تهیه و اجرای طرح جامع برای نوسازی و بهسازی میدان آزادگان نجف آباد

صادقی اظهر داشت : باز طراحی و بهسازی میدان آزادگان، به عنوان ورودی اصلی شهر با بهره‌گیری از دانش و تخصص اساتید، هنرمندان، مشاوران شهری و اجرای مقرون به صرفه توسط نیروهای بومی، خدمتی نوین و تأثیرگذار در کارنامه خدمات شهری نجف آباد است.

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری نجف آباد صادقی معاون خدمات شهری شهرداری نجف آباد طرح جامع بهسازی و زیباسازی میدان آزادگان را تشریح کرد.

 وی ضمن اشاره به این نکته که پس از گذشت بیش از بیست سال از بهره برداری میدان همزمان با دوره سوم شورای اسلامی شهر، مجموعه میدان با موارد متعدد فنی و منظری روبرو شده بود که نیاز به تهیه و اجرای طرح شهری برای بازطراحی و بهسازی میدان بیش از پیش لازم و ضروری به نظر می رسد.

ایشان افزود : با این هدف پس از بازدید میدانی و برگزاری جلسات متعدد تخصصی با گروه دانشگاه علوم و تحقیقات مهمترین معضلات و موارد نیازمند بهسازی و بازسازی استحصال و برنامه زمانبندی اجرای پروژه تدوین و آماده شد.

 صادقی با بیان اینکه میدان آزادگان با المان معمار شهیر شهر، شیخ بهایی به عنوان نماد و خاطره جمعی شهروندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است،  افزود:  متأسفانه به دلیل فرسودگی زیر ساخت و تاسیسات، میانگین مصرف آب این میدان چندین برابر حجم مجاز بوده که با مدیریت این تفاوت میزان مصرف و مدیریت بهینه آن می توان مجموع مساحت فضای سبز موجود را به دو برابر افزایش داد.

 معاون خدمات شهری شهرداری نجف آباد بیان داشت :  از بین رفتن عایق بندی دور میدان و بالطبع هزینه سرسام آور و رو به افزایش هزینه های نگهداری آن، فرسودگی سیستم چرخش و معایب برق رسانی آبنمای میدان، تخریب پایه های نگهدارنده المان شیخ بهایی مانند سنگ های پوشش بدنه، ازبین رفتن جلا و زیبای مجسمه و مشکلات بحث استحکام سازه آن و نازیبایی های شکل گرفته در منظر فلکه به عنوان ورودی مهم شهر به عنوان مهمترین معضلات و مشکلات میدان آزادگان یاد کرد و با تاکید بر اهمیت مشارکت و همکاری مدیریت شهری و متخصصین حوزه‌های مختلف شهری به ویژه طراحی شهری گفت: ارتباط بین دانشگاه، مشاوران و شهرداری فرصت‌های مغتنمی را به وجود می‌آورد که بتوان با ارتقاء دانش شهری و طراحی تخصصی، فضاهای شهری انسان محور و درخور شهروندان فهیم نجف آباد داشته باشیم.

 ایشان اظهار کرد :  ضمن انجام عملیات های فنی و رفع معضلات ذکر شده، بهسازی جایگاه و نوپردازی محوطه اصلی و مجسمه شهری آن، تکمیل و بهسازی سیستم آبیاری مدرن تحت فشار، زهکشی مجموعه فضای سبز و بهبود سنگفرش و مسیرهای عبوری میدان از دیگر اقدامات انجام شده در این طرح جامع است که معاونت خدمات شهری می کوشد تا در مدت زمان اندک باقی مانده تا پایان سال عملیات عمرانی آن به اتمام رسیده و با شروع سال جدید، فلکه آزادگان با شمایلی فاخر و درخور، میزبان شایسته شهروندان و میهمانان نوروزی باشد.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش ارمغان  شهر، در پایان معاملات اولین روز
به گزارش ارمغان شهر، قیمت طلا و سکه در اولین روز
به گزارش ارمغان  شهر،  قیمت دلار در شروع هفته
 به گزارش ارمغان شهر، محسن قدیری، با اشاره به
به گزارش ارمغان  شهر،در نشست مشترک اتاق بازرگانی،
به گزارش ارمغان شهر، یوسف مهاجری به تشریح عملکرد
 به گزارش ارمغان شهر،  دستاوردها و
به گزارش ارمغان  شهر، رئیس سازمان توسعه تجارت
  به گزارش ارمغان  شهر، بهای هر اونس طلا با
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش ارمغان شهر، حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که عملیات نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی حق طبیعی و پاسخی شایسته به
به گزارش ارمغان شهر، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی و بررسی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری، امروز (یکشنبه ۲۶ فروردین) در
به گزارش ارمغان شهر ، نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس مجلس در نشست غیر علنی امروز مجلس شورای ...
به گزارش ارمغان شهر ، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در واکنش به انتشار خبری در خصوص تشکیل صف‌های طولانی در ...
به گزارش ارمغان  شهر، در پایان معاملات اولین روز کاری هفته جاری، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افت 2.38 درصدی، 53 هزار و
به گزارش ارمغان شهر، قیمت طلا و سکه در اولین روز بازگشایی بازارها در هفته پایانی فروردین با افزایش قیمت دلار همراه شد.

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش ارمغان شهر، حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که عملیات نظامی ایران ...
به گزارش ارمغان شهر، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی و بررسی نقشه‌های همدیدی
به گزارش ارمغان شهر ، نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس
به گزارش ارمغان شهر ، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در واکنش به
به گزارش ارمغان  شهر، در پایان معاملات اولین روز کاری هفته جاری، دماسنج ...
به گزارش ارمغان شهر، قیمت طلا و سکه در اولین روز بازگشایی بازارها در هفته
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…