مهر 777
منتشرشده در اقتصاد
- مهر 25, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست با بیان اینکه این جلسه هفتمین دیدار با هیات مدیره بانک های کشور در دوره نهم فعالیت اتاق بازرگانی اصفهان در سال جاری است، حضور رئیس کل بانک مرکزی در اتاق اصفهان و در جمع فعالان اقتصادی را از جمله مهم‌ترین برنامه‌های اتاق اصفهان در سال 98 دانست و تصریح کرد: تشکیل میز اتاق بازرگانی اصفهان در بانک مرکزی به منظور پیگیری و رفع مشکلات بانکی فعالان اقتصادی، از دستاوردهای مهم این حضور بود.

وی افزود: رئیس بانک مرکزی نیز در نشست خود با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ایران، از تشکیل این میز به عنوان یک مدل موفق یاد کرد و خواستار ایجاد این فرآیند در سایر استان‌ها و اتاق های بازرگانی شد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان برگزاری نشست با هیات مدیره بانک های کشور را نیز در ایجاد یک گفتمان مبتنی بر تعامل و کمک به حل مشکلات فعالان اقتصادی استان مهم ارزیابی کرد.

گلشیرازی با بیان اینکه نزدیک به 11 درصد از منابع پولی، مالی و اقتصادی کشور در استان وجود دارد، گفت: این در حالی است که آمار صادراتی استان قریب به 6 درصد کل کشور است.

وی تاکید کرد: نسبت منابع و مصارف بانک ها به عنوان مهم‌ترین رکن تامین مالی بنگاه‌ها نیز حاکی است در زمانی که بانک‌ها فعالیت مطلوب‌تری داشته‌اند، ما اقتصادی مولد داشته‌ایم.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در ادامه خواستار برنامه‌ریزی مبتکرانه برای افزایش ضریب نفوذ بانک اقتصاد نوین در استان اصفهان و منتفع شدن فعالان اقتصادی و بانک مذکور از این تعامل سازنده شد.

گلشیرازی در ادامه ضمن تشریح عملکرد دوره نهم اتاق بازرگانی اصفهان، خواستار مشخص شدن میزان حمایت بانک اقتصاد نوین از لحاظ تامین سرمایه در گردش، حمایت‌های ریالی و ارزی در حوزه سرمایه‌گذاری، LC داخلی و همچنین، صدور ضمانتنامه های گمرکی و حسن انجام کار برای فعالان اقتصادی اصفهان شد.

حمیدرضا قلمکاری، نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز خدمات ارزی را یکی از قابلیت های محوری بانک اقتصاد نوین دانست و افزود: امروزه شبکه کارگزاران ارزی از جمله مزیت‌های موجود در شاخصه‌های ارزی بوده، لازم است این شبکه از تعدد و تنوع خدمات بهره مند شود و از قابلیت های آن کاسته نشود.

وی در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه اقتصاد دانش بنیان، خواستار مشخص شدن رویکرد اساسی بانک اقتصاد نوین برای حمایت از شرکت های دانش بنیان شد و افزود: با توجه به تقاضای گسترش همکاری ایران و عمان، ما خواستار تخصیص ریال عمانی در هر یک از بانک های عمان هستیم.

در ادامه علیرضا بلگوری، مدیرعامل بانک اقتصاد نوین با بیان اینکه این بانک در اواخر سال80 موفق به اخذ مجوز اولین بانک خصوصی کشور از سوی بانک مرکزی شد، افزود: این بانک دارای بیش از 248 شعبه در سطح کشور بوده ودر شهر اصفهان دارای 9 شعبه است.

وی سرمایه بانک را در حالی 13 هزار میلیارد ریال عنوان کرد که با دو افزایش سرمایه، این رقم در ابتدای سال آینده به 50 هزار میلیارد ریال ارتقا می‌یابد.

مدیرعامل بانک اقتصاد نوین، این بانک را از معدود بانک هایی دانست که دارای زنجیره خدمات کامل است. بلگوری با بیان اینکه تولید و کارآفرینی در شرایط امروز به رغم تسهیل در مقررات و ضوابط دشوار است، تصریح کرد: سیاست بانک اقتصاد نوین ایفای نقش هرچه موثرتر در کمک به تولید کنندگان در قالب تامین منابع مالی، سرمایه در گردش و تامین مواد اولیه در قالب LC و حواله‌جات از طریق ایجاد یک فضای برد – برد برای طرفین است.

وی مشتری مداری و تامین خواسته‌های مشتریان را از مهم‌ترین اقدامات این بانک دانست و گفت: بانک اقتصاد نوین در صدد طراحی خدمات جدید برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان است.

بلگوری خواستار زمینه سازی برای جذب سرمایه موجود در اصفهان در بانک های استان با همت مقامات استانی شد و از آمادگی این بانک برای ارائه تسهیلات به فعالان اقتصادی در حوزه سرمایه در گردش و LC داخلی خبر داد.

محمدعلی ایزدی، رئیس هیات مدیره بانک اقتصاد نوین نیز در این نشست تخصیص و تجهیز منابع را جزو وظایف ذاتی بانک عنوان و تصریح کرد: در مسیر همکاری بانک ها با فعالان اقتصادی، مانعی وجود ندارد؛ فقط بانک ها در این مسیر ملزم به صیانت از حقوق سهامداران و سپرده گذاران و برخی از الزامات قانونی محدود کننده هستند

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر درنشست رئیس و اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان با رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک اقتصاد نوین که با محوریت پیگیری و رفع مشکلات فعالان اقتصادی استان در این حوزه برگزار شد، هیات مدیره این بانک از آمادگی برای ارائه تسهیلات مناسب حوزه سرمایه در گردش و LC داخلی خبر داد.
منتشرشده در شهر
- مهر 25, 777
 
 
 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت عمران بهارستان عملیات آماده سازی محله 40 هکتاری در مساحتی حدود 11000 متر مربع که شامل اجرای باغچه، روشنایی، بلوک فرش و لوله کشی آب فضای سبز می باشد، با هزینه ای بالغ بر 1.5 میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی 40 درصد توسط شرکت عمران بهارستان در حال انجام است.
این محله در فاز ۳ جنوبی شهر جدید بهارستان مجاور بلوار آزادی واقع شده است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر محله کوثر (40 هکتاری) شهر بهارستان توسط شرکت عمران آماده سازی شد.
منتشرشده در اقتصاد
- مهر 24, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، احمد نوري رئيس نگهداري  وتعميرات ابزار دقيق افزود:  دستگاهي كه در سايه تحريم هاي ظالمانه، خريد خارجي آن با قيمت ميلياردي امكان پذير نبود اكنون با تلاش و پشتكار كارشناسان اين شركت و به سرپرستي فرشاد شمس  مهندس اداره تعميرات ونگهداري ابزاردقيق شركت سيستم كنترل آن به روز رساني گرديده  است.

 فرشاد شمس نيز در اين زمينه گفت: دستگاه تصفيه روغن به روز شده قابليت حذف ذرات جامد، آب آزاد و محلول موجود در روغن به صورت دوره اي براي تصفيه روغن هاي نو  و يا درحال كار و بازيافتي و جلوگيري از آسيب ديدن تجهيزات در عين حال جهت تميز نگه داشتن روغن گردشي را دارا مي باشند.

 

ضمن اينكه  با اين دستگاه  مقدار رطوبت به كمتر از  PPM100 كاهش مي يابد، همچنين  آلاينده ها حذف و روغن تميز  در سطح NAS1638  CLASS 6-7 ارتقاء پيدا مي كند شايان ذكر است قابليت تصفيه مخازن روانكار به ظرفيت 40 تا5000 ليتر روغن در روز مي باشد، توضيح بيشتر اينكه اگر قيمت 220 ليتر روغن را حدود 4 ميليون تومان در نظر بگيريم در حداكثر توان، قابليت صرفه جويي ماهيانه آن بالغ بر 2 ميليارد و 700ميليون تومان خواهد بود و شركت از خريد روغن هاي قابل تصفيه، بي نياز مي شود؛ اين ميزان صرفه جويي  زماني كه در شرايط اضطراري به تصفيه روغن نياز است، بسيار چشمگير به نظر مي رسد.

 

شمس افزود : در دو سال گذشته گروه تعميرات ماشينري، برق و ابزاردقيق يك دستگاه تصفيه روغن ديگر را، مشابه دستگاه ياد شده به روز رساني كردند و خوشبختانه تاكنون بدون مشكل خاصي مورد استفاده متناوب قرار دارد.

 

لازم به ذكر است كارشناسان تعميرات ابزاردقيق، كنترل دو دستگاه را  توسط سيستم   PLC  انجام داده اند   كه توسط سيستم مانيتورينگHMI نصب شده  قابليت راه اندازي و اعلام آلارم ها را دارد. مدت زمان برنامه نويسي و نصب سيستم كنترل جديد  هركدام از سانتريفيوژ ها نزديك به پنج ماه گزارش شده است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر با هدف رويكرد در جهت خودكفايي، دستگاه تصفيه روغن صنعتي ساخت شركت ALFA-LAVAL با همكاري گروههاي تخصصي تعميرات ماشينري- برق و ابزار دقيق در شركت پالايش نفت اصفهان به روز رساني شد و مورد بهره برداري قرار گرفت.
منتشرشده در اقتصاد
- مهر 24, 777


به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، منصور یزدی زاده ايجاد ارتباط مستقيم و اثربخش بين واحدهاي صنعتي و دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان را به منظور اتخاذ سياست صنعتي صحيح در جهت رسيدن به استقلال و خودكفايي صنعتي ضروری دانست و تصریح کرد: زمینه‌های بسیار خوبی برای کار مشترک بین شرکت سهامی ذوب آهن و دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد و با توجه به شناخت دقیق و مثبتی که از جناب دکتر داودی ریاست جدید دانشگاه آزاد لنجان داریم اعتماد ما به این واحد دوچندان شده و این تعامل بهتر از قبل برقرار خواهد شد.

 

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان با عنایت به افزایش بودجه تحقیقاتی سال جاری خاطرنشان کرد: «علم و دانش یک توانایی بالقوه‌ای را شامل می‌شود که عملیاتی شدن آن در عرصه کار، تجربه، صنعت و کارخانه اتفاق می‌افتد.

 

وی افزود: مسلما اقتصاد دانش‌بنیان را نمی‌توان به تنهایی از صنعت هدایت کرد، همچنین پیشرفت اقتصادی، فقط از طریق دانشگاه، نمی‌تواند به سرانجام برسد. لذا امروزه پیوند بین دانشگاه و صنعت و حوزه تولید موضوعی کاملا مشخص و اجتناب‌ناپذیر است.

 

سیدمسعود داودی، با اشاره به تفاهم‌نامه ذوب آهن اصفهان با دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان خاطرنشان کرد: واحد لنجان با توجه به همجواری با کارخانه بزرگ از طرف استان ماموریت یافته است تا در محقق شدن این تفاهم‌نامه تسریع نماید.

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی لنجان افزود: در راستای اقتصاد مقاومتی و بالا بردن بهره‌وری به زودی با افتتاح دفتر دانشگاه آزاد استان اصفهان در کارخانه ذوب آهن، با کمک متخصصان با تجربه ذوب آهن شتاب بیشتری در رفع موانع و کاهش وابستگی ذوب آهن به خارج از کشور را شاهد خواهیم بود.

 

وی خاطرنشان کرد: «دانشگاه آزاداسلامی واحد لنجان باتوجه به تخصص همکاران این واحد دانشگاهی و همچنین ماموریت واحد لنجان در راستای برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت مورد نیاز پرسنل پرتوان شرکت ذوب آهن، آمادگی لازم را دارد در راستای سند آمایشی وزارت علوم در مقاطع مختلف تحصیلی، با عقد تفاهم‌نامه با مرکز علمی کاربردی ذوب آهن در خدمت خانواده بزرگ ذوب‌آهن اصفهان با شرایط و تمهیدات ویژه باشد.

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه ذوب آهن اصفهان با اشاره به رشته‌های فنی در دانشگاه آزاد لنجان تصریح کرد: دانشگاه آزاد لنجان با امکانات مطلوب و همجواری با کارخانه ذوب آهن از ظرفیت و پتانسیل بسیار مطلوبی در زمینه تولید علم و کارآفرینی برخوردار است.
مهدی نصر، با بیان این که کشور نیاز به تکنسین ماهر دارد افزود:  صنعت نیاز به دانش آموختگان توانمند، متخصص و ماهر دارد. لذا دانشگاه آزاد اسلامی لنجان با توجه به رشته‌های فنی و مهندسی خود می‌تواند با تربیت نیروهای کارآمد، ضعف حوزه مهارتی را برطرف نماید.

 

وی افزود: به رغم همه محدودیت‌ها و فضاهایی که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده، بخش قابل توجهی از چالش‌های ایجاد شده در بخش اقتصادی با مدیریت داخلی و توانمندی تکنسین‌های ماهر داخل کشور تبدیل به فرصت شده است. و ما نیز آمادگی خود را در راستای عملیاتی کردن تفاهم‌نامه مورد نظر و تسریع در آن اعلام می‌داریم.

 

مهدی بهرامی، معاون منابع انسانی و اموراجتماعی ذوب آهن اصفهان با اشاره به همجواری دانشگاه آزاد اسلامی لنجان با ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: پیوند بین صنعت و دانشگاه باعث رونق کسب و کار می‌گردد و این امر باعث افزایش توام فعالیت‌های پژوهشی صنعتگران و دانشگاهیان در راستای اشتغال‌زایی می‌شود. از طرفی این ارتباط، افزایش سطح کمی و کیفی اقتصاد جامعه و همچنین کاهش قیمت تمام شده را به دنبال خواهد داشت. لذا ما آمادگی عقد تفاهم‌نامه آموزشی در راستای پیشبرد اهداف بلند ذوب‌آهن با چشم‌انداز اقتصاد مقاومتی را داریم و بسیار خرسندیم که دانشگاه آزاد اسلامی لنجان با مدیریت جدید برنامه‌ها و اهداف مشترکی را دنبال می‌نماید.

 

مجید اصلانی رییس مرکز رشد دانشگاه آزاد لنجان با اشاره به محصولات فناورانه مرکز رشد این واحد تاکید کرد: مركز رشد واحد لنجان با ايجاد فضاى مناسب جهت تجارى كردن دستاوردهاى تحقيقاتى و فناورانه و حمايت از توسعه كسب و كارهاى دانش‌بنيان از ايجاد و توسعه کسب و کارهای جديد توسط كارآفرينان در قالب واحدهاى نوپاى فعال در حوزه فناوري‌هاى پيشرفته و اهداف اقتصادى مبتنى بر دانش و فناورى پشتيبانى مى‌كند.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مدیر عامل ذوب آهن اصفهان در دیدار با ریاست و اعضای هیات رییسه واحد لنجان با تاکید بر ارتباط و تعامل دانشگاه و صنعت تصریح کرد: ارتباط صنعت و دانشگاه در راستای حل مشکلات با ايجاد پيوندي نزديك و مستمر بين مراكز علمي و صنعتي باید به شکل عملی و دوسویه برقرار شود.
منتشرشده در شورا
- مهر 24, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در یکصد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه نیاز است در جریان اجرای پروژه‌ها میان بخش‌های مختلف شهرداری هماهنگی‌های لازم انجام شود، اظهار کرد: یکی از این موارد احداث مسیرهای دوچرخه‌سواری است که باید به گونه‌ای ایجاد شود که قابل استفاده باشد اما در برخی از این مسیرها که قبلا ایجاد شده، درختان هرس نشده و آن‌ها را بدون استفاده کرده است.

وی ادامه داد: گزارش شده مسیر دوچرخه‌سواری خیابان جابر انصاری با شیب زیاد در دست ساخت است که برای بدون استفاده نماندن آن، نیاز است هماهنگی‌های لازم با حوزه حمل‌ونقل شهرداری انجام شود.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: مسیرهای دوچرخه‌سواری باید با کمترین هزینه و بیشترین تاثیر ایجاد شوند که مسیر خیابان عباس‌آباد نمونه‌ای مناسب از این موضوع است.

وی خاطرنشان کرد: برخی مسیرهای دوچرخه‌سواری مانند مسیر خیابان‌های وحید و اشراق با صرف هزینه اندک و اصلاح روسازی، برچیدن موانع و نظارت مداوم بر هرس درختان مجاور می‌تواند قابل استفاده شود که همت مسئولان مربوطه در شهرداری را می‌طلبد.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: برخی مسیرهای دوچرخه‌سواری با صرف هزینه اندک و اصلاح روسازی، برچیدن موانع و نظارت مداوم بر هرس درختان مجاور می‌تواند قابل استفاده شود که همت مسئولان مربوطه در شهرداری را می‌طلبد.
صفحه5 از8
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، وی افزود: این
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر آبفا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد علی اکبری
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، تعدادی از شهرداران شهرهای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان؛ حسین امیری گفت: با شروع فصل
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومي شركت گاز استان اصفهان ، سید مصطفی علوی در مورد طرح ملي بهينه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، وی افزود: این نکته شایان توجه است که تعداد کل شرکتهای آبفای شهری در شهرها و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل ا زستاد اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، قصه مشکلات خطوط اتوبوسرانی شهرستان برخوار در سال های گذشته مانند مثنوی هفتاد

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • ورزش
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی معاونت
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومي شركت ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، وی افزود: این نکته شایان توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل ا زستاد اطلاع رسانی سی
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، قصه مشکلات خطوط ...

عضویت خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

اصفهان

صاف
5.56° سانتیگراد
باد : 3.11 کیلومتر به سمت غرب
رطوبت : 52%
22.78°C 5°C
22.78°C 5°C
21.67°C 6.67°C

پایگاه اطلاع رسانی استان اصفهان

بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…