نمایش موارد بر اساس برچسب: شورای شهر اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مجید نادرالاصلی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه در جمع اعضای شورای شهرستان اصفهان، اظهار کرد: سیاست و اولویت مدیریت شهری انجام برنامه‌های مشترک با مشارکت گروه‌ها و شوراهای مختلف است و در این راستا کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای شهر این اهتمام را دارد که مشکلات را با هم‌افزایی و مشورت با کارشناسان رفع کند.

وی افزود: بر خود لازم می‌دانم که جلسات مشترک بیشتری با شورای شهرستان برگزار کنیم، زیرا می‌توانیم مسائل مختلف را با هم‌افزایی مشترک پیگیری کنیم.

رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: معضل امروز جامعه اشتغال و توانمندسازی است، در این عرصه یک نوع نگاه مد نظر رهبری در بحث اقتصاد وجود دارد که طی سال‌های گذشته متأسفانه سمت‌وسوی اجرایی نگرفته است؛ در واقع در زمینه اقتصاد مقاومتی نتوانستیم یک رهرو خوبی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری ردیف اعتباری خوبی برای توانمندسازی، اشتغال، حوزه آب، مدیریت منابع و مصارف ذیل کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار اختصاص داده شد.

نادرالاصلی با تاکید بر اینکه کار کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار اجرایی نیست، بلکه هدایت و سیاست‌گذاری است، اظهار کرد: نوع نگاه ما فراتر از بخشی‌نگری و موازی‌کاری است، در این راستا انتظار ما در کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر این است که نگاهی متفاوت به مسائل برای حل مشکلات معیشت و اشتغال مردم داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در بودجه سال آینده ۱۵ میلیارد تومان بابت توانمندسازی در مناطق ۱۵ گانه شهرداری اختصاص داده شده است که مختص سیاست‌گذاری است و همچنین ۲۵ میلیارد تومان برای حوزه آب، مدیریت منابع و مصارف و پنج میلیارد تومان برای حوزه فرهنگ و رسانه در نظر گرفته شده است.

رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه باید به سمت تحقق توانمندسازی مناطق شهری حرکت کنیم، گفت: هدف ما این است که با تدوین سند جامعی در حوزه توانمندسازی و اشتغال‌زایی، بهترین بستر را فراهم کنیم، این جای تأسف است که می‌شنویم مردم روستا به دلیل نبود شغل به شهرها مهاجرت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید هر روستا یک برند و نشان خاصی داشته باشد، گفت: به عنوان مثال شهر ملایر را با نشان منبت‌کاری می‌شناسند، البته در این راستا انگیزه‌شناسی مردم محلات، رسالت همه مسئولان است.

نادرالاصلی افزود: باید به این فکر باشیم که چگونه می‌توانیم باعث توسعه روستا و محله خود شویم، بر این اساس بررسی نیازهای شهر باید به نحو صحیح و عمیق انجام شود تا مطابق آن تولید محصول صورت گیرد.

وی تصریح کرد: تاکید ما در این جلسه بر موضوع هم افزایی همه نهادها و مسئولان اعم از استانداری، بخشداری، شوراهای شهرستان برای رفع معضل توانمندسازی و اشتغال افراد است.

رئیس کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اصفهان دارای ۲۰۰ برند صنایع دستی است و این ظرفیت باید به کمک اشتغال زایی مردم اصفهان بیاید، گفت: تحقق این مهم نیازمند برنامه‌ریزی صحیح و هماهنگی و همراهی است؛ در واقع ایجاد انگیزه برای کارجو در مرحله اول و سپس آموزش و تربیت در مراحل بعدی باید مدنظر قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید نشان و برند خود را در چند شغل خاص در سطح کشور تثبیت و سپس بر روی اشتغال تمرکز کنیم، افزود: می‌توانیم در موضوع اشتغال‌زایی از ظرفیت بنیاد علوی، ستاد فرمان اجرایی امام، کمیته امداد و اداره کار استفاده کنیم؛ در این میان پرداخت وام آخرین مرحله در اشتغال زایی است، در واقع ابتدا با ایجاد انگیزه، آموزش و حمایت افراد کار را آغاز کنیم.

نادرالاصلی اظهار کرد: امروز ما وظیفه سیاست‌گذاری و تسهیل بستر اشتغال‌زایی را برای افراد جامعه داریم، اصفهان در گذشته به صنایع خوشه‌ای معروف بوده است و این مدل باید امروز پیاده شود.

لزوم تدوین سند جامع توانمندسازی و اشتغال زایی مناطق ۱۵ گانه شهر

حجت الاسلام محمد علی چوپانی، فعال جهادی در منطقه ۱۰ شهر اصفهان نیز در جلسه بررسی مشکلات و چالش‌های توانمندسازی و اشتغال کمیسیون ویژه آب و مناطق کم برخوردار شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: چندین سال است که موضوع توانمندسازی و اشتغال در کشور مطرح شده است، اما اقدامات گذشته متأسفانه به شکاف بیشتر فاصله طبقاتی تبدیل شده است و عموم مردم از آن خسارت دیدند.

وی تصریح کرد: هر حرکتی قرار است در حوزه اشتغال انجام شود، باید بر اساس برنامه و سند باشد و از حرکت‌های پارتیزانی جدا باید دوری بجوییم، لذا سندی در قالب نظرسنجی، بررسی خواسته‌ها و امکانات و مطالبات مردم در این عرصه تهیه شده است.

فعال جهادی در منطقه ۱۰ شهر اصفهان خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ما در تدوین سند جامع اشتغال‌زایی و توانمندسازی، اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری در شرایط فعلی تحریم کشور است، در این سند سعی کردیم هنر و مهارت افراد را تقویت کنیم و تمرکز بر تولیدات خانگی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تقویت خانوار از اهداف دیگر اجرای سند جامع اشتغال‌زایی و توانمندسازی است، زیرا معتقدیم ایجاد اشتغال و تقویت اقتصادی خانوار باعث کاهش بزهکاری و اعتیاد خواهد شد، افزود: ساختاری زیر نظر کمیسیون مناطق کم برخوردار شورای شهر تشکیل شده است که رسالت تدوین سند جامع توانمندسازی را برعهده دارد.

حجت الاسلام چوپانی تاکید کرد: تحقق و موفقیت این طرح به مردمی بودن آن است، زیرا هر کاری که مردم شخصاً ورود کرده اند، منجر به پیروزی شده اس؛ البته شناسایی کارآفرینان در عرصه‌های مختلف، خاصه فعالان و متخصصان فضای مجازی، مدیران مناطق و گروه‌های جهادی از جمله جامعه هدف است.

وی ادامه داد: در حوزه کوتاه مدت در درجه نخست باید بانک اطلاعات ما کامل باشد، احصای مشاغل دارای ظرفیت چون صنعت دوخت و دوز اعم از پوشاک، چرم و پرده، اعتمادسازی بین مردم و توانمندسازی افراد نیز از دیگر اقدامات است؛ اگر مردم توانمند شوند و آموزش لازم را فراگیرند، خود در عرصه اشتغال و تأمین اقتصاد معیشتی ورود خواهند کرد که امروز مصادیق متعدد آن را به چشم دیده‌ایم.

فعال جهادی در منطقه ۱۰ شهر اصفهان ادامه داد: عمده مشکل کارآفرینان خانگی و کارگاه‌های کوچک تولید نیست، بلکه در عرصه فروش است و یکی از راهکارهای رفع این مشکل، برقراری ارتباط بین اشتغالات مختلف برای تأمین مواد اولیه خود و در نهایت فروش محصولات است.

وی ایجاد شرکت‌های تعاونی‌های محلی که مردم سهامدار شوند را در آینده نزدیک ضروری دانست و گفت: امروز سرمایه‌های خرد مردم باید به سمت اشتغالزایی و کارآفرینی هدایت شود.

پرداخت وام به افراد آموزش دیده

فرج الله نفری، مشاور استاندار در شرق اصفهان در این جلسه گفت: معتقدم که پرداخت وام باید به افراد آموزش دیده صورت گیرد و در راستای اشتغال واقعی در منطقه باشد.

علیرضا نصیری، عضو شورای اسلامی شهر زیار و عضو شورای اسلامی شهرستان اصفهان نیز اظهار کرد: اعطای وام به افراد باید هدفمند باشد، سمت و سوی افراد مختلف جویای کار چون کشاورزان شرق اصفهان که با مشکل کم آبی دست و پنجه نرم می‌کنند باید به سمت اشتغالات جدید باشد.

ایجاد اشتغال متناسب با رده سنی

حسن نایبی، رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان اصفهان در این نشست، با بیان اینکه اشتغال‌های ایجاد شده باید متناسب با رده‌های سنی متعدد و برای خانم و آقا متفاوت تعریف شود، گفت: امروز در گوشه و کنار استان و شهرستان اصفهان کارآفرینان خوبی در گمنامی حضور دارند که با هماهنگی و شناسایی آنها می‌توان راهکارهای جدید برای اشتغال یافت.

محمدرضا بهرامی، عضو شورای بخش مرکزی شهرستان اصفهان گفت: در اشتغال و توانمندسازی، فروش در آخرین مرحله بسیار مهم است که‌عمدتا به فراموشی سپرده می‌شود.

وی تصریح کرد: باید از ابتدای ایجاد اشتغال به فکر فروش محصول تولید شده و بازار کار آن باشیم تا موجبات شکست کارآفرین فراهم نشود.

منتشرشده در شورا

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فاطمه عطوف اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی کاشان با کسب رتبه برتر از سوی وزیر بهداشت، در همایش نکوداشت مشارکت‌های اجتماعی حوزه سلامت مورد تقدیر قرار گرفت.

وی افزود: در این همایش از سه سمن منطقه کاشان شامل «مؤسسه خیریه حضرت ابوالفضل (ع)، کانون رشد» و «مؤسسه خیریه امام حسن مجتبی نوش‌آباد» و «مجتمع فرهنگی نخبگان سفید شهر» به خاطر همکاری در اجرای برنامه شهر و روستای بدون دخانیات با تاکید بر حذف پایدار عرضه قلیان در سال ۱۴۰۰ تقدیر شد.

گفتنی است همایش نکوداشت مشارکت‌های اجتماعی حوزه سلامت در تالار امام خمینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران در روز گذشته دوشنبه شانزدهم اسفندماه در تهران برگزار شد.

منتشرشده در شهرستان ها

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رسول میرباقری در در خصوص محور چهارباغ، اظهار کرد: طرح دولتخانه صفوی در نخستین طرح جامع شهر اصفهان در دوران شاه عباس اول تهیه شد؛ مجموعه دولتخانه صفوی شامل میدان امام (ره)، محور چهارباغ و امتداد آن تا باغ هزارجریب و خیابان‌های جانبی از جمله عباس‌آباد و محله جلفا بوده است که با نظارت میراث فرهنگی شناسایی و در کمیسیون ماده پنج به تصویب رسیده است.

وی ادامه داد: دولتخانه صفوی حدفاصل میدان امام (ره) تا محور چهارباغ عباسی یکی از نقاط محور تاریخی فرهنگی شهر اصفهان محسوب می‌شود که مدیریت شهری اصفهان بر احیای آن با همکاری میراث فرهنگی اهتمام ورزیده است و عزمی جدی دارد تا به عنوان محورهای گردشگری بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: تقویت هویت شهر تاریخی اصفهان و رونق کسب‌وکار شهروندان در راستای پویایی شهر اصفهان است، در واقع احیای چهار باغ عباسی، موجب تحرک اجتماعی و افزایش جذب گردشگر خواهد شد.

وی افزود: محور چهار باغ عباسی بخشی از احیا دولتخانه صفوی است که با توجه به اهمیت و شهرت چهار باغ این بخش بیش از سایر بخش‌ها مورد توجه است.

میرباقری در خصوص اقدامات انجام شده در محور چهارباغ، تصریح کرد: اقداماتی که تاکنون در محور چهارباغ انجام شده است، بخشی از مطالعات مشاوران بوده پس نمی‌توان گفت که محور تاریخی و فرهنگی چهارباغ تمام اقداماتش تکمیل شده است، اما در حال حاضر با توجه به اینکه بخش رفیوژ میانی آن تکمیل شده است، از سالیان گذشته تاکنون از این محور انجام استقبال خوبی شده است.

وی اضافه کرد: در بدنه محور چهارباغ، نیازمند اقدامات بیشتری و بهتری هستیم که تذکرات آن داده شده و پیگیری‌های آن نیز در حال انجام است، البته شهرداری به عنوان مجری نمی‌تواند به تنهایی تصمیم‌گیری کند و قطعاً میراث فرهنگی نیز بر روی این محور حساسیت‌های ویژه‌ای دارد.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به نظر کارشناسان درباره بدنه‌سازی محور چهارباغ، تصریح کرد: کارشناسان نیز در خصوص بدنه‌سازی چهار باغ تذکراتی داشته‌اند که ارائه کرده‌اند و به طور مداوم توجهات خود درباره این محور را به اعضای شورای اسلامی شهر اعلام می‌کنند، این توجهات در مورد اتفاقات بدنه شرقی و همچنین طبقه دوم چهارباغ عباسی بوده است و پیگیر هستند که به طبقات دوم چهارباغ نیز توجه شود.

وی با اشاره به اینکه به طور کلی چهارباغ، محوری مهم برای شهر اصفهان است، اظهار کرد: اقداماتی که تاکنون انجام شده، در راستای رفع نیازهای این محور بوده است و در آینده نیز باید اقدامات بیشتری برای آن انجام شود.

میرباقری در خصوص تبدیل این محور به خیابانی درجه اول، افزود: در قالب طرح چهارباغ موضوعاتی از جمله پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی، فضای سبز شهری، مبلمان شهری، نورپردازی، پاتوق‌های شهری، صنایع دستی، تئاتر شهری، فروشگاه‌های باارزش نه ارزانی‌فروش و خدمات بهداشتی و درمانی مانند داروخانه و اورژانس را نیز باید در نظر گرفت تا این محور تاریخی به خیابانی درجه اول تبدیل شود.

وی با بیان اینکه هر چند اقداماتی مانند بدنه‌سازی شرق چهار باغ نتوانسته است آن طور که باید مورد اقبال واقع شود و انتقادات زیادی به آن وارد است، تاکید کرد: در هر صورت بدنه‌سازی شرق چهارباغ انجام شده است و با نظر کارشناسان باید به این بدنه رونق داد، چرا که احیا و رونق این بدنه برای چهارباغ عباسی مهم است.

رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: مدیریت شهری در دوره جدید نیز چهارباغ را یک محور پیاده‌راه با اهمیت قلمداد می‌کند و قطعاً حساسیت ویژه‌ای روی آن دارد و چهارباغ را متعلق به تمام مردم اصفهان می‌داند که باید از آن استفاده کنند. محور چهارباغ عباسی، محوری تاریخی و فرهنگی است که می‌تواند نمود عینی بزرگی از فرهنگ شهروندی اصفهان باشد.

وی در خصوص لزوم زیست‌پذیری شهر برای شهروندان، تصریح کرد: اگر از منظر تخصصی به موضوع نگاه کنیم؛ زیست‌پذیری شهرها زمانی تداوم خواهد داشت که چهار عامل فضا، سرمایه، تخصص و عدالت در تعادلی مطلوب قرار داشته باشد و به عنوان مدیریت شهری اصفهان نباید بگذاریم که این تعادل در محور چهارباغ به هم بخورد.

میرباقری ادامه داد: شهر یک پدیده ارگانیک و پویا است که نه در بودن، بلکه در شدن خود معنا می‌یابد؛ در واقع این نیاز انسان است که چشم‌انداز فضاهای زیستی خود از جمله شهر را تغییر دهد.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان در حوزه نظریات جدید در خصوص شهر، چهار عامل فضا، سرمایه، تخصص و عدالت را در نظر می‌گیرند و معتقد هستند، شهرها زمانی زیست‌پذیری خود را ادامه خواهند داد که این چهار عامل در یک تعادل مطلوب قرار گیرد و نکته کلیدی فضایی مانند چهار باغ عباسی دقیقاً در این موضوع نهفته است که باید تلاش کنیم این تعادل زیستی از بین نرود.

منتشرشده در شورا

ه گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، عباس حاج رسولی‌ها  با بیان اینکه بودجه دوره ششم طبق برنامه ۲۰ ساله‌ای که در دوره اول تهیه و در آن برآورد هزینه‌های جاری، خدماتی و فرایند توسعه شهر تاکید شده، تدوین می‌شود، اظهار کرد: تفاوت هزینه‌ها مربوط به تورم است و پیش‌بینی افزایش ۲۰ درصدی هزینه‌ها را برای سال آینده داریم، سالانه دو هزار میلیارد تومان هزینه خدماتی مانند نظافت شهر و حفظ فضای سبز می‌شود که با توجه به جمعیت اصفهان سرانه هر شهروند حدود یک میلیون تومان است.

وی افزود: برای تأمین درآمد توسعه شهر از جمله مترو، رسیدگی به مباحث عمرانی محلات، طرح تفصیلی و ایجاد معابر جدید و توسعه فضای سبز باید به درآمد شهروندان نگاه کرد تا بتوان اعداد مندرج در بودجه را پیش‌بینی کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: عوارض نوسازی یکی از منابع درآمد پایدار است که مردم سالانه پرداخت می‌کنند، البته اعتبارات نوسازی به تنهایی کفایت نمی‌کند و بخش‌های مالیات بر ارزش افزوده، پروژه‌های مشارکتی و عوارض تراکم ساختمانی که در قالب طرح تفصیلی است، به کسب درآمد پایدار کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه اصفهان تنها کلانشهری است که از دو طبقه عوارض دریافت نمی‌کند و فقط از طبقه سوم تا ششم عوارض تراکم طبق فرمول طرح تفصیل دریافت می‌شود تا در جهت توسعه شهر استفاده شود، افزود: شهردار برای تدوین و ارسال بودجه ۱۴۰۱ با همکاری مناطق ۱۵ گانه نیازها و اعتبارات را بررسی و سپس به ستاد مرکزی ارسال می‌کند تا درآمدهای شهر پیش‌بینی و نهایتاً بودجه هر منطقه مشخص شود.

حاج رسولی‌ها با بیان اینکه بودجه بیشتری به مناطق کم برخوردار اختصاص داده می‌شود، تاکید کرد: رسیدگی به مناطق محروم یکی از شعارهای محوری این دوره از شورا است. در دوره‌های قبل زیرساخت‌ها و ساختار این مناطق پیش بینی و سعی شده با جداسازی مناطق محروم از مناطق برخوردار شهرداری مستقلی ایجاد شود به طور مثال شهرداری منطقه ۱۴ از دل منطقه هفت مجزا شد.

وی با بیان اینکه قرار است دولت ۵۰ درصد بودجه مترو را در قالب اوراق مشارکتی در اختیار قرار دهد، افزود: مترو هزینه‌های بالایی دارد اما با توجه به آلودگی هوا، هرچه سریع‌تر باید خط دو مترو راه اندازی شود تا مردم با دسترسی آسان‌تر به قطار شهری، در شهر تردد کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه گردشگری به صدور هویت تاریخی و فرهنگی اصفهان به دنیا کمک می‌کند و همیشه به دنبال توسعه گردشگری بوده‌ایم چرا که اصفهان یکی از ۱۰ شهر تاریخی دنیا محسوب می‌شود، ادامه داد: یکی از زیرساخت‌های توسعه گردشگری ساخت هتل است بنابراین با تصویب شورا پروانه ساخت هتل‌ها رایگان شده تا در کنار میزبانی از گردشگران رونق کسب‌وکار و افزایش اشتغال را نیز شاهد باشیم؛ همچنین هزینه‌هایی که در هتل می‌شود به طور غیر مستقیم برای شهر درآمدزایی دارد.

وی با تاکید بر لزوم توسعه روابط اصفهان با شهرهای خواهرخوانده برای رونق گردشگری، افزود: در دوران پساکرونا باید رونق به شهر باز گردد که یکی از راه‌های آن اجرای پروژه‌های مشارکتی با بخش خصوصی و شهروندان اصفهانی خارج از کشور است؛ از این طریق گفته شهردار اصفهان مبنی بر اینکه " با طرح مالی جدید هیچ پروژه‌ای به خاطر هزینه متوقف نمی‌شود." محقق خواهد شد.

حاج رسولی‌ها با بیان اینکه پروژه‌های مشارکتی با بخش خصوصی یکی از منابع تأمین بودجه است، گفت: آکواریوم و شهر رویاها جز پروژه مشارکتی با بخش خصوصی است که برای بازگشت سرمایه چند سال در اختیار سرمایه گذار بوده و بعد از آن به شهرداری واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه مترو را می‌توان با مشارکت بخش خصوصی به سرانجام رساند، افزود: با توجه به قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین به دنبال راه‌اندازی قطار سریع‌السیر اصفهان به تهران هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: تصویب بسته‌های تشویقی ساخت و ساز، تسهیلگری، رفع موانع و افزایش سرعت صدور پروانه ساخت از مواردی است که برای حضور بیشتر سرمایه‌گذاران حوزه ساخت‌وساز در دستور کار قرار دارد.

حاج رسولی‌ها با بیان اینکه در ارتباط با نیازهای مردم تصمیم می‌گیریم، خاطر نشان کرد: رینگ چهارم یکی از پروژه‌های کلیدی شهر اصفهان است که با هدایت ترافیک مرکز شهر به سمت آن مشکل آلودگی هوا کاهش یافته و یکی از پروژه‌های اولویت‌دار شهر محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۷۰ موضوع در شهر وجود دارد که مدیریت شهری باید تا حد توان به آن بپردازد، ادامه داد: یکی از این موارد جمع‌آوری زباله‌های بیمارستانی است که تمهیدات ویژه‌ای برای آن در دستور کار قرار دارد.

منتشرشده در شورا

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، نصیر ملت   اظهار کرد: اعضای شورا برای اینکه بتوانند در فرایندها و بهبود عملکردها اصلاح ایجاد کنند، نقطه نظرات خود را در قالب یک طرح تهیه کرده و پس از تصویب آن را برای شهرداری الزام‌آور می‌کنند.

وی افزود: در دوره پنجم طرح‌های زیادی در بخش‌های مختلف توسط اعضا و کمیسیون‌های شورای شهر اصفهان تهیه و تصویب شد که بخشی از این‌ها عملیاتی شده و مورد استفاده قرار گرفت اما بخشی دیگر به دلایل مختلف مسکوت مانده و توقف این طرح‌ها مطمئناً می‌تواند برای شهر و شهروندان زیان‌های جدی داشته باشد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: این طرح‌ها بر اساس آسیب‌شناسی در بخش‌های مختلف تهیه شد و اجرای درست آن می‌توانست ایراداتی که سالیان سال در بخش‌ها و فعالیت‌های مختلف شهرداری وجود داشته را رفع کرده و بهبود ببخشد که نتیجه آن خدمت رسانی روان‌تر، راحت‌تر و بهینه‌تر به شهروندان است.

وی تاکید کرد: بعضی از این طرح‌ها هرکدام بین یک تا سه سال از تصویب آن گذشته است ولی کماکان در پیچ و خم‌های بروکراتیک و اداری متوقف شده و نتوانسته اثربخشی لازم را داشته باشد.

ملت خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته در شهرداری اصفهان به راحتی اولویت بندی انجام می‌شد که این اولویت‌بندی‌ها موجب تغییر سرانه خدماتی می‌شد و آن را به شدت کاهش می‌داد.

وی تصریح کرد: به همین دلیل ما ضعف جدی در ارائه خدمات مختلف در شهر اصفهان داریم که طرح "اصلاح فرایند اولویت بندی کاربری‌های خدماتی شهر اصفهان" می‌توانست کاربری‌های خدماتی را به اعتبار و استناد جمعیت شهر تعریف و سرانه‌های منتج از آن را برای خدمات‌رسانی بهینه عملیاتی کند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: طرح دیگر "ایجاد وحدت رویه و دقیق‌سازی محاسبات تفکیک اراضی شهرداری" بود؛ تفکیک اراضی یکی از معضلات شهرداری است که با سلایق مدیران مختلف مناطق یا یک مدیر در پرونده‌های مختلف دچار تفاوت می‌شود، این نگاه‌های متفاوت موجب از دست رفتن منافع شهرداری و مردم شده و این برخورد متفاوت، حاکمیت عدالت را از بین می‌برد اما با این طرح می‌توانستیم مشکل را حل کنیم که هنوز نتیجه‌ای از آن دیده نمی‌شود.

وی اظهار کرد: سند جامع زیباسازی و سند گردشگری شهرداری اصفهان از الزامات شورای برای شهرداری بود که به نتیجه نرسید.

ملت ادامه داد: طرح "مدیریت جامع زنجیره تأمین اقلام مصرفی فضای سبز شهر اصفهان" برای جلوگیری از ریخت و پاش‌ها، اسراف، تضییع منافع شهرداری تصویب شد تا به جای این که ۱۵ منطقه شهرداری جداگانه خریدهای فضای سبز و اقلام مورد نیاز خود را انجام دهند بتوانند با تعریف زنجیره تأمین جهت صرفه جویی در اقلام مختلف گام بردارند اما هنوز این طرح عملیاتی نشده است.

وی ایجاد ارزش افزوده اقتصادی از مجتمع‌های ایستگاهی مترو را دیگر طرح روی زمین مانده شورای پنجم دانست و گفت: اگر این طرح اجرا می‌شد به جای آن که در قالب عوارض نوسازی از مردم برای توسعه مترو کمک بگیریم، خود ایستگاه‌های مترو می‌توانست ظرفیت این را داشته باشد که چند برابر این اعداد و ارقام برای شهرداری منافع ایجاد کند اما ضعف در برخورد با این منابع ارزشمند موجب شده این امکان از دست شهرداری برود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: مواردی که در میان طرح‌های مصوب به هر دلیل متوقف شده، باید هرچه سریع‌تر به چرخه اجرا درآید. مطمئناً پشت هرکدام از این طرح‌ها، بررسی و مطالعات و امکان دفاع جدی وجود دارد و اجرای هرکدام می‌تواند در بخش مربوط به خود تحولی ایجاد کند و نیاز است به صورت جدی اجرای آن پیگیری شود.

وی تاکید کرد: ابلاغ موضوعات مربوط به سازمان زیباسازی توسط شهرداری با وظیفه سازمان زیباسازی مغایرت دارد و قطعاً سیاست گذاری در این رابطه با سازمان زیباسازی است که اجرای بهتر الزامات و پروژه‌ها را به دنبال دارد.

ملت گفت: اگر قرار باشد هر کس بر اساس سلیقه خود به این موضوع ورود کند شهری مثل اصفهان نمی‌تواند پذیرای این نگاه باشد و نیاز است که در این تصمیم بازنگری شود. اگر چنین چیزی صحت داشته باشد جای نگرانی است.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد امکان نظارت بر فعالیت‌های مالی سازمان‌های شهرداری برای اعضای شورای شهر، افزود: باید هم شهرداری مرکزی از ریز اقدامات سازمان‌ها اطلاع کامل داشته باشد هم اعضای شورای شهر از آن مطلع باشند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: باید هر چه سریع‌تر نواقص ورود به سیستم‌ها رفع شده و امکان لینک کردن سیستم‌های مالی وجود داشته باشد چون نظارت از جمله وظایف اصلی شورا است و باید بتوانیم بر اساس ذات وظایف و اختیارات شورا عمل کنیم.

منتشرشده در شورا
صفحه1 از3
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر در بخشی از این
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در این مراسم
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرپرست شرکت گاز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایمان بخشعلی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  رخصتی در این
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان: این نمایشگاه، فرصت مغتنمی جهت دستیابی به ...
  محمد صدری با اشاره به این که تولید فولاد در ذوب آهن اصفهان به شیوه کوره بلند انجام می شود و ۷۰ درصد فولاد دنیا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان: «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر آبفای خوانسار با بیان این که تاکنون ۷۰ کیلومتر از شبکه جمع آوری فاضلاب شهر ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "ايرج کاکاوند" بیان داشت: در راستاي برخورد با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ" غلامرضا براتی" بیان داشت: ماموران کلانتری 11 ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان: ...
  محمد صدری با اشاره به این که تولید فولاد در ذوب آهن اصفهان به ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر آبفای خوانسار با بیان این که تاکنون
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "ايرج
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ" ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…