• آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان در سال 99با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور، رئیس سازمان توسعه تجارت، استاندارو معاونین ایشان، نمایندگان مجلس، رئیس و اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان، مدیران کل دستگاه های اجرایی استان و فعالان اقتصادی برگزار شد.

آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به  نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان در این مراسم اقای حمید زادبوم،  رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر اینکه صادرکنندگان نوک پیکان آسیب دیده تحریم های ظالمانه علیه کشورمان بوده و باید بصورت ویژه تجلیل شوند، گفت: در سال گذشته علیرغم مشکلات موجود 41.3 میلیارد دلار و در یازده ماهه سالجاری 31.2 میلیارد دلار صادرکنندگان ارز به کشور وارد کرده اند. وی در ادامه اقدامات اتاق بازرگانی اصفهان را در سطح خاورمیانه کم نظیر و بالاتر از استاندارد میانگین منطقه دانست.

همچنین رئیس اتاق بازرگانی اصفهان ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت علی علیه السلام و ایام ماه رجب، جمع حاضر در این نشست را صادرکنندگانی خوشنام و خوش حساب ودارای بهترین عملکرد در حوزه رفع تعهدات ارزی و حفظ رشد صادرات، علیرغم پاندمی کرونا دانست. مسعود گلشیرازی در ادامه ابلاغ بخشنامه هاو مقررات متعدد و تغییر مکرر قوانین را بدترین مولفه شاخص کسب و کار از نگاه فعالان اقتصادی عنوان کردو خواستار چاره اندیشی جدی برای این مشکل فعالان بخش خصوصی شد. وی راه اندازی اولین شتاب دهنده صادراتی کشور، مشارکت و سرمایه گذاری در راه اندازی کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، راه اندازی شرکت نمایشگاه های بین المللی در کنار تشکیل میزهای مشترک با کشورهای هدف صادراتی را از جمله اقدامات زیربنایی دوره نهم اتاق بازرگانی اصفهان بیان کرد. رئیس اتاق اصفهان ضمن تاکید بر ضرورت دریافت نظر بخش خصوصی در تنظیم مقررات و بخشنامه ها مطابق با بند 2 و 3 قانون بهبود محیط کسب و کارگفت: علیرغم تاکید رئیس جمهور محترم، متاسفانه در بعضی وزارتخانه ها و ادارات این امر مغفول مانده و لازم است مورد توجه ویژه قرار گیرد. دبیر شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان رفع تعهدات ارزی سال 97، معافیت مالیاتی صادرکنندگان، اخذ مابه التفاوت نرخ ارز جهت واردکنندگان، ارجاع پرونده های رفع تعهد ارزی قبل از سال 97، لزوم افزایش سرمایه بانک ها برای راه اندازی پروژه های سرمایه گذاری، نحوه تسویه تسهیلات  جزء «د» بند 6 قانون بودجه سال 88 و تراکنش های مالیاتی قبل سال 95 را از جمله موضوعات و مشکلات کلیدی فعالان اقتصادی وبویژه صادرکنندگان بیان و خواستار قرار گرفتن این موضوعات در دستورالعمل های اجرایی دولت شد.

ایرج موفق رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نیز گفت: بیش از ۸۷ درصد تعهدات ارزی استان برگشت پیدا کرده و ما به دنبال افزایش آن هستیم از این رو در استان آمادگی داریم طرح‌های ویژه با لحاظ مسایل زیست محیطی اجرا کنیم. وی افزود: میزان صادرات محصولات از استان از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد و ۷۲۶ میلیون دلار بوده که نشان می‌دهد استان شرایط خوبی در بخش صادرات دارد.موفق تصریح کرد: استان اصفهان رتبه اول در جذب تسهیلات و رونق تولید و تبصره ۱۸ را کسب نموده است.

همچنین فرشته امینی، رئیس شورای راهبردی شتاب دهنده صادراتی اتاق بازرگانی اصفهان به ارایه گزارشی پیرامون فعالیت های اتاق در راستای تسهیل صادرات استان پرداخت.

وی موضوعاتی چون عدم امکان سفر به عراق و صدور ویزای تجاری برای اصلی ترین بازار صادراتی ایران، عدم امکان ارسال محموله های صادراتی به اکثر کشورهای حوزه CIS ، مشکلات مربوط به حمل زمینی کالا به کشورهای مختلف از جمله ترکمنستان را از جمله تهدیدات صادرکنندگان در سال جاری دانست.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان با تاکید بر نگاه ویژه پارلمان بخش خصوصی اصفهان به توسعه صادرات گفت: اتاق نهم تمامی تلاش خود را برای ایجاد زیرساخت های تسهیل گر دایمی در اکو سیستم صادرات بکارگرفته و افتتاح کارگو ترمینال ، راه اندازی شتاب دهنده صادرات برداربا هدف فراگیر نمودن فرهنگ صادرات تخصصی از طریق شرکت های مدیریت صادرات در استان را از جمله این فعالیت ها بیان کرد.

وی ایجاد جو حاکم بر شهر مبنی بر ایجاد امید به صادرات و ورود بخش خصوصی به آموزشهای تخصصی این حوزه و حس همدلی در استان را بسیار حایز اهمیت و اتفاق میمونی در صادرات استان دانست.

درادامه این آیین از صادرکنندگان نمونه ملی و استانی استان اصفهان تقدیر شد.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،حریرچی با بیان
رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد آبفای اصفهان با اعلام این خبر، گفت: این ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان سید مصطفی علوی مدیر عامل این شرکت، با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن، مهدی رقایی
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: از هیئت رئیسه شورای شهر، شهردار و ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…