به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی مصرف بخش خانگی بیان داشت: در صورتی که مصارف خانگی توسط مردم عزیز استان مدیریت نشود دچار افت فشار خواهیم شد.

وی، مدیریت مصرف گاز در بخش خانگی و اداری توسط مشترکین مربوطه را بزرگ‌ترین چالش فعلی مسئولان شرکت گاز استان عنوان کرد و افزود: باید توجه داشت که مصرف گاز خانه‌های خالی و همچنین در مدارسی که تعطیل هستند و ادارات پس از ساعات کاری و در روزهای تعطیل مشکل جدی است و باید شهروندان نیز به این امر توجه ویژه داشته باشند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، افزود: چنانچه مردم در کاهش دو درجه‌ای دمای منازل همکاری داشته باشند می‌توانیم شاهد کاهش در مصارف خانگی و در مجموع تامین پنج میلیون متر مکعب گاز برای فعالیت صنایع و گاز رسانی به دیگر استان‌های کشور باشیم.

علوی، با بیان اینکه، محدودیت  مصرف گاز در صنایع ناگهانی صورت نمی‌گیرد بلکه این اقدام به صورت برنامه‌ریزی شده است،افزود: این اقدام توسط دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران انجام می‌شود و تصمیم گیری در خصوص محدودیت گازرسانی به صنایع استان از طرف مسئولان بالادستی ابلاغ می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: هفت کارخانه سیمان در استان اصفهان در حداقل مصرف گاز بمنظور گرم نگه داشتن کوره های مربوطه هستند و در صورتی که خود این شرکت‌ها تمایلی نداشته باشند که با حداقل مصرف گاز کار کنند، کوره‌هایشان را خاموش می‌کنند.

علوی، اظهار داشت: از مردم عزیز استان تقاضا داریم با رعایت الگوی مصرف بهینه و رعایت دمای رفاه ( ۱۸ الی ۲۱ درجه سانتیگراد) این شرکت را در ارائه خدمات مستمر یاری فرمایند و در مصرف بهینه و منطقی گاز که از مصادیق شرعی و اخلاقی دین مبین اسلام نیز می باشد کوشا باشند.

وی، گفت: مشترکین عزیز می توانند با رعایت نکات ساده ای همچون؛ استفاده از عایق های حرارتی، پوشیدن لباس گرم، بستن منافذ خروجی انرژی گرمایی از خانه ها با رعایت نکات ایمنی، استفاده از پرده ضخیم و پوشیده برای پنجره ها و… در تامین گاز استان همکاری نمایند.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی،با بیان این مطلب افزود: در چند روز اخیر، میزان مصرف بویژه در بخش خانگی افزایش قابل توجهی یافته و به نقطه هشدار رسیده است به همین دلیل بر اساس تصمیم گرفته شده در شرکت ملی گاز ایران، توزیع گاز در هفت کارخانه سیمان استان بتدریج دچار محدودیت شد.

مهندس علوی، با بیان اینکه این کارخانه‌ها شامل سه کارخانه در محدوده شهرستان اصفهان و بقیه مناطق دیگر مانند نایین، اردستان و کاشان قرار دارند، اظهار داشت: مصرف گاز این کارخانه‌ها بین ۸۰ تا ۶۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به اینکه هر ساله این محدودیت مصرف با توجه به افزایش مصرف گاز بخش خانگی در زمستان وجود داشته، افزود: برای جلوگیری از تکرار اعمال محدودیت و راهی جز مصرف بهینه نداریم.

وی، تاکید کرد: مشترکین بویژه مصرف کنندگان خانگی باید به مصرف منطقی گاز بیش از پیش توجه کنند در غیر این صورت با تداوم روند افزایشی مصرف ممکن است شاهد مشکلاتی مانند افت فشار و نرسیدن گاز به برخی مناطق از جمله در شرق استان باشیم.

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، علوی، یکی از دغدغه های مهم این شرکت را حفظ پایداری گاز عنوان کرد و گفت: با توجه به اضافه شدن شهرهای شرقی استان به شمارمشترکین گازطبیعی و گازرسانی به این مناطق از طریق فشرده سازی گاز (سی ان جی) و حمل با تانکر، موضوع گازرسانی مستمر و ایمن با تاکید برمصرف بهینه برای این شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی، افزود: مصرف بهینه گاز در استان اصفهان به لحاظ تعداد صنایع عمده موجود در این استان، تراکم جمعیت، ترافیک شهری و حجم آلودگی زیست محیطی اجتناب ناپذیر است، لذا از تمامی مشترکین عزیز تقاضا داریم در مصرف منطقی و بهینه گاز دقت و حساسیت زیادی داشته باشند.

مهندس علوی، با اشاره به اینکه در وهله اول تامین گاز در بخش خانگی در اولویت است، گفت: بخش صنعت باید پیش بینی های لازم را نسبت به تهیه سوخت دوم داشته باشند، تا در شرایط سخت احتمالی مشکلی برای آنها ایجاد نشود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان ، افزود: در استان اصفهان بیش از یک میلیون و هشتصد هزار مشترک از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و سالانه 21 میلیارد متر مکعب گاز در سه بخش خانگی، صنعتی و عمومی توزیع می گردد.

وی، با اشاره به مصرف زیاد گاز در نانواییها، گفت: مشعل های که در نانوایی ها استفاده می شود اکثراً بدون دمنده و تنظیم مناسب هوا است، لذا هدررفت گاز در این واحدها خیلی زیاد است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در ادامه افزود: گاز طبیعی همانند هر سوخت هیدروکربن دیگری محصولات احتراقی خطرناکی دارد که در استان اصفهان  تقریبا براثر سوختن گاز طبیعی بیش از 42 میلیون تن دی اکسید کربن تولید می شود که این گاز در ایجاد پدیده گلخانه ای تاثیر زیادی دارد.

وی،همچنین با اشاره به طرح ملی بهینه سازی موتورخانه ها، که در این طرح به صورت رایگان تنظیم مشعل، نصب رسوب گیر و عایق بندی تاسیسات موتورخانه ها انجام می گیرد، اظهارکرد: در کلان شهر اصفهان، مجتمع های مسکونی زیادی وجود دارد که اگر موتورخانه این مجتمع ها بهینه سازی شود سالانه بیش از 20 درصد در مصرف گاز صرفه جویی خواهد شد.

به گفته مهندس علوی: فرهنگ سازی مصرف بهینه انرژی وظیفه همگانی است، دانشگاه فنی حرفه ای در این راستا می تواند نقش بسزایی داشته باشد.

وی، تصریح کرد: طی دو سال گذشته با تفاهم نامه ای که با اداره کل فنی حرفه ای داشتیم یکسری آموزش ها ارائه گردید که می توان این بخش را در سطح بالاتری ادامه داد تا با کمک دانشگاه نیازها احصا شود، ایجاد نمایشگاه دائمی گاز، کارگاه هایی برای صحنه سازی انفجار، ایجاد مهارت با کارهای عملیاتی، آموزش صحیح کار با تجهیزات و ... از جمله مواردی است که می توان ایجاد نمود.

در ادامه، دوازده امامی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان، با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای تمایل زیادی دارد که با صنعت همکاری کند، گفت: این دانشگاه آماده گی لازم برای همکاری در زمینه پروژه های کاربردی در بخش صنعت را دارد.

دوازده امامی، بیان کرد: دانشگاه فنی حرفه ای به دلیل آشنایی که با محیط های کارگاهی دارد، در ساخت وتولید تجهیزات نسبت به سایر دانشگاه ها متمایز است، لذا صاحبان صنایع می توانند از این ظرفیت بخوبی استفاده نمایند.

 

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، این شرکت مانور عملیاتی" شرایط اضطراری قطع گاز و محدودیت مصرف" را در قالب سناریویی با فرض اینکه در اثر قطع خط تولید، حجم گاز ورودی به استان اصفهان با کاهش مواجه شده، همزمان در ادارات گاز سطح استان اصفهان اجرایی کرد.

در این مانور، مفاهیم سناریوی کاهش حجم گاز ورودی و محدودیت مصرف،  بر اساس پیش بینی های انجام شده در قراردادهای فروش گاز به صنایع، بویژه صنایع بزرگ استان، تفهیم شد.

در این مانور با برقراری ارتباط تلفنی با ادارات گاز نایین، شاهین شهر، مبارکه، نطنز و منطقه 4 اصفهان نسبت به اخذ گزارش وضعیت ایستگاه های ناحیه، بررسی چالش های تاب آوری ناحیه و تشکیل کمیته بحران ناحیه اقدام شد.

سید مصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در این خصوص بیان داشت: این سناریو با الگو برداری از حوادث واقعی توسط کمیته بحران شرکت تدوین شد تا به صورت عملی مدیران و کارشناسان شرکت را در شرایط اضطراری و بحرانی قرار داده تا ایشان موفق شوند علاوه بر بالا بردن سطح آمادگی و تصمیم گیری خود، به تمامی نقاط قوت و قابل بهبود مجموعه پی ببرند تا در صورت لزوم، پیشگیری و پیش بینی های لازم را اعمال کنند.

وی، با اشاره به اینکه کلیه ادارات گاز باید چگونگی ارتباط با روسای ستادی یا جانشینان وی را بدانند، طی تماس با رییس امور کالا، وضعیت کالای موجود و فرایند ترخیص کالا بعد از وقت اداری و همچنین وضعیت آمادگی جانشینان رییس امور کالا را مورد پرسش قرار دادند.

علوی، با تاکید بر اینکه نیروی حراست و بسیج نیز باید در شرایط اضطراری آمادگی لازم را داشته باشند افزود: کلیه ادارات گاز باید آنچه در ایجاد پایداری توزیع گاز خللی ایجاد می کند را شناسایی و در اسرع وقت رفع نمایند.

وی، گفت: مدیریت تجهیزات مقابله با بحران، دستورالعمل استفاده بهینه از تجهیزات موجود در واحد حمل و نقل در عملیات، تدوین سناریوهای محتمل برای واحدهای حراست و بسیج، لزوم توجه به در دسترس بودن جانشینان روسای واحدها و ادارات گاز باید در دستور کارقرار گیرد.

در این مانور اعضای ستاد مدیریت بحران در خصوص وظایف محوله گزارشات خود را ارائه نموده و سیستم های مخابراتی نیز مورد آزمایش قرار گرفت.

گفتنی است، طبق اعلام ستاد ملی گاز ایران، برخی از صنایع عمده استان به منظور کاهش مصرف گاز، بصورت عملیاتی افت فشار داده شده و تمامی مراحل این مانور تحت فرماندهی مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در مدت زمان 5 ساعت با موفقیت انجام پذیرفت .

به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، در رابطه با تشدید اقدامات بهداشتی به منظور مقابله با بیماری کرونا، گفت: به سبب تشدید شیوع کرونا و قرمز شدن وضعیت اصفهان، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جهت صیانت از سلامت کارکنان و ارباب رجوع، با شدت بیشتری استمرار  یافته است.

وی، در رابطه با دستورالعمل‌هاي اجرايي اين شركت، افزود: یادآوری و تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی مراجعین به ادارات به ویژه در امور مشترکین و میز خدمت با بهره مندی از علایم هشدار دهنده، الزامی کردن استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مانند ماسک، تب سنجی همه کارکنان به هنگام ورود به اداره، الزام به تعیین فاصله در بین صندلی‌های اتاق های جلسات، برگزاری برخی جلسات به صورت ویدئو کنفرانس، ضدعفونی روزانه ورودی و راهروهای ادارات و... از اهم اين موارد است.

علوی، در پایان از تمامی مشترکین و همشهریان درخواست کرد تا از خدمات غیر حضوری شرکت گاز استان اصفهان بهره مند شوند و فقط در صورت ضرورت به ادارات تابعه مراجعه کنند.

لازم به ذکر است، تا کنون چند نوبت نسبت به توزیع برخی اقلام بهداشتی بین کارکنان اقدام و بزودی نیز اقلام مشابهی توزیع خواهد شد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، مدیر عامل شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  تخفیف طرح ملی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حجت الاسلام
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی،
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در  نشست خبری غیرحضوری «سه شنبه ها با رسانه» با
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 شهرداري اصفهان مهندس شهبازی مدیر منطقه 10 اظهار ...
 به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در یک گفت‌وگوی زنده رادیویی در خصوص لزوم تحقق شهر هوشمند، اظهار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی مصرف بخش خانگی بیان داشت: در صورتی که مصارف
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب آهن اصفهان، در آئین تجلیل از صادرکنندگان کشوری، ذوب آهن اصفهان به عنوان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر بنی‌طبا  با اشاره به شبکه فاضلاب اصفهان اظهار داشت: یکی از محورهایی که در ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 ...
 به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در یک گفت‌وگوی زنده ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب آهن اصفهان، در آئین تجلیل
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر بنی‌طبا  با اشاره به شبکه ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…