نظافت مکانیزه معابر شهر اصفهان در سال آینده / احیا زاینده رود تا پایان سال 1402

شهردار اصفهان بیان داشت : خدمات شهری و نظافت در کلانشهر اصفهان به سمت مکانیزه شدن حرکت می‌کند و در سال آتی نظافت تمام معابر را بصورت مکانیزه در سطح شهر خواهیم داشت .

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر  ، علی قاسم زاده در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با  اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته ۶۵ درصد افزایش یافته است، ابراز امیدواری کرد و گفت :  که با تحقق منابع آن در سال آینده خدمات بیشتر و بهتری به مردم اصفهان ارائه شود.

وی با بیان اینکه حدود ۷۳ درصد بودجه ۱۴۰۲ شهرداری اصفهان، عمرانی و ۲۷ درصد هزینه‌ای است، خاطرنشان کرد: ۴۱ درصد بودجه سال آینده به حوزه حمل و نقل، ۱۹ درصد به خدمات شهری، ۱۳ درصد مالی، اقتصادی شهردار، ۱۱ درصد برای برنامه ریزی و توسعه‌، ۱۰ درصد فرهنگی و اجتماعی، سه درصد معماری و ۲ درصد عمرانی توزیع شده است.

قاسم زاده تصریح کرد : در مجموع ۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه ۱۴۰۲ شهرداری اصفهان تعیین شده که با سازمان‌های تابعه ۲۲ هزار میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه در بودجه ۱۴۰۲ پنج هزار میلیارد تومان طرح‌های مشارکت تعریف شده است، گفت: در صدد هستیم که سال به سال درآمد شهرداری را از محل درآمد ساختمانی کاهش دهیم.

قاسم‌زاده با بیان اینکه پروژه انتقال آب با مدیریت جهادی در هشت محور فعال است، خاطرنشان کرد : در موضوع زاینده‌رود به‌همت استانداری و کمک دستگاه‌های دیگر، صنایع و شهرداری، نیمه دوم سال آینده، آب از خلیج فارس به اصفهان خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تلاش می‌شود که جریان زاینده‌رود را پایان ۱۴۰۲ برای همیشه داشته باشیم، ابراز داشت: امید است این پروژه‌ها با اتکا به منابع داخلی به نتیجه برسند و این نویدی است که پس از سال‌ها اختلاف، همگنی و همدلی برای آن شاهد هستیم زیرا اساسی‌ترین مسئله شهر ما آب است و بسیار امیدواریم که این نگرانی به زودی بر طرف می‌شود.

قاسم زاده با بیان اینکه خدمات شهری و نظافت در کلانشهر اصفهان به سمت مکانیزه شدن حرکت می‌کند، اظهار داشت: سال جاری در بزرگراه‌های شهر این طرح پس از آن چند اتفاق تلخی که داشتیم و همکاران ما جان خود را از دست دادند، اجرا شد و سال آتی نظافت مکانیزه را در معابر دیگر خواهیم داشت .

وی  تغییر روز تحویل زباله در شهر اصفهان را طرحی موفق ارزیابی کرد و گفت: آمار و ارقام در اجرای این طرح حاکی از نمره موفقی است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه بر تبدیل زباله‌ها به مواد و انرژی متمرکز شدیم، افزود: طرح پیرولیز یا تبدیل زباله به انرژی در سطح تجاری در حال اجرا است و سیستم‌های زباله سوز هنوز به قرارداد نرسیده است .

هوشمند سازی شهرداری تا پایان مدیریت شهری  

 

 قاسم زاده  گفت : هوشمندسازی را از حوزه شهرسازی آغاز کردیم، در حال حاضر نیز حوزه حمل‌ونقل و خدمات شهری درگیر شده است و هر هفته فرایند هوشمندسازی را پیگیری می‌کنیم و امیدواریم به نقطه‌ای برسیم که بگوییم شهرداری تعطیل است و همه کارهای خود را از منزل پیگیری کنیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم روز رفتن از شهرداری، یک شهر هوشمند را تحویل بدهیم، البته نسبت به آنچه که باید باشیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه احیای بافت تاریخی در سال ۱۴۰۲ با قوت بیشتری ادامه خواهد یافت، تصریح کرد: چهار باغ عباسی پیاده راه خواهند ماند و شورای اسلامی شهر و شهرداری در این باره اتفاق نظر دارند و پای این کار ایستاده‌اند و جای نگرانی نیست.

قاسم زاده با بیان اینکه جمع آوری صندلی‌های چهارباغ مصوبه شورای تأمین استان بود و به صورت موقت انجام شد، خاطرنشان کرد: دولت خانه صفوی، چهار باغ، بخشی از خیابان استانداری و آمادگاه نیز پیاده راه خواهند شد و پیاده راه مانده چهار باغ مصوبه شورای ترافیک کشور و استان است و هیچ شک و شبهه‌ای در این باره وجود ندارد.

 بهره برداری از خط 2 قطاری شهری تا سال 1403

 شهردار اصفهان  با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل شهری تمرکز بر تکمیل خط ۲ قطار شهری اصفهان است، اظهار داشت: این پروژه پیشرفت کار خوبی دارد و اکنون از دو محور بصورت شبانه روزی با ۲ هزار نیروی کار عملیات زیرساختی آن در حال انجام است.

وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر اصفهان در تدوین بودجه ۱۴۰۲ تاکید داشت که خط دو مترو تا پایان ۱۴۰۳ از محدوده دارک تا زینبیه بهره برداری شود، افزود: با هفت هزار میلیارد تومان برآورد بودجه‌ای که برای این ابر پروژه شده امید است سال آینده با شتاب بیشتری تحقیق یابد.

 

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش ارمغان  شهر، در پایان معاملات اولین روز
به گزارش ارمغان شهر، قیمت طلا و سکه در اولین روز
به گزارش ارمغان  شهر،  قیمت دلار در شروع هفته
 به گزارش ارمغان شهر، محسن قدیری، با اشاره به
به گزارش ارمغان  شهر،در نشست مشترک اتاق بازرگانی،
به گزارش ارمغان شهر، یوسف مهاجری به تشریح عملکرد
 به گزارش ارمغان شهر،  دستاوردها و
به گزارش ارمغان  شهر، رئیس سازمان توسعه تجارت
  به گزارش ارمغان  شهر، بهای هر اونس طلا با
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش ارمغان شهر، حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که عملیات نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی حق طبیعی و پاسخی شایسته به
به گزارش ارمغان شهر، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی و بررسی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری، امروز (یکشنبه ۲۶ فروردین) در
به گزارش ارمغان شهر ، نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس مجلس در نشست غیر علنی امروز مجلس شورای ...
به گزارش ارمغان شهر ، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در واکنش به انتشار خبری در خصوص تشکیل صف‌های طولانی در ...
به گزارش ارمغان  شهر، در پایان معاملات اولین روز کاری هفته جاری، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افت 2.38 درصدی، 53 هزار و
به گزارش ارمغان شهر، قیمت طلا و سکه در اولین روز بازگشایی بازارها در هفته پایانی فروردین با افزایش قیمت دلار همراه شد.

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش ارمغان شهر، حماس در بیانیه‌ای تاکید کرد که عملیات نظامی ایران ...
به گزارش ارمغان شهر، بر اساس اعلام سازمان هواشناسی و بررسی نقشه‌های همدیدی
به گزارش ارمغان شهر ، نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس
به گزارش ارمغان شهر ، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در واکنش به
به گزارش ارمغان  شهر، در پایان معاملات اولین روز کاری هفته جاری، دماسنج ...
به گزارش ارمغان شهر، قیمت طلا و سکه در اولین روز بازگشایی بازارها در هفته
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…