نمایش موارد بر اساس برچسب: صادرات

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شههر و به نقل از  روابط عمومی فولاد مبارکه، کاربرد گسترده فولاد در صنایع مختلف و افزایش جمعیت باعث شده تا تقاضا برای این محصول کلیدی هر ساله افزایش یابد. بنابراین لازم است تولیدکنندگان نیز گام به گام در راستای تامین این حجم تقاضا بکوشند. این مسئله در شرایط سیاسی-اقتصادی ایران که از تحریم‌های بین‌المللی گسترده رنج می‌برد، اهمیت ویژه‌ای دارد. علاوه بر آن با توجه به حجم واردات محصولات فولادی و خروج ارز از کشور، تقویت فولادسازان داخلی قدرتمند به ویژه حمایت از طرح های توسعه‌ای  شرکت فولاد مبارکه نقش قابل توجهی در جلوگیری از خروج ارز از کشور خواهد داشت.

این شرکت با بررسی تقاضای داخلی و خارجی در حوزه فولاد کوشیده تا علی‌رغم همه تحریم‌ها و دشواری‌های تولید در کشور، فرآیند توسعه‌ای پیوسته خود را به پیش برد و نقش پررنگی را در بخش‌های مختلف از جمله تولید فولاد خام (تختال) و در نهایت ورق‌های فولادی ایفا کند.

کسب رکوردها؛ پاسخی به نیاز های داخلی و صادرات

در حقیقت فولاد مبارکه با تهیه برنامه‌های تولیدی مختلف و کسب رکوردهای متعدد در تلاش است تا علاوه بر قدرت نمایی در عرصه تولید فولاد کشور، ضمن پاسخ کامل به نیازهای داخلی بخشی از تقاضای بین‌المللی را نیز تامین کند. ثبت 14 رکورد مختلف در کمتر از 75 روز پایانی سال 1399 تنها توسط ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه، مهر تائیدی بر قدرت این شرکت در عرصه تولید خام است.

در همین راستا عباس محمدی، مدیر تولید فولاد ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه، در گفت‌وگو با خبرنگار فولاد درباره جزئیات رکوردهای پی در پی این بخش اظهار کرد: فولاد مبارکه در سال گذشته و به ترتیب در تاریخ 30 بهمن ماه رکورد 135 ذوب روزانه، 17 اسفندماه رکورد 138 ذوب و 18 اسفندماه (کمتر از 24 ساعت نسبت به رکورد پیشین) نیز رکورد 140 ذوب در واحد فولادسازی به ثبت رساند. همچنین در مجموع رکورد تولید ماهیانه تختال در اسفندماه سال گذشته از 600 هزار تن عبور کرده و به 660 هزار تن رسید که خود رکورد جدیدی محسوب می‌شود.

وی افزود: علاوه بر این، 18 اسفندماه 99 بیش از 31 هزار تن متریال شامل آهن اسفنجی، آهک، دولومیت و... به کوره‌های قوس الکترویکی وارد شده که رکورد دیگری در این ناحیه به شمار می‌رود.

مدیر تولید فولاد ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه ادامه داد: همچنین رکورد کمترین مصرف انرژی برای یکی از کوره‌ها (512 کیلووات ساعت بر تن مذاب ) در این تاریخ هم به ثبت رسیده است. این مقدار به طور متوسط 546 کیلووات ساعت بر تن مذاب برای سایر کوره‌ها بود. علاوه بر این در 24 اسفندماه 99 نیز رکورد حمل 3120 تن هات بریکت (نوعی متریال ورودی به کوره‌های قوس الکتریکی و مشابه با آهن اسفنجی) طی 24 ساعت به ثبت رسید.

محمدی ادامه داد: همچنین رکورد انتقال 1586 تن آهک در 18 اسفندماه، انتقال 991 تن دولومیت در 20 اسفندماه سال گذشته و رکورد حمل 70 سبد 50 تنی قراضه نیز در 16 بهمن ماه نیز محقق شده است.

وی اظهار کرد: فارغ از رکوردهای فوق، در 19 دی ماه سال قبل موفق به ثبت رکورد 22 ذوب با یک کوره (شماره یک) شدیم. برای درک بهتر این رکورد باید خاطرنشان کرد متوسط هر کوره تقریبا 15 ذوب است. بسیاری از فولادسازان خارجی هزینه‌های هنگفتی برای افزایش ظرفیت کوره‌ها به 21 ذوب در روز انجام می‌دهند در حالی که ما به راحتی و با برنامه‌ریزی دقیق از 21 ذوب در روز نیز فراتر رفتیم.

فولاد مبارکه برخی فولادسازان جهانی را به چالش کشیده است

همچنین مدیر تولید فولاد ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه گفت: مجموعه فولاد مبارکه، مجموعه‌ای پویا با کارکنان با انگیزه و همچنین توانایی و همت بالا است که تحت یک سیستم مدیریتی هشیار، توانمند و خبره توانسته خود را در سطح بزرگترین فولادسازان جهان نشان دهد و حتی شاخص‌های و پارامترهای تولید فولاد آن بعضی از فولادسازان را به چالش بکشاند. این تنها در صورتی رخ می دهد که یک مجموعه توانمند باشد.

محمدی با بیان اینکه بخش فولادسازی شرکت فولاد مبارکه بر اساس تولید ماهیانه 600 هزار تن اسلب طراحی شده است، گفت: این در حالی است که در اسفندماه سال 99 از ظرفیت اسمی تولید 600 هزار تن در ماه پیشی گرفته و به 660 هزار تن رسیده دست یافتیم.

بهبود نقاط گلوگاهی؛ راز افزایش تعداد ذوب در فولاد مبارکه

مدیر تولید فولاد ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه درباره نحوه دستیابی این شرکت به رکوردهای پیاپی تصریح کرد: با پیشنهاداتی که از طریق مجموعه عملیاتی و پشتیبانی سازمان دریافت شد، با بهبود نقاط گلوگاهی سعی شد تا زمان خواب تجهیز (زمان بین دو ذوب؛ (power off time کاهش یابد. با این روش موفق شدیم تعداد ذوب در روز کوره‌ها را افزایش دهیم.

ثبت رکورد تولید 7 میلیون تن فولاد خام در سال

قاسم خوشدل پور، مدیر واحد ریخته‌گری مداوم و تولید اسلب فولاد مبارکه، نیز درباره رکوردهای این بخش در سال گذشته اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شرکت فولاد مبارکه با ثبت رکورد تولید 660 هزار تن تختال در اسفندماه به رکورد تولید 7 میلیون تن تختال در سال 99 دست یافت که رکورد قابل توجهی برای این شرکت به شمار می‌رود.

تولید تختال 250 و 300 میلی‌متر در فولاد مبارکه

وی افزود: از نیمه دوم دی ماه سال 99 تا پایان این سال، رکوردهای متعددی به ثبت رسیده است که فارغ از سه رکورد 135، 138 و 140 ذوب، می‌توان به تولید تختال 250 (در ماشین شماره 2) در 18 دی ماه و تولید تختال 300 در 28 دی ماه اشاره کرد.

مدیر واحد ریخته‌گری مداوم و تولید اسلب فولاد مبارکه درباره اهمیت تولید تختال‌های ضخیم گفت: اهمیت مسئله در تولید ورق های خاص با گریدهای API است. شاید نتوان این تختال‌ها را در فولاد مبارکه نورد کرد اما شرکت‌های فولادی دیگری هستند که می‌توانند این نوع تختال‌ها را نیز نورد کرده و به ورق‌های مورد استفاده در صنایع نفت و گاز و به طور کل صنیع دریایی تبدیل کنند. این تختال‌ها خوراک نوردهایی در سطح کشور بوده و باعث رونق اقتصادی سایر فولادسازهای کشور و همچنین مانع خروج ارز از ایران می‌شود.

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، رسول خلیفه سلطان در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: متأسفانه شاهد این هستیم که هر تحول در اقتصاد کشور انجام می‌شود در دل خود تضاد ایجاد می‌کند. ما کشور مهم تولیدکننده فولاد هستیم، پیش از ما کشورهای پهناوری مانند چین، آمریکا، روسیه، هند و کشورهای صنعتی مانند ژاپن و آلمان قرار دارند ولی ما انگلیس و ایتالیا را پشت سر گذاشته‌ایم.

وی افزود: قله فناوری در حوزه فولاد برای ما به معنای تولید شمش و اسلب و همینطور آهن اسفنج است که ما این محصولات را به عنوان فولاد میانی تولید می‌کنیم. اما متأسفانه هنوز شنیده می‌شود که فولاد خام تولید می‌شود در حالی که حدود ۹۳ درصد ارزش افزوده را تولید می‌کنیم و با این میزان ارزش افزوده نمی‌توان گفت فولاد خام تولید می‌شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد همچنین افزود: کشش صادراتی برای شمش و اسلب، آهن اسفنجی و همینطور صفحه فولادی در بازار جهانی وجود دارد اما برای میلگرد تولیدی کشش صادراتی نداریم. اگر ۳ میلیون تن صادراتی برای میلگرد وجود داشته باشد برای شش و اسلب ۱۰ میلیون تن است.

خلیفه سلطان تصریح کرد: وقتی قانونی وضع می‌شود باید برای یکسری از صنایع باشد برای مثال گفته شود برای صنایعی که از قیمت‌گذاری آزاد هستند این قوانین وجود دارد اما نباید این طور باشد که فقط در مورد فولاد قانون‌گذاری باشد. باید به ترویج صادرات فکر کنیم، ما می‌توانیم در سال ۶ میلیارد دلار صادرات فولاد داشته باشیم اما ۵۰ درصد از آن امسال محقق شد. از اتاق بازرگانی می‌خواهیم که در این مورد از صنعت فولاد حمایت کند.

منبع: ایلنا

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، مسعود  گلشیرازی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه بیان داشت : در یک سال گذشته بیش از ۱۲ هزار مصوبه در ستاد تسهیل داشته‌ایم که این حجم از مصوبات نشان می‌دهد چرا دستگاه‌ها اقدامات لازم را انجام نمی‌دهند؛ در این صورت کار به ستاد تسهیل و شورای گفت‌وگو می‌رسد؛

 وی ادامه داد : نخستین مشکل جدی فعالان اقتصادی، تغییر مکرر قوانین و مقررات است؛ به همین منظور درصددیم با همکاری نهادهای حمایتی اعم از شورای گفت‌وگو، کمیته حمایت قضائی و ستاد تسهیل مشکل تغییر و تحولات قوانین را منظم و کسب و کار در سطح استان را بهبود بخشیم.

گلشیرازی اظهار داشت  :  با توجه به گزارشی که اتاق بازرگانی منتشر کرد به دلیل اینکه بیش از ۵۰ درصد اقتصاد استان را بخش خدمات تشکیل داده است، پیش‌بینی شده است که اصفهان آسیب پذیرترین استان در برابر این ویروس است و بیشترین حوزه آسیب پذیر بخش خدمات بود که به همین منظور با تشکیل ستاد مرکزی احیای گردشگری ذیل شورا نهاد فرادستی ایجاد شد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به گزارشی که در جلسه گفت و گو گذشته مبنی بر تعهدات ارزی استان اصفهان حاصل از صادرات ارائه شد، افزود: بر اساس نتیجه به دست آمده بیش از ۹۰ درصد تعهدات ارزی حاصل از صادرات توسط فعالان اقتصادی در استان به چرخه اقتصادی کشور بازگشته است؛ همچنین اصفهان و یزد بهترین عملکرد را در زمینه برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد را داشته‌اند؛ اگر حجم صادرات را  نگاه کنیم متوجه این موضوع می‌شویم که از ۳ میلیارد دلار صادرات صورت گرفته بیش از ۲.۷ میلیارد دلار ارز به چرخه اقتصاد کشور برگشته است.

گلشیرازی ادامه داد: آمار نشان‌دهنده این است که باید اقتصاد اصفهان که یک اقتصاد صنعتی است مسیر رشد توسعه خود را طی کند. به همین منظور در سفر وزیر صمت به استان اصفهان، سند شرافت فعالان اقتصادی استان برای اولین بار در کشور رونمایی شد؛ به عنوان افرادی که در جنگ اقتصادی نه تنها آمار اقتصادی را قوت بخشیده‌اند بلکه آن را به چرخه اقتصاد ملی نیز برگردانده‌اند.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون خرید ذوب آهن اصفهان در خصوص تاثیر تصویب این شیوه‌نامه بر عملکرد شرکت‌های فولادی به ویژه شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه، گفت: ساماندهی بازار، جلوگیری از احتکار و اجحاف در حق مصرف‌کننده، امری مطلوب است اما ساماندهی و سازماندهی جهت فراهم‌سازی منافع طیفی خاص، آن هم بدون توجه به نظر کارشناسان و اهل فن، مذموم و نامطلوب است.

وی افزود: قطعا فروش محصول نهایی با قیمت‌های دستوری و دستکاری شده، رهاسازی قیمت در بالادست، افزایش سرسام‌آور هزینه‌های تولید، حمل، سربار و ... حاشیه سود تولیدکنندگان فولاد را به کم­ترین میزان ممکن سوق می‌دهد. از آن جایی که کنترل و نظارت بر قیمت مصرف‌کننده، میسر نیست و آشفتگی فراوانی در سطح عمومی قیمت‌ها مشاهده می‌شود لذا منافع این تصمیم به دست مصرف‌کننده نهایی نخواهد رسید.

محمد جعفر صالحی در خصوص تاثیر ممنوعیت هر گونه فروش خارج از بورس بر تعادل قیمت‌ها در بازار بیان کرد: آیا تاکنون مصرف‌کننده نهایی کالای مورد نیاز خود را از بورس تهیه می‌کرد؟ در پاسخ باید گفت خیر، زیرا قیمت در سیستم توزیع تعیین می‌شود. از طرفی دیگر تعیین قیمت بازار، تحت تاثیر جو روانی شرایط سیاسی و نوسانات نرخ ارز حادث می‌گردد و تقاضا نیز متناسب با آن و بعضا در جهت حفظ ارزش پول و در جهت سرمایه‌گذاری و نه لزوما تولید نوسان می‌کند.

معاون خرید ذوب آهن اصفهان در خصوص این‌که با توجه به مکلف شدن وزارت صمت به عرضه مواد اولیه قبل از شمش در بورس کالا، چقدر این بند قابل اجرا است و درصورت اجرا تا چه میزان مشکل تامین مواد اولیه فولادسازان را حل می‌کند، گفت: وزارت صمت، جدول تخصیص سهمیه کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی را تنظیم و ابلاغ کرده است که باید نتیجه آن را از واحدهای تولیدکننده و مصرف‌کننده بپرسند تا عیار اجرایی تصمیم‌های ابلاغی روشن شود. تولید با ظرفیت کامل، موجب کاهش هزینه‌های ثابت شده که در نهایت بر کاهش قیمت تمام شده تاثیر مثبت دارد. وقتی تولیدکننده با ۶۰ یا ۷۰ درصد ظرفیت تولید می‌کند و هر روز دغدغه تامین مواد اولیه دارد و هیچ متولی دلسوزی هم پیدا نمی‌کند به ناچار به تامین مواد اولیه با قیمت‌های غیر مصوب روی می‌آورد

صالحی همچنین با اشاره به تاثیر شیوه نامه ساماندهی زنجیره فولاد بر صادرات فولادسازان عنوان کرد: رشد قیمت ارز، صادرات هر چیزی را جذاب کرده است. از سویی کشور نیازمند ارز است و همه به هر شکل، میزان و از هر نوعی تمایل به صادرات دارند لذا ایجاد تعادل در این شرایط کاری بس دشوار است. شرکت‌های فولادی، تمامی ارز حاصل از صادرات خود را یا برای واردات خود استفاده می‌کنند و یا به بانک مرکزی می‌دهند.

 وی ادامه داد: آنچه مشهود است ارزش و آثار امضاهای طلایی بیش از پیش عیان شده و عرضه‌های دستوری و تابع زمان خاص، عدم وجود تقاضا را به دنبال خواهد داشت و این امر نیز به صدور مجوز صادرات منجر خواهد شد. کاش به تفکر و کار کارشناسی اهل فن بیشتر بها داده می‌شد و از سر دستپاچگی و رفع تکلیف تصمیم نگیریم. انتظار داریم به جای صدها دستورالعمل و شیوه‌نامه متناقض، زمان کافی صرف گرفتن یک تصمیم درست حاصل از خرد و اندیشه صاحبان علم و فن کنیم.

 با توجه به این که صنعت فولاد از جمله صنایع مهم و ارزآور کشور محسوب می‌شود، انتظار می رود در این شیوه نامه اصلاحاتی صورت گیرد تا منافع فولادسازان و در نهایت کشور نیز حفظ گردد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، وی افزود : با راه اندازی کوره شماره یک 800 هزار تن به تولید این شرکت افزوده می شود و ذوب آهن اصفهان می تواند اهداف تولیدی خود را محقق سازد .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با بیان این مطلب که این شرکت به سمت تولید محصولات صنعتی رفته است افزود : این مجتمع عظیم صنعتی به دنبال این است که در سال جاری با وجود محدودیت ها، صادرات خود را حفظ کند ، چرا که در شرایط کنونی ، کشور نیاز بسیار به ارز دارد . 

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان همچنین در خصوص اثرات شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد بر این شرکت  گفت: با عنایت به اینکه محصولات این شرکت به صورت سلف تا سه ماهه در بورس کالای ایران تا پایان بهمن ماه سال جاری عرضه شده است، کاهش قیمت پایه عرضه شمش در بورس کالای ایران از ۹۵ درصد قیمت فوب صادراتی ایران به ۸۰ درصد قیمت فوب منطقه CIS (در صورت سرکوب قیمتها و پیشگیری از رقابت در تابلوی بورس کالا )، منجر به کاهش درآمد حاصل از فروش اسفندماه خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر آن مشخص نبودن نحوه قیمت گذاری سنگ آهن و اثرات آن بر قیمت مواد اولیه و نحوه تخصیص سهمیه به شرکت های تولیدی، شرایط عرضه در بورس کالا و تغییرات احتمالی آن در مقادیر و نرخ نسبت به توافق های فعلی امکان پیش بینی اثرات شیوه نامه بالا بر عملکرد مالی شرکت به طور قابل اتکاء در حال حاضر قابل اندازه گیری نیست.

یزدی زاده اظهار داشت : بدیهی است در صورت اجرایی شدن شیوه نامه یادشده، با عنایت به اینکه این شرکت ملزم به رعایت دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس است هر گونه اطلاعات با اهمیت و قابل اتکاء بلافاصله برای آگاهی سهامداران و سایر ذینفعان محترم اطلاع رسانی خواهد شد.

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از2
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهرو به نقل از  روابط
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر وبه نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، سید ضیاء
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، من یک معلول هستم. یا حالا هر اسم دیگه ای که روی این پدیده بخواید بذارید، توان‌یاب،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره روابط عمومی اصفهان در اتاق بازرگانی استان، ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  هادی نباتی‌نژاد افزود: پارسال در مجموع ۷.۴ میلیون تن گندله (رشد ۴.۸ درصدی نسبت به ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص پروژه تقاطع غیرهمسطح ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، منصور یزدی زاده، در این دیدار به اهمیت و جایگاه خاص روابط عمومی اشاره کرد و گفت : با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  اظهار کرد: متاسفانه با خبر شدیم آقای اکبر ترکان به دلیل بیماری ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، من یک معلول هستم. یا حالا هر اسم دیگه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  هادی نباتی‌نژاد افزود: پارسال در مجموع
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، منصور یزدی زاده، در این دیدار به اهمیت و
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  اظهار کرد: متاسفانه
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…