• قرارداد همکاری دو کشور عربی با رژیم اشغالگر قدس، روز گذشته امضا شد که حاشیه های زیادی را نیز در پی داشت.

امضای رسمی قرارداد امارات متحده و رژیم صهیونیستی؛ حمله های موشکی به اراضی رژیم صهیونیستی در روز امضای قرارداد خیانت

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، روز گذشته مراسمی رسمی در کاخ سفید برگزار شد که در آن، قرارداد عادی سازی روابط امارات و بحرین با رژیم اشغالگر قدس، رسماً امضا شد. دونالد ترامپ، در حاشیه این مراسم مدعی شد: این بعد از ظهر، تاریخ را عوض خواهد کرد. پس از دهه‌ها مناقشه، حالا به عصر جدیدی در خاورمیانه پا گذاشته‌ایم. از شهامت رهبران هر سه کشور تجلیل می‌کنم که کامی بسیار بلند به پیش برداشتند و به صلح جهانی کمک فراوانی کردند.

این قرارداد شامل ارسال سفیر، تأسیس سفارت، همکاری‌های مشترک در زمینه نظامی، امنیتی و گردشگری بوده و از همه مهم‌تر، به مسلمانان این مناطق اجازه زیارت مناطق مقدس فلسطین اشغالی را می‌دهد. نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در حاشیه این مراسم گفت: امروز آغاز تاریخ جدیدی است. برای هزاران سال، مردم یهودی و مسلمان برای صلح دعا می‌کردند و حالا این قرارداد ما را خوشنود می‌کند.

شیخ عبدالله بن زائد آل نهیان، وزیر امورخارجه امارات متحده عربی نیز در این مورد گفت: ما امروز شاهد تغییر بزرگی در قلب خاورمیانه هستیم؛ تغییری که امیدواریم جهان را فرا بگیرد.

البته وزیر امورخارجه بحرین، عبدالعطیف ال زایانی، ضمن تاکید بر حمایت ادامه دار کشورش از مردم مظلوم فلسطین، این قرارداد را یک اتفاق تاریخی و فرصتی برای امید و موفقیت دانست.

اما در حاشیه امضای این قرارداد، خبرهایی مبنی بر حمله موشکی به نقاط مختلفی از سرزمین‌های اشغالی و تحت تسلط رژیم صهیونیستی در رسانه‌ها قرار گرفت. به گزارش فاکس، این حملات را فلسطینیان انجام داده‌اند که در اعتراض به امضای این قرارداد بوده است. مردم غزه در روزهای اخیر نیز اعتراضاتی در کرانه باختی انجام داده بودند و تصویر ترامپ، نتانیاهو و حاکمان امارات و بحرین را به آتش کشیده بودند.

گفتنی است، فلسطین به عنوان بزرگترین مظلوم در اشغال‌های رژیم غاصب صهیونیستی، از ابتدا مخالف امضای این قرارداد بود و این قرارداد را خیانتی از جامعه عربی می‌دانست.

به این ترتیب، امارات متحده عربی و بحرین، پس از مصر و اردن به عنوان سومین و چهارمین کشورهای امضا کننده قرارداد با اسرائیل مطرح شدند. گفتنی است که رژیم صهیونیستی به امضای قرارداد با دیگر کشورهای عربی نیز خوشبین شده که مهم‌ترین آنها، سودان، عمان و مراکش هستند.

 

منبع : ایمنا

اشتراک گذاری

1 نظر

 • مهناز مهناز پیوند نظر 20 آبان, 1399

  بزرگترین رویداد مصیبت بار در تاریخ ارمنیان با آغاز جنگ جهانی اول روی داد. در سال ۱۹۱۵ میلادی دولت عثمانی تصمیم گرفت همه جمعیت ارمنی یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفری کشور را از بین ببرد. در آنچه بعدها میلادی خوانده شد صدها هزار ارمنی از خانه‌های خود رانده شده بودند یا قتل عام شدند یا آنقدر پیاده رانده شدند تا جان باختند
  ترکیه امروزین نیز با رجب طیب عردوقان، اشغال ارضی را در اولویت راهبردی خود قرار داده است که در راستای این سیاست، پس از اشغال نظامی شمال قبرس در دهه‌ی هفتاد میلادی ، در سال‌های اخیر، تجاوز به عمق مرزهای کردستان عراق با راهبرد اشغال و ضمیمه کردن شهرهای نفت خیز موصل و کرکوک عراق به ترکیه با بهانه حمایت از ترکمن‌های شمال عراق، تجاوز و اشغالگری در عمق مرزهای روژاوا (کردستان سوریه) از جمله شهرهای کوبانی و عفرین به بهانه مبارزه با کردها و حتی پس از آن، حمله به لیبی در شمال آفریقا، به بهانه واهی حمایت از معدود جمعیت ترک‌تبار آن سامان!! را توجیه کرده است.
  همه اینها به خوبی می‌تواند سیاست اشغال گری ارضی ترکیه را در مداخله فعال این کشور در مناقشه مرزی قره باغ نشان دهد

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی محققان حوزه بهداشت و درمان در جهان کافی بود تا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر و محسن یوسفیان به عنوان مدیرعامل شرکت پیشرو
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل این شرکت با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان گفت: این مقدار آب از ابتدای تنش آبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که در جمع گروهی از ...
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…