بگذارید خبرنگاران هم قرنطینه باشند

رئیس انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان اصفهان گفت: بهتر است خبرنگاران نیز طی دو هفته‌ای که سایر مشاغل دور کار شده‌اند، مطالب و گزارش‌های خود را از خانه تهیه کنند و نه خود را در خطر بیندازند و نه دیگران را. این حق خبرنگاران است که بتوانند قرنطینه باشند، چون مهم خروجی کار آن‌هاست نه حضورشان در محل کار.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، عبدالحسین جعفری  با اشاره به اینکه خبرنگاران مظلوم‌ترین قشر جامعه هستند، اظهار کرد: بر هیچ‌کس پوشیده نیست که خبرنگاران چه بار سنگین و مسئولیت مهمی بر دوش دارند و با وجود تمام سختی‌های ریز و درشت، طی تمام این سال‌ها، با دقت و تیزبینی، به انجام وظایف خود عمل کرده‌اند.

وی ادامه داد: هم خودم معتقدم و هم از زبان استاندار اصفهان شنیده‌ام که دورکاری کردن و بیرون از صحنه کار را انجام دادن، می‌تواند در کاهش انتقال ویروس کرونا بسیار مؤثر باشد و اکنون که برای عمدۀ مشاغل برنامه‌ریزی‌شده که به مدت دو هفته به‌ صورت دورکاری فعالیت کنند، چه‌ بهتر که خبرنگاران نیز به همین شیوه تکالیف خود را انجام بدهند. این حق آن‌هاست که از قرنطینه برخوردار باشند، چون مهم خروجی کار است نه حضور در محل کار.

رئیس انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان اصفهان خاطرنشان کرد: رسالت انجمن صنفی این است که مسیر حرکت و کار و کوشش خبرنگاران را عاری از پستی و بلندی کند تا آن‌ها بتوانند با خیالی آسوده‌تر مسائل را رصد و پیگیری کنند.

جعفری، با اشاره به اینکه تاکنون برنامه‌هایی مثل برگزاری کارگاه آموزشی برای ارتقای سطح علمی خبرنگاران از سوی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان اصفهان برگزارشده، دربارۀ تسهیلاتی که این انجمن به‌تبع شیوع کرونا برای خبرنگاران فراهم کرده نیز توضیح داد: به خاطر رفت‌وآمدهای مکرر خبرنگاران در جلسات، امکان ابتلای آن‌ها به کرونا بالاست اما آن‌ها معمولاً از درآمد شایسته‌ای برخوردار نیستند و پرداخت هزینه تست کرونا برایشان سخت است. به همین دلیل به همت یکی از اعضای هیأت مدیره با آزمایشگاه‌ «یاران» صحبت شد و ما تفاهم‌نامه‌ای امضا کرده‌ایم که به‌موجب آن برای دارندگان کارت عضویت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان اصفهان، تخفیف ۵۰ درصدی به‌منظور انجام آزمایش (PCR) لحاظ می‌شود.

وی افزود: با یک آزمایشگاه دیگر برای انجام آزمایش‌های غیر کرونا و با دندانپزشکی «لقمان» نیز تفاهم‌نامه امضا کرده‌ایم تا عزیزان خبرنگار بتوانند از تسهیلات آن استفاده کنند و اکنون نیز مذاکراتی برای دریافت اعتبار انجام داده‌ایم تا بتوانیم وام‌هایی با بهره ۴ درصد از طریق قرض الحسنه مهر و با حمایت شرکت فولاد مبارکه به خبرنگاران اعطا کنیم.

رئیس انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان اصفهان خاطرنشان کرد: ازآنجاکه ممکن است تعداد متقاضیان برای این وام زیاد باشد، انجمن بر اساس نیاز، خبرنگاران را اولویت‌بندی می‌کند و تلاش این است که در رده‌های بعدی به درخواست سایر متقاضیان نیز رسیدگی کند.

جعفری در پاسخ به این سؤال که شرایط عضویت در انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان اصفهان چیست، توضیح داد: انجمن صنفی روزنامه‌نگاران نه‌تنها برای خبرنگاران شرط بیمه بودن را لحاظ نکرده، بلکه کوشش می‌کند خبرنگارانی که تحت پوشش بیمه نیستند را نیز برای دریافت این حق طبیعی حمایت کند. ازآنجاکه انجمن‌های صنفی به دو دسته کلی کارفرمایی و کارگری تقسیم می‌شوند، همه دریافت‌کنندگان حقوق که از آنان به کارگر تعبیر می‌شود می‌توانند زیرمجموعه انجمن صنفی قرار بگیرند و خبرنگاران نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

وی تصریح کرد: خبرنگارانی که مایل به عضویت در انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان اصفهان هستند می‌توانند با مراجعه به نشانی  http://anjomanesfnews.ir/  فرم عضویت را پر کنند و سایر مدارکی که باید به دفتر ارائه کنند را نیز از انجمن صنفی بپرسند تا به آن‌ها اعلام کنند.

 

منبع ایسنا 

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،. مهدی نصر از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن مرادمند با
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرهاد امین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهرداد دادخواه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حسن ساسانی از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سرپرست معاونت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، ابوالقاسم عسکری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،. مهدی نصر از چهره های ماندگار صنعت فولاد ومعاون سابق برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی آبفای استان اصفهان:حسین اکبریان با اشاره به این که این مجتمع ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن مرادمند با اشاره به برنامه‌های هفته پژوهش اظهار داشت: مقوله پژوهش و فناوری در ...
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرهاد امین دهقان، در حاشیه دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا درجمع خبرنگاران گفت: ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرهنگ پاسدار حسن امینی جانشین لشکر ۱۴ امام حسین(ع) ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، جمسعود سامی با اشاره به برگزاری نخستین کنگره انجمن علمی تغذیه ایران اظهار کرد: برپایی

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،. مهدی نصر از چهره های ماندگار صنعت فولاد
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی آبفای استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن مرادمند با اشاره به برنامه‌های هفته
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرهاد امین دهقان، در حاشیه دومین ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرهنگ پاسدار حسن امینی جانشین لشکر ۱۴ ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، جمسعود سامی با اشاره به برگزاری نخستین
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…