرفین دعوای یک پرونده و رسیدگی به امور مردم از سوی افراد متخصص همان حوزه در کشور تشکیل شد، گفت: از همان زمان به لحاظ تغییر ساختاری تاحدودی این شوراها از اهداف اصلی خود دور شدند و بحث سازش کمرنگ شد، با این وجود خدمات ارزنده ای به منظور رفع مشکلات و همچنین ایجاد صلح و سازش به مردم ارایه کرد.

سید محمد موسویان با بیان اینکه امروز بخش زیادی از پرونده ها و دعاوی به این شوراها وارد و حل می شود، گفت: با توجه به دیدگاه متفاوت آیت الله رئیسی به این شوراها، رئیس قوه قضاییه بر تقویت این نهاد و بازگشت آن به اهداف اصلی خود یعنی صلح و سازش تاکید دارند.

وی گفت: به نظر می رسد دستگاه قضایی کشور در سال جهش تولید با کمک این شوراها بتواند به بخش تولید کمک کند.

رئیس شورای حل اختلاف استان اصفهان افزود: طی پنج سال گذشته در ستاد اقتصاد مقاومتی بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی مطرح شد، اما متاسفانه این موارد زمانی عنوان شد که واحد تولیدی یا تعطیل شده و یا حکمی برای آن صادر شده بود و به نوعی کار از کار گذشته بود؛ اما در شوراهای حل اختلاف، افراد می توانند پرونده های خود را با صلح و سازش به سرانجام برسانند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از ۲۷۹ شورای حل اختلاف در استان اصفهان، ۳۴ شعبه صلحی است، افزود: سال گذشته ۲۳۷ هزار و ۴۸۸ پرونده در شوراهای حل اختلاف استان رسیدگی شد که از این تعداد ۴۸ هزار و ۷۶۷ فقره پرونده یعنی ۳۱ درصد پرونده ها منجر به سازش و مصالحه شد.

موسوی با تاکید بر اینکه در سال جاری به دنبال افزایش شعب صلحی و تخصصی در استان اصفهان هستیم، ابرازامیدواری کرد؛ امسال این شعب در شهرک های صنعتی با اولویت شهرک های بزرگ راه اندازی شود که با این وجود کمک بزرگی به واحدهای تولیدی خواهد شد.

افتتاح شعبه ۶۰ کمک دستگاه قضایی به فعالان اقتصادی اصفهان است

رئیس کل دادگستری استان اصفهان نیز در این مراسم با بیان اینکه با افتتاح این شعبه حل اختلاف به طور قطع یکی از دستاوردهای ریاست قوه قضاییه به بار خواهد نشست، تصریح کرد: توسعه شعبه صلحی تخصصی حل اختلاف جهت کمک به فعالان اقتصادی به عنوان سربازان خط مقدم جنگ تحریم است.

محمدرضا حبیبی، افزود: اصرار دستگاه قضایی به توسعه فرهنگ سازش براساس مبانی دین اسلام است، از سوی دیگر اقدام مهم این دستگاه به منظور کمک به تحقق شعار جهش تولید برای کمک به فعالان اقتصادی است.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با بیان اینکه محل شعبه ۶۰ شورای حل اختلاف اقتصادی اصفهان در اتاق بازرگانی اصفهان است، خطاب به فعالان اقتصادی گفت: منتظر ارجاع پرونده ها به محاکم نباشند و اگر اختلافی وجود دارد قبل از ورود به دادگستری در این شورا حل شود.

حبیبی تاکید کرد: بررسی دعوای فعالان اقتصادی در این شعبه با انگیزه، علاقه، خوش اخلاقی و صعه صدر را ضروری دانست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به افتتاح این شعبه حل اختلاف، ابراز امیدواری کرد؛ صلح و سازش در این شورا بیشتر مطرح شده تا مانع کاهش فعالیت های اقتصادی و ضربه به طرفین شود.

سیدحسن قاضی عسگر با بیان اینکه دعاوی فعالان اقتصادی در این شورا قرار است به صورت سیستماتیک و نظام مند بررسی شود، تاکید کرد: امیدواریم در این شورای صلحی، سازش و صلح افزایش یابد و فعالان اقتصادی نیز از برکات آن بهره مند شوند.

رئیس سازمان صمت استان اصفهان نیز در این مراسم ابراز امیدواری کرد؛ شورای حل اختلاف در راستای کمک به واحدهای مشکل دار در بخش های صنعت، معدن و همچنین تجار عمل نموده و به سمت کمک به تولید حرکت کند.

ایرج موفق گفت: با فعال سازی شورای حل اختلاف می توان از این به بعد واحدهای تولیدی را به سمت صلح و سازش در این شورا سوق داد و امیدواریم این روند با همکاری و همدلی سایر دستگاه ها محقق شود.

دادستان اصفهان نیز در این مراسم در خصوص پیگیری شدید دستگاه قضایی با فرار مالیاتی، گفت: شرکت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی در صورت ارتباط با شرکت های صوری باید اسامی آنها را به دستگاه قضایی و مالیاتی کشور معرفی کنند، همچنین درصورتیکه مالیات خود را پرداخت نکنند با آنها با عنوان فرار مالیاتی برخورد مجرمانه خواهد شد.

علی اصفهانی تاکید کرد: دستگاه قضایی کشور حامی افرادی است که فعالیت اقتصادی سالم می نمایند، البته دستگاه قضایی و مالیاتی کشور به دنبال شناسایی فرارهای مالیاتی است.

شایان ذکر است در ادامه احکام اعضای شورای حل اختلاف ابلاغ شد.

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی، رئيس پشتيباني ساخت داخل شركت پالايش نفت اصفهان گفت: فرهنگ بومی‌سازی، باور فكري به استفاده حداكثري از محصولات ايراني و توانمندی‌های شرکت‌های سازنده داخلي در اين شركت نهادینه‌شده و فرصت مناسب را در اختيار شرکت‌های دانش‌بنیان، سازندگان قطعات و تجهيزات، توليدكنندگان داخلي، پيمانكاران و مشاوران و ساير دست‌اندرکاران اين حوزه قرار داده تا از اين طرق اين شركت در تأمین بيش از 80 درصد نیازمندی‌های خود پيشرو باشد.

  سعيد احتراميان افزود: سال گذشته موفق شده‌ایم به روش مهندسي معكوس، در زمينه بومی‌سازی قطعات يدكي و با هزینه‌ای بالغ‌بر 69 ميليارد ريال، 425 قطعه در تيراژ 48 هزار و 695 عدد توليد كنيم. اين در حالي است كه اگر می‌خواستیم آن‌ها را از خارج وارد كنيم می‌بایست مبلغي برابر با 420 میلیارد ریال می‌پرداختیم. به‌طور حتم در سال جاري نيز موفقیت‌های چشمگيري به دست خواهيم آورد.

بابیان اينكه در حال حاضر با بیش از 500 شركت سازنده داخلي ارتباط داريم، اظهار داشت: تاکنون با اين روش كارهاي بسيار مهم و ارزشمندي صورت گرفته كه حتي با نمونه‌های خارجي قابل‌رقابت و معتبرتر از آن‌ها هستند.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی ،  رئیس سازمان تامین اجتماعی در این نشست ، ذوب آهن اصفهان را یک صنعت مهم و اثر گذار کشور دانست که مسائل آن می تواند ابعاد ملی داشته باشد . 

وی گفت : سازمان تامین اجتماعی در چارچوب وظایف قانونی خود و با توجه به اینکه سهامدار عمده این شرکت است ، حمایت های لازم را انجام می دهد . 

استاندار اصفهان نیز در این نشست ، تقویت ذوب آهن اصفهان و رفع مشکلات این شرکت را برای استان و کشور بسیار مهم دانست و گفت : این شرکت به مسئولیت های اجتماعی خود عمل می کند و لذا باید برای رفع مشکلات آن از جمله تامین مواد اولیه حمایت لازم صورت گیرد.  

منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در ابتدای این جلسه ، گزارشی از شرایط کنونی ذوب آهن اصفهان ارائه داد و گفت : این شرکت در سال گذشته رکورد تولید با دو کوره بلند و همچنین رکورد صادرات محصولات خود را تجربه نموده است اما همچنان با مشکلاتی همچونی کمبود مواد اولیه مواجه است . 

وی افزود : ذوب آهن اصفهان به دلیل شیوه تولید از یارانه انرژی برخوردار نیست و در مقایسه با سایر شرکت های فولادی ، هزینه انرژی بیشتری دارد . برای رفع این مشکل فعالیت هایی همچون پروژه pci انجام شده است تا هزینه کک مورد نیاز تولید این شرکت کاهش یابد . البته از طریق تامین مواد اولیه لازم و استفاده کامل از ظرفیت این شرکت که منجر به افزایش تولید می شود ،  هم می توان هزینه انرژی را کاهش داد . 

یزدی زاده اظهار داشت : سهام این شرکت از شرایط خوبی برخوردار است . این در حالی است که هنوز زیان انباشته داریم و البته قابلیت هایی نیز موجود است که با حمایت سازمان تامین اجتماعی و دولت می توانیم این زیان انباشته را به صفر رسانده و سود توزیع کنیم . 

علی احمدیان رئیس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان نیز در این جلسه ، پتانسیل های این شرکت برای توسعه بیشتر و همچنین حضور قوی تر در بازار سرمایه را یادآور شد و حمایت سهامدار عمده و دولت را در این زمینه بسیار مهم دانست .

صفحه1 از64
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مرتضی شبانی،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر ناحیۀ
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در ارتباط زنده ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان، علیرضا قاری قرآن
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل ار  روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ،  مسعود گلشیرازی در آیین افتتاح این شعبه
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی، رئيس پشتيباني ساخت داخل شركت پالايش نفت اصفهان گفت: فرهنگ ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی ،  رئیس سازمان تامین اجتماعی در این نشست ، ذوب آهن اصفهان را یک
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اظهار ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • ورزش
 • فرهنگ
 • حوادث
Has no content to show!
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل ار  روابط عمومی اتاق ...
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی، رئيس
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی ،  رئیس
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی اتاق ...

عضویت خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

اصفهان

آفتابی
28.89° سانتیگراد
باد : 1.86 کیلومتر
رطوبت : 10%
35°C 20.56°C
35°C 20.56°C
35°C 20°C

پایگاه اطلاع رسانی استان اصفهان

بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…