• یادداشت / مهدی محبی کردسفلی در اصفهان قدیم و کم و بیش هنوز هم در بعضی محلات اصفهان، صاحبان مشاغل و اصنافی را که در حرفه خودشان استاد و صاحب مهارت خاصی بودند را احترام ویژه می کردند و آن قدر تعریف کار و دست و پنجه آن شخص را این طرف آن طرف می کردند که در سرتاسر شهر و حتی شهرهای اطراف شهره می شدند.

شوما میتونید اصغرآقا!!! 
یکی از ترفندهای مردم برای معرفی و جا انداختن بیشتر صاحب مهارت، اضافه کردن یک صفت و یک مضاف به اسم آن فرد بود و ترکیبی منحصر به فرد درست می کردند و از آن پس بود که چراغ بخت و کار کاسبی آن شخص روشن و پر رونق می شد. مثلا فردی به نام علی که پیشه اش بندزنی چینی و سفال شکسته بود و کارش مورد تایید اهالی قرار می گرفت با نام "علی آقا بندزن" آن قدر برایش تبلیغ می کردند که این اسم به تعبیر امروزی ها "برند" می شد و آوازه ای فراتر از شهر پیدا می کرد و به یمن این "آوازه" یا "برندیگِ" مردم ساخته سالها از این شهرت و رونق بهره مند می‌شد.
 
حالا برویم سر اصل مطلب؛ این روزها عرصه فرهنگ و هنر استان دچار تغییر در رأس هرم مدیریتی شده است و فردی بر این صندلی پرچالش و پر دردسر اما کم اعتبار (از نظر بودجه) تکیه می زند که تجربه اجرایی نسبتا زیادش در شهرداری، شورای شهر و صدا و سیما از یک طرف و تحصيلات مرتبط با حوزه های فرهنگی و هنری اش از طرف دیگر او را به عنوان گزینه ای مناسب، راه بلد و درد آشنا و البته در میانِ انبوهی از مطالبات، انتظارات، نیازها و مشکلات به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه معرفی می نماید و امید می رود که حداقل بخش زیادی از مطالبات و انتظارات تلنبار شده اهالی محله فرهنگ، هنر و رسانه استان در این سال ها به سرپنجه اصغر آذربایجانی مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تدبیر شود.
قطعا فعالان و خادمانِ خالصِ عرصه های فرهنگی، هنری و رسانه ای استان پهناور اصفهان مثل همیشه در کنار مدیران و تصمیم گیران، نهایت اهتمام و مساعی خود را برای درخشش بیشترِ پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی عرضه خواهند کرد.
  
اما در پایان ضمن تبریک و آرزوی موفقیت؛ یک انتظار صریح از مدیرکل جدید داریم و آن این است؛ حالا که جنابعالی به عنوان جنسِ جورِ عرصه ی مقدسِ فرهنگ، هنر و رسانه، مدیریتِ این ساحتِ پاک را برای چند صباحی به دست گرفته اید لطفا لطفا لطفا مانند برخی از مدیران هم طراز در دیگر دستگاه ها، اجازه ندهید این عرصه با نگاه و نگرش سیاسی آلوده گردد و چنانچه برخی جریان های سیاسی همسو و غیرهمسو، مستقیم یا غيرمستقیم، آگاهانه یا ناآگاهانه تحمیل یا فشاری وارد می کنند در مقابلشان مقاومت کنید. انتظارها این است که فرهنگ، هنر و رسانه استان را طرحی نو دراندازید؛ "شوما می تونید اصغرآقا".
اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر در بخشی از این
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در این مراسم
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرپرست شرکت گاز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایمان بخشعلی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  رخصتی در این
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان: این نمایشگاه، فرصت مغتنمی جهت دستیابی به ...
  محمد صدری با اشاره به این که تولید فولاد در ذوب آهن اصفهان به شیوه کوره بلند انجام می شود و ۷۰ درصد فولاد دنیا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان: «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر آبفای خوانسار با بیان این که تاکنون ۷۰ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب شهر ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "ايرج کاکاوند" بیان داشت: در راستاي برخورد با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ" غلامرضا براتی" بیان داشت: ماموران کلانتری 11 ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان: ...
  محمد صدری با اشاره به این که تولید فولاد در ذوب آهن اصفهان به ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر آبفای خوانسار با بیان این که تاکنون
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "ايرج
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ" ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…