نمایش موارد بر اساس برچسب: گاز استان اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، مدیرعامل این شرکت گفت: این شرکت در راستای بهینه سازی اقدامات و وظایف خود و نیز اجرای فرآیند بهبود مستمر در تمامی امور، در حال پیاده سازی استاندارد و سیستم های مدیریتی نوین جهانی (ISO) است.

سید مصطفی علوی، تجدید صدورگواهینامه مدیریت ۵۰۰۰۱ ISO (مدیریت انرژی) را به عنوان جدیدترین استاندارد مدیریتی جاری سازی شده در این شرکت عنوان کرد و گفت: در این ممیزی گواهینامه های مدیریتی ISO 9001:2015(مدیریت کیفیت)،ISO10002:2018(مدیریت رسیدگی به شکایات ذینفعان)، ISO10004:2018(مدیریت سنجش رضایت ذینفعان ) تمدید و ISO50001:2018 (مدیریت انررژی) تجدید صدور شد.

علوی، تصریح کرد: همکاران ما در شرکت گاز استان استان اصفهان، به صورت مستمر در حال اجرا و جاری سازی استانداردهای مدیریتی استقرار یافته هستند و با بروزرسانی و بازنگری دستورالعمل‌ها و روش‌های اجرایی، خط مشی سازمان، رفع عدم انطباق‌های سنوات قبلی، برگزاری جلسات بازنگری مدیریت و فرهنگ سازی رعایت این استانداردها در بطن شرکت درجهت کسب رضایتمندی حداکثری ذینفعان و پیشبرد اهداف متعالی شرکت بر اساس اهداف و خط مشی شرکت ملّی گاز تلاش می‌کند.

مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان، افزود: هدف این شرکت برای دریافت گواهینامه های ایزو، شناخت نقاط قوت و قابل بهبود در راستای ارائه خدمات با کیفیت و بهینه به مشترکین است.

مهندس علوی، اظهار داشت: شرکت گاز استان اصفهان یک شرکت رو به رشد، توسعه یافته و باثبات است و با استقرار سیستم مدیریت یکپارچه می تواند در جهت رشد و شکوفایی سازمانی حرکت کرده و راه را برای بهره وری و اثربخشی هموار می سازد.

وی، افزود: استقرار سیستم های مدیریت یکپارچه به مستندسازی فرآیندها در سازمان کمک شایانی نموده و باعث می گردد مدیریت دانش نیز جاری سازی گردد.

این مقام مسئول بر استقرار مدل فرآیند ایزو در فرآیندهای جاری شرکت و دستیابی موثرتر در نتایج تاکید کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم از تجربیات و راهنمایی های گروه ممیزین در راستای بهبود عملکردها و فرآیندها استفاده کرده، نقاط ضعف را اصلاح و با ذخیره سازی این دانش در جهت تحقق اهداف استراتژیک حرکت نمائیم.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی مصرف بخش خانگی بیان داشت: در صورتی که مصارف خانگی توسط مردم عزیز استان مدیریت نشود دچار افت فشار خواهیم شد.

وی، مدیریت مصرف گاز در بخش خانگی و اداری توسط مشترکین مربوطه را بزرگ‌ترین چالش فعلی مسئولان شرکت گاز استان عنوان کرد و افزود: باید توجه داشت که مصرف گاز خانه‌های خالی و همچنین در مدارسی که تعطیل هستند و ادارات پس از ساعات کاری و در روزهای تعطیل مشکل جدی است و باید شهروندان نیز به این امر توجه ویژه داشته باشند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، افزود: چنانچه مردم در کاهش دو درجه‌ای دمای منازل همکاری داشته باشند می‌توانیم شاهد کاهش در مصارف خانگی و در مجموع تامین پنج میلیون متر مکعب گاز برای فعالیت صنایع و گاز رسانی به دیگر استان‌های کشور باشیم.

علوی، با بیان اینکه، محدودیت  مصرف گاز در صنایع ناگهانی صورت نمی‌گیرد بلکه این اقدام به صورت برنامه‌ریزی شده است،افزود: این اقدام توسط دیسپاچینگ شرکت ملی گاز ایران انجام می‌شود و تصمیم گیری در خصوص محدودیت گازرسانی به صنایع استان از طرف مسئولان بالادستی ابلاغ می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: هفت کارخانه سیمان در استان اصفهان در حداقل مصرف گاز بمنظور گرم نگه داشتن کوره های مربوطه هستند و در صورتی که خود این شرکت‌ها تمایلی نداشته باشند که با حداقل مصرف گاز کار کنند، کوره‌هایشان را خاموش می‌کنند.

علوی، اظهار داشت: از مردم عزیز استان تقاضا داریم با رعایت الگوی مصرف بهینه و رعایت دمای رفاه ( ۱۸ الی ۲۱ درجه سانتیگراد) این شرکت را در ارائه خدمات مستمر یاری فرمایند و در مصرف بهینه و منطقی گاز که از مصادیق شرعی و اخلاقی دین مبین اسلام نیز می باشد کوشا باشند.

وی، گفت: مشترکین عزیز می توانند با رعایت نکات ساده ای همچون؛ استفاده از عایق های حرارتی، پوشیدن لباس گرم، بستن منافذ خروجی انرژی گرمایی از خانه ها با رعایت نکات ایمنی، استفاده از پرده ضخیم و پوشیده برای پنجره ها و… در تامین گاز استان همکاری نمایند.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی،با بیان این مطلب افزود: در چند روز اخیر، میزان مصرف بویژه در بخش خانگی افزایش قابل توجهی یافته و به نقطه هشدار رسیده است به همین دلیل بر اساس تصمیم گرفته شده در شرکت ملی گاز ایران، توزیع گاز در هفت کارخانه سیمان استان بتدریج دچار محدودیت شد.

مهندس علوی، با بیان اینکه این کارخانه‌ها شامل سه کارخانه در محدوده شهرستان اصفهان و بقیه مناطق دیگر مانند نایین، اردستان و کاشان قرار دارند، اظهار داشت: مصرف گاز این کارخانه‌ها بین ۸۰ تا ۶۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به اینکه هر ساله این محدودیت مصرف با توجه به افزایش مصرف گاز بخش خانگی در زمستان وجود داشته، افزود: برای جلوگیری از تکرار اعمال محدودیت و راهی جز مصرف بهینه نداریم.

وی، تاکید کرد: مشترکین بویژه مصرف کنندگان خانگی باید به مصرف منطقی گاز بیش از پیش توجه کنند در غیر این صورت با تداوم روند افزایشی مصرف ممکن است شاهد مشکلاتی مانند افت فشار و نرسیدن گاز به برخی مناطق از جمله در شرق استان باشیم.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، علوی، یکی از دغدغه های مهم این شرکت را حفظ پایداری گاز عنوان کرد و گفت: با توجه به اضافه شدن شهرهای شرقی استان به شمارمشترکین گازطبیعی و گازرسانی به این مناطق از طریق فشرده سازی گاز (سی ان جی) و حمل با تانکر، موضوع گازرسانی مستمر و ایمن با تاکید برمصرف بهینه برای این شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی، افزود: مصرف بهینه گاز در استان اصفهان به لحاظ تعداد صنایع عمده موجود در این استان، تراکم جمعیت، ترافیک شهری و حجم آلودگی زیست محیطی اجتناب ناپذیر است، لذا از تمامی مشترکین عزیز تقاضا داریم در مصرف منطقی و بهینه گاز دقت و حساسیت زیادی داشته باشند.

مهندس علوی، با اشاره به اینکه در وهله اول تامین گاز در بخش خانگی در اولویت است، گفت: بخش صنعت باید پیش بینی های لازم را نسبت به تهیه سوخت دوم داشته باشند، تا در شرایط سخت احتمالی مشکلی برای آنها ایجاد نشود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان ، افزود: در استان اصفهان بیش از یک میلیون و هشتصد هزار مشترک از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و سالانه 21 میلیارد متر مکعب گاز در سه بخش خانگی، صنعتی و عمومی توزیع می گردد.

وی، با اشاره به مصرف زیاد گاز در نانواییها، گفت: مشعل های که در نانوایی ها استفاده می شود اکثراً بدون دمنده و تنظیم مناسب هوا است، لذا هدررفت گاز در این واحدها خیلی زیاد است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در ادامه افزود: گاز طبیعی همانند هر سوخت هیدروکربن دیگری محصولات احتراقی خطرناکی دارد که در استان اصفهان  تقریبا براثر سوختن گاز طبیعی بیش از 42 میلیون تن دی اکسید کربن تولید می شود که این گاز در ایجاد پدیده گلخانه ای تاثیر زیادی دارد.

وی،همچنین با اشاره به طرح ملی بهینه سازی موتورخانه ها، که در این طرح به صورت رایگان تنظیم مشعل، نصب رسوب گیر و عایق بندی تاسیسات موتورخانه ها انجام می گیرد، اظهارکرد: در کلان شهر اصفهان، مجتمع های مسکونی زیادی وجود دارد که اگر موتورخانه این مجتمع ها بهینه سازی شود سالانه بیش از 20 درصد در مصرف گاز صرفه جویی خواهد شد.

به گفته مهندس علوی: فرهنگ سازی مصرف بهینه انرژی وظیفه همگانی است، دانشگاه فنی حرفه ای در این راستا می تواند نقش بسزایی داشته باشد.

وی، تصریح کرد: طی دو سال گذشته با تفاهم نامه ای که با اداره کل فنی حرفه ای داشتیم یکسری آموزش ها ارائه گردید که می توان این بخش را در سطح بالاتری ادامه داد تا با کمک دانشگاه نیازها احصا شود، ایجاد نمایشگاه دائمی گاز، کارگاه هایی برای صحنه سازی انفجار، ایجاد مهارت با کارهای عملیاتی، آموزش صحیح کار با تجهیزات و ... از جمله مواردی است که می توان ایجاد نمود.

در ادامه، دوازده امامی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان، با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای تمایل زیادی دارد که با صنعت همکاری کند، گفت: این دانشگاه آماده گی لازم برای همکاری در زمینه پروژه های کاربردی در بخش صنعت را دارد.

دوازده امامی، بیان کرد: دانشگاه فنی حرفه ای به دلیل آشنایی که با محیط های کارگاهی دارد، در ساخت وتولید تجهیزات نسبت به سایر دانشگاه ها متمایز است، لذا صاحبان صنایع می توانند از این ظرفیت بخوبی استفاده نمایند.

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، این شرکت مانور عملیاتی" شرایط اضطراری قطع گاز و محدودیت مصرف" را در قالب سناریویی با فرض اینکه در اثر قطع خط تولید، حجم گاز ورودی به استان اصفهان با کاهش مواجه شده، همزمان در ادارات گاز سطح استان اصفهان اجرایی کرد.

در این مانور، مفاهیم سناریوی کاهش حجم گاز ورودی و محدودیت مصرف،  بر اساس پیش بینی های انجام شده در قراردادهای فروش گاز به صنایع، بویژه صنایع بزرگ استان، تفهیم شد.

در این مانور با برقراری ارتباط تلفنی با ادارات گاز نایین، شاهین شهر، مبارکه، نطنز و منطقه 4 اصفهان نسبت به اخذ گزارش وضعیت ایستگاه های ناحیه، بررسی چالش های تاب آوری ناحیه و تشکیل کمیته بحران ناحیه اقدام شد.

سید مصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در این خصوص بیان داشت: این سناریو با الگو برداری از حوادث واقعی توسط کمیته بحران شرکت تدوین شد تا به صورت عملی مدیران و کارشناسان شرکت را در شرایط اضطراری و بحرانی قرار داده تا ایشان موفق شوند علاوه بر بالا بردن سطح آمادگی و تصمیم گیری خود، به تمامی نقاط قوت و قابل بهبود مجموعه پی ببرند تا در صورت لزوم، پیشگیری و پیش بینی های لازم را اعمال کنند.

وی، با اشاره به اینکه کلیه ادارات گاز باید چگونگی ارتباط با روسای ستادی یا جانشینان وی را بدانند، طی تماس با رییس امور کالا، وضعیت کالای موجود و فرایند ترخیص کالا بعد از وقت اداری و همچنین وضعیت آمادگی جانشینان رییس امور کالا را مورد پرسش قرار دادند.

علوی، با تاکید بر اینکه نیروی حراست و بسیج نیز باید در شرایط اضطراری آمادگی لازم را داشته باشند افزود: کلیه ادارات گاز باید آنچه در ایجاد پایداری توزیع گاز خللی ایجاد می کند را شناسایی و در اسرع وقت رفع نمایند.

وی، گفت: مدیریت تجهیزات مقابله با بحران، دستورالعمل استفاده بهینه از تجهیزات موجود در واحد حمل و نقل در عملیات، تدوین سناریوهای محتمل برای واحدهای حراست و بسیج، لزوم توجه به در دسترس بودن جانشینان روسای واحدها و ادارات گاز باید در دستور کارقرار گیرد.

در این مانور اعضای ستاد مدیریت بحران در خصوص وظایف محوله گزارشات خود را ارائه نموده و سیستم های مخابراتی نیز مورد آزمایش قرار گرفت.

گفتنی است، طبق اعلام ستاد ملی گاز ایران، برخی از صنایع عمده استان به منظور کاهش مصرف گاز، بصورت عملیاتی افت فشار داده شده و تمامی مراحل این مانور تحت فرماندهی مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در مدت زمان 5 ساعت با موفقیت انجام پذیرفت .

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از2
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،حریرچی با بیان
رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد آبفای اصفهان با اعلام این خبر، گفت: این ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان سید مصطفی علوی مدیر عامل این شرکت، با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن، مهدی رقایی
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: از هیئت رئیسه شورای شهر، شهردار و ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…