موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: مهر 777
منتشرشده در جامعه
- آبان 08, 777
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حجت الاسلام  و المسلمین روان   با اشاره به برگزاری سوگواره یاس نبوی  اظهار داشت: هر ساله همزمان با فرارسیدن ایام فاطمیه یکی از برنامه های فرهنگی سازمان  اوقاف و امور خیریه برگزاری سوگواره یاس نبوی است.
این مقام مسئول   در مورد ولایت‌پذیری حضرت زهرا(س) یادآور شد: اطاعت از مقام ولایت و امامت در راس امور آن بانوی نمونه اسلام بود حتی آن حضرت تمام هستی خود را در راه ولایت به کف گرفت و خود را فدای اسلام کرد.
حجت الاسلام «ولی الله روان  در ادامه  با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع مذهبی همزمان با آغاز  ایام فاطمیه در سطح بقاع متبرکه استان، گفت: در این طرح 129مبلغ اعزامی، بومی و مستقر آماده همکاری هستند.
 
وی    با بیان اینکه  از 129مبلغی که مسئولیت امر سخنرانی در برنامه سوگواره یاس نبوی را برعهده دارند110 مبلغ بومی و 19مبلغ اعزامی  هستند، افزود: روضه خوانی، مدیحه‌سرایی، سخنرانی با موضوع فضائل اخلاقی و ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه(س)، ، برپایی خیمه‌های معرفت، پاسخگویی به سوالات شرعی خانواده‌ها و مشاوره خانواده از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده در بقاع متبرکه است.
معاونت فرهنگی اجتماعی  اداره کل اوقاف اصفهان با بیان اینکه فعالیت مبلغین در زمینه های مختلف اعم از سخنرانی های مذهبی، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف، چندرسانه ای، مشاوره(دینی، اعتقادی، خانوادگی و...) در استان فعالیت دارند، خاطر نشان کرد: مبلغین همزمان با اولین شب فاطمیه در استان شروع به کار و تا یک روز پس از ایام حضور دارند.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر دفاعيات و حفاظت و صيانت حضرت فاطمه زهرا(س) هدايتگري و احياگري است و براي همين است كه فاطميه امروز بعد از ۱۴ قرن نه تنها كم رنگ نشده است بلكه سال به سال پر رنگ تر از سال قبل شده است، چرا كه مغز و مُخولايت فاطمي، ولايت عهدي است.
منتشرشده در اقتصاد
- آبان 08, 777
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  رئیس پالایش منطقه الف شرکت پالایش نفت اصفهان ضمن اعلام اين خبر اظهار داشت: بنابر نياز احتمالي،  اين واحد قابليت افزايش جامدسازي،  انبارش و بسته بندي گوگرد توليدي  را  تا ۶۰۰ تن در روز دارد.
 
       اصغر صابری گفت: واحد تولید گوگرد گرانول در اواسط سال  بهره برداری اوليه گرديد و توليد گوگرد از شکل کلوخه اي به گرانول تغيير يافت و در حال حاضر با گذشت چند ماه از فعاليت  واحد و رفع  اشکالات احتمالي  به بهره برداري كامل رسيده است.  
 
   وی مزیت های تغيير روند توليد گوگرد را برشمرد و تصريح کرد:  حذف ذرات گرد و غبار که باعث آلايندگي هوا مي شود، حفظ کيفيت محصول و افزايش ظرفيت توليد و سرعت كار از فوايد احداث اين واحد است .
 
      رئیس پالایش منطقه الف شرکت پالایش نفت اصفهان  افزود: در حال حاضر کل گوگرد توليدي اين شرکت به صورت گرانول در انبارهاي مخصوص و سرپوشيده گرانول، انبارش و بارگيري مي شود.
 
      وی هزینه انجام شده برای احداث واحد جامد سازي گوگرد  برابر با ۵/۳ميليون يورو و۳۷۰ميليارد ريال اعلام کرد

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر در راستای حفظ و رعایت مسائل زیست محيطي واحد گرانول(جامد سازي) گوگرد توليدي شرکت پالايش نفت اصفهان با هدف جامد سازي، انبارش و بسته بندي گوگرد طبق استاندارد هاي زيست محيطي با ظرفيت ۳۰۰ تن در روز به بهره برداري رسيد.
منتشرشده در اقتصاد
- آبان 08, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر سید مصطفی علوی، درباره سوخت رساني به نيروگاه هاي استان، گفت: تمامی نيروگاه هاي استان از گاز استفاده مي‌كنند، بر اين اساس ميزان سوختي كه پنج نيروگاه از ابتدای سال تا کنون دريافت و مصرف كرده اند،5میلیارد و 870میلیون مترمكعب بوده است.

وي، افزود: با گازرساني صحيح و به‌ موقع به نيروگاه‌هاي استان و تامین گاز آنها، مصرف سوخت مايع به صفر رسیده است.

 علوی، با تاكيد بر اينكه مصرف گاز سبب كاهش ميزان آلودگي هوا مي‌شود، اظهار كرد: مصرف سوخت مايع آلايندگي زيادي به همراه دارد اما جايگزين شدن گاز آثار زيست محيطي مطلوبي در پي دارد كه كاهش ميزان آلاينده ها از جمله همين اثرات است.

وی، ادامه داد: اميدواريم مصرف گاز در نيروگاه ها بدون اعمال محدودیت مصرف، تا پايان سالجاری استمرار داشته باشد.

مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان، درباره گازرساني به صنايع در استان توضيح داد: صنايع عمده و فوق عمده استان از مصرف كنندگان گاز هستند به صورتي كه ميانگين مصرف روزانه آنها42میلیون مترمكعب است، که از این میزان؛ ميانگين مصرف روزانه گاز در صنايع سيمان برابر یک میلیون و 799 هزار مترمكعب، صنايع فولاد برابر 11میلیون و 682 هزارمترمكعب، و نيروگاه ها برابر 16میلیون و 850هزار مترمكعب است.

مهندس علوی، با بيان اينكه هم اكنون حجم قابل توجهي گاز معادل 65میلیون متر مکعب  در روز، در استان مصرف مي شود، گفت: اين حجم گاز صنايع را از مصرف سوخت مايع بي نياز كرده در حالي كه اگر صنايع و نيروگاه ها به جاي استفاده از گاز از سوخت مايع استفاده كنند يك فاجعه زيست محيطي شديد به وجود مي‌آيد.

مدير عامل شرکت گاز استان اصفهان، تصريح كرد: با اقدام‌هاي انجام شده، این شركت توانسته در برنامه‌ريزي‌هاي مربوط به گازرسانی به بخش‌هاي صنايع، تجاري، نيروگاه‌ها و بخش خانگي به  اهداف تعیین شده خود دست يابد.

گفتنی است،سهم گاز در سبد انرژي استان رو به افزايش می باشد به طوري كه هم اكنون 70 درصد سبد انرژي به گاز اختصاص دارد.

لازم به ذکر است، اصولاً استفاده از سوخت های فسیلی مشکلات زیادی را برای محیط زیست فراهم می کند، که اگر در مصرف آن برنامه ریزی نگردد و همچنین وسایل مورد استفاده از راندمان  خوبی برخوردار نباشند سطح آلودگی محیط زیست بسیار زیادتر خواهد شد.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با بيان اين‌ كه مصرف گاز نيروگاه‌ها سال گذشته 6میلیارد و 308 میلیون مترمكعب بود، اظهاركرد: كه اين مقدار امسال به7 ميليارد و 125میلیون مترمكعب خواهد رسید.
منتشرشده در اقتصاد
- آبان 08, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت:شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان به دلیل تاسیس خانه فرهنگ آب و ایجاد بستر مصرف بهینه آب در جامعه موفق به کسب جایزه فرهنگ سازی در شانزدهمین کنفراس بین المللی روابط عمومی ایران شد.

سیداکبر بنی طبا بیان کرد:شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان تنها شرکتی در کشور می باشد که خانه فرهنگ آب را باهدف ترویج مصرف بهینه آب در جامعه راه اندازی نمود.

وی اعلام کرد: در چند سال اخیر علاوه براینکه در خانه فرهنگ آب با استفاده از ظرفیت مربیان مجرب کودکان در نوجوانان در مقاطع مختلف تحصیلی تحت آموزش مصرف درست آب قرار می گیرند ازظرفیت هنرمندان و اصحاب رسانه در راستای ترغیب همه مردم بهره مند شده است.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اشاره به تولیدات هنری که باهدف فرهنگ سازی مصرف بهینه آب در دستور کار قرار گرفت اعلام کرد:در سال جاری تولید ۸۰ انیمیشن و فیلم کوتاه  بیش از ۷۰  پوستر ،طرح های گرافیکی و کاریکاتور و  ۱۰ جلد کتاب با مضامین راههای مصرف درست آب برای تمام گروههای سنی انجام گرفت.

بنی طبا مصرف درست منابع را یکی از مولفه های توسعه یافتگی برشمرد و خاطر نشان ساخت:ایران به لحاظ اقلیم آب و هوایی گرم وخشک در دستیابی به منابع آب شیرین بسیار محدود است این درحالیست که فرهنگ درست مصرف منابع بستر توسعه کشور را در زمینه های مختلف فراهم می کند، هرچند که آموزه های دینی ما هم به پرهیز از اسراف تاکید نمود.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت: شناخت و کشف راههای جدید  و به دور از کلیشه بسیار موثر در ترغیب مردم به مصرف صحیح می باشد چرا که امروزه با پیشرفت زندگی صنعتی و رشد جمعیت، مصرف آب افزایش یافته و بحران آب در اکثر کشورهای جهان رو به گسترش است.

وی با بیان اینکه در این سالها صرفه جویی در مصرف آب یکی از اصلی ترین دغدغه های کشورمحسوب می شود عنوان کرد: در سالهای اخیر  مسئولان امر برای دوری از خطر کمبود آب در فکر استفاده بهینه و مدیریت مصرف آب بوده اند زیرا بررسی ها حاکی از آن است یکی از عوامل محدود کننده توسعه فعالیت های اقتصادی می تواند کمبود آب باشد.

سید اکبر بنی طبا  به ارتباط مستقیم میزان مصرف سرانه آب با فرهنگ و ارتقای سطح بهداشت مردم پرداخت و تصریح کرد:متأسفانه در کشور هنوز فرهنگ سازی لازم در زمینه استفاده مطلوب از آب به صورت گسترده انجام نگرفته، عمدتاً اقداماتی در زمینه مدیریت تولید و عرضه آب بوده و کمتر به مدیریت مصرف توجه گردیده است.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان  شناسایی و معرفی روش های مختلف و مناسب، جهت کنترل مصرف آب و استفاده بهینه را یکی از اولویت ها دانست و بیان داشت: در چند سال اخیر  بهینه سازی مصرف آب شرب و روش های اصلاح الگوی مصرف مورد توجه شرکت آبفا اصفهان  قرار گرفته که  در این زمینه شناسایی عوامل مؤثر بر اصلاح الگوی مصرف از جمله خانواده، آموزش و پرورش و رسانه های جمعی مورد توجه قرار گرفتند  و از ظرفیت هر یک با توجه به جایگاهی که در جامعه دارند در راستای فرهنگ سازی مصرف بهینه آب استفاده شد.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر در شانزدهمین کنفراس بین المللی روابط عمومی ایران شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان موفق به کسب جایزه فرهنگ سازی شد.
منتشرشده در اقتصاد
- آبان 08, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه وشهرسازي استان اصفهان، استفاده از فناوري اطلاعات و ارتباطات به منظور توزيع خدمات دولتي به صورت مستقيم و 24 ساعته به مردم مي باشد. در ارائه خدمات عمومي به شهروندان ديگر نياز به مراجعه حضوري براي انجام كارها و خدمات دولتي نيست و البته اين خدمات با سرعت و اطمينان بيشتري به مردم ارائه مي شود.

عليرضا قاري قرآن مديركل راه وشهرسازي استان اصفهان  با توجه به اينكه حجم بسيار زياد ارباب رجوع به اين اداره كل مربوط به حوزه معماري و شهرسازي است، با اعلام اين خبر گفت: با استفاده از سامانه ايجاد شده، پاسخگويي و ايجاد ارتباط الكترونيكي در تمامي فرايندهاي حوزه شهرسازي و معماري مي تواند  با كمترين هزينه ، سريع ترين شيوه و بالاترين كيفيت انجام پذيرد .

وي با توجه به اهميت الكترونيكي نمودن فرايندها در سيستم اداري، اظهار داشت : با نظر به رشد فناوري اطلاعات، رشد استفاده از اينترنت بين مردم و به منظور صرفه جويي در وقت و انرژي، حركت به سمت الكترونيكي نمودن فرايندها بسيار حائز اهميت است.

وي افزود: سامانه امور زيربنايي و شهرسازي پس از يكسال كار مطالعاتي و فني انجام و نسخه اوليه (دمو) اين سامانه به عنوان اولين سامانه در حوزه معماري و شهرسازي وزارت راه وشهرسازي در كشور آماده شده كه خوشبختانه مورد استقبال مسئولين استاني نيز قرار گرفته است.

قاري قرآن ابراز اميدواري كرد : در صورت پياده سازي و اجراي كامل اين فرايند از لحظه شروع به اقدام توسط متقاضي تا ارجاع به شهرداري يا فرمانداري و انجام كليه استعلامات بين دستگاهي آن بصورت كاملا الكترونيكي است و شهروندان و دستگاههاي متولي از امكانات آن بهره برده و بدون حضور فيزيكي، متقاضي مي تواند از صفر تا صد فرايند را در سامانه انجام دهد.

گفتني است اين سامانه الكترونيكي با همت و پيگيري حوزه شهرسازي و معماري و اداره فناوري اطلاعات و ارتباطات اين اداره كل ايجاد شده است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر در راستاي دولت الكترونيك و رعايت حقوق شهروندي، نسخه اوليه سامانه امور زيربنايي و شهرسازي توسط اداره كل راه و شهرسازي استان اصفهان ارائه شد.
صفحه1 از8
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضایی با بیان
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهروز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، علیرضا صالح
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون اقتصادی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، پروژه گازرسانی
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، پس از آنکه نوروزی، شهردار اصفهان ...
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضا اخوان  در نشست خبری خود با اصحاب رسانه بیان داشت  : منطقه چهار از دیرباز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضایی با بیان اینکه در حال حاضر حجم ذخیره  سد زاینده رود حدود 303 میلیون مترمکعب است
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  با بیان اینکه حدود سه هزار نفر ساعت در تدوین بودجه وقت صرف
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهروز مهدلو در نشست خبری خود  با اصحاب رسانه از ابتدای اسفند ماه اگر جامعه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، «شانزدهمین نمایشگاه

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • ورزش
 • فرهنگ
 • حوادث
Has no content to show!
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضا اخوان  در نشست ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضایی با بیان اینکه در حال ...
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  با
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهروز مهدلو در نشست ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت ...

عضویت خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

اصفهان

ابری
14.44° سانتیگراد
باد : 3.73 کیلومتر به سمت شرق از شمال شرق
رطوبت : 38%
14.44°C 5.56°C
14.44°C 0.56°C
15.56°C 0.56°C

پایگاه اطلاع رسانی استان اصفهان

بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…