• سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به اینکه فاضلاب محله دنارت به شبکه جمع‌آوری محور شرق اصفهان متصل می‌شود، گفت: در برنامه‌های امسال و سال 1400 شرکت، فاضلاب شهری منطقه دنارت پیش‌بینی شده است.

فاضلاب دنارت به شبکه جمع‌آوری محور شرق اصفهان متصل می‌شود

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر بنی‌طبا  با اشاره به شبکه فاضلاب اصفهان اظهار داشت: یکی از محورهایی که در کلان شهر اصفهان در ارتباط با شبکه جمع‌آوری فاضلاب هنوز باقی مانده، محور شرق اصفهان است که شامل مناطق ارغوانیه، سه راه پینارت، شهرک زاینده‌رود، ردان و دنارت است.

سخنگوی شرکت آبفا استان اصفهان افزود: انتقال فاضلاب به تصفیه‌خانه شرق اصفهان مستلزم اجرای کلکتور اصلی این خط بود و اکنون کلکتور اصلی از محور خیابان شریعتی به کلکتور محور شرق اصفهان تقریباً به اتمام رسیده است.

وی بیان کرد: ایستگاه پمپاژ که در مجاورت رودخانه زاینده‌رود احداث شده تا بتوانیم با توجه به شرایط توپوگرافی زمین، فاضلاب را به آن نقطه انتقال دهیم و از آنجا به این خط انتقال ایستگاه پمپاژ شود با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس در چند ماه گذشته افتتاح و اجرای شبکه‌های جمع‌آوری محلاتی که به آن اشاره شد، آغاز گشت.

بنی‌طبا با اشاره به اینکه منطقه دنارت نیز از همان شرایط برخوردار است، گفت: منطقه یک و ۶ اصفهان در قالب اجرای پیمان با پیمانکاران مشخص شده و به مرور زمان شبکه جمع‌آوری این مناطق را اجرا می‌کنیم و پساب را به تصفیه‌خانه شرق اصفهان انتقال می‌دهیم.

مدیر روابط عمومی شرکت آبفا استان اصفهان ادامه داد: شبکه فاضلاب اصفهان منابع دولتی و بودجه‌های عمرانی ندارد و اجرای شبکه‌های فاضلاب مستلزم تأمین منابع مالی زیاد است و با توجه به محدودیت منابع مالی، باید از محل درآمد خود کلان‌شهر اصفهان هزینه‌های آن تأمین شود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر با محدودیت منابع مالی مواجه هستیم اما این عامل منجر به توقف شبکه‌های اجرای فاضلاب نشده و تنها زمان کار طولانی‌تر می‌شود، همکاران در معاونت توسعه و بهره‌برداری شبکه فاضلاب در این راستا تلاش می‌کنند و مردم مطمئن باشند این محله نیز به شبکه جمع‌آوری محور شرق اصفهان متصل و مشکل‌شان حل می‌شود.

بنی‌طبا خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پساب فاضلاب شهروندان محلات دنارت، فیزدان و داران بایستی با یک خط انتقال مشترک از محور جنوب رودخانه زاینده رود به شمال رودخانه و سپس از طریق ایستگاه پمپاژ به خط انتقال تصفیه خانه شرق اصفهان منتهی گردد، این مهم بر برنامه های جدی شرکت آبفا می باشد.

سخن گوی شرکت آبفا استان اصفهان افزود: در حال حاضر به دلیل تعارضات محلی، این عملیات با وقفه مواجه گردیده و امید است با مساعدت مسئولین ذیربط در استان اصفهان، شرایط و تمهیدات لازم برای اجرای عملیات لوله گذاری فراهم گردیده و خواسته شهروندان در حداقل زمان ممکن تامین گردد.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر ناحیۀ
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال جاری 14 پروژه در بخش آب به بهره برداری می رسد و
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف کننده بخش عمومی انرژی الکتریکی در استان ...
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات کارکنان بخش‌های مختلف در این زمینه، اجرای ...
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  میرزایی مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن تأیید این خبر گفت: این رکوردها در حالی ثبت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به جدی بودن بحران تأمین مواد اولیه خاطرنشان کرد:

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال ...
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…