ایجاد نشاط اجتماعی و معنوی برای کودکان و نوجوانان به صورت جدی پیگیری و اجرا می شود

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان برای سال جدید در راستای ایجاد زمینه رشد و پرورش توان فکری، کشف و شکوفایی استعداد، ‌خلاقیت و ذوق هنری و ادبی کودکان و نوجوانان برنامه های متعددی را اجرا می کند.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، سید محمد قلمکاریان با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در سال جدید با هدف تحقق بیانیه گام دوم انقلاب جهت ایجاد زمینه رشد و پرورش توان فکری، کشف و شکوفایی استعداد، ‌خلاقیت و ذوق هنری و ادبی کودکان و نوجوانان به میدان آمده است و برای این امر نیز برنامه ریزی کرده است اظهار داشت: این برنامه ها در راستای جهت بخشی در مسیر ارزش ها و هنجارهای اسلامی – ایرانی، از راه ایجاد فرصت کتابخوانی و دستیابی به تجربه های ناب و خلاق فرهنگی به صورت فعالیت داوطلبانه در قالب اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و با هدف فراهم سازی امکان دسترسی و استفاده همه کودکان و نوجوانان به پایگاه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برنامه ریزی شده اند.
وی در ادامه با بیان اینکه ایجاد روحیه شادی و نشاط در این برنامه ها جایگاه ویژه ای دارد گفت: برای تحقق این امر از روش های نوینی جهت جذب حداکثری و همچنین تاثیرگذاری استفاده شده است.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه مخاطبان این برنامه ها را کودکان و نوجوانان 6 تا 17 سال ذکر نمود و یادآور شد: که کانون پرورش فکری در راستای وظایف و رسالت همیشگی خود، فعالیت ها و خدماتی را متناسب با این گروه سنی تنظیم کرده است تا با روش های غیر مستقیم و ویژه برنامه های استانی آنها را اجرا نماید.
سید محمد قلمکاریان ادامه داد: فضا سازی مراکز و فعالیت های اجرایی شامل؛ بازی و سرگرمی، اردوها و جشن های ویژه، تشویق و اهداء جوایز به اعضاء، اجرای بازی های بومی، محلی و سنتی، فعالیت های نمایشی و ... از جمله برنامه هایی هستند که با هدف ایجاد نشاط اجتماعی و معنوی برای کودکان و نوجوانان برنامه ریزی شده اند.
وی همچنین در ادامه به برگزاری جشنواره های مختلف در طول سال جدید اشاره کرد و گفت: برپایی جشنواره قصه گویی، نمایش عروسکی و سرود و ویژه برنامه های هفته ملی کودک نیز از جمله دیگر برنامه های کانون پرورش فکری برای کودکان و نوجوانان برنامه ریزی شده اند.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه شادی همیشه با هیجان و خنده وحرکت همراه است خاطر نشان شد: در حالیکه در نشاط، احساس شادی و سرور لزوماً با خنده همراه نیست ولی احساسی است که موجب لذت فرد می شود. نشاط فقط خنده و طنز نیست، بلکه یک حس درونی است. به همین ترتیب شادی می تواند یک هیجان کاذب و زودگذر حتی منفی نیز باشد. در حالیکه ماهیت نشاط اصیل، مثبت و با دوام است.
سید محمد قلمکاریان در ادامه با بیان اینکه تدوین سند نشاط اجتماعی دربین کودکان و نوجوانان در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با استفاده از دیدگاه های نخبگان آشنا با فرهنگ و هویت مردم استان و حوزه روانشناسی کودک و نوجوان انجام شده است گفت: در این سند بر تقویت شبکه های اجتماعی و شبکه های مروج نشاط اجتماعی ازجمله سایت پیک امید مجازی و تشویق کودکان و نوجوانان به عضویت در کانال پیک امید مجازی به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه فعالیت های مذهبی و اسلامی می تواند فرمولی را در این شرایط ارائه دهد که صادر کننده شادیهای درونی واقعی و پایدار باشد خاطر نشان کرد: در همین راستا نیز مربیان کانون با تهیه کلیپ های مذهبی و ارسال در فضای مجازی به تقویت شادی و نشاط در بین کودکان و نوجوانان می پردازند. زیرا ترویج مظاهر صحیح شادی که با فرهنگ دینی ما مسلمانان همخوانی دارد و با توجه به اینکه از جمله منابع مهمی که در قالب رویکرد های فرهنگی به آن توجه می شود و عامل موثری در بروز نشاط اجتماعی تلقی می شود، مذهب و اعتقادات مذهبی است لذا با پررنگ ساختن و تقویت روحیه مـذهبی می توان به نشاط اجتماعی دست یابیم.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه به جنبه های دیگر برنامه هایی که برای ایجاد نشاط و شادابی کودکان و نوجوانان در سال جدید توسط کانون پرورش فکری مدنظر قرار گرفته است اشاره کرد و گفت: تقویت اعتماد به نفس، اراده و حافظه و تربیت آنها در مسیر پرورش با روش های کار آمد از جمله ابعاد دیگر این برنامه ها هستند که این اهداف نیز در قالب برگزاری کارگاه های مثبت اندیشی ویژه نوجوانان با هدف امیدواری، خوش بینی، پرورش روحیه معنوی، ایجاد شادی و نشاط به صورت مجازی برنامه ریزی شده اند.
سید محمد قلمکاریان در ادامه افزود: همچنین فراگیری ورزش های فکری و به کارگیری آنها در مسیر تعلیم و تربیت و طراحی فراخوان(بازی سازی) و ساخت بازی های فکری حرکتی مهارتی و دیجیتالی توسط کودکان و نوجوانان با هدف تقویت ارتباط و تعامل بین اعضاء و خانواده آنان بالا بردن روحیه و شادی و نشاط در بین دانش آموزان نیز از جمله اقداماتی هستند که توسط کانون پرورش فکری در برنامه های سال جدید لحاظ شده اند.
وی در ادامه با بیان اینکه بهره بردن از ادبیات کهن فارسی در ایجاد شادی و نشاط مثل قصه گویی و شعر خوانی نیز از جمله برنامه های کانون است اظهار داشت: راههایی مانند اجرای برنامه های شاد فرهنگی و هنری شامل طنز، مسابقه و یا اجرای زنده موسیقی محلی درفضای مجازی و همچنین طراحی مسابقاتی با جوایز ارزنده برای جلب مردم شهر به مقوله شادی و نشاط نیز در این برنامه ها مورد توجه قرار گرفته است.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در ادامه با بیان اینکه در روزهای نخست سال جدید فراخوان نقل سپید خنده جهت ارسال آثار شعر و داستان و تصویر گری با موضوع طنز نیز از جمله اقدامات کانون پرورش فکری در جهت ایجاد نشاط و شادی کودکان و نوجوانان در روزهای قرنطینه و مبارزه با بیماری کرونا بوده است گفت: در همین راستا نیز کیلیپ هایی از فعالیت های فرهنگی، ادبی و هنری کانون پرورش فکری توسط مربیان کانون تهیه شد که در قالب طرح پیک امید مجازی در فضای مجازی و گروه ها در دسترس کودکان و نوجوانان قرار گرفت.
سید محمد قلمکاریان ادامه داد: برگزاری مجازی کارگاه های انجمن شعر و داستان و قصه برای کودکان و نوجوانان، طراحی فراخوان(بازی سازی) و ساخت بازی های فکری حرکتی مهارتی و دیجیتالی توسط کودکان و نوجوانان با هدف تقویت ارتباط و تعامل بین اعضاء و خانواده با هدف بالا بردن روحیه و شادی و نشاط در بین دانش آموزان و همچنین تهیه وتنظیم فراخوان «نقل سپید خنده» جهت ارسال آثار شعر و داستان و تصویر گری با موضوع طنز نیز از دیگر فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در ایام قرنطینه برای آینده سازان ایران اسلامی بوده است.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،حسین اکبریان با
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیرکل روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، تلاشگران گروه
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حسین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، عباس کشتکار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد شبانی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اصلاح بودجه شهرداری،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای استان اصفهان، در نخستین گردهمایی هم اندیشی جوانان، بهره مندی بهینه از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از سال «مهار تورم، رشد تولید» کارکنان ناحیه آهن‌سازی در واحد احیا مستقیم
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «صدای شهر» اظهار کرد: از حدود سه ماه قبل عوامل ...
به گزارش پایگاه خبری ا رمغان شهر ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیام خود همچنین وحدت مسلمانان در سراسر جهان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس شعبه اول  و رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان ویژه نج ف آباد گفت:از آغاز اجرای طرح ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد شبانی در نشست خبری خود با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای استان اصفهان، در نخستین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از سال «مهار تورم، رشد ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «صدای ...
به گزارش پایگاه خبری ا رمغان شهر ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس شعبه اول  و رئیس تعزیرات حکومتی ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…