• رئیس جمهور گفت: استفاده از مکانیزم ماشه برای کشورهای عضو برجام و روند آن یک ماهه است که آمریکا حتی نتوانست آن را آغاز کند.

روحانی: مکانیسم ماشه متعلق به اعضای برجام است
  ابزار متن

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت گفت: در آستانه چهلمین سالگرد دفاع مقدس و ایثار و فداکاری ملت ایران و رزمندگان اسلام هستیم، به روح پاک همه آن شهیدان درود می‌فرستیم و نسبت به خانواده‌های معزز آنان سر تعظیم فرود می‌آوریم و برای همه جانبازان شفای عاجل و برای آزادگان سربلندی طلب می‌کنیم.

وی افزود: ملت ما روزهای بسیار سختی را سال ۵۹ پیش روی خود دید و آن توطئه بزرگ بین‌المللی؛ به ظاهر از سوی ارتش همسایه اما در باطن همه قدرت‌های شرق و غرب برابر ملت ایران توطئه کردند و مردم توانستند مقابل مدرن‌ترین سلاح‌های آنان به پیروزی برسند در حالی که ما در طول ۸ سال دفاع مقدس حتی یک سلاح معمولی متوسط را نتوانستیم خریداری کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: البته برخی اقلام تسلیحاتی را از برخی خریداری کردیم البته بعدش در داخل خودکفا شدیم، اما سلاح یا تجهیزاتی کسی به ما نداد. اروپا، آمریکا و شوروی، شرق و غرب و تقریباً دنیای عرب آن روز همه پشت ظالم و متجاوز رفتند و ملت ما با مقاومت، صبوری و ایستادگی و برابر این تجاوز دلاورانه ایستاد و به پیروزی رسید.

روحانی اظهار کرد: امروز هم به اعتقاد من باید به همان حبل متین و ریسمان الهی و مسیر صبر و مقاومت و ایستادگی تمسک بجوییم. همان طور که مردم در طول این سه سال ۹۷ تا ۹۹ در سخت‌ترین شرایط تحریم مقاومت کردند. آمریکایی‌ها در پی آن بودند که در این توطئه در نخستین گام ما را به فروپاشی اقتصادی برسانند. آنان فکرشان این بود که در خرداد و تیر به این فروپاشی می‌رسیم و بعدش دنبال این بودند که ما را در مرداد به سمت فروپاشی اجتماعی ببرند و در پایان فصل پاییز هم ما را به فروپاشی امنیتی برسانند و به تعبیر خودشان در ۲۲ بهمن وارد ایران شوند و بر ملت ایران مسلط شوند یک همچنین فکر خام کودکانه در ذهن کاخ سفید بود.

وی خاطرنشان کرد: آنچه مهم بود ملت ما در تمام این مراحل نگذاشت آنان از لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و امنیتی به هدف خود برسند. البته مردم ما را در سختی و فشار اقتصادی قرار دادند امروز هم آمریکایی‌ها حدود یک ماه است می‌خواستند در شورای امنیت سازمان ملل تحریم تسلیحاتی ایران تمدید شود که ناموفق بودند و شکست خوردند.

رئیس جمهور ادامه داد: آمدند شکست بعدی را تجربه کنند و آن این بود که از مکانیسم ماشه استفاده کنند همه دنیا می‌دانند مکانیسم ماشه مال آن‌هایی است که عضو برجام هستند. کسی که برجام را خائنانه و آن را بدترین توافق تاریخی آمریکا دانسته، از این برجام خارج شده است، هر چه فحش عالم بوده نثار برجام کرده و دیگران را تشویق کرده که از برجام خارج شوند و برابر قطعنامه شورای امنیت ایستادگی کرده است همچنین صلاحیت این کار را ندارد.

روحانی افزود: این پروسه یک ماهه است آمریکا خوشبختانه نتوانست آن را آغاز کند. این از پیروزی‌ها و موفقیت‌های تاریخی ایران است. آمریکا می‌خواهد علیه ملت ایران توطئه کند و نمی‌تواند حتی یک قدم بردارد.

خبر تکمیل می‌شود...

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، مدیر نگهداری و
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، پیام مدیریت مصرف
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر،  هاشم امینی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، وی افزود : با
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از 
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، دکتر "ولی اله نصر" مدیر کل ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان اصفهان، مجتبی ناجی معاون امور اجتماعی بهزیستی ...
  در این میان استفاده از انرژی‌‌های تجدید پذیر یعنی استفاده از منابع انرژی که در مقایسه با طول عمر انسان‌ها به صورت ...
  به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر،  با ورود به هزاره سوم و توجه به نقش پژوهش در کلیه مقاطع تحصیلی نظام آموزشی هم ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت اصفهان، پیش‌بینی دوره تعمیرات اساسی این تجهیز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل ازاداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، سعید کورنگ بهشتی با اشاره به اینکه

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
نویسنده مدیر پشتیبانی
15 آذر, 1398
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل بهزیستی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی بهزیستی استان ...
  در این میان استفاده از انرژی‌‌های تجدید پذیر یعنی استفاده از منابع ...
  به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر،  با ورود به هزاره سوم و توجه به نقش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، مدیر نگهداری و تعمیرات شرکت پالایش نفت ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل ازاداره ارتباطات رسانه ای شهرداری
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…