دی 777
منتشرشده در شورا
- بهمن 11, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصر اصفهانی در نطق پیش از دستور خود در یکصد و نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک ۲۹ فروردین به مناسبت روز ارتش گفت: ارتش علاوه بر تامین امنیت، در بحران‌ها نیز ورود کرده و با توجه به نیروی انسانی و امکانات لجستیکی که دارد شاهد حضور ارزشمند این نیرو در صحنه‌های مختلف بوده‌ایم، در بحران کرونا نیز حضور این نیروهای ارزشمند و با اقتدار را به خوبی احساس کردیم.

وی  به تعطیلی ۵۰۰ باشگاه‌ ورزشی در اصفهان به دنبال شیوع کرونا و با توجه به ازدیاد تردد در این اماکن اشاره کرد و گفت: امکان فاصله گذاری اجتماعی در برخی از این مراکز نیست اما از ستاد استانی کرونا درخواست داریم با توجه به هزینه‌هایی که هر ماه به این باشگاه‌ها در خصوص نیروی انسانی و اجاره باشگاه تحمیل می‌شود،  امکان شروع فعالیت برخی از این مراکز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را فراهم کنند.

نصر اصفهانی همچنین به لزوم تعیین تکلیف سرویس‌های مدارس در اصفهان با توجه به پرداخت هزینه‌های آنها توسط والدین در ابتدای سال تحصیلی اشاره کرد و گفت: ضروری است که هر چه زودتر کمیسیون تبصره ۱۸ برای تعیین تکلیف چگونگی برگرداندن هزینه سرویس مدارس به خانواده‌ها تشکیل شود، چرا که معلق ماندن این امر خساراتی را به دنبال خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: انتظار از آموزش و پرورش این است که نحوه فراگیری از بودجه بندی کتاب‌ها را تعیین تکلیف کند که اخیراً با راه‌اندازی نرم افزار "شاد" آموزش ادامه یافت.

وی تاکید کرد: استفاده از نرم افزاد شاد نیز نگرانی‌هایی را دارد و برخی امکان استفاده ازاین نرم افزار را ندارند، بهتر است با برنامه ریزی درست امتحان دانش آموزان به سرانجام خوبی برسد.

نصر اصفهانی با تاکید بر اینکه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: ممکن است در سال جاری معاونت مالی و اقتصادی برای پرداخت حقوق با مشکل مواجه شوند اما کارمندان باید بدانند که این کار دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.

 

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه پرداخت حقوق و مزایای کارکنان در اولویت قرار دارد، بیان کرد: ممکن است در سال جاری معاونت مالی و اقتصادی برای پرداخت حقوق با مشکل مواجه شوند.
منتشرشده در اقتصاد
- بهمن 11, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، احمد سعیدبخش گفت: شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکنندۀ ورق تخت فولادی در خاورمیانه و یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان آهن اسفنجی با تولید سالانه بیش از 7 میلیون تن فولاد خام دارای سهم 51 درصدی در تولید کشور و اشتغال حدود 351 هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم است. این شرکت همواره در امر توسعه پیشتاز بوده و با شناخت و تحلیل اطلاعات بازار رقبا، در نقشۀ استراتژیک خود ایفای نقش محوری در توسعۀ صنعتی، اقتصادی و اجتماعی و ارتقای سطح فناوری صنعت فولاد را به‌عنوان سازمانی جهان‌تراز برنامه‌ریزی کرده است. این در حالی است که معاونت اجرای پروژه‌ها این امر را با انجام پروژه‌های توسعه و بهینه‌سازی به‌صورت مستمر در سال 1398 و سال‌های قبل از آن پیگیری نموده است.

وی با بیان این‌که در سال گذشته به‌طور متوسط در حدود 100 پروژه در معاونت اجرای فولاد مبارکه در حال انجام بوده، اظهار داشت: مجموع مبالغ قراردادهای پروژه‌های داخل فنس شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا بالغ‌بر 15 هزار میلیارد ریال و 35 میلیون یورو بوده است که از این مبلغ، بیش از 6 هزار میلیارد ریال و در حدود 20 میلیون یورو بابت کارهای انجام‌شده در قبال صورت‌وضعیت‌های ارسالی به پیمانکاران پرداخت شده است.

سعیدبخش با تأکید بر اهمیت انجام به‌موقع پروژه‌ها در سازمان‌ها و واحدهای صنعتی خاطرنشان کرد: این رقم با توجه به مشکلات متعددی از قبیل نوسانات نرخ ارز و تورم و همچنین تحریم‌های بین‌المللی عدد قابل‌توجهی است. در سال گذشته عملیات اجرایی پروژه‌های متعددی به اتمام رسیده که ازجملۀ آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: اجرای رولر اسکرینر واحد گندله‌سازی؛ توری حفاظتی زیر نوار نقاله‌های شهید خرازی؛ ایستگاه دریافت 70 هزار تن در سال غبار فولادسازی و تولید/ تغلیظ لجن حاصل از غبارات فولادسازی و لجن شهید خرازی و انتقال لجن تا تیکنر موجود؛ اصلاح طرح موجود کاردامپر 2؛ پروژۀ ‌ترمیم، مقاوم‌سازی و آب‌بندی مخزن آب دمین سایت آبی ماشین 5 ریخته‌گری؛ پروژۀ توسعۀ انبار تختال ناحیۀ پیشگرم نورد گرم- پلان B؛ پروژۀ DCS کوره‌های پیشگرم 3 و 4؛ بهینه‌سازی سیستم کنترل و مانیتورینگ واحد تولید هیدروژن 1 و 2 نورد سرد؛ احداث ایستگاه تقلیل فشار گاز طرح شهید خرازی؛ توسعۀ ظرفیت تصفیه‌خانۀ پساب‌های بهداشتی؛ احداث خط خروجی گاز 30 اینچ؛ احداث 6 دستگاه نیروگاه گازی CHP در فولادسازی و نورد پیوستۀ سبا؛ احداث 2دستگاه غبارگیر در سرند محصول 06؛ طراحی، ساخت و نصب یک دستگاه غبارگیر خشک از تاور بافربین انتقال گندله به ناحیۀ تولید آهن اسفنجی شهید خرازی؛ انجام عملیات خرید، کانال‌کشی، نصب، راه‌اندازی و آموزش سیستم تهویۀ پست‌های برق واحدهای اکسیژن و احیا مستقیم شهید خرازی؛ طراحی، خرید، نصب، تست و آموزش دو دستگاه آسانسور نفربر از نوع صنعتی در واحد آهن‌سازی و اجرای پروژۀ ساخت دو عدد باسکول سایت پسماند در شرکت فولاد مبارکه.

معاون اجرای پروژه‌های فولاد مبارکه در تشریح برنامه‌های این معاونت در سال جاری اظهار داشت: در سال 99 نیز که از سوی مقام معظم رهبری سال «جهش تولید» نام‌گذاری شده است، مصمم به تکمیل پروژه‌ها بر اساس آخرین برنامۀ زمان‌بندی و بودجۀ از پیش تعیین شده‌ایم. ازجمله پروژه‌هایی که در سال جدید در داخل فنس به بهره‌برداری خواهند رسید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی آهک؛ توسعۀ پارک انباشت و برداشت واحد آهن‌سازی؛ افزایش ظرفیت درایرهای گاز سیل؛ توسعۀ انبار تختال واحد 28 پلان A2؛ احداث مخزن 50 هزار مترمکعبی و خط اتصال؛ تکمیل و اجرای تأسیسات فاضلاب مبارکه و لنجان؛ طرح تصفیۀ تکمیلی پساب شهری؛ تکمیل و اجرای تأسیسات فاضلاب دیزیچه و زیباشهر؛ عملیات اجرای انتقال پساب از تصفیه‌خانه‌های زرین‌شهر و ورنامخواست؛ اجرای اسمز معکوس ثانویۀ فولاد مبارکه؛ توسعۀ پست M2؛ استخر سوم ذخیرۀ پساب؛ جرثقیل‌های اسلب؛ بازیافت حرارت از نیروگاه گازی با افزودن ریکاوری بویلر (HRSG)؛ پروژۀ MIS2 مربوط به پست 400؛ تکمیل پروژۀ توسعه زیر سقف سبا؛ اجرای اسمز معکوس ثانویه سبا.

سعیدبخش در بخش پایانی سخنان خود از اتمام پروژه‌های فرآوری سنگان و فولادسازی و ریخته‌گری مداوم سفیددشت تا اواخر سال جاری خبر داد.

 

 

 

 

 

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر با ظهور فناوریها و محصولات جدید، ارتقای کیفیت، در نظر گرفتن نگرانیهای زیستمحیطی، کاهش قیمت تمامشده، رضایت مشتری و بهطورکلی دوام و بقا در عرصۀ رقابتی اجرای پروژه رمز حیات و سودآوری سازمانهاست؛ بنابراین سازمانها و شرکتهایی که قدمی در مسیر توسعه برنمیدارند و خود را در قلۀ تکامل تصور میکنند باید منتظر سقوط قریبالوقوع خود باشند.
منتشرشده در اقتصاد
- بهمن 11, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در ایــــن نشست، دکتـــــــر   شقایق حـــق‌جوی جوانـــمرد، مـــــعاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در مصاحبه با خبرنگار فولاد ضمن ابراز خرسندی از دستاوردهای فولاد مبارکه در این حوزه تصریح کرد: مدیریت بسیار خوب این شرکت در حوزۀ سلامت کارکنان و استراتژی‌های کارآمدی که برای فاصله‌گذاری به کار گرفته شده تا ضمن ادامۀ روند تولید، به حفظ سلامت کارکنان در بالاترین سطح توجه شود، بسیار رضایت‌بخش است. شنیدن این اخبار و اقدامات در چنین فضایی بسیار خوشحال‌کننده و امیدوارکننده است.

وی با بیان این‌که مدلی که شرکت فولاد برای حفظ سلامت کارکنان به کار گرفته است، در سطح جهانی ارزش ارائه و گزارش دارد و بسیار خرسندکننده است، افزود: ما در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آمادگی داریم که در کنار برنامه‌های پایه‌ایِ شرکت فولاد مبارکه برای حفظ سلامت نیروی انسانی خود، هر برنامۀ مکمل دیگری را با کمال میل انجام دهیم.

مـــعاون تحقیـــقات و فنــــاوری دانشـــگاه علوم پزشکی اصفــهان در ادامه افزود: فولاد مبارکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در راستای تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی خود، به‌خوبی در کنار دانشگاه علوم پزشکی و آمادۀ خدمت‌رسانی به جامعه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: شیوع بیماری کرونا تمام جهان را با مشکل مواجه کرده، اما به‌یقین در دل این تهدید فرصت‌هایی هم هست، ازجمله این‌که در همین نشست مشاهده کردیم عزم صنعت و دانشگاه برای خدمت‌رسانی به جامعه جزم‌تر شده و این دو نهاد فصل تازه‌ای از همکاری و پژوهش را با هم آغاز کرده‌اند. وی اظهار امیدواری کرد با همکاری آحاد جامعه هرچه سریع‌تر     بشر     از شر     این  ویروس  رهایی یابد.

 

در ادامۀ این نشست محمدی، معاون نیروی انسانی و سازمان‌دهی فولاد مبارکه نیز اظهار داشت: از آغاز شیوع بیماری کرونا در کشور، فولاد مبارکه با تشکیل کمیتۀ بحران مقابله با کرونا، اقدامات متعدد و متنوعی را برنامه‌ریزی و اجرا کرد.

عباس اکبری در تشریح این اقدامات گفت: اهم این فعالیت‌ها در چهار دسته خلاصه می‌شود: اقدامات بهداشتی که برای ضدعفونی کردن و گندزدایی انجام شده است؛ اقدامات مدیریتی که بر حفظ روند تولید شرکت با اولویت حفظ سلامت کارکنان متمرکز بوده است. این اقدامات در واحدهای مختلف متناسب با شرایط کار به طرق گوناگون انجام گرفت. همچنین تغییراتی که در ساعت حضور و ورود و خروج کارکنان به‌ویژه در بخش نیروهای ستادی و محدودیت‌های مربوطه در طبخ و توزیع غذا صورت گرفت تا تماس‌های بین فردی به کمترین حد برسد و بتوانیم به بالاترین سطح ارتقای سلامت دست یابیم. دستۀ دیگر اقدامات نیز مربوط به حوزۀ مسئولیت‌های اجتماعی شرکت است.

وی با تأکید بر این‌که نیروی انسانی فولاد مبارکه جزئی از جامعه است، گفت: بدون تردید کارکنان شرکت قسمتی از زمان خود را با جامعه سپری می‌کنند، ازاین‌رو مدیریت شرکت بر این باور است که باید بخشی از فعالیت‌های شرکت در حوزۀ اقدامات مرتبط با جامعه باشد. این اقدامات کلان بوده و نتیجۀ آن این است که در همین شرایط نیز تولید شرکت با در نظر داشتن سلامت کارکنان استمرار داشته است.

مـــعاون تحقیـــقات و فنــــاوری دانشـــگاه علوم پزشکی اصفــهان با تأکید بر این‌که دائما وضعیت سلامت کارکنان مورد پایش قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که در فولاد مبارکه بیش از 14هزار نیرو مشغول فعالیت‌اند، خوشبختانه موارد معدود نیز با پیگیری‌های بخش‌های درمانی شرکت به‌خوبی کنترل شده است.

اکبری محمدی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های غربالگری وسیعی در سطح شرکت در حال انجام است و مرتبا کارکنان از نظر سلامت و پارامترهای مرتبط با این ویروس معاینه می‌شوند.

 

در ادامۀ این نشست حسین مدرسی‌فر مدیر بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست فولاد مبارکه نیز اظهار داشت: از 2 اسفندماه که فراگیر شدن کرونا در کشور مطرح شد، پس از تشکیل کارگروه مدیریت بحران کرونا و برگزاری جلسات با مدیریت‌های مربوطه، در گام اول، منابع علمی معتبری که می‌توانست در این زمینه به شرکت کمک کند مورد بررسی قرار گرفت. پس از آن تجمعات به‌عنوان مهم‌ترین عامل انتقال شناسایی و تلاش شد این عامل در سطح شرکت به کمترین حد ممکن کاهش یابد. توزیع غذای گرم نیز در شرکت ممنوع شد. در ادامه،  منابع علمی معتبر   و دستورالعمل‌های مکمل جمع‌آوری گردید. و نهایتا در زمان طلایی، اقدامات لازم انجام گرفت. به همین دلیل به لطف خداوند و با همکاری کارکنان، این ویروس نتوانست شرکت را درگیر کند و میزان تولید نیز به همان حالت قبل باقی ماند. تصمیم‌گیری‌ها و جلسات هر روز ادامه یافت. سرویس‌های بهداشتی و سرویس‌های ایاب و ذهاب به‌صورت روزانه ضدعفونی و ورودی‌ها با دوربین‌های ثابت حرارتی کنترل شد. در مرحلۀ بعد که همه‌گیری کرونا در جامعه افزایش یافت، در شیفت‌های کاری از جمله روزکار تغییراتی بنیادی ایجاد شد. در سامانۀ اتوماسیون اداری شرکت سیستم خوداظهاری سلامت تعبیه گردید تا بهتر بتوانیم از وضعیت سلامت کارکنان باخبر باشیم. تست‌های غربالگری نیز تهیه شد، به‌نحوی‌که تاکنون غربالگری کارکنان شیفت انجام گرفته و این کار برای کارکنان روزکار نیز در دست اقدام است. یقینا تا شرایط ایمن به‌طور کامل برقرار نشود، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

مدرسی‌فر اظهار داشت: تجربیاتی که فولاد مبارکه در این زمینه به دست آورد در انجمن فولادسازان جهان به‌عنوان تجربه موفق و اطلاعات قابل‌انتشار مطرح شد و مورد استقبال دنیا قرار گرفت و از طریق تلفن، ایمیل یا تماس در شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار گرفت.

 

در همین خصوص دکتر امیر سامان روستایی، رئیس بخش درمان فولاد مبارکه نیز گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور طرح‌های زیادی در شرکت اجرا شد. یکی از بزرگ‌ترین و بی‌نظیرترین طرح‌های اجراشده در فولاد مبارکه در این مدت طرح غربالگری است. بالغ‌بر 10 هزار نفر در این طرح شرکت خواهند کرد و علاوه بر بیماریابی کرونا، برای ایجاد پروندۀ الکترونیک با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و بسیاری از نهادهای علمی کشور نیز وارد مذاکره شده‌ایم.

وی با تأکید بر این‌که فولاد مبارکه نشان داده که همواره هر تهدیدی را به فرصت تبدیل می‌کند اظهار داشت: مدیریت ارشد سازمان و معاونت نیروی انسانی شرکت در این موارد به‌خوبی کادر درمان شرکت را پشتیبانی کرده‌اند و به شکرانۀ خداوند، به‌خوبی توانستیم این طرح را با تمام مشکلاتی که وجود داشت اجرا کنیم.

وی در تشریح هدف غربالگری و ایجاد پروندۀ الکترونیک سلامت برای کارکنان افزود: هدف این طرح، ایجاد پروندۀ الکترونیک است، تا به این وسیله سلامت کارکنان در حد کمال کنترل شود و شرکت از این بابت دغدغه‌ای در حوزۀ درمان نداشته باشد. در شرایط کرونا نیز متوجه خواهیم شد که چه افرادی درگیر یا ناقل هستند. در ادامه به این افراد اطلاع داده می‌شود و پس از آن، طرح‌هایی را که سازمان بهداشت جهانی و آموزش پزشکی کشور از ما خواسته است در مورد آن‌ها اجرا می‌کنیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: تمامی این فعالیت‌ها به‌منظور ایجاد شرایط امن برای کارکنان است، ازاین‌رو از صبر و بردباری همۀ همکاران تشکر می‌کنم.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر معـــاون تحقیـــقات و فنــاوری دانشـگاه علـوم پزشـکی اصفـهان، رئیس مرکز علوم تحقیقات عفونی، و رئیس مرکز ارتباطات دانشگاه و صنعت این دانشگاه در جلسهای با حضـور مــعاونان نیــروی انسانی و تکنولوژی فولاد مبارکه و دکتر نظری رئیــس مــرکز بهــداشت حـرفهای و درمان و دکتر روستایی رئیس درمان و اورژانس این شرکت، اقدامات فولاد مبارکه در غربالگری ویروس کرونا و تمهیدات این شرکت برای حفظ سلامت کارکنان را مورد ارزیابی قرار دادند.
منتشرشده در اقتصاد
- بهمن 11, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، قاسم تقی‌زاده خامسی گفت: 71 واحد تصفیه‌خانۀ فاضلاب از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون در کشور به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: افزایش مجموع تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در کشور با بهره‌برداری از سه تصفیه‌خانۀ فاضلاب اسلامشهر، ملارد و مسکن مهر صفادشت به 240 واحد رسید.

وی اظهار امیدواری کرد 36 واحد دیگر تصفیه‌خانۀ فاضلاب تا پایان دولت به نتیجه برسد.

تقی‌زاده خامسی با تشریح روند احداث، اهداف و مزایای اجرای سه تصفیه‌خانۀ مزبور در پاسخ به سؤال رئیس‌جمهوری دربارۀ مدت‌زمان بازگشت سرمایۀ اجرای این طرح‌ها درصورتی‌که توسط بخش خصوصی اجرا شود، خاطرنشان کرد: مصرف آب شرب کشور اکنون حدود 6 میلیارد مترمکعب و حاصل پساب آن حدود 4 میلیارد مترمکعب است که با افتتاح این سه تصفیه‌خانه با مجموع 240 تصفیه‌خانۀ موجود در کشور، نیمی از پساب تولیدی حاصل می‌شود.

وی با بیان این‌که در کشور استفادۀ بهینه‌ای از این پساب نمی‌شود، گفت: در فضای سبز شهرها، صنعت و کشاورزی امکان استفاده از این پساب وجود دارد.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو افزود: 2 میلیارد مترمکعب پسابی که در اختیار ماست به‌اندازۀ 10 برابر مخزن آب کرج است. برای ساخت مخزن این سد در زمان حاضر باید میلیاردها تومان هزینه شود، درصورتی‌که ساخت تصفیه‌خانه به این میزان سرمایه نیاز ندارد.

خامسی یادآوری کرد: هم‌اینک یک‌چهارم آب موردنیاز فضای سبز تهران از آب شرب تأمین می‌شود که سالانه حدود 250 میلیون مترمکعب است، درحالی‌که می‌توان آن را از پساب تأمین کرد. در فضای سبز و صنعت می‌توان از مقدار زیادی از این پساب استفاده کرد.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته برای اجرای تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در مدت‌زمان 3 تا 7 و به‌طور متوسط 5 سال بازگشت داده می‌شود.

 بیش از 3هزار و 500 میلیارد ریال سرمایهگذاری برای ایجاد شبکههای جمعآوری فاضلاب

 در همین خصوص محمدجواد نیلی مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی فولاد مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه از سال ۹۱ با سرمایه‌گذاری بالغ‌بر 3 هزار و 500 میلیارد ریال با ایجاد شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب، احداث تصفیه‌خانه‌های جدید و یا تکمیل و ارتقای تصفیه‌های شهری موجود و نهایتا احداث تصفیه‌خانۀ تکمیلی در فولاد مبارکه موفق شد به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین شرکت صنعتی و در بالاترین سطح، پساب شهری تصفیه‌شده را جایگزین قسمتی از آب خام نماید.

وی متعهد بودن به مسئولیت‌های اجتماعی، توجه ویژه به محیط‌زیست، بهداشت و سلامت جامعه را از مهم‌ترین شاخصه‌های شرکت فولاد مبارکه دانست و گفت: توجه مدیریت و کارکنان به این ویژگی‌ها باعث متمایز شدن فولاد مبارکه از دیگر بنگاه‌های اقتصادی شده است.

نیلی با تأکید بر این‌که فولاد مبارکه به‌عنوان اولین شرکت در کشور طرح جمع‌آوری و استفاده از پساب صنعتی و شهری را مطرح و اجرا کرده است، از رویکرد مدیریت شرکت، همکاری تمامی واحدهای مربوط و همچنین از حمایت و همکاری سایر ارگان‌هایی که فولاد مبارکه را در این زمینه حمایت کردند، تشکر و قدردانی کرد و کسب این دستاوردها را به همۀ ذی‌نفعان، به‌ویژه جامعۀ شهری تبریک گفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر معاون آب و آبفای وزیر نیرو در آیین بهرهبرداری از چهار پروژۀ صنعت آب و برق در استان تهران که در قالب ویدئوکنفرانس با حضور رئیسجمهوری و وزیر نیرو برگزار شد، گفت: فرهنگ استفاده از پساب در کشور هنوز ارتقای کافی پیدا نکرده است و به غیر از صنایع بزرگی مانند فولاد مبارکه که از پساب استفادۀ بهینه و حتی آن را بازچرخانی میکنند، در کشور از پساب، استفادۀ مطلوب نمیشود.
منتشرشده در اقتصاد
- بهمن 11, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فهمیه امیری افزود: بدنه ویروس کرونا از چربی تشکیل شده که در معرض ماده گندزدایی که قرار می گیرد، کاملا از بین می رود.

وی با بیان اینکه خط قرمز شرکت آبفا استان اصفهان کیفیت آب است تصریح کرد: اولویت شرکت آبفا اصفهان تامین و توزیع آب سالم و بهداشتی می باشد، که براین اساس در سطح استان آزمایشگاه های متعددی ، کیفیت  آب را از لحاظ میکروبی، شیمیایی و فلزات سنگین مورد آزمایش قرار می دهند.

مدیر مرکز پایش  و کنترل کیفیت شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به تعداد مراکز پایش و کنترل کیفیت آب در سطح استان خاطرنشان ساخت: در سطح استان 22 آزمایشگاه ، پارامترهای میکروبی آب را  به طور شبانه روزی و مستمر اندازه گیری می کنند و چهار باب آزمایشگاه  از نظر شیمیایی، میزان املاح موجود در آب نظیرکلسیم، منیزیم، نیترات و سولفات موجود را بررسی کرده و دو باب آزمایشگاه میزان فلزات سنگین موجود در آب مانند سرب ، روی ، جیوه ، کرم  و مس  را بررسی می کند.

وی با بیان اینکه در سطح استان اکیپ هایی به صورت مستمر کیفیت آب را بررسی می کنند، افزود: در سطح استان  علاوه بر آزمایشگاههای ثابت ، همه روزه اکیپ های سیار کیفیت آب را از نظر پارامترهای میکروبی ، شیمیایی و فلزات سنگین را آزمایش می کنند.

امیری خاطرنشان ساخت: در تصفیه خانه آب باباشیخعلی درحین فرایند تصفیه به صورت آنلاین EC ، PH ، مقدار کدورت و کلر باقیمانده آب مورد بررسی قرار می گیرد.

وی در پاسخ به سوال احتمال ضرر ماده ی گندزدای موجود در آب برای سلامتی اظهار داشت: آب شرب تصفیه خانه باباشیخعلی به روش ازن گندزدایی می گردد و میزان کلر طوری تنظیم می شود  که طبق دستورالعمل وزارت بهداشت میزان کلر باقیمانده در آب از هشت دهم تا یک PPM  باشد و این مقدار به طور قطع برای سلامتی مردم هیچ گونه مشکلی ایجاد نمی کند.

مدیر مرکز پایش  و کنترل کیفیت شر کت آبفا استان اصفهان با تاکید بر کیفیت آب شرب اصفهان بیان کرد: شرکت آبفا استان اصفهان حساسیت ویژه ای بر تامین و توزیع آب شرب با کیفیت در سطح استان داشته اما از زمان شیوع ویروس کرونا نظارت و حساسیت بر تامین و توزیع آب شرب چندین برابر شده است  و در نتیجه مردم نگران کیفیت آب شرب نباشند و بدانند که ویروس کرونا به هیچ عنوان از طریق آب آشامیدنی انتقال نمی یابد.

 

 

 

 

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مدیر مرکز پایش و کنترل کیفیت شرکت آبفا استان اصفهان در برنامه رادیویی جاری حیات عنوان کرد: پس از تصفیه نهایی آب،کلر باقیمانده در آب بین هشت دهم تا یک PPM است که با وجود این مقدارماده گندزدایی در آب، ویروس کاملا از بین می رود.
صفحه1 از17
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،حریرچی با بیان
رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد آبفای اصفهان با اعلام این خبر، گفت: این ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان سید مصطفی علوی مدیر عامل این شرکت، با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن، مهدی رقایی
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: از هیئت رئیسه شورای شهر، شهردار و ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…